Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2019-02-15 - ramówka, emisje

2019-02-15 Pokaż dziś

06:00

Wehikuł czasu: 15 lutego

program informacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 4min.

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

06:05

Redakcja: Dział Śledczy: Skrzywdzone dzieciaki, sez. 2, odc. 20

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie zdjęć z dziecięcą pornografią znalezionych na wysypisku przez bezdomnego. Reporterzy znajdują kobietę, która na jednej z fotografii rozpoznała swoją siostrę. W końcu udaje się aresztować zboczeńca, jednak wielu z jego ofiar nie można już uratować. Część z nich popadła w alkoholizm lub popełniła samobójstwo.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05

Wehikuł czasu: 15 lutego

program informacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 4min.

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:35

Wędkarz na tropie: Troć, odc. 6

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście – specjaliści w danej metodzie – udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

08:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wyprawa na karpie, odc. 11

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

W urocze miejsce pod Koninem przyjadą najlepsi łowcy karpi z całej Europy. Udadzą się na wędkarską wyprawę nad jezioro, które jest zadbanym łowiskiem. Odcinek poświęcono międzynarodowemu spotkaniu nad polską wodą. Przy okazji mistrzowie zdradzą widzom ciekawe i praktyczne instruktaże.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

Reklama
08:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 12

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

09:00

Amerykańska księga tajemnic, sez. 1, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Tym razem poznajemy sekrety, które kryją się za murami słynnej rezydencji wydawcy "Playboya" Hugh Hefnera. Twórcy programu przekonują się m.in., jak trudno jest zdobyć zaproszenie do miejsca zwykle zarezerwowanego dla hollywoodzkiej elity i pięknych kobiet. Przedstawiają także, jak Hefner zmienił swoją willę w pałac przyjemności. Dowiemy się, kto jest najczęstszym gościem w rezydencji i jak jest ona zabezpieczona przed intruzami.

Godziny emisji Amerykańska księga tajemnic

10:00

Gwiazdy lombardu, sez. 5, odc. 13

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku klient lombardu przynosi akta głośnej sprawy porwania i zamordowania synka lotnika Charlesa Lindbergha. Dokumenty należały do prywatnego detektywa, wynajętego przez rodzinę dziecka. Rick i Chumlee oglądają interesujący egzemplarz broni palnej, pochodzącej z XVII wieku – krótszą wersję muszkietu, używaną przez marynarzy i piratów. Kolejny klient chce sprzedać sportowy samochód z 1974 roku – model Lotus Europa. Zobaczymy, czy Rick zdecyduje się kupić to auto.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:25

Gwiazdy lombardu, sez. 5, odc. 14

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W samo południe bohaterowie programu oglądają kolekcję przedmiotów, który miały należeć do Wyatta Earpa, najsłynniejszego stróża prawa na Dzikim Zachodzie. Później klient przynosi do lombardu złoty medal olimpijski z igrzysk w Los Angeles w 1984 roku. Następnie Rick wycenia parę dziewiętnastowiecznych pistoletów. Ma jednak co do nich pewne wątpliwości. Wśród przedmiotów, które pojawiają się w tym odcinku, jest też stary telewizor i kolekcja przynęt wędkarskich.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:55

Starożytni kosmici: Goście, sez. 1, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 44min.

Twórcy serii zastanawiają się nad tym, kim byli i skąd przylecieli obcy, którzy – według zwolenników teorii Ericha von Dänikena – odwiedzali Ziemię. Filmowcy szukają odpowiedzi na całym świecie, badając szczątki materialne oraz wierzenia w różnych kulturach. Zamieszkujący Mali Dogonowie twierdzą, że wiedzę na temat galaktyki podarowało im bóstwo z gwiazd. Północnoamerykańscy Indianie czczą bogów, których fryzury i szaty przypominają współczesne hełmy i skafandry. W chińskich legendach pojawia...

Godziny emisji Starożytni kosmici

11:55

Wielkie przeprowadzki: Megajachty milionerów, sez. 4, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada, Wielka Brytania 2008 ) Czas: 44min.

Zespół inżynierów morskich stawia czoło sztormom i huraganom podczas transportu floty imponujących jachtów, wartych ponad 80 milionów funtów. Jednostki muszą dotrzeć z portu w Genui do Fort Lauderdale na Florydzie. Są zbyt cenne, aby żeglować przez Atlantyk, więc ekipa holenderskich inżynierów zaprojektowała specjalny statek, którym można przetransportować luksusowe łodzie. Sukces misji zależy od kunsztu Tieke Springer, odpowiedzialnej za załadunek i zabezpieczenie jachtów. Marynarze mają do...

Godziny emisji Wielkie przeprowadzki

12:55

Drwale w wielkim mieście: Drzewo strachu, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 43min.

Oto kolejny zwykły dzień pracy bohaterów show. Jedna z ekip w Bostonie stara się uporać z wyjątkowo upartym drzewem, które nie zamierza poddać się bez walki. W tym czasie kolejna załoga z powodu braku miejsca musi manewrować nadzwyczaj ostrożnie. Trzeci zespół pracuje dziś w bardzo eleganckiej dzielnicy, w której stoją domy o ogromnej wartości. Zobaczymy też, jak miejscy drwale radzą sobie z presją ze strony poirytowanych sąsiadów.

Godziny emisji Drwale w wielkim mieście

13:55

Kryptonim szef, sez. 5, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 39min.

Antony Wedo to jeden z najważniejszych ludzi w Buffets Inc. Dołączył do firmy, aby uratować ją przed upadkiem po wielu latach balansowania na skraju bankructwa. Wierzy, że zanim przywróci przedsiębiorstwu dawną świetność, musi dołączyć do jego szeregowych pracowników i na własne oczy przekonać się, co poszło nie tak. W trakcie programu stanie twarzą w twarz z podwładnym, którego brak motywacji zniechęci nawet pełnego entuzjazmu Antony'ego. Z kolei pełna zwrotów akcji opowieść młodej...

Godziny emisji Kryptonim szef

14:50

Gwiazdy lombardu, sez. 5, odc. 15

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku do lombardu trafia m.in. osłona termiczna pochodząca ze statku kosmicznego, który poleciał w misję Apollo 13. Corey i Chumlee oglądają klasyczny enduro z 1973 roku – motocykl marki Husqvarna. Stan pojazdu jest daleki od idealnego i jego remont może nastręczyć problemów. Kolejny klient przynosi oryginalny projekt graficzny autorstwa Todda McFarlane'a, wykorzystany w odcinku komiksu o Spidermanie z 1989 roku.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:10

Gwiazdy lombardu, sez. 5, odc. 16

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem bohaterowie programu mają okazję kupić jeden ze najsłynniejszych modeli samochodów – replikę Batmobila z kinowego hitu "Batman" z 1989 roku. Rick i Chumlee oglądają dziewiętnastowieczny list podpisany przez amerykańskich ojców założycieli Thomasa Jeffersona i Jamesa Madisona. Do lombardu trafia także zabytkowe biureczko, które w środku kryje coś więcej niż papeterię, oraz kolekcja pamiątek po mistrzu bilardowym Williem Mosconim.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

Reklama
15:45

Poszukiwacze złota, sez. 5, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 43min.

W Jukonie rozpoczęła się zima. McGregorowi wciąż sporo brakuje do założonego celu – 28 kilogramów cennego kruszcu. Aby go zrealizować, Al musi jak najdłużej zmagać się z mrozami. W końcu jednak zaczyna to grozić uszkodzeniem maszyn i sprzętu. Paul Joseph i Andy Tai pracują po 15 godzin na dobę, aby rzutem na taśmę dobić do założonych 17 kilogramów. Zmrożona ziemia blokuje jednak maszyny, co mocno spowalnia prace. Nad Rabbit Creek Ed Long i Riley Gibson walczą do końca, zmagając się ze...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

16:45

Amerykańska księga tajemnic, sez. 1, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Odcinek poświęcony specjalnym pojazdom, którymi porusza się prezydent USA. Poznamy sekrety kryjące się za kuloodpornym szkłem i pancernymi blachami floty najważniejszej osoby w Ameryce. Dowiemy się między innymi, kto odpowiada za bezpieczeństwo głowy państwa na pokładzie Air Force One i Marine One. Przekonamy się, kto może prowadzić prezydencką limuzynę i czemu nazywana jest ona Bestią. Przyjrzymy się również autobusowi, którym podróżuje szef państwa, znanemu jako Ground Force One.

Godziny emisji Amerykańska księga tajemnic

17:45

Premiera Fabryka jedzenia: Miód, chleb esseński, ciastko truskawkowo-bananowe, wiśnie w czekoladzie, sez. 5, odc. 7

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 21min.

Potrzeba aż 240 tysięcy ciężko pracujących pszczół, aby zebrać jedną baryłkę miodu. Przyjrzymy się ich wysiłkowi. Odwiedzimy również kalifornijską piekarnię, w której każdego dnia wypiekanych jest 50 tysięcy bochenków chleba esseńskiego. Do jego produkcji używa się wykiełkowanych ziaren. Poznamy również twórcę ciastka truskawkowo-bananowego oraz prawdziwych artystów, przygotowujących wiśnie w czekoladzie, którym nie można się oprzeć.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

18:20

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 26

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Kolejna aukcja ma miejsce w Hollywood. Darell Sheets ugina się pod presją tego miejsca. Zbliża się czas ponownego otwarcia sklepu Jarroda i Brandi, więc obojgu bardzo zależy na zapełnieniu półek ciekawym towarem. Dave Hester zdobywa nowy rekord aukcji magazynowych. Barry Weiss ma nadzieję, że znaleziony przez niego stary cylinder okaże się wyjątkowy.

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 27

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem kupujący udają się do Rancho Cucamonga. Ciężarówka Dave'a Hestera dorównuje rozmiarem jego mniemaniu o samym sobie. Darrell i Brandon starają się wrócić do gry. Jarrod i Brandi znajdują starą maskę. Liczą, że uda im się przebić oferty rywali. Barry Weiss nareszcie zdobywa wymarzoną perkusję i w myślach już planuje założenie zespołu rockowego.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 28

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Kupujący jadą do pustynnego Lancaster. Nabila Haniss ma już duże doświadczenie w magazynowych aukcjach. Żeby dotrzeć na licytację, przebyła długą drogę, na szczęście jej wytrwałość zostaje sowicie nagrodzona. Dave Hester nie odnosi tym razem sukcesu, natomiast Darellowi Sheetsowi udaje się wygrać licytację.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:25

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 29

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Kolejna aukcja odbywa się na zachodzie, w Inglewood. Nabili Haniss dobrze zna tę okolicę, co nie oznacza, że uda jej się zgarnąć najcenniejszą zdobyć. Darrell Sheets nie ma do zaprezentowania niczego oprócz brawury. Barry Weiss licytuje magazyn ze starym materacem. Ma nadzieję, że znajdzie tam nie byle skarby.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 30

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Jarrod i Brandi dołączają do kupujących na aukcji w Harbor City. Choć Barry Weiss wygląda i zachowuje się jak włóczęga, to licytuje niczym prawdziwy profesjonalista. Pomimo dużego ryzyka Darrell Sheets kupuje "męski" magazyn.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:20

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 31

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W kalifornijskim Santa Cruz trwają ulewne deszcze, jednak to nie przeszkadza kupującym. Znalezione przez siebie kołdry Dave Hester wykorzystuje jako ochronę przed przemoczeniem. Jarrodowi i Brandi nie udaje się schronić przed deszczem. Nowy zakup Darella i Brandona będzie wymagał suszenia. Tymczasem Barry próbuje wyjść na prostą.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:55

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 32

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem aukcja odbywa się na północy, w pięknym San Francisco. Barry zatrudnia stażystę i trafia na stare bokserki. Jarrod i Brandi odkrywają magazyn o ściśle tajnej zawartości. Dave Hester udowadnia, że jest w formie. W Darrellu Sheetsie odzywa się głos ryzykanta.

Godziny emisji Wojny magazynowe

Reklama
21:20

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 33

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Podczas aukcji w pustynnym Highland Darrell kieruje się przeczuciem. Ta strategia przynosi mu niespodziewanie duże zyski. Dave Hester nigdy nie wyjmuje gotówki ze swojej torby. Na Jarroda i Brandi czekają niezbyt przyjemne doświadczenia. Barry Weiss też postanawia zaufać intuicji i znakom.

Godziny emisji Wojny magazynowe

21:50

Prawdziwe potwory, sez. 1, odc. 3

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 38min.

W dziejach ludzkości powstało wiele legend o olbrzymach i strasznych bestiach. Opowieści te fascynują również współczesnych. Autorzy cyklu przypominają m.in. biblijnego Goliata i cyklopów z greckiej mitologii. W świetle nowych ustaleń badaczy okazuje się, że historie o tych stworzeniach nie są jedynie fikcją. W programie m.in. o odkryciach ruin budowli przypominającej opisy labiryntu, w którym więziono mitycznego minotaura. Twórcy programu prezentują również skamienieliny, które mogą stanowić...

Obsada: Allan Peck , Michael Duffy , Jeremy Frandrup , Daniel Martín

Godziny emisji Prawdziwe potwory

22:45

Tuż przed tragedią: Hotel w gruzach, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 46min.

15 marca 1986 roku zawalił się sześciopiętrowy Hotel New World w Singapurze. Okazało się, że popularne lokum dla turystów miało wady konstrukcyjne. Nadmiernie obciążony budynek momentalnie zamienił się w hałdę gruzów. Akcja służb ratowniczych trwała tydzień. Tragedia pochłonęła 33 ofiary, zdołano uratować 17 osób.

Reżyseria: Ian Klimkowski

Godziny emisji Tuż przed tragedią

23:50

Misja skarb: Pancerny ślad II wojny światowej, odc. 8

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 44min.

Killer, Mario i Prospektor odwiedzają Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy placówki otrzymali bowiem od rolnika mieszkającego w okolicznej wsi zdjęcie fragmentu gąsienicy pojazdu opancerzonego, wykopanego na polu. Wydaje się, iż jest to pozostałość po samochodzie pancernym typu RSO lub SDKFz. Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie poszukiwań Mario i jego koledzy udają się na wskazane pole. Tam, po pokonaniu wielu trudności, wyciągają z ziemi koło, które prawdopodobnie pochodzi z...

Godziny emisji Misja skarb

00:45

Pod lupą, sez. 2, odc. 13

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić, czy dany dystans szybciej pokona samochód czy biegacz. Opowie o mobilnym parku wodnym, a także weźmie pod lupę zdalnie sterowane modele samochodów. Odwiedzi centrum krwiodawstwa. Na koniec wyjaśni, dlaczego piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce.

Godziny emisji Pod lupą

02:00

Lista Fokusa: Cuda techniki w życiu codziennym, odc. 32

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście wydania: Rafał Sękalski, Jakub Marcinowicz, Anna Chmiel.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:30

Lista Fokusa: Najpiękniejsze bramki mundiali, odc. 33

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście wydania: Piotr Koźmiński, Jan Tomaszewski, Marcin Kusy.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

03:00

OSP. Na ratunek!, odc. 7

serial dokumentalny ( 2018 ) Czas: 43min.

Kulisy codziennej pracy strażaków ochotników, którzy zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, a ponadto ryzykują życie i zdrowie, ratując ludzi i ich dobytek. W kolejnych odcinkach są prezentowane spektakularne akcje ratunkowe, a także przebieg przygotowań do wyjazdu na nie. Twórcy programu wyjaśniają również aspekty techniczne, posługując się grafiką komputerową, i zwracają uwagę na wyzwania, stojące przed ruszającymi do pożaru czy wypadku strażakami. Pozwala to widzom poznać zarówno...

Godziny emisji OSP. Na ratunek!

04:00

Redakcja: Dział Śledczy: List od zabójcy, sez. 2, odc. 19

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Bogusława Serafin przekazuje redaktorom "Expressu Codziennego" anonimowy list od kierowcy, który śmiertelnie potrącił jej córkę. Policji nie udało się znaleźć sprawcy, ale dziennikarze wpadają na jego trop. Mężczyzna zostaje zatrzymany podczas próby przekupienia Basi. Grzegorz chce, żeby Dora towarzyszyła mu na weselu kolegi. Tymczasem Basia zastanawia się, czy Marek może być zamieszany w mafijną aferę na Pomorzu.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Skrzywdzone dzieciaki, sez. 2, odc. 20

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie zdjęć z dziecięcą pornografią znalezionych na wysypisku przez bezdomnego. Reporterzy znajdują kobietę, która na jednej z fotografii rozpoznała swoją siostrę. W końcu udaje się aresztować zboczeńca, jednak wielu z jego ofiar nie można już uratować. Część z nich popadła w alkoholizm lub popełniła samobójstwo.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-02-15. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-02-15 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info