Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-05-28 Pokaź dziś

06:00

Prawdy i mity filmowej elity: Prawda i fałsz w „Kodzie da Vinci" Godziny emisji

Film „Kod da Vinci", który rzekomo obnaża mroczne sekrety chrześcijaństwa, zaintrygował wiele osób. Czy w tej sensacyjnej opowieści jest chociaż ziarno prawdy?

06:50

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Monte Cassino Godziny emisji

Monte Cassino bez Władysława Andersa? Obraz bohaterstwa Polaków w jednej z kluczowych bitew II wojny światowej w wydaniu PRL-owskiej propagandy - z pominięciem postaci dowódcy.

07:15

Badacze mumii: W krypcie Medyceuszy Godziny emisji

Towarzyszymy ekipie ekspertów, która dokonuje ekshumacji ciał rodziny Medyceuszów. Korzystając z najnowszych technologii i sprzętu naukowcy próbują poznać życie tego znanego rodu.

08:05

Największe zagadki historii, odc. 8 Godziny emisji

Dziennikarz Oliver Steeds próbuje rozwiązać największe zagadki historii świata. W tym celu wyrusza do niezwykłych i najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

09:00

Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

W Penzance w Kornwalii Drew Pritchard musi stoczyć walkę ze sprzedawcą, który nie chce rozstawać się ze swoimi przedmiotami. W Norfolku łowca staroci zabiera nas do muzeum magii.

10:00

Militarny ranking: Słynne formacje Godziny emisji

Od armii Hitlera w czasie II wojny światowej po jednostki SAS: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów pozwolą nam lepiej poznać najsłynniejsze siły zbrojne czasów nowożytnych.

11:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek Godziny emisji

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

12:00

Wojenne burze: Wojna na morzu - lądowanie w Normandii, 6 czerwca 1944 roku Godziny emisji

Morza, przypływy, piaski i nadmorskie burze w północnej Europie. Wojskowy meteorolog, dr Vladimir Jankovic, wyjaśnia znaczenie tych czynników w strategii wojennej.

12:30

Wojenne burze: Wojna na śniegu - bitwa o Alpy, 1915-1918 Godziny emisji

Wojskowy meteorolog, dr Vladimir Jankovic omawia znaczenie niskich temperatur, lawin śnieżnych oraz wysoko położonych terenów w Alpach w strategii wojennej.

13:00

Hitler - anegdoty, mity i kłamstwa, odc. 5 Godziny emisji

Reżim nazistowskiego dyktatora w latach 1941-1942. Dowiemy się, w jaki sposób lekceważenie dowództwa armii przez Hitlera i jego wybujałe ambicje doprowadziły do konfliktu z ZSRR.

14:00

Złoto wojny secesyjnej: Skarb z Chester Godziny emisji

Ekipa łowców skarbów kontynuuje poszukiwania zaginionego złota i podąża śladami prezydenta Jeffersona Davisa. Larry i Brant rozdzielają się, aby sprawdzić dwa różne tropy.

15:00

Kod Jezusa: Kości Jana Chrzciciela Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

16:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 2 Godziny emisji

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

17:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Faludżę Godziny emisji

Prawdziwe bitwy widziane oczami zwykłych żołnierzy. W tym odcinku przyjrzymy się zaciętym walkom sił amerykańskich z rebeliantami o kontrolę nad irackim miastem.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

19:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

20:00

Największy samolot Hitlera Godziny emisji

W 2012 roku nurkowie znaleźli u wybrzeży Sardynii wrak ogromnego samolotu. Na głębokości 65 metrów spoczywa messerschmitt Gigant, największy samolot z czasów II wojny światowej.

21:00

Między kroplami deszczu, odc. 3 Godziny emisji

Przejmująca lekcja historii o losach krakowskich Żydów podczas II wojny światowej. Nazistowski terror, szykany i eksterminację na masową skalę zdołali przetrwać jedynie nieliczni.

22:00

Maszyny śmierci: Współczesne urządzenia Godziny emisji

Najokrutniejsze narzędzia kar i tortur, jakie wynalazł człowiek. Poznamy budowę i działanie urządzeń do wykonywania egzekucji, które często były technicznymi majstersztykami.

23:00

Nefretete Godziny emisji

Sylwetka archeologa Nicholasa Reevesa, który wyrusza na poszukiwania grobowca Nefretete. Reeves twierdzi, że to ostatni nie odkryty królewski grobowiec w egipskiej Dolinie Królów.

00:00

Jak powstało dzisiaj: Colt uczynił ludzi równymi Godziny emisji

Gdyby w 1844 roku mała grupa Strażników Teksasu została zabita przez osiemdziesięciu wojowników z plemienia Komanczów, Ameryka być może nie stałaby się przemysłową potęgą.

00:30

Jak powstało dzisiaj: Złoto na pierwszych stronach gazet Godziny emisji

Złoto w Kalifornii przyciągało tłumy poszukiwaczy fortuny. Wśród nich był biedny jak mysz kościelna George Hearst. Po latach trudów i mozolnej pracy jego syn przejął gazetę.

01:00

Poszukiwacze skarbów: Fontanna pełna gotówki Godziny emisji

W St Augustine tereny poza miastem pozostają pod ochroną archeologów. Czy w samym mieście ekipie uda się znaleźć mieszkańców, którzy pozwolą przekopać swoje ogródki?

01:30

Poszukiwacze skarbów: Wojenne łupy Godziny emisji

W Cedar Creek były zawodowy zapaśnik i poszukiwacz skarbów Ric Savage szuka przedmiotów z czasów wojny secesyjnej. Czy uda mu się znaleźć kilka cennych militarnych pamiątek?

02:00

Maszyny na linii ognia: Na linii frontu Godziny emisji

Dziś Mike analizuje sprzęt i broń, w którą są wyposażeni żołnierze na linii frontu w Musa Qala. Prezentuje bezzałogowy aparat latający MQ-9 Reaper i lekką broń 105 mm.

02:48

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Zdarza się i tak... Godziny emisji

Tajne dokumenty skradzione pijanemu kapralowi. Żona poznająca treść raportów od męża, pułkownika-gaduły. O tajemnicach armii PRL-u opowiada wojskowy prokurator Jarosław Ciepłowski.

03:12

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Zeznanie szpiega Godziny emisji

Śledztwo przeciwko dwóm zachodnioniemieckim szpiegom - metody działania wywiadu. Swoją pracę agenturalną w redakcji Wolnej Europy wspomina polski szpieg Andrzej Czechowicz.

03:36

Godzina zero: Spadająca gwiazda: Columbia Godziny emisji

Rekonstrukcja ostatnich chwil przed startem promu kosmicznego Columbia. Kulisy jednej z największych tragedii w historii podróży kosmicznych.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Znikoma szansa Godziny emisji

Kiedy pułkownik MacFarland pojawił się w najniebezpieczniejszym mieście Iraku, Al-Kaida ogłosiła Ar-Ramadi stolicą nowego kalifatu. Jak zareagowali na taką decyzuję Amerykanie?

05:12

Poszukiwacze skarbów: Mafijna kasa Godziny emisji

Były zapaśnik, a obecnie poszukiwacz skarbów Ric Savage jest ze swoją ekipą w Chicago. Tym razem prowadzi poszukiwania cennych przedmiotów z czasów prohibicji.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Samochody z Detroit Godziny emisji

Ric Savage z ekipą jedzie do Detroit w poszukiwaniu przedmiotów z czasów, kiedy miasto było mekką przemysłu motoryzacyjnego. Czy ta wyprawa zakończy się sukcesem?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info