Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na 2018-07-17 - ramówka, emisje

2018-07-17 Pokaż dziś

06:00

Bałkany

Komedia, dramat, thriller ( Wielka Brytania 1936 ) Czas: 82min.

Dwóch brytyjskich szpiegów nachodzą wątpliwości i wyrzuty sumienia podczas misji zlikwidowania tajemniczego niemieckiego agenta w czasie I Wojny Światowej.

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Madeleine Carroll , John Gielgud , Peter Lorre , Robert Young

Godziny emisji Bałkany

07:25

Cztery noce marzeń

Romans ( Francja, Włochy 1971 ) Czas: 79min.

Marzycielem jest młody malarz, Jacques, który przez przypadek wpada na młodą kobietę - Marthe, gdy ta rozważa popełnienie samobójstwa na Pont-Neuf w Paryżu. Zaczynają rozmawiać i postanawiają zobaczyć się ponownie następnej nocy. Stopniowo Jacques odkrywa, że jej kochanek obiecał spotkać się z nią tamtego dnia na moście, ale się nie pojawił. Przez następne trzy noce Jacques zaczyna zakochiwać się w kobiecie - lecz podczas czwartej pojawia się jej kochanek ...

Reżyseria: Robert Bresson

Obsada: Isabelle Weingarten , Guillaume des Forets

Godziny emisji Cztery noce marzeń

08:50

Pieśń drogi

Dramat ( Indie 1955 ) Czas: 120min.

Opowieść o żyjącej w skrajnie trudnych warunkach rodzinie niedoszłe­go literata, którego bieda zmusiła do porzucenia studiów i zamiesz­kania w ubogiej bengalskiej wiosce.

Reżyseria: Satyajit Ray

Obsada: Kanu Bannerjee , Subir Bannerjee , Karuna Bannerjee , Uma Das Gupta , Chunibala Devi

Godziny emisji Pieśń drogi

10:55

Jeszcze raz

Drama ( Chile, Włochy 2013 ) Czas: 80min.

Starzejąca się włoska aktorka i reżyserka (w tej roli Lucia Bosa znana z filmów Antonioniego i Felliniego) postanawia wrócić do miasteczka w Chile, w którym spędziła dzieciństwo. Ma utopijny plan, by stworzyć tam lokalną telewizję. Mają jej w tym pomóc miejscowe kobiety, których życie może odmienić się na zawsze jeżeli projekt uda się zrealizować.

Reżyseria: Pablo Benedetti , David Sordella

Obsada: Lucia Bose , Magaly Solier

Godziny emisji Jeszcze raz

12:20

Galimatias

Familijny ( Iran 2012 ) Czas: 90min.

Podczas porodu umiera kobieta. Noworodkiem musi się zająć zupełnie sam niedoświadczony ojciec. Problemy zaczynają się już na samym początku gdy dziecko odmawia bycia karmionym butelką. Film irańskiego reżysera pokazywany był podczas uroczystego otwarcia Pawilonu Irańskiego na festiwalu w Cannes.

Reżyseria: Ebrahim Forouzesh

Obsada: Hedayat Hashemi , Leila Otadi , Setareh Eskandari

Godziny emisji Galimatias

Reklama
13:55

Światło z nieba

Dramat ( USA 2012 ) Czas: 79min.

Aktorka Marie (Jane Adams) mieszka na plaży w Malibu, w domu niepewnie wznoszącym się na skale podmywanej przez morskie fale. Z powodu wieku otrzymuje coraz mniej ofert. Samotna kobieta zaprasza na weekend bratanicę Faye (Sophia Takal). Dziewczyna wydaje się być dość zagubiona na początku aktorskiej kariery . W trakcie weekendu kobiety będą miały okazję stawić czoła lękom, porozmawiać o skomplikowanych związkach i wymyślić jak poruszać się w zagmatwanym świecie Hollywood.

Reżyseria: Joe Swanberg

Obsada: Jane Adams , Sophia Takal , Kent Osborne

Godziny emisji Światło z nieba

15:20

Afrykańska królowa

Przygodowy ( USA, Wielka Brytania 1951 ) Czas: 100min.

Dwie legendy kina na pokładzie małego statku wystarczą, by powstał magiczny film. Humphrey Bogart (nagrodzony za te rolę Oscarem) wcielił się w postać kapitana Allnuta dowodzącego niewielkim parowcem, który w czasie Pierwszej Wojny Światowej dostarcza zaopatrzenie do wiosek we wschodniej Afryce. Rose Sayer (Katherine Hepburn) jest brytyjską misjonarką w jednej z miejscowości, do których dociera Allnut. Kapitan oferuje pomóc Brytyjce wrócić do Anglii. Zdjęcia do filmu kręcone były w sercu...

Reżyseria: John Huston

Obsada: Humphrey Bogart , Katharine Hepburn , Robert Morley

Godziny emisji Afrykańska królowa

17:05

Po prostu miłość

Komedia, art. ( USA 2009 ) Czas: 82min.

Adam i Seta poznali się w pralni na Brooklynie i zakochali od pierwszego wejrzenia. Ona cierpi na toczeń, a on utknął w domu opiekując się przewlekle chorym ojcem. Za wszelka cenę starają się uniknąć ujawnienia jak daleko im od doskonałości. Zagubieni w spirali kłamstw stają w końcu przed wyborem: odejść albo spróbować uratować związek. Decydują się na ujawnienie całej prawdy na swój temat. Czy miłość przetrwa próbę prawdy?

Reżyseria: Mark von Sternberg

Obsada: Francisco Solorzano , Patrizia Hernandez , Israel Horovitz

Godziny emisji Po prostu miłość

18:35

Sklepik z horrorami

Komedia, Horror ( USA 1960 ) Czas: 69min.

Klasyka horroru w wydaniu humorystycznym. Seymour to nieporadny młodzieniec, który pracuje w kwiaciarni. Pewnego dnia udaje mu się wyhodować nową odmianę krwiożerczej rośliny. Gdy mężczyzna nawiązuje z nią silną więź, okazuje się, że roślina nie je owadów, ale ludzkie mięso. I zmusza Seymoura, by ją karmił, popełniając kolejne zbrodnie.

Reżyseria: Roger Corman

Obsada: Dick Miller , Dodie Drake , Jack Nicholson , Jackie Joseph , Jonathan Haze , Leola Wendorff , Lynn Storey , Mel Welles , Myrtle Vail , Toby Michaels

Godziny emisji Sklepik z horrorami

19:45

RAUL - Fryzjer damsko- męski

Dramat ( Chile 2014 ) Czas: 70min.

Przez ostatnie trzydzieści lat Raul pracował w zakładzie fryzjerskim, który odziedziczył po rodzicach. Dni płynęły mu jeden za drugim i Raul popadał w marazm – nagle zaczął rozumieć, że bardzo chciałby przerwać codzienną rutynę. Słuchał opowiadanych mu przez klientów historii i marzył o tym, by samemu móc opowiedzieć im coś ciekawego. Postanawia więc poznać swoich sąsiadów. Odwiedza bar koło domu, spędza też czas na placu w sąsiedztwie, na którym poznaje pewną niezwykłą kobietę, z którą...

Reżyseria: Matias Venables B

Obsada: Óscar Hernández , Paula Zúñiga , Alejandro Sieveking

Godziny emisji RAUL - Fryzjer damsko- męski

21:00

Najpiękniej czesze mnie wiatr

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 89min.

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy mieszkającą w osamotnieniu pisarką i dziewczynie, która nagle pojawia się w jej życiu. Do czego będzie zdolna zdesperowana bohaterka, by w końcu poczuć się, że nie jest sama? Film Petera Del Monte, eksperymentalnego włoskiego reżysera, nominowanego do jednej z nagród w Cannes w latach 80.

Reżyseria: Peter Del Monte

Obsada: Laura Morante , Denisa Andreena Savin , Jacopo Olmo Antinori

Godziny emisji Najpiękniej czesze mnie wiatr

22:35

Delikatna grawitacja

Short ( Francja 2013 ) Czas: 32min.

Paul (Yvan Attal) i Claire (Anne Parillaud) to dwoje samotnych ludzi, którzy poznają się za sprawą pomyłki telefonicznej. Kobieta wysyła wiadomość pod zły numer i odbiera ją Paul. Mężczyzna jest przekonany, że Claire przechodzi załamanie i może popełnić samobójstwo. Obraz w reżyserii Philippe’a Andre’a zdobył nagrody na festiwalach m.in. w Palm Springs i Newadzie.

Reżyseria: Philippe Andre

Obsada: Yvan Attal , Anne Parillaud , Jade Phan-Gia

Godziny emisji Delikatna grawitacja

23:10

Zwierciadło

Biograficzny ( Soviet Union 1975 ) Czas: 103min.

Najbardziej osobisty film Andrieja Tarkowskiego. Umierający mężczyzna zastanawia się nad sensem życia i wspomina przeszłość – dzieciństwo podczas drugiej wojny światowej, młodość i bolesny dla całej rodziny rozwód. Osobista historia przeplata się z refleksjami na temat rosyjskiej historii i społeczeństwa.

Reżyseria: Andrei Tarkovsky

Obsada: Margarita Terekhova , Oleg Yankovskiy , Filipp Yankovskiy

Godziny emisji Zwierciadło

01:00

Późna wiosna

Dramat ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujiro Ozu

Obsada: Chishu Ryu , Setsuko Hara , Yumeji Tusikioka

Godziny emisji Późna wiosna

02:50

Wysłuchaj/ Kuuntele

Short ( Dania, Finlandia, Kolumbia 2014 ) Czas: 13min.

‘Słuchaj” to wielowarstwowa historia kobiety narażonej na przemoc domową. Jej sytuację utrudniają rozterki natury moralnej, czy szukać pomocy w systemie prawnym państwa, w którym żyje, czy postąpić zgodnie z tradycją i szukać wsparcia u imama, który zaleci jej jedynie modlitwę. Podejmuje decyzję i udaje się na policję. Tam ani tłumacz, który manipuluje jej słowami ani syn, któremu zależy jedynie na powrocie do domu, więc usiłuje przekonać matkę, że jest już na tyle duży, by ją obronić nie...

Reżyseria: Rungano Nyoni , Hamy Ramezan

Obsada: Yusuf Kamal El-Ali , Zeinab Rahal , Amira Helene Larsen

Godziny emisji Wysłuchaj/ Kuuntele

Reklama
03:05

Wybrzeże Szeptów

Art. ( Portugalia 2004 ) Czas: 115min.

Młoda kobieta, wkrótce po ślubie, przybywa w odwiedziny do męża, którego oddział stacjonuje w położonym na wybrzeżu mieście w należącej do Portugalii kolonii. Gdy mąż przebywa na służbie kobieta zaczyna poznawać miasto. Obraz opowiadający o wykańczających warunkach życia w tropikach i przemocy kolonialnych prowincji. Debiut Margaridy Cardoso prezentowany był na festiwalu w Rotterdamie a w Portugalii nominowany był do tamtejszych Złotych Globów.

Reżyseria: Margarida Cardoso

Obsada: Beatriz Batarda , Filipe Duarte , Monica Calle

Godziny emisji Wybrzeże Szeptów

05:05

Convento

Dokument, dramat ( USA 2010 ) Czas: 50min.

Primabalerina Geraldine, fotograf Kees, i ich dwóch synów, Christiaan i Louis, opuścili Holandię w 1980 roku by zamieszkać w klasztorze São Francisco de Mértola. Stał opuszczony przez kilkaset lat zanim rodzina Zwanikkenów przyjechała i zamieniła go w swój dom. W przestronnej kaplicy powstało między innymi niezwykłe studio, w którym Christiaan buduje ruchome rzeźby z zużytych narzędzi elektronicznych oraz kości i czaszek zmarłych zwierząt. Łącząc rodzinne nagrania z własnymi filmami, Jarred...

Reżyseria: Jarred Alterman

Obsada: Christian Zwanikken , Geraldine Zwanikken , Louis Zwanniken

Godziny emisji Convento

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-17. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-17 dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info