Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na 2018-07-14 - ramówka, emisje

2018-07-14 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 14 lipca

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1918 - urodził Ingmar Bergmann; 1939 - zmarł Alfons Mucha; 1950 - początek nadawania "Głosu Ameryki"'; 1984 - akt oskarżenia przeciwko ks. Popiełuszce.

Godziny emisji Był taki dzień

07:00

Opowieść o Indiach - Spotkanie dwóch oceanów

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 55min.

W tym odc. wyjaśnienie, w jaki sposób islam dotarł do Indii i przedstawienie dziejów najważniejszej dynastii muzułmańskiej panującej w Indiach - Wielkich Mogołów. Przybyli do Indii jako zdobywcy, ale panowali w północnych Indiach przez ponad trzysta lat.

Godziny emisji Opowieść o Indiach

08:05

Regiony z Historią - Tradycje balonowe w Legionowie

cykl dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 14min.

Autorzy programu pokazują nieznane dzieje i dokonania oficerów i żołnierzy 2. Batalionu Balonowego, a zwłaszcza zdobycie Pucharu Gordon Bennetta przez baloniarzy z Legionowa.

Godziny emisji Regiony z Historią

08:30

Podróże z historią s.V - odc. 46 Słodki smak historii

cykl dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 28min.

Tworząc pradawny miód pitny trzeba ogromnej pracy. Najpierw wykazują się pszczoły, zmieniające nektar w słodki miód. Potem do pracy przystępuje miodosytnik, który nie marnuje ani grama słodkiego produktu. Z pomocą przyjdą też drożdże i wreszcie bednarz.

Reżyseria: Radosław Kotarski

Godziny emisji Podróże z historią

09:10

Egipt - cz. 6/6 Sekrety Hieroglifów

serial ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 49min.

Jean - Francois Champollion (1790 - 1832) to jeden z najsłynniejszych francuskich egiptologów. Prowadził prace badawcze nad rozszyfrowaniem pisma starożytnych Egipcjan. Udowodnił, że egipskie hieroglify opierały się na zasadzie fonetyczności zapisu.

Reżyseria: Ferdinand Fairfax

Obsada: Lynsey Baxter , Stuart Bunce , Elliot Cowan

Godziny emisji Egipt

Reklama
10:05

Okrasa łamie przepisy - Smaki Suwalszczyzny

magazyn kulinarny ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

10:40

Wielki test - Wielki Test. Polskie aktorki i aktorzy

( Polska 2018 ) Czas: 85min.

W teście przypomnimy wybitne role gwiazd ostatniego stulecia, które przeszły do historii polskiego kina. W studiu na pytania odpowiadają artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl.

Godziny emisji Wielki test

12:10

Gramota czyli komunistów walka z analfabetyzmem

film dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 28min.

Analfabetyzm, podobnie jak gruźlica, był według władz powojennej Polski plagą odziedziczoną po rządach sanacji. W walce z nią powoływano się na słowa Lenina, który mówił, że z analfabetami socjalizmu zbudować się nie da.

Reżyseria: Elżbieta Szumiec - Zielińska

Godziny emisji Gramota czyli komunistów walka z analfabetyzmem

12:45

Sprint przez historię Przemysława Babiarza

magazyn ( Polska 2009 ) Czas: 24min.

O sportowych dramatach i triumfach w deszczu, meczu Polska RFN na MŚ w Piłce Nożnej w 1974 r. i złotym medalu Jacka Wszoły na Olimpiadzie w Montrealu mówią: Przemysław Babiarz i goście Stefan Szczepłek, Jan Tomaszewski, Andrzej Strejlau, Jacek Wszoła.

Godziny emisji Sprint przez historię Przemysława Babiarza

13:25

Life - Życie. cz. 7. Łowcy i ich ofiary

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 49min.

Największe emocje w naturze rodzą się podczas zmagań między drapieżnikiem a jego potencjalną ofiarą. Każda ze stron, by przetrwać, musi przechytrzyć przeciwnika. Dla drapieżcy nagrodą jest posiłek. Dla niedoszłej ofiary szansa przeżycia kolejnego dnia.

Godziny emisji Life

14:20

Szerokie tory - Szerokie tory. Soczi

reportaż ( Polska 2010 ) Czas: 21min.

Reportaż o najsłynniejszym rosyjskim kurorcie Soczi, gdzie w 2014 r. odbywają zimowe igrzyska olimpijskie. Po raz pierwszy w historii - w subtropiku. Aby zadziwić świat, Rosjanie nie liczą się z kosztami. Olimpiada jest oczkiem w głowie Władimira Putina.

Godziny emisji Szerokie tory

14:45

Wielka Gra

teleturniej ( Polska 1993 ) Czas: 44min.

W tym odcinku zawodnicy odpowiadają na pytania z tematów: 1/ Rzym: dzieje miasta od założenia do roku 410; 2/ geografia krajów nadbałtyckich; 3/ życie i twórczość Zygmunta Krasińskiego.

Godziny emisji Wielka Gra

15:45

Spór o historię - Polak, Węgier, dwa bratanki

debata ( Polska 2012 ) Czas: 28min.

Kiedy mówimy o ponad tysiącletnich stosunkach polsko - węgierskich, to zwykliśmy postrzegać je jako wręcz idealne. Czy nie dochodziło jednak pomiędzy nami do konfliktów, a nawet walk? Czy zawsze byliśmy kochającymi się bratankami?

Godziny emisji Spór o historię

16:25

Osso moje Osso

( Polska 2015 ) Czas: 50min.

Opowieść o dziejach Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich - jednej z najważniejszych instytucji polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. Będzie mowa o powstaniu, burzliwej historii i dniu dzisiejszym.

Reżyseria: Jan Strękowski

Godziny emisji Osso moje Osso

17:20

Portrety Wojenne - Józef Beck

cykl dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 25min.

Drugi odcinek o losach bohaterów II w. św. przedstawia sylwetkę Józefa Becka, ostatniego ministra spraw zagranicznych Drugiej Rzeczpospolitej, na tle realiów politycznych przedwojennej Europy. Minister był od września 1939 roku internowany w Rumunii.

Reżyseria: Tomasz Matuszczak

Obsada: Cezary Kosiński , Katarzyna Bargiełowska , Tomasz Zaród , Andrzej Rydel , Wojciech Korwin Wierzbicki , Zenon Borkowski , Dawid Janicki , Piotr Owczarek

Godziny emisji Portrety Wojenne

Reklama
17:55

Quo vadis? - odc. 2/6

serial TVP ( Polska 2002 ) Czas: 45min.

Zrozpaczony Winicjusz rozpoczyna poszukiwania Ligii. Odwiedza Akte, a ta przyznaje, że wiedziała o planowanej ucieczce dziewczyny. Petroniusz, chcąc pocieszyć siostrzeńca, darowuje mu Eunice, jedną ze swych niewolnic.

Reżyseria: Jerzy Kawalerowicz

Obsada: Magdalena Mielcarz , Paweł Deląg , Bogusław Linda , Jerzy Trela , Michał Bajor , Franciszek Pieczka , Agnieszka Wagner

Godziny emisji Quo vadis

18:50

Najdziwniejsza broń na świecie - Tajna broń D - Day. Odc. 1/6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 48min.

Plecak odrzutowy, nadmuchiwany gumowy samolot, przenoszone przez gołębie inteligentne bomby, a nawet kot podsłuchujący wrogów - to tylko nieliczne spośród tajnych urządzeń skonstruowanych po to, żeby dać przewagę Zachodowi w II w. św. i zimnej wojny.

Reżyseria: Kim Hogg , Chris Lethbridge

Godziny emisji Najdziwniejsza broń na świecie

19:55

Wojownicy czasu - Dębe Wielkie czyli zmarnowane zwycięstwo

cykl reportaży ( Polska 2016 ) Czas: 25min.

Bohaterowie jednej z największych bitew powstania listopadowego, pod Dębem Wielkim, to polska piechota. Doskonale wyszkolony i karny żołnierz stawił tu czoło rosyjskiemu korpusowi w czasie wiosennej ofensywy wojsk polskich.

Reżyseria: Grzegorz Gajewski

Godziny emisji Wojownicy czasu

20:35

Kariera Nikodema Dyzmy - odc. 1/7

serial TVP ( Polska 1979 ) Czas: 51min.

Wśród bezrobotnych poszukujących pracy na ulicach Warszawy, znajduje się też Nikodem Dyzma, zredukowany urzedniczyna pocztowy z prowincjonalnego miasteczka. Kiedy znajduje na ulicy zaproszenie na rzadowy raut, postanawia na niego pojść i najeść się.

Reżyseria: Jan Rybkowski , Marek Nowicki

Obsada: Roman Wilhelmi , Leonard Pietraszak , Mariusz Dmochowski , Bronisław Pawlik , Tadeusz Pluciński , Halina Golanko

Godziny emisji Kariera Nikodema Dyzmy

21:40

Z życia regionu - Hieronim Bednarski - Wyklęty z "czerwonej wsi"

reportaż ( Polska 2016 ) Czas: 36min.

Losy żołnierza AK ze Zwięczycy koło Rzeszowa, uczestnika Akcji Burza, po wojnie działającego w antykomunistycznym podziemiu, skazanego na śmierć w 1953 r. Protesty przeciwko ekshumacji i przeniesieniu jego szczątków do rodzinnej Zwięczycy.

Godziny emisji Z życia regionu

22:30

Cała prawda o Grekach - odc. 2/2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 58min.

Dr Michael Scott odkrywa dziwny, obcy świat starożytnych Greków. Pyta, kim byli ludzie, którzy dali nam demokrację, architekturę, filozofię i literaturę.

Reżyseria: Ishbel Hall

Godziny emisji Cała prawda o Grekach

23:40

Legenda Wieży Eiffla

dokument fabularyzowany ( Francja 2005 ) Czas: 94min.

Film przybliżający historię projektu i budowy wieży Eiffla.

Reżyseria: Simon BROOK

Godziny emisji Legenda Wieży Eiffla

01:25

Bezmiar sprawiedliwości

dramat ( Polska 2006 ) Czas: 122min.

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Łukasz, absolwent prawa, nie wie, jaką wybrać aplikację. Zamierza zrezygnować z zawodu prawnika. Interesuje go fotografika. Ojciec chce, żeby syn został obrońcą, wysyła go do kolegi, wziętego adwokata.

Reżyseria: Wiesław Saniewski

Obsada: Jan Frycz , Bożena Stachura , Robert Olech , Jan Englert , Artur Barciś , Artur Żmijewski , Danuta Stenka , Robert Gonera , Ewa Wencel , Ewa Błaszczyk

Godziny emisji Bezmiar sprawiedliwości

03:40

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-14. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-14 dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo w TVP Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info