Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2018-08-21 - ramówka, emisje

2018-08-21 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 2 - Samolot, który leciał za wysoko

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

W sierpniu 2005 roku samolot linii West Caribbean Airways rozbił się w zagadkowych okolicznościach na farmie w Wenezueli. Analizy wykazały, że za nagłe wyłączenie się obu silników w McDonnell Douglas MD-82 odpowiadał błąd pilota. Autorzy przyglądają się kulisom tego tragicznego wydarzenia, w którym zginęło 160 osób.

Reżyseria: Ian Robertson

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Połowy na Alasce, odc. 5 - Wielki połów

serial dokumentalny ( USA 2013 )

Kapitan Dino daje swojej załodze czas na odpoczynek oraz sen. Tymczasem Taylor działa zupełnie przeciwnie - zmusza rybaków do większego wysiłku przy połowach.

Godziny emisji Połowy na Alasce

08:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 9 - Na alarm

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 )

Portu lotniczego w Dubaju nie może zaskoczyć żadna ewentualność. Biorąc jednak pod uwagę, że w każdym tygodniu obsługuje się tam milion pasażerów, jest to nie lada wyzwanie.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

09:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 10 - Niebezpieczne pozostałości

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 )

John musi szybko sprzątnąć pas startowy, ma na to zaledwie kilka sekund. Inżynier Mian sprawdza działanie hamulców w odrzutowcu, który z niewiadomych przyczyn nie chce ruszyć.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

10:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Śmierć prezydenta

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Zespół ekspertów przygląda się przyczynom katastrofy prezydenckiego tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wszystkie 96 osób, które znajdowały się na pokładzie, straciło życie. W wypadku zginęła m.in. para prezydencka i piętnastu członków polskiego parlamentu. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. złe warunki pogodowe i błąd pilotów.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Tragiczny kurs

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

25 stycznia 2010 roku należący do etiopskich linii lotniczych boeing 737-8AS spadł do Morza Śródziemnego krótko po starcie z lotniska w Bejrucie. Zginęło dziewięćdziesiąt osób, wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów, fatalną pogodę, ale też zamach bombowy.

Reżyseria: Michael Sinyi

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Katastrofa w przestworzach - raport specjalny, odc. 7 - Najtrudniejsze śledztwa

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

Kulisy trzech tragedii, które przykuły uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Aby ustalić przyczyny katastrofy, śledczych czekała wytężona praca. McDonnell Douglas DC-9-32 rozbił się na bagnach Everglades. Zginęło 110 osób - wszyscy obecni na pokładzie. Członkowie ekipy dochodzeniowej musieli działać w bardzo niebezpiecznych warunkach. Następnie historia awaryjnego lądowania boeinga 777 na lotnisku Heathrow. Eksperci mieli wówczas problemy ze wskazaniem powodu awarii. W programie również...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach - raport specjalny

13:00

Najstarsza piramida w Egipcie

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 55min.

Zbudowana w Sakkarze ponad 2 500 lat przed naszą erą piramida Dżesera jest najstarszym tego typu obiektem na Ziemi. Tej niezwykłej konstrukcji grozi jednak zawalenie z powodu działalności grabieżców i sił natury. Zespół ekspertów z Wielkiej Brytanii i Egiptu próbuje uratować piramidę i znajdujące się w jej wnętrzu skarby antycznego świata.

Reżyseria: Amanda Rees , Chris Rowe

Godziny emisji Najstarsza piramida w Egipcie

14:00

Skarby Tutanchamona, odc. 1, 3

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Naukowcy przyglądają się misternie wykonanemu sztyletowi, który znajdował się w trumnie Tutanchamona. Broń leżała na jego zmumifikowanym ciele. Okazuje się, że przedmiot wykonano z żelaza pochodzącego z meteorytu. Archeolodzy zrekonstruowali również ozdoby z rydwanów i uprzęży, które rozpadły się na wiele małych elementów. Wiele lat zajęło także złożenie obrazów. Ornamenty ukazują, jak potężnym władcą był Tutanchamon. Dzięki wojowniczemu faraonowi Egipt ponownie stał się centrum starożytnego...

Godziny emisji Skarby Tutanchamona

15:00

Koszmarna wyprawa, odc. 1 - Nielegalny ładunek

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

Rok 1972 roku. Drugi pilot Jim Paprocki przemyca narkotyki do Meksyku. Wszystko przebiega zgodnie z planem, dopóki nielegalny ładunek nie ulega zapłonowi.

Godziny emisji Koszmarna wyprawa

16:00

Wiek dyktatorów, odc. 2 - Saddam Husajn

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

Analiza działań jednego z największych tyranów XX wieku. Wspiął się na wyżyny władzy z pozycji lokalnego polityka. Po objęciu urzędu prezydenta sprawie wyeliminował przeciwników i zaprowadził w kraju terror. Bezwzględny dyktator sprawował rządy przez ponad 23 lata. Wiosną 2003 roku Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami rozpoczęły interwencję w Iraku. Saddam Husajn trafił w ręce amerykańskich żołnierzy, a w 2005 roku rozpoczął się jego proces sądowy. Został skazany na śmierć przez powieszenie...

Godziny emisji Wiek dyktatorów

17:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Samolot bez śmigła

serial dokumentalny ( Kanada 2012 )

Podczas lotu z Cold Bay na Alasce do Seattle w stanie Waszyngton w należącym do Reeve Aleutian Airways Lockheedzie L-188 Electra urwało się jedno ze śmigieł. Wyrwana dziura doprowadziła do dekompresji i częściowej utraty kontroli przez pilotów. Mimo niebezpiecznej sytuacji załodze udało się jednak wylądować awaryjnie w Anchorage. Grupa ekspertów przygląda się przyczynom tamtych dramatycznych wydarzeń w czerwcu 1983 roku.

Reżyseria: George D'Amato

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach - raport specjalny, odc. 2 - Czynnik ludzki

serial dokumentalny ( USA 2018 )

Od kapitana zależy życie wszystkich osób obecnych na pokładzie. Konsekwencje jego niedyspozycji psychicznej bądź fizycznej mogą być tragiczne. Zły stan emocjonalny, gwałtowny charakter i zdenerwowanie kapitana przyczyniły się do katastrofy lotniczej w Staines w czerwcu 1972 roku. Maszyna spadła na ziemię tuż po starcie. Nieporozumienie między członkami załogi doprowadziło do zderzenia z ziemią lotu Northwest Airlink 5719. Inną tragedię spowodowało zamiłowanie do nielegalnych używek.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach - raport specjalny

19:00

Megafabryki, odc. 45 - Boeing 747

serial dokumentalny ( USA 2012 )

Stworzenie Airbusa A380 w 2007 roku odebrało Boeingowi 747 tytuł największego samolotu, który ten model dzierżył przed dwie poprzednie dekady. Amerykański koncern chce odzyskać swoje miejsce i od kilku lat opracowuje zmiany w sztandarowym projekcie. Autorzy przyglądają się pracy inżynierów w fabryce.

Godziny emisji Megafabryki

20:00

Tuż przed tragedią, odc. 7 - Nagasaki - zapomniana bomba

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 60min.

Analiza kontrowersyjnej teorii, że drugi atak atomowy na Nagasaki był koniecznym środkiem szybkiego zakończenia II wojny światowej.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

Reklama
21:00

Podróż do Saturna

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

Godziny emisji Podróż do Saturna

22:00

Kosmos, odc. 3 - Kiedy wiedza pokonała strach

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Statek Wyobraźni podróżuje do gwiazdy, która znajduje się w lodowatej strefie Obłoku Oorta. Następnie wkracza na orbitę jednej z komet, która przez miliony lat będzie podążała ku Słońcu. W tym odcinku szczególna uwaga została poświęcona osobom, które jako pierwsze zaczęły obserwować zjawiska towarzyszące kometom: Edmondowi Halleyowi i Isaacowi Newtonowi. Pasażerowie Statku Wyobraźni mają także okazję wyjrzeć przez Okno Przyszłości znajdujące się w górnej części kadłuba. Ukazuje ono mroczną...

Godziny emisji Kosmos

23:00

Za milion lat, odc. 5 - Energia nie z tej ziemi

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Zasoby energii na Ziemi stają się coraz mniejsze. Ta sytuacja zmusza ludzi do szukania alternatywnych rozwiązań. Widzowie przekonają się, czy jednym z nich jest kolonizacja innej planety.

Godziny emisji Za milion lat

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Sprzeczne opinie

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

12 grudniu 1985 roku żołnierze 101 Dywizji Powietrznodesantowej wracali ze służby do Fortu Campbell w Kentucky. Ich lot numer 1285 z Egiptu zakładał kilka postojów, między innymi na lotnisku w Gander w Kanadzie. Kilka chwil po starcie stamtąd samolot Douglas DC-8-63CF rozbił się. Życie straciło wszystkie 256 osób, które były wówczas na pokładzie. Eksperci przeprowadzają analizę tamtego wypadku i szukają jego przyczyn.

Reżyseria: James Hyslop

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Eksplozja nad Teksasem

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

11 września 1991 roku. Samolot lecący z Laredo do Houston w Teksasie przygotowuje się do lądowania. Nagle maszyna zaczyna spadać i rozbija się w pobliżu lotniska. Ginie 14 osób. Wrak samolotu jest tak zniszczony, że trudno rozpoznać jego prawdziwy kształt. Początkowo badacze podejrzewają wybuch bomby na pokładzie. Po odsłuchaniu nagrań z czarnych skrzynek okazuje się jednak, że nikt z członków załogi przed katastrofą nie spodziewał się nawet, że do niej dojdzie.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

02:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 4 - Metaamfetamina

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Celnicy znajdują metamfetaminę ukrytą w bagażu pasażera z Ghany. Złośliwy gołąb opóźnia start samolotu linii Emirates do Manchesteru.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

03:00

Odludna wyspa, odc. 1 - Nadchodzi noc polarna

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Nadchodzi noc polarna. Mieszkańcy Port Protection wykorzystują dobrą pogodę i ostatnie słoneczne dni, by uzupełnić zapasy na zimę.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

04:00

Wielkie konstrukcje, odc. 16 - USS Virginia

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 47min.

Wizyta na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, wyposażonego w najnowszy sprzęt i wojskowe uzbrojenie. USS Virginia to supernowoczesna łódź amerykańskiej armii i jeden z najcichszych statków podwodnych. Steruje nią zintegrowany komputerowy system dowodzenia.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Tragedia nad Egiptem

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

31 października 2015 roku Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 217 pasażerów i 7 członków załogi. Maszyną podróżowali turyści wypoczywający w Egipcie, w większości kobiety. Na miejscu katastrofy zjawił się zespół międzynarodowych ekspertów. Od początku pojawiły się przypuszczenia, że przyczyną tragedii był wybuch bomby. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-21 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info