Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-12-29 - ramówka, emisje

2018-12-29 Pokaż dziś

06:00

Artzooka: Komiks o superbohaterze

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi komiks, uczy tworzenia efektów dźwiękowych i odwrozowywania obrazków. Jeremie robi ze zdjęć komiks o superbohaterze, uczy jak skopiować wzór z koszulki na deskorolkę oraz tworzy efekty dźwiękowe z przedmiotów codziennego użytku.

Godziny emisji Artzooka

06:35

Magija: Worek pełen sztuczek

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek! Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek!

Godziny emisji Magija

06:55

Była sobie Ziemia: Przyszłość

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Klub zbiera się, by porozmawiać o przyszłości. W ostatnim odcinku serii członkowie klubu Strażników Planety z nadzieją patrzą w przyszłość, zastanawiając się, co przyniesie jutro…

Godziny emisji Była sobie Ziemia

07:30

Naukowe dowody: Akcja/reakcja

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Raynnan mieszka niedaleko prawdziwego kosmodromu: Gujańskiego Centrum Kosmicznego. Zajmie się akcją i reakcją oraz zbuduje własną rakietę. Raynnan mieszka z rodzicami niedaleko prawdziwego kosmodromu: Gujańskiego Centrum Kosmicznego. W tym odcinku zajmie się akcją i reakcją oraz zbuduje własną, świetną rakietę. Raz, dwa, trzy, start!

Godziny emisji Naukowe dowody

07:50

Okropne historie: Groźne dynastie

program historyczny Czas: 29min.

Dynastia to osoby z jednej rodziny, które jedna po drugiej sprawują władzę, przez setki lat. Niektóre z nich są okropne. Dynastia to osoby z jednej rodziny, które jedna po drugiej sprawują władzę, przez setki lat. Czasami muszą użyć trucizny, by rozstrzygnąć, kto z rodziny zostanie kolejnym szefem.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
08:25

Siesta Z: „Tezeusz i Minotaur” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Tezeuszu. Żeby uratować jego lud, razem wyruszają do labiryntu, w którym mieszka potwór. Czy wyjdą z tego żywi? Siesta śni o odważnym Tezeuszu. Żeby uratować jego lud, razem wyruszają do labiryntu, w którym mieszka straszliwy potwór. Żywi się młodymi ludźmi. Siesta i Tezeusz wchodzą do labiryntu, z którego nie da się wyjść. Czy przeżyją?

Godziny emisji Siesta Z

08:50

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Von Bolt poznaje Mikołaja i Życzymy wszystkim udanego lotu

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą znaleźć działające skafandry kosmiczne, aby polecieć na Księżyc. Potem zaś utkykają na Księżycu. Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą skądś wytrzasnąć działające skafandry kosmiczne: czeka je bowiem lot na Księżyc, na ratunek Von Bolta i Boba. Potem zaś utknęły na Księżycu. Na powrót na Ziemię mają ledwie kilka godzin!

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

09:20

Daj mi moc!: Elektryzujące odkrycia

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K chce zyskać nadludzką moc za pomocą błyskawicy. Wraz z Nashem poznaje tajniki energii odnawialnej i jej bezprzewodowego przesyłu. Doktor K chce zyskać nadludzką moc za pośrednictwem błyskawicy. Wraz z Nashem poznaje tajniki energii odnawialnej i bezprzewodowego przesyłu energii. W warsztacie konstruują latarkę z dynamo i dokonują elektryzującego odkrycia.

Godziny emisji Daj mi moc!

09:50

Nauka na maksa: Ruch obrotowy

program technologiczny Czas: 21min.

Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Powiększa je i sprawdza, jak pokonują prawo powszechnego ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

10:25

Siesta Z: Podróż do wnętrza Ziemi

program o sztuce Czas: 13min.

Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Nie znajdują go, ale dowiadują się wielu rzeczy i uchodzą z tej przygody z życiem.

Godziny emisji Siesta Z

10:45

Obłędne zwierzaki: Niebywale giętka ośmiornica

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak giętka potrafi być ośmiornica? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak giętka potrafi być ośmiornica? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

11:20

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Zwierzęta duże i małe

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to zwierzęta! Harrison spróbuje się dowiedzieć, dlaczego niektóre zwierzaki są duże, a niektóre małe. Dzisiejszy temat to zwierzęta! Harrison spróbuje się dowiedzieć, dlaczego niektóre zwierzaki są duże, a niektóre małe. Z pomocą odwiedzających go miniaturowych koni dowie się, dlaczego różne gatunki hoduje się w różnych rozmiarach.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

11:50

Okropne historie: Okropne święta

program o sztuce Czas: 28min.

W przeszłości Boże Narodzenie nie zawsze było radosne – ze smrodliwymi darami Anglosasów, puddingiem Tudorów i wiktoriańskimi kartami. W przeszłości Boże Narodzenie nie zawsze było radosne – ze smrodliwymi darami Anglosasów, okropnym puddingiem Tudorów i szalonymi wiktoriańskimi kartami. W święta 1914 roku brytyjscy i niemieccy żołnierze zaprzestali walk i zagrali w piłkę nożną.

Godziny emisji Okropne historie

12:25

Naukowe dowody: Matematyka i kształty

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma związek z matematyką. Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma ścisły związek z matematyką. Oraz że za pomocą wzorów i figur geometrycznych może sama tworzyć piękne rzeczy.

Godziny emisji Naukowe dowody

12:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 12

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

Reklama
13:20

A to wiesz?: Czy da się przewidzieć przyszłość?

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Czy da się przewidzieć przyszłość lub wytypować zwycięskie numery w lotku? Jak naukowe prognozy usprawniają ruch uliczny? Astrologia i jasnowidzenie opierają się raczej na psychologii niż na przewidywaniu przyszłości. Za to prawdziwa analiza i naukowe prognozy mogą usprawnić ruch uliczny i oszacować szanse na zwycięstwo na loterii.

Godziny emisji A to wiesz

13:50

Magija: Przybory szkolne

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget wykonują zdumiewające sztuczki przy pomocy zwykłych przyborów szkolnych! Jay i Bridget wykonują zdumiewające sztuczki przy pomocy zwykłych przyborów szkolnych!

Godziny emisji Magija

14:15

Nauka na maksa: Rakieta alkalizująca

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje rakietę z napędem z tabletki alkalizującej. Za pomocą innych chemicznych trików załatwia balon oraz włącza światło. Phil pokazuje, w jaki sposób w reakcji wody i zasad z tabletki alkalizującej powstaje dostatecznie dużo energii, aby wystrzelić rakietę. Za pomocą innych chemicznych trików załatwia balon oraz włącza światło.

Godziny emisji Nauka na maksa

14:45

Poznajemy największych artystów w dziejach świata: Poznajemy Faith Ringgold

program o sztuce Czas: 21min.

Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, ale Faith Ringgold jest pewna, że tak. Artystka zabierze was w podniebną przygodę. Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, w przeciwieństwie do Faith Ringgold. Artystka zabierze was w podniebną przygodę, która rozpoczyna się od dzieciństwa w nowojorskim Harlemie. Muzyka, która będzie towarzyszyć podróży, pomoże wam odkryć własną supermoc.

Godziny emisji Poznajemy największych artystów w dziejach świata

15:15

Operacja Auć: Podpalanie jedzenia

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze podpalają jedzenie, a Dr Xand odwiedza klinikę leczenia astmy. Tymczasem na ostrym dyżurze: ktoś spadł ze zjeżdżalni. Lekarze podpalają jedzenie, oczywiście w imię nauki. Dr Xand odwiedza klinikę leczenia astmy. Auciobil jest gotowy do pracy. Tymczasem na ostrym dyżurze: jedna osoba spadła ze zjeżdżalni i złamała nadgarstek, druga ma zwichnięte kolano.

Godziny emisji Operacja Auć

15:50

Siesta Z: Oliver Twist

program o sztuce Czas: 13min.

Oliver to sierota. Ma dziewięć lat, a jest zmuszany do pracy. Ucieka wraz ze Siestą, wpada w łapy Fagina, a w końcu ratuje go pan Brownlow. Oliver jest sierotą. Ma zaledwie dziewięć lat, a jest zmuszony do pracy. Ucieka wraz ze Siestą, ale wpadają w łapy Fagina. Przestępca każe im kraść. Zanim uratuje ich pan Brownlow, będą musieli się wykazać.

Godziny emisji Siesta Z

16:10

Domowa nauka: Moc powietrza

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje jak zbudować wyrzutnię papieru toaletowego wykorzystującą prawa naukowe, które utrzymują samolot w powietrzu. Gospodarz programu Steve Spangler pokazuje, jak zbudować automatyczną wyrzutnię papieru toaletowego wykorzystującą prawa naukowe, które utrzymują samolot w powietrzu. Zademonstruje też, jak zrobić własną bazookę na pierścienie z dymu oraz miotacz piłek pingpongowych.

Godziny emisji Domowa nauka

16:45

Daj mi moc!: Mocarny robaczek i nowiutki mózg

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Eureka, Doktor K i Nash zajmują się mocą regeneracji. Poznają naukowca, który zdołał wyhodować mózg od zera. Eureka, Doktor K i Nash zajmują się mocą regeneracji. Poznają robaczka potężniejszego niż Deadpool i Wolverine razem wzięci, a także naukowca, który zdołał wyhodować mózg od zera.

Godziny emisji Daj mi moc!

17:15

A to wiesz?: Prawda czy fałsz? Prostujemy mity

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Zdrowie. Zwierzęta. Prawa fizyki. Czasem zdaje nam się, że doskonale je rozumiemy, ale może mamy głowy pełne mitów? Niektóre twierdzenia na temat zdrowia, zwierząt i otaczającego nas świata uważamy za pewniki. Ale czy niektóre z nich nie są mitami?

Godziny emisji A to wiesz

17:45

Nauka na maksa: Powietrzny surfing

program technologiczny Czas: 21min.

Phil przeprowadza doświadczenia z lataniem. Składa samolocik, który unosi się na poduszce powietrznej. Poznaje też znaczenie śmigieł. Phil przeprowadza doświadczenia z lataniem. Składa samolocik, który unosi się na poduszce powietrznej. Powiększa go i przekonuje się, dlaczego tak trudno latać skrzydłowcem i dlaczego śmigła się czasem przydają..

Godziny emisji Nauka na maksa

Reklama
18:20

Operacja Auć: Mięśnie operowe i mleko truskawkowe

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze z pomocą śpiewaczki operowej odkrywają mięsień, który umożliwia oddychanie. Dr Xand stosuje DNA, aby złapać złodzieja mleka. Lekarze z pomocą śpiewaczki operowej odkrywają mięsień, który umożliwia oddychanie. Sięgają po niezwykłą sztuczkę, a Dr Xand stosuje DNA, aby ustalić, kto ukradł mu mleko. Auciobil działa, a w szpitalu ktoś załatwił sobie palec zszywaczem.

Godziny emisji Operacja Auć

18:50

Okropne historie: Superpiosenki

program historyczny Czas: 27min.

Wybór piosenek z siódmej serii, z udziałem Florence Nightingale, Martina Luthera Kinga, Leonarda i przywódców militarnych. Wybór piosenek z siódmej serii, z udziałem Florence Nightingale, Martina Luthera Kinga, Leonarda i przywódców militarnych.

Godziny emisji Okropne historie

19:25

A to wiesz?: Jak powstają wasze ulubione potrawy

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Płatki śniadaniowe, mleko czekoladowe, precle, chrupki – jak powstają nasze ulubione produkty spożywcze. Zaglądamy za kulisy branży spożywczej i sprawdzamy, jak powstają nasze ulubione produkty: precle, chrupki, płatki śniadaniowe i mleko czekoladowe.

Godziny emisji A to wiesz

20:00

Tajemnice ewolucji: Interakcje społeczne i przetrwanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Dla niektórych zwierząt życie społeczne jest niezbędne. Współpracują, aby przeżyć, część przedkłada nawet dobro grupy nad własne. Dla niektórych zwierząt, jak bonobo czy karaluchy, życie społeczne jest niezbędne. Niektóre stworzenia przedkładają nawet dobro grupy nad własne, pracując na rzecz kolonii. Z drugiej strony – w grupach czasem dochodzi do bezlitosnej walki o dominację.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

20:40

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

21:55

Historia kobiet: Rewolucja

program historyczny Czas: 58min.

Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły świat: od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły współczesny świat. Od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Od rewolucjonistek we Francji, przez zwolenniczki rewolucji bolszewickiej, po amerykańskie i afrykańskie aktywistki.

Godziny emisji Historia kobiet

23:10

W pogoni za długowiecznością: Żyj długo i pomyślnie

program o zdrowiu Czas: 22min.

W ciągu ostatnich dwóch dekad oczekiwana długość życia człowieka wzrosła o sześć lat. Czy sekret długowieczności tkwi we właściwych genach? W ciągu ostatnich dwóch dekad oczekiwana długość życia człowieka wzrosła o sześć lat. Jak dokonaliśmy tego jako ludzkość? Czy będziemy żyli dłużej i czy jakość życia na starość będzie rosła? Czy sekret długowieczności tkwi we właściwych genach?

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

23:50

Śmiałe pomysły: Wymienialny ja

program technologiczny Czas: 21min.

Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Dowiemy się w tym odcinku. Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Rozwój technologiczny wskazuje na odpowiedź pozytywną, ale co z wadami takiego rozwiązania? W tym odcinku poznamy fascynujące fakty.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

00:25

Katalizator: Powrót na Księżyc

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Od lotu rakiety Apollo na Księżyc minęło pół wieku. Astrofizyk Alan Duffy przedstawia nam nowy wyścig kosmiczny. Od lotu rakiety Apollo na Księżyc minęło pół wieku. Astrofizyk Alan Duffy przedstawia nam nowy wyścig kosmiczny. Pokazuje nową generację rakiet i tłumaczy, iż odkrycie wody na Księżycu może bardzo wpłynąć na szanse kolonizacji naszego satelity.

Godziny emisji Katalizator

01:25

Mechaniczne cuda: nakręcane marzenia: Mechaniczne cuda: nakręcane marzenia

program technologiczny Czas: 59min.

Opowieść o przedziwnych automatach – cudach techniki sprzed rewolucji przemysłowej, naśladujących istoty żywe. Oto, jak „ożywały”. Cofamy się w czasie, do epoki przedziwnych automatów – cudów techniki sprzed rewolucji przemysłowej, naśladujących istoty żywe. Piękne, choć niepokojące, niemal naturalne, a zarazem mechaniczne. Gdy wprawiane są w ruch – to jakby ożywały.

Godziny emisji Mechaniczne cuda: nakręcane marzenia

02:25

Tajemnice ewolucji: Ewolucja od środka

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Najciekawsze adaptacje organizmów w świecie zwierząt są niewidoczne gołym okiem – to umożliwiające przetrwanie przeobrażenia wewnętrzne. Najciekawsze adaptacje organizmów w świecie zwierząt są niewidoczne gołym okiem – to umożliwiające przetrwanie przeobrażenia wewnętrzne. Zmiany płci, zmiany partnerów – przyroda w niezwykły sposób ratuje gatunki przed wyginięciem.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

02:55

Śmiałe pomysły: Uśmierzyć ból

program technologiczny Czas: 20min.

Odwiedzamy Seattle, gdzie firma prowadząca pionierską działalność w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości pomaga ofiarom oparzeń. W tym odcinku jedziemy do Seattle, gdzie firma prowadząca pionierską działalność w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości pomaga ofiarom oparzeń. Poznamy konstruktora domowego urządzenia medycznego, które za pomocą diod LED wspiera gojenie ludzkiej tkanki.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

03:25

Sekrety fizyki kwantowej: I stało się życie

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili zastanawia się, jak ukształtowała mechanizm doboru naturalnego. Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili próbuje za pomocą teorii o stanie splątanym wytłumaczyć fakt, iż zwierzęta podczas migracji orientują się dzięki polu magnetycznemu Ziemi. Jak teoria kwantowa ukształtowała mechanizm doboru naturalnego?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

04:25

Gatunki zagrożone: Waran z Komodo

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark lecą do Indonezji, aby obejrzeć niebezpieczne warany z Komodo. Dołączają do akcji chwytania i obrączkowania tych zwierząt. Stephen i Mark lecą do Indonezji, aby obejrzeć warany z Komodo. Płyną na wyspę o tej nazwie, by obejrzeć niebezpieczne gady. Poznają strażnika przyrody, którego ugryzły warany, dołączają do akcji chwytania i obrączkowania tych zwierząt.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

05:25

e² Design: Bogota: miasto zrównoważone

program o sztuce Czas: 25min.

Enrique Peñalosa zmienił Bogotę, jedno z najbardziej chaotycznych miast świata, w modelowo przyjazne i ekologiczne założenie przestrzenne. Enrique Peñalosa, były burmistrz kolumbijskiej Bogoty, zmienił jedno z najbardziej chaotycznych miast świata w modelowo przyjazne i ekologiczne założenie przestrzenne.

Godziny emisji e² Design

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-29. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-29 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info