Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-05-22 - ramówka, emisje

2018-05-22 Pokaż dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Czerwony, biały i prawdziwy?

Patriotyczne symbole Ameryki otacza wiele mitów. Czy Statua Wolności rzeczywiście miała początkowo stanąć w Egipcie? Kto był projektantem amerykańskiej flagi?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

06:25

U źródeł wynalazków, odc. 1

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i idei w dziejach ludzkości. W programie historia teatru, cyrku i kina.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

U źródeł wynalazków, odc. 2

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach. W programie historia pasów bezpieczeństwa, kasków i kremów do opalania.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:15

Łowcy staroci, odc. 1

Drew poszukuje przedmiotów dobrej jakości u sprzedawcy antyków w Turnbridge. Natomiast w Dumfries, odnajduje ukryty skarb w kolekcji mebli.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Broń przyszłości: Siła ognia

Przyjrzyjmy się, jak działa supertajne urządzenie do detonacji ładunków wybuchowych podkładanych przez terrorystów. W programie również o najnowszych rodzajach broni w armii USA.

Godziny emisji Broń przyszłości

Reklama
09:00

Początek końca - lądowanie w Normandii

Rekonstrukcja bitwy na plaży Omaha podczas operacji lądowania w Normandii. Grafika i animacje komputerowe, które odtworzą kluczowe wydarzenie II wojny światowej.

Godziny emisji Początek końca - lądowanie w Normandii

11:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 1

Do warsztatu trafia samochód pancerny "Kubuś". Zbudowany podczas Powstania Warszawskiego, brał udział w walkach w Śródmieściu. Czy Artur i Kuba poradzą sobie z cennym zabytkiem?

Godziny emisji Retroreanimacja

12:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

Godziny emisji Retroreanimacja

13:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 3

Na renowację czeka motocykl DKW NZ 250, jedna z najbardziej kultowych konstrukcji motocykla. Był powszechnie wykorzystywany przez Wehrmacht, ale poruszali się nim też żołnierze AK.

Godziny emisji Retroreanimacja

14:00

Niewidzialny myśliwiec Hitlera

W 1945 roku amerykańscy żołnierze dokonali w Niemczech niezwykłego odkrycia. W tajnym hangarze stało 12 niedokończonych samolotów HO 229, niewidzialnych myśliwców Hitlera.

Godziny emisji Niewidzialny myśliwiec Hitlera

15:00

Niesamowite maszyny: Siły zbrojne: Siły lądowe

W tym odcinku dowiemy się wszystkiego na temat takich maszyn bojowych jak Fire-Ant, czołgi M1A2 czy też poduszkowce transportowe Landing Craft Air Cushion.

Godziny emisji Niesamowite maszyny

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Premiera Łowcy staroci: Francja

Drew i Tee udają się na pierwszą wyprawę do Francji. Odwiedzą między innymi XVI-wieczne posiadłości nad Loarą. W Montsoreau i Viarme odwiedzą natomiast targi staroci.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera Brytyjskie skarby, amerykańskie złoto: Makabryczne zakupy

Jesse odwiedza jeden z ostatnich w Wielkiej Brytanii nieprzeciętny sklep, pełen najdziwniejszych rzeczy: od pozłacanej czaszki hipopotama po skurczone ludzkie głowy...

Godziny emisji Brytyjskie skarby, amerykańskie złoto

19:00

Szyfry i spiski: Ojcowie założyciele

Przyjrzyjmy się, jak ojcowie założyciele Ameryki wykorzystywali seks jako narzędzie dyplomacji. Dowiemy się, który z polityków potajemnie drwił z boskości Jezusa.

Godziny emisji Szyfry i spiski

Reklama
20:00

Porzucone konstrukcje: Poszukiwanie mocy

W programie zapoznamy się z nieużywanymi konstrukcjami, które jeszcze do niedawna wytwarzały prąd, w tym elektrownii Kelenfold w Budapeszcie oraz Wardenclyffe Tower w Nowym Jorku.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

21:00

Tesla: niebezpieczny umysł: Podejrzany Serb

Test „promienia śmierci" kończy się sukcesem. Jack skupia się na dochodzeniu w sprawie potencjalnego morderstwa Tesli. Pierwszy trop prowadzi do Serbii.

Godziny emisji Tesla

22:00

Na krawędzi wojny: Saddam Husajn i ajatollah Chomeini

Dlaczego Saddam Husajn dokonał inwazji na Iran w 1980 roku? Jak błędna ocena dyktatora wywołała długą wojnę z ajatollahem Chomeinim, która pochłonęła miliony istnień ludzkich?

Godziny emisji Na krawędzi wojny

23:00

Miliony Escobara: Wygodne życie

Doug i Ben sprawdzili już wszystkie miejsca w Medellin i nie znaleźli pieniędzy. Teraz ruszają na wybrzeże Morza Karaibskiego, gdzie podobno Escobar posiadał jakieś nieruchomości.

Godziny emisji Miliony Escobara

00:00

Tesla: niebezpieczny umysł: W poszukiwaniu zaginionego laboratorium

Aron wraz z ekipą rozpoczyna pracę nad rekonstrukcją „promienia śmierci". Jack i Cameron udają się do Colorado Springs by sprawdzić gdzie niegdyś mieściło się laboratorium Tesli.

Godziny emisji Tesla

01:00

Brytyjskie skarby, amerykańskie złoto: Zabawki

Jesse wyrusza do Blackpool w poszukiwaniu kolekcjonerskich zabawek. Trafia na wyjątkowy skarb, ale czy zdoła go kupić za rozsądną cenę?

Godziny emisji Brytyjskie skarby, amerykańskie złoto

02:00

U źródeł wynalazków, odc. 16

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:24

Ameryka: prawda i mity: Papierosy, alkohol i hazard

Czas poznać prawdę o najczęstszych złych nawykach - paleniu tytoniu, piciu alkoholu oraz hazardzie. Dowiemy się, który kraj jako pierwszy przeprowadził kampanię antynikotynową.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

02:48

Łowcy staroci, odc. 1

Drew daje się ponieść emocjom podczas aukcji w Devon i wraca do domu z najgorszym krzesłem jakie kiedykolwiek kupił. Poza tym, w szkockiej fabryce koronek negocjuje kupno zlewu!

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Wehikuł czasu

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

Reklama
04:00

U źródeł wynalazków, odc. 7

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia banków, pieniędzy i rynku giełdowego.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Zatopione skarby: Niemieckie U-Booty

Do poszukiwaczy skarbów dołącza ekspert w dziedzinie U-bootów. Pomaga załodze w odnalezieniu wraków słynnych niemieckich okrętów podwodnych z czasów II wojny światowej.

Godziny emisji Zatopione skarby

05:12

Ameryka: prawda i mity: Na podbój nieba

Opowieści o pionierach awiacji są często pełne zmyślonych faktów i konfabulacji. Ile prawdy kryje się w historii braci Wright i ich wielkiego wynalazku - samolotu?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 6

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia zegara, kalendarza i kalkulatora.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-05-22. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-05-22 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info