Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na 2018-07-21 - ramówka, emisje

2018-07-21 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 21 lipca

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1798 bitwa pod piramidami, 1944 powołanie tzw PKWN, 1958 rewizja SB na Jasnej Górze, 1969 pierwsi ludzie na Księżycu

Godziny emisji Był taki dzień

07:00

Opowieść o Indiach - Niepodległość

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 55min.

Historia władzy brytyjskiej w Indiach: jak doszło do tego, że Brytyjczycy przejęli panowanie w Indiach. Wszystko zaczęło się w XVIII w. od kupieckiej działalności Kompanii Wschodnioindyjskiej, najpierw na południu Indii, potem w Bengalu.

Godziny emisji Opowieść o Indiach

08:05

Regiony z Historią - Powiat legionowski

cykl dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 14min.

Autorzy programu odwiedzają miejsca powiatu legionowskiego, ściśle związane z walką Polski o niepodległość, docierają do carskich koszar w Beniaminowie, w których byli internowani oficerowie legionów, po kryzysie przysięgowym 1917 roku.

Godziny emisji Regiony z Historią

08:25

Podróże z historią s.V - odc. 47 Skarb polskich pól

cykl dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 27min.

Nie tak wcale dawno temu, aby zrobić sobie ubranie nie wystarczyło wykonanie odpowiedniego kroju, ale trzeba było utkać od podstaw sam materiał. Dlatego przez całe stulecia nasze babcie zajmowały się uprawą i obróbką lnu.

Reżyseria: Radosław Kotarski

Godziny emisji Podróże z historią

09:05

Znak Orła - odc. 1 Edukacja 1308

serial historyczno-przygodowy TVP ( Polska 1977 ) Czas: 27min.

Akcja serialu, rozgrywającego się w latach 1308 - 1334, osnuta jest wokół historycznych wydarzeń związanych z działalnością zjednoczeniową Władysława Łokietka. Bohaterem jest Gniewko, syn rybaków spod Gdańska, któremu Brandenburczycy zabili rodziców.

Reżyseria: Hubert Drapella

Obsada: Krzysztof Kołbasiuk , Adam Bauman , Tadeusz Borowski , Ryszard Filipski , Lech Ordon , Leon Niemczyk , Henryk Bista , Wojciech Alaborski

Godziny emisji Znak Orła

Reklama
09:35

Znak Orła - odc. 2 Słowo zakonu 1308

serial historyczno-przygodowy TVP ( Polska 1977 ) Czas: 27min.

Ponieważ wszyscy bliscy Gniewka zostali uprowadzeni przez wojska nieprzyjacielskie, chłopiec zostaje pod opieką Sulisława, jednego z rycerzy polskiej załogi Gdańska. Mimo wycofania się wojsk brandenburskich Krzyżacy nie odchodzą, lecz napadają na miasto.

Reżyseria: Hubert Drapella

Obsada: Krzysztof Kołbasiuk , Adam Bauman , Tadeusz Borowski , Ryszard Filipski , Lech Ordon , Leon Niemczyk , Henryk Bista , Wojciech Alaborski

Godziny emisji Znak Orła

10:10

Okrasa łamie przepisy - Kuchnia warmińsko mazurska

magazyn kulinarny ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

10:45

Dziewczyny z jednej celi. Więźniarki

film dokumentalny ( Polska 2007 ) Czas: 87min.

Zosia zapamiętała stukot ciężkich butów na klatce schodowej. Przyszli po nią rano, zapukali do drzwi, weszli do środka, może nawet kilkunastu ubranych po wojskowemu funkcjonariuszy. Potem był dźwięk zatrzaskiwanych kajdanek i przeszukiwanie mieszkania.

Reżyseria: Piotr Zarębski

Godziny emisji Dziewczyny z jednej celi. Więźniarki

12:20

Polska i świat z historią w tle - Skrzydła nad Polską CASA C - 295M

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 9min.

Audycja cykliczna pokazująca polskę i świat z historią w tle

Reżyseria: Tadeusz Arciuch

Godziny emisji Polska i świat z historią w tle

12:30

Sprint przez historię Przemysława Babiarza

magazyn ( Polska 2009 ) Czas: 23min.

Cały okres komunizmu Rosjanie próbowali przekonać nas do przyjaźni polsko - radzieckiej. Sprezentowali nam nawet Pałac Kultury i Nauki, o którym w 1952 r. pisał Brzechwa: "Będzie trwał tak jak miłość do dziecka. Będzie trwał tak jak przyjaźń radziecka".

Godziny emisji Sprint przez historię Przemysława Babiarza

13:00

Życie. cz 8. Mieszkańcy głębin

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 48min.

Oceany to największe środowisko naturalne naszej planety, niezbyt gościnne dla tych, którzy zamieszkują ląd. A jednak przez miliard lat tylko tam istniało życie na Ziemi. Dziś potomkowie tych pierwszych organizmów wciąż świetnie funkcjonują.

Godziny emisji Life

14:00

Szerokie tory. Rosja po wyborach

reportaż ( Polska 2012 ) Czas: 23min.

Po raz pierwszy od wielu lat wybór prezydenta poprzedziły protesty i polityczne spory. Faworyt Władimir Putin wywołuje dziś skrajne emocje. Od uwielbienia - jedna z sekt uznaje go za wcielenie apostoła Pawła - do żądań osadzenia go w więzieniu.

Godziny emisji Szerokie tory

14:35

Wielka Gra

teleturniej ( Polska 1993 ) Czas: 50min.

Zawodnicy udzielają odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin nauki. W tym odcinku tematy: słynni polscy podróżnicy XIX wieku - Domeyko, Strzelecki, Rzewuski; słynne symfonie romantyzmu - od Schuberta do Mahlera.

Godziny emisji Wielka Gra

15:40

Spór o historię - Bitwa o Monte Cassino

debata ( Polska 2018 ) Czas: 31min.

Żołnierze! Bitwa 2 Korpusu Polskiego pod Monte Cassino przejdzie do historii. 22 dni bez przerwy pod ciężkim ogniem, w najtrudniejszych warunkach bytowania, 7 dni zaciętego boju o niemieckie fortyfikacje oto wspaniały wysiłek woli i poświęcenia waszego.

Godziny emisji Spór o historię

16:25

Zapomniany Legion

film dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Film dokument historyczny, opowiadający o dziejach Legionu Puławskiego, jednostki sformowanej przez działaczy obozu narodowego w latach 1914 - 1915, która walczyła na froncie wschodnim I wojny światowej u boku armii rosyjskiej.

Reżyseria: Przemysław Bednarczyk

Godziny emisji Zapomniany Legion

Reklama
17:15

Portrety Wojenne - ORP Orzeł - Jan Grudziński

cykl dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 25min.

Dedykowana młodej widowni seria o losach bohaterów okresu II w. św. Podczas kampanii wrześniowej ORP Orzeł był na morzu. Kiedy polska jednostka zawinęła do portu w Tallinie, aby wysadzić na ląd komandora Kłoczkowskiego, okręt bezprawnie internowano.

Reżyseria: Cezary Iber

Obsada: Maciej Brzoska , Mariusz Drężek , Mirosław Haniszewski , Mateusz Kowalczyk , Wiesław Tośka , Kamil Matusiak , Tomasz Samul

Godziny emisji Portrety Wojenne

17:50

Quo vadis? - odc. 4/6

serial TVP ( Polska 2002 ) Czas: 45min.

W Ancjum dochodzi do spięć między Petroniuszem a Tygelinusem. Petroniusz przymusza cezara, by wyraził zgodę na ślub Winicjusza i Ligii. Wtedy przyjeżdżają posłańcy z wieścią, że Rzym płonie. Winicjusz niespokojny o los ukochanej pędzi do Rzymu.

Reżyseria: Jerzy Kawalerowicz

Obsada: Magdalena Mielcarz , Paweł Deląg , Bogusław Linda , Jerzy Trela , Michał Bajor , Franciszek Pieczka , Agnieszka Wagner

Godziny emisji Quo vadis

18:50

Mumia Lenina obiekt specjalny w sercu Rosji

dokument fabularyzowany ( Polska 2017 ) Czas: 50min.

Mumia Lenina spoczywa w samym sercu Rosji na Placu Czerwonym od 1924 roku. Jej historia to opowieść pełna politycznych intryg i zwrotów akcji. Nad szczątkami wodza bolszewickiej rewolucji czuwa cały sztab naukowców, a ich działalność objęta jest tajemnicą.

Reżyseria: Barbara Włodarczyk

Godziny emisji Mumia Lenina obiekt specjalny w sercu Rosji

19:55

Wojownicy czasu - Sarnowa Góra 1920

cykl reportaży ( Polska 2016 ) Czas: 22min.

Historia bitwy stoczonej 15 - 19 sierpnia 1920 r. przez Grupę Operacyjną pod dowództwem gen. F. Krajowskiego w składzie: 42 i 145 pp z 18 DP, cztery baterie z 18 PAP oraz 8 Brygada Jazdy z oddziałami sowieckich 4 i 33 Dywizji Strzelców.

Reżyseria: Grzegorz Gajewski

Godziny emisji Wojownicy czasu

20:30

Kariera Nikodema Dyzmy - odc. 2/7

serial TVP ( Polska 1979 ) Czas: 50min.

Nikodem Dyzma przyjeżdża do Koborowa. Dzięki parotysięcznej zaliczce od pracodawcy zmienia się nie do poznania. Nina, żona Kunickiego, i Kasia, córka z pierwszego małżeństwa, widzą w nowym administratorze majątku prawdziwego światowca.

Reżyseria: Jan Rybkowski , Marek Nowicki

Obsada: Roman Wilhelmi , Leonard Pietraszak , Mariusz Dmochowski , Bronisław Pawlik , Tadeusz Pluciński , Halina Golanko

Godziny emisji Kariera Nikodema Dyzmy

21:30

Z życia regionu - Akcja Pensjonat

reportaż ( Polska 2017 ) Czas: 37min.

Autentyczna historia, która zdarzyła się Jaśle w nocy z 5 na 6 sierpnia 1944 roku. Sześciu żołnierzy Armii Krajowej w spektakularny sposób uwolniło 66 więźniów politycznych, dając szansę ucieczki kolejnym 67 osobom.

Godziny emisji Z życia regionu

22:25

Kulisy II Wojny Światowej - cz. 1

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 51min.

Jednym ze skutków upadku Związku Sowieckiego i całego bloku komunistycznego w Europie Środkowo - Wschodniej było odtajnienie wielu materiałów historycznych. Dzięki nim dzieje Starego Kontynentu ukazały się badaczom w zupełnie nowym świetle.

Reżyseria: Laurence Rees

Godziny emisji Kulisy II Wojny Światowej

23:30

Rejs

komedia ( Polska 1970 ) Czas: 66min.

Na pokład statku wycieczkowego płynącego Wisłą dostaje się pasażer bez biletu. Kapitan przez pomyłkę bierze go za nowego instruktora kulturalno - oświatowego. Zaskoczony i przestraszony gapowicz usiłuje grać narzuconą mu rolę...

Reżyseria: Marek Piwowski

Obsada: Stanisław Tym , Joanna Lothe , Wanda Stanisławska-Lothe , Jerzy Dobrowolski , Jan Himilsbach , Zdzisław Maklakiewicz , Andrzej Dobosz , Feridun Erol , Jerzy Karaszkiewicz , Ryszard Pietruski

Godziny emisji Rejs

00:50

Abu Haraz

film dokumentalny ( Polska 2012 ) Czas: 72min.

Abu Haraz to wioska położona nad Nilem w Sudanie północnym, skazana na zagładę po decyzji miejscowych władz o rozpoczęciu budowy tamy. Na początku dokumentu Macieja Drygasa jeden z jego bohaterów wspomina swój utracony raj.

Reżyseria: Maciej Drygas , Maciej Drygas

Godziny emisji Abu Haraz

02:10

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

Reklama

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-21 dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info