Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-12-18 - ramówka, emisje

2018-12-18 Pokaż dziś

06:05

Redakcja: Dział Śledczy: Polisa na życie, sez. 2, odc. 17

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

W płomieniach ginie 32-letnia kobieta wraz z dwójką dzieci. Śledczy dochodzą do wniosku, że doszło do tragicznego wypadku, ale rodzice zmarłej są innego zdania. Zwracają się z prośbą o pomoc do Marka. Uważają bowiem, że dom podpalił ich zięć. Dziennikarz obiecuje przyjrzeć się sprawie, w którą włącza się również Adam.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:15

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wyprawa na karpie, odc. 11

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

W urocze miejsce pod Koninem przyjadą najlepsi łowcy karpi z całej Europy. Udadzą się na wędkarską wyprawę nad jezioro, które jest zadbanym łowiskiem. Odcinek poświęcono międzynarodowemu spotkaniu nad polską wodą. Przy okazji mistrzowie zdradzą widzom ciekawe i praktyczne instruktaże.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 12

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

Pod lupą, sez. 4, odc. 1

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

08:45

Prepersi – gotowi na wszystko: Żywność – świat bez sklepów, odc. 5

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Prepersi wyjaśnią, jak przygotowują się na sytuację kryzysową w zakresie zabezpieczania żywności. Adolf Kudliński oprowadzi prowadzącego po własnym ogrodzie. Opowie, jak ważne jest robienie weków i dlaczego warto magazynować słodycze z długim okresem przydatności do spożycia. Andrzej Meller odwiedzi też Katarzynę Mikulską, której specjalnością jest zielarstwo. Interesuje się kuchnią dawną. Wie, jak przygotować potrawy z tego, co daje natura. Katarzyna zaprosi Andrzeja do zbudowania...

Obsada: Andrzej Meller

Godziny emisji Prepersi – gotowi na wszystko

Reklama
09:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

Na trasie w Albercie dochodzi do tragicznego w skutkach zderzenia ciężarówki przewożącej drewno z cysterną z paliwem. Wybucha potężny pożar, a wezwany na miejsce Colin staje przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze. Tymczasem w Kolumbii Brytyjskiej kierowcy zmagają się z burzami śnieżnymi. Dla Ala Quiringa oznacza to wiele pracy. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają również Johnowi, który musi uporać się z rozbitym traktorem.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

10:15

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 1

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Bohaterowie mają okazję nabyć siedemnastowieczną skrzynię skarbów, której nikt nie jest w stanie otworzyć. Przekonamy się, czy Harrisonom uda się poznać jej zawartość, czy też pozostanie ona tajemnicą na zawsze. W lombardzie zjawia się człowiek, który chce sprzedać nóż szturmowy z czasów pierwszej wojny światowej. Jednak Rick ma pewne wątpliwości co do tej transakcji. Później syn i wnuczek robią Richardowi kawał, pożyczając jego chryslera imperiala z 1956 roku.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:45

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 2

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Bohaterowie oglądają śmigło samolotu, który może być związany z Charlesem Lindberghiem. Poszukują eksperta, który potwierdzi jego autentyczność. Do lombardu trafia też mężczyzna, który chce sprzedać muszkiet z 1750 roku. Rick nie wierzy jednak, że jest on autentyczny. Tymczasem pewien młody człowiek próbuje sprzedać dziadkowi pęk kluczy, z których jeden należał do Willie'ego Nelsona. Nie potrafi go jednak wskazać.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

11:15

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 7

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Wraz z ociepleniem praca kierowców staje się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna, a lód dosłownie topi się pod kołami ich ciężarówek. Art Burke przeżywa dramatyczne chwile, próbując utrzymać swój pojazd na powierzchni coraz cieńszego lodu. Z kolei jego kolega z Polar Industries, Alex Debogorski, toczy walkę z błotem. Ich rywalom odwilż również daje się we znaki. Lisa Kelly i Darrell Ward robią wszystko, by ich firma odniosła sukces.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Superciężka pomoc drogowa, sez. 1, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 45min.

Gary Vandenheuvel wyjeżdża z miasta, a zastępujący go Kyle Pewtress podczas akcji stara się udowodnić, że nadaje się na lidera zespołu. Sonny Subra jedzie na miejsce spektakularnego wypadku. Ekipie pomocy drogowej mocno utrudniają pracę ciekawscy kierowcy. Załoga Ross' Towing usuwa skutki potężnej burzy. Tragedia, która dotknęła pracowników jednej z działających w pobliżu firm, dotkliwie uświadamia Gary'emu i Collinowi ryzyko, jakie wiąże się z ich zawodem.

Godziny emisji Superciężka pomoc drogowa

13:10

Handlarze historią: Rosjanie nadchodzą!, sez. 1, odc. 2

program rozrywkowy ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Bruce Crompton to prawdziwy miłośnik historii i militariów. W jego zbiorach znajdują się m.in. zestawy radiowe czy czołgi z okresu II wojny światowej. W wynajdywaniu sprzętu pomagają mu najlepsi specjaliści z branży. Wśród nich są: Ian – ekspert od militariów, a także bliźniacy, Nick i Phil, którzy potrafią naprawić dosłownie wszystko. Bruce Crompton wraz z nimi podróżuje po całej Europie, polując na wojskowe trofea. Ekipa zrobi wszystko, aby zdobyć okazyjny egzemplarz i jeszcze na nim...

Godziny emisji Handlarze historią

14:10

Mordercze maszyny: Niszczycielskie innowacje, odc. 2

serial dokumentalny ( Australia 2016 ) Czas: 50min.

Od momentu, kiedy ludzie zaczęli wznosić mury i fortyfikacje, inni poszukiwali sposobu na pokonanie umocnień obronnych. Historia artylerii ukazuje, jak pomysłowy i innowacyjny może być człowiek w swoim dążeniu do doskonalenia niszczycielskich metod. Autorzy serii ukazują ewolucję destrukcyjnych narzędzi – od pierwszych granatów po wyrzutne pocisków atomowych. Przekonamy się, jaki wpływ na działania wojenne miał rozwój broni artyleryjskiej.

Godziny emisji Mordercze maszyny

15:15

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 3

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Rick i jego ojciec zastanawiają się nad kupnem klasycznego samochodu wyścigowego, który należy do najdroższych aut kolekcjonerskich – modelu Shelby Cobra z 1965 roku. Najpierw jednak pojazd musi obejrzeć fachowiec, który stwierdzi jego autentyczność. Przekonamy się, czy uda się sfinalizować tę transakcję. Właściciele lombardu mają również okazję nabyć zegar okrętowy z czasów drugiej wojny światowej, a także kolekcję zębów... prehistorycznego rekina.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:45

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 4

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Atmosfera w lombardzie staje się naprawdę napięta, kiedy Corey łamie jedną z zasad swojego ojca i wydaje dużą kwotę pieniędzy na zakup ogromnego dwunastoosobowego balonu. Później klient próbuje sprzedać klasyczną gitarę gibson les paul z 1960, jednak Rick nie wie, czy powinien ją kupić. Następny gość przynosi butelkę leczniczego whisky z czasu prohibicji, a dziadek musi zdecydować, czy jest to opłacalna oferta.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

16:15

Poszukiwacze złota: Co Cię nie zabije..., sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Ken musi poradzić sobie z podwójnym buntem. Posłuszeństwa odmawia mu zarówno sprzęt, jak i członek ekipy. Doświadczony spawacz Cama trafia do szpitala.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

Reklama
17:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

Zostały dwa dni do Bożego Narodzenia. Wzmożony przedświąteczny ruch na kanadyjskich trasach oznacza więcej pracy dla kierowców pomocy drogowej. Ciężarówka spada z mostu, a tuż nad krawędzią zatrzymuje się przyczepa i trzy kampery. Pojazdy w każdej chwili mogą osunąć się do rzeki. John, nowy pracownik Jamiego w Kolumbii Brytyjskiej, musi zadbać o to, by trasa pozostawała przejezdna. Staje przed prawdziwym sprawdzianem swoich umiejętności podczas skomplikowanej akcji ratowniczej. Zimową nocą Al...

Godziny emisji Autostrada przez piekło

18:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 11

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Jarrod i Brandi nie chcą pozwolić na to, żeby Dave zdekoncentrował ich i utrudnił im osiągnięcie dobrego wyniku. Tymczasem Darrell obiera inną strategię. Zamierza dowiedzieć się jak najwięcej o Hesterze, który tak wszystkich denerwuje. On z kolei pojawia się, robiąc nawet więcej szumu niż ostatnio. Darrell i Brandon odwiedzają nieco dziwaczne muzeum króliczków, aby dać do wyceny znalezione przez nich statuetki tych sympatycznych zwierząt. Ivy ma okazję poczuć się jak pirat, kiedy wśród...

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 12

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Darrell i Brandon są podekscytowani faktem, że dzisiejsza aukcja odbywa się w miejscowości West Covina. To miejsce zawsze przynosiło im szczęście i liczą, że tak będzie tym razem. W licytowanym schowku Brandi i jej partner znajdują między innymi kije golfowe oraz kulę do kręgli. Jarrod postanawia natychmiast ją wypróbować. Niestety, rzuca tak niefortunnie, że Brandi zostaje poszkodowana. Dave natrafia na bardzo wartościowy przedmiot.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 8

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

W tym roku odwilż przyszła wcześniej, sprawiając kierowcom duże kłopoty. Darrell Ward i Lisa Kelly starają się dotrzeć do domu, pokonując najtrudniejszy z zimowych szlaków. Art Burke i Joey Barnes łączą siły, by przetransportować ogromny ładunek w wyjątkowo niesprzyjających warunkach. Doświadczony Alex Debogorski ściga się z czasem, aby dowieźć dostawę, zanim zamkną drogę. Tymczasem jego kolega Todd Dewey znajduje niezwykły sposób na pokonanie topniejącej przeprawy.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 5

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Richard z synem kupują zabytkowy dziewiętnastowieczny gąsior do robienia wina. Podekscytowany Chumlee postanawia natychmiast go wypróbować. Przekonamy się, czy osiągnie sukces i uzyska smakowity trunek. Właściciele lombardu zastanawiają się również nad nabyciem repliki szesnastowiecznej armaty sygnałowej, używanej do przyzywania statków. Rick musi oszacować wartość najdroższego zastawu w historii rodzinnego biznesu – ciężarówki marki Volvo.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:20

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 6

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

W tym odcinku w lombardzie pojawia się sporo dziwacznych przedmiotów. Rick ma okazuję kupić m.in. drogą patchworkową kołdrę z autografami gwiazd oraz muszkiet Harpers Ferry z 1845 roku. W sklepie zjawia się również pewien naukowiec, który chce sprzedać pokwitowania z bankomatu ze stacji badawczej McMurdo na Antarktydzie, a także fotel fryzjerski demonicznego golibrody Sweeneya Todda. Bohaterowie programu przekonują, że nic nie jest dokładnie tym, czym się wydaje.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:55

Poszukiwacze złota: Czas, aby się zatrzymać, sez. 2, odc. 5

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Karl walczy ze zmarzliną na swojej działce. Kena odwiedza żona. Kobieta odkrywa, że mąż jest na skraju bankructwa. Big Al o mały włos nie traci koparki.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

21:50

Misja skarb: Depozyt generała Hallera, odc. 3

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 42min.

Tym razem poszukiwacze skarbów otrzymują zlecenie od dr. Grzegorza Gołębiewskiego. Mężczyzna prosi o odnalezienie bezcennych pamiątek po żołnierzach generała Hallera. Aby spełnić to życzenie, Prospektor, Killer i Mario, wyruszają szlakiem Błękitnej Armii. W 1919 roku rozmieszczono jej oddziały w różnych miastach na terenie Mazowsza, między innymi w Płocku oraz jego okolicach. Badania poszukiwacze rozpoczynają od przeprowadzenia kwerendy w bibliotekach oraz archiwach wojskowych. Dzięki temu...

Godziny emisji Misja skarb

22:50

OSP. Na ratunek!, odc. 8

serial dokumentalny ( 2018 ) Czas: 44min.

Kulisy codziennej pracy strażaków ochotników, którzy zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, a ponadto ryzykują życie i zdrowie, ratując ludzi i ich dobytek. W kolejnych odcinkach są prezentowane spektakularne akcje ratunkowe, a także przebieg przygotowań do wyjazdu na nie. Twórcy programu wyjaśniają również aspekty techniczne, posługując się grafiką komputerową, i zwracają uwagę na wyzwania, stojące przed ruszającymi do pożaru czy wypadku strażakami. Pozwala to widzom poznać zarówno...

Godziny emisji OSP. Na ratunek!

23:50

Kod Jezusa: Nieznany brat Jezusa, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 41min.

W 2002 roku w okolicy Jerozolimy odnaleziono ossuarium z inskrypcją "Jakub, syn Józefa, brat Jezusa". Odkrycie stało się sensacją, stanowiąc materialne świadectwo istnienia rodziny Jezusa. Jednocześnie dotąd nie udało się potwierdzić autentyczności kamiennej urny. Znalezisko wywołało również pytania o tożsamość Jakuba i jego stopień pokrewieństwa z Chrystusem. Biblia nie precyzuje bowiem, czy byli braćmi przyrodnimi, czy stryjecznymi lub ciotecznymi. Twórcy programu, opierając się...

Godziny emisji Kod Jezusa

Reklama
00:45

Pod lupą: Perfumy, leki przeciwbólowe, szyby, sez. 3, odc. 9

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:50

Lista Fokusa: Polacy w II wojnie światowej, odc. 20

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Zaproszeni do studia goście wypowiadają się na określone tematy, zapewniając rozrywkę oraz solidną porcję praktycznych porad. Jako komentatorzy występują eksperci, celebryci oraz telewidzowie.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:25

Lista Fokusa: Najlepsze sposoby na ogarnięcie domowego budżetu, odc. 21

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 25min.

Zaproszeni do studia goście wypowiadają się na określone tematy, zapewniając rozrywkę oraz solidną porcję praktycznych porad. Jako komentatorzy występują eksperci, celebryci oraz telewidzowie.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:50

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Człowiek, który wiedział za dużo, odc. 2

serial dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 48min.

W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku były komunistyczny premier Piotr Jaroszewicz i jego żona zostali bestialsko zamordowani we własnym domu. Od początku uznano, że było to zabójstwo na tle rabunkowym. Sprawcom mogło jednak chodzić o zdobycie informacji, jakie chciał ujawnić Jaroszewicz. Dowody odnalezione przez Tomasza Sekielskiego rzuciły nowe światło na sprawę. Na ich podstawie prokuratura wznowiła śledztwo.

Reżyseria: Tomasz Sekielski

Godziny emisji Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU

04:00

Redakcja: Dział Śledczy: Pierścień, sez. 2, odc. 16

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Marek nie kryje zaskoczenia na wieść o tym, że jego dawny znajomy został oskarżony o sprzedaż kradzionej średniowiecznej biżuterii. Rzekomy paser nie rozumie, jak do tego doszło. Wszystkie zgromadzone dowody wskazują jednak na jego winę. Jedynie dziennikarz jest przekonany o uczciwości kolegi. Postanawia zbadać sprawę.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Polisa na życie, sez. 2, odc. 17

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

W płomieniach ginie 32-letnia kobieta wraz z dwójką dzieci. Śledczy dochodzą do wniosku, że doszło do tragicznego wypadku, ale rodzice zmarłej są innego zdania. Zwracają się z prośbą o pomoc do Marka. Uważają bowiem, że dom podpalił ich zięć. Dziennikarz obiecuje przyjrzeć się sprawie, w którą włącza się również Adam.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-18. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-18 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

  • 19.01, 18:00 Poszukiwacze fortuny, sez. 1, odc. 1 Godziny emisji
  • 19.01, 18:30 Poszukiwacze fortuny, sez. 1, odc. 2 Godziny emisji
  • 20.01, 07:25 Wszystko o jedzeniu: Piwo, odc. 3 Godziny emisji
  • 20.01, 09:15 Polowanie na wodne potwory: Zielony gigant, odc. 6 Godziny emisji
  • 20.01, 18:00 Poszukiwacze fortuny, sez. 1, odc. 3 Godziny emisji
  • 20.01, 18:30 Poszukiwacze fortuny, sez. 1, odc. 4 Godziny emisji
  • 21.01, 17:45 Fabryka jedzenia: Lody czekoladowe, indyjskie curry, lizaki truskawkowo-szampanowe, batoniki z masłem orzechowym i dżemem, sez. 4, odc. 14 Godziny emisji
  • 21.01, 19:00 Supersamoloty bojowe, sez. 6, odc. 1 Godziny emisji
  • 21.01, 20:00 Gwiazdy lombardu, sez. 4, odc. 1 Godziny emisji
  • 21.01, 20:20 Gwiazdy lombardu, sez. 4, odc. 2 Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info