Emisja Kuchenne rewolucje będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 18 maja 2025 (Niedziela)Opis odcinka programu (streszczenie): Po ponad czternastu latach kulinarnych podróży po Polsce, Magda Gessler nadal udowadnia, że nie boi się nowych wyzwań, odkrywając ciemne strony gastronomii. W nowym sezonie słynna restauratorka podejmie się rewolucji między innymi w barze „Chicken Go” w Żninie, pizzerii „Świńskie sprawki” w Łodzi, czy znanemu z kuchni meksykańskiej lokalowi „Don Martinez” w Rybniku. Ekipa programu odwiedzi też Bydgoszcz, Nowy Targ, Myszęcin oraz Nowy Tomyśl. To będzie wiosna pełna wyzwań! Suwałki - Fresco W położonych na pięknym pojezierzu Suwałkach, 24-letnia Tatiana prowadzi hostel i restaurację w jednym. Jeszcze rok wcześniej lokal Fresco stal pusty. Młoda właścicielka zamknęła go po tragicznym wypadku partnera. Jednak przy wsparciu mamy i siostry Tatiana zdecydowała się na ponowne otwarcie. Rodzinny interes nie przynosi spodziewanych zysków. Panie postawiły na obiady domowe. Klienci nie odwiedzają jednak często restauracji, która położona w centrum ma dużą konkurencję. Mama Tatiany, jako szefowa kuchni traci pewność siebie a sama Tatiana bez pomysłu na lokal, większego doświadczenia w gastronomii i entuzjazmu do gotowania myśli o zamknięciu restauracji. Czy Magdzie Gessler uda się wprowadzić nowy rewolucyjny plan i zarazić ekipę Fresco radością życia i miłością do kuchni?
/ Polska / 2024 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): „Kuchenne rewolucje” to program, który przez lata podbił serca widzów, pomagając restauracjom w trudnych momentach i wspierając przedsiębiorców w odnalezieniu swojej drogi na gastronomicznej mapie Polski. Wiosną Magda Gessler powróci na antenę w wielkim stylu! To wyjątkowy moment dla wszystkich fanów tego telewizyjnego hitu, który z okazji 15-lecia emisji dotrze do nowego, historycznego etapu – 400. odcinka! W 30. sezonie czekają nas emocjonujące historie, kulinarne wyzwania i inspirujące przemiany lokali gastronomicznych. Program odwiedzi m.in. takie miasta jak Gdynia, Borysławice, Sierpów, Cieszyn, Turek i Zielona Góra. Świerklany – Karczma Stodoła Świerklany to miejscowość na Śląsku położona tuż przy węźle komunikacyjnym autostrady A1. Przy ruchliwej trasie swoją karczmę Stodoła prowadzi Wojtek. 35-letni właściciel od czasów egzaminu maturalnego pracował jako kelner m.in. w Stodole. Postanowił, że przejmie prowadzenie lokalu od swojej szefowej i zrealizuje marzenie o własnej knajpie. Atrakcyjne położenie lokalu zapewnić miało strumień gości, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Wojtek nie ma doświadczenia w zarządzaniu personelem, a szefową kuchni jest jego mama, która swój kulinarny fach szlifowała na weselach i domowych imprezach. Rodzinny interes prosperował przez pierwsze miesiące, ale z czasem liczba gości i przyjezdnych drastycznie spadła. Żeby przetrwać Wojtek zdecydował o otwieraniu Stodoły tylko w weekendy, czym postawił na głowie idee prowadzenia zajazdu… Czy Magda Gessler postawi wszystko na nogi?
/ Polska / 2025 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Jej nazwisko zna cała Polska. A to dlatego, że gdziekolwiek się pojawi, robi rewolucję! I to totalną, w kilka dni. Z brzydkiego – w piękne. Z niesmacznego – w wyborne. Z nieznanego – w najpopularniejsze. Magda Gessler zrewolucjonizowała już setki restauracji w kraju. Dała im i ich właścicielom nowe życie. I ciągle nie odpuszcza. W nowym sezonie czekają ją kolejne „Kuchenne rewolucje”. Już od jedenastu sezonów restauratorzy, którzy nie potrafią poradzić sobie z własnym biznesem, zwracają się o pomoc do Magdy Gessler. Ona nigdy nie odmawia. Wie, że nieudane interesy to też brak spełnienia w życiu osobistym. A harmonia między tymi płaszczyznami to nie tylko piękny sen. To możliwa do spełnienia obietnica, którą Magda Gessler składa. „Relax” Bielsko Biała Pan Marian przez lata prowadził bar piwny, a jednak marzyła mu się restauracja. Dlatego zdecydował się na przejęcie podupadłego lokalu na piętrze pawilonu handlowego w Bielsku Białej. Restauracja „Relaks” kilkadziesiąt lat temu była dancingiem, ale wraz z upadkiem poprzedniej epoki została zdegradowana do baru odwiedzanego głównie przez spragnionych tzw. napojów wyskokowych. Zmienić opinię miejsca, które od lat kojarzy się z pospolita knajpą jest bardzo trudno, a pana Mariana nie stać na wielkie inwestycje. W dodatku w karcie dań są znane wszystkim pierogi, golonka, barszcz z krokietem, a na najbardziej głodnych gości czeka specjalność zakładu – „korytko relaksujące” w skład którego wchodzą żeberka wieprzowe, golonka i inne równie lekko strawne mięsiwa, które jednak nie znajdują amatorów. Panu Marianowi pomaga siostra Iwona i wspiera go córka Kinga. Ale na nic starania wszystkich – sytuacja „Relaksu” jest naprawdę opłakana, dlatego jedyną nadzieją jest pomoc Magdy Gessler. Niestety, przed przyjazdem słynnej restauratorki, zwolnili się kucharze i kelnerka. Świadomi dramatycznego stanu zapuszczonej kuchni, woleli rezygnację z pracy, niż konfrontację przed kamerami telewizyjnymi. Gorzej chyba być nie może! Czy Magda Gessler będzie w stanie naprawić taką restaurację?
/ Polska / 2015 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Ponad dwieście pięćdziesiąt przeprowadzonych rewolucji, tysiące przepisów kulinarnych, metamorfoz wnętrz i ona – nieustraszona Magda Gessler. Po raz dwudziesty drugi najsłynniejsza polska restauratorka wyruszy w Polskę, by ratować upadające lokale. Królowa TVN-u nie zwalnia tempa! To będzie sezon inny niż wszystkie, choć i tym razem nie zabraknie dużych emocji. Obecnie, gdy coraz więcej barów i lokali zamyka lub zawiesza swoją działalność, pomoc znanej restauratorki będzie potrzebna jeszcze bardziej niż zwykle. Jak w dobie pandemii właściciele poradzą sobie z "Kuchennymi rewolucjami"? Restauratorzy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i niełatwych warunkach pracy. W tym trudnym dla gastronomii czasie, z pomocą przychodzi jednak Magda Gessler! Toruń „Baku” W turystycznym Toruniu życie w pandemii zamarło. To odbiło się boleśnie na branży gastronomicznej. Jednym z lokali działającym w centrum miasta jest restauracja „Baku”. Prowadzi ją dwudziestopięcioletni Norbert. W spełnieniu marzenia o własnym biznesie pomógł młodemu mężczyźnie tata. Dzięki jego wsparciu finansowemu Norbert serwuje dziś w „Baku” kuchnię kaukaską. W kuchni rządzi Natalia, pochodząca z Ukrainy żona taty. Niestety, chętnych smaków z dalekich stron nie ma w restauracji zbyt wielu. Gdy pandemia zamknęła lokal, obroty spadły aż o dziewięćdziesiąt procent. Dramatyczna sytuacja zmusiła Norberta do zredukowania personelu. Właściciel zakasał rękawy i zaczął gotować razem z Natalią. Fatalna sytuacja finansowa źle wpłynęła na stosunki rodzinne, wszyscy zaczęli się ze sobą kłócić. W końcu mężczyzna zdecydował się poprosić o pomoc znaną restauratorkę Magdę Gessler. Czy i tym razem uda się jej uratować i restaurację i rodzinę?
/ Polska / 2021 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Ponad dwieście pięćdziesiąt przeprowadzonych rewolucji, tysiące pomysłów na przepisy kulinarne, metamorfozy wnętrz i ona jedna – Magda Gessler! Jesienią już po raz dwudziesty najsłynniejsza polska restauratorka wyruszy w Polskę, aby ratować upadające lokale. Czy dzięki „Kuchennych rewolucjom” odmieni ich los i nada im drugie życie? Celne riposty i cięty język uwielbianej przez widzów Magdy Gessler sprawiają, że polska gastronomia nie jest już taka sama, jak dziesięć lat temu. „Czy wy jesteście normalni?”, „Dlaczego trujecie ludzi?”, „Czy to było mrożone?” - te pytania każdy fan programu zna już na pamięć. Pozytywna energia, dystans do siebie i świata, a przede wszystkim doświadczenie i wiedza gastronomiczna prowadzącej powodują, że „Kuchenne rewolucje” opanowały całą Polskę! W jubileuszowym sezonie restauratorka ponownie podejmie się niemożliwego i odkryje wiele ciemnych stron różnych kulinarnych biznesów. Czy jej recepta na sukces zadziała w każdym przypadku? Blisko centrum Łodzi, tuż obok trzeciego co do wielkości Wydziału Uniwersytetu Łódzkiego i dużego akademika, Ania i Kuba prowadzą niewielkie Bistro Galancie z obiadami domowymi. Miało to pomóc im w pozbieraniu się po tragedii, jaką była dla nich śmierć dziecka. Choć lokal mieścił się w piwnicy, bliskość Uniwersytetu i akademika miała gwarantować dużą liczbę potencjalnych klientów. Właściciele postanowili skorzystać z pomocy mamy Kuby, Marii, która przez kilkanaście lat prowadziła własny bar z obiadami domowymi. Szybko okazało się, że studenci nie zjawiają się tak licznie, jak oczekiwano, a lokal na siebie nie zarabia. Sytuacji nie poprawiały także burzliwe relacje z mamą. Po kolejnych rodzinnych scysjach para została praktycznie sama, wspierana jedynie przez brata Kuby, Igora. Każde z nich chciałoby jednak zawalczyć o utrzymanie bistra i odwrócenie złej passy. Właściciele postanowili wezwać na pomoc Magdę Gessler.
/ Polska / 2019 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler po kilku miesiącach przerwy znów rusza w Polskę! Nieustraszona i bezkompromisowa restauratorka przemierzy kraj wzdłuż i wszerz, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą gastronomiczną. Jak „Kuchenne rewolucje” wpłyną na losy lokali i ich właścicieli? W ostatnich miesiącach gastronomia, jak żadna inna branża, odczuła skutki zamrożenia gospodarki. Restauratorzy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i trudnych warunkach pracy. W tym kryzysowym momencie pomoc Magdy Gessler będzie potrzebna jeszcze bardziej niż zwykle. Rewolucję przejdzie nie tylko menu, ale i dania na wynos. Zmiany wystroju dotyczyć będą z kolei także ogródków. To będzie sezon pełen wyzwań! Jasienica to średniej wielkości wieś położona na Śląsku Cieszyńskim. Właśnie tu przy klubie piłkarskim Drzewiarz, swoje podwoje otwiera Bistro na Drzewiarzu. Lokal prowadzi Ania, jej brat Rafał i jej mąż Mirek. Ten ostatni to urodzony sportowiec, wychowanek Klubu Drzewiarz. Dobrze pamięta miejsce, którego teraz jest współwłaścicielem. Dawniej mieścił się tam bar piwny, bez jedzenia. Gdy okazało się, że lokal można wynająć, rodzina postanowiła stworzyć tu restaurację. I tak gastronomiczny biznes prowadzą już 10 lat. Początkowo postawili jedynie na pizzerie, z czasem do menu dołożyli obiady domowe. Od jakiegoś czasu coraz częściej przychody nie pokrywają kosztów utrzymania restauracji. Co więcej, pracownicy zaczęli zarabiać więcej od właścicieli. Rodzina i zaprzyjaźniona załoga wciąż bardzo się wspiera, ale frustracja narasta. Z dnia na dzień zaangażowanie jest coraz mniejsze, a duch walki upada. Stresująca sytuacja jest również trudna dla Ani, która jest w szóstym miesiącu ciąży. Czy Magda Gessler okaże się lekiem na całe zło?
/ Polska / 2020 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Knyszyn „Bar u Marka” Marek i Agnieszka mieszkali wiele lat w Niemczech, gdzie oboje ciężko pracowali, oszczędzając każdy grosz. Jak każde małżeństwo marzyli o dziecku, kiedy jednak okazało się, że ich synek urodził się chory, postanowi dla jego dobra zmienić klimat i wrócili do Polski, do rodzinnej miejscowości Marka, Knyszyna. Knyszyn to niewielka, malownicza miejscowość położona na Podlasiu niedaleko atrakcyjnych turystycznie miejscowości takich jak Kiermusy słynne z ostoi żubra i Tykocina, miasteczka rozsławionego przez zabytki kultury żydowskiej. Wydawać by się mogło, że takie miejsce to idealna lokalizacja, żeby otworzyć niewielki bar. Tak samo myślał Marek, kiedy w Knyszynie otwierał swój „Bar u Marka”. Chociaż nigdy nie pracował w gastronomi optymistycznie założył, że wystarczy wstawić kebab i kogoś do obsługi, a biznes sam będzie się kręcił. Sam, ponieważ na co dzień Marek zajęty jest pracą w swoim gospodarstwie rolnym, a Agnieszka większość czasu poświęca dziecku. Niestety tym razem pozytywne myślenie właściciela, nie miało wpływu na rzeczywistość. Na kebaby, zapiekanki w ogóle nie było chętnych, więc a zatrudnione przez nich kucharki z własnej inicjatywy zaproponowały zmianę menu, na lokalne potrawy. A jednak niewielki bar wciąż nie przynosi dochodów, a wszelkie pomysły na poprawę sytuacji zostały wyczerpane, a pomysłem ostatniej szansy było wezwanie na pomoc Magdy Gessler.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler już od trzynastu lat udowadnia, że nie boi się nowych wyzwań. Nowa edycja ponownie zaskoczy królową polskiej kuchni, która dotrze w każdy zakamarek Polski, ratując gastronomiczne biznesy. Czy i tym razem sprosta nowym wyzwaniom? Wiosenne porządki wprowadzone zostaną między innymi w Mielcu, Wrocławiu, czy Witnicy. Królowa polskiej gastronomii spróbuje też pomóc restauracji bałkańskiej w Grodzisku Wielkopolskim, czy lokalom w Komornikach, Kielcach i Trzcielu. Czy „Kuchenne rewolucje” przyniosą wszystkim upragniony sukces? To będzie sezon pełen wyzwań! Łódź – Pizza i kebab u Pancia Położoną w zachodniej części Łodzi dużą dzielnicę Retkinia zamieszkuje ponad siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Właśnie tu – wśród wysokich bloków – „Pizzę i kebab u Pancia” otworzył 24-letni Damian, zwany „Panciem”. Damian to wielki fan kebabów, przeprowadzając się do Łodzi na studia postanowił pracować, ale już u siebie - robiąc kebaby dla innych. Pieniądze na start dostał od mamy i po kilkudniowym szkoleniu u znajomego Turka, otworzył swój pierwszy biznes. Własne placki, własne sosy i dobrej jakości mięso miały być przepisem na sukces. Mimo, że Damiana wspiera doświadczona w prowadzeniu własnej działalności starsza siostra z mężem, interes wcale nie przynosi spodziewanych dochodów. Poproszona o pomoc Magda Gessler przekona się, że pseudonim „Pancio” to nie przypadek. Damian uważa, że robi wszystko dobrze, a marketing nie jest mu potrzebny, bo wieść o jego kebabie rozniesie się po Łodzi pocztą pantoflową. „Pancia” trzeba będzie sprowadzić na ziemię, naprawić, doprawić oraz… przekonać do skutecznej promocji. Czy Magdzie Gessler ta trudna misja się powiedzie?
/ Polska / 2023 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Nowe pomysły, smaki, wystrój lokali, a przede wszystkim rewolucja w życiu właścicieli upadających lokali. Magda Gessler zawita z misją ratunkową do restauracji m.in. w Grudziądzu, Górach Wielkich, Przedzielu czy Bytomiu. Czy „Kuchenne rewolucje” przyniosą wszystkim upragniony sukces? To będzie sezon pełen wielkich zmian! Wrocław, „Bar na Szybkiej”. „Bar na Szybkiej” prowadzi Małgorzata razem z mężem Adamem, i jak sami przyznają pół roku zajęło im osiąganie perfekcji w tym co robią. Przez jakiś czas bar, chociaż ulokowany nieco na uboczu w pofabrycznym budynku przynosił zyski, ponieważ codziennie miał stałych klientów – pracowników pobliskiego biurowca. Barowe dania leżące w podgrzewaczach gwarantowały krótki czas oczekiwania dla ludzi, którzy musieli szybko zjeść w czasie przerwy obiadowej, dlatego sprzedawało się nawet 180 obiadów dziennie. Niestety czas prosperity skończył się wraz wyprowadzką firmy zatrudniającej kilkaset osób, a „Bar na Szybkiej” opustoszał. Adam, człowiek renesansu, jak sam o sobie mówi myślał, że „specyficzny urok miejsca” oraz jego dobry smak i genialne w swej prostocie dania, zapewnią im nowych klientów, ale wbrew jego optymizmowi, sprzedają już tylko ok. 30 obiadów dziennie, a zyski z trudem pokrywają koszt utrzymania baru. Małgorzata, stara się gotować jak w domu, ale jest coraz bardziej sfrustrowana brakiem klientów i ciągłym łataniem dziur w budżecie. Oboje zdają sobie sprawę, że bez zmian nie zdobędą nowych klientów, dlatego postanowili poprosić o pomoc Magdę Gessler
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Mińsk Mazowiecki „Mazowianka” Restauracja „Mazowianka” w Mińsku Mazowieckim istniej od lat siedemdziesiątych i znana jest chyba wszystkim w tym mieście. Trzy lata temu przeszła gruntowny remont, ponieważ restauracja zmieniła właścicieleli. Krzysztof i Marek obecni właściciele restauracji i przyjaciele z dzieciństwa, wspólnie prowadzą z sukcesem firmę budowlaną, a restauracja miała być dla nich miłą odmianą i miejscem, do którego będą mogli zapraszać też swoich znajomych. Panowie założyli, że zatrudnią tam specjalistów, czyli kucharzy, kelnerki i interes będzie się kręcił, a siebie widzieli tam raczej jako gości, wpadających na chwilę wytchnienia po pracy. Szybko jednak okazało się, że kondycja finansowa Mazowianki nie jest powodem dumy, tylko symbolem klęski, do czego Markowi i Krzysztofowi trudno się przyznać. Chociaż pewności siebie im nie brakuje, a restauracja jest wg nich kolejnym biznesem, a oni na biznesie przecież znają się świetnie, postanowili wezwać na pomoc Magdę Gessler. Tym razem Magda Gessler będzie miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ właściciele zupełnie nie znają się na jedzeniu, ale też nie chcą przyznać się do błędów i nie traktują poważnie uwag restauratorki. Gościom serwuje się tutaj nie tylko mrożonki, ale też ziemniaki paszowe, a kucharz bez cienia zażenowania twierdzi, że tutaj ludzie przychodzą się „nażreć”… Zmienić menu jest łatwo, ale sposób myślenia ludzi znacznie trudniej, więc tym razem rewolucja może nie przynieść spodziewanych rezultatów.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Nowe pomysły, smaki, wystrój lokali, a przede wszystkim rewolucja w życiu właścicieli upadających lokali. Jesienią nieustraszona Magda Gessler przybędzie na ratunek do baru „Pierożek” w Grudziądzu, karczmy „Dziupla u wuja” w Górkach Wielkich, zajazdu „Dwa Koguty’ w Przędzelu, czy restauracji „Pod orzechem” w Bytomiu. Królowa polskiej gastronomii dotrze w każdy zakamarek Polski, ratując gastronomiczne biznesy. Czy „Kuchenne rewolucje” przyniosą bohaterom upragniony sukces? Czarna Dąbrówka – „Cooking and events” W niewielkiej Czarnej Dąbrówce na skraju Kaszub, w pięknych okolicznościach przyrody, działać próbuje restauracja pod szyldem… „Cooking and events”. Prowadzi ją Sebastian, dla którego jest to spełnienie marzeń. Żeby otworzyć biznes, musiał zainwestować w remont lokalu pół miliona złotych. Koszty miały pokryć imprezy okolicznościowe, które zakontraktował na 460 tysięcy złotych. Niestety, po przyjściu pandemii żadna z tych imprez nie odbyła się… „Skończyła się pandemia, przyszła inflacja” - mówi Sebastian. Dodaje, że koszty prowadzenia lokalu to nawet 30 tys. złotych miesięcznie, a dzienne obroty to np. 44 złote… W prowadzeniu restauracji Sebastianowi pomaga jego mama, doświadczona kucharka. Sama poważnie chora boi się, że jej syn ma za dużo na głowie. Sebastian jednak mówi, że „nie ma czasu na chodzenie po lekarzach”. Dla niego ważniejszy jest biznes. Magda Gessler to dla niego ostatnia deska ratunku. Zna jej sposób działania, bo – jako kucharz - brał już kiedyś udział w „Kuchennych rewolucjach”. Czy Magda Gessler dojdzie sedna problemów Sebastiana? Czy znajdzie skuteczny przepis na sukces?
/ Polska / 2023 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Szczecin „Aramia” Samir Zeair w 1978 r. przyjechał z Syrii do Polski na studia medyczne. Po studiach zdał sobie sprawę, że Polska jest jego miejscem na ziemi, i chociaż w latach 80-tych nasz kraj był dość ponurym miejscem, Samir zdecydował, że zostaje na stałe. Dzisiaj doktor Samir jest uznanym w Polsce chirurgiem naczyniowym i transplantologiem, specjalizującym się w przeszczepach wątroby. Niedawno przyznano mu nawet tytuł lekarza roku, a największe uznanie przynosi mu wysokie, prawie 100% powodzenie wykonywanych przez niego przeszczepów. Tak więc doktor Sami, jest bardzo zapracowanym ordynatorem oddziału szczecińskiego szpitala. Pochłonięty swoją pracą i odnoszący sukcesy lekarz zapewne nigdy nie zostałby właścicielem restauracji, gdyby nie wojna w Syrii. Z jej powodu na stałe do Polski przyjechała jego żona Nada. Nada bynajmniej nie chciała siedzieć w domu i „czekać na męża” i szukała pomysłu na własną pracę zawodową. Kiedy 2 lata temu do Polski przed przyjechał też brat Samira – zawodowy kucharz, wspólnie zdecydowali się otworzyć rodzinną restauracji z kuchnią syryjską. W ten sposób w sąsiedztwie jednego ze szczecińskich osiedli 2 lata temu, w niepozornym budynku, powstała restauracja „Aramia”. Niedługo po otwarciu cieszyła się sporym powodzeniem i nikt nie narzekał na brak gości. Niestety od jakiegoś czasu klienci zaczęli omijać to miejsce. Nie pomogło nawet wsparcie zespołu przez drugiego kucharza sprowadzonego z Syrii, który gotował w najlepszych syryjskich restauracjach. Kiedy nie ma gości, dla których można gotować, sala świeci pustkami, trudno o optymizm, szczególnie, że z Syrii dochodzą do rodziny i pracowników Samira tylko tragiczne wieści, więc w Arami panuje przygnębiający nastrój. Samir zdaje sobie sprawę z wagi problemów w swojej restauracji, ale też przyznaje, że sam nie postawi diagnozy. Dlatego poprosił o pomoc specjalistkę od beznadziejnych przypadków, czyli Magdę Gessler. Jak obudzić entuzjazm w przygnębionych kucharzach i ożywić Aramię? A przede wszystkim jak przekonać mieszkańców Szczecina do syryjskiej kuchni? To potrafi tylko Magda Gessler, albo… nikt. Czy tym razem rewolucja się powiedzie i uratuje syryjską restaurację?
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Komorów, Karczma „U Wiencka” W podwarszawskim Komorowie ponad 2 lata temu rodzeństwo Marzena i Michał zainwestowało w dużą restaurację położoną bezpośrednio przy stacji kolejki podmiejskiej. Decyzja była spontaniczna, po prostu mieli wolne fundusze i chcieli je zainwestować w dochodowy biznes – czyli karczmę z kuchnią polską. Na początku nic nie zapowiadało katastrofy. Niestety szybko zaczęły się problemy z personelem, który bez skrupułów wykorzystywał brak wiedzy swoich szefów. Ponieważ właściciele nie byli w stanie ocenić pracy kucharzy, ani też nie wiedzieli czego od nich wymagać, jedzenie stawało się coraz gorsze i Karczmę „U Wiencka” przestali odwiedzać goście. Personel też nie zagrzewał tu długo miejsca i kuchnia miała coraz to nową obsadę, aż doszło do sytuacji krytycznej – zwolnili się wszyscy kucharze i trzeba było zamknąć restaurację do momentu znalezienia nowych pracowników. To według Marzeny przesądziło ostatecznie o niepowodzeniu karczmy. Sama właścicielka twierdzi, że wiele nauczyła się na własnych błędach, wie już dużo o gotowaniu, ale czy na pewno? Na razie udało się jej zatrudnić doświadczonych kucharzy, i to im pozostawia decyzje dotyczące kuchni i menu. Sama pracuje gdzie indziej, do karczmy wpada tylko wieczorem, a zarządzaniem restauracją zajmuje się Michał. Chociaż jest przekonany, że zostało zrobione wszystko co w ich mocy, żeby poprawić kondycję restauracji, wciąż nie widać światełka w tunelu, za to perspektywa klęski finansowej rysuje się bardzo wyraźnie. Dlatego na pomoc przybywa Magda Gessler, ale czy w 4 dni uda się jej zmienić właścicieli, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu restauracją i usunąć skutki tak długiego zaniedbania? Czy przestronne wnętrze karczmy znowu zapełni się gośćmi? Tym razem Magda Gessler sama ma poważne wątpliwości, czy uda się właścicielom utrzymać efekt rewolucji.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler od kilkunastu sezonów udowadnia, że nie boi się nowych wyzwań. Tej wiosny restauratorka świętować będzie przeprowadzenie 250. rewolucji! 19. edycja ponownie zaskoczy królową polskiej kuchni, która dotrze w każdy zakamarek Polski ratując gastronomiczne biznesy. Czy i tym razem sprosta nowym wyzwaniom? Już od dziewięciu lat Magda Gessler przemierza kulinarną mapę Polski. W nadchodzącym sezonie zrewolucjonizuje między innymi wyjęty z czasów PRL ”Paradiso” pod Legnicą oraz pierogarnię w Tczewie i Nowogardzie. Na ratunek przybędzie też siostrom z Aleksandrowa Łódzkiego prowadzącym domowy bar oraz właścicielce drewnianej Karczmy pod Lublinem. Przekonamy się także, jakie zmiany dokonają się w wilanowskiej restauracji „Mada” specjalizującej się w kuchni gruzińskiej. Słupia „Hacjenda” W niewielkiej Słupi pod Bralinem, tuż przy dawnej trasie Warszawa – Wrocław mieści się restauracja Hacjenda. Jej właściciel, człowiek bywały w świecie, uczył się jeździć konno w Hiszpanii i to w stylu western. Sporo czasu spędził też w Niemczech, ale w końcu wrócił do Polski, aby zrealizować marzenie o własnej restauracji. Tym samym na pięknej działce ze stawem powstała okazała Hacjenda, jeden z pierwszych w Polsce prawdziwych steak house’ów. Pomysł Mirka okazał się strzałem w dziesiątkę – jego lokal cieszył się niebywałym powodzeniem. Jedną ze stałych klientek była Kalina, którą właściciel wypatrzył wśród swoich gości. Długo zabiegał o jej względy, aż wreszcie została ona jego żoną. Dobra passa skończyła się wraz z wybudowaniem nowej autostrady. Mężczyzna starał się wprowadzać zmiany w menu, wykorzystując swoje doświadczenie zdobyte za granicą. Serwował bez powodzenia owoce morza, homary, a nawet steki z aligatora, wracając finalnie do kuchni polskiej. Niestety wysiłek Mirka ciągle nie jest doceniany…
/ Polska / 2019 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Czym byłaby jesień bez nowych odcinków „Kuchennych rewolucji”? Magda Gessler powraca i to z odświeżoną czołówką programu! Nieustraszona restauratorka przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz, ratując upadające lokale. Czy jej wprawne oko i profesjonalne podniebienie pozwolą rozwiązać tajemnice niepowodzeń restauratorów? Na kulinarnej mapie znajdą się między innymi Podkowa Leśna, Rawicz, Włocławek, ale też Toruń, Łódź, Kraków, czy Zielona Góra! Warszawa - Piccownia Karmić mieszkańców czy przyjezdnych w mieście tak wielkim jak Warszawa można na wiele różnych sposobów. Przyjaciele Paweł i Radek zaczęli od pizzy z foodtrucka. Interes szedł tak dobrze, że po pewnym czasie postanowili znaleźć dla siebie niewielki lokal na warszawskiej Woli, oczywiście, jak przystało na dobrą pizzerię, z wielkim piecem opalanym drewnem. Restaurację nazwali tak samo jak foodtrucka – Piccownia, żeby wszyscy wiedzieli, że to ta sama pizza i ci sami właściciele. Niestety, tu przestało im się wieść tak dobrze jak by chcieli. Mimo, iż o pizzy wiedzą chyba wszystko, jedynym ratunkiem okazuje się być Magda Gessler.
/ Polska / 2024 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Pruszcz Gdański „Kaskada smaku” Pruszcz Gdański, zapewne dzięki bliskości Trójmiasta od lat obrasta w nowe osiedla. Pośród nowoczesnych bloków powstała też bardzo nowoczesna restauracja „Kaskada smaku” . Otwarcie własnej restauracji było spełnieniem marzeń właścicielki Małgosi, która do tej pory nie miała do czynienia z biznesem gastronomicznym. Wnętrze jej wymarzonej restauracji zostało starannie zaplanowane - nie brakuje w nim ciemnych, błyszczących powierzchni, czarnych krzeseł z chromowanymi nogami i jaskrawo zielonych dodatków. Szef kuchni zatrudniony przez Małgosię też hołduje nowoczesnej i wyszukanej kuchni. Wielostronicowa karta „Kaskady smaku” oferuje tak wyszukane dania jak „różowa pierś z kaczki na puree z awokado z sosem z whisky”, albo „pierś z kurczaka faszerowana musem z gęsich wątróbek aromatyzowanych truflami podana z batatami”, są też zupy zaczynając od rosołu z kołdunami z baraniną, a kończąc na „nowomodnym” kremie z selera. Jeśli ktoś nie ma ochoty na takie smaki, z karty można zamówić swojskie pierogi, golonkę, a nawet pizzę! Pomimo tak bogatego wyboru dań, nikt tu w zasadzie tu nie zagląda, chociaż wkoło mieszkają tysiące potencjalnych klientów. Małgosia nie wie gdzie tkwi błąd, jej restauracja popada w coraz większe problemy finansowe, a ona sama balansuje na granicy załamania nerwowego, podejmując codzienną walkę o naprawę sytuacji. W tej nierównej walce wspiera ją mąż, który uważa, że większość problemów spowodowana jest jej pobłażliwością dla pracowników, a szczególnie do szefa kuchni… Małgosia jest w nim w przyjacielskich relacjach, a zarówno mąż, jak i pozostałe osoby zatrudnione w „Kaskadzie smaku” uważają, że szef kuchni to wykorzystuje i zaniedbuje swoje obowiązki. Małgosia twierdzi, że nie mają racji i nie słucha żadnych rad. Wszyscy zgadzają się w jednym – sytuacja w restauracji jest krytyczna i pomóc może tutaj tylko Magda Gessler.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Po ponad trzystu przeprowadzonych rewolucjach Magda Gessler nie zwalnia tempa! W nowym sezonie ponownie podejmie się niemożliwego i odkryje ciemne strony gastronomii. Czy i tym razem sprosta nowym wyzwaniom, a „Kuchenne rewolucje” zmienią upadające lokale w miejsca tętniące życiem? Wiosną królowa polskiej gastronomii trafi między innymi do pizzerii „DaviOli” w Krzeszycach oraz „Calabria” w Olsztynie, pubu z obiadami domowymi „Masters” w Inowrocławiu oraz restauracji kuchni wietnamskiej „Zielony Nosorożec” w Białymstoku. Przekonamy się także jakie zmiany dokonają się w „Polskim-nie-rządzie” w Sosnowcu oraz „Szmaragdowej” w Kudowie, specjalizującej się w kuchni gruzińskiej. W jednym z odcinków Magda Gessler odwiedzi nadwiślański Szczucin, leżący przy drodze łączącej Tarnów z Kielcami. W sąsiedztwie okazałego Muzeum Drogownictwa znajduje się „Restauracja Staropolska”. Prowadzą ją małżonkowie Małgorzata i Paweł. Ona kończyła AWF, on jest muzykiem i na głębokie, mętne wody gastronomii rzucili się bez żadnego doświadczenia w tej branży. Krótko prowadzili lokal w Tarnowie, a zaraz potem zdecydowali się zainwestować ogromne pieniądze z oszczędności i kredytów w kupno okazałej restauracji w Szczucinie. Początkowo interes się kręcił, a restauracja żyła głównie z imprez okolicznościowych. Wszystko zmieniła pandemia. Utrzymanie potężnego lokalu z dużą załogą szybko wpędziło właścicieli w długi. Straty sięgnęły już 650 tysięcy złotych. Po lockdownie klienci nie wrócili i właściciele nie mają pomysłu, jak ich przyciągnąć. Postanowili zaprosić najbardziej pomysłową w Polsce restauratorkę Magdę Gessler. Z kolei w Raciborzu od ponad dwóch lat swój biznes prowadzi Paweł. „Imperia”, bo tak nazywa się ten lokal, to przede wszystkim sala na imprezy okolicznościowe i miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki dla okolicznych firm. Restauracja jednak ledwie „dycha”… Według Agnieszki, menedżerki, do restauracji czasem przyjdą dwie osoby, czasem trzy, ale tak naprawdę można powiedzieć, że lokal w tym miejscu nie funkcjonuje. A cała inwestycja miała być przecież – według właściciela – kurą znoszącą złote jaja. Paweł jest załamany, bo w „Imperię” włożył prawdziwą górę pieniędzy, a do spłaty wciąż pozostaje mu… 2,3 miliona! Mężczyzna nie kryje, że jedynym ratunkiem dla niego jest Magda Gessler! Jednak to, co prowadząca odkryje w raciborskiej „Imperii”, wprawi ją w osłupienie. A wydawało się, że widziała już wszystko… Czy rewolucja w Raciborzu się uda? Dla Magdy Gessler to będzie prawdziwe wyzwanie! Kudowa-Zdrój – Szmaragdowa/Ghvino i Śpiew Słynne uzdrowisko Kudowę Zdrój na stałe zamieszkuje dziesięć tysięcy mieszkańców, ale w sezonie, kuracjuszy i turystów bywa tu znacznie więcej. To oczywiście próbuje wykorzystać spora liczba restauratorów. Wśród nich jest pani Maria, która w centrum miejscowości otworzyła Szmaragdową, próbującą skusić klientów kuchnią gruzińską. Problem w tym, że ani właścicielka, ani nikt z ukraińskiej załogi, w Gruzji nigdy nie był. Kuchnia szuka kaukaskich smaków… w Internecie. Gotuje się więc raczej jako tako, na „wydaje mi się” lub na „oby jakoś” niż prawdziwie po gruzińsku. Właścicielka ma jednak asa w rękawie, a ten as nazywa się Elton. 49-letni Piotr zasłużył sobie na taki pseudonim swoimi muzycznymi występami, którymi umila nielicznym klientom wizytę w restauracji. Miłe dźwięki nie są jednak w stanie zadowolić kubków smakowych wymagających gości. W tej sytuacji lokal coraz bardziej podupada, a sytuacja finansowa właścicielki z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej dramatyczna. Nadzieją na zmianę jest już tylko Magda Gessler. Czy rewolucja w tym lokalu przebiegnie śpiewająco?
/ Polska / 2022 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Kielce „L’amore” Restauracja „L’amore” powstała w wyniku miłości Mariusza, czyli właściciela, do kuchni włoskiej. Słoneczną Italię Mariusz odwiedzał wielokrotnie i włoskie dania zawsze bardzo mu smakowały, dlatego kiedy otwierał własną restaurację zdecydował się na serwowanie kuchni włoskiej. W prowadzeniu biznesu, jak w prawdziwej włoskiej rodzinie, pomagają mu jego starsze siostry, jedna pomaga w kuchni, druga pełni funkcję menadżera restauracji. Pomoc sióstr w zarządzaniu restauracją jest konieczna, bo brat ma druga pracę i często wyjeżdża za granicę. Otwierając „L’amore” Mariusz początkowo myślał o pizzerii, ale potem doszedł do wniosku, że lokal, w którym działa „L’amore” jest na tyle reprezentacyjny, że wymaga bardziej ambitnego i typowo restauracyjnego menu. Ambicje Mariusza, czyli co raz to nowe pomysły na włoskie dania realizuje kuchnia, w której pracują same kobiety, które deklarują, że gotowanie wkładają całe swoje serce. Niestety położone w bocznej uliczce „L’amore” nie przyciąga tłumu gości, a tym samym restauracja nie przynosi dochodów i Mariusz ciągle dokłada do interesu. Chociaż często nie ma go w restauracji stara się osobiście podejmować wszystkie decyzje, przekonany o nieudolności swoich pracowników, obwiniając ich o niepowodzenie „L’amore”. Za to kuchnia i kelnerki jednomyślnie twierdzą, że wina leży po stronie szefa, który jest ciągle nieobecny i nie potrafi zorganizować nawet zaopatrzenia restauracji. Spory łagodzić stara się jego siostra, ale bez skutku, spór się pogłębia, a Mariusz przestaje ufać nawet swoim siostrom. Dlatego postanowił skorzystać z pomocy Magdy Gessler wierząc, że tylko ona może wskazać przyczyny porażki restauracji. Tylko czy Mariusz będzie wstanie zaakceptować opinię słynnej restauratorki?
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Warszawa „Salon kulinarny” W Warszawie jest mnóstwo znakomitych restauracji, więc żeby wybić się ponad konkurencję trzeba mieć naprawdę oryginalny pomysł, jak np.: otworzenie restauracji w salonie własnego domu. Taką restaurację na warszawskim Marymoncie prowadzi Małgosia wraz synem Danielem i niewielką pomocą męża Zbigniewa. „Salon kulinarny” to naprawdę dawny salon w domu Małgosi, pełen rodzinnych pamiątek, zabytkowych mebli i luster oraz rodzinnych portretów, a tak sentymentalne wnętrze uzupełnia robiona na zamówienie zastawa i sztućce z grawerowanym monogramem „Salonu kulinarnego”. W koncepcji restauracji Małgosi również dania powinny być wyjątkowe, dlatego szef kuchni Artur przyznaje, że ciągle eksperymentuje, starając się dogonić restauracyjne trendy i osiągnięcia szefów kuchni na świecie. W poszukiwaniu doskonałości Małgosia cały swój czas poświęca restauracji i trudno jest jej oddać ją w czyjeś władanie. Szczególnie, że sama ze wzruszeniem przyznaje, że tyle wspomnień z rodzinnych uroczystości i emocji związanych jest z jej salonem, w którym teraz znajduje się restauracja. Chociaż formalnym właścicielem restauracji jest jej syn, zdanie Daniela niewiele tu znaczy, bo o każdy szczegół dba jego matka. Goście też również omijają to miejsce, mało kto tu zagląda, a właściciele nie wiedzą w czym tkwi problem. Małgosia sama przyznaje, że czasami myśli, że jakiś zły duszek swoja energią zamknął to miejsce przed ludźmi i nikogo nie chce tutaj wpuścić, dlatego ratunku szuka u Magdy Gessler. Tylko, czy Magda Gessler niczym egzorcysta, poradzi sobie ze złym duchem broniącym „Salonu kulinarnego”? A może problem jest coś, czego Małgosia w ogóle się nie spodziewała? Jedno jest pewne, Magda Gessler odkryje tu niejeden ukryty problem.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Brzeziny „Pizzeria Kwadrans" Mariusz, właściciel „Pizzerii Kwadrans” w niewielkich Brzezinach, teoretycznie na pizzy powinien znać się jak mało kto, ponieważ już w szkole gastronomicznej praktyki odbywał właśnie w pizzerni. Potem w tej samej pizzerni pracował przez 3 lata, aż wreszcie w Nowy Rok, jak sam przyznaje, na kacu doznał olśnienia, że powinien otworzyć własny lokal. Do tak spontanicznie podjętej decyzji udało mu się przekonać żonę Karolinę i razem zaciągnęli kredyt na otwarcie wymarzonej pizzerii Mariusza. Niestety, pierwszą pizzernię Mariusz otworzył na wsi i nikt tam pizzy nie kupował, dlatego interes trzeba było zamknąć. Mariusz łatwo się nie poddaje, więc spróbował szczęścia raz drugi. Pożyczył ponownie pieniądze i tym razem otworzył w Brzezinach „Pizzerię Kwadrans” bardzo blisko sporego, jak na Brzeziny osiedla. Pierwszą swoją pizzerię zamknął z powodu braku klientów, z kolei „Kwadransowi” zaszkodziło szalone wręcz powodzenie. Niedługo po otwarciu miał tylu gości i zamówień na wynos, że niedoświadczona załoga, zarządzana, a raczej niezarządzana przez Mariusza zaczęła wydawać przypalone, albo niedopieczone pizzę. W niewielkiej miejscowości lokal szybko zyskał złą renomę i od tej pory nikt tu nie zagląda. „Kwadrans” przestał przynosić jakiekolwiek dochody, a kredyty trzeba spłacać. Miesięczna rata to cała pensja żony Mariusza, która pracuje w sklepie. Trudna sytuacja finansowa sprawiła, że Mariusz stał się nerwowy, na czym cierpią nie tylko relacje między nim, a jego pracownikami, ale też małżeństwo Mariusza. Karolina uważa, że Mariusz nie radzi sobie z sytuacją, ale też nie chce słuchać niczyich rad i postępując tylko wg własnego widzimisię, ciągnie na dno i pizzernię i ich małżeństwo. Karolina chciałaby żeby Magda Gessler przemówiła jej mężowi do rozsądku. To będzie jednak spore wyzwanie dla restauratorki, bo Mariusz nie należy do tych, którzy łatwo zmieniają zdanie…
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Już od dziesięciu lat Magda Gessler przemierza kulinarną mapę Polski. W nowym sezonie nieustraszona rewolucjonistka podejmie się niemożliwego, aby stworzyć pełne oryginalnych smaków restauracje. Czy „Kuchenne rewolucje” zmienią upadające lokale w tętniące życiem miejsca? W dziesiątą rocznicę startu programu Magda Gessler nie zwalnia tempa! W nowych odcinkach najsłynniejsza polska restauratorka zawita między innymi do pizzerii „Amore Mio” w Chorzowie i „Pizza Bella” w Ustroniu. Królowa polskiej gastronomii przybędzie też na ratunek do Piły, gdzie mieści się café bar „Barka”. Przekonamy się także, jakie zmiany czekają warszawskie lokale „Na okrągło” i „Villa Ostródzka”. Czy „Kuchenne rewolucje” przyniosą wszystkim upragniony sukces? Napachanie to wieś przecinana przez ruchliwe drogi łączące stolicę regionu z nieodległymi pojezierzami, czy nawet z morzem. Z myślą o spieszących się kierowcach powstał tam lokal „Szybka szama” prowadzony przez Olgę. Początkowo pracowała tam jako manager, uczyła się też gotowania i jeździła jako kierowca. Kiedy właściciel postanowił pozbyć się restauracji, Olga skorzystała z okazji i przejęła lokal. W karcie znajduje się ponad sto pozycji, w tym czterdzieści różnych rodzajów pizzy. Dumą szefowej są wymyślne nazwy dań, takie jak „Chłop na roli”, „Farmer w kaloszach”, czy „Brat lubi”. Niestety pomimo sporych obrotów, pieniędzy brakuje. Do spłacenia zostały zaciągnięte przez poprzedniego właściciela długi. Olga pojawia się jednak w „Szybkiej szamie” jedynie raz na dwa, a nawet trzy tygodnie. Liczne obowiązki wobec trójki dzieci nie pozwalają jej w pełni poświęcić się restauracji. W efekcie lokal prowadzą pracownicy, którzy nie mają jasno określonych zadań. Dodatkowo restauracja wymaga remontu i generalnych porządków. Z tym ogólnym rozgardiaszem porządek może zrobić tylko Magda Gessler!
/ Polska / 2020 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Żukowo, karczma „Sidło” Na Kaszubach w niewielkiej miejscowości Żukowo pani Ilona wybudowała okazałą drewnianą karczmę, marząc o tym, że będzie to rodzinny biznes oraz źródło utrzymania dla niej i dwójki jej dorosłych dzieci. Niestety, jak to w życiu zwykle bywa, marzenia rodziców, często rozmijają się z oczekiwaniami ich dzieci. Córka pani Ilony, chociaż pełni funkcję menadżera restauracji, to szczerze przyznaje, że prawdziwą jej pasją są narty, więc każdej zimy wyjeżdża, żeby pracować jako instruktor narciarstwa. Syn pani Ilony zdecydował się na własny biznes, ponieważ nie potrafił porozumieć się z mamą co do stylu zarządzania restauracją. Zdanie syna pani Ilony podzielają nie tylko pracownicy restauracji, ale również liczni w tym miejscu uczniowie na praktykach. Wszyscy zgodnie twierdzą, że w pracy przeszkadza im chaos wprowadzany przez szefową i jej rodzinę. Tak istotne informacje jak rezerwacje, ustalone menu na zamówione imprezy bardzo często nie docierają do nikogo z pracowników, którzy są zaskakiwani w ostatniej chwili. Wszyscy twierdzą, że tutaj nikt nie zarządza, bo pani Ilona chciałaby polegać na swoich dzieciach, które chociaż wpływają na jej decyzje, same nie angażują się do końca w prowadzenie karczmy. Chociaż na Kaszubach nie brakuje potencjalnych gości, bo to tereny atrakcyjne turystycznie, ale też codziennie mnóstwo osób przejeżdża tędy trasą w kierunku Gdańska, to niewielu przejezdnych decyduje się posilić właśnie w „Sidle”. Oczywiście właścicielka sama nie potrafi znaleźć przyczyny niepowodzenia, bo jest przekonana, że i wystrojowi karczmy i menu, w którym można znaleźć dziczyznę, trudno coś złego zarzucić. Dlatego pani Ilona postanowiła wezwać na pomoc Magdę Gessler, która postawiła na nogi niejedną upadającą restaurację. Ale nawet Magda Gessler, która zna wszystkie „grzechy” polskich restauratorów zaniemówi, kiedy usłyszy o… carpaccio z dzika!
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Rzeszów, „Pablo Picasso” Na jednej z głównych ulic Rzeszowa naprzeciwko dworca kolejowego znajduje się restauracja o raczej oryginalnej nazwie – „Pablo Picasso”. Otworzył ją kucharz, Paweł razem z żoną Joanną. Ponieważ Paweł pracował trochę za granicą, nawet w restauracjach z gwiazdką Michelin (!), marzyła mu się oryginalna restauracja, inna niż wszystkie i to on nazwał swój lokal nazwiskiem sławnego malarza. Nazwa choć może wydawać się abstrakcyjna, miała swoje uzasadnienie - Pablo, bo właściciel nazywa się Paweł, a Piccaso, bo Paweł miał aspirację tworzenia sztuki na talerzu. Wysokie aspiracje właściciela zapewne natchnęły go do stworzenia menu z zaskakującą mieszanką kuchni narodowych. W Pablo Piccaso można zamówić dania hiszpańskie z ojczyzny malarza, ale też nie wiedzieć czemu, włoskie i meksykańskie. Sam właściciel nigdy zresztą Hiszpanii i Meksyku nie odwiedził, Włochy owszem, miał okazję zwiedzać, ale niezbyt długo i raczej pobieżnie, jak sam przyznaje. Chociaż wejście do restauracji zdobią wielkie zdjęcia dań stworzonych przez Pawła, a obok lokalu przechodzi mnóstwo ludzi, w Pablo Piccaso prawie nikt nie jada. Nieliczni goście, to niestety zazwyczaj klienci baru, który był kiedyś w miejscu restauracji Pawła , którzy wpadają tu tylko na chwilę wypić jedno piwo. Właściciele ledwo wiążą koniec z końcem, ale od kiedy Joanna urodziła drugie dziecko i nie mogła spędzać w pracy całych dni, sytuacja zaczęła robić się beznadziejna. Paweł przyznaje, że stracił już werwę i chęć do gotowania, a Joanna chociaż wierzy w jego talent, rozdarta miedzy wymagającą poświecenia pracą, a opieką nad dwójką malutkich dzieci, nie ma siły i nie potrafi znaleźć recepty na ich problemy. Obydwoje liczą na pomoc Magdy Gessler i wierzą, że tylko ona potrafi im pomóc.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): „Kuchenne rewolucje” już od jedenastu lat budzą emocje widzów siedzących przed telewizorami. Próżno szukać na mapie Polski miejsc, gdzie Magda Gessler jeszcze nie dotarła. W najnowszym sezonie odwiedzi między innymi: Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń czy Inowrocław. Słynna restauratorka zmieni nie tylko menu i wygląd lokali, ale przede wszystkim sposób myślenia ludzi o ich gastronomicznym biznesie. I choć w czasie pandemii zadanie wydaje się podwójnie trudne, dla Magdy Gessler nie ma rzeczy niemożliwych! PIEKARY ŚLĄSKIE – Modry Kociołek/Laboratorium Chleba W Piekarach Śląskich, górniczym mieście liczącym sobie 50 tysięcy mieszkańców, króluje śląska kuchnia. Nie inaczej karmią też w „Modrym Kociołku”, restauracji prowadzonej od siedmiu lat przez Ewę i jej męża Wojtka. Problem w tym, że żadne z nich nie ma talentu do zarządzania zespołem. Ewa otwarcie mówi, że nie umie niczego wymagać i ma kłopot z wydawaniem najprostszych poleceń. Z kolei Wojtek nie mówi, tylko krzyczy i przyznaje się, że gdy coś go wkurzy to lepiej schodzić mu z drogi. A najczęściej podnosi głos na pomagające w restauracji córki – będącą w ciąży Agnieszkę i siedemnastoletnią Oliwię. Zwłaszcza młodszej dostaje się często. Dziewczyna z powodu pracy w restauracji nie ma czasu na naukę, o życiu towarzyskim nie wspominając. Choć w „Modrym Kociołku” uwija się cała rodzina, efektów nie widać. Klienci zaglądają tu tylko w weekend, a i tak nie ma ich za dużo. Restauracja już dawno przestała przynosić zyski, a dalsze dokładanie do lokalu grozi katastrofą. Czy Magdzie Gessler uda się wprowadzić do tej śląskiej rodziny spokój a do ich biznesu dobrobyt?
/ Polska / 2021 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Dąbrowa Górnicza, „Juran” Od wielu lat w Dąbrowie Górniczej istnieje restauracja „Juran”. Oryginalna nazwa to połączenie skróconych imion właściciela Jurka i jego partnerki Anetty, zwanej przez rodzinę Anią. Formalnym właścicielem restauracji jest Jurek, ale prowadzi ją Ania, a pomagają jej dorosłe dzieci Marta i Roland. Niestety restauracja od lat przynosi same straty, a ponieważ Jurek prowadzi drugi, dochodowy interes – recykling samochodów, to jak sam przyznaje jest dla restauracji kasą „zapomogowo – pożyczkową”. Dlatego wychodząc z założenia, że firma, która przynosi zyski jest ważniejsza, Jurek zaanektował Jurana na swoje biuro, w którym spotyka się ze swoimi klientami, a cały parking przed Juranem zastawił złomowanymi samochodami. To wszystko powoduje, że potencjalni goście, którzy podjeżdżają pod restaurację, boja się zaparkować samochód i omijają lokal szerokim łukiem. Jurek za to uważa, że im większe długi w restauracji, tym więcej samochodów musi trafić do recyklingu, żeby wyrównać straty finansowe. Ania i jego dzieci bardzo by chciały, żeby restauracja zaczęła prosperować, ale bez inwestycji i uprzątnięcia parkingu to niemożliwe, a na to nie zgodzi się Jurek. Ta sytuacja to błędne koło, a cierpi na tym cała rodzina, ale chyba najbardziej Ania, która nie może patrzeć „jak restauracja powoli umiera”. Czy Magda Gessler będzie potrafiła rozwiązać tak skomplikowany problem i przekonać Jurka do zmian? I czy znajdzie sposób, żeby tchnąć życie w martwą restaurację? To na pewno nie będzie łatwe zadanie!
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Kielce, „Jadłodajnia Bartosz” Pani Agnieszka od zawsze lubiła gotować, wymyślać własne, oryginalne przepisy na nowe dania, a pasję do kuchni przejawiała podobno od najmłodszych lat. Więc kiedy miała 22 lata wyjechała z Polski na parę lat za granicę z zainteresowaniem poznawała obce kuchnie, np. arabską i hinduską, która jest jej ulubioną. Po powrocie do kraju była zasypywana przez znajomych prośbami o organizowanie przyjęć, ugotowanie czegoś ciekawego, dlatego stwierdziła, że gastronomia to może być jej sposób na życie. Pewna swoich umiejętności, skończyła kurs gastronomiczny i przystąpiła do egzaminu mistrzowskiego, który udało się jej zdać za pierwszym razem. I z takim przygotowaniem zawodowym wiele lat temu przejęła funkcjonującą już „Jadłodajnię Bartosz”. Chociaż sama najbardziej lubi kuchnię orientalna, postanowiła nie zmieniać profilu dobrze działającej jadłodajni serwującej kuchnię polską. Niestety od 3 lat sytuacja finansowa „Jadłodajni Bartosz" stale się pogarsza, a w Kielcach wyrosła liczna konkurencja, ponieważ działa tam 26 tego typu lokali gastronomicznych. Co gorsza, jedna z tych licznych jadłodajni od niedawna działa po drugiej stronie ulicy, vis a vis „Jadłodajni Bartosz”, odbierając klientów pani Agnieszce, szczególnie tych młodych, studentów pobliskiej uczelni. Chociaż właścicielka jest przekonana o jakości swoich potraw, przyznaje, że bywa zmęczona nadmiarem obowiązków - sama dba o zaopatrzenie, pełni funkcję szefa kuchni, bo nie ma drugiego kucharza, który by ją zastąpił, tylko pracujące od lat pomoce kuchenne. Problemów jest wiele, a pani Agnieszka tylko jedna, dlatego postanowiła wezwać na Magdę Gessler!
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. „Papalina” Warszawa Właścicielem warszawskiej restauracji „Papalina” (po chorwacku „Szprotka”) Marek został trochę przez przypadek. Jego znajomy, Chorwat, z którym prowadził interesy wyjechał z Polski, a Marek przejął jego restaurację, serwującą kuchnię chorwacką. „Papalina” położona przy jednej z głównych arterii Ursynowa, wydawała się być świetnym biznesem, a Marek, który uważa się za biznesmena, swoją restaurację traktuje, jak kolejny biznes, który ma przynosić stały dochód. Chociaż sam przyznaje, że do tej pory nie miał do czynienia z gastronomią, to wprowadził parę zmian, które wydawały się mu konieczne. I tak „Papalina” pod nowymi rządami zyskała białe, wyprasowane obrusy na stołach, ściany zmieniły kolor na jasny, a kelnerzy na życzenie szefa obsługują gości wyprostowani i ubrani w obowiązkowe białe koszule. Samą kuchnię Marek powierzył młodemu kucharzowi, który pewny swych umiejętności wywarł na nim bardzo dobre wrażenie. Marek szczerze powiedziawszy nie miał innego wyjścia, jak zawierzyć szefowi kuchni, ponieważ sam na kuchni chorwackiej zna się słabo. W Chorwacji bywał tylko w sprawach interesów i nie miał czasu na poznawanie lokalnej kuchni i chorwackiej kultury. Niestety „Papalina”, nie daje Markowi powodów do dumy, a co gorsza nie przynosi również zysków. Właściciel sam przyznaje, że wyczerpał już pomysły na usprawnienie tego biznesu, więc zdecydował się poprosić o pomoc Magdę Gessler.
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyOpis odcinka programu (streszczenie): Magda Gessler - niekwestionowana Królowa smaku i rewolucji. Jej doświadczenie i temperament zmieniły oblicze kilkudziesięciu restauracji w całym kraju. „Kuchenne Rewolucje” to hit od wielu sezonów. Tym razem wkracza w trzynasty i bynajmniej nie będzie on pechowy. Lubartów „Ognisty smok” Właściciel restauracji „Ognisty smok” Michał jest wielbicielem kuchni orientalnej, ale w Lubartowie, gdzie mieszka nie było żadnej restauracji czy baru serwującego takie jedzenie. Najbliższy bar z kuchnią np. wietnamską znajdował się aż w Lublinie, dlatego Michał otworzył „Ognistego smoka” przy jednej z głównych ulic Lubartowa. Jego atutem miał być wietnamski kucharz, czyli Nam. Po chwilowym sukcesie z niejasnych do końca powodów dla Michała w „Ognistym smoku” zaczęły się problemy i coraz mniej osób przychodziło coś zamówić i zjeść. Zarówno Michał jak i jego żona przyznają, że być może nie wszystkie potrawy przyrządzane przez Nam’a smakują ich gościom. Niestety, żadne z ich nie jest stanie przekazać wietnamskiemu kucharzowi swoich uwag, ponieważ Nam nie mówi po polsku, a Michał i jego żona nie znają słowa po wietnamsku, dlatego zwykła prośba o wydawanie mniej pikantnych potraw, jest przez Nama ignorowana. W dodatku Nam bardzo nie lubi jeśli ktokolwiek wtrąca się mu do gotowania i bez ogródek potrafi to dać zrozumienia. Michał próbując ratować swój bar do menu „Ognistego smoka” wprowadził mniej egzotyczne potrawy, który lubią wszyscy, czyli fast food – kebab, panierowane kurczaki, frytki itp. Jednak na nic to się zdało i sytuacja finansowa restauracji stale się pogarsza, dlatego Michał postanowił zaprosić Magdę Gessler. Czy słynna restauratorka da radę zmienić upartego kucharza i czy w Lubartowie powstanie nowa, pyszna wietnamska restauracja?
/ Polska / 2016 / program kulinarno-rozrywkowyEmisja Kuchenne rewolucje miała miejsce:
Kuchenne rewolucje można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Food Network, TVN, TVN Style
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: