Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-12-18 - ramówka, emisje

2018-12-18 Pokaż dziś

06:00

Artzooka: Wąż z krawata

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi węża z krawata, styropianową szachownicę oraz rzeźbi konia z kleju i kartonu. Jeremie robi węża z krawata, styropianową szachownicę oraz rzeźbi konia z kleju i kartonu.

Godziny emisji Artzooka

06:35

Magija: Jeszcze więcej szalonych monet

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami! Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami!

Godziny emisji Magija

06:55

Była sobie Ziemia: Rolnictwo

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Skąd pochodzi twoje jedzenie i jak jest produkowane? Strażnicy Planety odpowiadają na to i wiele innych pytań! Strażnicy Planety poznają deficyty przemysłowej produkcji żywności i zastanawiają się, jakie korzyści mogą przynieść rolnikom, zwierzętom hodowlanym i Ziemi lokalne uprawy.

Godziny emisji Była sobie Ziemia

07:30

Kuchmistrzostwo: Francuska zupa cebulowa

program o zdrowiu Czas: 11min.

Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Spryciarz wymyśla więc sposób: gogle ochronne.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:50

Marvi Hammer: Kobra i orangutany

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. kobra królewska, najjadowitszy wąż świata, a także orangutanie sieroty wychowywane w dżungli przez ludzi. W dzisiejszym odcinku m.in. kobra królewska, najjadowitszy wąż świata, a także orangutanie sieroty wychowywane w dżungli przez ludzi.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Siesta Z: „Tragedia Romea i Julii” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Romeo i Julia są zakochani. Siesta pomaga Julii upozorować własną śmierć. Romeo myśli, że naprawdę nie żyje i rozgrywa się tragedia. Siesta śni o dziejach Romea i Julii. Pomaga Julii upozorować własną śmierć i zjednoczyć się z wygnanym kochankiem. Romeo sądzi, że Julia naprawdę nie żyje i popełnia samobójstwo. Gdy Julia się budzi, postanawia też się zabić.

Godziny emisji Siesta Z

08:50

Daj mi moc!: Jazda na fali i panowanie nad wodą

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę. Doktor K i Nash z pomocą Eureki oraz utalentowanych inżynierów i naukowców z Singapuru próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę.

Godziny emisji Daj mi moc!

09:20

Poznajemy największych artystów w dziejach świata: Poznajemy Mary Cassatt

program o sztuce Czas: 20min.

Cały świat zna impresjonistyczne portrety rodzin pędzla Mary Cassatt. Dlaczego więc malarka była o krok od przerwania kariery? Znamy piękne portrety rodzin pędzla Mary Cassatt. Postacie z jej płócien odprężają się przy herbacie lub na łódce. Dlaczego autorka idyllicznych scenek prawie przerwała karierę? Dlaczego nazywano ją i jej znajomego Degasa „szalonymi naukowcami”? Niech sama wam opowie.

Godziny emisji Poznajemy największych artystów w dziejach świata

09:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 12

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

10:25

Kuchmistrzostwo: Pikle

program o zdrowiu Czas: 11min.

Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Dzięki piklowaniu kapitan Hak i inni piraci mieli co jeść, bo ich przetwory się nie psuły.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

10:45

Nauka na maksa: Ruch obrotowy

program technologiczny Czas: 21min.

Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Powiększa je i sprawdza, jak pokonują prawo powszechnego ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

11:20

Artzooka: Rzucający śnieżki yeti

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie tworzy rzucającego śnieżki yeti, rzeźbi ptaka i maluje motyla. Jeremie tworzy rzucającego śnieżki yeti, rzeźbi ptaka i maluje motyla.

Godziny emisji Artzooka

11:50

A to wiesz?: Jak pokonać swoje lęki

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Współczesna nauka może zaradzić wielu naszym kompleksom. Współczesna nauka może rozwiązać wiele problemów, przez które mamy kompleksy: cellulit, rozstępy, brzydki zapach rozmaitych części ciała oraz trudności wieku dojrzewania.

Godziny emisji A to wiesz

12:25

Magija: Szalone asy

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa! Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa!

Godziny emisji Magija

12:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Cuda Natury

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć wodospad lawy. Odwiedza też Arizonę, chodzi po zamarzniętym jeziorze w Albercie oraz nurkuje w Meksyku. Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć jak wodospad lawy spływa do oceanu. Następnie odwiedza Kanion Antylopy w Arizonie, spaceruje po zamarzniętym jeziorze w Albercie i nurkuje w meksykańskiej studni typu cenote.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Reklama
13:20

Nauka na maksa: Mini-szybowiec

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zamierza pokonać siłę ciążenia, ale podrasowanie mini-szybowca jest dosyć trudne. Ponadto: balony z helem i antygrawitacyjny szał! Phil zamierza pokonać siłę ciążenia, ale podrasowanie mini-szybowca okazuje się dosyć trudne. Ponadto: spadające jajko i dynia, balony z helem i antygrawitacyjny szał!

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Pancernik i wstrzymywanie oddechu

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Na jak długo pancernik umie wstrzymać oddech? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Na jak długo pancernik umie wstrzymać oddech? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Okropne historie: Pan prezydent

program historyczny Czas: 28min.

Od XVIII wieku w USA było wielu prezydentów, z których każdy odcisnął swoje piętno na kraju. Od XVIII wieku w USA było wielu prezydentów, z których każdy odcisnął swoje piętno na kraju. Jednak może się to pomieszać, bo nie wszyscy mówią językiem, którego można by się spodziewać.

Godziny emisji Okropne historie

14:45

Daj mi moc!: Zdalne poruszanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Odkrywają samobieżne auto i rękawicę, która sama - bez pomocy dłoni - chwyta przedmioty.

Godziny emisji Daj mi moc!

15:15

A to wiesz?: Niezwykłe sekrety jazdy na łyżwach

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Odkryj fizykę jazdy na łyżwach i zobacz, co się dzieje, gdy woda zmienia stan z ciekłego w stały. Łyżwy są niezwykle wydajne. Odkryj fizykę jazdy na łyżwach i zobacz, co się dzieje, gdy woda zmienia stan z ciekłego w stały. Łyżwy są niezwykle wydajne.

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Kto to mówi?

program o sztuce Czas: 11min.

Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko! Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko!

Godziny emisji Magija

16:10

Operacja Auć: Prędkie nerwy i brudne ręce

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz powiększają tort. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz testują sztuczkę do powiększenia tortu. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. W szpitalu: jeden pacjent ze spuchniętym uchem i drugi z cukierkiem w nosie.

Godziny emisji Operacja Auć

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 4

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Albert Einstein – światło, przestrzeń i czas

program historyczny Czas: 24min.

Baron zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. Ale czym jest światło? Wyjaśni to Albert Einstein, który przyleciał na chmurze fotonów. Baron Münchhausen zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. A co jest istotą światła? Albert Einstein przylatuje na chmurze fotonów i opowiada o tym, jak wątpliwości pewnego ucznia doprowadziły do odkrycia jednego z najbardziej niebywałych zjawisk we wszechświecie.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

17:45

Okropne historie: Bezwzględni władcy

program historyczny Czas: 28min.

Iwan Groźny, przywódcy wojskowi, wikingowie oraz niektórzy angielscy królowie i królowe dzielą się radami, jak być bezwzględnym władcą. Iwan Groźny, przywódcy wojskowi, wikingowie oraz niektórzy angielscy królowie i królowe dzielą się radami, jak być bezwzględnym władcą. Królowa Hatszepsut ma sprytny sposób, by ludzie traktowali ją poważnie.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
18:20

Nauka na maksa: Wyścigi równoległe

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wóz do wyścigów typu „drag race”. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, szybkie ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec wyważający drzwi. Phil buduje mały wóz do wyścigów typu „drag race”, który porusza się za sprawą siły bezwładu. Następnie postanawia go podrasować. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, błyskawiczne ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec, który próbuje wyważyć drzwi.

Godziny emisji Nauka na maksa

18:50

Poznajemy największych artystów w dziejach świata: Poznajemy Vincenta van Gogha

program o sztuce Czas: 20min.

Vincent van Gogh to legenda. W jego dramatycznym życiu ważne role odgrywali brat Theo i zaprzyjaźniony malarz Paul Gauguin. Vincent van Gogh to legenda. W jego biografii, nadającej się na Hollywoodzki film akcji, kluczowe role odgrywali brat Theo i zaprzyjaźniony malarz Paul Gauguin. Vincentowi udało się stworzyć jedne z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych obrazów w dziejach sztuki.

Godziny emisji Poznajemy największych artystów w dziejach świata

19:25

Domowa nauka: Dźwięk

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak zrobić szalone instrumenty muzyczne ze zwykłych przedmiotów, jak okulary, rury i samochody. Wierzcie lub nie, ale w naszych szafkach i komodach kryją się orkiestry. W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak zrobić szalone instrumenty muzyczne ze zwykłych przedmiotów, takich jak okulary, rury i samochody.

Godziny emisji Domowa nauka

20:00

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Owady

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Na Uniwersytecie Penn State Philippe poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary. W tym odcinku odkrywamy niezwykły świat owadów. Na Uniwersytecie Penn State Philippe przygląda się złożonym społecznościom mrówek, poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:40

Precyzja: miara wszechrzeczy: Energia

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W ostatnim odcinku zobaczymy, jak próby udoskonalenia systemu miar zaprowadziły nas zarówno w odległe rejony kosmosu, jak i w głąb atomu. Błyskawice, silniki Watta, fale elektromagnetyczne, pojedyncze elektrony i sekret zera bezwzględnego – to wszystko w ostatnim odcinku. Zobaczymy, jak próby udoskonalenia systemu miar zaprowadziły nas zarówno w odległe rejony kosmosu, jak i w głąb atomu.

Godziny emisji Precyzja: miara wszechrzeczy

21:55

Wszystko i nic: Wszystko i nic: Wszystko

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Dlaczego nocą jest ciemno? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie profesor Jim Al-Khalili dotrze do granic znanego wszechświata. Dlaczego nocą jest ciemno? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie profesor Jim Al-Khalili dotrze do granic znanego wszechświata. Po drodze przedstawi niezwykłe biografie ludzi, którzy odkrywali prawdę na temat kosmosu.

Godziny emisji Wszystko i nic

23:10

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku przedstawimy charakterystykę liczb pierwszych. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” profesor matematyki Marcus du Sautoy odkrywa nam tajemnicę liczb pierwszych. By dowiedzieć się więcej na ich temat, udajemy się w podroż do Aten – już w antycznej Grecji dużo rozmyślano na temat sensu i wyjątkowości liczb pierwszych. Do jakich wniosków w związku z nimi...

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

23:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Cuda Natury

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć wodospad lawy. Odwiedza też Arizonę, chodzi po zamarzniętym jeziorze w Albercie oraz nurkuje w Meksyku. Philippe leci na Hawaje, by zobaczyć jak wodospad lawy spływa do oceanu. Następnie odwiedza Kanion Antylopy w Arizonie, spaceruje po zamarzniętym jeziorze w Albercie i nurkuje w meksykańskiej studni typu cenote.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

00:25

Wielcy marzyciele: Leonardo. W poszukiwaniu prawdy

program historyczny Czas: 53min.

Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez Renesans, epokę Leonarda Da Vinci, do źródeł nauki i sztuki. Leonardo Da Vinci naszkicował pierwszy prototyp helikoptera, namalował najbardziej tajemnicze dzieło sztuki w dziejach świata i badał ludzką anatomię. Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez epokę Renesansu, do źródeł nauki i sztuki.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

01:25

Oto cywilizacja: Save Our Souls

program o sztuce Czas: 48min.

Matthew Collings podąża śladem pisarza Johna Ruskina, który wierzył, że sztuka może wyzwolić nowoczesne społeczeństwo przemysłowe. Powstanie nowoczesnego społeczeństwa przemysłowego doprowadziło do kryzysu wiary i zaufania do idei cywilizacji. Matthew Collings podąża śladami Johna Ruskina, wizjonera i pisarza wiktoriańskiego, który wierzył, że sztuka stanowi remedium na problemy jego czasów.

Godziny emisji Oto cywilizacja

02:25

Śmiałe pomysły: Rozmiar się liczy

program technologiczny Czas: 22min.

40% ludzkości ma nadwagę – czy istnieje jakieś rozwiązanie tego ciężkiego problemu? Dowiemy się w dzisiejszym odcinku. Odchudzanie nie jest łatwe. Wymaga cierpliwości, czasu i wielkiego wysiłku. 40% ludzkości ma nadwagę – czy istnieje jakieś rozwiązanie tego ciężkiego problemu? Dowiemy się w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

02:55

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Nowa Zelandia

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci do Nowej Zelandii, by zobaczyć wulkaniczne tereny Auckland, niezwykłe owady oraz Wyspę Południową. Philippe leci do Nowej Zelandii. Zwiedza wulkaniczne tereny Auckland i staje oko w oko z jednym z największych owadów świata. Odbywa też helikopterową wycieczkę po okolicach Wyspy Południowej.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

03:25

Mit czy prawda: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 42min.

Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Zajmuje się cukrem i kofeiną oraz sprawdza, czy brązowe jajka znoszą kury o czerwonych uszach.

Godziny emisji Mit czy prawda

04:25

Tajemnice inżynierii: Satelita

program technologiczny Czas: 58min.

W programie krok po kroku pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata. Najnowocześniejsze satelity komunikacyjne są dziś projektowane i konstruowane w Wielkiej Brytanii. Dzięki wyjątkowemu zaproszeniu od ich producenta, firmy Astrium, pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata.

Godziny emisji Tajemnice inżynierii

05:25

Tajemnice ewolucji: Ewolucja od środka

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Najciekawsze adaptacje organizmów w świecie zwierząt są niewidoczne gołym okiem – to umożliwiające przetrwanie przeobrażenia wewnętrzne. Najciekawsze adaptacje organizmów w świecie zwierząt są niewidoczne gołym okiem – to umożliwiające przetrwanie przeobrażenia wewnętrzne. Zmiany płci, zmiany partnerów – przyroda w niezwykły sposób ratuje gatunki przed wyginięciem.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-18. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-18 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info