Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-11-09 - ramówka, emisje

2018-11-09 Pokaż dziś

06:00

Wszystko dla małych: Wielkie bańki i przepyszna wieża

program o sztuce Czas: 26min.

Lindsay i wieża z przysmaków, Madi i wodny ogród, Christian i latawiec-ryba, Jameson i wielgachne bańki. Lindsay buduje wieżę z przysmaków, po czym odwiedza najwyższą wieżę w mieście, Madi zakłada podwodny ogród dla złotej rybki, Christian projektuje w pełni sprawny latawiec w kształcie ryby, a Jameson puszcza wielgachne bańki.

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Sportowe laboratorium: Breakdance

program o zdrowiu Czas: 10min.

Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy breakdancer, pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy zawodowiec , pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Dr Heather odkrywa, że kwygrana w konkursie breakdancu niemal całkowicie zależy od siły dośrodkowej.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Byli sobie podróżnicy: Podboje Aleksandra Wielkiego

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ jeden z największych wodzów i zdobywców w dziejach, Aleksander Wielki. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

07:30

Siesta Z: „Moby Dick” Hermana Melville'a

program o sztuce Czas: 12min.

Sieście śni się kapitan Ahab i jego załoga, która szuka Moby Dicka, białego wieloryba. Przez obsesję kapitana wszyscy wpadną w tarapaty. Sieście śni się, że pomaga kapitanowi Ahabowi i jego załodze, Izmaelowi i Queequegowi, w szukaniu Moby Dicka, białego wieloryba. Kapitan stracił przez niego nogę. Jego obsesja przywiedzie grupę do zguby. Wieloryb niszczy statek i zaciąga Ahaba na dno oceanu.

Godziny emisji Siesta Z

07:50

Marvi Hammer: Dinozaury i lwy

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Marvi opowie dzisiaj o owiraptorze, który żył na Ziemi 80 milionów lat temu, a także o lwach i jeżowcach. Marvi opowie dzisiaj o owiraptorze, który żył na Ziemi 80 milionów lat temu, a także o lwach i jeżowcach.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Naukowe dowody: Elektryczność

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes oraz konstruuje silniczek elektryczny. Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes, konstruuje silniczek elektryczny i własną żarówkę. Czy robot ożyje?

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

Artzooka: Małpia buźka

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi buzię małpki, peryskop oraz ośmiornicę ze słomek i taśmy. Jeremie robi buzię małpki, peryskop oraz ośmiornicę ze słomek i taśmy.

Godziny emisji Artzooka

09:20

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

Godziny emisji Siesta Z

09:50

Przedziwna nauka: Guma

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje przemysłu gumowego oraz następny niezwykły przełom w tej branży. Czy wiecie, że musiało minąć kilkadziesiąt lat, zanim opracowano metodę, dzięki której guma nie topi się w wysokich temperaturach i nie sztywnieje w niskich? Zbadajmy dzieje rozwoju przemysłu gumowego oraz następny niezwykły przełom w tej branży.

Godziny emisji Przedziwna nauka

10:25

Mily Pytalska: Czapki z głów

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nasz oszukać? Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Słysząc kolejne odpowiedzi, zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nas wprowadzić w błąd?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

Daj mi moc!: Dotknięcie mrozu

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash, pod wpływem Icemana, próbują zamrozić przedmioty samym dotykiem. Schodzą daleko poniżej zera. Doktor K i Nash pod wpływem Icemana próbują zamrozić przedmioty samym dotykiem. Schodzą daleko poniżej zera.

Godziny emisji Daj mi moc!

11:20

Nauka na maksa: Najgłośniejszy dźwięk

program technologiczny Czas: 21min.

Phil chce zapanować nad dźwiękiem i wydaje jak najgłośniejszy odgłos. Ponadto: zatańcz w „błotku” ze skrobi kukurydzianej i zbij kieliszek! Phil próbuje poskromić dźwięk i wydać z siebie możliwie najgłośniejszy odgłos. Ponadto: zatańcz w „błotku” ze skrobi kukurydzianej, zbij kieliszek i ułóż wzory z piasku, a wszystko to za pomocą potęgi dźwięku!

Godziny emisji Nauka na maksa

11:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 9

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

12:25

Magija: Tajny asystent

program o sztuce Czas: 11min.

Jay robi widowiskowe sztuczki magiczne z pomocą Bridget, swojej asystentki. Jay robi widowiskowe sztuczki magiczne z pomocą Bridget, swojej asystentki.

Godziny emisji Magija

12:45

Domowa nauka: Magia nauki

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje kilka, bazujących na nauce, trików. Steve Spangler wyjaśnia tajemnicę leżenia na łożu z gwoździ oraz pokazuje, jak w magiczny sposób naprawić potłuczoną szklankę. Te niesamowite sztuczki mają podłoże naukowe.

Godziny emisji Domowa nauka

Reklama
13:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Maszyna do tańca i Małpie figle

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Von Bolt wkłada taneczny strój na pilota. Ponadto: z zoo uciekła gorylica. Czy dzieciaki zdołają zwabić ją z powrotem? Von Bolt chce wystąpić w konkursie tańca, wkłada więc taneczny strój na pilota. Ponadto: dzieciaki z Sekretnego Laboratorium odpowiadają za ucieczkę gorylicy z zoo. Czy zdołają zwabić ją z powrotem?

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

13:50

Obłędne zwierzaki: Wyścigi wielbłądów

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Czy wielbłądy potrafią się ścigać? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy wielbłądy potrafią się ścigać? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Marvi Hammer: Flamingi i goryle

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o potężnych gorylach zagrożonych wyginięciem i o flamingach, które spotykają się w Kenii nad jeziorem Borgia. W dzisiejszym odcinku m.in. o potężnych gorylach zagrożonych wyginięciem i o flamingach, które spotykają się w Kenii nad jeziorem Borgia.

Godziny emisji Marvi Hammer

14:45

Okropne historie: Alfabet runiczny i pionierzy transportu

program historyczny Czas: 28min.

Gadatliwy mężczyzna opowiada o alfabecie runicznym, a najlepszy angielski napastnik udziela wywiadu. Pionierzy transportu łączą siły. Gadatliwy mężczyzna opowiada o nowym alfabecie runicznym, a najlepszy angielski napastnik w piłce nożnej udziela wywiadu. Bystrzy pionierzy transportu śpiewają o swoich odkryciach, a w niemieckiej wersji „Milionerów” robi się zabawnie.

Godziny emisji Okropne historie

15:15

A to wiesz?: The homemade products trend

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W programie „A to wiesz?” patrzymy na rzeczywistość przez naukowe okulary i odkrywamy fascynujące sekrety otaczającego świata. Patrzymy na rzeczywistość przez naukowe okulary i oddzielamy fakty od fikcji. Program „A to wiesz?” przedstawia najnowsze dokonania nauk ścisłych i odkrywa sekrety otaczającego nas świata.

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Karkołomne popisy

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget porywają się na niemal kaskaderskie wyczyny! Jay i Bridget porywają się na niemal kaskaderskie wyczyny!

Godziny emisji Magija

16:10

Poznajemy największych artystów w dziejach świata: Poznajemy Faith Ringgold

program o sztuce Czas: 21min.

Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, ale Faith Ringgold jest pewna, że tak. Artystka zabierze was w podniebną przygodę. Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, w przeciwieństwie do Faith Ringgold. Artystka zabierze was w podniebną przygodę, która rozpoczyna się od dzieciństwa w nowojorskim Harlemie. Muzyka, która będzie towarzyszyć podróży, pomoże wam odkryć własną supermoc.

Godziny emisji Poznajemy największych artystów w dziejach świata

16:50

Siesta Z: „Frankenstein” Mary Shelley

program o sztuce Czas: 13min.

Dr Frankenstein stwarza potwora. Zaczyna się go bać i wyrzuca go. Czy Siesta zdoła powstrzymać potwora, który szuka zemsty? Sieście śni się, że razem z doktorem Frankensteinem powołuje do życia potwora. Doktor zaczyna się go bać i wyrzuca go z laboratorium. Siesta i potwór uczą się, jak przetrwać. Potwór staje się silniejszy i zaczyna szukać zemsty. Czy Siesta zdoła go powstrzymać?

Godziny emisji Siesta Z

17:10

Operacja Auć: Opróżnianie pęcherza

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze opili się, żeby pokazać, jak wygląda pęcherz podczas siusiania. Dr Chris poznaje robota, który walczy ze złymi komórkami. Lekarze opili się „po brzegi”, żeby pokazać, co dzieje się z pęcherzem podczas siusiania. Dr Chris poznaje robota, który walczy ze złymi komórkami. Tymczasem na ostrym dyżurze: zapalenie stawów palca i połknięta moneta.

Godziny emisji Operacja Auć

17:45

Okropne historie: Kura z chorobą morską i magia wieków średnich

program historyczny Czas: 28min.

Król Karol II zakazuje barów kawowych, a kura z chorobą morską rujnuje rzymską walkę. W wiekach średnich jest magia. Król Karol II zakazuje barów kawowych, a kura z chorobą morską rujnuje rzymską walkę. W wiekach średnich jest magia, a wiktorianie wynajdują telefon i fotografię.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
18:20

Daj mi moc!: Dotknięcie mrozu

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash, pod wpływem Icemana, próbują zamrozić przedmioty samym dotykiem. Schodzą daleko poniżej zera. Doktor K i Nash pod wpływem Icemana próbują zamrozić przedmioty samym dotykiem. Schodzą daleko poniżej zera.

Godziny emisji Daj mi moc!

18:50

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Thomas Edison kontra Nikola Tesla – konkurencja motorem postępu

program historyczny Czas: 24min.

Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki: Thomasa Edisona. Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki. I proszę: Thomas Edison oczarowuje widzów swoją kolekcją wynalazków. Jednak nawet on nie daje rady niespodziewanemu gościowi.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

19:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Park Narodowy Glacier

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat. W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat, szuka dzikich jagód i dołącza do studentów, którzy uczestniczą w obywatelskiej wyprawie naukowej.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:00

Operacja Auć: Dzieje kichania

program o zdrowiu Czas: 27min.

Doctorzy Chris i Xand pokażą nam, co dzieje się, gdy kichamy. Zajrzą też do ludzkiego mózgu. Doctorzy Chris i Xand pokażą, co dzieje się, gdy kichamy. Chris zajrzy też do ludzkiego mózgu. Ponadto na ostrym dyżurze: jeden pacjent ma haczyk wbity w dłoń, drugiemu zdaje się, że obcięty paznokieć utkwił mu w nosie.

Godziny emisji Operacja Auć

20:45

Cuda codzienności: W domu

program technologiczny Czas: 57min.

Oto chwile, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Przyglądamy się chwilom, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Opowiadamy o tym, jak powstały cegły, ale też zawartość domowych szaf, np. elastyczna odzież.

Godziny emisji Cuda codzienności

21:55

e² Architektura Interwencyjna: e² Architektura Interwencyjna

program o sztuce Czas: 55min.

Architektura Interwencyjna to robocza nazwa projektów, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Architektura Interwencyjna to program o projektach, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Przyjrzymy się 5 przedsięwzięciom, w tym przystosowaniu terenów podmokłych, rewitalizacji zabytku i założeniu nietypowej szkoły.

Godziny emisji e² Architektura Interwencyjna

23:10

e² Energia: Energia w krajach rozwijających się

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W Bangladeszu pewna organizacja wspiera proekologiczne zachowania rozdając domowe elektrownie słoneczne i dystrybuując biogaz. Nasza przyszłość zależy od świadomego zarządzania energią w krajach rozwijających się. W Bangladeszu pewna organizacja pomaga kobietom i biednym rozdając domowe elektrownie słoneczne i dystrybuując biogaz. Dzięki temu miejscowi angażują się w ochronę środowiska.

Godziny emisji e² Energia

23:50

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 2

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Da Vinci Learning przedstawia: „Muzykę liczb pierwszych”. W tym odcinku przedstawimy znaną pracę badawczą matematyka Bernharda Riemanna. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” angielski profesor matematyki Marcus du Sautoy przedstawia nam znaczenie odkrycia niemieckiego matematyka Bernharda Riemanna, które jest tak samo ważne jak Einsteina forma E=mc². By poznać...

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

00:25

Gatunki zagrożone: Płetwal błękitny

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Żyły tam całe tysiąclecia, dziś zagraża im jednak przemysł wielorybniczy. Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Skamieliny z wyspy u wybrzeży kraju świadczą o tym, że płetwale żyły w tym rejonie od tysiącleci. Dziś zagraża im przemysł wielorybniczy. Spróbujemy ustalić, przyszłość ilu osobników jest niepewna.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

01:25

Sekrety fizyki kwantowej: I stało się życie

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili zastanawia się, jak ukształtowała mechanizm doboru naturalnego. Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili próbuje za pomocą teorii o stanie splątanym wytłumaczyć fakt, iż zwierzęta podczas migracji orientują się dzięki polu magnetycznemu Ziemi. Jak teoria kwantowa ukształtowała mechanizm doboru naturalnego?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

02:25

e² Design: Zieleń dla wszystkich

program o sztuce Czas: 25min.

Maddison, zapalony 11-letni wędkarz, i jego Szybkostrzelna Przynęta – wędka na proch strzelniczy. Sergio Palleroni opracowuje rozwiązania projektowe i urbanistyczne dla regionów, w których trwa kryzys humanitarny lub społeczny. Tym razem odwiedza Teksas i Meksyk, gdzie buduje tysiące domów oraz uczy mieszkańców, jak oszczędzać dzięki stosowaniu lokalnych surowców.

Godziny emisji e² Design

02:55

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku przedstawimy charakterystykę liczb pierwszych. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” profesor matematyki Marcus du Sautoy odkrywa nam tajemnicę liczb pierwszych. By dowiedzieć się więcej na ich temat, udajemy się w podroż do Aten – już w antycznej Grecji dużo rozmyślano na temat sensu i wyjątkowości liczb pierwszych. Do jakich wniosków w związku z nimi...

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

03:25

Naturalna technika: Magia ruchu

program technologiczny Czas: 49min.

Zapraszamy na dokument austriackiej telewizji publicznej ORF na temat wzorców jakie technika znajduje w naturze, np. przy budowie maszyn. Dlaczego liście nigdy się nie brudzą - czy ten fenomen można wykorzystać w utrzymaniu samochodu w czystości? Dlaczego gekony są w stanie chodzić po sufitach i co sprawia, że dorosły osobnik potrafi utrzymać całą wagę swojego ciała jednym palcem? Czy można stworzyć na tej podstawie „cudowny środek klejący”? Na początku trzeciego tysiąclecia stajemy u progu...

Godziny emisji Naturalna technika

04:25

Łamacz kodów: Łamacz kodów

program historyczny Czas: 52min.

Poznajcie historię pioniera informatyki i sztucznej inteligencji. Cieniem na jego karierze położyło się oskarżenie o naruszenie moralności. Poznajcie historię Alana Turinga - angielskiego geniusza, który złamał kod nazistowskiej maszyny szyfrującej. Był pionierem informatyki i sztucznej inteligencji. Cieniem na jego karierze położyło się oskarżenie o naruszenie moralności.

Godziny emisji Łamacz kodów

05:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Nauka z kulturą

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku Philippe wiosłuje na sześcioosobowym kanu i poznaje dawne hawajskie metody nawigacji. W tym odcinku Philippe wiosłuje na sześcioosobowym kanu i poznaje dawne hawajskie metody nawigacji. Na Florydzie spotyka się z Seminolami, członkami plemienia Indian, którzy pokazują mu, dlaczego rośliny odgrywają ważną rolę na obszarze Everglades.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-11-09. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-11-09 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info