Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2018-08-24 - ramówka, emisje

2018-08-24 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Złe podejście

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

22 grudnia 1999 roku transportowy Boeing 747-2B5F należący do koreańskich linii lotniczych rozbił się niecałą minutę po starcie z pasa startowego w Londynie. Analizy wykazały, że przyczyną tragedii była awaria wysokościomierza i błędy załogi, która niewłaściwie komunikowała się ze sobą. Śmierć poniosły cztery osoby.

Reżyseria: Trevor Cornish

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Gruba ryba, odc. 1 - Król zatoki

reality show ( USA 2015 )

Rodzina Guindonów od lat zajmuje się rybołówstwem na wodach Zatoki Meksykańskiej. Prowadzi też sklep rybny Katie's Seafood Market. Każdego dnia rybacy zmagają się nie tylko z kapryśną pogodą na morzu, ale również z problemami z dostawą i zamówieniami. Buddy, głowa rodziny, jest szefem biznesu i doświadczonym rybakiem. Pomimo zmęczenia każdego wieczoru gromadzi swoich bliskich przy wspólnym stole.

Godziny emisji Gruba ryba

08:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 5 - Samoloty z usterkami

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Kierownik obsługi lotniska musi odprawić pasażerów lecących do Australii. Jeśli samolot nie wystartuje o czasie, inne maszyny nie będą mogły wylądować.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

09:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 6 - Nagłe wypadki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Pilot przylatującego samolotu zgłasza awarię, która być może będzie wymagała zamknięcia lotniska. Ponowne otwarcie portu lotniczego zajmie kilka godzin.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

10:00

Panika w przestworzach, odc. 3 - Siła natury

serial dokumentalny ( Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA 2013 )

Natura i nieprzewidziane zmiany pogody to czynniki, których człowiek nie może zmienić ani mieć pod kontrolą. Przypadek lądowania na rzece Hudson z 2009 roku pokazuje, że uderzenie dużych ptaków może przyczynić się do tragedii. Na ten temat wypowiadają się słynny pilot Chesley "Sully" Sullenberger, kontroler lotów oraz dwóch pasażerów feralnego lotu 1549. Amatorskie nagrania pasażerów uchwyciły m.in. także uderzenie pioruna w samolot podczas lotu.

Godziny emisji Panika w przestworzach

Reklama
11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 2 - Samolot, który leciał za wysoko

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

W sierpniu 2005 roku samolot linii West Caribbean Airways rozbił się w zagadkowych okolicznościach na farmie w Wenezueli. Analizy wykazały, że za nagłe wyłączenie się obu silników w McDonnell Douglas MD-82 odpowiadał błąd pilota. Autorzy przyglądają się kulisom tego tragicznego wydarzenia, w którym zginęło 160 osób.

Reżyseria: Ian Robertson

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Na skraju katastrofy

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Podczas postoju na norweskiej wysepce Stord samolot Atlantic Airways z niewiadomych przyczyn zjechał z pasa startowego, a następnie obsunął się ze skarpy.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

13:00

Narkotyki: Najciekawsze historie, odc. 3 - Uliczna wojna

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Opowieść o bezlitosnej walce, jaką prowadzą stróże prawa z przestępcami narkotykowymi. Obie strony konfliktu potrzebują broni. Handlarzom zależy na tym, aby uliczna wojna wciąż trwała. Zaprezentowana zostanie codzienność w dzielnicach Chicago czy Memphis, gdzie rządy sprawują narkotykowe gangi.

Godziny emisji Narkotyki: Najciekawsze historie

14:00

Sensacje XX wieku, odc. 9 - Enigma (3)

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 60min.

Bogusław Wołoszański przybliża proces, który doprowadził do złamania szyfru Enigmy. Prawdę o dokonaniach polskich kryptologów ujawniono późno i w sposób nieco deprecjonujący ich kluczowy wkład w aliancki sukces. Prowadzący przedstawia krok po kroku, jak doszło do złamania szyfru, przed którym skapitulowali brytyjscy i francuscy kryptolodzy, uznając, że jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Poszczególne części kręcono w Poznaniu, Zamościu i zamku Czocha.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

Godziny emisji Sensacje XX wieku

15:00

Koszmarna wyprawa, odc. 3 - Mroczna Bogota

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 55min.

Walcząca z nałogiem Kanadyjka Tabitha Ritchie jedzie na wakacje do Kolumbii. Na miejscu odkrywa świat bardziej przerażający niż ten, z którego ucieka. Kobieta zostaje zatrzymana na lotnisku, gdy próbuje przemycić dwa kilogramy kokainy pod sztucznym ciążowym brzuchem. Trafia do aresztu prosto z lotniska w Bogocie.

Godziny emisji Koszmarna wyprawa

15:55

Auschwitz - przemilczane dowody

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 )

Nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau podczas wojny sąsiadował z fabryką gumy i olejów syntetycznych. Takie obiekty stanowiły cele strategiczne bombowców. W kwietniu 1944 roku amerykański samolot zwiadowczy sfotografował fabrykę, rejestrując przy okazji wstrząsające wydarzenia, jakie miały wtedy miejsce w Auschwitz. Można było dostrzec komory gazowe i krematorium, ścianę egzekucji czy wieże strażnicze okalające teren zasieki z drutu kolczastego. Na fotografiach widać także przybywające...

Reżyseria: Lucy Carter

Godziny emisji Auschwitz - przemilczane dowody

17:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Tragedia w Wielkim Kanionie

serial dokumentalny ( Kanada 2012 )

W czerwcu 1956 roku nad Wielkim Kanionem w Arizonie doszło do zderzenia douglasa DC-7 mainlinera z lockheedem L-1049 super constellation.W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie oraz członkowie załóg obu samolotów, w sumie 128 osób. Przeprowadzone po wypadku śledztwo przyczyniło się do wprowadzenia znaczących zmian w systemie przemysłu lotniczego.

Reżyseria: Trevor Cornish

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Największa tragedia Ameryki

serial dokumentalny ( Kanada 2012 )

W maju 1979 roku McDonnell Douglas DC-10-10 runął na ziemię kilka chwil po starcie z lotniska Chicago-O'Hare. Przyczyną wypadku było oderwanie się jednego z silników podczas nabierania prędkości na pasie startowym. W katastrofie życie straciły w sumie 273 osoby, w tym wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Do dzisiaj wypadek samolotu American Airlines jest jednym z najtragiczniejszych w historii lotnictwa.

Reżyseria: James Hyslop

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

19:00

Samurajski łuk

film dokumentalny ( USA 2009 )

Tradycyjny japoński łuk zwany yumi zaprojektowany został ponad 1000 lat temu. Ta śmiertelnie groźna broń, którą posługiwali się m.in. samurajowie, łucznicy konni i piesi jest klejona z kilku warstw bambusa. Łuk ten, osiągający nawet 2,5 m wysokości, wyróżniają charakterystyczne wygięcia: większe od góry i mniejsze od dołu. Sztuka walki, w której rywale używają tej broni zwana jest kyujutsu.

Godziny emisji Samurajski łuk

20:00

Ostatni rok Hitlera, odc. 1, 2

film dokumentalny ( Francja 2015 ) Czas: 60min.

Dokument przedstawia działania wojenne w okresie bezpośrednio poprzedzającym kapitulację Niemiec. Lądowanie aliantów w Normandii w 1944 r. oraz sukcesy Armii Czerwonej na Wschodzie były zapowiedzią nieuchronnej porażki nazistów. Hitler kazał im jednak walczyć do ostatniej kropli krwi. Wraz ze zbliżającym się upadkiem narastały fanatyzm i frustracja w narodzie niemieckim, które zbierały krwawe żniwo. Dokument przedstawia analizę decyzji podejmowanych przez Hitlera w schyłkowej fazie III Rzeszy...

Godziny emisji Ostatni rok Hitlera

Reklama
21:00

Premiera Klęska Hitlera, odc. 3 - Szturm na opactwo

serial dokumentalny ( Kanada 2018 ) Czas: 60min.

W Caen toczyły się zacięte walki z Niemcami w ramach alianckiej inwazji we Francji w 1944 roku. Plan zakładał zdobycie miasta już w pierwszym ataku. Niestety, jeszcze przez miesiąc nie osiągnięto celu. Ponieważ ważny węzeł komunikacyjny był pod panowaniem nazistów, tysiące żołnierzy nie mogły ruszyć z przyczółków na plażach. 8 lipca 1944 roku kanadyjskiemu pułkowi powierzono zadanie zdobycia zabudowań opactwa położonego nieopodal Caen. Strategicznego miejsca bronili żołnierze 12 Dywizji...

Godziny emisji Klęska Hitlera

22:00

Premiera Klęska Hitlera, odc. 1 - Forteca nazistów

serial dokumentalny ( Kanada 2018 ) Czas: 60min.

Po inwazji w Normandii celem aliantów było zdobycie portu w Breście, który Niemcy zajęli w 1940 roku. Dzięki temu łatwiej byłoby dostarczać zaopatrzenie i żołnierzy. Oblężenie trwało miesiąc. W tym czasie 116 Pułk Piechoty USA próbował zdobyć zaminowany fort, który broniły elitarne oddziały spadochroniarzy. W końcu zapadła decyzja o użyciu ładunków wybuchowych. Liczono, że dzięki temu uda się skruszyć mury twierdzy.

Godziny emisji Klęska Hitlera

23:00

Wyprawa na dno: Miasto piratów, odc. 1

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o Port Royal - legendarnym mieście piratów. W XVII wieku była to stolica Jamajki i jednocześnie jeden z najważniejszych portów na Karaibach. Kryjówka ludzi wyjętych spod prawa słynęła z licznych tawern i domów publicznych. 7 czerwca 1692 roku doszło do kataklizmu. W wyniku trzęsienia ziemi miasto osunęło się do morza. Zginęli niemal wszyscy jego mieszkańcy. Archeolog Jon Henderson próbuje ustalić dokładny przebieg wydarzeń, a także zaprezentować ostatnie chwile przed tragedią....

Godziny emisji Wyprawa na dno: Miasto piratów

00:00

Stalingrad, odc. 2, 3 - Spryt szczurów

film dokumentalny ( Francja 2014 ) Czas: 60min.

W trakcie bitwy stalingradzkiej zginęło ponad milion żołnierzy po obu stronach. Dowódcy pragnęli wygrać, nie zważając na ogromne straty ludzkie i materialne. Niemcy porównywali swoich przeciwników do szczurów. Traktowani z pogardą żołnierze zdołali jednak odeprzeć ofensywę generała Paulusa. Jednocześnie Armia Czerwona przygotowywała operację Uran, której celem było okrążenie hitlerowców.

Godziny emisji Stalingrad

01:00

Sensacje XX wieku, odc. 2 - Strażnicy skarbów

program historyczny ( Polska, Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Bogusław Wołoszański przybliża historię, która do dzisiaj wywołuje dyskusje historyków i rozbudza wyobraźnię poszukiwaczy skarbów. Pod koniec II wojny światowej Niemcy planowali wywieźć z zagrożonego oblężeniem Wrocławia skrzynie pełne złota. Ostatecznie cenny ładunek trafił w nieznane miejsce. Punktem wyjściem do rozwikłania losów zaginionych sztabek są postacie generała Reinharda Gehlena, który przez trzy lata kierował oddziałem niemieckiego wywiadu wojskowego na ZSRR, dowódcy specjalnego...

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Adam Woronowicz , Bogusław Wołoszański , Jerzy Bończak

Godziny emisji Sensacje XX wieku

02:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 7 - Inżynierowie eksploatacji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Airbus A380 linii Emirates trafia na przegląd techniczny. Mel musi poradzić sobie z pasażerem, który podróżuje z fałszywym paszportem.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

03:00

Odludna wyspa, odc. 4 - Wzburzone wody

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Do Port Protection zawitała już zima. Dopóki pogoda jest łagodna, mieszkańcy uzupełniają zapasy, by móc spokojnie przeczekać mroźne miesiące.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

04:00

Wielkie konstrukcje, odc. 72 - Stadion olimpijski w Londynie

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 46min.

Opowieść o Stadionie Olimpijskim w Londynie. Został wybudowany w latach 2007-2011 z myślą o igrzyskach . Jego konstrukcja przypomina bryłę powstałą z klocków Meccano. Jego twórcom przyświadczało przekonanie, że po zakończeniu olimpiady zostanie zamieniony w obiekt na 25 tysięcy miejsc.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Ostatni film

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Kamera samochodowa rejestruje wypadek lotniczy w Tajpej. Na filmie widać, jak samolot linii TransAsia zderza się z estakadą, a następnie spada do rzeki. Wypadek rodzi mnóstwo pytań dla ekspertów.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-24. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-24 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info