Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-08-18 - ramówka, emisje

2018-08-18 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Kamienica Pani Julii, sez. 2, odc. 5

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Antek mówi Basi, że załatwił jej posadę w "London Daily". Tymczasem Adam dowiaduje się o morderstwie właścicielki starej kamienicy, o której kiedyś pisał artykuł. Kobieta zginęła tuż po sprzedaży nieruchomości. Z domu ofiary zniknęła biżuteria, cenny obraz i pieniądze. Dora ustala, że budynek został w ciągu tygodnia sprzedana dwa razy. Marek zgłębia mechanizm działania oszustów. Niebawem udaje się zebrać dowody obciążające Krystiana Sawickiego i kancelarię notarialną. Wieczorem...

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć: Nieborów - pałac Radziwiłłów, odc. 5

magazyn turystyczny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Przybywali tu najznamienitsi polscy twórcy kultury i nauki oraz politycy. W pałacu gościli m.in. George Bush, królowa Hiszpanii Zofia i siostry prezydenta Johna Kennedy'ego. Ostatni właściciel, Janusz Radziwiłł, w 1945 roku zostawił posiadłość i wyjechał. Dzięki jego przyjacielowi w Nieborowie stworzono filę Muzeum Narodowego w Warszawie, a pałac nie został ograbiony i dotrwał do współczesnych czasów w stanie...

Reżyseria: Jacek Sołtysiak

Godziny emisji 1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć

07:40

Sąsiedzi: Deszcz, odc. 31

serial animowany ( Czechosłowacja 1983 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Podczas letniego deszczu Pat i Mat odkrywają, że ich dach jest bardzo dziurawy. Koledzy natychmiast zabierają się za naprawę. Oczywiście robią to w swoim niepowtarzalnym stylu.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

07:50

Sąsiedzi: Wycieczka za miasto, odc. 32

serial animowany ( Czechosłowacja 1981 ) Czas: 9min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat chcą wybrać się na wycieczkę na łono natury. Ku rozpaczy kolegów ich samochód się psuje. To jednak żaden problem - przecież obóz można rozbić nawet we własnym salonie.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:00

Sąsiedzi: Winobranie, odc. 33

serial animowany ( Czechosłowacja 1984 ) Czas: 9min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat zbierają winogrona, żeby zrobić wino. Jak zawsze, koledzy wymyślają niebanalny sposób na wykonanie swojej pracy. Ku ich zaskoczeniu żniwa okazują się nadzwyczaj obfite.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:10

Sąsiedzi: Łyżwiarze, odc. 34

serial animowany ( Czechosłowacja 1984 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. W trakcie porządkowania strychu Pat i Mat znajdują parę łyżew. Za pomocą lodówki udaje im się przygotować w ogródku lodowisko. Teraz wystarczy tylko przypomnieć sobie, jak się jeździ na łyżwach.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:30

Sąsiedzi: Fortepian, odc. 35

serial animowany ( Czechosłowacja 1984 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat kupują pianino koncertowe. Teraz muszą znaleźć sposób, by wnieść instrument na czwarte piętro. Ponieważ winda i schody są w tej kwestii bezużyteczne, koledzy postanawiają wykorzystać okno.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:40

Sąsiedzi: Nie święci garnki lepią, odc. 36

serial animowany ( Czechosłowacja 1985 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Podczas zmywania naczyń Patowi i Matowi udaje się zbić wszystkie talerze. Teraz koledzy nie mają innej możliwości jak tylko własnymi rękami stworzyć nową zastawę. Okazuje się, że nie będzie to wcale proste.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:50

Sąsiedzi: Usterka, odc. 37

serial animowany ( Czechosłowacja 1985 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Pat próbuje oglądać w telewizji mecz piłki nożnej. Niestety, problemy z transmisją doprowadzają go do szału. Chcąc mu pomóc, Mat zabiera się za naprawę anteny. Kiedy to nie pomaga, zaczyna majstrować przy samym telewizorze.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:00

Sąsiedzi: Jabłko Wilhelma Tella, odc. 38

serial animowany ( Czechosłowacja 1985 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat zajmują się zbieraniem owoców. Niestety, jedno jabłko wisi na bardzo wysokiej gałęzi. Koledzy zrobią wszystko, żeby sprowadzić je na ziemię. Jak zwykle nie obędzie się bez problemów.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Sąsiedzi: Klucz, odc. 39

serial animowany ( Czechosłowacja 1989 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat gubi klucz do bramy wjazdowej. Koledzy muszą wyciągnąć zgubę ze studzienki, do której wpadła. Jak zwykle sięgną przy tym po niebanalne rozwiązania, które tylko oni mogli wymyślić.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:10

Dzika Albania: W krainie orła

film dokumentalny ( Niemcy 2016 ) Czas: 51min.

W samym sercu Bałkanów znajduje się wciąż nieodkryta Albania, która ma dostęp zarówno do Adriatyku, jak i Morza Jońskiego. Dokumentaliści podążają śladem młodego orła bielika, by ujrzeć ten górzysty kraj z niezwykłej perspektywy - lotu ptaka. Widzowie mają okazję, żeby zobaczyć z góry rzeki, jeziora, Góry Dynarskie czy turkusowe wody Morza Adriatyckiego. Niezwykła podróż pozwala odkryć sekrety zachwycającej swoim pięknem Albanii.

Reżyseria: Cornelia Volk

Godziny emisji Dzika Albania: W krainie orła

10:20

Pierwotny instynkt, odc. 5

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Dla każdego zwierzęcia dorastanie to niełatwy okres, w którym trudno ustrzec się od błędów. Wszystkie rodzą się z instynktem przetrwania, ale tylko najsilniejsze osiągają dorosłość. W tym odcinku zobaczymy między innymi, jak przepędzone przez samców słoniątko stara się nadążyć za stadem i stawić czoło niebezpieczeństwom. Niedźwiadek grizli przekonuje się, jak ważna jest umiejętność walki. Przyjrzymy się też kaczuszce, która w już pierwszych godzinach życia musi być bardzo dzielna.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:15

Zakazana historia, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Satanizm wypływa z negowania chrześcijaństwa i w przeciwieństwie do niego stanowi wyraz ludzkich żądz i pokus. W tym odcinku Jamie Theakston zgłębia tajemnice tego mrocznego kultu. Odwiedza niesławny klub Hellfire, w którym odprawiane są rytuały na cześć Szatana, i staje się świadkiem "czarnej mszy". Autorzy programu przybliżają też życiorys Aleistera Crowleya - brytyjskiego okultysty, twórcy systemu religijno-filozoficznego zwanego Thelemą.

Godziny emisji Zakazana historia

12:15

Ludzkość - historia nas wszystkich, odc. 11

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 43min.

Człowiek otwiera nową erę podbojów dzikich terytoriów, podejmując kolejne próby okiełznania natury. W Ameryce Północnej, Australii i na Syberii dawne tradycje i zwyczaje są niszczone w imię nauki i zysku. W ciągu 100 lat irracjonalny lęk, którego efektem było polowanie na czarownice w Salem, przeradza się w uzasadnione pragnienie wolności. Amerykańscy buntownicy powstają przeciwko potężnemu imperium. Rozpoczyna się walka, która doprowadzi do powstania nowego państwa.

Godziny emisji Ludzkość - historia nas wszystkich

Reklama
13:25

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 25

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem uczestnicy programu zmierzają do Riverside. Jarrod twierdzi, że jest w wakacyjnym nastroju, czym mocno irytuje Brandi. Dave w licytowanym przez siebie schowku natrafia na przedmiot, który zbija go z tropu. Tymczasem Ivy usiłuje opracować nową strategię zarabiania na aukcjach magazynowych. Mary odkrywa w swoim schowku urządzenie wykorzystywane do ćwiczeń przez kierowców wyścigowych. Przekonuje się, że znalezisko może zaowocować... ofertą matrymonialną.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:45

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 26

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku handlarze starociami zmierzają do miasta Santa Ana na południu Kalifornii. Marzenia o dużych zdobyczach sprawiają, że aukcja jest emocjonująca. Jarrod i Brandi osiągają przyzwoity wynik. Mary celuje w przedmioty o wartości kolekcjonerskiej. Tymczasem Darrell i Brandon przekonują się, jak cenna może być sztuka. Znajdują pięćdziesiąt grafik przedstawiających sceny z Dzikiego Zachodu, sygnowanych nazwiskiem artysty. Według rzeczoznawcy są one warte ponad 20 tysięcy dolarów.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:05

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 27

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku zobaczymy aukcje magazynowe w dwóch miastach - Upland i Rimforest. Ivy poprzestaje na oglądaniu, podczas gdy Mary, licząc na prawdziwe skarby, szybko przechodzi do kupowania. Darrell wraz z synem w licytowanym przez siebie schowku znajdują płetwę do nurkowania. Postanawiają pokazać ją profesjonaliście, żeby dokonał wyceny. Okazuje się, że to porządny sprzęt, wart 700 dolarów. Oczywiście, Brandon musi go wypróbować.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:30

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 28

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku uczestnicy programu biorą udział w aukcji w Fontanie. Humory dopisują i Dave pokazuje się z nieco zabawniejszej strony. Darrell i Brandon mają apetyt na wspaniałe okazje, ponieważ wcześniej dopisywało im tutaj szczęście. Jarrod i Brandi obawiają się, że wylicytowana kwota im się nie zwróci. Okazuje się jednak, że w ich schowku była cenna lampka i podpórki do książek w kształcie nagich kobiet, wszystko to w stylu art déco.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 41min.

Lorne Abony zajmuje wysokie stanowisko w międzynarodowej firmie zajmującej się dostawą mediów. Biznesmen dorastał w Kanadzie jako jedyne dziecko pary imigrantów. Po rozwodzie rodziców żył z matką w ubóstwie, dlatego postanowił za wszelką cenę zdobyć wykształcenie, skupić się na karierze i nigdy nie pozwolić, by jego dzieci musiały przechodzić to samo. Ma nadzieję, że dzięki udziałowi w programie lepiej pozna pracowników firmy i odkryje nowe potencjalne drogi jej rozwoju. Podczas tej przygody...

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 21min.

Robert Llewellyn przekonuje się, jak wygląda skomplikowany proces tankowania w powietrzu nowoczesnego myśliwca F-15. Samoloty te muszą często uzupełniać zapasy paliwa, ponieważ zużywają je w tempie litra na sekundę. Następnie gospodarz programu oddaje się znacznie spokojniejszej czynności - przyrządzaniu herbaty, najpopularniejszego napoju na świecie. Przy okazji przygląda się pracy wykwalifikowanych degustatorów herbaty, którzy muszą spróbować ponad 400 jej filiżanek dziennie. Na koniec...

Godziny emisji Jak to jest robione

16:30

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 22min.

Poduszki powietrzne znacząco zmniejszyły ilość poważnych obrażeń odnoszonych wskutek wypadków drogowych. Aby skutecznie chronić, urządzenie musi zadziałać w ciągu 0,05 sekundy. Robert Llewellyn dowiaduje się, jak skonstruowany jest mechanizm, który może uratować życie. Następnie prowadzący przygląda się funkcjonowaniu gigantycznego magazynu jednego z największych brytyjskimi supermarketów działających w sieci. Na koniec Llewellyn odwiedza walijskie Newport, gdzie znajduje się największa na...

Godziny emisji Jak to jest robione

17:00

Drwale: Pieskie życie, sez. 7, odc. 16

reality show ( USA 2013 ) Czas: 41min.

Ekipa Oakes zostaje oskarżona o kradzież drzew Rygaarda. Wybucha awantura. Na Alasce omal nie dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku. Na mokradłach Shelby z pomocą szczeniaka chce wykonać specjalne zadanie. Na Florydzie Jeter musi ratować Swilleya, który został uwięziony pod wodą. Z kolei w Luizjanie Ax Cut Lumber wykorzystuje własny wynalazek, by spławić olbrzymią kłodę.

Godziny emisji Drwale

18:00

SuperTrakersi, sez. 1, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 42min.

Zadaniem pracowników firmy Kings Heavy Haulage jest przetransportowanie czterech przegubowych transporterów opancerzonych Viking do bazy oddalonej o 200 km. Mają na to niewiele czasu, a załadunek i zabezpieczenie tych ciężkich pojazdów nawet z pomocą byłego wojskowego okazuje się sporym wyzwaniem. Kierowcy zmuszeni są nocować w jednostce i nawet żartowniś Sully nie ma najlepszego nastroju. Tymczasem w siedzibie firmy w Bristolu inżynier Jerry zauważa poważne uszkodzenie ciężarówki, która jest...

Godziny emisji SuperTrakersi

19:00

Robota na weekend, odc. 3

program rozrywkowy ( Polska 2018 ) Czas: 24min.

Program prezentujący niezwykłe, wnętrzarskie metamorfozy. Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, projektantki wnętrz z zacięciem dekoratorskim, wykorzystają swoją pasję, wiedzę i zaangażowanie, by pomóc uczestnikom programu przerobić ich mieszkania. Prowadzące podpowiedzą widzom, jak optymalnie i pięknie przerobić własne wnętrza, jak łączyć kolory, dobierać meble i urządzać stylowe mieszkania. Ponadto udowodnią, że w każdym pomieszczeniu tkwi ogromny potencjał, który przy odrobinie kreatywności i...

Godziny emisji Robota na weekend

Reklama
19:30

Akcja renowacja USA, sez. 6, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Tym razem Rick i jego zespół przygotowują się do kosmicznego remontu. Do warsztatu trafia bowiem jet pack podpisany przez słynnych amerykańskich astronautów Buzza Aldrina i Gene'a Cernana. Ten podobny do plecaka sprzęt o napędzie odrzutowym miał służyć do latania i został stworzony przez NASA w latach 60. XX wieku. Następny projekt również jest nadzwyczajny. Darius, stały klient, przynosi przedmiot, jakiego jeszcze nie było w historii warsztatu - bombę z czasów drugiej wojny światowej.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

20:00

Terror w przestworzach: Błąd pilota, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 45min.

Członkowie załóg samolotów muszą radzić sobie z niewyobrażalną presją, zmęczeniem i brakiem snu. Często prowadzi to do groźnych sytuacji. W 2012 roku samolot podróżujący z Nowego Jorku do Las Vegas musiał awaryjnie lądować, gdyż pilot zaczął zachowywać się jak szaleniec, wykrzykując coś o Al-Kaidzie. Został obezwładniony przez pasażerów, którzy sfilmowali zajście. Podczas lotu z Toronto do Londynu w 2008 pilot również musiał zostać odciągnięty od sterów, kiedy zaczął rozmawiać z Bogiem....

Godziny emisji Terror w przestworzach

21:00

Poszukiwacze złota: Uciekający czas, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Aby osiągnąć założony w tym sezonie cel, Cam pozyskuje cenny kruszec w dwóch miejscach. Po czterech tygodniach złoża w jednym z lokalizacji wyczerpują się i Johnson zmuszony jest zmodyfikować swój plan. Karl Knutson zauważa, że członkowie jego zespołu popełniają błędy, które mogą go drogo kosztować. Zwołuje spotkanie, podczas którego motywuje swoich ludzi do ostatniego wysiłku w Sulphur Creek. Opowiada im, dokąd się przeniosą, gdy skończą pracę tutaj. Nika i Chris muszą stawić czoło awarii...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

22:00

Poszukiwacze złota: Praca pod presją, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Po sześciu tygodniach Nika i Chris kończą wydobycie w pierwszym miejscu i ruszają dalej. Instalacja sprzętu w nowej lokalizacji pod nieobecność Charlesa okazuje się sporym wyzwaniem. Dopiero po powrocie doświadczonego pracownika udaje się wznowić prace. Ken i Guillaume nadal nie mogą natrafić na żyłę złota. Proszą o pomoc dwóch weteranów - Stuarta Schmidta i Toma Morgana. Dzięki ich wskazówkom nabierają otuchy i z energią rozpoczynają testy w górze strumienia. Cam Johnson liczy na znalezienie...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

23:00

Ostatnie dni nazistów, odc. 3

serial fabularno-dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 41min.

Po wojnie Niemcy są w opłakanym stanie - fizycznym i moralnym. Alianccy śledczy starają się zrozumieć, czym była III Rzesza. Propagandysta, antysemita Julius Streicher próbuje tłumaczyć swoją rolę w ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Melita Maschmann i Armin Lehman wspominają noc kryształową. Generał Johannes Blaskowitz, który sprzeciwiał się zbrodniom niemieckim w okupowanej Polsce, płaci najwyższą cenę za odruchy przyzwoitości. Zbrodniarz Franz Stangl twierdzi, że nie mógł...

Reżyseria: Nicole Rittenmeyer

Obsada: Thomas Butler , Bradford How , Jessica Krueger , Jake Paque

Godziny emisji Ostatnie dni nazistów

00:00

Robert Redford i Dziki Zachód, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 45min.

Wynalezienie i rozwój elektryczności otwiera nową erę w dziejach USA. Wraz z modernizacją Ameryki zwiększa się jej zależność od zasobów naturalnych Zachodu. Bezprawie nie może być dłużej tolerowane. Jesse James wraca do napadania na pociągi. Odkrywa jednak, że Ameryka się zmieniła. Gubernator Missouri wyznacza za jego głowę nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów. W Nowym Meksyku bogaty hodowca bydła chce za wszelką cenę doprowadzić do schwytania Billy Kida. Szeryf Tombstone Wyatt Earp walczy...

Godziny emisji Robert Redford i Dziki Zachód

01:00

Pod lupą: Internet, kamizelki kuloodporne, sztuczna trawa, sez. 3, odc. 10

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:35

Mini Pod lupą: Jak powstaje mleko?, sez. 3, odc. 22

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 7min.

W programie znalazły się felietony z trzeciego sezonu "Pod lupą".

Godziny emisji Mini Pod lupą

01:45

Mini Pod lupą: Jak powstaje szminka?, sez. 3, odc. 23

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 7min.

W programie znalazły się felietony z trzeciego sezonu "Pod lupą".

Godziny emisji Mini Pod lupą

01:55

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 7

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. tajemnicza śmierć dwóch ostatnich książąt mazowieckich i wulgarne syreny w kościele w Zagości. Widzowie dowiedzą się również, co połączyło ministra Felicjana Sławoja Składkowskiego z przedwojennym gangsterem, a także jak kawaler maltański Bartłomiej Nowodworski wysadził twierdzę Smoleńsk w przebraniu psa.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 8

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Widzowie dowiedzą się, czy Józef Poniatowski był nietrzeźwy, dowodząc w czasie bitwy pod Raszynem, a także jak filiżanki, spodeczki i widelczyki do ciasta stały się niebezpieczną bronią na obchodach pierwszomajowych w Warszawie w 1900 roku. W odcinku także zagadka zniknięcia płaszcza Ulricha von Jungingena.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:50

Sensacje XX wieku: Mata Hari, odc. 7

program historyczny ( Polska 1998 ) Czas: 48min.

Dzieje najsłynniejszej femme fatale XX wieku - Mata Hari - legendarnej kobiety rozstrzelanej 15 października 1917 roku. Mimo, że od jej śmierci mija już prawie 100 lat, jej szpiegowska działalność budzi wciąż wiele niejasności. Margaretha Gertruda Zelle, bo tak naprawdę się nazywała, zajmowała się tańcem orientalnym, a zarazem mistrzowskim szpiegostwem w niemieckiej służbie. Jej postać wywoływała wiele kontrowersji. Wśród jej kochanków byli ambasador Francji w Berlinie, prefekt berlińskiej...

Obsada: Bogusław Wołoszański

Godziny emisji Sensacje XX wieku

03:55

Sensacje XX wieku: Noc długich noży, odc. 8

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 45min.

1 lipca 1934 roku z rozkazu Hitlera w więziennej celi pod Monachium zamknięto jednego z najpotężniejszych ludzi Niemiec. Był to Ernst Röhm, szef SA - organizacji militarnej skupiającej w swych szeregach 3 miliony żołnierzy. Wcześniej odziały SA terroryzując przeciwników, skutecznie doprowadziły Hitlera do władzy, którą uzyskał w 1933 roku, gdy prezydent powierzył mu utworzenie rządu. Czy już wtedy bojówki Röhma i on sam przestały być potrzebne Hitlerowi?

Reżyseria: Maciej Dutkiewicz

Obsada: Adam Baumann , Bogusław Wołoszański , Jan Frycz , Marek Kalita , Piotr Adamczyk

Godziny emisji Sensacje XX wieku

04:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wyprawa na karpie, odc. 11

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

W urocze miejsce pod Koninem przyjadą najlepsi łowcy karpi z całej Europy. Udadzą się na wędkarską wyprawę nad jezioro, które jest zadbanym łowiskiem. Odcinek poświęcono międzynarodowemu spotkaniu nad polską wodą. Przy okazji mistrzowie zdradzą widzom ciekawe i praktyczne instruktaże.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 12

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-18. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-18 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info