Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-07-21 - ramówka, emisje

2018-07-21 Pokaż dziś

06:00

Było sobie życie: Mięśnie i tkanka tłuszczowa

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o mięśniach i tkance tłuszczowej. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o mięśniach i tkance tłuszczowej.

Godziny emisji Było sobie życie

06:35

Kuchmistrzostwo: Chleb

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

06:55

Ekspres naukowców: Muchy

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Dlaczego słona woda nie gasi pragnienia? Czy Drakula istniał naprawdę? Thomas i Kati odpowiadają na te i wiele innych pytań! Dlaczego muchy nie spadają z sufitu? Ponadto: Thomas i Kati badają legendę o Drakuli.

Godziny emisji Ekspres naukowców

07:30

Magija: Królestwo za chusteczkę

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget potrafią wyczarować coś ze zwykłej chustki i kilku zwykłych rekwizytów! Jay i Bridget potrafią wyczarować coś ze zwykłej chustki i kilku zwykłych rekwizytów!

Godziny emisji Magija

07:50

Wszystko dla małych: Sztuczne tęcze i cudowna woda

program o sztuce Czas: 25min.

Madi i znaczenie wody, Jameson i tęcze, Christian i obraz, Lindsay i ciasto na kiju. Madi wyjaśnia, dlaczego woda jest tak ważna dla ludzi i zwierząt, Jameson wytwarza tęczę z zaledwie trzech kolorów, Christian maluje obraz, rzucając kulkę z farbę na kawałek zużytego papieru, a Lindsay piecze ciasto na kiju.

Godziny emisji Wszystko dla małych

Reklama
08:25

Naukowe dowody: Tarcie

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Holanderka Britt ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Dowie się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni. Britt jest z Holandii i ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Aby dowiedzieć się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni, unosi puszkę napoju za pomocą ryżu – oto jej poduszkowiec.

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Skamieniałości i Złoty interes

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci uczą się o skamielinach, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów! Angie gubi bransoletkę mamy i buduje wykrywacz metali. Po tym jak Kent znajduje ślad dinozaura, dzieciaki z Sekretnego Laboratorium uczą się o skamieniałościach i DNA, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów. Gdy Angie gubi złotą, cenną bransoletkę mamy, nasi bohaterowie konstruują własny wykrywacz metali.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

09:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja? odc. 18

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Uczestnicy odpowiadają na pytania z 10 kategorii, dając widzom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

09:50

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Thomas Edison kontra Nikola Tesla – konkurencja motorem postępu

program historyczny Czas: 24min.

Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki: Thomasa Edisona. Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki. I proszę: Thomas Edison oczarowuje widzów swoją kolekcją wynalazków. Jednak nawet on nie daje rady niespodziewanemu gościowi.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

10:25

Siesta Z: „Odyseja” Homera

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta pływa po morzach z Odyseuszem, który chce dotrzeć do Itaki, gdzie czeka na niego Penelopa. Muszą pokonać wiele niebezpieczeństw. We śnie Siesta pływa po morzach z Odyseuszem, który chce wrócić do Itaki. Jego żona Penelopa czeka na niego mimo plotek, że zginął na wojnie. Zalotnicy nalegają, by Penelopa ponownie wyszła za mąż, a Siesta i Odyseusz pokonują wiele niebezpieczeństw, by dotrzeć do domu.

Godziny emisji Siesta Z

10:50

Obłędne zwierzaki: Pora karmienia rekinów

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

11:10

Mily Pytalska: Normalność

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily jako jedyna przychodzi na bal przebierańców bez przebrania. Czuje się głupio i zastanawia się: co decyduje o byciu normalnym? Mily dostaje zaproszenie na bal przebierańców, ale nie chcę głupio ubrać. Jako jedyna przychodzi bez przebrania, ale to właśnie ona czuje się głupio. Zastanawia się: co decyduje o byciu normalnym?

Godziny emisji Mily Pytalska

11:20

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Najlepsze z "Co, jak, gdzie? Dowiedz się!"

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison przygotowuje się do szkolnego festiwalu naukowców i przypomina najlepsze fragmenty ostatniej serii "Co, jak, gdzie? Dowiedz się!" Harrison przygotowuje się do szkolnego festiwalu naukowców i przypomina najlepsze fragmenty ostatniej serii "Co, jak, gdzie? Dowiedz się!". Wyjątkowy odcinek, który jeszcze raz odkryje przed Wami fascynujące tajemnice Słońca, roślin, zębów i śmieci!

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

11:50

Przedziwna nauka: Światło

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

Godziny emisji Przedziwna nauka

12:25

Naukowe dowody: Fale

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Surferka Chayenne w tym odcinku dowie się, czym właściwie są fale. Czy dzięki tej wiedzy stworzy najpiękniejszą falę na Ziemi? Chayenne uwielbia surfować, ale wie, jak groźne bywają fale. W tym odcinku dowie się, czym właściwie są. Czy dzięki tej wiedzy stworzy najpiękniejszą falę na Ziemi?

Godziny emisji Naukowe dowody

Reklama
12:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 8

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

13:20

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Owady

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Na Uniwersytecie Penn State Philippe poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary. W tym odcinku odkrywamy niezwykły świat owadów. Na Uniwersytecie Penn State Philippe przygląda się złożonym społecznościom mrówek, poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

13:55

Kto tam?: Grecja

program popularnonaukowy Czas: 7min.

Nasi bohaterowie jadą do Grecji, kolebki igrzysk olimpijskich. Nurkują w zamarzniętej lawie i odwiedzają dolinę motyli. Nasi bohaterowie jadą do Grecji, kolebki igrzysk olimpijskich. Oglądają zamarzniętą lawę, odpoczywają w kurorcie narciarskim, odwiedzają Partenon, a Tezeusz broni ich przed Minotaurem. Poznają losy Aleksandra Wielkiego oraz opowieści o koniu trojańskim i cyklopie.

Godziny emisji Kto tam

14:15

Nauka na maksa: Tarcie

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać? Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Następnie próbuje zbudować wersję, na którą dałoby się wsiąść. A właściwie czemu by nie zrobić dwóch i się pościgać? Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać?

Godziny emisji Nauka na maksa

14:45

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Dmitrij Mendelejew – początek wszechrzeczy i tablica okresowa pierwiastków

program historyczny Czas: 24min.

Baron chce się wzbogacić i próbuje sam uzyskać złoto. Mendelejew przypomina mu, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób powstaje materia. Baron chce się wzbogacić, próbuje więc uzyskać złoto na podstawie alchemicznej formuły: miesza substancje wybuchowe ze stopem metali. Dmitrij Mendelejew przypomina mu jednak, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób różne pierwiastki łączą się i tworzą świat wokół nas.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

15:15

Operacja Auć: Czy pijesz dostatecznie dużo wody?

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze sprawdzają swój mocz oraz badają jad węża. Tymczasem na ostrym dyżurze: podbite oko i uraz głowy. Lekarze tłumaczą, jak po wyglądzie moczu stwierdzić, czy piliście dostatecznie dużo. Dr Chris sprawdza, jak jad węża uszkadza organizm. Tymczasem na ostrym dyżurze: jeden pacjent uderzył głową o poręcz, drugi ma wielkie limo.

Godziny emisji Operacja Auć

15:50

Siesta Z: „Król Edyp” Sofoklesa

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta pomaga Edypowi znaleźć zabójcę Lajosa, poprzedniego króla. Odwiedza Tejrezjasza, który ujawnia straszliwą prawdę. Siesta śni o Edypie, królu Teb. Pomaga mu zbadać sprawę morderstwa poprzedniego króla, Lajosa. Żeby ocalić swój lud, Edyp musi znaleźć zabójcę. Siesta odwiedza Tejrezjasza, który ujawnia straszliwą prawdę: mordercą jest sam Edyp.

Godziny emisji Siesta Z

16:10

Domowa nauka: Gaz

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Jest niewidzialny, ale może ugasić pożar i zmienić nasz głos… W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak ujarzmić moc gazu. Jest niewidzialny, ale może ugasić pożar i zmienić nasz głos… W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak ujarzmić niesamowitą moc gazu. Co się stanie, gdy zamknie 25 osób w ciężarówce z tysiącem minirakiet wypełnionych wodą i musującymi tabletkami?

Godziny emisji Domowa nauka

16:45

W zwierciadle nauki: Pomiary

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, Hamza i reszta spacerują w butach klauna i robią własne glutowate robaczki. Otaczający nas świat da się zmierzyć na wiele sposobów, bardziej i mniej wiarygodnych. Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, rozmawiamy z budowniczym statku Wikingów, spacerujemy w butach klauna i robimy własne glutowate robaczki.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

17:15

Ekspres naukowców: Kalejdoskopy

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak chłodzić pożywienie, nie wkładając go do lodówki? Thomas i Kati odpowiadają na to i wiele innych pytań! Kalejdoskop to nasza ukochana zabawka: ach, te światła, barwy i kształty! Jak właściwie działa to urządzenie? Ponadto: chłodzenie jedzenia bez lodówki.

Godziny emisji Ekspres naukowców

Reklama
17:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

18:15

Operacja Auć: Genialna skóra i sztuczki ciałem

program o zdrowiu Czas: 26min.

Lekarze przyglądają się uważnie skórze i pokazują ciekawą sztuczkę. Tymczasem na ostrym dyżurze: oparzenie i złamana ręka. Lekarze pokażą, jak wspaniale skóra chroni całe ciało. Zaprezentują też ciekawą sztuczkę. Tymczasem na ostrym dyżurze: pacjent ma dziwne złamanie ręki, a pacjentka mocno sparzyła się w stopę.

Godziny emisji Operacja Auć

18:50

SciQ: Co będzie, jeśli zacznę się bawić jedzeniem?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Jedzenie nie musi tylko leżeć na talerzu. Ubieramy się w nie, wysyłamy w kosmos i budujemy z niego roboty. Oraz - jak oszukać kubki smakowe. Jedzenie nie musi tylko leżeć na talerzu. Ubieramy się w nie, wysyłamy w kosmos i budujemy z niego roboty. Oraz – jak z pomocą chemii oszukać swoje kubki smakowe.

Godziny emisji SciQ

19:25

Marvi Hammer: Język delfinów

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m. in. o sekretnym języku delfinów oraz talencie fotograficznym tych ssaków. W dzisiejszym odcinku m. in. o sekretnym języku delfinów oraz talencie fotograficznym tych ssaków.

Godziny emisji Marvi Hammer

20:00

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Cuda Natury

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć wodospad lawy. Odwiedza też Arizonę, chodzi po zamarzniętym jeziorze w Albercie oraz nurkuje w Meksyku. Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć jak wodospad lawy spływa do oceanu. Następnie odwiedza Kanion Antylopy w Arizonie, spaceruje po zamarzniętym jeziorze w Albercie i nurkuje w meksykańskiej studni typu cenote.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:40

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

Godziny emisji Historia matematyki.

21:55

Sekrety mózgu: Syndrom nagłego wybuchu energii twórczych

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Dr Jack bada źródła twórczości i poznaje człowieka, u którego po urazie mózgu wykształcił się niezwykły talent artystyczny. Dr Jack odkrywa ośrodki mózgu odpowiedzialne za zdolności twórcze. Poznaje człowieka, u którego po urazie mózgu wykształcił się niezwykły talent artystyczny. Magik Pete oszałamia publiczność niezwykle twórczymi sztuczkami.

Godziny emisji Sekrety mózgu

22:55

Youtuberzy w Da Vinci - SciFun: Kondensacja, CO2 i napięcie powierzchniowe

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Scifun pokazuje właściwości pary wodnej, dwutlenku węgla i wyjaśnia zjawisko napięcia powierzchniowego. Scifun za pomocą eksperymentów tłumaczy zjawisko kondensacji pary wodnej. Wytwarza dwutlenek węgla i pokazuje jego właściwości oraz wyjaśnia zjawisko napięcia powierzniowego.

Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - SciFun

23:10

W pogoni za snem: Demistyfikacja snu

program o zdrowiu Czas: 22min.

Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać? Adrian poddaje się badaniu snu i neuroobrazowaniu, zaś dwaj uznani eksperci od snu przedstawiają podstawy wiedzy ze swojej dziedziny. Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać?

Godziny emisji W pogoni za snem

23:50

e² Design: Zieleń dla wszystkich

program o sztuce Czas: 25min.

Maddison, zapalony 11-letni wędkarz, i jego Szybkostrzelna Przynęta – wędka na proch strzelniczy. Sergio Palleroni opracowuje rozwiązania projektowe i urbanistyczne dla regionów, w których trwa kryzys humanitarny lub społeczny. Tym razem odwiedza Teksas i Meksyk, gdzie buduje tysiące domów oraz uczy mieszkańców, jak oszczędzać dzięki stosowaniu lokalnych surowców.

Godziny emisji e² Design

00:25

Kod genetyczny: Księga życia

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Sięgamy korzeniami do samych początków życia i pierwszych kręgowców. W programie zgłębiamy ten i inne tematy! Każdy człowiek nosi w swoim DNA całą historię życia na Ziemi. Zapraszamy na opowieść o naszym bezpośrednim związku z jego początkami. Zastanowimy się też, jaki wniosek płynie z faktu, że człowiek przez większą część swojego istnienia był gatunkiem zagrożonym.

Godziny emisji Kod genetyczny

01:25

Kod genetyczny: Łamanie kodu

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Program przedstawia największy projekt naukowy w historii, uświadamiający nam, jak zadziwiającym i skomplikowanym gatunkiem jest człowiek.

Godziny emisji Kod genetyczny

02:25

Śmiałe pomysły: Nadludzki ja

program technologiczny Czas: 22min.

W USA i Wielkiej Brytanii skonstruowano dwa urządzenia: jedno rzekomo zwiększa ludzką inteligencję, drugie pozwoli nam przegonić Bolta. Odwiedzamy USA i Wielką Brytanię. Znany brytyjski uczony skonstruował urządzenie, które podobno zwiększa ludzką inteligencję. Z kolei wynalazek pewnego amerykańskiego barmana być może sprawi, że przeciętny człowiek pobiegnie szybciej niż Usain Bolt.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

02:55

e² Design: Zielone jabłko

program o sztuce Czas: 25min.

Nowy Jork skutecznie walczy z mitem „betonowej dżungli”, a wszechobecne wieżowce to być może model ekologicznej odpowiedzialności. Nowy Jork skutecznie walczy z mitem „betonowej dżungli”. Ten odcinek poświęcamy najnowocześniejszym budynkom na Manhattanie oraz ich twórcom. Pokażemy, że wszechobecne wieżowce to być może modele dla ekologicznej odpowiedzialności.

Godziny emisji e² Design

03:25

Ogród Darwina: Burza się zrywa

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Film o roślinach, które na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady obfitujące w azot, gdyż rosły na bagnach, gdzie brakuje tego pierwiastka. Film o doświadczeniach na roślinach owadożernych, zwłaszcza rosiczce, które chwytają i pożerają insekty. Darwin stwierdził, że rośliny te rosły na bagnach, gdzie brakuje azotu, więc na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady, które mają w sobie dużo tego pierwiastka.

Godziny emisji Ogród Darwina

04:25

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857)

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

05:25

Płótno Hubble'a: Wielki projekt i rozciąganie płótna

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Wizja kosmosu, która zakłada istnienie wielkiego projektu. Wiek wszechświata ustalono na podstawie obserwacji ciemnej materii i energii. Podziwiamy symetrię i piękno wszechświata, rozważając zarazem wizję kosmosu, która zakłada istnienie wielkiego projektu. Dzięki teleskopowi Hubble'a zdołaliśmy ustalić wiek wszechświata na podstawie obserwacji ciemnej materii i energii.

Godziny emisji Płótno Hubble'a

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-21 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info