Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-06-12 - ramówka, emisje

2018-06-12 Pokaż dziś

06:00

Było sobie życie: Serce

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o funkcjach i budowie serca. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o funkcjach i budowie serca.

Godziny emisji Było sobie życie

06:35

Sportowe laboratorium: Hokej na sledgach

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bracia Cooper i Cole uwielbiają hokeja na siedząco. Wraz z zawodowcem Jordanem dowiadują się sporo o trzeciej zasadzie dynamiki Newtona. Bracia Cooper i Cole uwielbiają hokeja na sankach. Wraz z zawodowcem Jordanem opowiadają Nykeemowi, gospodarzowi programu, o tej świetnej dyscyplinie. Przy okazji dowiadują się tego i owego o trzeciej zasadzie dynamiki Newtona.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Ekspres naukowców: Naukowa prawda o śliczności

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Dlaczego młode zwierzęta wydają się nam takie słodkie? Kati i Thomas poznają zaskakującą odpowiedź, jakiej udziela nauka. Dlaczego młode zwierzęta wydają się nam takie słodkie? Kati i Thomas poznają zaskakującą odpowiedź, jakiej udziela nauka. Dowiemy się też, jak statki strażackie gaszą pożary na wodzie.

Godziny emisji Ekspres naukowców

07:30

GEOlino: Kambodża: Soun i węże

program kulturoznawczy Czas: 12min.

W porze deszczowej wody jeziora Tonle Sap w Kambodży zalewają okoliczne lasy. Rybacy wypływają z wiosek i polują na węże wodne. W porze deszczowej wody jeziora Tonle Sap w Kambodży zalewają okoliczne lasy. Rybacy wypływają z wiosek i polują na cenną zwierzynę – węże wodne. Osierocona Soun rusza w łodzi z krewnymi.

Godziny emisji GEOlino

07:50

Marvi Hammer: Pumy i węże morskie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Puma to ssak z rodziny kotowatych oraz drugi, po jaguarze, najcięższy kot w obu Amerykach. Ponadto: czy węże morskie są jadowite? Puma to ssak z rodziny kotowatych, a zarazem drugi, po jaguarze, najcięższy kot w obu Amerykach. Ponadto: czy węże morskie są jadowite?

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Naukowe dowody: Napięcie powierzchniowe

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Holenderka Maureen przechadza się polami tulipanów i często widzi krople wody na ich liściach. Dowie się, skąd się tam biorą. Dwunastoletnia Maureen mieszka na farmie tulipanów w Holandii. Przechadzając się polami, często widzi krople wody na liściach tych kwiatów. Dowie się dziś, czym jest napięcie powierzchniowe.

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

W zwierciadle nauki: Dwa razy proszę

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza pogada z zombiakiem, żeby dowiedzieć się, jak liczby za sprawą podwajania rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa! W tym ekscytującym odcinku śledczy zaplączą się w chiński makaron, uczestnicy wyzwania wpadną w oślizgłe jajeczka, zaś Hamza pogada z zombiakiem. Po co? Żeby dowiedzieć się, jak za sprawą podwajania liczby rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa!

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:20

Magija: Zaklęcia

program o sztuce Czas: 11min.

Jay mówi "hokus pokus" i "abrakadabra", po czym prezentuje pełnię swoich magicznych możliwości! Jay mówi "hokus pokus" i "abrakadabra", po czym prezentuje pełnię swoich magicznych możliwości!

Godziny emisji Magija

09:40

Co wy wiecie o zabawkach?: Latawiec

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Zabawka, broń, urządzenie meteorologiczne, strach na wróble lub sztuczka rybaków – czym jest ta cudowna rzecz? Jak zbudować latawiec? Zabawka, broń oblężnicza, urządzenie meteorologiczne, strach na wróble lub sztuczka rybaków – czym jest ta cudowna rzecz? Jak wykorzystać swoją pomysłowość do budowy latawca i wzlecieć w niebo? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku.

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

09:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 4

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

10:25

Sportowe laboratorium: Kręgle

program o zdrowiu Czas: 10min.

Melissa, zawodowo grająca w kręgle, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada o sile bezwładności. Jennifer to młoda, niezwykle utalentowana adeptka kręgli. Melissa, zawodowo uprawiająca tę dyscyplinę, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada przy tej okazji o sile bezwładności.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

10:45

Nauka na maksa: Wibrobot

program technologiczny Czas: 21min.

Wibracje napędzają rozedrganego wibrobota. Na tyle dużego, że przejedzie się nim Phil. Ponadto: zatrzymywanie wody w powietrzu i lasery! Wibracje są źródłem napędu nieco rozedrganego wibrobota. Na tyle dużego, że może się nim przejechać nasz Phil. Ponadto: kręcenie trzymetrową monetą, zatrzymywanie wody w powietrzu oraz lasery!

Godziny emisji Nauka na maksa

11:20

Artzooka: Drukowanie fotografii

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie drukuje fotografię, robi wskaźnik wiatru z torebki po chipsach oraz zwierzątka z wyciorów do fajek. Jeremie drukuje fotografię, robi wskaźnik wiatru z torebki po chipsach oraz zwierzątka z wyciorów do fajek.

Godziny emisji Artzooka

11:50

Ekspres naukowców: Jak w zegarku

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Thomas i Kati badają tajemnicze i niezwykle precyzyjne wahadła. Ponadto: po co jeżowi tyle igieł? Thomas i Kati badają tajemnicze i niezwykle precyzyjne wahadła. Ponadto: po co jeżowi tyle igieł?

Godziny emisji Ekspres naukowców

12:25

Siesta Z: „Odyseja” Homera

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta pływa po morzach z Odyseuszem, który chce dotrzeć do Itaki, gdzie czeka na niego Penelopa. Muszą pokonać wiele niebezpieczeństw. We śnie Siesta pływa po morzach z Odyseuszem, który chce wrócić do Itaki. Jego żona Penelopa czeka na niego mimo plotek, że zginął na wojnie. Zalotnicy nalegają, by Penelopa ponownie wyszła za mąż, a Siesta i Odyseusz pokonują wiele niebezpieczeństw, by dotrzeć do domu.

Godziny emisji Siesta Z

Reklama
12:45

Była sobie Ziemia: Rabunkowe połowy

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W Japonii Strażnicy Planety poznają fatalne skutki połowów rabunkowych. Strażnicy Planety jadą do Japonii, gdzie poznają katastrofalny wpływ połowów wielorybów na zagrożone gatunki.

Godziny emisji Była sobie Ziemia

13:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Draka Śluzaka i Rekin salonowy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

JD niechcący stwarza potwora Śluzaka, który zagraża miastu. W restauracji dzieciaki stają twarzą w twarz z rekinem! JD niechcący stwarza galaretowatego potwora Śluzaka, który zagraża całemu miastu. Podczas wizyty u krewnego Kenta dzieciaki wpadają na pomysł, jak przyciągnąć więcej turystów do jego restauracji. Oprócz nich zjawia się też wielki rekin z wielkimi zębiskami.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

13:50

Zręczne pomysły: Pajęcza gra

program o sztuce Czas: 14min.

Jak zrobić meksykańskie drugie śniadanie, zrobić pajęczynę do gry i wiele więcej! Jak zrobić meksykańskie drugie śniadanie, zrobić pajęczynę do gry i wiele więcej!

Godziny emisji Zręczne pomysły

14:15

Gra z głową : Pamięć

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości, czyli wspomnień – nawet tych ze snów. Składają się na nasze niepowtarzalne osobowości. Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości. Wszystkie wspomnienia – nawet te ze snów – składają się na to, kim jesteśmy. Różne połączenia wspomnień budują naszą osobowość. Niektóre bywają podobne, ale każda jest niepowtarzalna.

Godziny emisji Gra z głową

14:45

Domowa nauka: Bezwładność

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Zastawialiście się, jak wyciągnąć obrus spod talerzy na zastawionym stole? Gospodarz programu Steve Spangler pokaże, jak to zrobić. Zastawialiście się, jak wyciągnąć obrus spod talerzy na zastawionym stole? Gospodarz programu Steve Spangler pokaże, jak to zrobić i zademonstruje inne domowe eksperymenty, które dowodzą praw bezwładności. Na koniec zbudujemy poduszkowiec!

Godziny emisji Domowa nauka

15:15

Nauka na maksa: Wyścigi równoległe

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wóz do wyścigów typu „drag race”. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, szybkie ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec wyważający drzwi. Phil buduje mały wóz do wyścigów typu „drag race”, który porusza się za sprawą siły bezwładu. Następnie postanawia go podrasować. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, błyskawiczne ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec, który próbuje wyważyć drzwi.

Godziny emisji Nauka na maksa

15:50

Magija: Luźna lewitacja

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget sprawią, że w powietrze wzniosą się uziemione dotąd przedmioty! Jay i Bridget sprawią, że w powietrze wzniosą się uziemione dotąd przedmioty!

Godziny emisji Magija

16:10

Operacja Auć: Fałdy głosowe i rollercoastery

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze sprawdzają, co dzieje się z naszym ciałem na rollercoasterze. Dr Chris obnaża fałdy głosowe, pojawia się też złamany łokieć. Dr Chris i dr Xand sprawdzają, co dzieje się z naszym ciałem na rollercoasterze. Dr Chris obnaża fałdy głosowe, zaś na ostrym dyżurze czeka ktoś, kto złamał łokieć w tańcu.

Godziny emisji Operacja Auć

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja? odc. 15

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Uczestnicy odpowiadają na pytania z 10 kategorii, dając widzom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Marvi Hammer: Płetwale i lwy

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in.o życiu lwiej rodziny, o zwinnych łososiach oraz o pozornie niegroźnych płetwalach błękitnych. W dzisiejszym odcinku m.in.o życiu lwiej rodziny, o zwinnych łososiach oraz o pozornie niegroźnych płetwalach błękitnych.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
17:50

Domowa nauka: Gaz

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Jest niewidzialny, ale może ugasić pożar i zmienić nasz głos… W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak ujarzmić moc gazu. Jest niewidzialny, ale może ugasić pożar i zmienić nasz głos… W tym odcinku Steve Spangler pokazuje, jak ujarzmić niesamowitą moc gazu. Co się stanie, gdy zamknie 25 osób w ciężarówce z tysiącem minirakiet wypełnionych wodą i musującymi tabletkami?

Godziny emisji Domowa nauka

18:20

Siesta Z: „Moby Dick” Hermana Melville'a

program o sztuce Czas: 12min.

Sieście śni się kapitan Ahab i jego załoga, która szuka Moby Dicka, białego wieloryba. Przez obsesję kapitana wszyscy wpadną w tarapaty. Sieście śni się, że pomaga kapitanowi Ahabowi i jego załodze, Izmaelowi i Queequegowi, w szukaniu Moby Dicka, białego wieloryba. Kapitan stracił przez niego nogę. Jego obsesja przywiedzie grupę do zguby. Wieloryb niszczy statek i zaciąga Ahaba na dno oceanu.

Godziny emisji Siesta Z

18:50

Ekspres naukowców: Stacja meteo

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak zbudować stację meteorologiczną? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku. Jak zbudować stację meteorologiczną? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

19:25

Przedziwna nauka: Papier

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że papier wynaleziono znacznie później niż pismo? Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

Godziny emisji Przedziwna nauka

20:00

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 2

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Da Vinci Learning przedstawia: „Muzykę liczb pierwszych”. W tym odcinku przedstawimy znaną pracę badawczą matematyka Bernharda Riemanna. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” angielski profesor matematyki Marcus du Sautoy przedstawia nam znaczenie odkrycia niemieckiego matematyka Bernharda Riemanna, które jest tak samo ważne jak Einsteina forma E=mc². By poznać...

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

20:40

Tajemnice inżynierii: Supersamochód

program technologiczny Czas: 58min.

Zobacz, jak zespół Formuły 1 McLaren konstruuje samochód z wykorzystaniem wyścigowych technologii. Dzięki zaproszeniu do jednego z najtajniejszych zakładów w kraju, pokażemy w programie, jak zespół Formuły 1 McLaren konstruuje samochód z wykorzystaniem wyścigowych technologii.

Godziny emisji Tajemnice inżynierii

21:55

Ekstremalne światło i mork: Ekstremalne światło i mrok

program popularnonaukowy Czas: 50min.

To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi. Jak radzą sobie ludzie mieszkający w ekstremalnych warunkach? To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi zamieszkanych przez ludzi. Jak ekstremalne światło lub jego całkowity brak wpływają na ludzki organizm i samopoczucie? Jak się przed nimi chronić? Jak je wykorzystać?

Godziny emisji Ekstremalne światło i mork

22:55

Youtuberzy w Da Vinci - Emce: Jak się uczyć?

program popularnonaukowy Czas: 10min.

Emce pokazuje, jak się efektywnie uczyć. Emce pokazuje sztuczki wspomagające zapamiętywanie.

Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - Emce

23:10

e² Energia: Węgiel i atom: zagrożenie czy szansa?

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Sekwestracja dwutlenku węgla i atom to najbardziej obiecujące źródła energii. Przez wielu uznawane są jednak za niebezpieczne. Trwają poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Odpowiedzią na stale rosnący popyt w tej dziedzinie wydają się sekwestracja dwutlenku węgla i energetyka jądrowa. Mimo potencjału, jaki w nich drzemie, uznawane są za kontrowersyjne i niebezpieczne.

Godziny emisji e² Energia

23:50

Surowa nauka: Zew dżungli

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza na „Surową naukę“ – tym razem zespół naukowców ma skonstruować podwodny system podsłuchu. Wody wokół wyspy Zanzibaru tętnią życiem – jest w nich nawet dość głośno. Da Vinci Learning przedstawia „Surową naukę“ (Rough Science) – w tym odcinku naukowcy mają za zadanie zbadać świat podwodny. Wyzwaniem jest tym razem odsłuchanie odgłosów morza oraz rozpoznanie, skąd one pochodzą. W tym celu musi zostać zbudowany specjalny mikrofon podwodny, który mógłby zarejestrować...

Godziny emisji Surowa nauka

00:25

Historia elektryczności: Epoka wynalazków

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Dowiedz się, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków. Wykorzystanie związku magnetyzmu z elektrycznością całkowicie odmieniło świat. Oto opowieść o tym, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków.

Godziny emisji Historia elektryczności

01:30

James May przedstawia: Śmiałe pomysły: Człek-maszyna

program technologiczny Czas: 56min.

Spojrzenie wgłąb świata cyborgów, robotów i robotyki uzmysłowi nam, jak trudno zbudować sztucznego człowieka. James rozmyśla nad nieuchronnie zbliżającą się chwilą złączenia człowieka i maszyny w jedno. Spojrzenie wgłąb świata cyborgów, robotów i robotyki uzmysłowi mu, jak trudno jest zbudować sztuczną wersję siebie.

Godziny emisji James May przedstawia: Śmiałe pomysły

02:30

W pogoni za długowiecznością: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 21min.

Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? W tym odcinku powiemy, co należy jeść, a czego lepiej nie tykać, oraz ile powinniśmy jeść. A także: jak dieta wpływa na proces starzenia.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

02:55

Surowa nauka: Zagubieni na morzu

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia: W tym odcinku bohaterowie „Surowej Nauki“ będą musieli stworzyć morski sprzęt ratunkowy. Na Zanzibarze powoli się sciemnia, a gdzieś na morzu prowadząca program, Kate Humble, ma kłopoty. W tym odcinku „Surowej Nauki“ (Rough Science) naukowcy mają za zadanie stworzyć sprzęt do akcji ratunkowej. Mają trzy dni, nim Kate Humble wypróbuje ekwipunek. Będzie to m.in. kamizelka ratunkowa, w której Kate ma utrzymać się na powierzchni. Oprócz tego potrzebne będzie też...

Godziny emisji Surowa nauka

03:25

Gatunki zagrożone: Nosorożec biały północny

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark dowiedzieli się, że nosorożec biały północny prawie wyginął. Chcą dopilnować, aby nosorożec czarny nie podzielił jego losu. Stephen i Mark dowiadują się na granicy Konga, że niezwykle rzadki nosorożec biały północny niemal na pewno wyginął na wolności. Nie wjeżdżają do kraju, angażują się za to w walką o uratowanie innego zagrożonego gatunku, nosorożca czarnego.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

04:25

Potwory z Głębin: Potwory z Głębin

program popularnonaukowy Czas: 51min.

Cieśninę Lembeh zamieszkują tysiące stworzeń. Parze nurków po raz pierwszy w historii udało się sfilmować wiele niezwykłych zwierząt. Cieśninę Lembeh zamieszkują tysiące stworzeń. Para nurków spędziła kilkanaście miesięcy pod wodą filmując, po raz pierwszy w historii, wiele niezwykłych zwierząt. Mikroskopijne krewetki i śmiertelnie niebezpieczne ośmiorniczki debiutują na ekranie.

Godziny emisji Potwory z Głębin

05:25

Tajemnice ewolucji: Interakcje społeczne i przetrwanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Dla niektórych zwierząt życie społeczne jest niezbędne. Współpracują, aby przeżyć, część przedkłada nawet dobro grupy nad własne. Dla niektórych zwierząt, jak bonobo czy karaluchy, życie społeczne jest niezbędne. Niektóre stworzenia przedkładają nawet dobro grupy nad własne, pracując na rzecz kolonii. Z drugiej strony – w grupach czasem dochodzi do bezlitosnej walki o dominację.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-12. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-12 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info