Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na 2018-03-24 - ramówka, emisje

2018-03-24 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 24 marca

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1794 - przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie; 1903 - urodził się pisarz Igor Abramow Newerly; 1945 - powstanie "Tygodnika Powszechnego"; 1976 - zmarł gen. Stanisław Kopański.

Godziny emisji Był taki dzień

07:00

Kazimierz Mikulski - na granicy snu i groteski

( Polska 2017 ) Czas: 51min.

W II 2018 r. przypada 100 - lecie urodzin Kazimierza Mikulskiego, a parę miesięcy później 20 - lecie jego śmierci. Urodził się w Krakowie i tutaj przeżył całe życie, ale też jego twórczość nierozerwalnie wiąże się ze sztuką i kulturą naszego miasta.

Reżyseria: Maria Guzy

Godziny emisji Kazimierz Mikulski - na granicy snu i groteski

08:00

Dziedzictwo regionów - Belsk Duży

cykl reportaży ( Polska 2017 ) Czas: 15min.

Prowadząca program Anna Andrzejczyk zaprasza do odwiedzenia Belska Dużego i kościoła p.w. Św. Trójcy, w którego podziemiach spoczywa płk Jan Kozietulski, bohater spod Samosierry. Zwiedzimy też sanktuarium w Lewiczynie z cudownym obrazem.

Reżyseria: Leszek Lombarski

Godziny emisji Dziedzictwo regionów

08:20

Misja Gryf - Tajemnice wyspy Wolin

cykl reportaży ( Polska 2006 ) Czas: 21min.

Kolejny odcinek Misji Gryf zatytułowany "Tajemnice wyspy Wolin" poświęcony jest historii i ciekawym miejscom na tej wyspie.

Godziny emisji Misja Gryf

08:50

Żegnaj, Rockefeller - odc. 7

serial przygodowy TVP ( Polska 1992 ) Czas: 26min.

Dyrektorka szkoły i Jacek Namolny organizują wielki bal, na który zapraszają uczniów i absolwentów. Z myślą o uczestnikach zabawy przygotowują liczne atrakcje i konkursy - na zwycięzców czeka 40 milionów złotych. Nagrodę zdobywają Jacek Namolny i Tamara.

Reżyseria: Waldemar Szarek

Obsada: Piotr Fronczewski , Dominik Łoś , Kamil Gewartowski , Magdalena Zawadzka , Marek Barbasiewicz , Bronisław Pawlik , Ewa Gawryluk , Cezary Pazura , Jolanta Fraszyńska

Godziny emisji Żegnaj, Rockefeller

Reklama
09:25

Żegnaj, Rockefeller - odc. 8

serial przygodowy TVP ( Polska 1992 ) Czas: 26min.

W podzięce za zaproszenie na bal Bączek zaprasza Julię do Młodych Juch. Zapewnia ją, że uczucie kochliwego Misia do dużo starszej pielęgniarki nie może trwać długo. Namolny przedstawia rodzicom Bączka pomysł kupienia ich działki za olbrzymią sumę..

Reżyseria: Waldemar Szarek

Obsada: Piotr Fronczewski , Dominik Łoś , Kamil Gewartowski , Magdalena Zawadzka , Marek Barbasiewicz , Bronisław Pawlik , Ewa Gawryluk , Cezary Pazura , Jolanta Fraszyńska

Godziny emisji Żegnaj, Rockefeller

10:00

Okrasa łamie przepisy - Trzy mięsa na grilla

magazyn kulinarny ( Polska 2016 ) Czas: 25min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

10:35

The Hunt - Łowcy. Podwodne łowy

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 47min.

Ocean pokrywa ponad połowę powierzchni naszej planety. Głównie tworzy morskie pustynie, gdzie trudno napotkać żywe organizmy. Drapieżniki przez całe życie nieustannie poszukują tu rzadko występujących i nieuchwytnych ofiar.

Reżyseria: Huw Cordey

Godziny emisji The Hunt

11:25

Portrety niepodległości - /2/ Władysław Bandurski (1865 - 1932),

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 4min.

W drugim odcinku: Władysław Bandurski (1865 - 1932), biskup sufragan lwowski, wspierający ruch niepodległościowy przed i w czasie I wojny światowej, honorowy kapelan I Brygady Legionów Polskich, naczelny kapelan Wojsk Litwy Środkowej, kaznodzieja.

Godziny emisji Portrety niepodległości

11:40

Opowieść o Indiach - Niepodległość

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 55min.

Historia władzy brytyjskiej w Indiach: jak doszło do tego, że Brytyjczycy przejęli panowanie w Indiach. Wszystko zaczęło się w XVIII w. od kupieckiej działalności Kompanii Wschodnioindyjskiej, najpierw na południu Indii, potem w Bengalu.

Godziny emisji Opowieść o Indiach

12:45

The Hunt - Łowcy. Na otwartej przestrzeni

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 48min.

Niemal połowę lądowej powierzchni Ziemi pokrywają pustynie i obszary trawiaste. Napięcie między drapieżcą a jego ofiarą jest tu wyjątkowo wyraziste. Gepard jest doskonale przystosowany do polowania na otwartych terenach.

Reżyseria: Huw Cordey

Godziny emisji The Hunt

13:50

Szerokie tory - Jeden dzień z życia weterynarza w Moskwie

( Polska 2003 ) Czas: 25min.

Reportaż o lekarzu weterynaryjnego pogotowia ratunkowego w Moskwie. Kamera towarzyszy bohaterowi w domu i w pracy. Razem z nim trafiamy do różnych domów, gdzie przy okazji poznajemy warunki życia ich mieszkańców.

Godziny emisji Szerokie tory

14:25

Wielka Gra - odc.70

teleturniej ( Polska 2005 ) Czas: 49min.

Tematy: 1/ Rafael Santi - jego życie i twórczość; 2/ Henryk VIII i jego czasy; 3/ Juliusz Słowacki - jego życie i twórczość.

Godziny emisji Wielka Gra

15:25

Spór o historię - Wielkie mocarstwa wobec zagłady Żydów

debata ( Polska 2014 ) Czas: 30min.

Po dojściu Hitlera do władzy w Niemczech rozpoczęły się prześladowania Żydów. W latach 30. w obliczu zagrożenia niektórzy Żydzi decydowali się na emigrację, np. do USA. Już wówczas Wielka Brytania i Ameryka nie miały ochoty pomagać europejskim Żydom.

Godziny emisji Spór o historię

16:05

Przedwojenny chłopak

film dokumentalny ( Polska 1998 ) Czas: 26min.

Opowieść o losach przedwojennej młodzieży dorastającej w atmosferze odradzającej się po 120 latach niewoli ojczyzny. Jacy byli, co było dla nich najważniejsze, w jakich wyrastali domach i rodzinach. Historia Włodzimierza Rzeczyckiego i jego najbliższych.

Reżyseria: Alina Czaerniakowska

Godziny emisji Przedwojenny chłopak

Reklama
16:35

Polska i świat z historią w tle - Wanda czeka na legiony

cykl reportaży ( Polska 2012 ) Czas: 17min.

Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle

Godziny emisji Polska i świat z historią w tle

17:00

Dziedzictwo sprawiedliwych

( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Autorzy filmu udowadniają, że nazywanie Polaków prześladowcami Żydów, którzy w czasie II wojny światowej przyczyniali się do ich zagłady, jest krzywdzące i nieprawdziwe.

Reżyseria: Dariusz Walusiak

Godziny emisji Filmoteka Małopolska

17:30

Biało - czerwoni - historie niezwykłe - Oszczepniczka Maria Kwaśniewska - Maleszewska

cykl dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 14min.

Halina Konopacka - Matuszewska, mistrzyni olimpijska (rzut dyskiem, Amsterdam 1928). Działaczka sportowa, dziennikarka, poetka. Żona Ignacego Matuszewskiego. W akcji wywiezienia narodowego złota we wrześniu 1939 r. prowadziła jedną z ciężarówek.

Reżyseria: Krzysztof Miklas

Godziny emisji Biało - czerwoni - historie niezwykłe

17:50

Ile jest życia - odc. 11/12 - Noc księżycowa

serial TVP ( Polska 1974 ) Czas: 48min.

W lecie 1969 Jerzy wyjeżdża na odpoczynek do leśniczówki. Otrzymuje telefon od Iwy zawiadamiający o przyjeździe do Polski Zbyszka z córką. Podczas nocnego wyjazdu do miasteczka Jerzy zostaje postrzelony. W szpitalu odwiedza go brat z córką.

Reżyseria: Zbigniew Kużmiński

Obsada: Kazimierz Borowiec , Andrzej Zaorski , Józef Duriasz , Ryszard Filipski , Zygmunt Malanowicz , Marian Opania , Lech Ordon , Anna Seniuk

Godziny emisji Ile jest życia

18:55

Tajemnice III Rzeszy - odc. 6/6 Architekt Hitlera

cykl dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 49min.

W Kolonii, metropolii nad Renem, słynącej ze średniowiecznych kościołów, w 1981 r. na aukcji dzieł sztuki w domu aukcyjnym Lempertz zjawia się prominentny oferent. Negocjacje przebiegają dyskretnie, bo sprzedający jest znany, a chce zachować anonimowość.

Reżyseria: Uli Weidenbach

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

19:55

Piekło sprawiedliwych

( Polska 2017 ) Czas: 29min.

Film jest subiektywnym spojrzeniem na losy ludzi, którzy ratując żydowskich współbraci ryzykowali życie własne i rodzin. Film zawiera też animacje graficzne, będące swego rodzaju onirycznym wspomnieniem, zdjęcia archiwalne z czasów okupacji niemieckiej.

Reżyseria: Rafał Geremek

Godziny emisji Piekło sprawiedliwych

20:35

Ekstradycja II - odc. 6/9

serial TVP ( Polska 1996 ) Czas: 53min.

Basia pomału dochodzi do zdrowia. W obawie o bezpieczeństwo córki Olgierd wysyła ją i Beatę do strzeżonego domu w górach. Sam ukrywa się w willi pana Henia, którego niegdyś wysłał za kratki. Między przestępcą a policjantem rodzi się przyjaźń.

Reżyseria: Wojciech Wójcik

Obsada: Marek Kondrat , Małgorzata Pieczyńska , Renata Dancewicz , Witold Dębicki , Maria Pakulnis , Paweł Wilczak , Jan Englert , Olaf Lubaszenko

Godziny emisji Ekstradycja II

21:45

Klerycy w komunistycznej armii

film dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 48min.

W 1959 r. władze komunistyczne złamały zawarte 9 lat wcześniej porozumienie między Rządem a Episkopatem Polski o niepowoływaniu seminarzystów do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

Reżyseria: Stanisław Królak , Elżbieta Szumiec - Zielińska

Godziny emisji Klerycy w komunistycznej armii

22:45

Ocaleni

( Polska 2013 ) Czas: 56min.

Bohaterami filmu są ocaleni podczas Zagłady polscy Żydzi, dziś starsi ludzie mieszkający w Polsce i Izraelu, snujący dramatyczną opowieść o tym, co kształtowało ich wojenne losy i było świadectwem wielkości człowieka, poświęcenia, jak i podłości i zła.

Godziny emisji Ocaleni

23:55

Tutanchamon - odc 5/6

serial ( Kanada 2015 ) Czas: 43min.

Zaniepokojony nieobecnością Suhad, Tutanchamon nakazuje jej poszukiwania. Bliską śmierci dziewczynę znajduje Lagus i przywozi do pałacu. Tutanchamon zdobywa fortelem twierdzę Mitannijczyków, zabijając króla Tuszrattę. Ranny postanawia wrócić do Teb.

Reżyseria: David Von Ancken

Obsada: Ben Kingsley , Avan Jogia , Nonso Anozie , Sibylla Deen

Godziny emisji Tutanchamon

Reklama
00:50

Tutanchamon - odc 6/6

serial ( Kanada 2015 ) Czas: 43min.

Suhad, która odzyskała przytomność, stanowi zagrożenie dla Anchesenamon, że jej spisek wyjdzie na jaw. Królowa zabija Suhad. Faraon wraca za późno. Każe uwięzić królową i zamierza ją stracić. Spisek na życie faraona knuje arcykapłan.

Reżyseria: David Von Ancken

Obsada: Ben Kingsley , Avan Jogia , Nonso Anozie , Sibylla Deen

Godziny emisji Tutanchamon

01:50

Bard

film dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 90min.

Film o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego, poety i pieśniarza, nazywanego często bardem Solidarności. Teksty jego piosenek, pełne aluzji i odniesień do politycznej i społecznej rzeczywistości kształtowały światopogląd i wrażliwość dwóch pokoleń.

Reżyseria: Katarzyna Koscielak

Godziny emisji Bard

04:30

Wcielenia zła - odc. 9/10 Mussolini. Ojciec Faszyzmu.

cykl dokumentalny ( Niemcy 2015 ) Czas: 49min.

W tym odcinku sylwetka ojca faszyzmu, włoskiego dyktatora Mussoliniego.

Godziny emisji Wcielenia zła

05:20

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-03-24. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-03-24 dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info