Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-10-16 - ramówka, emisje

2018-10-16 Pokaż dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Świat rozrywki

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

06:25

U źródeł wynalazków, odc. 13

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach. W programie o psach wojskowych, gołębiach pocztowych i koniach używanych w bitwach.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

U źródeł wynalazków, odc. 14

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:15

Łowcy staroci, odc. 1

Drew znajduje w Lancashire intrygującą czarną ceramikę, a w zoo we Wschodniej Anglii trafia na egzotyczny przedmiot. Ponadto, Drew bardzo ostro targuje się ze starym przeciwnikiem.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Maszyny na linii ognia: Na linii frontu

Dziś Mike analizuje sprzęt i broń, w którą są wyposażeni żołnierze na linii frontu w Musa Qala. Prezentuje bezzałogowy aparat latający MQ-9 Reaper i lekką broń 105 mm.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

Reklama
09:00

Przetrwać w piekle wojny: Ten przeklęty korpus inżynieryjny

W grudniu 1944 roku prawie już pokonana III Rzesza potajemnie zebrała 600 000 zaprawionych w bojach żołnierzy, którzy dostali zadanie zdobycia Antwerpii.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

10:00

Militaria na warsztat, odc. 2

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

11:00

S.O.S. z kosmosu: Pożar na Mirze

Kosmonauci walczą ze śmiertelnie groźnym pożarem i próbują odzyskać kontrolę nad statkiem towarowym na rosyjskiej stacji kosmicznej Mir.

Godziny emisji S.O.S. z kosmosu

12:00

S.O.S. z kosmosu: Katastrofa statku

W wyniku groźnej kolizji na orbicie uszkodzeniu ulega moduł stacji Mir. Tlen ucieka w przestrzeń kosmiczną i załoga nie jest w stanie skorzystać z kapsuły ratunkowej.

Godziny emisji S.O.S. z kosmosu

13:00

S.O.S. z kosmosu: Toksyczny wyciek

Wyciek toksycznego amoniaku stanowi zagrożenie dla całej załogi. Tymczasem astronauta, któremu udało się ujść z życiem, zostaje uwięziony w przestrzeni kosmicznej.

Godziny emisji S.O.S. z kosmosu

14:00

S.O.S. z kosmosu: Potajemna misja

Podczas tajnej misji załoga promu kosmicznego Voyager odkrywa groźne uszkodzenie osłony ciepłochronnej w newralgicznym miejscu pojazdu.

Godziny emisji S.O.S. z kosmosu

15:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Churchill

Nieznane oblicze Winstona Churchilla, który cierpiał na huśtawkę nastrojów i często pod wpływem alkoholu podejmował pochopne decyzje polityczne.

Godziny emisji Nieznane oblicza wielkich polityków

16:00

Militaria na warsztat, odc. 4

Na Florydzie Michael Manousakis rusza na wielkie zakupy. Najpierw wpada mu w oko samolot T-28, później — wielki hydroplan.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 2

Drew uczestniczy w aukcji domu w Norfolk, natomiast w Glasgow znajduje u krawca unikatowy tartan. W Liverpoolu dokonuje najdziwniejszego w swojej karierze zakupu.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Krocie za starocie: Dom samochodów

Podczas podróży bocznymi drogami dilerzy antyków Bam Bam i Marty natrafiają na magazyn pełen cennych skarbów. Bam Bam jest też zainteresowany zakupem pick-upa.

Godziny emisji Krocie za starocie

Reklama
19:00

Szyfry i spiski: Starożytni kosmonauci

Czy kosmici pomogli zbudować piramidy? Czy teoria „starożytnych kosmonautów" jest wymysłem szwajcarskiego pisarza Ericha von Danikena, który kwestionuje i wiedzę, i religię?

Godziny emisji Szyfry i spiski

20:00

Największe zagadki historii: Rysunki z Nazca

Olly Steeds bada system linii, który oglądany z góry przypomina kształtem zwierzęta. Do czego służyły te gigantyczne geometryczne rysunki, powstałe w Peru przed tysiącami lat?

Godziny emisji Największe zagadki historii

21:00

Al Murray w drodze do Berlina: Kierunek Paryż

Al Murray spotyka się z weteranami, którzy brali udział w rozbiciu XII Dywizji Wojsk Pancernych SS i zabili jednego z głównych dowódców Wehrmachtu.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

21:30

Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera

Al Murray schodzi do schronów przeciwlotniczych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

22:00

Łowcy staroci: Poszukiwanie skarbów

W Gloucestershire, Drew znajduje cenny przedmiot, na który nikt nie zwrócił wcześniej uwagi. Następnie, na terenie pewnej posiadłości w Kent, Drew wykopuje zaginiony skarb.

Godziny emisji Łowcy staroci

23:00

Premiera Podziemne sekrety: Ostatnie sekrety Tesli

Śmierć nie pozwoliła Nikoli Tesli dokończyć tajemniczego, przełomowego wynalazku. Być może w ziemi, pod jego jedynym pozostałym laboratorium uda się znaleźć cenne wskazówki.

Godziny emisji Podziemne sekrety

00:00

Militaria na warsztat, odc. 6

Michael wybiera się do Polski na zawody strzeleckie. Niestety, jego nowy karabin dociera do niego dopiero na trzy dni przed zawodami. Czy mimo to ma szansę na zwycięstwo?

Godziny emisji Militaria na warsztat

01:00

Porzucone konstrukcje: Statki - widma

Niegdyś były triumfem inżynierii morskiej. Dziś, rdzewieją a teren cmentarzyska statków w Maryland przejęła przyroda. Zobaczymy m.in. wnętrze łodzi podwodnej z czasów Zimnej Wojny.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

02:00

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:30

Ameryka: prawda i mity: Eisenhower i MacArthur

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

Reklama
03:00

Łowcy staroci: Odpowiednia cena

W Margate, Drew dobija targu w magazynie ze starociami prowadzonym przez jego zaufanych ludzi. W posiadłości w stylu georgiańskim natrafia natomiast na coś naprawdę wyjątkowego.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:50

Samochody - klasyka gatunku: Poszukiwanie samochodu dla taty

Tata Wayne'a prosi go o znalezienie rzadkiego Forda A-400. Miał on kiedyś takie auto, ale je sprzedał. Czy uda się znaleźć już dosyć deficytowy towar?

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:15

U źródeł wynalazków, odc. 9

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:40

Ekstremalni przewodnicy: W niebezpieczne i nieznane

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

Godziny emisji Ekstremalni przewodnicy

05:30

Jak powstało dzisiaj: Dżins pokonał komunizm

Gdyby krawiec Jacob Davis nie przetrwał gorączki złota w Kalifornii, nigdy nie spotkałby Leviego Straussa i nigdy nie narodziłby się pomysł miedzianych nitów.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-10-16. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-10-16 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info