Reklama

Logo TVP Kultura Program TV TVP Kultura - ramówka, emisje

2018-02-19 Pokaż dziś

08:00

Teledyski

( Polska 2017 ) Czas: 5min.

Utwór "Pleń" w wykonaniu zespołu Łąki Łan w programie "Pegaz - Scena alternatywna".

Godziny emisji Teledysk

08:10

Scena Klasyczna - (7)

koncert ( Polska 2017 ) Czas: 39min.

Cykl TVP Kultura, który prezentuje najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Nagrania recitali odbyły się w Żelazowej Woli - miejscu urodzenia Fryderyka Chopina. Pianiści zaprezentowali się w repertuarze chopinowskim.

Godziny emisji Scena Klasyczna

09:00

Stacja

film obyczajowy ( Polska 1981 ) Czas: 68min.

Adaptacja opowiadania "Zamieć" Władysława Terleckiego, dokonana przez autora. Noc z 19 na 20 X 1956 r. Na małej stacji grupa pasażerów czeka na pociąg. Ten jednak nie nadjeżdża. Ruch został wstrzymany, po torach poruszają się jedynie transporty wojskowe.

Reżyseria: Antoni Krauze

Obsada: Henryk Bista , Ryszard Pietruski , Mieczysław Voit , Lidia Korsakówna , Konrad Morawski , Zygmunt Malanowicz , Jan Jurewicz , Andrzej Mrowiec , Małgorzata Pritulak , Natalia Wendkowska

Godziny emisji Stacja

10:20

Piżama

film TVP ( Polska 1971 ) Czas: 29min.

Scenariusz na podst. opowiadania Leszka Płażewskiego (zmarł 2011 r.), pisarza i scenarzysty, uchodzącego za wnikliwego obserwatora życia w PRL - u. Szara polska rzeczywistość w zderzeniu z przyśpieszonymi procesami rozwoju cywilizacyjnego.

Reżyseria: Antoni Krauze

Obsada: Stanisława Celińska , Andrzej Wilk , Władysław Dewoyno , Ireneusz Karamon , Ryszard Kotys , Danuta Lewandowska , Marta Lawińska , Kazimierz Ostrowicz , Cecylia Putro , Helena Reklewska

Godziny emisji Piżama

11:00

Dom - odc. 20/25 - Powrót z dalekiej podróży

serial TVP ( Polska 1997 ) Czas: 87min.

Po udanej operacji piersi Ewa wraca do domu. Matka namawia ją, by wyjechała do Szwecji na rehabilitację. Niestety, Talarowie nie mają na to pieniędzy. Ewa, jakby w przeczuciu nadchodzącego końca, zaczyna gwałtownie i łapczywie korzystać z życia.

Reżyseria: Jan Łomnicki

Obsada: Halina Rowicka , Waldemar Barwiński , Tomasz Borkowy , Bożena Dykiel , Bartosz Obuchowicz , Barbara Sołtysik , Anna Romantowska , Igor Śmiałowski , Marek Bukowski , Magdalena Stużyńska

Godziny emisji Dom

Reklama
12:40

Dom - odc. 21/25 - Naiwne pytania

serial TVP ( Polska 2000 ) Czas: 89min.

Jest rok 1977. W mieszkaniu Jasińskich odbywa się wesele Lidki i Szczepana. Taksówkę po zmarłym starym Lermaszewskim dziedziczy wuj Henia z prowincji. Ciągle zazdrosny o żonę Henio postanawia ją śledzić. Danusia w tajemnicy chodzi na lekcje tańca.

Reżyseria: Jan Łomnicki , Marcin Łomnicki

Obsada: Halina Rowicka , Waldemar Barwiński , Tomasz Borkowy , Bożena Dykiel , Monika Kwiatkowska , Anna Romantowska , Beata Krajewska , Bohdan Łazuka , Piotr Fronczewski , Marek Bukowski

Godziny emisji Dom

14:25

Trójka do wzięcia

film krótkometrażowy ( Polska 2006 ) Czas: 39min.

16 - letnia Inga dzieli czas między trenowanie piłki nożnej a chłopaka, który jej wiernie kibicuje. Jej beztroskie życie przerywa wiadomość o śmiertelnej chorobie matki. Z dnia na dzień Inga zostaje sama z dwójką młodszego rodzeństwa.

Reżyseria: Bartek Konopka

Obsada: Klaudia Barcik , Małgorzata Hajewska-Krzyssztofik , Krzysztof Czeczot , Michał Włodarczyk , Marek Kasprzyk , Violtetta Arlak , Łukasz Mechanicki , Andrzej Konopka

Godziny emisji Trójka do wzięcia

15:20

Niedziela z... twórczością Czesława Niemena

( Polska 2017 ) Czas: 40min.

To wydanie poświęcone twórczości Czesława Niemena. Wybitny wokalista, kompozytor, autor tekstów był jednym z najpopularniejszych, najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki XX w. Rozmowa o fenomenie jego twórczości.

Godziny emisji Studio Kultura - Niedziela z...

16:10

Pora umierać

film obyczajowy ( Polska 2007 ) Czas: 104min.

Utrzymana w nostalgicznej, poetyckiej tonacji opowieść o starości, przemijaniu i samotności, o pragnieniu bycia potrzebnym aż do końca, o wierności zasadom i wartościom, które nie powinny ustępować przed naporem nowego.

Reżyseria: Dorota Kędzierzawska

Obsada: Danuta Szaflarska , Krzysztof Globisz , Marta Walder , Patrycja Szewczyk

Godziny emisji Pora umierać

18:10

Portrety - 20 000 dni na Ziemi

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 93min.

Dokument przedstawiający historię Nicka Cave'a. W czasie trwania dwudziestotysięcznego dnia na Ziemi artysta odsłania swoją przeszłość, opowiada piękne historie i zaprasza nas do swojego świata. Film jest niezwykłym portretem utalentowanego muzyka.

Reżyseria: Iain Forsyth , Jane Pollard

Godziny emisji Portrety - 20 000 dni na Ziemi

20:00

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

Godziny emisji Informacje kulturalne

20:20

Więcej niż fikcja - Dobry Amerykanin

( Austria 2015 ) Czas: 96min.

Ujawnione przez Edwarda Snowdena rewelacje na temat amerykańskiego systemu inwigilacji obywateli nie były pierwszym skandalem w historii amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Film ujawnia niezwykle niepokojące fakty.

Reżyseria: Friedrich Moser

Godziny emisji Więcej niż fikcja - Dobry Amerykanin

22:10

Kronos - (10)

magazyn kulturalno-społeczny ( Polska 2017 ) Czas: 36min.

W tym odcinku tematem jest nadzieja. O radykalizmie nadziei Piotr Nowak i Ivan Dimitrijević rozmawiać będą z Krzysztofem Rutkowskim i Pawłem Stępniem.

Godziny emisji Kronos

22:50

Którędy po sztukę - Władysław Strzemiński

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 5min.

100 lat awangardy w TVP Kultura! W czwartym sezonie cyklu prezentacja kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi - jednej z najważniejszych i najstarszych kolekcji sztuki nowoczesnej w Europie.

Reżyseria: Anna Zakrzewska

Godziny emisji Którędy po sztukę

22:55

Videofan - Portrety: Krzysztof Kaczmarek

( Polska 2017 ) Czas: 14min.

Cykl wstępów do programu Videogalerie, prezentującego sztukę wideo. mają one na celu wyjaśnienie podstawowych zjawisk związanych ze sztuką współczesną, która często bywa trudna w odbiorze.

Godziny emisji Videofan

Reklama
23:20

Dziennik filozofa - 36

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 5min.

Prof. Jacek Hołówka mówi jak ważne w pedagogice jest podejście do piękna i wychowanie estetyczne. Co różni dzikusa od barbarzyńcy? Która z postaw jest bardziej pożądana społecznie? Co mówili o estetyce dawni myśliciele i czy dziś można to zastosować?

Godziny emisji Dziennik filozofa

23:35

Kino nocne - Samowolka

dramat obyczajowy ( Polska 1993 ) Czas: 61min.

Kulisy życia w koszarach, a zwłaszcza patologiczne zjawisko tzw. fali. Feliks Falk odważył się pokazać prawdę o zasadniczej służbie wojskowej. Gros uwagi poświęcił jednak perypetiom głównego bohatera w świecie cywilnym.

Reżyseria: Feliks Falk

Obsada: Robert Gonera , Aleksander Gawek , Paweł Iwanicki , Mariusz Jakus , Krzysztof Zaleski , Michal Żebrowski , Renata Dancewicz

Godziny emisji Samowolka

00:50

Problemat profesora Czelawy

horror ( Polska 1985 ) Czas: 57min.

Adaptacja opow. "Problemat Czelawy" Stefana Grabińskiego, międzywojennego pisarza uznanego za pioniera polskiej literatury fantastycznej. Wanda Czelawowa, młoda i piękna żona profesora psychiatrii, Stanisława Czelawy, od dłuższego czasu przeżywa koszmar.

Reżyseria: Zygmunt Lech , Aleksander Sajkow

Obsada: Dorota Kamińska , Eugeniusz Kujawski , Jan Szurmiej , Mieczysław Janowski

Godziny emisji Problemat profesora Czelawy

02:00

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

Godziny emisji Informacje kulturalne

02:25

Panorama kina polskiego - Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

dramat ( Polska 2011 ) Czas: 105min.

Dramat Antoniego Krauzego przedstawiający masakrę na Wybrzeżu sprzed kilkudziesięciu lat. Według twórców jest to wierna rekonstrukcja tamtych wydarzeń. W grudniu 1970 r. w Gdyni rozegrały się dramatyczne sceny, wojsko i milicja otworzyły ogień do ludzi.

Reżyseria: Antoni Krauze

Obsada: Michał Kowalski , Marta Kalmus , Marta Honzatko , Cezary Rybiński

Godziny emisji Panorama

04:25

Kronos - (10)

magazyn kulturalno-społeczny ( Polska 2017 ) Czas: 36min.

W tym odcinku tematem jest nadzieja. O radykalizmie nadziei Piotr Nowak i Ivan Dimitrijević rozmawiać będą z Krzysztofem Rutkowskim i Pawłem Stępniem.

Godziny emisji Kronos

05:10

Teledyski

( Polska 2014 ) Czas: 3min.

Teledysk do pierwszego singla Natalii Przybysz z płyty "Prąd".

Reżyseria: Anna Bajorek

Godziny emisji Teledysk

05:30

Afisz kulturalny - 19 - 21 lutego

( Polska 2018 ) Czas: 14min.

Cykliczny program prezentujący i polecający najciekawsze wydarzenia kulturalne w całej Polsce.

Godziny emisji Afisz kulturalny

05:50

Zakończenie dnia

Czas: 1min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Kultura umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Kultura. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Kultura można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Kultura umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Kultura. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info