Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-09-21 - ramówka, emisje

2018-09-21 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Uzdrowiciel czy zabójca, odc. 3

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Jedna z pracownic, Wiesia, która cierpi na nowotwór, traci przytomność w redakcji. Jej mąż wyjawia Piotrowi, że żona leczy się u uzdrowiciela. Człowiek ten zaaplikował jej bardzo kosztowną kurację, na którą małżeństwo zaciągnęło pożyczkę, wpadając w poważne tarapaty finansowe. Piotr postanawia zbadać tę sprawę. Umawia się na wizytę. Po badaniu uzdrowiciel mówi, że Piotrowi dolega kilka schorzeń i proponuje kurację. Tabletki, które sprzedaje, są bardzo drogie. Piotr udaje się do lekarza, gdzie...

Godziny emisji Redakcja

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: King of the Jerkbait, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Istnieje wiele sposobów łowienia drapieżników, ale na szczególną uwagę zasługują wszelkie nowości. Znakomity wędkarz oraz twórca ciekawych wzorów przynęt uczy i opowiada o nowej metodzie na tzw. jerki. Znakomity instruktaż w wykonaniu Piotra Piskorskiego pośród malowniczych plenerów południowej Szwecji dodatkowo uzupełniają wspaniałe okazy ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Mister Wobler, odc. 5

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Widzowie poznają tradycyjne przynęty, jakimi są wobblery oraz prawidłowe techniki ich używania. Ten odcinek to lektura obowiązkowa każdego miłośnika spinningu, a także inspiracja dla tych, którzy jeszcze nigdy nie łowili.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

Pod lupą, sez. 2, odc. 6

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Prowadzący sprawdzi, czy proporcje ciała współczesnego człowieka są idealne. Następnie wyjaśni m.in. mechanizm działania latającego samochodu i japońskiego spacerownika. Witold Tomaszewski opowie o pojazdach elektrycznych dostępnych na rynku. Ekipa programu uda się też do huty szkła w Piechowicach. Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić wybuchową moc mikrofalówki.

Godziny emisji Pod lupą

08:35

Sąsiedzi: Malowanie okien, odc. 47

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Pat i Mat dochodzą do wniosku, że trzeba odmalować okna w ich domu. Najpierw jednak należy usunąć z ram starą farbę. Przyjaciele umieszczają okno w wannie pełnej rozmaitych chemikaliów, ale niestety pozwala to tylko częściowo pozbyć się barwnika. Żeby ukończyć rozpoczętą pracę, domorośli majsterkowicze muszą sami wynaleźć całkowicie nową technologię. Pytanie, czy okaże się ona wystarczająco skuteczna.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:50

Sąsiedzi: Fax, odc. 48

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat postanawiają kupić nowe urządzenie – faks. To świetna okazja, żeby dać upust swojej wyobraźni i wymyślić kilka dotychczas nieznanych zastosowania dla automatu.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:00

Sąsiedzi: Pisanka, odc. 49

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Zbliżają się święta wielkanocne. Przyjaciele angażują się w robienie pisanek. Niestety od początku nie dopisuje im szczęście. Gdy chcą naprawić swój błąd, jedynie pogarszają swoją sytuację. Niewinne zajęcie sprawia, że ich dom znów przypomina pole bitwy.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Sąsiedzi: Sposób na odchudzanie, odc. 50

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Tym razem pomysłowi przyjaciele wpadają na pomysł, jak zgubić zbędne kilogramy. Stosują przy tym tak niecodzienne rozwiązania, że aż proszą się o kłopoty. Jak zwykle z planów nic nie wychodzi.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:20

Starożytni kosmici, sez. 6, odc. 20

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 41min.

W tym odcinku analiza fenomenu prehistorycznych megalitycznych budowli, które są przedmiotem zachwytów i sporów archeologów oraz inżynierów. Twórcy programu zastanawiają się, czy to możliwe, aby nasi przodkowie byli w stanie transportować gigantyczne skały bez pomocy obcej technologii. Zobaczymy m.in. megality we francuskiej wiosce w Carnac czy pozostałości prehistorycznego sanktuarium w Göbekli Tepe w Turcji. Autorzy serii sądzą, że zagadkowe konstrukcje sprzed tysięcy lat kryją nie tylko...

Godziny emisji Starożytni kosmici

10:15

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 2

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

W zachodnich stanach USA licytacje potrafią być naprawdę gorące, zwłaszcza podczas pustynnych upałów. W kupionym przez siebie magazynie Darell Sheets natrafia na makabryczne znalezisko. Tymczasem wśród zlicytowanych rzeczy Dave Hester odkrywa niesamowicie starą zabawkę. On i Barry Weiss z prośbą o wycenę tego wyjątkowego zabytku zwracają się do swojego kolegi, a zarazem członka znanego zespołu Aerosmith.

Godziny emisji Wojny magazynowe

10:50

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 3

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Dan Dotson jest chory i nie może iść do pracy. Nie poddaje się jednak i na licytację wysyła swoją żonę, Laurę. Przed nowicjuszką trudne zadanie – będzie musiała zmierzyć się z tłumem handlarzy. Mimo czyhających na nią przeciwieństw losu zdeterminowana kobieta pokaże, na co ją stać, i zrobi wszystko, by nie zawieść pokładanych w niej nadziei. Podczas licytacji Darell Sheets natrafia na klasyczny rekwizyt filmowy.

Godziny emisji Wojny magazynowe

11:10

Na lodowym szlaku, sez. 5, odc. 3

reality show ( USA, Kanada 2011 ) Czas: 42min.

Wybuchowy temperament Dave'a może zaprzepaścić jego drugą i ostatnią szansę, aby zostać kierowcą na lodowym szlaku. Maya stara się udowodnić, że jej miejsce jest za kółkiem. Tony odwiedza miejsce swojego wypadku. Lisa ma szansę, aby zrehabilitować się po swojej największej ubiegłorocznej porażce. Tymczasem ekstremalne kanadyjskie trasy uczą Hugh pokory. Rick pechowo myli drogę, przez co musi przejechać dodatkowo ponad 160 kilometrów.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Rick zajmuje się niezwykle cennym automatem fotograficznym z lat 30. XX wieku. Specjaliści spróbują przywrócić mu dawny blask. Ponadto Dale wysyła swoją ekipę na pchli targ Rose Bowl, gdzie niegdyś sprzedał swoją pierwszą maszynę.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:40

Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 11

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Rick wraz z zespołem podejmuje się wyremontowania niespełna stuletniej szlifierki do podłóg. Oprócz tego muszą naprawić stary i zniszczony automat do sprzedaży jabłek.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:05

Gigantyczne naprawy, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 47min.

Tym razem Sean Riley przygląda się pracom na wysokościach tak dużych, że aby się tam dostać, nie wystarczy drabina, podnośnik czy dźwig. Ekipa filmowców towarzyszy nieustraszonym robotnikom na szczycie zapory Hoovera i... skałach w pobliżu wodospadu Niagara. Riley pomaga wymienić stary amortyzator zamontowany na najwyższym budynku w Las Vegas. Bierze też udział w pracach przy naprawie turbiny wysoko nad ziemią i sprzątaniu skał na klifie nad rzeką tuż za najsłynniejszym wodospadem świata.

Godziny emisji Gigantyczne naprawy

Reklama
14:10

Drwale: Ostre cięcie, sez. 8, odc. 15

reality show ( USA 2014 ) Czas: 40min.

Ekipa Papac Alaska Logging musi zrealizować najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne zadanie w tym sezonie. Atmosfera w załodze Rygaarda jest nie najlepsza. Gabe wścieka się na Jeremy'ego, który nie radzi sobie z obsługą specjalistycznego sprzętu. Ethan z ekipy Zitterkopfa przeżył groźną sytuację i zastanawia się, czy zawód drwala to praca dla niego. Tymczasem do Triack Resources dołącza syn Dave'a, Cory. Ma niezbyt udany początek. Już pierwszego dnia naraża swojego brata na...

Godziny emisji Drwale

15:05

MegaDrwale, sez. 4, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

Beat Schwaller buduje luksusową chatę rybacką w północnej części Kolumbii Brytyjskiej. W tym czasie Bryan Reid Sr. angażuje się w remont miejscowego sklepu z bronią, który od dawna potrzebował takich zmian. Z kolei Peter Arnold z zapałem zabiera się za specjalny projekt. Pomaga Nelly, która kiedyś pracowała z nim jako operator dźwigu. Wspólnie budują dla jej córeczki wyjątkową piaskownicę, która będzie obiektem podziwu wszystkich dzieci z sąsiedztwa.

Godziny emisji MegaDrwale

16:05

Niezwykłe statki: HDMS Peter Willemoes, sez. 8, odc. 6

serial dokumentalny ( 2015 ) Czas: 45min.

Tym razem filmowcy zwiedzają pokład statku "Peter Willemoes" – fregaty rakietowej typu Iver Huitfeldt, jednego z serii trzech okrętów wybudowanych dla marynarki duńskiej. Ich nazwy wybrano tak, aby reprezentowały trzy stulecia z historii duńskiej floty. "Niels Juel" to wiek XVII, "Iver Huitfeldt" – wiek XVIII, a "Peter Willemoes" – wiek XIX. Ten ostatni statek zwodowano 21 grudnia 2010 roku, a w służbie jest od 22 czerwca następnego roku. Jego...

Godziny emisji Niezwykłe statki

17:05

Starożytni kosmici: Zagadki Sfinksa, sez. 7, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 41min.

Większość naukowców twierdzi, że posąg Sfinksa w Gizie powstał około 2500 roku przed naszą erą. Geologiczne badania pozwalają jednak przypuszczać, iż jest o wiele starszy. Jeśli to prawda, nasuwa się pytanie, kto go zbudował. Twórcy programu przedstawiają różne odpowiedzi.

Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 4

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

W Santa Ana kupujący znajdują bardzo zaniedbane magazyny. Doświadczeni handlarzy wiedzą jednak, że niski czynsz zazwyczaj przyciąga sprytnych klientów, którzy w swoich skrytkach mogą trzymać prawdziwe skarby. Darrell i Dave zaciekle rywalizują o zabytki warte trzy tysiące dolarów. Barry Weiss próbuje znaleźć odpowiednią latarkę. Licytujący walczą o ekskluzywny sprzęt sportowy: kajaki i kije golfowe.

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 5

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Licytacja nabiera osobistego charakteru, gdy Dave Hester zostaje doprowadzony do ostateczności przez swoją nową muzę. Do miasta przybywa nieznany nikomu licytant, który okazuje się bardzo niebezpieczny dla konkurencji.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 5, odc. 4

reality show ( USA, Kanada 2011 ) Czas: 42min.

Hugh i Rick transportują największy ładunek, jaki kiedykolwiek przewożono po kanadyjskich szlakach. Rekordowa podróż trwa trzy dni i od początku amatorszczyzna Ricka wyprowadza z równowagi Rowlanda. Zwłaszcza że to on rekomendował Yemma do tego zlecenia i to on poniesie konsekwencje, jeśli ładunek nie dotrze na czas. Alex Debogorski samotnie zmaga się z potężnym wyciekiem paliwa. Awaria wozu na tym pustkowiu oznacza spędzenie nocy w ciężarówce przy temperaturze minus 20 stopni. Tymczasem na...

Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Premiera Superciężka pomoc drogowa, sez. 1, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 45min.

W odcinku finałowym gościnnie wystąpią pracownicy pomocy drogowej znani z programu "Autostrada przez piekło". Bohaterowie obu serii porównują najtrudniejsze i największe operacje, jakie przeprowadzili w tym sezonie. W Ontario największe wyzwanie stanowi stres i niebezpieczeństwo związane z dużymi prędkościami, z kolei w Kolumbii Brytyjskiej najbardziej dają się we znaki surowe warunki terenowe. Dowiemy się również, że obok różnić jest wiele rzeczy, które łączą pracowników pomocy...

Godziny emisji Superciężka pomoc drogowa

21:00

Premiera Autostrada przez piekło, sez. 6, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 44min.

W tym roku zima w Kolumbii Brytyjskiej nadchodzi szybciej niż zwykle i atakuje z pełną mocą. Jednak Jamie Davies i jego ekipa muszą sprostać nie tylko ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Kryzys w branży jest coraz bardziej odczuwalny. Jamie jest zmuszony drastycznie ciąć koszty i walczyć o przetrwanie firmy. Do pracy powraca Colin McLean. Pierwsze zlecenie w górach staje się prawdziwym testem dla jego umiejętności i opanowania.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

22:00

Premiera Wykute z żelaza: Tomahawk, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 21min.

Tym razem przed znakomitym rzemieślnikiem Danielem Caseyem wyzwanie godne jego talentu – kowal z gór Ozark ma wykonać tomahawk, czyli tradycyjny topór wojenny Indian Ameryki Północnej. Przekonamy się, czy efekt będzie na miarę jego oczekiwań. Jednocześnie rzemieślnik musi zająć się podtopieniami, do których dochodzi na jego posesji. Okazuje się, że wodę blokują stłoczone kłody. Casey obmyśla wybuchowy sposób rozwiązania tej kwestii.

Obsada: Charlie Casey

Godziny emisji Wykute z żelaza

Reklama
22:30

Premiera Wykute z żelaza: Ostrze brzytwy, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 21min.

Daniel Casey podejmuje się kolejnego zlecenia, które może okazać się sporym wyzwaniem. Tym razem kowal z gór Ozark ma wykonać karabin w stylu osiemnastowiecznych modeli z Karoliny Północnej. Broń powstaje na zamówienie profesjonalnego strzelca i dlatego musi być wyjątkowo precyzyjna. Daniel chce poddać karabin specjalnym testom. Przekonamy się, czy reputacja słynnego kowala z Ozark nie ucierpi, czy też broń nie spełni wyśrubowanych norm.

Obsada: Charlie Casey

Godziny emisji Wykute z żelaza

22:55

Truckersi przez Australię, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Australia 2014 ) Czas: 43min.

Matt Adams zmierzy się z największym wyzwaniem w swojej karierze. Tymczasem Macca McReady nie uniknie kłopotów podczas przewożenia cennej łodzi, a bracia Stephensowie wylądują na bagnach.

Godziny emisji Truckersi przez Australię

00:00

Mali ludzie w wielkim świecie, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 44min.

Zapaśnik Dan przygotowuje się do najważniejszej walki w swoim życiu. Przed dwutysięczną widownią zmierzy się z przeciwnikiem dwa razy większym od siebie, aby zdobyć sławę i udowodnić coś sobie i innym. W odległym zakątku Brazylii żyje 64-osobowa społeczność karłów. Cierpią oni na niedobór hormonu wzrostu, który można leczyć. Jedna z rodzin musi podjąć decyzję, czy zgodzić się na terapię pięcioletniej córki Debory. Dr Herminio, który badał tę społeczność od lat, uważa, że ich geny mogą kryć...

Godziny emisji Mali ludzie w wielkim świecie

00:55

Pod lupą, sez. 2, odc. 13

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić, czy dany dystans szybciej pokona samochód czy biegacz. Opowie o mobilnym parku wodnym, a także weźmie pod lupę zdalnie sterowane modele samochodów. Odwiedzi centrum krwiodawstwa. Na koniec wyjaśni, dlaczego piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce.

Godziny emisji Pod lupą

01:55

Lista Fokusa: Triki supermarketów, odc. 45

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście odcinka to: Agnieszka Majchrzak, Marta Balko i Michał Naftyński.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:30

Lista Fokusa: Najlepsze sposoby na ogarnięcie domowego budżetu, odc. 46

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 21min.

Goście odcinka: Marta Balko, Łukasz Maliszewski i Marek Zuber.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:50

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 13

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W krainie wielkich łowów, odc. 14

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Są takie zakątki na Ziemi, gdzie ryby łowią tylko orły i niedźwiedzie. Jedno z nich znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, na wschodzie Kanady. Trzyosobowa ekipa wędkarzy udaje się w to miejsce, by łowić waleczne łososie i halibuty. Sceneria i przygody na długo zapadną im w pamięć.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:55

Redakcja: Samobójstwo nastolatki, odc. 2

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam natyka się na swój artykuł sprzed roku o samobójstwie licealistki Karoliny. Jego uwagę przykuwają komentarze pod tekstem sugerujące, że jej śmierć nie była przypadkiem. Karolina powiesiła się w toalecie. Policja umorzyła śledztwo, chociaż już wtedy Adam miał wątpliwości co do zeznań niektórych świadków. Od siostry Karoliny dowiaduje się, że ofiara miała chłopaka "Rudego", który załatwił jej pracę hostessy w klubie Laguna. Basia proponuje, że wcieli się w rolę dziewczyny...

Godziny emisji Redakcja

04:55

Redakcja: Uzdrowiciel czy zabójca, odc. 3

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Jedna z pracownic, Wiesia, która cierpi na nowotwór, traci przytomność w redakcji. Jej mąż wyjawia Piotrowi, że żona leczy się u uzdrowiciela. Człowiek ten zaaplikował jej bardzo kosztowną kurację, na którą małżeństwo zaciągnęło pożyczkę, wpadając w poważne tarapaty finansowe. Piotr postanawia zbadać tę sprawę. Umawia się na wizytę. Po badaniu uzdrowiciel mówi, że Piotrowi dolega kilka schorzeń i proponuje kurację. Tabletki, które sprzedaje, są bardzo drogie. Piotr udaje się do lekarza, gdzie...

Godziny emisji Redakcja

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-09-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-09-21 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info