Reklama

Logo Discovery Science Discovery Science program TV na 2018-08-24 - ramówka, emisje

2018-08-24 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Matrioszki , Aloes zwyczajny , Flagi

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o matrioszkach, aloesie zwyczajnym i flagach.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:25

Zagadki Ziemi: Zakazane miasta Majów

Pewien chłopiec trafia na pierwsze strony gazet, kiedy na podstawie zdjęć satelitarnych znajduje zaginione miasto Majów. Drzewa w Chinach wydają się przekazywać złowrogą wiadomość...

Godziny emisji Zagadki Ziemi

07:10

Jak to jest zrobione?: Gumowe piłki do gry, biurowe krzesła

Jak powstają przedmioty, z których korzystamy w codziennym życiu? Przyjrzyjmy się, jak przebiega ich często bardzo skomplikowany proces produkcji i z jakich zrobione są materiałów?

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:35

Jak to jest zrobione?: Spirale przeciw komarom, trójkołowce na energię słoneczną, olej palmowy, broń z włókna szklanego

Dowiedz się jak powstają m.in. spirale przeciw komarom, napędzane energią słoneczną trójkołowce, broń z włókna szklanego, oraz jak wytwarzany jest olej palmowy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

08:00

Fabryki smaku: W marynacie

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o piklach, tabletkach musujących i słodkich kulkach.

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
08:30

Jak działają maszyny?, odc. 7

Dowiedz się jak działają przedmioty codziennego użytku. Przyjrzymy się deskorolkom, bankomatom, podnośnikom samochodowym, rzutnikom cyfrowym i narzędziom wielofunkcyjnym.

Godziny emisji Jak działają maszyny

09:30

Jak to jest zrobione?: Domki z piernika, przyczepy do przewozu bydła, drzwi hangarowe i figurynki

Przyjrzyjmy się, jak powstają m.in. domki z piernika, przyczepy do przewozu bydła, drzwi hangarowe i figurynki.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

10:00

W sieci eksperymentów: Rekordy szaleństwa

Ranking 20 internetowych legend. Najodważniejsze i najbystrzejsze istoty ludzkie na ziemi prezentują swoje sztuczki, od zapalania zapałek pociskami po rejsy kajakiem po śniegu.

Godziny emisji W sieci eksperymentów

11:00

Operacja: lot, odc. 5

Polskie Linie Lotnicze LOT od kulis. Przyjrzyjmy się, jak na co dzień działają linie lotnicze, które przewożą prawie pięć milionów pasażerów rocznie.

Godziny emisji Operacja

12:00

Mega ładunki, odc. 6

W Teksasie trwa trudny rozładunek filaru ważącego 726 ton. Przez Londyn przejeżdża pociąg składający się z 22 wagonów cementu. Robotnicy ustawiają na miejscu most ważący 750 ton.

Godziny emisji Mega ładunki

13:00

Fabryki smaku: Słodkie werble

Przyjrzyjmy się, jak powstają mrożone serniki truskawkowe, karmelki z solą morską i batoniki bez alergenów.

Godziny emisji Fabryki smaku

13:30

Fabryki smaku USA: Smażony ser

Wodospad i pilnie strzeżony przepis to tajemnica słynnych serowych frytek. Poznamy proces produkcji strzelających w ustach cukierków i kulisy ogromnego popytu na "krowie placki".

Godziny emisji Fabryki smaku USA

14:00

Jak to jest zrobione?: Drony komercyjne, rybki akwariowe, sprzęt do czyszczenia pasów startowych i lotki do badmintona

W odcinku przybliżymy, skąd biorą się m.in. drony komercyjne, rybki akwariowe, sprzęt do czyszczenia pasów startowych i lotki do badmintona.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Moździerze i tłuczki, środki do konserwacji torów na kręgielni, krematoria i drewniane place zabaw.

W odcinku historia powstawania m.in. moździerzy i tłuczków, środków do konserwacji torów na kręgielni, krematoriów i drewnianych placów zabaw.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Starcie opancerzonych pojazdów

Dwóch przyjaciół, Grant Reynolds i Kevin Moore próbują ustalić, dlaczego przedstawione na filmach w internecie wyczyny zakończyły się kompletną klapą.

Godziny emisji Eksperyment. Wersja 2.0.

Reklama
16:00

Jak działa wszechświat?: Jowisz

Jak powstawały gazowe olbrzymy, takie jak Jowisz? Współczesna astronomia tłumaczy serię przedziwnych zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej.

Godziny emisji Jak działa wszechświat

17:00

Jak działają maszyny?, odc. 10

Przyjrzyjmy się, jak działają maszyny, z których korzystamy w codziennym życiu. Jak drukarka 3D może tworzyć doskonałe repliki skomplikowanych przedmiotów?

Godziny emisji Jak działają maszyny

18:00

Zagadki Ziemi: Jezioro krwi

Sześć zapierających dech w piersiach widoków i sześć niezgłębionych tajemnic: od ogromnej fali tsunami, która nigdy nie uderzyła w ląd po złowrogie, krwiste jezioro w Bagdadzie.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Wielka piątka: Pociągi

Piątka pociągów, z których każdy jest cudem inżynierii. Który z pojazdów okaże się najlepszy i zwycięży w pięciu trudnych kategoriach? Zapraszamy na niecodzienne starcie pociągów.

Godziny emisji Wielka piątka

20:00

Jak to jest zrobione?: Kominkowe miechy, prowansalskie calissons

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie m.in. o prowansalskich słodyczach calissons i nurkujących jednostkach pływających.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Żyłki wędkarskie, mieszalniki, soda oczyszczona i samochody pomocy drogowej

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Oto, jak przebiega proces produkcji niektórych z nich.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Motocykl Royal Enfield, fałszywe dzieła sztuki, mleko

Jak skonstruowana jest najnowsza wersja klasycznego motocyklu Royal Enfield Continental GT? Jak "artystyczni detektywi" rozpoznają fałszerstwa dzieł sztuki?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Migdały, Dmuchawa śnieżna, Detergenty

Jak miliony pszczół pomagają w produkcji amerykańskich migdałów? Jak Norwedzy radzą sobie ze śniegiem na lotniskach? Jak można usunąć najbardziej uciążliwe plamy?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku: Zakręcone frytki

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o zakręconych frytkach, cieście Red Velvet i karmelowej piance żelowej.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku: Jarmuż dla ciebie

Jak przebiega produkcja legendarnych przekąsek z serem i masłem orzechowym? Jak podczas jednej zmiany w fabryce można wyprodukować 1,5 miliona pierogów z jagodami?

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
23:00

Zagadki Ziemi: Zaginione amazońskie imperium

Nowe dowody mogą doprowadzić do odkrycia nieznanej dotąd cywilizacji skrytej w amazońskim lesie deszczowym.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione?: Hełm strażacki z tworzywa

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie m.in. o rzeźbach z wikliny i palarniach kawy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13

Jak zbiera się i przerabia najtwardsze i najdroższe orzechy na świecie? Jak woda z jeziora staje się zdatna do picia? Jak zapewnić bezpieczeństwo tysiącom fanów podczas koncertu?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Jak to jest złożone?: Pierwszy na świecie jetpack

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy chcą zbudować największe wynalazki ludzkości. Jak można samodzielnie skonstruować jetpack, motocykl klasy "superbike" i ratrak?

Godziny emisji Jak to jest złożone

01:30

Fabryka przedmiotów domowych: Czas na grilla

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są pojemniki plastikowe i gumki recepturki.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

02:00

Inżynieria ekstremalna: Futurystyczne miasto na wodzie

Danny Foster przygląda się największym wyczynom współczesnych inżynierów i architektów, którzy wznoszą nowatorskie i śmiałe konstrukcje przemysłowe.

Godziny emisji Inżynieria ekstremalna

02:48

W sieci eksperymentów: Mistrzowie wszechświata

Ranking dwudziestu najciekawszych klipów z witryny YouTube prezentujących domowe eksperymenty i wyczyny kaskaderskie. Dziś ekstremalna jazda w pionie i człowiek-Wikipedia.

Godziny emisji W sieci eksperymentów

03:36

Niewyjaśnione: Zaginione olbrzymy z Gruzji, Most śmierci

W dolinie Borżomi naukowcy natrafiają na kości człowieka, który musiał mieć ponad trzy metry wzrostu. Dlaczego psy skaczą z mostu, choć czeka je pewna śmierć?

Godziny emisji Niewyjaśnione

04:24

Cuda inżynierii: Szklany drapacz chmur

Przyjrzyjmy się niewiarygodnym cudom inżynierii, od wielkich kontenerowców po ogromne odrzutowce. Inżynierowie zdradzą w programie tajniki powstawania tych niezwykłych konstrukcji.

Godziny emisji Cuda inżynierii

05:12

NASA - archiwum tajemnic: Życie w piekle

UFO rozbija się w Pensylwanii. Czy jest to tajny radziecki satelita, czy może coś groźniejszego? Na Merkurym NASA odkrywa zamarzniętą wodę.

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

O programie TV stacji Discovery Science

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-24. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-24 dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Science

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info