Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2019-03-19 - ramówka, emisje

2019-03-19 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Milczący samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2008 ) Czas: 60min.

Dzisiejszy odcinek prezentuje kulisy tragedii samolotu linii Birgenair, boeinga 757, który w 1996 r. spadł do oceanu u wybrzeży Dominikany. Przed startem maszyny pilot zignorował ważne informacje, które przekazał mu niższy rangą członek załogi. Dzięki odtworzeniu sygnałów alarmowych, które przed katastrofą rozlegały się w kabinie pilotów, wiemy, że zainstalowane tam systemy podawały sprzeczne informacje. Okazuje się, że rurki mierzące szybkość lotu zostały zatkanie przez... owady. Mimo to do...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Pokolenie X: Świat to za mało, odc. 5 - Rodzina inaczej

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Program pokaże, w jaki sposób zmienił się społeczny sposób postrzegania tak fundamentalnej kwestii, jaką jest rodzina. Twórcy prześledzą wydarzenia, które doprowadziły do tego, że zezwolono na zawieranie małżeństw jednopłciowych, a także w jaki sposób pierwsze reality show, dokumentujące życie amerykańskiej rodziny, stało się symbolem generacji małżeństw, które się rozwodzą.

Godziny emisji Pokolenie X: Świat to za mało

08:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 1 - Nie z tego świata

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Niektóre zjawiska pogodowe mogą przypominać sceny z katastroficznych superprodukcji. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć między innymi ogniste tornada. Powstają one wskutek różnicy temperatur nagrzanej przez pożar ziemi i powietrza. Innym niszczycielskim żywiołem jest lodowe tsunami tworzące się, gdy masy lodu są spychane przez silne fale. Twórcy serii zaprezentują również tajemnicze chmury w kształcie UFO.

Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

09:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 2 - Kiedy pogoda psuje plany

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Przyjaciele udają się na wycieczkę. Ich plany zostają pokrzyżowane przez złą pogodę. Również romantyczne oświadczyny zmieniły się w koszmar. Wszyscy byli narażeni na niszczycielskie siły przyrody.

Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

10:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Tragedia nad Egiptem

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

31 października 2015 roku Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 217 pasażerów i 7 członków załogi. Maszyną podróżowali turyści wypoczywający w Egipcie, w większości kobiety. Na miejscu katastrofy zjawił się zespół międzynarodowych ekspertów. Od początku pojawiły się przypuszczenia, że przyczyną tragedii był wybuch bomby. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Zabójcze wznoszenie

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 60min.

Kulisy wypadku lotu Tarom 371, do którego doszło 31 marca 1995 roku. Samolot tuż po starcie z lotniska w Bukareszcie zaczął się niebezpiecznie przechylać w lewą stronę. Maszyna spadła na pole w pobliżu miejscowości Balotesti. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 50 pasażerów i 10 członków załogi. Była to największa katastrofa lotnicza w historii kraju. W mediach pojawiły się spekulacje o wybuchu bomby. Śledczy zwrócili się więc z prośbą o pomoc do agentów FBI. Zapisy z czarnych...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 5 - Cuda na niebie

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Przed wyjściem z domu czasem warto spojrzeć w niebo. Można bowiem zobaczyć szokujące zjawiska pogodowe, o jakich się nawet nie śniło. Natura naprawdę potrafi zaskakiwać.

Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

13:00

Na granicy prawa, odc. 17 - Kolejny dzień w raju

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

Na granicy chilijsko-peruwiańskiej agenci przeszukują autobus. W walizce jednego z pasażerów znajdują trzynaście kilogramów kokainy. Z kolei w brazylijskiej Kurytybie odkryto prawdziwy arsenał. Broń wojskowa, na którą natrafiono, nie figuruje ani w policyjnych kartotekach, ani w dokumentach armii.

Godziny emisji Na granicy prawa

13:30

Na granicy prawa, odc. 18 - Pechowe pigułki

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

W Tacna agenci celni zatrzymują Peruwiańczyka próbującego przeszmuglować nielegalne towary. W pewnej chwili mężczyzna zaczyna zachowywać się agresywnie. Tymczasem na granicy Argentyny i Chile pies tropiący narkotyki zwraca uwagę na pewnego człowieka. Podejrzany ma przy sobie dużo lekarstw dostępnych na receptę.

Godziny emisji Na granicy prawa

14:00

Na granicy prawa, odc. 19 - Porzucone na pustyni

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

Na peruwiańskiej granicy zatrzymana zostaje kobieta usiłująca przewieźć o 7 tysięcy dolarów więcej niż pozwalają przepisy. Z kolei pewna rodzina próbuje wyjechać z kraju z transportem dużej ilości kwiatów i innych roślin. Celnicy muszą skonfiskować towar, a także nałożyć karę. W pewnej chwili dochodzi do gwałtownej kłótni z funkcjonariuszami.

Godziny emisji Na granicy prawa

14:30

Na granicy prawa, odc. 20 - Wabik na strażników

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

Na Moście Przyjaźni zostaje zatrzymany mężczyzna zamierzający przewieźć 7 kilogramów marihuany. Jego zachowanie zwraca uwagę celników. Wygląda bowiem, jakby nawet nie próbował ukryć narkotyków. Okazuje się, że usiłował odwrócić uwagę funkcjonariuszy od większej akcji przemytników. Następnie na przesłuchanie trafia kobieta, która miała przy sobie większą ilość gotówki niż przewidują przepisy.

Godziny emisji Na granicy prawa

15:00

Fabryki smaku, odc. 5 - Cynamonowy raj

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

Kulisy produkcji płatków śniadaniowych wytwarzanych z fasoli, soczewicy, ciecierzycy i brązowego ryżu, a także popularnego napoju gazowanego o wyrazistym smaku. Widzowie poznają również składniki wegańskiego majonezu. Rocznie powstaje 4 miliony kilogramów tego produktu. Na koniec zaś ćwierć miliona churros, które zostały perfekcyjnie wysmażone.

Godziny emisji Fabryki smaku

15:30

Fabryki smaku, odc. 6 - Makaron na rauszu

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

Opowieść o paluszkach serowych kryjących zdrowy sekret i systemie dbającym o to, by przysmaki zawsze miały odpowiedni kształt. Ponadto kulisy produkcji milionów miętowych czekoladek i sosu pomidorowego do makaronu. Twórcy odpowiedzą na pytanie, czy do jego wyrobu co miesiąc zużywa się 200 litrów wódki. Sprawdzą również, czy chili w proszku rzeczywiście zawiera siedem przypraw z odległych zakątków świata.

Godziny emisji Fabryki smaku

16:00

Fabryki smaku, odc. 7 - Światła, kamera, popcorn

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Poznamy tajniki produkcji tortilli, która najpierw trafia do pieca, a dopiero później smaży się w głębokim oleju. Dowiemy się również, jak wygląda produkcja popcornu przeznaczonego do podgrzewania w mikrofalówce.

Godziny emisji Fabryki smaku

16:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 25 - Uderzenia w ścianę i łyżworolki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Wykonując ćwiczenia na koniu z łękami, można najeść się wstydu. Podobnie jak obijając się o ściany i próbując skakać w łyżworolkach.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Reklama
17:00

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 26 - Break dance i deskorolki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Jest wiele okazji, aby się nieźle skompromitować i poturbować - na przykład podczas wspinaczki na lampy uliczne, tańca lub jazdy na deskorolce.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

17:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 27 - Jazda na lodzie i tańce na huśtawce

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Zderzenie się głowami jest bolesne, a jazda na lodzie może być niebezpieczna. Warto poznać działanie łódki zanim się z niej wyskoczy.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

18:00

Pogromcy internetowych mitów, odc. 6 - Odkurzacz i Spiderman

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

W 2011 roku siły powietrzne Stanów Zjednoczonych ogłosiły konkurs na stworzenie urządzenia, które pozwala wspinać się po ścianach. Grupa studentów z Utah State University zgłosiła swój wynalazek oparty na odkurzaczu. Tim i Buddy sprawdzają, czy rzeczywiście każdy posiadający w domu odkurzacz może zostać następcą Spidermana.

Reżyseria: Stephen Shearman

Godziny emisji Pogromcy internetowych mitów

19:00

Fabryki smaku, odc. 1 - Ciasto niespodzianka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Tajemnice produkcji lodów karmelowo-czekoladowych, które podaje się jak ciasto, i wciąż udoskonalanego sosu tatarskiego. Widzowie dowiedzą się również, jaka maszyna jest niezbędna do wykrawania ciasteczkowych lizaków w przemysłowych ilościach. Z kolei aromatyczne migdały z solą z Morza Martwego prażą się w piecu.

Godziny emisji Fabryki smaku

19:30

Fabryki smaku, odc. 2 - Złote sztabki

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Kulisy powstawania oblanych czekoladą batonów z wiórkami kokosowymi, prażonymi migdałami i rumem. Ponadto dowiedzieć się będzie można, jak ze 100 kilogramów mąki kukurydzianej i mnóstwa przypraw przygotować aromatyczne chipsy. W programie również słynne duńskie ciastko z syropem klonowym. Ponadto szczegóły produkcji risotta. Co roku na rynek trafia aż 25 milionów pudełek tej popularnej potrawy kuchni włoskiej.

Godziny emisji Fabryki smaku

20:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Zabójcze zniżanie

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 60min.

Kulisy wypadku lotu Cathay Pacific 780 z Indonezji do Hongkongu. Nad Morzem Południowochińskim doszło do awarii. Airbus A330 nagle zmienił się w dwustutonowy szybowiec. Po wysłaniu sygnału z prośbą o pomoc kapitan przejął stery nad maszyną. Musiał znaleźć sposób, aby wyjść cało z opresji. Jednocześnie chciał uniknąć wodowania. Dzięki umiejętnemu operowaniu przepustnicą uruchomił jeden silnik, co jednak uniemożliwiło mu zwolnienie przed lądowaniem.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

21:00

Terraformowanie Marsa

film dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 47min.

Terraformowanie to proces zmiany warunków panujących na planecie, księżycu lub innym ciele kosmicznym do podobnych, jakie panują na Ziemi, dzięki czemu miałoby być możliwe zamieszkanie go przez człowieka. Naukowiec z NASA Chris McKay spróbuje wyjaśnić jak rozwój technologiczny pozwoli ludziom osiedlić się w przyszłości na Marsie.

Godziny emisji Terraformowanie Marsa

22:00

Przedziwna planeta Ziemia, odc. 4 - Początek

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Niebieska Planeta jest wyjątkowa. Na innych odkrytych dotąd ciałach niebieskich nie powstało życie. Zaprezentowane zostaną cechy wyróżniające Ziemię. Twórcy serii opowiedzą o siłach, które sprawiły, że z materii wyłoniły się pierwsze komórki. Spróbują również odpowiedzieć na pytanie, czy podobny proces miałby szansę rozpocząć się gdzieś indziej we Wszechświecie. Ludzkość od zawsze bowiem nurtuje, czy jest sama.

Godziny emisji Przedziwna planeta Ziemia

23:00

Za milion lat, odc. 6 - Dalej niż kosmos

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Cywilizacja odkrywców zdobyła niemal wszystkie miejsca na Ziemi. Teraz nadszedł czas dalekich misji kosmicznych i poszukiwania życia na innych planetach.

Godziny emisji Za milion lat

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Tragedia pod Dubrownikiem

serial dokumentalny ( Kanada 2007 ) Czas: 60min.

W kwietniu 1996 roku koło Dubrownika rozbił się wojskowy odrzutowiec z delegacją handlową USA. Nikt nie przeżył tej katastrofy.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
01:00

Autostrada przez piekło, odc. 5 - Odblokowanie drogi

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Al Quiring ma za zadanie usunąć z drogi rozbitą przyczepę. Nie może sobie pozwolić na zwolnienie tempa, gdyż musi zdążyć przed porannym szczytem na autostradzie TransCanada. Jamie Davis również walczy z czasem, próbując wyciągnąć ciężarówkę, która wpadła do rowu. Okazuje się, że wiezie ona ważny transport leków. Z kolei Jordie z Mission Towing zastaje ciężarówkę, która może w każdej chwili może się przełamać na pół. Tymczasem w Albercie Colin odczuwa trudy pracy w pojedynkę.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

02:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 11 - Ostatnia prosta

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Sezon połowu tuńczyka błękitnego dobiega końca. Pozostało jedynie 14 dni. Rybacy mają ostatnią szansę na poprawę dotychczasowych wyników.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00

Tuż przed tragedią, odc. 1 - Katastrofa lotnicza w Nowym Jorku

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

W programie przyczyny katastrofy samolotu linii American Airlines na terenie Nowego Jorku. Niedługo po atakach na wieże World Trade Center z 11 września 2001 roku, już w listopadzie w jednej z dzielnic miasta rozbiła się kolejna maszyna. Autorzy programu badają, czy powodem wypadku były problemy techniczne, czy może kolejna akcja terrorystów.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00

Odludna wyspa, odc. 5 - Serce w opałach

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Curly pomaga znajomemu wyciąć zgniłe drzewo. Mary wyjaśnia Amandzie rozmaite wątpliwości. Sam przygotowuje łódź do patroli pożarowych.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Śmierć w Arktyce

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

20 sierpnia 2011 roku samolot linii First Air rozbił się o wzgórze niedaleko Resolute Bay, jednego z najbardziej dzikich i odległych lotnisk na świecie. Podczas lotu na pokładzie znajdowało się 15 osób, zginęło 12 z nich.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-03-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-03-19 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 21.04, 21:00 Wrogi świat, odc. 5 - Oceany Godziny emisji
  • 21.04, 22:00 Wielka egipska wyprawa, odc. 3-ost. - Ziemia niczyja Godziny emisji
  • 21.04, 23:00 Zagadka kamiennych olbrzymów Godziny emisji
  • 22.04, 13:00 Ocalić nosorożce Godziny emisji
  • 23.04, 21:00 Apollo 8: Przełomowa misja Godziny emisji
  • 24.04, 21:00 Niszczycielskie żywioły, odc. 7 - Burzliwe relacje z naturą Godziny emisji
  • 24.04, 23:00 Odludna wyspa: Reprezentacja, odc. 5 - Dziewczyna z miasta Godziny emisji
  • 25.04, 21:00 Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 3 - Życie na krawędzi Godziny emisji
  • 25.04, 22:00 Maszyny wagi ciężkiej, odc. 3 - Technologia w powietrzu Godziny emisji
  • 25.04, 23:00 Wyprawa na dno: Mroczne głębiny, odc. 1 - Zatopione miasta Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info