Reklama

Logo TVP Kultura TVP Kultura program TV na wtorek - ramówka, emisje

2018-07-24 Pokaż dziś

08:00

wydarzenie aktualne

Czas: 25min.

  Godziny emisji wydarzenie aktualne

08:30

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

  Godziny emisji Informacje kulturalne

08:50

Rybak na dnie morza

film animowany ( Polska 2011 ) Czas: 12min.

Animowana opowieść o rybaku i złotej rybce, w której bohaterowie zamieniają się rolami. Tym razem to rybak spełnia trzy życzenia rybki. Zgodnie z jej wolą zmienia się w rybę i poznaje podwodny świat, który jest podobny do świata ludzi.

Reżyseria: Leszek Marek Gałysz

  Godziny emisji Rybak na dnie morza

09:15

O północy w Paryżu

komediodramat ( USA, Hiszpania, Francja 2011 ) Czas: 90min.

Komedia romantyczna z elementami filmu fantasy oraz znakomitą obsadą. Krytyka uznała "O północy..." za jeden z najlepszych filmów reżysera. Złoty Glob i Oscar za scenariusz. Trzy nominacje Akademia przyznałą za najlepszy film, reżyserię, scenografię.

Reżyseria: Woody Allen

Obsada: Owen Wilson , Rachel McAdams , Marion Cotillard , Michael Sheen , Kathy Bates

  Godziny emisji O północy w Paryżu

11:00

Sława i chwała - odc. 4 Warszawa

serial TVP ( Polska 1998 ) Czas: 55min.

Rok 1920. Janusz i jego siostra Maria mieszkają w Warszawie w pałacyku teściowej Marii. Po sprzedaży kosztowności ocalonych z Ukrainy Maria kupuje bratu majątek w Komorowie. Ola Gołąbkowa rodzi drugiego już syna. Spychała tymczasem robi karierę w MSZ.

Reżyseria: Kazimierz Kutz

Obsada: Michał Żebrowski , Mariusz Bonaszewski , Zbigniew Zamachowski , Joanna Szczepkowska , Joanna Mastalerz , Stanisława Celińska , Maria Gładkowska , Nina Andrycz , Olgierd Łukaszewicz , Aleksandra Justa

  Godziny emisji Sława i chwała

Reklama
12:10

Sława i chwała - odc. 5 Gospodarstwa i ogrody

serial TVP ( Polska 1998 ) Czas: 56min.

Rok 1926. W Warszawie dochodzi doprzewrotu majowego. Następnie akcja przenosi się do roku 1939. Ewelina Royska i jej syn Walery mieszkają w dworku w Pustych Łąkach. Krystyna - żona Walerka - przyjeżdża do Eweliny z prośbą o pomoc w uzyskaniu rozwodu.

Reżyseria: Kazimierz Kutz

Obsada: Joanna Szczepkowska , Jakub Przebindowski , Joanna Bogacka , Tomasz Bednarek , Agnieszka Sitek , Anna Korcz , Magdalena Cielecka , Stanisława Celińska , Andrzej Deskur , Michał Żebrowski

  Godziny emisji Sława i chwała

13:10

Studio Kultura - Rozmowy - Wojciech Roszkowski

( Polska 2018 ) Czas: 9min.

Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Magazyn kulturalny przedstawiający najważniejsze postaci życia kulturalnego; pojawiający się w nim goście opisują i pomagają zrozumieć aktualne problemy świata kultury.

  Godziny emisji Studio Kultura - Rozmowy

13:30

Kochankowie Roku Tygrysa

film obyczajowy ( Polska, Chiny 2005 ) Czas: 103min.

Opowieść o spotkaniu w początkach XX w. przedstawicieli dwóch odmiennych światów: polskiego oficera i grupki chińskich wieśniaków. Osią wydarzeń są narodziny uczucia między owym oficerem a młodziutką Chinką - uczucia pięknego, lecz brutalnie zniszczonego.

Reżyseria: Jacek Bromski

Obsada: Li Min , Michał Żebrowski , Norbert Nowakowski , Sum Ji Feng , Zmao Feng Xia

  Godziny emisji Kochankowie Roku Tygrysa

15:30

Taśmy Kultury - Spotkania z profesorem Zinem - Korona

( Polska 1995 ) Czas: 21min.

W tym programie profesor zajął się drobiazgami zazwyczaj niezauważanymi przez zwiedzających. Są to korony. Korona Kazimierza Wielkiego - logo telewizji krakowskiej i dzieje sławnej korony ozdabiającej iglicę Kościoła Mariackiego.

Reżyseria: Adam Sikorski

  Godziny emisji Spotkania z profesorem Zinem

15:50

Taśmy Kultury - Słownik wyrazów obcych - Eskalacja

( Polska 1966 ) Czas: 21min.

Obsada: Zdzisław Leśniak , Kalina Jędrusik , Barbara Wyszkowska

  Godziny emisji Słownik wyrazów obcych

16:25

Którędy po sztukę - Janek Simon

magazyn ( Polska 2016 ) Czas: 5min.

Niszczarka, element wyposażenia biur i domowych gabinetów pracy, nie jest jedynym elementem instalacji Janka Simona, lecz jednym z kilku składających się na nią ready - made. Obok niszczarki artysta wykorzystał też komputer, drukarkę i wiatrak elektryczny.

Reżyseria: Anna Zakrzewska

  Godziny emisji Którędy po sztukę

16:35

Handlarz cudów

dramat ( Polska, Szwecja 2009 ) Czas: 98min.

Stefan, od lat walczący z alkoholizmem, wyjeżdża na pielgrzymkę do Lourdes, gdzie spodziewa się całkowitego wyleczenia. Niespodziewanie los stawia mu na drodze dwoje dagestańskich półsierot, pragnących odnaleźć ojca przebywającego we Francji.

Reżyseria: Jarosław Szoda , Bolesław Pawica

Obsada: Borys Szyc , Sonia Mietielica , Joanna Szczepkowska , Roman Golczuk , Mariusz Benoit

  Godziny emisji Handlarz cudów

18:30

Gruby - odc. 3/7 Tajemnica biblioteki

serial TVP ( Polska 1972 ) Czas: 28min.

Serial przygodowy dla dzieci, którego akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, w małym miasteczku na Ziemiach Odzyskanych. Paczka przyjaciół z siódmej klasy odnajduje w szkolnej bibliotece tajemnicze, zamaskowane przed laty, drzwi.

Reżyseria: Wojciech Fiwek

Obsada: Mariusz Kozłowski , Arkadiusz Bielawski , Bogdan Kowalczyk , Pawel Baldy , Andrzej Bielski , Stanisław Milski , Adolf Chronicki , Halina Dobrucka , Henryk Hunko , Tadeusz Kozłowski

  Godziny emisji Gruby

19:05

Gruby - odc. 4/7 Klucz

serial TVP ( Polska 1972 ) Czas: 28min.

W podziemiach szkoły znajduje się tajemnicze, podziemne przejście. Niestety, okazuje się, że klucz do drzwi prowadzących do przejścia gdzieś zaginął. W okolicy pojawiają się niedobitki niemieckich band.

Reżyseria: Wojciech Fiwek

Obsada: Mariusz Kozłowski , Arkadiusz Bielawski , Bogdan Kowalczyk , Adolf Chronicki , Andrzej Bielski , Stanisław Milski , Henryk Hunko , Tadeusz Kozłowski , Zdzisław Kuźniar , Marek Bielski

  Godziny emisji Gruby

19:40

Studio Kultura - Rozmowy - Wojciech Brewka

( Polska 2018 ) Czas: 9min.

Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Magazyn kulturalny przedstawiający najważniejsze postaci życia kulturalnego; pojawiający się w nim goście opisują i pomagają zrozumieć aktualne problemy świata kultury.

  Godziny emisji Studio Kultura - Rozmowy

Reklama
20:00

Lekkie obyczaje - Mona Lisa

dramat ( Wielka Brytania 1986 ) Czas: 99min.

Po siedmiu latach więzienia George, drobna płotka w przestępczym światku Londynu, wraca do domu, ale żona nie chce go wpuścić i nie pozwala spotykać się z dorastająca córką. Jedynie stary przyjaciel Thomas wyciąga do niego pomocną dłoń.

Reżyseria: Neil Jordan

Obsada: Bob Hoskins , Cathy Tyson , Michael Caine , Robbie Coltrane , Clarke Peters , Kate Hardie , Zoë Nathenson , Sammi Davis

  Godziny emisji Mona Lisa

21:55

Dziennik filozofa - 111

felieton ( Polska 2018 ) Czas: 5min.

Czym jest dar i jakie korzyści płyną z niego dla ofiarodawcy i obdarowanego? Może czasami robimy prezenty innym, żeby kiedyś także zostać obdarowanym? Czy wartość daru jest zatem większa i prawdziwsza kiedy jest bezinteresowny?

  Godziny emisji Dziennik filozofa

22:15

NIE-ZŁE-FIL-MY - Oko cyklonu

dramat ( Polska 1989 ) Czas: 85min.

Pierwszy polski film fabularny zrealizowany za prywatne fundusze. Po zamachu na Hitlera w Kętrzynie Londyn wysyła do Polski agenta, mającego przejąć z rąk partyzantów listę oficerów Wehrmachtu niechętnych fuehrerowi...

Reżyseria: Henry Kostrubiec

Obsada: Tadeusz Huk , Leszek Piskorz , Leopold R. Nowak , Małgorzata Krzysica , Leon Niemczyk

  Godziny emisji Oko cyklonu

00:05

Mapa polskiego dokumentu - Dziennik z podróży

film dokumentalny ( Polska 2012 ) Czas: 51min.

Portret prekursora polskiej fotografii reportażowej Tadeusza Rolkego. Do 82 - letniego Tadeusza Rolkego, nestora polskiej fotografii reportażowej, zgłasza się 15 - letni Michał zafascynowany fotografią. Powoli się zaprzyjaźniają.

Reżyseria: Piotr Stasik

  Godziny emisji Mapa polskiego dokumentu - Dziennik z podróży

01:10

Legendy Rocka - Beach Boys

cykl dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 22min.

Cykl dokumentalny prezentujący najważniejszych artystów muzyki rockowej. Bohaterem tego odcinka jest zespół muzyczny Beach Boys. To jedna z największych amerykańskich grup, która od lat cieszy się dużym powodzeniem.

Reżyseria: Lyndy Saville

  Godziny emisji Legendy Rocka

01:35

Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego - Piękna i Miłosierna

( Polska 2016 ) Czas: 3min.

Filmowe impresje krakowskiego artysty fotografika Stanisława Markowskiego. Odcinek ten to podróż po wystawie najpiękniejszych wizerunków Matki Bożej, głównie mistrzów włoskich, zaprezentowanych na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie.

  Godziny emisji Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego

01:40

Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego - Kapela gra

( Polska 2016 ) Czas: 3min.

Filmowe impresje krakowskiego artysty fotografika Stanisława Markowskiego. W odcinku artysta ustawia swoją kamerę na Rynku Głównym w Krakowie. Plac wypełniony mieszkańcami, turystami, dziećmi. Wokół kramy i scena, gdzie gra ludowa, podkrakowska kapela.

  Godziny emisji Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego

01:40

Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego - U św. Rity

( Polska 2016 ) Czas: 3min.

Filmowe impresje krakowskiego artysty fotografika Stanisława Markowskiego. Odcinek ten to artystyczna wyprawa do kościoła gotyckiego św. Katarzyny na krakowskim Kazimierzu. W środku znajduje się figura św. Rity, patronki od spraw beznadziejnych.

  Godziny emisji Krakowskie impresje Stanisława Markowskiego

01:50

Drzewa

horror ( Polska 1995 ) Czas: 85min.

Film o niemożności wpływania na uczynki ludzi, człowiek rekompensuje sobie agresją wobec poddającej się naturze, która tylko pozornie jest bezbronna. Akcja filmu toczy się w małej nadbałtyckiej miejscowości, gdzie biolog Ewa przeprowadza eksperymenty.

Reżyseria: Grzegorz Królikiewicz

Obsada: Ewa Kasprzyk , Paweł Wawrzecki , Piotr Korczarowski , Leon Niemczyk , Franciszek Trzeciak , Maciej Kozłowski , Lidia Bogaczówna , January Brunov

  Godziny emisji Drzewa

05:25

Afisz kulturalny

( Polska ) Czas: 15min.

Cykliczny program prezentujący i polecający najciekawsze wydarzenia kulturalne w całej Polsce.

  Godziny emisji Afisz kulturalny

Reklama
05:50

Zakończenie dnia

Czas: 1min.

 

O programie TV stacji TVP Kultura

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Kultura umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na wtorek. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Kultura. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na wtorek dla kanału TVP Kultura można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Kultura umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Kultura. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo w TVP Kultura

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info