Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na 2018-06-20 - ramówka, emisje

2018-06-20 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 20 czerwca

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1793 - urodził się Aleksander hr. Fredro; 1934 - początek wykopalisk w Biskupinie; 1970 - początek aresztowań opozycyjnej grupy "Ruch"; 1983 - rozwiązano ZPAP;

Godziny emisji Był taki dzień

07:00

Historia Polski - Delegat - Jan Piekałkiewicz

film dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 57min.

Film o życiu i działalności prof. Jana Piekałkiewicza, Delegata Rządu RP na Kraj w latach II w. św. , wybitnego działacza politycznego i wielkiego patrioty zamordowanego przez niemieckich oprawców w 1943 r. w więzieniu gestapo, w Al. Szucha w Warszawie.

Reżyseria: Hanna Etemadi

Godziny emisji Historia Polski - Delegat - Jan Piekałkiewicz

08:05

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - odc. 22 - Na południe

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 24min.

Relacja z wyprawy Wojciecha Cejrowskiego na Półwysep Iberyjski. W programie: - wizyta w Andaluzji - fiesta, flamenco, wino - dzień przeciętnego Hiszpana, tapas i szynka - jamon serrano,

Obsada: Wojciech Cejrowski

Godziny emisji Wojciech Cejrowski - boso przez świat

08:40

1200 Muzeów - odc. 3 Prywatne muzea regionalne

cykl reportaży ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Prywatne muzea regionalne: Muzeum Marii i Tadeusza Żyłów w Jankowicach, (pow. pszczyński), Muzeum Regionalne Braci Chmielarskich w Krzepicach (pow. kłobucki), Muzeum Regionalne "Kamojówka" w Suszcu (pow. pszczyński).

Reżyseria: Krzysztof Glondys

Godziny emisji 1200 Muzeów

09:10

Korona królów - odc 63

telenowela historyczna TVP ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

Kundzia wraca do zdrowia, jednak z ochmistrzynią jest coraz gorzej. Egle nocą, przy ognisku, odprawia czary i każe wypić Audre wywar, który dla niej przygotowała. Król ze swoją świtą w drodze na polowanie odwiedza karczmę. Ktoś obserwuje go z ukrycia.

Reżyseria: Wojciech Pacyna , Jacek Sołtysiak

Obsada: Mateusz Król , Marta Bryła , Piotr Gawron - Jedlikowski , Sławomir Orzechowski , Wenanty Nosul , Marcin Rogacewicz , Wojciech Żołądkowicz , Maciej Mikołajczyk , Jacek Milczarski , Daniel Mosior

Godziny emisji Korona królów

Reklama
09:40

Korona królów - odc 64

telenowela historyczna TVP ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

Jadwiga uważa, że Bóg jej potrzebuje. Postanawia więc włożyć habit i zostać mniszką. Liczy, że na jej obłóczyny przyjedzie z Krakowa syn. Bogdan przypadkowo dowiaduje się, że król jest w dużym niebezpieczeństwie. Podczas polowania Olgierd zostaje ranny.

Reżyseria: Wojciech Pacyna , Jacek Sołtysiak

Obsada: Mateusz Król , Halina Łabonaska , Piotr Gawron - Jedlikowski , Agnieszka Mandat , Marcin Rogacewicz , Wojciech Żołądkowicz , Maciej Mikołajczyk , Renata Berger , Wojciech Czerwiński , Marcin Bubółka

Godziny emisji Korona królów

10:20

Planeta dinozaurów - Nowe olbrzymy - odc. 1/3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 49min.

Ożywają potwory dziwniejsze i straszniejsze od tych, jakie kiedykolwiek pokazano na ekranie. O ich istnieniu naukowcy dowiedzieli się zaledwie kilka lat temu. W ostatnim dziesięcioleciu odkryto bowiem więcej nowych gatunków niż w ciągu ostatnich 200 lat.

Reżyseria: Mark Sherman , Phil Dobree

Godziny emisji Planeta dinozaurów

11:15

Spór o historię - Oświata w II RP

debata ( Polska 2011 ) Czas: 30min.

Jednym z kluczy do ponownego scalenia ziem polskich po 1918 r. była powszechna oświata. Jednak pozaborowy krajobraz nie napawał optymizmem. W zaborze austriackim nauka była obowiązkowa, tyle że słabo to egzekwowano. Stąd analfabetyzm sięgał tu 55%.

Godziny emisji Spór o historię

11:55

Dawne światy - odc. 2/8 Maroko, tysiąc lat twórczego rzemiosła

serial dokumentalny ( Francja 2007 ) Czas: 52min.

Od zarania historii ludzie rozwijali kolejne cywilizacje: jedne upadały, inne pozostawiły po sobie wiele śladów. Autorzy serii prezentują cywilizacje, które miały przełomowe znaczenie dla ludzkości. Seria dostarcza widzom dużą porcję wiedzy i rozrywki.

Godziny emisji Dawne światy

12:55

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Sochy

( Polska 2015 ) Czas: 22min.

W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Wiele odpowiedzi znajduje się w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi.

Godziny emisji Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.

13:30

"Sensacje XX wieku" - Enigma cz. 2

widowisko ( Polska, Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Największym polskim wkładem w zwycięstwo w II wojnie światowej było złamanie przez polskich kryptologów tajemnicy niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Jak doszło do złamania szyfru, przed którym skapitulowali brytyjscy i francuscy kryptolodzy?

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański , Ireneusz Czop , Jakub Wesołowski , Krzysztof Warunek , Lesława Żurek , Maciej Mikołajczyk , Mariusz Zaniewski , Michał Czernecki , Modest Ruciński , Piotr Kaźmierczak , Tomasz Borkowski

Godziny emisji Sensacje XX wieku

14:20

Encyklopedia II wojny światowej - Spalić Londyn cz. 2

cykl dokumentalny ( Polska 1993 ) Czas: 26min.

Cykl popularyzujący wiedzę o historii II w. św. Wykorzystano materiały archiwalne. Odcinek poświęcony niemieckim przygotowaniom do zniszczenia Londynu, m.in. budowie w Eperlecques bunkrów, z których można było wystrzelić rakiety V - 2 na Londyn.

Godziny emisji Encyklopedia II wojny światowej

14:50

Kto wygra mecz

( Polska 2012 ) Czas: 48min.

Obraz Polski po mistrzostwach Europy w piłce nożnej EURO 2012. Film opowiada o przygotowaniach, przebiegu i kosztach imprezy. Warto poznać sytuację z innego punktu widzenia, aby mieć własne zdanie. Dzięki filmowi możemy zastanowić się czym jest patriotyzm.

Reżyseria: Tadeusz Śmiarowski

Godziny emisji Kto wygra mecz

15:45

Historia Polski - Bitwa o Monte Cassino 1944

film dokumentalny ( Polska 1994 ) Czas: 57min.

Geneza, przebieg i następstwa bitwy o Monte Cassino ze szczególnym uwzględnieniem roli 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa. Wizerunek bitwy przedstawiono z podziałem na jej poszczególne fazy.

Reżyseria: Zbigniew Wawer

Godziny emisji Historia Polski - Bitwa o Monte Cassino 1944

16:55

Manewry - 1936 - cz. 2

film dokumentalny ( Białoruś 2014 ) Czas: 26min.

Wojskowi francuscy nie byli pewni czy Armia Czerwona jest w stanie przeciwstawić się Niemcom? W 1933 roku Francja i Związek Radziecki wymienili się wojskowymi attache. Do Paryża wysłano Wiencowa - Kranca.

Reżyseria: Władimir Łuckij

Godziny emisji Manewry - 1936

Reklama
17:30

Pewnego razu na Zachodzie - odc. 1. O jeziorze, którego nie było

cykl dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 13min.

Cykl reportaży, które z przymrużeniem oka i wyrazistą narracją nawiązującą do parodii westernów Sergio Leone, opowiadają o mniej znanych postaciach i obyczajowości Śląska. Historia sztucznego jeziora wybudowanego sumptem rodziny Garnierów z Turawy,

Reżyseria: Dagmara Spolniak

Godziny emisji Pewnego razu na Zachodzie

17:50

Bodo - odc. 6

serial biograficzny ( Polska 2015 ) Czas: 54min.

Bodo i Zula Pogorzelska występują w teatrze Qui Pro Quo, który stał się legendą XX międzywojennego. By dostać możliwość solowego numeru, Bodo godzi się na udawany na potrzeby gazet romans z Zulą. Bodo lansuje swój pierwszy przebój, "Titinę".

Reżyseria: Marta Kownacka (obsada) , Michał Rosa , Michał Kwieciński

Obsada: Tomasz Schuchardt , Agnieszka Wosińska , Anna Pijanowska , Adam Fidusiewicz

Godziny emisji Bodo

18:55

"Sensacje XX wieku" - Enigma cz. 3

widowisko ( Polska, Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Największym polskim wkładem w zwycięstwo w II wojnie światowej było złamanie przez polskich kryptologów tajemnicy niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Arkadiusz Janiczek , Bogusław Wołoszański , Ireneusz Czop , Jakub Wesołowski , Lesława Żurek , Maciej Mikołajczyk , Michał Czernecki , Mirosław Zbrojewicz , Modest Ruciński , Przemysław Bluszcz , Tomasz Borkowski

Godziny emisji Sensacje XX wieku

19:50

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Sprawdzimy każdy ślad

( Polska 2015 ) Czas: 22min.

W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Wiele odpowiedzi znajduje się w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi.

Godziny emisji Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.

20:25

Najdziwniejsza broń na świecie - Broń superszpiegów. odc. 6/6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 48min.

Twórcy serii zaglądają za kulisy największych światowych konfliktów i ujawniają tajne nagrania wielu najbardziej niezwykłych sprzętów wojskowych. Filmy zawierają wywiady z ekspertami, wynalazcami i naocznymi świadkami i pokazują strony konfliktów.

Reżyseria: Kim Hogg , Chris Lethbridge

Godziny emisji Najdziwniejsza broń na świecie

21:25

Korona królów - odc 65

telenowela historyczna TVP ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

Kazimierz wie, że ktoś chce jego śmierci. Zaniepokojeni urzędnicy królewscy rozprawiają komu może na tym zależeć. Niemierza rusza na poszukiwania. Anna czuwa przy rannym bracie. Zainteresowanie Olgierdem wykazuje też Elżbieta, co zauważa jej brat.

Reżyseria: Wojciech Pacyna , Jacek Sołtysiak

Obsada: Halina Łabonaska , Mateusz Król , Marta Bryła , Paulina Lasota , Piotr Gawron - Jedlikowski , Agnieszka Mandat , Sławomir Orzechowski , Wenanty Nosul , Wojciech Żołądkowicz , Renata Berger

Godziny emisji Korona królów

21:55

Korona królów - odc 66

telenowela historyczna TVP ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

Jadwiga przygotowuje się do uroczystości obłóczyn. W tej ważnej chwili jest przy niej Elżbieta, mimo oczekiwań Kazimierz nie przyjeżdża. Egle zostaje oskarżona, wtrącona do lochu i ma poważne kłopoty. Królowa Anna z niepokojem przygląda się wydarzeniom.

Reżyseria: Wojciech Pacyna , Jacek Sołtysiak

Obsada: Halina Łabonaska , Mateusz Król , Marta Bryła , Agnieszka Mandat , Andrzej Deskur , Sławomir Orzechowski , Wenanty Nosul , Wojciech Żołądkowicz , Renata Berger , Marek Karpowicz

Godziny emisji Korona królów

22:35

Niezłomni. Pod drutami Auschwitz

( Polska 2014 ) Czas: 54min.

Film przedstawia historię zapomnianego oddziału AK Sosienki operującego w najbliższym otoczeniu obozu KL Auschwitz pod dowództwem porucznika Jana Wawrzyczka ps. "Danuta", "Marusza".

Reżyseria: Mirosław Krzyszkowski , Bogdan Wasztyl

Godziny emisji Niezłomni. Pod drutami Auschwitz

23:40

Ryś

dramat ( Polska 1982 ) Czas: 82min.

Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadania Jerzego Iwaszkiewicza "Kościół w Skaryszewie" z roku 1967. II wojna światowa. W małym miasteczku w parafii pozostał jedynie wikary, pleban został aresztowany przez Niemców i wywieziony do obozu.

Reżyseria: Stanisław Różewicz

Obsada: Jerzy Radziwiłowicz , Franciszek Pieczka , Piotr Bajor , Ryszarda Hanin , Janusz Paluszkiewicz , Henryk Machalica , Hanna Mikuć , Maria Klejdysz

Godziny emisji Ryś

01:15

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - odc. 22 - Na południe

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 24min.

Relacja z wyprawy Wojciecha Cejrowskiego na Półwysep Iberyjski. W programie: - wizyta w Andaluzji - fiesta, flamenco, wino - dzień przeciętnego Hiszpana, tapas i szynka - jamon serrano,

Obsada: Wojciech Cejrowski

Godziny emisji Wojciech Cejrowski - boso przez świat

Reklama
01:45

Bodo - odc. 6

serial biograficzny ( Polska 2015 ) Czas: 54min.

Bodo i Zula Pogorzelska występują w teatrze Qui Pro Quo, który stał się legendą XX międzywojennego. By dostać możliwość solowego numeru, Bodo godzi się na udawany na potrzeby gazet romans z Zulą. Bodo lansuje swój pierwszy przebój, "Titinę".

Reżyseria: Marta Kownacka (obsada) , Michał Rosa , Michał Kwieciński

Obsada: Tomasz Schuchardt , Agnieszka Wosińska , Anna Pijanowska , Adam Fidusiewicz

Godziny emisji Bodo

02:50

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-20. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-20 dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo w TVP Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info