Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2018-12-29 - ramówka, emisje

2018-12-29 Pokaż dziś

06:00

Duży, wielki, największy, odc. 10 - Diabelski młyn

serial dokumentalny ( USA, Wielka Brytania 2008 ) Czas: 46min.

Singapore Flyer to największe na świecie koło obserwacyjne, zwane potocznie diabelskim młynem. Wznosi się ono na wysokość 165 metrów i w ciągu jednej godziny może przewieźć 1260 pasażerów.

Godziny emisji Duży, wielki, największy

07:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 1 - W morskich głębinach

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 59min.

W dzisiejszym odcinku Sean Riley przyłącza się do ekipy holenderskich nurków, która musi wymienić pod wodą silnik statku znajdującego się na otwartym morzu. Najpierw należy usunąć z wnętrza maszyny element ważący 30 ton, by na jego miejsce zamontować nowy. Operację utrudnia duże ciśnienie. Nawet najdrobniejszy błąd może mieć katastrofalne skutki.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

08:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 2 - Samolot odrzutowy

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 59min.

W dzisiejszym odcinku Sean Riley dołącza do ekipy specjalistów reperujących boeinga 767 na paryskim lotnisku Charles'a de Gaulle'a. Maszyna uległa stłuczce, w wyniku której zniszczyło się urządzenie kontrolujące ciśnienie na pokładzie. Naprawa wymaga rozebrania całego tyłu samolotu. Riley uważnie śledzi poszczególne etapy tej delikatnej operacji. Procedura naprawy jest skomplikowana i niebezpieczna, dlatego wykonywać ją mogą tylko najbardziej doświadczeni inżynierowie.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

09:00

Tajemnice powiązań inżynieryjnych, odc. 2 - Ogromna platforma wiertnicza

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 55min.

Dzisiaj Richard Hammond odwiedza ogromną platformę wydobywczą "Troll A", znajdującą się na Morzu Północnym. Jest to największy obiekt przetransportowany przez człowieka po powierzchni Ziemi. Okazuje się, że skomplikowana konstrukcja platformy ma wiele wspólnego z doniczką, szkłem kryształowym oraz wyścigowym autem.

Reżyseria: Nick Metcalfe

Godziny emisji Tajemnice powiązań inżynieryjnych

10:00

Wyprawa na dno, odc. 10 - Zaginiony samolot

serial dokumentalny ( Wielka Brytania, Australia 2018 ) Czas: 58min.

Wciąż nie wyjaśniono zagadki zaginięcia lotu Malaysia Airlines 370. Zaprezentowane zostaną kulisy najdłużej i najdroższej akcji poszukiwawczej w historii lotnictwa cywilnego. Stworzone komputerowo obrazy ukażą proces przeczesywania dna morskiego i pozwolą lepiej zrozumieć przeszkody, jakim musiano stawić czoło. W programie również próba odpowiedzi napytanie, czemu nie zdołano odnaleźć wraku, chociaż służby dysponowały sprzętem najnowszej technologii.

Godziny emisji Wyprawa na dno

Reklama
11:00

Fabryki smaku, odc. 17 - Jak u mamy

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 27min.

W kolejnym odcinku m.in. nowoczesna maszyneria, która jest w stanie w ciągu doby przygotować pięćdziesiąt tysięcy mrożonych pizz. Twórcy programu wytłumaczą też, dlaczego w produkcji masła do smarowania wykorzystuje się olej rzepakowy i czemu do hodowli organicznych pieczarek potrzebne są słoma pszeniczna i nawóz o zwiększonej zawartości azotu. Zdradzą również maślany sekret mini florentynek z kiszem.

Godziny emisji Fabryki smaku

11:30

Fabryki smaku, odc. 18 - Moc mąki

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 27min.

Tym razem widzowie zobaczą, w jaki sposób każdego tygodnia produkuje się piętnaście ton koziego sera. Dowiedzą się także, dlaczego cały zespół specjalistów musi być bezpośrednio zaangażowany w produkcję kruchych ciastek z truskawkami. Twórcy programu złożą wizytę w zakładzie, gdzie w ciągu tygodnia produkuje się osiem tysięcy takich przysmaków. Oprócz tego w odcinku znajdzie się również odpowiedź na pytanie, co magnesy mają wspólnego z mieleniem ogromnych ilości pszenicy. Na koniec sposób na...

Godziny emisji Fabryki smaku

12:00

Fabryki smaku, odc. 19 - Mania chrupania

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 27min.

W odcinku będzie mowa o najsłodszym i najbardziej popularnym rosyjskim produkcie eksportowym - syropach barmańskich. Twórcy serii przyjrzą się także produkcji ciasteczek o nazwie pizzelle. Pewien pomysłowy przedsiębiorca rocznie wypuszcza na rynek aż sto czterdzieści cztery miliony tych włoskich smakołyków. Specjaliści wyjaśnią też, dlaczego do wyrobu przepysznych skrzydełek potrzebna jest próżnia oraz w jaki sposób Księżyc stał się inspiracją dla wyjątkowego karmelowego deseru.

Godziny emisji Fabryki smaku

12:30

Fabryki smaku, odc. 20 - Prosto od krowy

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 27min.

Widzowie odkryją, dlaczego najsmaczniejsze mleko pochodzi od krów chowanych na wolnym wybiegu oraz co sprawia, że pod wpływem gorącej pary suszona ciecierzyca nabiera niezwykłych właściwości. Zobaczą również maszynę, która produkuje przepyszne indiańskie pierożki o nazwie samosa, a także poznają sekrety wyrobu kremowych minieklerek. Kamery programu odwiedzą wytwórnię, gdzie każdego dnia z taśmy schodzi dwieście pięćdziesiąt tysięcy tych niewielkich ciasteczek.

Godziny emisji Fabryki smaku

13:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 4 - Szklana pogoda

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 54min.

Niekiedy reporterzy narażają się na ogromne ryzyko, żeby zdobyć materiał. Czasami jednak natura płata im figle i to dziennikarz staje się głównym bohaterem swej historii.

Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

14:00

Najniebezpieczniejsze drogi świata, odc. 5 - Perła Adriatyku

serial dokumentalny ( Niemcy 2009 ) Czas: 60min.

Droga biegnąca wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego powstawała w latach 60. i 70. XX wieku. Uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie, wiedzie bowiem wzdłuż stromych klifów. Jej początek znajduje się w Słowenii, a koniec w uzdrowiskowej miejscowości Ulcinj w Czarnogórze. Turyści mogą podziwiać z okien samochodów piękne krajobrazy, ale z powodu licznych zakrętów magistrala jest bardzo niebezpieczna.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi świata

15:00

Najniebezpieczniejsze drogi świata, odc. 1 - Droga śmierci w Andach

serial dokumentalny ( Niemcy 2014 ) Czas: 60min.

Carretera de la muerte, czyli inaczej Droga Śmierci, uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych tras na całym świecie. Szlak łączy Coroico z największym miastem Boliwii, La Paz. Każdego roku wiele osób traci na nim życie. Tym razem ekipa programu towarzyszy Omarowi, kierowcy ciężarówki, oraz jego pomocnikowi Jaimemu ich w wspólnej podróży przez malownicze, ale groźne Andy. Po drodze czekają ich spotkania z rowerzystami, a także lokalnymi rolnikami zajmującymi się uprawą koki.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi świata

16:00

Brudny biznes, odc. 2 - Kasa albo powrót do domu

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 54min.

W lasach w Michigan Chris i Levena mają problem z identyfikacją gatunków grzybów. Ray podejrzewa, że ktoś podkrada jego węgorze.

Godziny emisji Brudny biznes

17:00

Fabryki smaku, odc. 11 - Góra smakołyków

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 27min.

Okazuje się, że receptura popularnych czekoladek z masłem orzechowym nie zmieniła się od niemal wieku, a każdego roku w jednej fabryce wypieka się aż 5 milionów sufletów warzywnych. W programie również historia ciasteczek migdałowych babci pewnego dyrygenta, które trafiły do masowej produkcji. Można po nie sięgnąć niemal bez wyrzutów sumienia. Z kolei do tradycyjnego włoskiego sosu puttanesca każdego dnia potrzeba prawie 7 tysięcy kilogramów pomidorowej pulpy.

Godziny emisji Fabryki smaku

17:30

Fabryki smaku, odc. 12 - Wszystkie warstwy tajemnicy

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 27min.

Wizyta w nowoczesnej fabryce, gdzie produkuje się 1,5 miliarda czekoladowych trufli rocznie. Ponadto kulisy powstawiania bezglutenowych muffinów. Widzowie będą mogli się przekonać, że tradycyjne cukierki cynamonowe nadal cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych codziennie powstają ich 73 miliony. Na koniec tajemnica lekkich i kruchych chrupek serowych.

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
18:00

Fabryki smaku, odc. 13 - Znikające ciastka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 27min.

Wizyta w fabryce czekolady, w której powstaje 500 tysięcy batonów dziennie. Do produkcji jednej partii ciągutek kaju katli potrzeba aż 35 tysięcy orzechów nerkowca. Widzowie przekonają się również, że rozpływające się w ustach maślano-orzechowe kruche ciasteczka funkcjonują pod ogromną ilością nazw. Na deser zaś orzeźwiający koktajl z mleka kokosowego.

Godziny emisji Fabryki smaku

18:30

Fabryki smaku, odc. 14 - Słodkie świnki

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 27min.

W ciągu 12 godzin można wyprodukować 80 tysięcy litrów lodów z czekoladowym puddingiem i ciasteczkami. Na miłośników curry czeka zaś mieszanka kokosa, imbiru i zielonej fasolki. W programie również ręcznie wytwarzane szampańskie lizaki truskawkowe, a także słodkie świnki z czekoladą, masłem orzechowym i dżemem malinowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

19:00

Atlantyda: naukowe śledztwo

film dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 55min.

Zespół naukowców, któremu towarzyszy James Cameron, próbuje ustalić lokalizację mitycznej krainy zniszczonej wskutek trzęsienia ziemi. Atlantydę jako pierwszy opisał Platon. Starożytny autor twierdził, że cywilizacja w ciągu jednego dnia i nocy zniknęła pod powierzchnią wody. W swoich poszukiwaniach badacze wykorzystują najnowocześniejsze technologie i dostępne dane, aby rozwikłać zagadkę od wieków nurtującą ludzkość. Pomocne są znaleziska archeologiczne, fotografie satelitarne czy przeoczone...

Reżyseria: Simcha Jacobovici

Godziny emisji Atlantyda: naukowe śledztwo

20:00

Kierunek Wild: Dzika Australia, odc. 2 - Jurajska dżungla

serial dokumentalny ( Niemcy 2014 ) Czas: 60min.

W północno-wschodniej części Australii występują tropikalne lasy deszczowe. Na tych terenach mieszkają kangury, które potrafią wspinać się na drzewa. Żyją tu także kolorowe ptaki i krokodyle.

Reżyseria: Thoralf Grospitz , Jens Westphalen

Godziny emisji Kierunek Wild: Dzika Australia

21:00

Dziesięć największych katastrof naturalnych

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 116min.

Dziesięciu światowej sławy specjalistów od walki z żywiołem przedstawia zestawienie najważniejszych naturalnych kataklizmów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Ziemię. Na ten specjalny, dwugodzinny dokument składają się zarówno filmy, jak i rekonstrukcje komputerowe. Aby odpowiedzieć na pytania o przyczyny katastrofy, eksperci wykorzystują historyczne archiwa oraz cyfrowe efekty specjalne. Dzięki temu ujawniają kluczowe momenty, które zadecydowały o przemianie naturalnych zjawisk w dramatyczne...

Godziny emisji Dziesięć największych katastrof naturalnych

23:00

Pogodowy kataklizm

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 55min.

W ostatnich latach na całym świecie obserwuje się ekstremalne zjawiska pogodowe od potężnych tornad, przez gigantyczne ulewy po wyniszczające susze. Autorzy filmu zastanawiają się, czy rzeczywiście są one wynikiem ocieplenia klimatu czy występowały już wcześniej. Analizują doniesienia i anomalie pogodowe, które dokumentowano na początku XX wieku.

Reżyseria: George Harris

Godziny emisji Pogodowy kataklizm

00:00

Narkotyki: Najciekawsze historie, odc. 3 - Uliczna wojna

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 55min.

Opowieść o bezlitosnej walce, jaką prowadzą stróże prawa z przestępcami narkotykowymi. Obie strony konfliktu potrzebują broni. Handlarzom zależy na tym, aby uliczna wojna wciąż trwała. Zaprezentowana zostanie codzienność w dzielnicach Chicago czy Memphis, gdzie rządy sprawują narkotykowe gangi.

Godziny emisji Narkotyki: Najciekawsze historie

01:00

Narkotyki: Najciekawsze historie, odc. 4 - Wewnątrz kartelu

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 55min.

Opowieść o funkcjonowaniu grup przestępczych. Niektórzy członkowie karteli narkotykowych żyją w bogactwie, inni narzekają na brak gotówki. Wszystkim zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

Godziny emisji Narkotyki: Najciekawsze historie

02:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, odc. 6 - Burza w górach

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 55min.

Nadchodzi jedna z najgorszych burz ostatnich lat. Ekipy ratownicze śpieszą na pomoc ludziom uwięzionym w górach.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

03:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, odc. 3 - Przejażdżka

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 55min.

Ogromna ciężarówka całkowicie blokuje drogę. Z kolei Kristoffer zajmuje się śmieciarką, która przewróciła się na śliskiej nawierzchni.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

Reklama
04:00

Sensacje XX wieku, odc. 5 - Szabla polska

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 55min.

Bogusław Wołoszański relacjonuje przebieg stoczonej 31 sierpnia 1920 roku bitwy pod Komarowem. Starcie 1. Dywizji Jazdy z sowiecką 1. Armią Konną było największą bitwą konnicy w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Potyczka ta miała kluczowe znaczenie dla wyniku całego konfliktu zbrojnego.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Megafabryki 2, odc. 47 - Michelin

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 56min.

Twórcy serialu ukazują kulisy produkcji skomplikowanych przedmiotów: krok po kroku, część po części. Zapraszają widzów do fabryk należących do wielkich koncernów i znanych marek. W planach wizyta m.in. w fabryce klocków Lego, browarze Heinekena oraz fabrykach aut takich jak: Ford, Mercedes czy Ducati.

Reżyseria: Sam Taplin

Godziny emisji Megafabryki

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-29. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-29 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 20.02, 22:00 Alarm na lotnisku: Peru, odc. 10 Godziny emisji
  • 22.02, 21:00 Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Wojna z Ameryką, odc. 3 - Twierdza Japonia Godziny emisji
  • 22.02, 23:00 Krwawa szkoła, odc. 6 - Etos wojownika Godziny emisji
  • 24.02, 22:00 Dolina Królów: Miejsce pełne tajemnic, odc. 5 - Grobowce w cieniu piramid Godziny emisji
  • 25.02, 19:00 Autostrada przez piekło, odc. 1 - Wypadek w kanionie Godziny emisji
  • 25.02, 21:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Nieudane podejście Godziny emisji
  • 26.02, 19:00 Autostrada przez piekło, odc. 2 - Podwójne kłopoty Godziny emisji
  • 27.02, 19:00 Autostrada przez piekło, odc. 3 - Błotniste zlecenie Godziny emisji
  • 27.02, 22:00 Alarm na lotnisku: Peru, odc. 11 Godziny emisji
  • 28.02, 19:00 Autostrada przez piekło, odc. 4 - Praktyka czyni mistrza Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info