Zakochaj się w Polsce godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Zakochaj się w Polsce w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Zakochaj się w Polsce będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 19 marca 2024 (Wtorek)
06:15 Zakończone  Zakochaj się w Polsce - odc. 216 Przeworsk Logo TVP Rozrywka
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 294 Międzygórze Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Reportaż z różnych miejscowości Polski

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 20 marca 2024 (Środa)
04:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 195 Jezioro Wigry Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Kolejnym przystankiem na mapie podróży po Polsce będzie jezioro Wigry - miejsce fascynujące i tajemnicze, nieco oddalone od najczęściej uczęszczanych szlaków turystycznych. Aby wycieczka po wigierskich szlakach lądowych lub wodnych była jak najciekawsza, warto rozpocząć ją od zwiedzania Muzeum Wigier. Dowiemy się w nim, jakie gatunki ryb żyją w lokalnych akwenach oraz jaka roślinność porasta ich brzegi. Makieta lodowca z trójwymiarowymi zdjęciami pozwoli przenieść się w czasie, a wirtualna podróż batyskafem zaprowadzi aż na dno jeziora. Zabytkiem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest pokamedulski klasztor, górujący nad malowniczą linią brzegową jeziora Wigry. Został ufundowany w 1667 roku przez króla Jana Kazimierza II Wazę i należał do najokazalszych w Europie. Dziś nazywany jest perłą Suwalszczyzny. Jezioro Wigry to również raj dla wędkarzy - w zielonkawej, bardzo czystej wodzie żyje wiele cennych gatunków ryb. Króluje tu sieja - ryba o czerwonych oczach, ponadto występują: sielawa, węgorz, szczupak, okoń, sandacz, sum. Nad utrzymaniem populacji tych gatunków czuwają pracownicy wylęgarni ryb.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
Reklama
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 278 Gryfice Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 217 Leżajsk Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tym razem zagościmy w Leżajsku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Ziemi Leżajskiej, znajdujące się w budynkach Zespołu Dworu Starościńskiego, którego historia sięga pierwszej połowy XVI wieku. Odwiedzimy też zespół kościelno-klasztorny oo. Bernardynów, wybudowany w roku 1608. To tu znajdują się organy, należące do najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Niespełna 3 km od Leżajska, we wsi Wierzawice, znajduje się wyjątkowa, malowniczo położona stadnina. Stajnie zamieszkuje 31 koni, różnych ras i maści, a grupa pasjonatów, wciela się tutaj w role żołnierzy 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
17:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 221 Radzyń Podlaski Logo TVP3 Szczecin

Opis (streszczenie): Radzyń Podlaski może poszczycić się Pałacem Potockich, jedną z najpiękniejszych rokokowych rezydencji magnackich w Europie. Jest to pomnik wielkiej miłości małżeństwa Marianny i Eustachego Potockich oraz świątynia sztuki, która swój obecny kształt uzyskała w XVIII wieku. Oprócz tego Radzyń Podlaski to miasto spotkań podróżników, kolebka talentów muzycznych zainspirowanych geniuszem Karola Lipińskiego, a także miejsce kaźni polskich patriotów, którego mroczne historie rzucają nowy cień na karty historii Polski w XX wieku.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 21 marca 2024 (Czwartek)
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 279 Świdwin Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 218 Zoo we Wrocławiu Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Wrocławskie zoo to najstarszy i jeden z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Polsce. Liczy sobie już przeszło 150 lat. Otwarte zostało dla publiczności 10 lipca 1865 roku. Odwiedzający mogli obejrzeć 452 okazy reprezentujące 120 gatunków zwierząt, częściowo nabytych dzięki hojności mieszkańców miasta. Obecnie jedną z atrakcji wrocławskiego zoo jest kompleks o wdzięcznej nazwie: Afrykarium. Prezentowane są tutaj różnorodne ekosystemy, związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Afrykarium to unikatowy kompleks na skalę światową, który powstał pod hasłem: "życiodajne wody". W zbiorniku o pojemności 15 000 000 litrów stworzono ekosystem rafy koralowej, gdzie w 21 basenach i akwariach, można podziwiać ponad 350 gatunków ryb. Możemy tutaj poznać liczne gatunki ryb, ptaków oraz hipopotamy, krokodyle, manaty, mrówniki, czy golce. W odcinku pokażemy też innych, ciekawych mieszkańców wrocławskiego zoo - m.in. małpy, leniwce, węże i kotiki.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
19:35 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 22 Księstwo Świdnicko - Jaworskie Logo TVP3 Warszawa

Opis (streszczenie): Tym razem cofniemy się do wydarzeń sprzed ponad 700 lat. W XIII wieku Polska była w apogeum rozbicia dzielnicowego, które podzieliło kraj na małe, niezależne od siebie księstwa. Zwyczajowe prawo Piastów zapewniało każdemu członkowi rodu ojcowiznę, a że dynastia szybko się rozrastała, trzeba było wciąż wydzielać kolejne części i tworzyć nowe księstwa. Jednym z nich było Księstwo Świdnicko-Jaworskie, najpotężniejsze i najbogatsze na Śląsku. Jego świetność przetrwała w świadomości mieszkańców i w olśniewającej architekturze. To tu - w Jaworze i Świdnicy - odwiedzimy niezwykłe drewniane kościoły, zamek w Bolkowie z unikatową na skalę Europy wieżą z dziobem czy jeden z najlepiej zachowanych w Polsce zespołów kamienic na świdnickim rynku. Trudno znaleźć drugie takie miejsce, gdzie można tak dosłownie dotykać historii, zachowanej w formach skalnych, przyrodzie, kamieniu, drewnie, glinie i wreszcie: w ścianach wiekowych kamienic. A wszystko to w dostojnym cieniu Sudetów.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
Reklama
Program TV na 22 marca 2024 (Piątek)
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 280 Śladami Marii Konopnickiej Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 219 Kościerzyna Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): W tym odcinku odwiedzamy Kościerzynę - miasto malowniczo położone w południowej części Pojezierza Kaszubskiego. Jest otoczone pięknymi jeziorami, a jego nazwa pochodzi od łacińskiej Costerina - taka wersja pojawia się w odnalezionych dokumentach z 1284 roku, wystawionych przez Księcia Mściwoja II. Lokalna legenda opowiada o złowrogim niedźwiedziu, który dawno temu terroryzował okolicę i wzbudzał strach wśród mieszkańców. Aż do momentu, gdy pojawił się śmiałek, który odwagą i sprytem, pokonał gagatka. Stąd wziął się herb miasta - czarny niedźwiedź, kroczący pod dębowym konarem.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 335 Wąbrzeźno Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): Dziś odwiedzamy Wąbrzeźno, miejscowość położoną nad trzema jeziorami: Zamkowym, Frydek i Sicieńskim. To miejsce z wyjątkową plażą i ścieżkami rowerowymi, których można tylko pozazdrościć. Najważniejszą imprezą w roku są tu czerwcowe "Dni Wąbrzeźna". Można się wtedy przelecieć balonem nad miastem, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, a także zobaczyć zabytkowe motocykle na rynku. I oczywiście wziąć udział w słynnym "Beach Party" - bo skoro jest tu piękna plaża, jest i fantastyczna impreza dla mieszkańców i turystów.

Czas trwania: 21min. / 2024 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce- odc. 21 Otwock Logo TVP3 Warszawa

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek ruszy w okolice Warszawy. Jadąc na południe wzdłuż Wisły, warto zatrzymać się w Otwocku i jego okolicach. Z jednej strony mamy miasto z uzdrowiskową historią i piękną rzeką Świder, o której pisał sam Gałczyński. Z drugiej zaś w położonym nieopodal Otwocku Wielkim możemy podziwiać przykłady sztuki ebenistycznej, czyli sztuki tworzenia mebli. W Józefowie z kolei czeka na nas unikalna kolekcja rysunków i rycin znakomitego ilustratora, który z Otwockiem i tamtejszym uzdrowiskiem miał wiele wspólnego. Na trasie tej wędrówki zobaczymy też zabytkowe drewniane budynki nawiązujące do alpejskich pensjonatów oraz rosyjskich dacz. Są one zbudowane w stylu charakterystycznym dla tej okolicy, określanym jako świdermajer. Nazwę wprowadził Konstanty Ildefons Gałczyński. Nawiązując do nazwy rzeki Świder, zabawnie przekształcił nazwę mieszczańskiego stylu biedermeier.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 294 Międzygórze Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 344 Łazarz w Poznaniu Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Poznański Łazarz - to tu urodziła się Anna Jantar, wyjątkowa artystka, której przeboje, takie jak "Tyle słońca w całym mieście" czy "Najtrudniejszy pierwszy krok", podbiły serca wielu pokoleń Polaków. Łazarz, dzielnica stanowiąca historyczną część Poznania, powstała w XIV wieku poza murami miejskimi, jej nazwa wywodzi się od świętego Łazarza, opiekuna chorych i kalek. To miejsce z burzliwą historią prezentuje dziś nowy wizerunek - staje się modne i nowoczesne. Co sprawiło, że przeszło taką metamorfozę? Zapraszamy do odkrywania tajemnic poznańskiego Łazarza.

Czas trwania: 21min. / 2024 / magazyn
22:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku Logo TVP ABC

Opis (streszczenie): W Gdańsku. znanym i kochanym przez Polaków i turystów z całego świata, Tomek Bednarek pokaże widzom zabytki Głównego Miasta. Zabierze nas pod Złotą Bramę, na Długi Targ, Dwór Artusa, do Ratusza, na Długie Pobrzeże, Ośrodka Kultury Morskiej, Bazyliki Mariackiej i wyjątkowego Muzeum Bursztynu. Zajrzy także na najpiękniejsze i pełne czaru gdańskie uliczki. W Gdańsku nie można się nie zakochać.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 23 marca 2024 (Sobota)
04:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 198 Gdynia - miasto portowe Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem po raz drugi zwiedzamy Gdynię - miasto wybudowane zaledwie w czasie jednego pokolenia. To tu w międzywojniu powstało okno Polski na świat, czyli nowoczesny port. W kilkanaście lat zdobył on znaczącą pozycję w regionie Morza Bałtyckiego i był jednym z największych sukcesów gospodarczych II Rzeczypospolitej. Gdynia nie istniałaby bez portu. Związek z Bałtykiem widoczny jest niemal w każdym zakątku miasta. Jego centrum wręcz wychodzi w morze - główna ulica przechodzi w Skwer Kościuszki i następnie Molo Południowe. W centrum miasta zbudowano przed kilku laty wieżę widokową Gdynia Infobox, która wygląda jak stos kontenerów. Można z jej szczytu podziwiać panoramę śródmieścia z Zatoką Gdańską i Molem Południowym w oddali. Molo to wybudowany w międzywojniu potężny pirs. Tutaj cumują statki pasażerskie i stąd można wyruszyć w rejs na Hel czy do Jastarni.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 281 Łęczyca Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
Reklama
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 220 Kaszubski Park Krajobrazowy Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Wędkowanie to jedna z wielu aktywności na świeżym powietrzu, która przyciąga zwiedzających do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W czystych wodach parku żyje około 40 gatunków ryb, takich jak karp, szczupak, okoń, sandacz, węgorz. Jeziora Raduńskie to swoista wizytówka Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Tzw. zespół jezior rynnowych zajmuje obszar głębokiej rynny polodowcowej, przez którą przepływa rzeka Radunia. Największe akweny to jezioro Raduńskie Dolne i Górne, które przedzielone są Bramą Kaszubską, czyli wąskim przesmykiem na końcu leśnego wąwozu prowadzącego z Kartuz.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
19:39 Zakochaj się w Polsce - odc. 194 Słowiński Park Narodowy Logo TVP3 Szczecin

Opis (streszczenie): Słowiński Park Narodowy zajmuje powierzchnię 32 tysięcy hektarów. Został utworzony w 1967 roku dla zachowania jezior przymorskich, bagien, torfowisk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei. To tu znajduje się tu największy obszar wędrującego piasku w Europie Środkowej. Przyroda nieożywiona czyli wydmy, zwłaszcza te wędrujące, są największym skarbem Parku. Znajdują się 7 kilometrów od centrum Łeby, na mierzei łebskiej między morzem a jeziorem Łebsko. Będąc na miejscu warto też powędrować w głąb lądu, by zwiedzić okoliczne miejscowości i atrakcje turystyczne.

Czas trwania: 21min. / 2020 / magazyn
Program TV na 24 marca 2024 (Niedziela)
04:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 199 Pieniny Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Pieniny to wyodrębnione pasmo górskie o długości 35 km. Płynący przez nie Dunajec dzieli je na 3 części: Pieniny Spiskie, Właściwe i Małe Pieniny. Jest to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Urokowi tego miejsca nie można się oprzeć. Piękno Pienin porusza nawet osoby, których wrażliwość nie była do tej pory mocną stroną. Zapierające dech w piersiach widoki zawdzięczamy przede wszystkim urozmaiconej rzeźbie terenu i towarzyszącej jej roślinności. Przed wyruszeniem na szlak warto odwiedzić pawilon edukacyjny w Sromowcach Niżnych. Tu dowiemy się, jakie gatunki roślin i zwierząt występują w ekosystemach naskalnych Pienin i które można zobaczyć podczas wycieczki na szczyt Trzech Koron.

Czas trwania: 21min. / 2020 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 282 Kozienicki Park Krajobrazowy Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 221 Radzyń Podlaski Logo TVP Rozrywka
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 344 Łazarz w Poznaniu Logo TVP1 HD
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Warszawa
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Poznań
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
Czas trwania: 23min. / 2024 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Rzeszów
Reklama
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Opole
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Olsztyn
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Katowice
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Bydgoszcz
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Białystok
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3
Program TV na 25 marca 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Warszawa
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Rzeszów
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Poznań
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Opole
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Olsztyn
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Lublin
Reklama
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Kraków
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Katowice
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Bydgoszcz
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Białystok
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3
04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 200 Kock Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzimy Kock. To jedno z najstarszych miasteczek Lubelszczyzny, słynące z bogatej historii oraz nietuzinkowych osobowości. Dzieje miasta odzwierciedlają trudne losy Polski. Kock zwany jest "miastem historii" w związku z postacią sławnego cadyka oraz ostatnią bitwą kampanii wrześniowej. Można tu podziwiać piękny pałac i kościół w stylu klasycystycznym, multimedialne muzeum historyczne oraz przepiękną naturę. Warte odwiedzenia są też okolice miasta.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 259 Krasnystaw Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 222 Zamek Królewski na Wawelu Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 26 marca 2024 (Wtorek)
04:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 88 Ełk Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Ełk to kolejne miasto na trasie podróży Tomasza Bednarka. Pierwszy zamek w tym miejscu budował późniejszy Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Ulrich Von Jungingen. Krzyżacy wznieśli zamek na wyspie scalonej z kilku mniejszych. Z lądem łączyły ją długo mosty drewniane. Na przestrzeni wieków wielokrotnie niszczona i odbudowywana twierdza, z czasem zupełnie straciła na znaczeniu. Ubogie kresy Prus Książęcych, a z czasem Królestwa Prus, nie były krainą miodem i mlekiem płynącą, lecz synonimem biedy i zacofania. Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec XIX wieku. W nowym centrum miasta założony został rekreacyjny park z zabytkową dziś fontanną. Znaczenia nabrały wtedy nowe ulice, przy których wyrastać zaczęły reprezentacyjne budowle, m.in. secesyjne kamienice. Dynamiczny rozwój Ełku w wielkiej mierze zależał od kolei, z drugiej jednak strony losy miasta od lat nierozłącznie związane są z jeziorem. Zwłaszcza dziś, gdy mniejsze znaczenie ma w tym rejonie przemysł, a popularna stała się turystyka. Współczesny Ełk to świetna baza wypadowa - przez miasto przebiega mnóstwo szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych czy żeglarskich. Sześciokilometrowa promenada w Ełku to idealne miejsce do spacerowania, biegania oraz jazdy rowerem. Organizowane są tu również liczne imprezy, jak chociażby Mazurskie Zawody Balonowe oraz Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk, Ogień i Woda.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 260 Jabłonna Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 223 Sopot Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzimy Sopot - jeden z najbardziej renomowanych nadmorskich kurortów w Polsce, który słynie z pięknych plaż i eleganckich hoteli. Nie bez przyczyny mówiono niegdyś o nim Riwiera Północy. Znajduje się tu najdłuższe drewniane molo w Europie, a w tutejszej Operze Leśnej występowały największe gwiazdy muzyki rozrywkowej. Podobnie jak każdy szanujący się kurort, Sopot ma reprezentacyjny deptak, gdzie kuracjusze i turyści mogą przechadzać się lub wstąpić do kawiarni. To słynny na całą Polskę Monciak, czyli popularne określenie ulicy Bohaterów Monte Cassino, która jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych deptaków w Polsce. Na odcinku 600 metrów koncentruje się życie Sopotu. Ulica żyje w dzień i w nocy, bo wokół jest wiele kawiarni, restauracji i klubów. To przy Monciaku działa kultowy SPATiF, gdzie po wojnie balowała artystyczna bohema, w tym Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik, Roman Polański.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 312 Mińsk Mazowiecki Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Tomek Bednarek zaprasza Widzów do Mińska Mazowieckiego. Jednym z najbardziej znanych zabytków tego miasta jest pałac Dernałowiczów. Mińsk Mazowiecki to także miejsce, w którym spoczęła ukochana klacz Józefa Piłsudskiego, Kasztanka. To tutaj bowiem mieściły się stajnie 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Odwiedzając Mińsk, nie można pominąć wizyty w Muzeum Ziemi Mińskiej. Siedzibą muzeum jest jeden z najpiękniejszych budynków w mieście. To dawna willa hrabiny Łubieńskiej, właścicielki tej części miasta. Mińsk Mazowiecki to również teraźniejszość. Sześć km na wschód od miasta mieści się 23 Baza Lotnictwa taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha - legendy dywizjonu myśliwskiego 303. Oto Mazowsze, oto Mińsk Mazowiecki, tu historia łączy się ze współczesnością, zapraszamy do odkrywania tajemnic tego miasta.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
Program TV na 27 marca 2024 (Środa)
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 261 Tychy Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 224 Sulechów Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Na trasie podróży po Polsce odwiedzimy Sulechów. Tutejszy Rynek, dumnie reprezentuje lew, a właściwie jego głowa. Fontanna powstała w miejscu dawnej studni. Sulechowski zdrój przed wiekami zaopatrywał mieszkańców w wodę. Dostarczał jej również na potrzeby pobliskiej warzelni piwa i targowiska. Obecnie studnia z Głową Lwa stanowi imitację bramy miejskiej, która powstała tu w 1904 roku. Zwiedzając miasto, koniecznie trzeba przespacerować się wzdłuż historycznych Murów Obronnych. Zostały one wzniesione w XIV wieku. Kiedyś otoczone były fosą. Jedyną ocalałą z czterech dawnych bram murów, jest Brama Krośnieńska. Umieszczono na niej niemiecki Herb Miasta z XIX wieku. Przedstawia stróża miejskiego między dwiema wieżami, z halabardą w dłoni.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
Program TV na 28 marca 2024 (Czwartek)
04:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 90 Hel Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Hel - nadmorskie miasteczko położone na samym końcu Mierzei Helskiej, najbardziej wysuniętej w morze części polskiego lądu. Te spokojne wody były świadkiem nie tylko rozwoju tradycyjnego kaszubskiego rybołówstwa, ale i burzliwych dziejów historii, które na wiele dekad uczyniły z tego miejsca militarną twierdzę. Hel należy do najstarszych miast na Pomorzu. Dzięki połowom i handlu śledziami szybko stał się ważnym ośrodkiem rybackim. Dziś funkcjonuje tu zarówno port jak i przystań jachtowa, a osłaniający je falochron jest popularnym miejscem nadmorskich spacerów. Reprezentacyjnym deptakiem spacerowym jest ulica Wiejska, przy której zachowało się kilka zabytkowych chat rybackich. Choć leży na krańcu półwyspu, Hel jest świetnie skomunikowany. Z pozostałymi miejscowościami na Mierzei Helskiej poza drogą łączy go linia kolejowa oraz szlak rowerowy, a z Trójmiastem tramwaje wodne. Turyści chętnie odwiedzają też położoną pomiędzy Jastarnią a Helem Juratę - przedwojenny kurort, w którym chętnie gościły osoby z kręgów kultury i polityki. Nadmorski krajobraz, który stał się inspiracją m.in. dla malarza Wojciecha Kossaka, urzeka do dziś. Widać tu również ślady historii - z mola dostrzec można stanowiska obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego z czasów II wojny światowej.

Czas trwania: 24min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 262 Dąbrowa Górnicza Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 225 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Sulejówek to miejsce szczególnie cenione przez wybitne postaci polskiej drogi do niepodległości i XX-lecia międzywojennego. W 1923 roku zamieszkał tu Józef Piłsudski z żoną i córkami. Dworek Milusin ufundowali wodzowi żołnierze. Dziś jest jedną z najważniejszych materialnych pamiątek po marszałku i jednocześnie jednym z ważniejszych obiektów, które wchodzą w skład Muzeum Józefa Piłsudskiego. W dworku zachował się układ przestrzenny oraz m.in. stolarka okienna i drzwiowa. Po latach do wnętrz powróciły oryginalne meble i przedmioty będące wyposażeniem domu. Muzeum upamiętniające Józefa Piłsudskiego zostało powołane 11 listopada 2008 roku, w 90. rocznicę odzyskania niepodległości, a w roku 2020 otwarto nowoczesny kompleks z nową przestrzenią wystawową.

Czas trwania: 21min. / 2021 / magazyn
Program TV na 29 marca 2024 (Piątek)
04:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 91 Zamek w Malborku Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Zamek w Malborku, niegdyś najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy, a dziś zabytek klasy zerowej i obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Na kartach historii zapisał się jako stolica państwa krzyżackiego, a następnie rezydencja polskich królów. Jest największym gotyckim zespołem zamkowym na świecie. Zbudowany z 50 milionów cegieł zajmuje powierzchnię ok. 21 hektarów i otoczony jest murami o łącznej długości 10 km. W skład trójdzielnego założenia obronnego wchodzi Zamek Wysoki, Zamek Średni oraz Zamek Niski, czyli rozległe przedzamcze, które pełniło rolę zaplecza gospodarczego dla rosnącej w siłę średniowiecznej warowni. Zbudowany na planie czworoboku Zamek Wysoki stanowi najpotężniejszą część dawnej krzyżackiej twierdzy. Monumentalne zabudowania mieściły m.in. sale i komnaty służące administracji Zakonu, zamkowy kościół oraz kaplicę Świętej Anny, która pełniła funkcję krypty Wielkich Mistrzów. Zamek w Malborku warto odwiedzić o każdej porze roku. Pod osłoną nocy warownię podziwiać można w wyjątkowej, świetlnej iluminacji. W wybrane wieczory na dziedzińcu Zamku Wysokiego odbywa się widowisko Światło i Dźwięk, a dla miłośników legend i zamkowych tajemnic organizowane jest nocne zwiedzanie w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim.

Czas trwania: 24min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 263 Głuchołazy Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 226 Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę na podstawie jej potencjału historycznego, kulturowego, przyrodniczego i rekreacyjnego. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Bohater kolejnego odcinka to Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki. To największa instytucja artystyczna północno-wschodniej Polski i zarazem najnowocześniejsze centrum kulturalne tej części Europy. Europejskie Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki powstało na podstawie projektów pracowni architektonicznej Marka Budzyńskiego. Szklane powierzchnie łączone z betonem oraz minimalizm z elementami drewna mogą przypominać dwa inne projekty jego autorstwa: Bibliotekę Uniwersytecką oraz Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie. Ważnym elementem gmachu jest natura. Dookoła budynku oraz na tarasach widokowych rozciągają się ogrody, oczka wodne i charakterystyczna dla Podlasia roślinność. To wszystko sprawia, ze budynek idealnie wtapia się w otoczenie. Opera i Filharmonia Podlaska zachwyca swoją nowoczesnością, wspaniałą atmosferą oraz repertuarem, w którym można znaleźć zarówno klasykę, jak i rozrywkę. Nic więc dziwnego, że ściągają tu ludzie z całej Polski.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 344 Łazarz w Poznaniu Logo TVP Polonia
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 312 Mińsk Mazowiecki Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 336 Przasnysz Logo TVP Polonia
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP ABC

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza przepiękny skansen - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W takiej scenerii opowiada o Wielkanocy, najstarszym i najważniejszym ze wszystkich chrześcijańskich świąt. W Niedzielę Wielkanocną dopełnia się największa tajemnica wiary: Chrystus odnosi zwycięstwo nad śmiercią. Wielkanocna symbolika była tak wymowna i nacechowana emocjonalnie, że szybko przenikło do sztuk plastycznych oraz do muzyki. W Polsce powszechnie znane są piękne obrzędy związane z tym świętem oraz poprzedzającym je Wielkim Tygodniem: strojenie palm wielkanocnych, zdobienie pisanek, święcenie pokarmów, dzielenie się jajkiem czy wreszcie śmigus - dyngus. Są też mniej znane tradycje, które mają zasięg regionalny. Opowiedzą o nich kulturoznawcy ze skansenu w Sierpcu oraz z Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Niezależnie od tego jak spopularyzowany jest wielkanocny zwyczaj, każdy kryje w sobie głęboką symbolikę, wpisaną w to niezwykłe święto radości i nadziei. Dopełnieniem podniosłej atmosfery odcinka będzie muzyka paschalna w świetnym wykonaniu.

Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
Program TV na 30 marca 2024 (Sobota)
04:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 92 Jelenia Góra Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Jelenia Góra to miasto z 900 - letnią historią. Jak głosi jedna z legend, jej początki są związane z osobą Bolesława Krzywoustego, który w 1108 roku założył na wzgórzu noszącym dziś jego imię, gród obronny - zalążek dzisiejszego miasta. Dziś znajdziemy w mieście liczne zabytki architektury, ale i takie niespodzianki, jak pomnik Neptuna, choć do morza w linii prostej jest stąd niemal 400 km. Miasto położone jest w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej nad rzeką Bóbr i stanowi kulturalne i artystyczne centrum regionu. Jeleniogórski rynek to formalnie Plac Ratuszowy. Jest nieduży, ale urokliwy i otoczony barokowymi kamieniczkami z podcieniami. Są świadectwem pierwotnej, handlowej funkcji tego miejsca. Spacerując po rynku, nie sposób ominąć słynnego Szczudlarza Jeleniogórskiego - rzeźba jest hołdem dla najstarszego w Polsce festiwalu teatrów ulicznych. W mieście zachowały się też fragmenty dawnych murów i fortyfikacji. Jedną z najciekawszych pamiątek okresu średniowiecza jest Baszta Wojanowska i przyległa do niej basteja. Stanowiły ważny kompleks obronny, niegdyś chroniony przez fosę i most. Warta uwagi jest też majestatyczna góra Chojnik - tu właśnie znajduje się słynny zamek. W Jeleniej Górze historia wciąż jest żywa. Zachwyca też okoliczna przyroda, góry i zapierające dech w piersiach widoki. Miasto bezsprzecznie zasługuje na miano "Perły Karkonoszy".

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 264 Namysłów Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Namysłów: miasto założone w XIII wieku do dziś zachowało 90 proc. średniowiecznych fortyfikacji. Historia tutejszego osadnictwa jest znacznie dłuższa, sięga nawet V w. p.n.e. , czego dowody - liczne artefakty - można zobaczyć w Izbie Regionalnej - miejskim muzeum, które mieści się w budynku dawnej szkoły ewangelickiej. Interesującą lekcję historii można zobaczyć w namysłowskiej Izbie Techniki Młynarskiej. W 600 - letnim, wciąż sprawnym, choć obecnie nieaktywnym młynie można obejrzeć niezwykłe stuletnie maszyny - mlewniki, walce, przesiewacze - i prześledzić proces technologiczny powstawania mąki. Wystarczy oddalić się od centrum zaledwie kilka kilometrów, by znaleźć się nad malowniczym Zalewem Michalickim. To miejsce aktywnego wypoczynku - surfing, żeglarstwo, kajakarstwo, liczne trasy piesze i rowerowe - ale także ostoja dzikiej przyrody. Tutaj warto zobaczyć też szlak kościołów drewnianych z najciekawszym - XVII - wiecznym kościołem pod wezwaniem św. Michała Archanioła z barokowymi polichromiami.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 227 Brańsk Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzimy Brańsk - małe, lecz niezwykle ważne na mapie Podlasia miasteczko. W przeszłości było miejscem współistnienia wielu wyznań oraz kwitnących kultur mieszczańskich i magnackich. W czasach I Rzeczpospolitej to jedno z trzech centrów Podlasia z sądami i sejmikami szlacheckimi. Wizyta w Brańsku i jego okolicach jest lekcją historii prowadzącą nas przez starożytne kurhany, średniowieczne szlaki komunikacyjne między Polską a Litwą, aż do burzliwych losów drugiej wojny światowej, która nie oszczędziła ani miasta, ani jego okolic.

Czas trwania: 21min. / 2021 / magazyn
14:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Szczecin
18:00 Zakochaj się w Polsce - Sierpc - Wielkanoc Logo TVP Nauka
Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
Program TV na 31 marca 2024 (Niedziela)
04:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 93 Żywe Muzeum Piernika w Toruniu Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Kolejnym miejscem na szlaku podróży po Polsce jest Toruń, jedno z najstarszych polskich miast. Jest położony nad Wisłą, wzdłuż której rozciągają się urokliwe Bulwary Filadelfijskie. Na pierwszym miejscu skojarzeń turystów z Toruniem pozostaje Mikołaj Kopernik. Wychowany w Toruniu astronom, dorastał wśród typowych, niezmiennie kultowych wypieków kulinarnych tego miasta - pierników. Tradycja wypieku ciastek z miodem i przyprawami sięga tu drugiej połowy XIV wieku - pierwsze wzmianki o toruńskich piernikach pochodzą z około 1380 roku. Ich spopularyzowaniu sprzyjało położenie miasta - żyzna Ziemia Chełmińska i Kujawy zapewniały stały dopływ dobrej mąki, a wysoko rozwinięta hodowla pszczół dostarczała duże ilości dobrej jakości składnika. O korzenne przyprawy było łatwo z racji położenia na szlaku handlowym łączącym Lwów z Gdańskiem. Do wyrobu pierników ściągano przyprawy z całego świata, a gotowe wypieki wędrowały w drugą stronę, docierając w wiele zakątków globu. Dziś kultowe toruńskie specjały sławi Żywe Muzeum Piernika - miejsce, do którego dociera się prawie z zamkniętymi oczami, bo już z daleka czuć wabiący zapach wypiekanych tutaj smakołyków. Można się tu przenieść się w czasie i zostać czeladnikiem cukierniczej manufaktury. Żywe Muzeum Piernika w 2017 roku zostało nagrodzone w konkursie na najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP HD
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 228 Pałac w Rogalinie Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Pałac w Rogalinie to wyjątkowe miejsce, w którym splatają się kultura, historia i natura. Wzorowany na Wersalu, mieści nie tylko zachowane wnętrza z epoki, ale i bezcenną kolekcję polskiego malarstwa. Pałac był rodową siedzibą rodziny Raczyńskich - jednym z jej znamienitych przedstawicieli był również prezydent RP na uchodźstwie. Pałac w Rogalinie wybudował na rodową siedzibę w drugiej połowie XVIII wieku Kazimierz Raczyński, pisarz koronny, późniejszy marszałek koronny na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przez kolejne dziesięciolecia wystawna rezydencja była przebudowywana i służyła Raczyńskim aż do wybuchu II wojny światowej. Leżący pod Poznaniem Rogalin przyciągnął hrabiego Kazimierza Raczyńskiego walorami przyrodniczymi dzikiej doliny Warty. Pałac z rokokowym ogrodem i angielskim parkiem umiejętnie wpisano w zastaną naturę i topografię. Ta jedna z najważniejszych rezydencji Wielkopolski, wraz z założeniem parkowym, od 2018 roku posiada status Pomnika Historii RP.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Warszawa
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Poznań
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Szczecin
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Rzeszów
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Opole
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Olsztyn
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Bydgoszcz
09:30 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3
13:30 Zakochaj się w Polsce - Sierpc - Wielkanoc Logo TVP Nauka
Program TV na 1 kwietnia 2024 (Poniedziałek)
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Wrocław
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Warszawa
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Szczecin
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Rzeszów
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Poznań
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Opole
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Olsztyn
00:20 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Kraków
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3 Bydgoszcz
00:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 32 Sierpc - Wielkanoc Logo TVP3
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 266 Kopiec Kościuszki w Krakowie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Kopiec Kościuszki - usypany w latach dwudziestych XVIII wieku był hołdem złożonym przez naród, trwałym pomnikiem ku czci wielkiego bohatera. Położony na krakowskim Zwierzyńcu na wzgórzu św. Bronisławy był świadkiem historii XIX - i XX - wiecznej Polski. Tomasz Bednarek opowiada tę historię i pokazuje najważniejsze punkty - Muzeum Kościuszkowskie (a w nim cenne pamiątki po Naczelniku), kaplicę pod wezwaniem św. Bronisławy, a także położony tuż obok cmentarz salwatorski, na którym są pochowani znani Polacy, m.in. Stanisław Lem.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 229 Chełmża Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Chełmża przyciąga turystów mrocznymi historiami z czasów średniowiecza, nietuzinkowymi kamienicami z początku XX wieku oraz wielkim jeziorem będącym częścią miasta. Jej symbolem jest średniowieczna katedra będąca jednym z najokazalszych i najciekawszych zabytków Pomorza. Cennym zabytkiem sakralnym, pamiętającym XIII wiek, jest kościół pod wezwaniem św. Mikołaja. Zbudowany z cegły i polnych kamieni miał burzliwe losy. W 1422 roku w wyniku najazdu polsko - litewskiego kościół zastał zniszczony. Chełmża leżała wówczas w granicach państwa krzyżackiego W XIX wieku świątynia przeszła w ręce ewangelików i dopiero po II wojnie światowej odzyskali ją katolicy. W Chełmży można też zobaczyć ewenement na skalę europejską - wieżę ciśnień funkcjonującą w stanie niezmiennym od początku XX wieku. W mieście można się zrelaksować nad Jeziorem Chełmżyńskim, które należy do typowych jezior rynnowych i ciągnie się na długości 7 kilometrów. 1/3 jego powierzchni rozpościera się w granicach miasta, a wędkarze mogą złowić tu sandacza, szczupaka, okonia, leszcza, płoć i karpia. Do szczególnej atrakcji należą tołpyga i troć jeziorowa. Chełmża to idealne połączenie atmosfery miejskiej z naturą. Piękne, zadbane budynki przypominające o historii sięgającej średniowiecza, a dookoła jezioro, plaże i natura miejsce idealne choćby na weekendową wizytę.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
11:30 Zakochaj się w Polsce - Sierpc - Wielkanoc Logo TVP Nauka
Program TV na 2 kwietnia 2024 (Wtorek)
00:25 Zakochaj się w Polsce - Wielkanoc Logo TVP Nauka
Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 95 Jędrzejów Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W południowej części województwa świętokrzyskiego znajduje się miasto związane ze średniowiecznym kronikarzem, renesansowym człowiekiem sukcesu oraz dziewiętnastowiecznym kolekcjonerem. Jędrzejów, kolejny przystanek na trasie podróży Tomasza Bednarka, to doskonały punkt wyjścia dla pełnej zaskoczeń podróży w czasie. Początki Jędrzejowa, dawnej Andreovii, sięgają wieku XII, kiedy z Szampanii we Francji przybyli tu cystersi. Na początku XIII wieku skończyli budować swój kościół, a jego konsekracji dokonał w roku 1210 biskup krakowski Wincenty, zwany Kadłubkiem, który wkrótce wstąpił do zakonu, stając się pierwszym Polakiem cystersem. W Jędrzejowie znajduje się też słynne Muzeum Przypkowskich - to dziś największa w Polsce i trzecia na świecie kolekcja zegarów. Muzeum to również świetnie zachowany obraz mieszczańskiego domu sprzed stu lat. W latach 1914 - 1915 bywał tu Józef Piłsudski. Położone nieopodal Jędrzejowa Nagłowice to miejsce związane z Mikołajem Rejem. Dziś mieści się tu poświęcone jego postaci muzeum. Zaledwie kilka kilometrów dalej leży Oksza, obecnie wieś, a niegdyś miasto założone przez Reja, wzorowane na Krakowie, z rozległym rynkiem i zaplanowaną odważnie siecią ulic. W okolicach Jędrzejowa warto też zobaczyć kościół Świętego Szczepana Diakona w Mnichowie - jedyny w Europie drewniany kościół o wystroju rokokowym.

Czas trwania: 24min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 267 Wyszków i Ostrów Mazowiecka Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 230 Opactwo Cystersów w Lądzie Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): W czasie kolejnej podróży odwiedzamy zabytkowy pocysterski Zespół Klasztorny w Lądzie. Jego historia sięga XIII wieku. Klasztor spełniał wszystkie wymogi stawiane przez cysterską regułę - był położony w miejscu nizinnym, zasobnym w wodę, z dala od ludzkich osiedli. Zbudowano go na planie czworoboku z przyległymi krużgankami, był prosty i surowy. Dziś kompleks zniewala swoją tajemniczością oraz prostotą połączoną z ozdobnym barokiem. To miejsce kontrastów, które przyciągają, intrygują i nie przestają zadziwiać.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
08:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 62 Bydgoszcz Logo TVP3 Bydgoszcz

Opis (streszczenie): Kolejnym przystankiem na trasie podróży Tomasza Bednarka będzie Bydgoszcz. Przez ostatnie dekady to miasto wypracowało swój unikalny charakter. Z dawnego ośrodka żeglugi śródlądowej ewoluowało do ważnego ośrodka kultury i sportu, nie zapominając przy tym o swoich wodnych tradycjach. Wisząca ponad Brdą rzeźba "Przechodzący przez rzekę" autorstwa Jerzego Kędziory idealnie oddaje naturę Bydgoszczy - kto chce ją zwiedzić, musi liczyć się z ciągłym przekraczaniem wody. Miasto porównywane jest z Wenecją i Amsterdamem. Jednym z najbardziej urokliwych miejskich zakątków jest bydgoska Wenecja - pierzeja XIX i XX - wiecznych kamienic, leżących na wodzie. Budynki, w których wówczas mieściły się fabryki i warsztaty rzemieślników, wzniesiono na palach wbitych w dno rzeki. Dziś od lustra wody oddziela je malowniczy bulwar, a z Wyspą Młyńską łączy kładka, miejsce uwielbiane zwłaszcza przez zakochanych. Bydgoszcz to miasto genialnego matematyka i kryptologa - Mariana Rejewskiego. W 1932 roku wraz z Jerzym Różyckim i Henrykiem Zygalskim złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Nie doszłoby do tego, gdyby nie twierdzenie o iloczynie permutacji sformułowane w trakcie prac przez Rejewskiego. Dziś określane jest ono mianem "twierdzenia, które wygrało II wojnę światową".

Czas trwania: 23min. / 2017 / magazyn
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 314 Zakliczyn Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Tomek Bednarek odwiedza Zakliczyn, "białe miasteczko" nad Dunajcem, nazywane tak niegdyś ze względu na bielone domy. To jedno z najmniejszych miast w Małopolsce, liczące około 1700 mieszkańców. Słynie z dużego rynku - drugiego pod względem wielkości w województwie. Prowadzący program opowiada także o najstarszym w Polsce klasztorze Ojców Reformatów, odkrywa tajemnice Zamku w Melsztynie oraz wyjaśnia, dlaczego Zakliczyn to polska stolica fasoli.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
Program TV na 3 kwietnia 2024 (Środa)
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 231 Strzelno Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): O Strzelnie mówi się, że to miasto nadal pozostaje nieodkryte. Niegdyś było ważnym punktem na trasie Szlaku Piastowskiego. Początki miasta nie są dokładnie znane, ale datuje się je około połowy XII wieku. Było ono wtedy własnością Klasztoru w Trzemesznie. W mieście zachowało się wiele cennych zabytków - dumą mieszkańców i inspiracją dla artystów jest wzbudzająca od wieków podziw jedna z najstarszych romańskich świątyń, a zarazem największa romańska rotunda w Polsce. Kościół pw. św. Prokopa wyróżnia się oryginalnością układu przestrzennego, pomysłową konstrukcją i niespotykanym zestawieniem brył. Jest jedyną w Europie rotundą z prezbiterium na rzucie kwadratu, a nie absydy, w dodatku z zachowanym oryginalnym sklepieniem krzyżowo - żebrowym. Wśród surowego wyposażenia świątyni można zauważyć pusty romański grobowiec, przypuszczalnie fundatora lub wysokiej rangi dygnitarza kościelnego. Są tu najstarsze w Polsce stacje drogi krzyżowej wyrzeźbione w drewnie dębowym w 1531 r. W zachodniej części znajduje się empora z autentyczną kolumną z XII wieku, gdzie przebywali królowie i dostojnicy. Prawdopodobnie zasiadali tam m.in. Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk i Zygmunt Stary. Nieopodal znajduje się również słynny Kościół Świętej Trójcy - pochodzi z przełomu XII i XIII wieku. Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec te ponad 800 lat, ponieważ romańska trójnawowa bazylika była kilkakrotnie przebudowywana. Fasada kościoła jest obecnie barokowa, ale częściowo zachowały się romańskie mury. Zarówno w Strzelnie jak i jego okolicach jest wiele innych miejsc, które też koniecznie trzeba zobaczyć.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 4 kwietnia 2024 (Czwartek)
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 269 Barczewo Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 232 Biskupiec Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Jaka jest historia powstania miasta? Jakie były najważniejsze wydarzenia? Biskupiec to miasto, które niezmiennie pozostaje nieodkryte. Jego sercem jest historyczny rynek - pod kątem prostym w kierunku czterech stron świata odchodzą od niego uliczki. Na rynku podziwiać możemy urokliwe kamieniczki mieszczańskie z pierwszej połowy XIX wieku. Ta najbardziej charakterystyczna znajduje się przy ul. Floriańskiej 2. Zbudowana jest w kształcie trapezu z barokowym szczytem dachu. Narożnik budynku, znajdującego się przy rzece Dymer, zdobi kapliczka z figurką św. Jana Nepomucena, patrona miasta, strzegącego go przed powodzią. Miejską atrakcją jest Muzeum Aparatów Fotograficznych - można się tam przenieść w czasy, gdy aparat fotograficzny był osobnym urządzeniem, a zamiast serii filtrów, miał w sobie kliszę, którą trzeba było wywołać i zrobić odbitki.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 5 kwietnia 2024 (Piątek)
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 233 Stare Miasto w Poznaniu Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Stare Miasto w Poznaniu to miejsce, gdzie zobaczymy słynny zegar z koziołkami trykającymi się rogami. Starówka słynie też z innych rogów, a dokładniej przepysznych rogali świętomarcińskich. Poznań miał być w zamierzeniu idealnym średniowiecznym miastem, stąd jego rynek jest kwadratem o boku długości 141 metrów. Z każdej pierzei placu odchodzą dokładnie po trzy ulice. Ta regularna siatka staromiejskich ulic z XIII wieku przetrwała do dziś prawie w niezmienionym stanie. To tylko jeden z wielu powodów, dla którego poznańskie Stare Miasto wypełnione cennymi zabytkami otrzymało w 2008 roku zaszczytny tytuł Pomnika Historii RP.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 336 Przasnysz Logo TVP Polonia
08:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 314 Zakliczyn Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 343 Teatry Poznania Logo TVP Polonia
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 314 Zakliczyn Logo TVP ABC
Program TV na 6 kwietnia 2024 (Sobota)
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 100 Pałac w Wilanowie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Pałac w Wilanowie to jedna z najpiękniejszych rezydencji w Polsce. Wybudował ją król Jan III Sobieski - na obrzeżach Warszawy, by uciec od zgiełku stolicy. Imponującą budowlę wraz z ogrodami stworzyli najznamienitsi architekci i artyści doby baroku. Niegdyś w tym miejscu znajdowała się nieduża, podwarszawska wieś Milanów. Gdy w 1677 roku kupił ją Jan III Sobieski, została przemianowana na Villa Nova. Z czasem nawiązująca do tradycji antycznych nazwa uległa spolszczeniu i tak narodził się Wilanów. Rezydencja przez wieki przechodziła z rąk do rąk, jednak żaden z nowych właścicieli nie poważył się na zniszczenie dziedzictwa króla Jana III Sobieskiego. Pałac nazywany Monumentum Sobiescianum to pomnik chwały i świadectwo niezwykłej osobowości króla. Jest swoistym ewenementem na skalę europejską. Łączy w sobie cechy typowego dla Polski dworu szlacheckiego, włoskiej willi ogrodowej oraz podparyskiego Wersalu. W mocno doświadczonej przez historię Polsce, budowla jest unikatem, bo przetrwała do naszych czasów bez większego uszczerbku. W 1994 roku została uznana za pomnik historii RP. Dziś to najlepsze miejsce, by poznać dzieje władcy, którego sława wykroczyła daleko poza granice Rzeczypospolitej.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 206 Głogów Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzamy Głogów, miasto malowniczo położone nad Odrą. Niegdyś mieścił się tu słowiański gród Dziadoszan. Spacer po mieście rozpoczniemy na schodach ratusza. To właśnie tu można zobaczyć Polę, figurkę dziewczynki karmiącej gołębie. Pola i Staś z procą to rzeźby zrealizowane w cyklu Dzieci Głogowskie, które postawiono w 900. rocznicę obrony Głogowa, podczas której tragicznie zginęli najmłodsi mieszkańcy miasta. Prace z brązu, autorstwa artysty rzeźbiarza Macieja Cendlaka harmonijnie wpisują się w historyczno-artystyczny klimat miasta.

Czas trwania: 21min. / 2020 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 234 Bardo Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 7 kwietnia 2024 (Niedziela)
04:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 101 Łomża Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku odwiedzamy Łomżę, która w 2018 roku obchodziła swoje 600. urodziny. Choć leży w województwie podlaskim, ulokowana jest historycznie i geograficznie na Mazowszu, w środkowym biegu Narwi na malowniczej Nizinie Mazowieckiej. W 1418 roku Łomża uzyskało prawa miejskie, ale gród - pierwowzór miasta - istniał już na wiele lat przed tą datą. Dziś można tutaj wznieść się w przestworza, a to za sprawą mistrzów motoparalotniarstwa, którzy odnoszą liczne zwycięstwa. Miasto rozsławia również Teatr Lalki i Aktora oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Warto obejrzenia jest też niezwykła ruchoma szopka w klasztorze kapucynów - odnajdziemy w niej postaci wielu wybitnych Polaków. 15 km za miastem, w Nowogrodzie możemy odetchnąć wspomnieniem wsi kurpiowskiej. Na terenie 3, 5 hektara znajduje się muzeum na wolnym powietrzu - jedno z najstarszych tego typu w Polsce. Jego twórca Adam Chętnik założył też muzeum w Łomży, w którym znajduje się m.in. bogata ekspozycja bursztynu, narzędzi do obróbki i prezentacja biżuterii bursztynowej. To nawiązanie do tradycji wydobycia na Kurpiach bursztynu kopalnego. Turyści nie mogą przejść obojętnie koło najbardziej znanej łomżynianki, Hanki Bielickiej, która ma tutaj swój pomnik ławeczkę. Aktorka znana była ze swojego nietuzinkowego poczuciu humoru i zamiłowania do kapeluszy. Nawiązując do jej kolekcjonerskiej miłości, na dwóch rondach utworzono ogromne kwiatowe kapelusze.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 209 Wyżyna Krakowsko - Częstochowska Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Celem kolejnej podróży jest Wyżyna Krakowsko-Częstochowska - region, który słynie z malowniczych dolin, tajemniczych jaskiń i charakterystycznych białych ostańców. To kraina bogata w zabytki architektury, w szczególności zamki i warownie wybudowane na skałach dochodzących nawet do 30 metrów wysokości. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska często nazywana jest Jurą i jest to związane z okresem jurajskim ery mezozoicznej, czyli czasem, gdy kształtował się ten malowniczy region. Na turystach ogromne wrażenie robią ostańce skalne powstałe w wyniku procesów wietrzenia i erozji skał. Nie brakuje też prawdziwych dzieł stworzonych przez człowieka. W Ojcowie możemy zobaczyć Kaplicę Na Wodzie p.w. św. Józefa Robotnika. Stoi ona okrakiem nad dwoma brzegami Prądnika. Legenda głosi, że takie usytuowanie obiektu pomogło w 1901 roku ominąć carski zakaz budowania świątyń na ziemi ojcowskiej.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 235 Szlak rzeki Krutyni Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3
Program TV na 8 kwietnia 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3
04:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 102 Jezioro Śniardwy Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Śniardwy, największe jezioro w Polsce, ma powierzchnię ponad jedenastu tysięcy hektarów i niemal sto kilometrów linii brzegowej. Jest szerokie na trzynaście kilometrów, długie na dwadzieścia dwa i jednocześnie płytkie - średnia głębokość nie przekracza tu siedmiu metrów, a strefa sitowia wzdłuż płycizn przy brzegu, sięga niekiedy niemal dwustu metrów. Połączone z innymi jeziorami kanałami lub wąskimi przesmykami Śniardwy są częścią Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W szczycie sezonu w przesmyku Przeczka panuje ruch nie mniejszy niż na ulicach wielkich miast. Wpływa się tu na Śniardwy w drodze z Giżycka i Mikołajek albo od południa z Rucianego - Nidy. Największe polskie jezioro kusi nie tylko żeglarzy, lecz jest również wyzwaniem dla piechurów i rowerzystów. W Okartowie można wsiąść na rower, by mazurskie morze poznać od strony lądu. Okolica to również raj dla miłośników zwierząt. Położona w Puszczy Piskiej i oczywiście nad Śniardwami stacja badawcza Polskiej Akademii Nauk specjalizuje się w hodowli konika polskiego, czyli prymitywnej rasy wywodzącej się od dzikich tarpanów. Stacja w Popielnie działa od lat pięćdziesiątych XX wieku. W zabytkowym spichlerzu mieści się jej muzeum, a tuż obok stajnie.

Czas trwania: 21min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 210 Kazimierz krakowski Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Kolejnym przystankiem na trasie podróży po Polsce będzie krakowski Kazimierz. Mówią o nim, że jest magiczny, pełen kolorów, smaków i zapachów. Będziemy zwiedzać Kazimierz od wschodu do zachodu słońca. Można go zwiedzić w ciągu jednego dnia - nie potrzeba samochodu, tramwaju, ani nawet mapy. Jeśli ktoś się zgubi - tym lepiej. Kazimierskie zakątki tylko na to czekają. Pełno tutaj malowniczych, małych uliczek i klimatycznych kamienic, a o drogę zawsze zapytać można lokalnego przechodnia. Zaczniemy od słynnej Skałki, na której znajduje się Klasztor oo. Paulinów, powędrujemy dalej szlakiem synagog i murali, pytając i smakując klimat dzielnicy.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 236 Kępno Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Kępno to miasto wielu kultur przyciągające smaczkami historycznymi, ze śladami osadnictwa z epoki brązu. Położone jest na styku szlaków komunikacyjnych i szczyci się największym - po Poznaniu - rynkiem Wielkopolski. Dzięki niemu kwitł tu handel. Układ przestrzenny miasta sięga średniowiecza. Wizyta w Kępnie to podróż w czasie, droga po trzech wyznaniach, innych kulturach, które współistniały i uzupełniały się, tworząc jeden, sprawnie funkcjonujący organizm. To niewielkie miasteczko kryje w sobie niesamowity potencjał.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 9 kwietnia 2024 (Wtorek)
04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 103 Świnoujście Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Świnoujście to miejsce, gdzie jedna z najszerszych polskich plaż i ciepła jak na bałtyckie warunki woda idą w parze z walorami uzdrowiskowymi i przyrodniczymi. Spośród innych nadmorskich miejscowości miasto wyróżnia wyjątkowe położenie na 44 wyspach, z których trzy są zamieszkane, a pozostałe stanowią ostoję dla wielu gatunków ptaków. Wiatrak Stawa Młyny stojący na krańcu falochronu to symbol Świnoujścia, a według jednego z rankingów również najbardziej romantyczne miejsce w województwie zachodniopomorskim. Dzięki pulsującemu światłu pełni funkcję stawy, czyli znaku nawigacyjnego dla statków wpływających do portu. Życie turystyczne miasta koncentruje się wokół historycznego centrum i dzielnicy nadmorskiej położonych na wyspie Uznam. Wyspa Wolin słynie zaś z jednego z najlepiej zachowanych fortów pruskich oraz podziemnego miasta z czasów II wojny światowej. Świnoujście to miasto nierozerwanie związane z morzem. Bardzo często organizowane są tu regaty, które są okazją do do zwiedzenia jednostek gościnnie zawijających do świnoujskiego portu. Do kultowych morskich wydarzeń należą m.in. czerwcowe Dni Morza oraz sierpniowe Sail Świnoujście, przyciągające do miasta najpiękniejsze europejskie żaglowce. Pasjonatów historii zainteresuje Fort Gerharda, Latarnia Morska oraz podziemny obiekt militarny. Ukryte pod nadmorskimi wydmami żelbetowe schrony połączone kilometrem korytarzy są dziś jedną z największych atrakcji Świnoujścia.

Czas trwania: 21min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 219 Kościerzyna Logo TVP HD
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 237 Wadowice Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Wadowice otoczone są łagodnymi wzniesieniami, a pobliskie szlaki turystyczne zachęcają piechurów z każdej grupy wiekowej. Turystów najbardziej jednak przyciąga do miasta osoba Karola Wojtyły, dla którego Wadowice są miejscem, "gdzie wszystko się zaczęło". Zwiedzanie miasta zaczniemy od Rynku - to wokół niego toczyło się całe codzienne życie. To tutaj późniejszy Ojciec Święty grał w piłkę, chodził do kościoła parafialnego i do szkoły. To także tutaj wracał trzy razy podczas swoich pielgrzymek i spotkań z wiernymi w 1979, 1991 i 1999 roku. Tuż przy Rynku znajduje się też dawne Gimnazjum humanistyczne im. Marcina Wadowity, do którego uczęszczał Karol Wojtyła. A po dobrze zdanej maturze... udał się na słynne wadowickie kremówki. Przed domem, w którym mieszkał Karol Wojtyła zaczyna się szlak śladami Jana Pawła II. Można go śledzić również w formie mobilnej apki, która opowiada o życiu świętego Jana Pawła II. Wokół Wadowic można robić to, co Ojciec Święty kochał najbardziej, czyli chodzić po górach. Szlaki są proste, dla każdego wędrowcy, który zechce oddać się medytacjom i rozmyślaniom podczas długich i spokojnych przejść. Czerwonym szlakiem w dwie godziny można dojść na Groń Jana Pawła II. Znajduje się tam kaplica pw. Matki Bożej Królowej Gór, będąca darem od turystów dla papieża. W Wadowicach każdy kamień i skwer przypominają o życiu Ojca Świętego, a tu, w górach można zobaczyć krajobrazy, które były mu wyjątkowo bliskie. Te miejsca już na zawsze zachowają swoją niepowtarzalność, przepełnioną urokiem, sentymentem i wspomnieniami oraz pięknem okolicznej natury.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 315 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Ciężkowice Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Ignacy Jan Paderewski, jeden z największych polskich pianistów i kompozytorów, wybitny mąż stanu, który przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Polskę, mógł mieszkać wszędzie. Koncertował w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, w każdym z tych miejsc zdobywał uznanie krytyków i uwielbienie publiczności. Zamieszkał jednak w dworku na polskiej wsi, w Kąśnej Dolnej w Małopolsce. Tomek Bednarek zaprasza widzów do jedynego zachowanego na świecie domu Ignacego Jana Paderewskiego. Zaprasza nas także do niezwykłej Koncertowej stodoły, jednej z najbardziej oryginalnych sal koncertowych w Polsce.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 10 kwietnia 2024 (Środa)
04:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 105 Opactwo Cystersów w Krzeszowie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Krzeszów to niewielka, leżąca na uboczu miejscowość. Uznawana jest za stolicę duchową Dolnego Śląska, ale przyciąga nie tylko wiernych. Znajdujące się tu Opactwo Cystersów określane jest mianem Europejskiej Perły Baroku. Pierwszych zakonników benedyktynów - osiedliła tutaj w XIII wieku Anna Przemyślidka, wdowa po Henryku Pobożnym. Niezwykły rozkwit opactwa to z kolei przełom wieków siedemnastego i osiemnastego, czas triumfu kontrreformacji. Kamień węgielny pod budowę kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny położono w roku 1728, niedługo po rozbiórce wcześniejszego kościoła gotyckiego. Konsekracji świątyni dokonano siedem lat później. Bazylika ma sto osiemnaście metrów długości, a jej wieże - 71 metrów wysokości, co decyduje o niezwykle harmonijnym kształcie budowli. W przylegającym bezpośrednio do świątyni Mauzoleum, spoczywają zasłużeni dla klasztoru władcy z dynastii Piastów - Bolko Pierwszy - fundator opactwa i jego wnuk, Bolko Drugi. Bolko Trzeci zaś, zabity ponoć w wieku trzech lat kamieniem rzuconym przez nadwornego błazna, jest opiewany przez epitafium rozdzielające ich sarkofagi. Krzeszów to dzieło opatów wizjonerów oraz zatrudnianych przez nich wybitnych artystów. Tylko tu, na niewielkiej przestrzeni tak wspaniale przeplatają się założenia teologii z ideałami barokowej sztuki. To ważne sanktuarium, wielki pomnik epoki i przestrzeń przesycona nieuchwytnym duchem.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 220 Kaszubski Park Krajobrazowy Logo TVP HD
06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 238 Krapkowice i Góra św. Anny Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzimy Krapkowice - miasto leżące na ważnych szlakach komunikacyjnych od początków swego istnienia. Leżało prawdopodobnie na szlaku bursztynowym, było wrotami pomiędzy Cesarstwem Rzymskim a Skandynawią, wschodem i zachodem. Miasto i okolice z malowniczymi zamkami ze średniowiecza to doskonałe miejsca na opowieść o tym, jak w dawnych wiekach rozwijała się tutaj przedsiębiorczość. Leżąca nieopodal Góra św. Anny znana jest przede wszystkim jako miejsce kultu, z sanktuarium oraz cudowną figurą swojej patronki.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 11 kwietnia 2024 (Czwartek)
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 106 Kanał Elbląski Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Podczas kolejnej podróży odkryjemy atrakcje Kanału Elbląskiego - najdłuższego kanału żeglownego w Polsce. Można po nim płynąć nie tylko wśród falujących wód, ale i po trawie - wszystko za sprawą XIX - wiecznych urządzeń hydrotechnicznych stanowiących unikat na skalę światową. Kanał Elbląski, zwanym także Kanałem Elbląsko - Ostródzkim, od półtora wieku stanowi wodne połączenie Elbląga z Ostródą. Jego eksplorowanie najlepiej zacząć właśnie w Elblągu, gdzie w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Elbląg, znajduje się punkt startowy rejsów wycieczkowych. Po Kanale Elbląskim pływają prywatne jachty, motorówki oraz statki pasażerskie. Podczas rejsu można zobaczyć wiele atrakcji, bo kanał to także system grobli, przekopów, śluz, pochylni, które łączą aż 10 jezior od Elbląga do Ostródy. Kanał wraz z odgałęzieniami liczy sobie ponad 150 kilometrów. Płynąc tym szlakiem wodnym, obserwujemy krajobraz zmieniający się jak w kalejdoskopie. Mijamy jeziora, lasy, pola i wsie. Taka nieśpieszna podróż to doskonały sposób na podziwianie przyrody Żuław Wiślanych - jedynego obszaru depresji w Polsce. Kanał to również wymarzone miejsce do uprawiania kajakarstwa. Tutaj utworzono nawet specjalny Szlak Papieski, na pamiątkę spływów kajakowych, w których pod koniec lat 50. uczestniczył Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Kanał Elbląski - światowy cud techniki - w 2011 roku został uznany za pomnik historii RP.

Czas trwania: 21min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 221 Radzyń Podlaski Logo TVP HD
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 239 Zamek w Kórniku Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach Polski, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Zamek w Kórniku jest jednym z najpiękniejszych romantycznych zamków w Polsce. Wraz z otaczającym go parkiem został wpisany na listę Pomników Historii RP. W historycznych murach warowni można spotkać ducha Białej Damy, a tutejsza biblioteka skrywa cenne rękopisy Chopina, Mickiewicza. Kórnik to niespełna 8-tysięczne miasto, niegdyś prywatne. To miejsce urodzenia Wisławy Szymborskiej. W centrum znajduje się wyjątkowo długi Rynek, który powstał z rozszerzenia głównej drogi biegnącej przez miejscowość. Turyści ściągają tu, by podziwiać okazałą rezydencję, która była niegdyś siedzibą rodów Górków i Działyńskich. Trzy baszty widnieją nawet w herbie miasta. Zabytkowa rezydencja w Kórniku to również jedna z największych atrakcji turystycznych w Wielkopolsce. Kórnicki zamek wygląda bardziej na gustowny pałac niż warownię. Zachował jednak częściowo obronny charakter, bo otacza go ze wszystkich stron szeroka fosa. Prawdopodobnie pierwszy zamek powstał w tym miejscu jeszcze w XV wieku - posadowiono go na bagiennej wyspie, a dostępu do niego strzegł zwodzony most. Obecny kształt budowla zawdzięcza XIX-wiecznej przebudowie, kiedy panem na zamku był Tytus Działyński. To wówczas zamek przyodział styl neogotyku angielskiego.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
19:33 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
Program TV na 12 kwietnia 2024 (Piątek)
04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 107 Krynica - Zdrój Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedzi Krynicę Zdrój. Ten słynny kurort w Beskidzie Sądeckim latem i zimą przyciąga amatorów sportów. Z kolei przez cały rok licznie ściągają tu kuracjusze, by korzystać z dobroczynnych właściwości tutejszych wód mineralnych. Zaczęto je wykorzystywać w lecznictwie już na przełomie XVIII i XIX wieku. Pierwszą pijalnię Słotwinkę zbudowano w 1806 roku. Drewniany pawilon jest najstarszym budynkiem w mieście. Prawdziwym symbolem Krynicy jest jednak Stary Dom Zdrojowy. Jego bywalcami byli m.in. Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz oraz marszałek Józef Piłsudski. Kuracjusze i turyści korzystają też z uroków okolicznych, zalesionych gór. Bez najmniejszego wysiłku można zdobyć szczyt Góry Parkowej. Wszystko za sprawą kolejki linowo - terenowej. Uruchomiona w 1937 roku kolejka była pierwszą tego typu w Polsce i drugą w Europie. Na szczycie Góry Parkowej zaskakuje olbrzymia betonowa konstrukcja. To wybudowana w 1938 roku żelbetowa wieża dla rozbiegu saneczkarzy. To historyczne miejsce dla polskiego sportu, bo w tym miejscu narodziło się nasze saneczkarstwo. Krynicę - Zdrój ukochał największy polski tenor - Jan Kiepura. Pod koniec lat 30. minionego stulecia zainwestował w budowę nowoczesnego pensjonatu Patria. Sądeckie uzdrowisko rozsławiła w świecie sztuka Matejki z Krynicy, jak często nazywa się Nikifora. Dziś znajduje się tu największa na świecie kolekcja pamiątek po artyście oraz jego obrazów.

Czas trwania: 21min. / 2018 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 222 Zamek Królewski na Wawelu Logo TVP HD
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 240 Park Krajobrazowy Dolina Bobru Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Park Krajobrazowy Dolina Bobru obejmuje obszar, na którym w niedalekiej odległości położone są aż 3 jeziora zaporowe, a malowniczo meandrująca rzeka w dolinie, oddziela pasma górskie Sudetów Zachodnich. Niemal w całości, bo aż w 98%, jest położony w zlewni rzeki Bóbr. Utworzono go, aby chronić wartości historyczne, kulturowe ale przede wszystkim, by otaczać opieką jego najciekawszy przyrodniczo odcinek - Dolinę Bobru. Bóbr wypływając z Jeleniej Góry wcina się pomiędzy Wzgórze Krzywoustego Górę Siodło i Górę Gapy. Siła erozji sprawiła, że rzeka stworzyła tu niezwykle malowniczą dolinę, 4 - kilometrowy Borowy Jar, oddzielający pogórze Izerskie po lewej i Góry Kaczawskie po prawej.

Czas trwania: 20min. / 2021 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 343 Teatry Poznania Logo TVP Polonia
08:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 315 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Ciężkowice Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 324 Kadyny Logo TVP Polonia
Czas trwania: 21min. / 2024 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 315 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Ciężkowice Logo TVP ABC
Program TV na 13 kwietnia 2024 (Sobota)
04:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 108 Ogrody Hortulus w Dobrzycy Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Ogrody Hortulus to rozległy teren, na którym oprócz niezwykłych kompozycji z kilku tysięcy gatunków i odmian roślin, zobaczyć można największy na świecie labirynt grabowy. Ogrody położone są w Dobrzycy - pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Od wiosny do jesieni na oczach zwiedzających odgrywa się wspaniałe kwiatowe widowisko. Hortulus po łacinie oznacza ogródek. Ta nazwa nawiązuje do początków Ogrodów, które dziś stanowią kompleks obejmujący łącznie ponad 14 hektarów. Narodziły się z determinacji, miłości do roślin i śmiałej wyobraźni. To dzięki nim w zachodniopomorskich plenerach nieopodal polskiego wybrzeża, powstało miejsce, w którym dziś każdy może odnaleźć swój ogród marzeń. Kompleks tworzą dwa zespoły ogrodowe o odmiennym charakterze. Niepowtarzalne kompozycje roślinne Ogrodów Tematycznych to efekt inspiracji różnymi stylami i kulturami. Śródziemnomorski, japoński, wodny, a nawet ogród cienia - łącznie jest ich ponad 20, ale nie sposób je ze sobą pomylić. Każdy z Ogrodów Tematycznych Hortulus to inna kompozycja roślin składająca się na jego niepowtarzalny charakter, barwy i zapach. Oddalone o 2 km Ogrody Hortulus Spectabilis służą zarówno wypoczynkowi jak i rekreacji. Rozległy kompleks słynie z pięknych rosarióww stylu angielskim oraz Ogrodów Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z labiryntem grabowym. To także miejsce wydarzeń takich jak Noc Kupały i Festiwal Kwiatów Jadalnych.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 229 Chełmża Logo TVP HD
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 241 Magurski Park Krajobrazowy Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 14 kwietnia 2024 (Niedziela)
04:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 109 Krosno Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Krosno - urokliwe miasto nazywano przez wieki "parva Cracovia" (mały Kraków). Zwiedzanie najlepiej zacząć na krośnieńskim rynku. Spory plac o wymiarach 115 na 72 m otaczają kamienice z renesansowymi podcieniami arkadowymi. Najstarsze pochodzą z XVI wieku, z okresu wielkiego rozkwitu miasta. U progu obecnego millenium, podczas prac archeologicznych odkopano w centrum placu relikty renesansowego ratusza. Dziś można oglądać zarys dawnej budowli rajców w nowej posadzce rynku. Najbardziej charakterystyczną budowlą krośnieńskiej Starówki jest wieża Farna. Warto się wdrapać na jej szczyt, bo z wysokości 38 metrów można podziwiać nie tylko panoramę miasta, ale także Beskidu Niskiego. Krosno to miasto szkła, skąd słynne wyroby trafiały na cały świat. Dziś jedną z atrakcji jest Centrum Dziedzictwa Szkła - połączenie muzeum i interaktywnego centrum edukacyjnego. Powstało na bazie XIX - wiecznej dawnej hali targowej. Nieodłącznym elementem podkarpackiego krajobrazu są szyby i kiwony. Światowy przemysł naftowy narodził się właśnie pod Krosnem we wsi Bóbrka. To tutaj w 1854 roku powstała pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie. Działa nieprzerwanie do dziś, mieści także skansen i muzeum poświęcone przemysłowi naftowemu i gazowniczemu. Jedną z głównych atrakcji ziemi krośnieńskiej są malownicze ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Zasłynęły dzięki Aleksandrowi Fredrze, który tutejszy spór sąsiedzki uwiecznił w komedii "Zemsta".

Czas trwania: 21min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 231 Strzelno Logo TVP HD
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 242 Woliński Park Narodowy Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Woliński Park Narodowy został utworzony w 1960 roku. Obejmuje środkową część wyspy Wolin, jeziora i 15 - kilometrowy pas klifowego wybrzeża Bałtyku. Charakterystyczna dla tego parku jest buczyna pomorska, można spotkać w nim największego gniazdującego w Polsce drapieżnika: bielika. Na terenach, na których dziś malowniczo położone miejscowości wkomponowane są w soczystą zieleń lokalnych lasów, przez setki lat toczyły się walki. Osadnictwo wczesnośredniowieczne trwało od schyłku VIII wieku. Schronienia tutaj szukali wikińscy banici oraz przyszli królowie. Obecnie Woliński Park Narodowy jest miejscem idealnym dla osób, które lubią czuć wiatr we włosach oraz przebywać z dala od zgiełku wielkich miast, za to naprawdę blisko natury.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 324 Kadyny Logo TVP1 HD
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3
Program TV na 15 kwietnia 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Warszawa
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Zakochaj się w Polsce. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Zakochaj się w Polsce w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Zakochaj się w Polsce.

Poprzednie emisje Zakochaj się w Polsce w telewizji

Emisja Zakochaj się w Polsce miała miejsce:

2024-03-19 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 216 Przeworsk Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzimy Przeworsk. Mieszkańcy tego miasta mówią o nim, że jest małe, ciche i że dobrze się tu żyje. Zwiedzanie rozpoczniemy od jednego z najważniejszych tutejszych zabytków - Pałacu Lubomirskich. Położony w pięknym parku pałac jest siedzibą muzeum, w którym możemy dokładnie poznać historię miasta i regionu. Muzeum kryje w sobie atrakcje, które warto zobaczyć. W dawnych stajniach cugowych prezentowana jest historia straży pożarnych z Przeworska i okolicy od drugiej połowy XIX w. do czasów współczesnych. Kolekcja pożarnicza jest różnorodna - od sikawek konnych, hełmów paradnych i bojowych, poprzez sprzęt bojowy, urządzenia sygnalizacyjne, umundurowanie, po odznaczenia strażackie. Uzupełnieniem tej bogatej kolekcji są fotografie oddziałów straży ogniowej z Przeworska i z regionu, strażnic, remiz, dętych orkiestr strażackich oraz zdjęcia z zawodów.

2024-03-19 05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 277 Darłowo Logo TVP HD
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
2024-03-19 04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 194 Słowiński Park Narodowy Logo TVP HD
2024-03-18 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 215 Lanckorona Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): W trakcie kolejnej wyprawy odwiedzimy Lanckoronę. To miejsce, w którym czas jakby się zatrzymał. Ta sielska wieś ma Rynek, który okalają drewniane chaty. Główny plac jest nie tylko pochyły, ale i dostarcza krajobrazowych widoków. W dobrą pogodę widać stąd Babią Górę, a nawet Tatry. Lanckorona to obecnie duża wieś. Centralnie położony Rynek to jednak pamiątka z czasów, kiedy miejscowość była miastem, w którym bywali polscy monarchowie. Plac ma nachylenie wynoszące około 9, 5%, co stawia go wśród najbardziej stromych na całym Bursztynowym Szlaku.

Czas trwania: 22min. / 2020 / magazyn
2024-03-18 05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 274 Nowy Dwór Mazowiecki Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Nowy Dwór Mazowiecki to miejsce u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Wkry. Tomek Bednarek zaprasza widzów do Twierdzy Modlin, odwiedza spichlerz i stary dworzec kolejowy wpisany do rejestru zabytków, zabiera nas także do współczesnego Nowego Dworu - Ośrodka Doskonalenia Technicznego Jazdy oraz na spacer w koronach drzew w Pomiechówku.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
2024-03-18 00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 285 Żary Logo TVP3 Opole
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
2024-03-18 00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Poznań
2024-03-18 00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 285 Żary Logo TVP3 Rzeszów
2024-03-18 00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Szczecin
2024-03-18 00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 286 Nowa Sól Logo TVP3 Warszawa

Zakochaj się w Polsce gdzie obejrzeć?

Zakochaj się w Polsce można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław, TVP ABC, TVP HD, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Wilno

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry