Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-06-19 - ramówka, emisje

2018-06-19 Pokaż dziś

06:00

Było sobie życie: Kubki smakowe i zęby

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o zębach, języku i kubkach smakowych. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o zębach, języku i kubkach smakowych.

Godziny emisji Było sobie życie

06:35

GEOlino: Dzicy jeźdźcy Joaquima

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Na farmie Joaquima dzieci mogą cieszyć się dzieciństwem, ale uczą się też odpowiedzialności. Każde opiekuje się własnym koniem. Zanim 10-letni Luam trafił na farmę Joaquima, większość życia spędził na ulicy. Tutaj dzieci dostają szansę na nowe życie. Mogą cieszyć się dzieciństwem, ale uczą się też odpowiedzialności. Każde opiekuje się własnym koniem.

Godziny emisji GEOlino

06:55

Ekspres naukowców: Latanie

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Dlaczego samolot unosi się w powietrzu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku. Dlaczego samolot unosi się w powietrzu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

07:30

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:50

Marvi Hammer: Morski rezerwat

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Tym razem poznamy wielbłąda- „statek pustyni” - i sprawdzimy waszą wiedzę na temat zwierząt. Tym razem poznamy wielbłąda- „statek pustyni” - i sprawdzimy waszą wiedzę na temat zwierząt.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Naukowe dowody: Pływanie/tonięcie

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Jedenastoletni Szwed Jacob dziwi się: dlaczego statek nie tonie, a kamień – owszem? Robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej. Jedenastoletni Jacob jest ze Szwecji i kocha żeglować. Dziwi się, jak to możliwe, że statek nie tonie, a kamień – owszem. Aby rozgryźć tę zagadkę, robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej.

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

W zwierciadle nauki: Pomiary

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, Hamza i reszta spacerują w butach klauna i robią własne glutowate robaczki. Otaczający nas świat da się zmierzyć na wiele sposobów, bardziej i mniej wiarygodnych. Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, rozmawiamy z budowniczym statku Wikingów, spacerujemy w butach klauna i robimy własne glutowate robaczki.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:20

Magija: Cuda matemagiki

program o sztuce Czas: 11min.

Matematyka sprawia, że magiczne łamigłówki są jeszcze trudniejsze... Matematyka sprawia, że magiczne łamigłówki są jeszcze trudniejsze...

Godziny emisji Magija

09:40

Co wy wiecie o zabawkach?: Minipiłkarzyki i cymbergaj

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Za co odpowiada Międzynarodowa Federacja? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

09:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 5

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

10:25

Sportowe laboratorium: Paraolimpijskie narciarstwo alpejskie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Erin, zawodowa narciarka z niepełnosprawnością ruchową, zjeżdża slalom. Dr Heather opowie, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza. Erin, zawodowa narciarka, spotyka na trasie slalomu Nykeema i Sarah, zawziętą młodą alpejkę z niepełnosprawnością ruchową. Dr Heather tłumaczy, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

10:45

Nauka na maksa: Balon na ogrzane powietrze

program technologiczny Czas: 21min.

Balon na ogrzane powietrze zmienia się w latające szkaradzieństwo. Ponadto: Phil wkłada specjalny skafander i wskakuje do lodowatej wody. Ciepło i zimno. Balon na ogrzane powietrze zmienia się w latające szkaradzieństwo. Ponadto suchy lód, najniższa możliwa temperatura, oraz: Phil wkłada specjalny skafander i wskakuje do lodowatej wody.

Godziny emisji Nauka na maksa

11:20

Artzooka: Mówiący alarm

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera. Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera.

Godziny emisji Artzooka

11:50

Ekspres naukowców: Kalejdoskopy

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak chłodzić pożywienie, nie wkładając go do lodówki? Thomas i Kati odpowiadają na to i wiele innych pytań! Kalejdoskop to nasza ukochana zabawka: ach, te światła, barwy i kształty! Jak właściwie działa to urządzenie? Ponadto: chłodzenie jedzenia bez lodówki.

Godziny emisji Ekspres naukowców

12:25

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

Godziny emisji Siesta Z

Reklama
12:45

Była sobie Ziemia: Recykling

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W tym tygodniu Strażnicy Planety oglądają z bliska proces recyklingu śmieci. Dołącz do Strażników Planety i dowiedz się, jak przebiega proces recyklingu w Manili na Filipinach oraz w Nowym Delhi w Indiach. Zobacz największe wysypiska śmieci na świecie.

Godziny emisji Była sobie Ziemia

13:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Zgrzybiały młodzieniec i Wodni przyjaciele

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kent chce wyleczyć grzybicę stóp, ale ta mutuje w... jego sobowtóra. Ponadto: lądowanie kosmitów i ich skarb. Kent chce wyleczyć grzybicę stóp, ale ta mutuje w... sobowtóra Kenta. Czy dzieciaki z Sekretnego Laboratorium zatrzymają replikanta? Ponadto: kosmici lądują w centrum Edisona, a dzieciaki muszą pomóc im znaleźć cenny „skarb”...

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

13:50

Zręczne pomysły: Anatomiczna koszulka

program o sztuce Czas: 14min.

Jak zrobić globalną chłodziarkę, ramkę na zdjęcia, anatomiczną koszulkę i wiele więcej! Jak zrobić globalną chłodziarkę, ramkę na zdjęcia, anatomiczną koszulkę i wiele więcej!

Godziny emisji Zręczne pomysły

14:15

Gra z głową : Złudzenia dotykowe

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele obiektów. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Codziennie dotykamy różnych powierzchni i odczuwamy najróżniejsze bodźce. Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele z nich. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Jak wpływa na nasze wrażenia, ruchy i myśli?

Godziny emisji Gra z głową

14:45

Domowa nauka: Cola

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku Steve Spangler wrzuca Mentosy do setek butelek z colą, tworząc musujące gejzery. Gospodarz programu Steve Spangler słynie z wrzucania Mentosów do butelek z colą i tworzenia musujących gejzerów. W tym odcinku ulepsza swój trik, używając setek butelek. Pokaże też inne ciekawe eksperymenty, które można przeprowadzić w domu z pomocą coli.

Godziny emisji Domowa nauka

15:15

Nauka na maksa: Elektromagnes

program technologiczny Czas: 21min.

Phil próbuje skonstruować jak najsilniejszy elektromagnes. Ponadto: wybiera się na biegun północny z kompasem w ręku. Phil próbuje skonstruować jak najsilniejszy elektromagnes. Ponadto: zabawa z ferrofluidem. Czarodzieje! Oraz Phil, który wybiera się na biegun północny z kompasem w ręku.

Godziny emisji Nauka na maksa

15:50

Magija: Magia kieszonkowa

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget sięgają głęboko do kieszeni po opętańczo dzikie triki. Jay i Bridget sięgają głęboko do kieszeni po opętańczo dzikie triki.

Godziny emisji Magija

16:10

Operacja Auć: Czy pijesz dostatecznie dużo wody?

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze sprawdzają swój mocz oraz badają jad węża. Tymczasem na ostrym dyżurze: podbite oko i uraz głowy. Lekarze tłumaczą, jak po wyglądzie moczu stwierdzić, czy piliście dostatecznie dużo. Dr Chris sprawdza, jak jad węża uszkadza organizm. Tymczasem na ostrym dyżurze: jeden pacjent uderzył głową o poręcz, drugi ma wielkie limo.

Godziny emisji Operacja Auć

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja? 16

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Uczestnicy odpowiadają na pytania z 10 kategorii, dając widzom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Marvi Hammer: Zagrożone lemury

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku udamy się na Madagaskar – wyspę lemurów, zobaczymy pływający samolot i poskaczemy razem z kangurami. W dzisiejszym odcinku udamy się na Madagaskar – wyspę lemurów, zobaczymy pływający samolot i poskaczemy razem z kangurami.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
17:50

Domowa nauka: Jajka

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler odkrywa niesamowite sztuczki naukowe, które możemy robić z jajkami. Jak chodzić po nich, nie zamieniając ich w jajecznicę? W tym odcinku Steve Spangler odkrywa niesamowite sztuczki naukowe, które można zrobić ze zwykłym kurzym jajkiem. Pokazuje, jak złożyć jajko i schować je do kieszeni oraz uczy, jak chodzić po jajkach, aby nie zamienić ich w jajecznicę.

Godziny emisji Domowa nauka

18:20

Siesta Z: „Frankenstein” Mary Shelley

program o sztuce Czas: 13min.

Dr Frankenstein stwarza potwora. Zaczyna się go bać i wyrzuca go. Czy Siesta zdoła powstrzymać potwora, który szuka zemsty? Sieście śni się, że razem z doktorem Frankensteinem powołuje do życia potwora. Doktor zaczyna się go bać i wyrzuca go z laboratorium. Siesta i potwór uczą się, jak przetrwać. Potwór staje się silniejszy i zaczyna szukać zemsty. Czy Siesta zdoła go powstrzymać?

Godziny emisji Siesta Z

18:50

Ekspres naukowców: Mięknące kości

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W jaki sposób twarde kości stają się miękkie jak guma? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku. W jaki sposób twarde kości stają się miękkie jak guma? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

19:25

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Księżyc

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to Księżyc! Dowiecie się, dlaczego nasz satelita pozornie nas śledzi. Dzisiejszy temat to Księżyc! Dowiecie się, dlaczego nasz satelita pozornie nas śledzi. Harrison zgłębia ciekawe pytania na temat księżyca: dlaczego naszym zdaniem wilki do niego wyją, czy zmienia on ludzi w wilkołaki oraz który człowiek stanął na nim jako pierwszy.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

19:50

Mily Pytalska: Dziwne zwierzę

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Suczka broniąca małych zaatakowała Mily. Zwierzę działało instynktownie i Mily zastanawia się: czy ludzie też mają zwierzęce instynkty? Mily została zaatakowana przez suczkę, która właśnie urodziła szczeniaki. Tata wyjaśnia, że zwierzę kierowało się instynktem i Mily zastanawia się: czy ludzie też mają zwierzęce instynkty?

Godziny emisji Mily Pytalska

20:00

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 3

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku dowiemy się, jak komputer zgłębia tajemnicę liczb pierwszych. Co to są liczby pierwsze, co sprawa, że są one wyjątkowe i jakie mają znaczenie dla naszego życia codziennego? W tym odcinku cyklu Da Vinci Learning „Muzyka liczb pierwszych” brytyjski profesor matematyki Marcus du Sautoy wyjaśnia, w jaki sposób matematycy wykorzystują moc komputerów do zgłębiania tajemnicy liczb pierwszych.

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

20:40

Tajemnice inżynierii: Satelita

program technologiczny Czas: 58min.

W programie krok po kroku pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata. Najnowocześniejsze satelity komunikacyjne są dziś projektowane i konstruowane w Wielkiej Brytanii. Dzięki wyjątkowemu zaproszeniu od ich producenta, firmy Astrium, pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata.

Godziny emisji Tajemnice inżynierii

21:55

Podniebni myśliwi - świat ważek: Podniebni myśliwi - świat ważek

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Zobacz niezwykły świat ważek, zanim ich naturalne środowisko przestanie istnieć. Poznaj ich nietypowy cykl życia i dowiedz się więcej. Zobacz niezwykły świat ważek, zanim ich naturalne środowisko przestanie istnieć. Dowiedz się, co czyni z nich zabójców doskonałych. Poznaj ich nietypowy cykl życia, miłosne akrobacje i sposób w jaki z larwy przepoczwarzają się w dorosłe owady.

Godziny emisji Podniebni myśliwi - świat ważek

22:55

Youtuberzy w Da Vinci - SciFun: CO2 i wrzenie zimnej wody

program popularnonaukowy Czas: 11min.

Scifun pokazuje właściwości dwutlenku węgla i wrzenie zminej wody. Scifun wytwarza dwutlenek węgla i pokazuje jego właściwości oraz wyjaśnia zjawisko wrzenia zmnej wody.

Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - SciFun

23:10

e²: Transport: Londyn: jedź i płać

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Aby wjechać do miasta trzeba teraz słono zapłacić. Czy ten pomysł się sprawdzi? Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Za wjazd do miasta i miejsce do parkowania trzeba teraz słono zapłacić. Dzięki temu metropolia powoli staje się pionierem efektywnej komunikacji miejskiej i rajem dla pieszych.

Godziny emisji e²: Transport

23:50

Surowa nauka: Pranie

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning przedstawia: W tym odcinku bohaterowie „Surowej Nauki“ będą musieli zbudować pralkę. W tym odcinku „Surowej Nauki“ (Rough Science) grupa naukowców musi zatroszczyć się o to, by ich ubrania były czyste. Dlatego też muszą zbudować pralkę. Jest to zadanie, które wymaga prawdziwego ducha twórczości. Wynik ich pracy to maszyna do prania składająca się z wiadra, roweru, paru piłeczek tenisowych i wiertarki. Brakuje im tylko mydła, które zostanie zrobione z roślin rosnących na wyspie.

Godziny emisji Surowa nauka

00:25

Historia elektryczności: Odkrycia i rewolucje

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Dziś znaleźliśmy się u progu kolejnego przełomu… Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Jesteśmy dziś u progu kolejnego przełomu. Jeśli bowiem poznamy tajemnicę nadprzewodnictwa, możemy ponownie odmienić świat.

Godziny emisji Historia elektryczności

01:30

James May przedstawia: Śmiałe pomysły: Energia w ręce ludu

program technologiczny Czas: 58min.

James zaprasza na poszukiwanie lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii. James zastanawia się, dlaczego w lśniący nowością XXI wieku olbrzymią większość energii nadal pozyskujemy spalając martwe rośliny i zwierzęta. Szuka lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii.

Godziny emisji James May przedstawia: Śmiałe pomysły

02:30

W pogoni za długowiecznością: Wytrenuj mózg

program o zdrowiu Czas: 22min.

Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową. Z wiekiem stajemy się bardziej roztargnieni, mniej inteligentni, maleje nasza podzielność uwagi – to prawda czy mit? Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

02:55

Surowa nauka: Góry

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej nauki“ naukowcy mają za zadanie podać wagę i wysokość góry Mount Kendall. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku “Surowej Nauki” (Rough Science) obóz naukowców znajduje się w pobliżu wzgórza góry Mount Kendall w Górach Skalistych – tutaj grupa naukowców ma do wykonania następne zadania. Jak wysoka i jak ciężka jest góra Mount Kendall od podłoża ziemi aż do jej szczytu? Naukowcy muszą znaleźć poprawną odpowiedź na to pytanie. Aby zdać ten...

Godziny emisji Surowa nauka

03:25

Gatunki zagrożone: Aj-aj

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Stephen i Mark lecą na Madagaskar w poszukiwaniu aj-aja. To zwierzę, które podobno zwiastuje śmierć i dlatego jest tępione. Stephen i Mark lecą na Madagaskar w poszukiwaniu aj-aja, czyli palczaka madagaskarskiego. Prowadzące nocny tryb życia zwierzę jest tak szpetne, że podobno zwiastuje śmierć. Dlatego od lat jest prześladowane. Aj-aj ma jednak większy problem – wycinkę lasów pod uprawy.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

04:25

Energia w roku 2050 - Życie po krachu naftowym: Energia w roku 2050 – Życie po krachu naftowym

program popularnonaukowy Czas: 44min.

Poznajemy szereg fascynujących projektów ekologicznych i przyglądamy się globalnym problemom, od których może zależeć przyszłość świata. Ropa naftowa zasila olbrzymią część cywilizacji – co będzie, gdy jej złoża wyschną? Uczeni z całego świata przygotowują nas na życie bez paliw kopalnych, opracowując nowe technologie i szukając nowych źródeł energii dla współczesnego społeczeństwa. Oto wyniki ich pracy.

Godziny emisji Energia w roku 2050 - Życie po krachu naftowym

05:10

Futuris: Przed nami zieleńsza droga

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku poznamy technologie stosowane w samochodach elektrycznych oraz zespoły mające największy wpływ na ich rozwój. Elektryczne samochody są istotną częścią „zielonej rewolucji transportowej”. Który zespół odgrywa największą rolę w ich rozwoju? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo i niezawodność zarówno samych elektrycznych samochodów jak i ich stacji ładujących?

Godziny emisji Futuris

05:25

Tajemnice ewolucji: Wczesne przystosowanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Oto gatunki, które wcześnie przystosowały się do swojego środowiska: rekin, pszczoła, rodzina wielopłetwcowatych czy piżmowół arktyczny. Rekin, pszczoła, ryby z rodziny wielopłetwcowatych czy piżmowół arktyczny miliony lat temu tak dobrze przystosowały się do środowiska naturalnego, że dziś są żywymi skamieniałościami. Badając je poznajemy sekrety ewolucji i przetrwania.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-19 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info