Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2019-03-19 - ramówka, emisje

2019-03-19 Pokaż dziś

06:00

Wszystko dla małych: Niesamowity zabarwiacz i robot z odzysku

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i barwnik, Madi i impreza w dżungli, Christian i robot z odzysku, Lindsay i włosko-hiszpańskie quesadillas! Jameson wymyśla niezwykły barwnik – zobaczycie, jak woda zmienia kolor, Madi urządza ogrodową imprezę w dżungli, Christian buduje robota z materiałów z odzysku, a Lindsay miesza kuchnię włoską i hiszpańską, piekąc pyszne quesadillas!

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Magija: Podpucha i inne takie

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych! Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych!

Godziny emisji Magija

06:55

SciQ: Jak latać bez samolotu?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, przez poduszkowce, po jet pack. Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, które pozornie nie mają skrzydeł, przez poduszkowce, unoszące się na „powietrznych poduchach, po jet pack – odrzutowy plecak .

Godziny emisji SciQ

07:30

Sportowe laboratorium: Narty wodne

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather i Charlie, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej ekipie, że dzięki sile dośrodkowej można pędzić szybciej niż motorówka. Nykeema czeka szalona jazda na nartach wodnych z młodym pasjonatem tej dyscypliny, Russellem. Dr Heather i Charlie Newlands, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej parze, że dzięki sile dośrodkowej mogą pędzić szybciej niż motorówka.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:50

Ekspres naukowców: Skraplanie gazów

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Czy powietrze da się skroplić? Thomas i Kati odpowiedzą dziś na to i inne pytania. Czy powietrze da się skroplić? Thomas i Kati odpowiedzą dziś na to i inne pytania.

Godziny emisji Ekspres naukowców

Reklama
08:25

Kuchmistrzostwo: Makaron z serem

program o zdrowiu Czas: 11min.

Podstawą makaronu z serem jest sos. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi. Link gotuje roux, czyli połączenie masła i mąki, podstawę sosu, którym polejemy pyszny makaron. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

08:50

Daj mi moc!: Jazda na fali i panowanie nad wodą

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę. Doktor K i Nash z pomocą Eureki oraz utalentowanych inżynierów i naukowców z Singapuru próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę.

Godziny emisji Daj mi moc!

09:20

Migawki: Wielki plusk

program o sztuce Czas: 22min.

Aby opanować sztukę wybrania dobrego momentu na zdjęcie, nasi fotografowie idą do aquaparku. Kto zmyje głowę konkurencji? Aby opanować sztukę wybrania dobrego momentu na zdjęcie, nasi fotografowie idą do aquaparku. Sędziowie przez cały ten czas bacznie się im przyglądają. Kto zmyje głowę konkurencji?

Godziny emisji Migawki

09:50

Okropne historie: Rrzymski savoir-vivre przy stole i śpiew króla Jerzego

program historyczny Czas: 28min.

Inkaskie dziecko ma okropne urodziny, a Rzymianie uczą, jak zachowywać się przy stole. Jerzy IV zostaje królem. Inkaskie dziecko ma okropne urodziny, a Rzymianie uczą, jak zachowywać się przy stole. Rolnik spotyka nietypowego sprzedawcę, a Jerzy IV zostaje królem.

Godziny emisji Okropne historie

10:25

Naukowe dowody: Matematyka i kształty

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma związek z matematyką. Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma ścisły związek z matematyką. Oraz że za pomocą wzorów i figur geometrycznych może sama tworzyć piękne rzeczy.

Godziny emisji Naukowe dowody

10:45

Genialni ludzie: Bazalgette i wybuchowy pomysł

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają Sir Josepha Bazalgette'a, geniusza, który zaprojektował nowoczesny system kanalizacji w Londynie. Dick i Dom przedstawiają Sir Josepha Bazalgette'a, geniusza, który zaprojektował nowoczesny system kanalizacji w Londynie. Pod jego wpływem Dick and Dom wpadają na własny genialny pomysł: pokazać, jak wybuchowy potencjał mają nasze odchody.

Godziny emisji Genialni ludzie

11:20

A to wiesz?: Akcenty, emocje, śpiew!

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Akcenty, emocje, śpiew: nasz głos mówi wiele na temat naszej osobowości. Da się to zmienić za pomocą rozmaitych technik. Akcenty, emocje, śpiew: nasz głos mówi wiele na temat naszej osobowości. Da się to zmienić za pomocą rozmaitych technik.

Godziny emisji A to wiesz

11:50

Nauka na maksa: Hydraulika

program technologiczny Czas: 21min.

Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Filtruje wodę i podziwia działanie śruby Archimedesa.

Godziny emisji Nauka na maksa

12:25

Siesta Z: Dzwonnik z Notre Dame

program o sztuce Czas: 12min.

Quasimodo i Frollo zakochali się Esmeraldzie. Problemy zaczynają się, gdy Siesta pomaga ją zdobyć temu pierwszemu. Quasimodo i Frollo zakochali się Esmeraldzie. Problemy zaczynają się, gdy Siesta pomaga temu pierwszemu ją zdobyć. Ta historia miłosna nie ma szczęśliwego finału.

Godziny emisji Siesta Z

12:45

Okropne historie: Kura z chorobą morską i magia wieków średnich

program historyczny Czas: 28min.

Król Karol II zakazuje barów kawowych, a kura z chorobą morską rujnuje rzymską walkę. W wiekach średnich jest magia. Król Karol II zakazuje barów kawowych, a kura z chorobą morską rujnuje rzymską walkę. W wiekach średnich jest magia, a wiktorianie wynajdują telefon i fotografię.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
13:20

Nauka na maksa: Proste maszyny

program technologiczny Czas: 21min.

Phil za pomocą prostych maszyn przesuwa olbrzyma, którego nie mógł ruszyć. Jak podnieść się na jednym palcu i jak jaskiniowcy odkryli koło? Jak zyskać nadludzką siłę? Taka nauka nie jest nudna! Phil wykorzystuje moc zwykłych maszyn, aby przesunąć, podnieść i przepchać olbrzyma, którego sam nie był w stanie ruszyć. Ponadto: jak podnieść siebie na jednym palcu oraz jak jaskiniowcy odkryli koło.

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Węże domowe

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co powinien wiedzieć każdy właściciel węża? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co powinien wiedzieć każdy właściciel węża? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 16

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

14:45

Wszystko dla małych: Podwodne tunele i gipsowe dłonie & Hand Made Hands

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i podwodne tunele, Madi i polowanie na jajka, Christian i sztuczne dłonie, Lindsay i burritos oraz meksykański taniec. Jameson rzeźbi podwodne tunele, Madi poluje na jajka w ogrodzie, Christian rzeźbi z gipsu sztuczne dłonie, a Lindsay piecze burritos i wykonuje meksykański taniec!

Godziny emisji Wszystko dla małych

15:15

A to wiesz?: Nauka stojąca za podróżami

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Dzięki nauce podróże są dziś przyjemniejsze niż 50 lat temu: usprawniono transport bagażu, koordynację ruchu i ograniczono nieprzyjemności. Dzięki nauce podróże są dziś przyjemniejsze niż 50 lat temu: usprawniono transport bagażu, koordynację ruchu i ograniczono nieprzyjemności.

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Drobniaki

program o sztuce Czas: 11min.

Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami! Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami!

Godziny emisji Magija

16:10

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Zimowa Kraina Czarów

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Następnie udajemy się do hotelu Fairmont Chateau Lake Louise na wyprawę na rakietach śnieżnych.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 17

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Albert Einstein – światło, przestrzeń i czas

program historyczny Czas: 24min.

Baron zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. Ale czym jest światło? Wyjaśni to Albert Einstein, który przyleciał na chmurze fotonów. Baron Münchhausen zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. A co jest istotą światła? Albert Einstein przylatuje na chmurze fotonów i opowiada o tym, jak wątpliwości pewnego ucznia doprowadziły do odkrycia jednego z najbardziej niebywałych zjawisk we wszechświecie.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

17:45

Operacja Auć: Śluz i haust świeżego powietrza

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze tłumaczą jak i po co oddychamy. Przyglądają się smarkom, śluzowi i skórze. Na ostrym dyżurze: wstrząs mózgu. Lekarze tłumaczą jak i po co oddychamy. Dr Chris przyjrzy się smarkom i śluzowi. Zbadamy też największy narząd ciała – skórę. Zaś na ostrym dyżurze: paskudny uraz oka oraz wstrząs mózgu.

Godziny emisji Operacja Auć

Reklama
18:20

Domowa nauka: Magnesy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy pomogą znaleźć kamienie z kosmosu na naszych dachach? W tym odcinku Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy możemy zrobić substancję, która pożera magnesy? Albo czy magnesy pomogą nam znaleźć na naszych dachach kamienie z kosmosu? Przekonamy się już w tym odcinku.

Godziny emisji Domowa nauka

18:50

Historia sztuki: Eksperymenty: sztuka w XX wieku

program o sztuce Czas: 22min.

Impresjonizm stanowił zapowiedź sztuki XX wieku. Artyści podkreślali swoją oryginalność i wyrażali w sztuce stan swojego ducha. Impresjonizm stanowił zapowiedź sztuki XX wieku. Artyści współcześni walczyli o uwagę publiczności, podkreślając i zgłębiając własną oryginalność. Uważali, że sztuka nie powinna odwzorowywać natury i przedmiotu, tylko wyrażać stan ducha artysty.

Godziny emisji Historia sztuki

19:25

Okropne historie: Wiktoriańskie fabryki i wojna o wiadro

program historyczny Czas: 27min.

Właściciel wiktoriańskiej fabryki buduje wioskę, a Włosi idą na wojnę o wiadro. Trwa sprzeczka o to, kto powinien rządzić Anglią. Miły właściciel wiktoriańskiej fabryki buduje wioskę, a Włosi idą na wojnę o wiadro. Wybucha królewska sprzeczka o to, kto powinien rządzić średniowieczną Anglią, a premier otrzymuje nietypową wiadomość.

Godziny emisji Okropne historie

20:00

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Pensylwania

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe poznaje sposób, w jaki naukowcy badają jakość powietrza oraz odwiedza Appalachy i farmę grzybów. Philippe poznaje sposób, w jaki naukowcy badają jakość powietrza i odwiedza Appalachy. Odkrywa skały wydające wyjątkowe dźwięki oraz odwiedza farmę grzybów, by sprawdzić czy stosowane tam praktyki da się przenieść na ogrody działkowe.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:40

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

21:55

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

Godziny emisji Historia matematyki.

23:10

e²: Transport: Portland: Wyczucie miasta

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej. Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej i pozycją globalnego lidera jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Od przeszło czterdziestu lat inżynierowie projektują miasto z myślą o jego przyszłości.

Godziny emisji e²: Transport

23:50

A to wiesz?: Jak sprawić, aby mózg był wydajniejszy?

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Testy IQ powstały po to, aby mierzyć naszą inteligencję. Pamięć można usprawnić. Ponadto: dlaczego dzieci mają przewagę w uczeniu się? Testy IQ powstały po to, aby mierzyć naszą inteligencję. Pamięć można usprawnić. Ponadto: dlaczego dzieci mają przewagę w uczeniu się?

Godziny emisji A to wiesz

00:25

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857)

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

01:25

Naturalna technika: Świat materialny

program technologiczny Czas: 52min.

Zapraszamy na dokument austriackiej telewizji publicznej ORF na temat wzorców jakie znajdujemy w naturze przy produkcji materiałów. Dlaczego liście nigdy się nie brudzą - czy ten fenomen można wykorzystać w utrzymaniu samochodu w czystości? Dlaczego gekony są w stanie chodzić po sufitach i co sprawia, że dorosły osobnik potrafi utrzymać całą wagę swojego ciała jednym palcem? Czy można stworzyć na tej podstawie „cudowny środek klejący”? Na początku trzeciego tysiąclecia stajemy u progu...

Godziny emisji Naturalna technika

02:25

W pogoni za długowiecznością: Żyj długo i pomyślnie

program o zdrowiu Czas: 22min.

W ciągu ostatnich dwóch dekad oczekiwana długość życia człowieka wzrosła o sześć lat. Czy sekret długowieczności tkwi we właściwych genach? W ciągu ostatnich dwóch dekad oczekiwana długość życia człowieka wzrosła o sześć lat. Jak dokonaliśmy tego jako ludzkość? Czy będziemy żyli dłużej i czy jakość życia na starość będzie rosła? Czy sekret długowieczności tkwi we właściwych genach?

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

02:55

A to wiesz?: Ciało człowieka, albo: niezwykła fabryka

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Nieprzyjemne wonie, bóle, gazy: nasze ciała reagują dziwnie, ale żadna reakcja nie jest bezcelowa. Nieprzyjemne wonie, bóle, gazy: nasze ciała reagują dziwnie, ale żadna reakcja nie jest bezcelowa.

Godziny emisji A to wiesz

03:25

Sekrety mózgu: Tajemnica ręki bionicznej oraz dziwne odczucia

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dr Jack testuje najbardziej zaawansowaną bioniczną rękę i rozmawia z osobami po amputacjach, które wciąż czują nieistniejące już kończyny. Dr Jack rozmawia z dwoma osobami po amputacjach, które nadal czują nieistniejące już kończyny. Przetestuje też najbardziej zaawansowaną bioniczną rękę na świecie. Magik Pete pokazuje za pomocą sztuczek, jak łatwo ciało może oszukać mózg.

Godziny emisji Sekrety mózgu

04:25

Sekrety mózgu: Prawdziwe halucynacje

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Dr Jack poznaje człowieka cierpiącego na dziwaczne halucynacje. Jest też świadkiem nowoczesnego zabiegu z użyciem bionicznych soczewek. Dr Jack poznaje człowieka cierpiącego na dziwaczne halucynacje. Jest też świadkiem nowoczesnego zabiegu z użyciem bionicznych soczewek. Magik Pete pokaże, jak wiele przegapić potrafią nasze mózgi.

Godziny emisji Sekrety mózgu

05:25

Śmiałe pomysły: Inteligentne samochody

program technologiczny Czas: 23min.

Ludzie z Mercedesa i Autoliv, firmy badającej samochody autonomiczne, opowiadają o zmianie podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Dzisiejsze auta umieją powiedzieć kierowcy, że prowadzi w sposób niebezpieczny, bo jest senny lub zajęty telefonem. Potrafią też przejąć kierownicę, żeby uniknąć wypadku. Specjaliści z Mercedesa i Autoliv opowiedzą, jak zmienia się podejście do bezpieczeństwa na drodze.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-03-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-03-19 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info