Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-11-09 - ramówka, emisje

2018-11-09 Pokaż dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Wielkie cuda inżynierii

Prawdę o największych cudach inżynierii przesłaniają często zmyślone fakty. Jak jest poprowadzony Kanał Panamski? Kto ukończył budowę kolei transkontynentalnej?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

06:30

U źródeł wynalazków, odc. 24

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia Chin.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:55

U źródeł wynalazków, odc. 25

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia muzeów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:20

Łowcy staroci: Odpowiednia cena

W Margate, Drew dobija targu w magazynie ze starociami prowadzonym przez jego zaufanych ludzi. W posiadłości w stylu georgiańskim natrafia natomiast na coś naprawdę wyjątkowego.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:10

Broń doskonała: Roboty mobilne

Nowoczesne systemy automatyzacji przyczyniły się do powstania nowoczesnej, inteligentnej broni. Przyjrzyjmy się tym najbardziej nowatorskim modelom i ich zastosowaniom.

Godziny emisji Broń doskonała

Reklama
09:00

Niewyjaśnione historie: Hitler i Włócznia Przeznaczenia

Naukowa analiza jednej z największych legend chrześcijaństwa. Eksperci medycyny sądowej sprawdzają autentyczność włóczni przechowywanej w wiedeńskim muzeum.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

10:00

Militaria na warsztat, odc. 1

Zamożny właściciel klubu nocnego Klaus pragnie wzbogacić swoją imponującą kolekcję aut o Hummera kabrioleta. Czy Michael Manousakis znajdzie dla niego nową zabawkę?

Godziny emisji Militaria na warsztat

11:00

Militaria na warsztat, odc. 4

Na Florydzie Michael Manousakis rusza na wielkie zakupy. Najpierw wpada mu w oko samolot T-28, później — wielki hydroplan.

Godziny emisji Militaria na warsztat

12:00

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis jedzie do Niemiec, gdzie znajduje starą, brudną stodołę pełną niezwykle rzadkich samochodów. Michael będzie miał szansę kupić je wszystkie!

Godziny emisji Militaria na warsztat

13:00

Militaria na warsztat, odc. 6

Michael wybiera się do Polski na zawody strzeleckie. Niestety, jego nowy karabin dociera do niego dopiero na trzy dni przed zawodami. Czy mimo to ma szansę na zwycięstwo?

Godziny emisji Militaria na warsztat

14:00

Militaria na warsztat, odc. 7

Michael chce przerobić półciężarówkę Chevrolet na pojazd w stylu Mad Maksa do prezentacji gry komputerowej o postapokaliptycznej tematyce. 17-letni Opel Corsa potrzebuje remontu.

Godziny emisji Militaria na warsztat

15:00

Jak powstało dzisiaj: Piwo jednoczy Amerykę

Jeśliby niemiecki imigrant Adolphus Busch zmarł podczas impasu w czasie wojny secesyjnej, Ameryka nie miałaby jednego z najbardziej popularnych produktów wszech czasów.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

15:30

Jak powstało dzisiaj: Naftowe imperium Rockefellera

24-letni księgowy John D. Rockefeller stawia wszystkie swoje pieniądze na dopiero raczkującą nową dziedzinę przemysłu.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci: Nowy biznes

Drew poznaje nowe pokolenie sprzedawców antyków. W Macclesfield spotyka matkę i syna, a w Leeds młodego sprzedawcę, który ma oko na współczesne przedmioty.

Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
18:00

Łowcy staroci, odc. 7

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

Godziny emisji Łowcy staroci

19:00

Szyfry i spiski: Ojcowie założyciele

Przyjrzyjmy się, jak ojcowie założyciele Ameryki wykorzystywali seks jako narzędzie dyplomacji. Dowiemy się, który z polityków potajemnie drwił z boskości Jezusa.

Godziny emisji Szyfry i spiski

20:00

Tesla: niebezpieczny umysł: Superbroń

Ekipa bada okoliczności śmierci Tesli. CIA i FBI prawdopodobnie mają jego zaginione notatki. Czy prototyp „promienia śmierci" zadziała? Czy wynalazek mógł być motywem morderstwa?

Godziny emisji Tesla

21:00

Hitler - nieznane fakty: Zwycięzca

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

22:00

Krajobraz po Hitlerze, odc. 2

Kiedy II wojna światowa dobiegła końca, a zimna wojna jeszcze się nie zaczęła, mieszkańcy Europy mieli nadzieję na trwały pokój. Zamiast tego znaleźli się na krawędzi apokalipsy.

Godziny emisji Krajobraz po Hitlerze

23:00

Pojedynki wizjonerów: Edison kontra Tesla

Pod koniec XIX wieku dwa wielkie umysły, Thomas Edison i Nikola Tesla, budują systemy, które całkowicie zmieniają życie na świecie. Zapewniły mieszkańcom globu światło i energię.

Godziny emisji Pojedynki wizjonerów

00:00

Militaria na warsztat, odc. 1

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

01:00

Okrutni ludzie: Kłamstwa zabójców

Doktor Stone przedstawia portrety zabójców, którzy zacierają ślady swoich zbrodni. Dlaczego takie działanie uważane jest za znacznie cięższe przestępstwo niż sama zbrodnia?

Godziny emisji Okrutni ludzie

02:00

U źródeł wynalazków, odc. 9

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:30

Ameryka: prawda i mity: Czerwony, biały i prawdziwy?

Patriotyczne symbole Ameryki otacza wiele mitów. Czy Statua Wolności rzeczywiście miała początkowo stanąć w Egipcie? Kto był projektantem amerykańskiej flagi?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

Reklama
03:00

Łowcy staroci, odc. 10

Współczesny łowca skarbów Drew Pritchard podróżuje po Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu jedynych w swoim rodzaju przedmiotów. Im więcej ich znajdzie, tym jest szczęśliwszy.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:50

Perły motoryzacji: Samochodowe szaleństwo w Calgary

Peter dobija targu z pewnym klientem nie mając pojęcia, że w ramach tej transakcji musi pojawić się na charytatywnej imprezie w Calgary. Będzie to dzień na nowym torze wyścigowym!

Godziny emisji Perły motoryzacji

04:15

U źródeł wynalazków, odc. 1

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i idei w dziejach ludzkości. W programie historia teatru, cyrku i kina.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:40

4 razy sztuka, odc. 7

Czworo kupców toczy walkę o pistolet Lorda Lucana, rekwizyty z „Gwiezdnych Wojen", rodzinny portret Damiena Hirsta a także o tajniki jednej z najlepszych sztuczek magicznych.

Godziny emisji 4 razy sztuka

05:30

Jak powstało dzisiaj: Harley jedzie środkiem drogi

Dwóch sfrustrowanych mechaników wpadło na pomysł, aby podłączyć silnik do roweru. Czy William Harley i Arthur Davidson mieli na tyle zapału, aby urzeczywistnić swój wynalazek?

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-11-09. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-11-09 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info