Reklama

Logo TVP Kultura TVP Kultura program TV na poniedziałek - ramówka, emisje

2018-07-23 Pokaż dziś

08:00

Białoruski klimat odc. 7

cykl reportaży ( Polska 2017 ) Czas: 21min.

Cykl reportaży przedstawiający najciekawszych niezależnych artystów tworzących na Białorusi. Maria Czykwin pyta o tożsamość, o korzenie, o inspiracje przedstawicieli wszystkich dziedzin artystycznych.

Reżyseria: Jakub Kowalczyk

  Godziny emisji Białoruski klimat

08:30

Stwór

film krótkometrażowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Agnieszka właśnie straciła matkę. Jej śmierć zburzyła cały świat dziewczyny, która teraz patrzy na swoje życie z dystansu. Agnieszka stara się być dobrą i ciepłą matką dla swoich córek, Zosi i Emmy, z których każda na swój sposób przeżywa śmierć babci.

Reżyseria: Aleksandra Gowin , Ireneusz Grzyb

Obsada: Anita Jancia , Adam Nawojczyk , Dobromir Dymecki , Zofia Karolak , Emma Szpura , Katarzyna Skolimowska

  Godziny emisji Stwór

09:05

Bo oszalałem dla niej

komediodramat ( Polska 1980 ) Czas: 98min.

Osadzony we współczesnych realiach film balansuje na granicy między satyryczną komedią a dramatem psychologicznym. Kpiąc z wynaturzeń i absurdów rzeczywistości, jest również poruszającą opowieścią o tęsknocie za czymś wielkim, szlachetnym i prawdziwym.

Reżyseria: Sylwester Chęciński

Obsada: Zdzisław Wardejn , Gabriela Kownacka , Ignacy Gogolewski , Witold Pyrkosz , Witold Skaruch , Wiesław Drzewicz

  Godziny emisji Bo oszalałem dla niej

11:00

Sława i chwała - odc. 2 Zawierucha

serial TVP ( Polska 1998 ) Czas: 54min.

Janusz przyjeżdża do Odessy, mieszka u Szyllerów. Zaczyna spotykać się z dawną miłością Ariadną. Niebawem przybywa też pani Royska z Józiem, którego młodszy brat Walerek służy w wojsku rosyjskim. Spychała angażuje się w konspiracyjną pracę.

Reżyseria: Kazimierz Kutz

Obsada: Joanna Szczepkowska , Michał Żebrowski , Mariusz Bonaszewski , Joanna Mastalerz , Mirosława Dubrawska , Agnieszka Czekańska , Olgierd Łukaszewicz , Piotr Adamczyk , Anna Radwan , Maria Głądkowska

  Godziny emisji Sława i chwała

12:10

Sława i chwała - odc. 3 Wojenka

serial TVP ( Polska 1998 ) Czas: 55min.

Józio Royski i Janusz Myszyński dołączają do III Korpusu Armii Polskiej w Winnicy. Uczestniczą w przemarszach i potyczkach. Niebawem ich formacja zostaje rozbrojona przez Austriaków. Spotkany przypadkowo Spychała wysyła Józia i Janusza do Kijowa.

Reżyseria: Kazimierz Kutz

Obsada: Joanna Szczepkowska , Michał Żebrowski , Adolf Grabowski Piotr , Mariusz Bonaszewski , Leszek Teleszyński , Artur Dziurman , Zbigniew Bielski , Piotr Adamczyk , Stanisław Górka , Agnieszka Warchulska

  Godziny emisji Sława i chwała

Reklama
13:15

Studio Kultura - Rozmowy - Janusz Drzewucki

( Polska 2018 ) Czas: 9min.

Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Magazyn kulturalny przedstawiający najważniejsze postaci życia kulturalnego; pojawiający się w nim goście opisują i pomagają zrozumieć aktualne problemy świata kultury.

  Godziny emisji Studio Kultura - Rozmowy

13:35

Mała Moskwa

dramat ( Polska 2008 ) Czas: 113min.

Kinowa wersja "Małej Moskwy" Waldemara Krzystka, nagrodzona w 2008 r. Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film wyróżniono ponadto nagrodą za główną rolę kobiecą oraz dwiema specjalnymi nagrodami TVP.

Reżyseria: Waldemar Krzystek

Obsada: Lesław Żurek , Svetlana Khodchenkova , Dimitrij Uljanov , Elena Leszczyńska , Andrzej Grabowski , Artem Tkachenko , Jurij Itskov

  Godziny emisji Mała Moskwa

15:40

Taśmy Kultury - Piosenki z autografem - Jan Ptaszyn Wróblewski, cz. 3

widowisko ( Polska 1999 ) Czas: 43min.

Sylwetka znanego jazzmana Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Poprzez jego biografię pokazana została historia polskiego jazzu.

  Godziny emisji Piosenki z autografem

16:45

O północy w Paryżu

komediodramat ( USA, Hiszpania, Francja 2011 ) Czas: 90min.

Komedia romantyczna z elementami filmu fantasy oraz znakomitą obsadą. Krytyka uznała "O północy..." za jeden z najlepszych filmów reżysera. Złoty Glob i Oscar za scenariusz. Trzy nominacje Akademia przyznałą za najlepszy film, reżyserię, scenografię.

Reżyseria: Woody Allen

Obsada: Owen Wilson , Rachel McAdams , Marion Cotillard , Michael Sheen , Kathy Bates

  Godziny emisji O północy w Paryżu

18:30

Gruby - odc. 1/7 Zdrajczyk

serial TVP ( Polska 1972 ) Czas: 28min.

Serial przygodowy dla dzieci, której akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, w małym miasteczku na Ziemiach Odzyskanych. Dwaj chłopcy z siódmej klasy natrafiają w starej szopie na poniemiecki rower, a nad jeziorem znajdują ukrytą broń.

Reżyseria: Wojciech Fiwek

Obsada: Mariusz Kozłowski , Arkadiusz Bielawski , Bogdan Kowalczyk , Pawel Baldy , Andrzej Bielski , Henryk Hunko , Katarzyna Łaniewska , Ryszard Michalak , Kazimierz Ostrowicz , Tadeusz Schmidt

  Godziny emisji Gruby

19:05

Gruby - odc. 2/7 Szkoła

serial TVP ( Polska 1972 ) Czas: 27min.

Serial przygodowy dla dzieci. Adaptacja powieści Aleksandra Minkowskiego pt. "Gruby", której akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, w małym miasteczku na Ziemiach Odzyskanych.

Reżyseria: Wojciech Fiwek

Obsada: Mariusz Kozłowski , Arkadiusz Bielawski , Bogdan Kowalczyk , Pawel Baldy , Andrzej Bielski , Stanisław Milski , Adolf Chronicki , Henryk Hunko , Stanisław Kozyrski , Zdzisław Kuźniar

  Godziny emisji Gruby

19:40
Na żywo

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

  Godziny emisji Informacje kulturalne

20:00

Mistrzowie polskiego kina - Piłkarski poker

komedia sensacyjna ( Polska 1988 ) Czas: 101min.

Komedia sensacyjna ukazująca kulisy sportu. Według reżysera to film o sprostytuowaniu się sportu, o upadku etyki i degradacji zasad moralnych. "Polska piłka nożna toczy się po równi pochyłej. Wyniki i jakość gry są uzależnione od wartości pieniądza"

Reżyseria: Janusz Zaorski

Obsada: Małgorzata Pieczyńska , Janusz Gajos , Marian Opania , Mariusz Dmochowski , Jan Englert , Edward Lubaszenko , Mariusz Benoit , Adrianna Biedrzyńska , Bronisław Pawlik , Borys Marynowski

  Godziny emisji Piłkarski poker

21:55

Więcej niż fikcja - Dzieci hipisów - historia nieznana

film dokumentalny ( Dania 2015 ) Czas: 58min.

Christiania zasłynęła na świecie jako prężny ośrodek ruchu hippisowskiego i szeroko rozumianej kultury alternatywnej. Dokument opowiada o pierwszej generacji dzieci urodzonych w tej sławnej dzielnicy Kopenhagi, którzy obecnie są dorosłymi ludźmi.

Reżyseria: Nille Westh

  Godziny emisji Więcej niż fikcja - Dzieci hipisów - historia nieznana

23:05

Którędy po sztukę - Janek Simon

magazyn ( Polska 2016 ) Czas: 5min.

Niszczarka, element wyposażenia biur i domowych gabinetów pracy, nie jest jedynym elementem instalacji Janka Simona, lecz jednym z kilku składających się na nią ready - made. Obok niszczarki artysta wykorzystał też komputer, drukarkę i wiatrak elektryczny.

Reżyseria: Anna Zakrzewska

  Godziny emisji Którędy po sztukę

Reklama
23:10

Videofan - Portrety: Łukasz Jastrubczak

( Polska 2017 ) Czas: 15min.

Cykl wstępów do programu Videogalerie, prezentującego sztukę wideo. mają one na celu wyjaśnienie podstawowych zjawisk związanych ze sztuką współczesną, która często bywa trudna w odbiorze.

  Godziny emisji Videofan

23:30

Dziennik filozofa - 110

felieton ( Polska 2018 ) Czas: 5min.

Prof. Robert Piłat zastanawia się czy subtelność jest dobrym sposobem patrzenia na świat. Cyzelując swój ogląd, jak XIII - wieczny filozof Duns Szkot, można zauważać wiele szczegółów i lepiej rozumieć postawy innych.

  Godziny emisji Dziennik filozofa

23:40

Witamy w latach 80 - tych - Synthpop i New Romantic

cykl dokumentalny ( Niemcy 2009 ) Czas: 52min.

Autorzy cyklu zabierają widza w podróż po świecie muzyki lat 80. To jeden z najważniejszych okresów w historii muzyki pop, swoista mieszanka mainstreamu i awangardy.

Reżyseria: Frank Jastfelder

  Godziny emisji Witamy w latach 80 - tych

00:45

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

  Godziny emisji Informacje kulturalne

01:05

Rzecz Polska - System Lamp ART

cykl dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 11min.

Reżyseria: Tomasz Filiks , Anna Zakrzewska

  Godziny emisji Rzecz Polska

01:25

Panorama kina polskiego - Królewicz Olch

dramat ( Polska 2016 ) Czas: 97min.

Historia wybitnie utalentowanego 14 - letniego chłopca, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem - jak z początku sądzi - jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę.

Reżyseria: Kuba Czekaj

Obsada: Agnieszka Podsiadlik , Stanisław Cywka , Sebastian Łach , Bernhard Schutz , Bogusława Jantos , Emilia Stachurska , James Fordham , Anna Podolak , Julitta Lasoń , Piotr Buksza

  Godziny emisji Panorama

03:15

Womex - koncert otwarcia

koncert ( Polska 2017 ) Czas: 60min.

Kilka tysięcy delegatów, kilkaset zespołów i dziennikarzy z całego świata na WOMEX, czyli World Music Expo - prestiżowych Targach Muzyki Świata, w dniach 25 - 29 X w Katowicach. Koncert odbędzie się 25 października w sali koncertowej NOSPR.

  Godziny emisji Womex - koncert otwarcia

05:45

Zakończenie dnia

Czas: 1min.

 

O programie TV stacji TVP Kultura

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Kultura umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na poniedziałek. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Kultura. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na poniedziałek dla kanału TVP Kultura można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Kultura umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Kultura. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo w TVP Kultura

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info