Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-12-29 - ramówka, emisje

2018-12-29 Pokaż dziś

06:00

U źródeł wynalazków, odc. 15

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia balonu napełnianego gorącym powietrzem.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:30

U źródeł wynalazków, odc. 16

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:55

Ameryka: prawda i mity: Witamy w Nowym Jorku

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

07:20

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

Godziny emisji Szyfry i spiski

08:10

Zoom na architekturę: Zaginiony świat Koloseum

Archeolodzy odkrywają sekrety z życia starożytnych gladiatorów. Wyniki najnowszych badań pomogą nam prześledzić rozkwit i nagły upadek rzymskiego imperium.

Godziny emisji Zoom na architekturę

Reklama
09:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Renowacja

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

10:00

Zdradziłem Hitlera

Historia szpiega Francuskiego kontrwywiadu, dzięki któremu Aliantom udało się pokonać Hitlera dwa lata wcześniej niż przewidywali.

Godziny emisji Zdradziłem Hitlera

11:00

Niewyjaśnione historie: Hitler i Włócznia Przeznaczenia

Naukowa analiza jednej z największych legend chrześcijaństwa. Eksperci medycyny sądowej sprawdzają autentyczność włóczni przechowywanej w wiedeńskim muzeum.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

12:00

Nowoczesna wojna: Oblężenie bazy marines w Khe Sanh

Sześć tysięcy marines, stacjonujących w Khe Sanh, zostało otoczonych przez znacznie liczebniejsze siły komunistycznego Wietnamu Północnego. Amerykanie odpierali ataki przez 77 dni.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

13:00

Militaria na warsztat, odc. 2

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

14:00

Wojna, która zmieniła świat: Bitwa narodów

Na początku 1918 roku wojna pochłonęła już ponad 1,5 miliona istnień ludzkich, a wszelkie działania znalazły się w impasie. Której ze stron udało się uzyskać przewagę?

Godziny emisji Wojna, która zmieniła świat

15:00

Podziemne sekrety: Atlantyda w Ameryce

Z najnowszych teorii wynika, że zatopiona Atlantyda może kryć się na terenach obu Ameryk. Rob i Stefan podróżują od Bahamów po Luizjanę w poszukiwaniu dowodów na istnienie miasta.

Godziny emisji Podziemne sekrety

16:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił Marilyn Monroe?

Śledztwo w sprawie przyczyn śmierci Marilyn Monroe w 1962 roku. Choć oficjalnie stwierdzono, że aktorka popełniła samobójstwo, to nadal na temat jej śmierci krążą teorie spiskowe.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

17:00

Wynalazki stare jak świat: Wojny i konflikty

Terry Jones opowiada o sprzęcie wojskowym sprzed wielu tysięcy lat. Nasi przodkowie wykorzystywali broń biologiczną, czołgi, a także maszyny szyfrujące.

Godziny emisji Wynalazki stare jak świat

18:00

Łowcy staroci, odc. 11

W fabryce tkanin luksusowych w Suffolk, Drew widzi niesamowity, historyczny jedwab używany na królewskim dworze. W 500-letnim szkockim zamku Drew targuje się z młodym baronem.

Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
19:00

Być jak Da Vinci: Podwójna katapulta

Ekipa konstruuje ogromnych rozmiarów podwójną katapultę. Kiedy problemy krzyżują realizację planów projektu, budowniczym zaczynają puszczać nerwy.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

20:00

Szyfry i spiski: Złoto

Złoto to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie. Od starożytności ludzie byli gotowi na wiele, aby je zdobyć. Gdzie dziś jest najwięcej złota i kto jest jego właścicielem?

Godziny emisji Szyfry i spiski

21:00

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

21:30

Al Murray w drodze do Berlina: Front wschodni

Al rozmawia z polskimi weteranami walk na froncie wschodnim. Ma okazję przejechać się czołgiem T-34, jednym z najlepszych wozów bojowych z czasów II wojny światowej.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

22:00

Złoto Hitlera

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

Godziny emisji Złoto Hitlera

23:00

Krajobraz po Hitlerze, odc. 2

Kiedy II wojna światowa dobiegła końca, a zimna wojna jeszcze się nie zaczęła, mieszkańcy Europy mieli nadzieję na trwały pokój. Zamiast tego znaleźli się na krawędzi apokalipsy.

Godziny emisji Krajobraz po Hitlerze

00:00

Hitler - nieznane fakty: Führer

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

01:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Chosin

Prawie 17 tysięcy amerykańskich marines zostało otoczonych przez kilkakrotnie liczniejszą armię chińską. Wprawdzie udało im się wydostać z pułapki, ale ponieśli ogromne straty.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

02:00

Przetrwać w piekle wojny: Bitwa o Sugar Loaf Hill

Zdobycie niepozornego wzgórza na wyspie Okinawa przez żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej było jedną z najbardziej niewiarygodnych bitew II wojny światowej.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

03:00

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

Reklama
03:25

U źródeł wynalazków, odc. 18

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie zdumiewająca historia krzyżówek.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:50

Broń przyszłości: Ochrona osobista

Przyjrzyjmy się, jak działa supertajne urządzenie do zatrzymywania terrorystów wnoszących ładunki wybuchowe i broń na pokład samolotów pasażerskich.

Godziny emisji Broń przyszłości

04:40

Łowcy staroci, odc. 7

Handlarze staroci toczą zaciekłą bitwę na zamku w Essex. W antykwariacie w Berkshire natrafiają na cenne skarby związane z anatomią. Drew okazyjnie kupuje motoryzacyjne pamiątki.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:30

Perły motoryzacji: Ryzykowne transakcje

Pewien klient chce sprzedać Ferrari 512BB, które ma w garażu. Porównując swoje auto z tymi, które widział w telewizji sądzi, że jest ono sporo warte. Opinia Pete'a jest inna.

Godziny emisji Perły motoryzacji

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-29. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-29 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info