Zakochaj się w Polsce godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Zakochaj się w Polsce w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Zakochaj się w Polsce będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 26 kwietnia 2024 (Piątek)
06:30 Zakończone  Zakochaj się w Polsce - odc. 332 Barlinek i Pyrzyce Logo TVP Polonia
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 320 Szczawnica Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
Reklama
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 329 Gniew Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Tym razem Tomek Bednarek zaprasza do Gniewu. Choć skojarzenie nasuwa się jedno, Gniew nie ma nic wspólnego z gniewem, czy złością. Nie ma też żadnej legendy, która mówiłaby o gniewnym władcy, czy królu. To po prostu językowy zbieg okoliczności. Dla mieszkańców Gniewu zawsze ważne były zwierzęta. Według legendy w czasie wojny ze Szwedami zwierzęta przyszły do kościoła św. Mikołaja i modliły się za ludzi, którzy uciekali do pobliskich lasów. Na ich czele stał niedźwiedź. To właśnie na jego cześć w 2010 roku maskotką miasta został Miś Maciuś. Miejsc do zwiedzania w Gniewie jest mnóstwo, najważniejsze to zamek w Gniewie - bez wątpienia jedna z najważniejszych tego typu budowli w tej części Europy i świadek wielu historycznych wydarzeń, także Pałac Marysieńki. Nietypową atrakcją Gniewa jest też Muzeum Kapsla. A tych w muzeum jest ponad tysiąc! Oprócz kapsli można podziwiać tutaj również zabytkowe butelki z różnych stron naszego globu. Można też zagrać w kapsle.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 241 Magurski Park Krajobrazowy Logo TVP ABC

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Tomasz Bednarek penetruje objęty programem Natura 2000 Magurski Park Krajobrazowy położony na styku Karpat Wschodnich i Zachodnich. Tak czysta, nieruszona ludzką ręką przyroda to unikat na skalę kontynentu!

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 27 kwietnia 2024 (Sobota)
04:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 122 Rydzyna Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Rydzynę, miasteczko w Wielkopolsce zwane perłą polskiego baroku. W ciągu 600 - letniej historii związane było z największymi rodami Rzeczypospolitej. Miejscowość słynie z zamku, który przez jakiś czas był rodową siedzibą króla Stanisława Leszczyńskiego. W Wielkopolsce nie było większej i wspanialszej rezydencji magnackiej. To, co wyróżnia Rydzynę spośród innych miast, to zachowany barokowy układ urbanistyczny z XVIII wieku, który stanowi unikat na skalę europejską. Architekt Karol Marcin Frantz podkreślił w planie ulic wagę zamku magnackiego i połączył go z rynkiem ulicą. Główna oś biegnie od ratusza przy rynku aż po zamek i jego rozległy park. Do tego, od głównego placu miejskiego rozciągają się promieniście kolejne ulice. Malowniczy rynek stanowi serce Rydzyny. W jego geometrycznym środku, zarazem miejscu przecięciu wszystkich osi widokowych, wzniesiono w 1761 roku rokokowy pomnik Trójcy Świętej. W Rydzynie na każdym kroku można spotkać zabytek z epoki baroku. Na przykład kolorowe przyrynkowe kamienice, których szczyty zdobią woluty, czy ratusz z 1752 roku z charakterystyczną wieżyczką. Rydzynę wraz z magnacką rezydencją uznano w 2017 roku za Pomnik Historii RP. W pobliżu warto też zobaczyć kolejną imponującą budowlę - Pałac Mielżyńskich we wsi Pawłowice, z której wywodził się ród Wierzbnów - założycieli Rydzyny.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
05:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 11 Dolina Narwi Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza Dolinę Narwi - rejon z wyjątkowo piękną przyrodą i zabytkami. Narwiański Park Narodowy i jego okolice to przestrzeń idealna, by zwolnić i zachwycać się wodą, powietrzem i słońcem. Narew nazywana jest polską Amazonką. Nie jest to związane z jej długością, lecz z rzadko spotykaną na świecie budową koryta rzeki. Wyjątkowa przyroda sprzyja zwierzętom; zakamarki w trzcinie to bezpieczne miejsce do uwicia ptasich gniazd. Przyjeżdżając tu, warto też odwiedzić miasta z ciekawą historią. Do takich należą m.in. Tykocin oraz Suraż, w którym Tomasz Bednarek zwiedził niezwykłe muzea, założone przez prawdziwych pasjonatów historii.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 255 Muszyna Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Tym razem odwiedzimy Muszynę. "Zabiorę Ciebie w Łagodności Krainę, gdzie pachnie różą i lawendą..." tak pisał o tym miejscu Jerzy Harasymowicz. Do tej pory codzienność tego górskiego miasteczka przypomina poezję! To miejsce magii, karmienia zmysłów, mekka wód mineralnych oraz szlaków rowerowych. Można tu szukać skarbów Państwa Muszyńskiego, cieszyć zmysły w ogrodach sensorycznych, karmić kaczki, czy podążać szlakami Łemków lub karpackich rabusiów. A wszystko w otoczeniu górskich krajobrazów.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 28 kwietnia 2024 (Niedziela)
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 123 Rybnik Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek gości w Rybniku - mieście tajemniczego Zalewu Rybnickiego, malowniczych familoków i pokładów górniczych tradycji. Zwiedzanie warto rozpocząć od rynku, w którego płytę wmurowane zostały pamiątkowe tablice przypominające ważne fakty z dziejów miasta, m.in. wizytę marszałka Józefa Piłsudskiego w 1922 roku. Miasto ma bogate tradycje przemysłowe. Przemysł zaczął się tu rozwijać od końca XVIII wieku, kiedy powstała kopalnia, jedna z pierwszych na Górnym Śląsku. Dziś Zabytkowa Kopalnia Ignacy udostępniona jest do zwiedzania, stanowiąc Industrialne Centrum Kultury, które umiejętnie łączy funkcje muzealne, artystyczne i kulturalne. Koniec XVIII wieku to swoisty boom osadniczy - do Rybnika zaczęło przybywać wielu nowych mieszkańców i stopniowo wzrastało zapotrzebowanie na mieszkania dla nich. W mieście zbudowano osiedla robotnicze, m.in. w dzielnicy Chwałowice, gdzie mieszkało ponad 500 rodzin górniczych. Zabudowa składa się z dwukondygnacyjnych ceglanych budynków, ułożonych na planie prostokąta i pokrytych dachem dwuspadowym. Zabudowa pochodzi z początku XX wieku. Chlubą miasta jest zalew stworzony na potrzeby Elektrowni Rybnik. Od maja do października temperatura wody nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Zimą unoszą się nad nią kłęby pary. Nigdy nie zamarza, nawet kiedy nadchodzą srogie zimy, lodem pokrywa się tylko częściowo. Dla pasjonatów natury w Rybniku nie lada gratką będzie malownicza rzeka Ruda, która zachęca do sportów wodnych. Szczególnie upodobali ją sobie miłośnicy kajakarstwa; rzeka meandrując, tworzy swoisty tor przeszkód.

Czas trwania: 22min. / 2018 / magazyn
Reklama
05:20 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 12 Katowice Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Katowice. To miasto zawsze stawiało na nowoczesność. Tutaj zbudowano jeden z pierwszych drapaczy chmur w Polsce, a sala sejmowa w stojącym tu monumentalnym budynku była wzorem dla sali sejmu w gmachu przy Wiejskiej w Warszawie. Symbolem miasta jest kosmiczny Spodek, za którym w ostatnim czasie wyrosła Strefa Kultury z futurystycznymi obiektami. Można tam posłuchać jednej z najlepszych orkiestr symfonicznych w Europie, obejrzeć wystawy pod ziemią, a nawet bezkarnie chodzić po dachach.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 256 Muzeum w Nieborowie i Arkadii Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): W kolejnym odcinku odwiedzimy Nieborów z Pałacem Radziwiłłów i Arkadię ze słynnym parkiem romantycznym. Pałac w Nieborowie to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Wygląda jakby jego właściciele opuścili komnaty dosłownie wczoraj. Pozostawili po sobie również kawałek raju na ziemi: tajemniczy ogród ze świątynią, akweduktem, domkiem gotyckim. Barokowy pałac w Nieborowie wraz z zespołem ogrodów to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. Choć często zmieniał właścicieli, to najdłużej należał do rodziny Radziwiłłów, która przez ponad 170 lat nasycała ten majątek unikatowymi dziełami architektury i sztuki, w tym sztuki ogrodniczej. Pałac wraz z ogrodem oraz park romantyczny w Arkadii przetrwały nie tylko zawieruchę II wojny światowej, ale trudny dla arystokratycznych majątków czas powojennej nacjonalizacji. Już w 1945 roku zespół pałacowo - parkowy upaństwowiono i stał się on oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Dziś Nieborów z Arkadią mają nie tylko status zabytku, ale od 2017 roku są również Pomnikiem Historii RP.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 329 Gniew Logo TVP1 HD
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław

Opis (streszczenie): Reportaż z różnych miejscowości Polski

Czas trwania: 23min. / 2024 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku Logo TVP3 Olsztyn

Opis (streszczenie): W Gdańsku. znanym i kochanym przez Polaków i turystów z całego świata, Tomek Bednarek pokaże widzom zabytki Głównego Miasta. Zabierze nas pod Złotą Bramę, na Długi Targ, Dwór Artusa, do Ratusza, na Długie Pobrzeże, Ośrodka Kultury Morskiej, Bazyliki Mariackiej i wyjątkowego Muzeum Bursztynu. Zajrzy także na najpiękniejsze i pełne czaru gdańskie uliczki. W Gdańsku nie można się nie zakochać.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Bydgoszcz
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku Logo TVP3 Białystok
Reklama
Program TV na 29 kwietnia 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku Logo TVP3 Olsztyn
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Bydgoszcz
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku Logo TVP3 Białystok
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 257 Warszawskie Bielany Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Bielany to jedna z północnych dzielnic Warszawy. Zachowała się w niej stara zabudowa z malowniczymi uliczkami z gazowymi latarniami. Można tutaj nawet zobaczyć ostatni w mieście relikt Puszczy Mazowieckiej czy olbrzymi kompleks sportowy, w którym trenowało wielu polskich olimpijczyków. Nazwa dzielnicy pochodzi od białego koloru habitu kamedułów, których sprowadzono tutaj z dzielnicy Krakowa o tej samej nazwie. Nowy klasztor założono z inicjatywy króla Władysława IV na Górze Polkowej, wówczas położonej pod Warszawą, a dziś leżącej w sercu Lasu Bielańskiego. 150-hektarowy Las Bielański można nazwać kolejną pamiątką po kamedułach. Na leśnych terenach wokół klasztoru wyręb mogli prowadzić jedynie zakonnicy. I dzięki tej ochronie zachowały się tu kilkusetletnie dęby, olsze w wieku dochodzącym do 120 lat. Las Bielański położony jest malowniczo na tarasach zalewowych Wisły i jak na swoje miejskie położenie słynie z bioróżnorodności. Na jego skraju można odkryć olbrzymi kompleks dawnego Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego, który powstał z inicjatywy Marszałka Piłsudskiego. Dziś to warszawski AWF - istna kuźnia talentów. Trenowało tutaj wielu olimpijczyków - wśród nich m.in. Irena Szewińska, Władysław Komar, Mateusz Kusznierewicz.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
Program TV na 30 kwietnia 2024 (Wtorek)
05:25 Zakochaj się w Polsce - odc. 14 Warszawa Chopina Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek zwiedza Warszawę i Mazowsze, wędrując szlakiem miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem. Spaceruje Krakowskim Przedmieściem w pobliżu budynków, w których mieszkała rodzina Chopinów, odwiedza Ogród Saski, gdzie bawił się mały Fryderyk. Dociera również do Muzeum Fryderyka Chopina w odrestaurowanym zamku Ostrogskich oraz pod pomnik kompozytora w Łazienkach Królewskich. Na szlaku wędrówki znajduje się również dworek w Żelazowej Woli oraz kościół w Brochowie, gdzie Chopin został ochrzczony.

Czas trwania: 21min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 258 Kopalnia Soli "Wieliczka" Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Kopalnia Soli "Wieliczka" to obiekt wpisany na I Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedziło ją miliony turystów, w tym tak wybitni Polacy jak Mikołaj Kopernik, marszałek Józef Piłsudski, Fryderyk Chopin czy Karol Wojtyła. Kopalnia w Wieliczce to 2391 podziemnych komór i 245 km korytarzy wydrążonych na 9 poziomach. W najgłębszym miejscu ma 327 m. Sól w tym miejscu eksploatowało się nieprzerwanie od połowy XIII wieku do 1996 roku. Zanim dotarto do złóż soli, otrzymywało się ją z warzenia solanki ze źródeł występujących na powierzchni. Kopalnię można zwiedzać m.in. na trasie turystycznej, pełnej niezapomnianych widoków oraz trasie górniczej przybliżającej nam procesy związane z wydobywaniem soli. Chociaż zarówno trasa turystyczna, jak i górnicza dostarczają ogromu wrażeń, stanowią one zaledwie 2% podziemnego miasta. Piękne rzeźby, zabytkowe kaplice, cuda natury i dziedzictwo pracy górniczej - znajdziemy tu wszystko. To miejsce, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
Reklama
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 317 Rawa Mazowiecka Logo TVP Wilno
Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 1 maja 2024 (Środa)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 15 Stargard Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek odwiedza Stargard nazywany klejnotem Pomorza. Znajdują się tutaj najcenniejsze zabytki średniowieczne w tej części świata, wpisane na Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Można tu wiele razy używać przedrostka naj: stoi tu najwyższa baszta w Polsce, a Kolegiata Mariacka - najpiękniejszy z kościołów - jest najwyżej sklepioną świątynią w kraju. Nie brakuje unikatów na skalę światową: średniowiecznej bramy rozpiętej nad rzeką czy największego krzyża pokutnego wykutego z jednego bloku kamiennego. Choć miasto bardzo ucierpiało w czasie II wojny światowej, nadal zachwyca turystów oraz pasjonatów historii.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 259 Krasnystaw Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Wrocław

Opis (streszczenie): Sejny. Na północnym wschodzie naszego kraju, tuż przy granicy z Litwą, leży najmniejsze polskie miasto powiatowe. Słowo seina w języku jaćwieskim oznaczało trawy porastające bujnie brzegi i zakola rzeki. Tak było tutaj przed wiekami. To być może od nich wzięto nazwę tego zamieszkiwanego przez nieco ponad 5 tys. mieszkańców miasteczka. Tomek Bednarek zaprosi wWidzów do Muzeum Ziemi Sejeńskiej, Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z 1610 roku i Białej Synagogi z 1860 roku. Odwiedzi też kaplicę św. Agaty z 1789 roku i porozmawia o pisaniu ikon. A na koniec posmakuje wybornej litewskiej kuchni.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Warszawa
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Szczecin
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Poznań
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Opole
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Olsztyn
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Lublin
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Kielce
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3 Bydgoszcz
Reklama
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Białystok
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 296 Sejny Logo TVP3
Program TV na 2 maja 2024 (Czwartek)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 17 Szczecin Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku odwiedzamy miasto, które jako jedyne w Europie może pochwalić się dwoma wybitnymi ikonami współczesnej architektury stojącymi tuż obok siebie. Oba obiekty otrzymały najważniejsze europejskie nagrody w dziedzinie architektury. Biały jak lód gmach filharmonii okrzyknięto w 2015 roku najlepszym budynkiem Europy. Sąsiadująca z nim falująca płaszczyzna z betonu, która przykrywa muzeum historii najnowszej Szczecina, została uznana w 2016 roku za najlepszą przestrzeń publiczną w Europie.

Czas trwania: 21min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 260 Jabłonna Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
06:35 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 36 Kętrzyn Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza Kętrzyn. To stare, mazurskie miasto, które prawa miejskie otrzymało w 1357 r. Położone na ziemiach dawnych Prus, założone przez zakon krzyżacki, miało burzliwe dzieje. Dziś można tu podziwiać krzyżacki zamek i jeden z nielicznych w Polsce kościołów obronnych. Są tu też ślady pozostawione przez masonerię oraz 140-letnia stadnina koni, która posiada jedną z najdłuższych stajni w Europie. W okolicznych lasach znajdziemy też słynną kwaterę Hitlera - Wilczy Szaniec, a w pobliskich Muławkach Muzeum Znaczków i Historii Poczty - raj dla każdego filatelisty. Zobaczymy tu m.in. jeden z egzemplarzy pierwszego na świecie znaczka z 1840 r. Kętrzyn i okolice urzekają swoją różnorodnością i kolorytem. To obowiązkowy punkt w programie dla każdego odwiedzającego Mazury. Można tu znaleźć nie tylko piękne jeziora i lasy, ale również fascynujące historie, wspaniałe zabytki i ciekawych ludzi.

Czas trwania: 23min. / 2017 / magazyn
19:25 Zakochaj się w Polsce Pszczyna Logo TVP3 Warszawa

Opis (streszczenie): Celem kolejnej podróży Tomasza Bednarka jest Pszczyna. Ta perła Górnego Śląska - to kolejne miejsce w Polsce, w którym nie sposób się nie zakochać. Wśród industrialnego krajobrazu południowego Śląska ujmuje elegancją pejzażu i dworską architekturą. Niegdyś lato spędzał tu wybitny barokowy kompozytor Georg Philipp Teleman, a później rezydował cesarz Wilhelm II, zachwycony nie tylko łowieckimi terenami, ale również urodą i wdziękiem pszczyńskiej księżnej Daisy. Dziś można tu odbyć podróż w przeszłość w doskonale zachowanym zamku pszczyńskim, a także odwiedzić tradycyjną wieś i zagrodę największych europejskich ssaków - żubrów.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
Program TV na 3 maja 2024 (Piątek)
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 261 Tychy Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 329 Gniew Logo TVP Polonia
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Wrocław

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Dawniej miasto to słynęło z doskonałych wyrobów mięsnych i z przemysłu cukierniczego. Prawa miejskie Nakło otrzymało w XIII wieku, jest zatem jednym z najstarszych miast Ziemi Krajeńskiej. Tomasz Bednarek pokazuje widzom m.in. dawny most kolejowy nad Notecią, Belweder - budynek dyrekcji cukrowni. Zajrzy także do Muzeum Ziemi Krajeńskiej i spichlerza z przełomu XIX i XX wieku.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Warszawa
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Szczecin
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Poznań
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Opole
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Olsztyn
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Lublin
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Kielce
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Bydgoszcz
09:00 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Białystok
09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3
12:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 317 Rawa Mazowiecka Logo TVP Wilno
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 291 Ostrów Tumski w Poznaniu Logo TVP ABC
Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 4 maja 2024 (Sobota)
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Wrocław
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Olsztyn
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Lublin
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Kielce
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
04:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią Logo TVP3 Bydgoszcz
06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 262 Dąbrowa Górnicza Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
Program TV na 5 maja 2024 (Niedziela)
05:15 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 20 Zamek Książ Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek odwiedzi zamek Książ. Jego malownicze położenie na wysokim skalnym cyplu, ponad lasami, stawia go w gronie najbardziej oryginalnych rezydencji arystokratycznych w Europie. Nazwany dolnośląskim Wersalem przez ponad cztery stulecia należał do potężnego pruskiego rodu Hochbergów. To tutaj mieszkała księżna Daisy, której sława i uroda przyćmiła nawet księżniczkę Sissi. Potężny zamek w czasie II wojny światowej był przebudowywany na kwaterę główną Hitlera, w skałach wydrążono wówczas tajemnicze podziemne korytarze. Dziś jest atrakcją turystyczną, która potrafi zachwycić dosłownie wszystkich. Miłośnicy flory odkryją tarasowe ogrody i palmiarnię sprzed ponad stu lat, pasjonaci stylowych wnętrz będą podziwiać pałacowe wnętrza, a amatorzy zagadek z czasów II wojny światowej mogą eksplorować tajemnicze tunele wybudowane przez hitlerowców.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 263 Głuchołazy Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek w swojej kolejnej podróży po Polsce odwiedza Głuchołazy, miasto tuż obok czeskiej granicy, z niezwykłą Parkową Górą i tężnią solankową. Głuchołazy szczycą się też bogatą historią wydobycia złota. Współcześnie - do miasta zjeżdżają rowerzyści z okolic dla słynnych tras rowerowych.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 343 Teatry Poznania Logo TVP1 HD
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Wrocław
Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Olsztyn
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Bydgoszcz
09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Białystok
Program TV na 6 maja 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Olsztyn
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Lublin
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Katowice
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Bydgoszcz
00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 299 Pałac w Walewicach Logo TVP3 Białystok
04:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 130 Mokotów Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Mokotów - dzielnica Warszawy od lat uważana za najlepszą do życia w stolicy, to również miejsce, które można polecić m.in. pasjonatom historii, geologii oraz aktywnego wypoczynku. Do 1916 roku Mokotów funkcjonował jako osobna miejscowość. Na dzisiejszym placu Unii Lubelskiej, przy którym zbiega się aż 7 ulic, kończyła się ówczesna Warszawa. Pamiątką po dawnej granicy miasta są zachowane dwa symetryczne pawilony. To rogatki mokotowskie, które strzegły wjazdu do stolicy od południa. Zaraz za nimi rozpoczyna się jedna z najdłuższych ulic Warszawy - Puławska. W międzywojniu wybudowano przy niej nowoczesne kamienice, a okolica urosła do rangi salonu dzielnicy. Z dawnych rogatek przeniesiemy się przed budynek Pałacu Szustrów w parku Morskie Oko, a kolejnym przystankami na trasie spaceru będą m.in. dom Emila Wedla, park Pole Mokotowskie, gmach Szkoły Głównej Handlowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w dawnym więzieniu przy ulicy Rakowieckiej, Teatr Nowy oraz Muzeum Geologiczne. Spacer zakończy się u stóp pomnika dla Warszawy wyjątkowego - to wysoki na 31 metrów kopiec Powstania Warszawskiego, który usypano z gruzów zniszczonej stolicy. Przypomina o tym, że miasto miało być wymazane z map i starte w proch. Dziś ze szczytu kopca doskonale widać zabudowę zielonego Mokotowa oraz nowe warszawskie city - najdobitniejszy znak, że stolica Polski nie tylko przetrwała, ale i prężnie się rozwija.

Czas trwania: 21min. / 2019 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 21 Otwock Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek ruszy w okolice Warszawy. Jadąc na południe wzdłuż Wisły, warto zatrzymać się w Otwocku i jego okolicach. Z jednej strony mamy miasto z uzdrowiskową historią i piękną rzeką Świder, o której pisał sam Gałczyński. Z drugiej zaś w położonym nieopodal Otwocku Wielkim możemy podziwiać przykłady sztuki ebenistycznej, czyli sztuki tworzenia mebli. W Józefowie z kolei czeka na nas unikalna kolekcja rysunków i rycin znakomitego ilustratora, który z Otwockiem i tamtejszym uzdrowiskiem miał wiele wspólnego. Na trasie tej wędrówki zobaczymy też zabytkowe drewniane budynki nawiązujące do alpejskich pensjonatów oraz rosyjskich dacz. Są one zbudowane w stylu charakterystycznym dla tej okolicy, określanym jako świdermajer. Nazwę wprowadził Konstanty Ildefons Gałczyński. Nawiązując do nazwy rzeki Świder, zabawnie przekształcił nazwę mieszczańskiego stylu biedermeier.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 264 Namysłów Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Namysłów: miasto założone w XIII wieku do dziś zachowało 90 proc. średniowiecznych fortyfikacji. Historia tutejszego osadnictwa jest znacznie dłuższa, sięga nawet V w. p.n.e. , czego dowody - liczne artefakty - można zobaczyć w Izbie Regionalnej - miejskim muzeum, które mieści się w budynku dawnej szkoły ewangelickiej. Interesującą lekcję historii można zobaczyć w namysłowskiej Izbie Techniki Młynarskiej. W 600 - letnim, wciąż sprawnym, choć obecnie nieaktywnym młynie można obejrzeć niezwykłe stuletnie maszyny - mlewniki, walce, przesiewacze - i prześledzić proces technologiczny powstawania mąki. Wystarczy oddalić się od centrum zaledwie kilka kilometrów, by znaleźć się nad malowniczym Zalewem Michalickim. To miejsce aktywnego wypoczynku - surfing, żeglarstwo, kajakarstwo, liczne trasy piesze i rowerowe - ale także ostoja dzikiej przyrody. Tutaj warto zobaczyć też szlak kościołów drewnianych z najciekawszym - XVII - wiecznym kościołem pod wezwaniem św. Michała Archanioła z barokowymi polichromiami.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
Program TV na 7 maja 2024 (Wtorek)
03:45 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 5 Twierdza Modlin Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek rusza do Modlina. Zarówno król szwedzki Karol Gustaw, Napoleon Bonaparte jak i rosyjski car zauważyli, że istnieją w tym miejscu doskonałe warunki do zbudowania twierdzy obronnej. Dzięki temu w Modlinie powstała przepiękna i rzadko już spotykana architektura wojenna. Co ciekawe, jej detale architektoniczne mogą konkurować z tymi z najpiękniejszych pałaców. Modlin był miejscem, w którym rozgrywało się wiele ważnych w historii Polski konfliktów zbrojnych. Był też pierwszym portem wojennym II RP, założonym w 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego. Nadal jest najlepiej zachowaną budowlą obronną w kraju. A w Europie może z nim konkurować jedynie francuskie Verdun.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 22 Księstwo Świdnicko - Jaworskie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem cofniemy się do wydarzeń sprzed ponad 700 lat. W XIII wieku Polska była w apogeum rozbicia dzielnicowego, które podzieliło kraj na małe, niezależne od siebie księstwa. Zwyczajowe prawo Piastów zapewniało każdemu członkowi rodu ojcowiznę, a że dynastia szybko się rozrastała, trzeba było wciąż wydzielać kolejne części i tworzyć nowe księstwa. Jednym z nich było Księstwo Świdnicko-Jaworskie, najpotężniejsze i najbogatsze na Śląsku. Jego świetność przetrwała w świadomości mieszkańców i w olśniewającej architekturze. To tu - w Jaworze i Świdnicy - odwiedzimy niezwykłe drewniane kościoły, zamek w Bolkowie z unikatową na skalę Europy wieżą z dziobem czy jeden z najlepiej zachowanych w Polsce zespołów kamienic na świdnickim rynku. Trudno znaleźć drugie takie miejsce, gdzie można tak dosłownie dotykać historii, zachowanej w formach skalnych, przyrodzie, kamieniu, drewnie, glinie i wreszcie: w ścianach wiekowych kamienic. A wszystko to w dostojnym cieniu Sudetów.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 265 Kraków Podgórze Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
10:50 Zakochaj się w Polsce - odc. 316 Akademicka Warszawa Logo TVP Wilno
Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 8 maja 2024 (Środa)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 23 Sanok Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Sanok - miasto zwane nieoficjalnie bramą Bieszczad. Na każdym kroku widoczne są tu ślady wielokulturowego pogranicza. Od wieków stykały się tutaj wpływy Bizancjum i Zachodu, a bogato zdobione cerkwie sąsiadowały z kościołami. To tu żył i tworzył Zdzisław Beksiński, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. Sanok, jak na niewielkie, 40-tysięczne miasto, ma sporo do zaoferowania. To idealne miejsce dla pasjonatów sztuki współczesnej oraz dla osób ceniących przyrodę. Tych, którzy tu przyjeżdżają, zachwyca bogactwo kultury ludowej pogranicza, czyli doskonale zachowane ślady po Łemkach, Bojkach czy Pogórzanach. Klimat kresowy najlepiej można poczuć w tutejszym Muzeum Budownictwa Ludowego, które jest największym skansenem w Polsce i zarazem jednym z największych muzeów tego typu w Europie.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 266 Kopiec Kościuszki w Krakowie Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Kopiec Kościuszki - usypany w latach dwudziestych XVIII wieku był hołdem złożonym przez naród, trwałym pomnikiem ku czci wielkiego bohatera. Położony na krakowskim Zwierzyńcu na wzgórzu św. Bronisławy był świadkiem historii XIX - i XX - wiecznej Polski. Tomasz Bednarek opowiada tę historię i pokazuje najważniejsze punkty - Muzeum Kościuszkowskie (a w nim cenne pamiątki po Naczelniku), kaplicę pod wezwaniem św. Bronisławy, a także położony tuż obok cmentarz salwatorski, na którym są pochowani znani Polacy, m.in. Stanisław Lem.

Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
17:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 315 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Ciężkowice Logo TVP3 Szczecin

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Ignacy Jan Paderewski, jeden z największych polskich pianistów i kompozytorów, wybitny mąż stanu, który przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Polskę, mógł mieszkać wszędzie. Koncertował w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, w każdym z tych miejsc zdobywał uznanie krytyków i uwielbienie publiczności. Zamieszkał jednak w dworku na polskiej wsi, w Kąśnej Dolnej w Małopolsce. Tomek Bednarek zaprasza widzów do jedynego zachowanego na świecie domu Ignacego Jana Paderewskiego. Zaprasza nas także do niezwykłej Koncertowej stodoły, jednej z najbardziej oryginalnych sal koncertowych w Polsce.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 9 maja 2024 (Czwartek)
04:40 Zakochaj się w Polsce - odc. 259 Krasnystaw Logo TVP HD
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 24 Trzebnica Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Na północ od Wrocławia rozciągają się Wzgórza Trzebnickie oraz Dolina Baryczy. To dwie sąsiadujące ze sobą krainy, które przyciągają turystów nie tylko bogatą historią i wyjątkowymi zabytkami, ale i unikatową przyrodą. Wzgórza Trzebnickie to miejsce spektakularnych wykopalisk antropologicznych i najbardziej urozmaicona pod względem rzeźby część Wału Trzebnickiego zwanego popularnie Górami Kocimi. Z kolei Dolina Baryczy jest jednym z najcenniejszych miejsc w Polsce pod względem przyrodniczym - przede wszystkim ze względu na żyjące tam gatunki ptaków. Tomasz Bednarek rusza w podróż, odkrywając po drodze archeologiczne wykopaliska, średniowieczne klasztory, XIX - wieczne uzdrowisko i piękną przyrodę z unikatowym ptactwem i drzewami.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 267 Wyszków i Ostrów Mazowiecka Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
19:33 Zakochaj się w Polsce Łańcut Logo TVP3 Warszawa

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek odwiedza Łańcut, gdzie znajduje się najbogatsze muzeum rezydencjonalne w Polsce. Można w nim zobaczyć, jak żyli członkowie dwóch potężnych rodów Rzeczypospolitej: Lubomirscy i Potoccy. Świetnie zachowany zamek pokazuje ich salony, sypialnie, łazienki, a także miejsca, w których oddawali się rozrywkom, takim jak na przykład dworski teatr. Wyjątkowe bogactwo zbiorów sprawia, że Muzeum Zamek w Łańcucie pozwala każdemu poczuć niepowtarzalny klimat minionych czasów. Warto tu przyjechać również ze względu na bogatą spuściznę, która przypomina o wielokulturowości tego regionu. Wyjątkowym miejscem jest muzeum w Markowej, które upamiętnia rodzinę Ulmów oraz innych Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
Program TV na 10 maja 2024 (Piątek)
04:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 260 Jabłonna Logo TVP HD
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 25 Szydłowiec Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Szydłowiec, miasto, w którym znajdują się zasoby bardzo cennego surowca - piaskowca. To jeden z polskich materiałów naturalnych, który wybitni architekci wykorzystywali od stuleci, nie tylko w naszym kraju. Za czasów dynastii Piastów i Jagiellonów Szydłowiec był prężnym i mocno znaczącym ośrodkiem w kraju przede wszystkim ze względu na szybki rozwój handlu i rzemiosła. Dziś warto odwiedzić to miasto, ze m.in. względu na wspaniałe zabytki oraz unikatową na skalę światową kolekcję ludowych instrumentów muzycznych oraz dawnych polskich samochodów i motocykli.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 268 Ryn Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 312 Mińsk Mazowiecki Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): Tomek Bednarek zaprasza Widzów do Mińska Mazowieckiego. Jednym z najbardziej znanych zabytków tego miasta jest pałac Dernałowiczów. Mińsk Mazowiecki to także miejsce, w którym spoczęła ukochana klacz Józefa Piłsudskiego, Kasztanka. To tutaj bowiem mieściły się stajnie 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Odwiedzając Mińsk, nie można pominąć wizyty w Muzeum Ziemi Mińskiej. Siedzibą muzeum jest jeden z najpiękniejszych budynków w mieście. To dawna willa hrabiny Łubieńskiej, właścicielki tej części miasta. Mińsk Mazowiecki to również teraźniejszość. Sześć km na wschód od miasta mieści się 23 Baza Lotnictwa taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha - legendy dywizjonu myśliwskiego 303. Oto Mazowsze, oto Mińsk Mazowiecki, tu historia łączy się ze współczesnością, zapraszamy do odkrywania tajemnic tego miasta.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 316 Akademicka Warszawa Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 331 Śląski Gaudi - Śladami Stanislawa Niemczyka Logo TVP Polonia
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 323 Dobre Miasto i Lawendowe Pole, Warmia Logo TVP ABC

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomek Bednarek zawitał do Dobrego Miasta położonego na przepięknej Warmii. Odwiedził jeden z najlepiej zachowanych i największych kościołów halowych na Warmii - zespół kolegiacki, który cieszy się zaszczytnym tytułem Bazyliki Mniejszej nadanym przez papieża Jana Pawła II. Zajrzał też do skansenu miejskiego, znanego również jako Muzeum Starych Zawodów. To kompleks zabytkowych kamienic, w których odtworzono dawne warsztaty rzemieślnicze. Przejrzał się też w krystalicznie czystej tafli jeziora Limajno, zwanego "Perłą Warmii". Latem w jego wodach widoczność sięga nawet 3, 5 m! A na końcu swej podróży zaprosił nas do położonego niecałe 30 km od Dobrego Miasta Nowego Kawkowa - na spacer po rozległych fioletowych polach - pierwszej plantacji lawendy na Warmii i jednej z najważniejszych atrakcji w regionie.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 11 maja 2024 (Sobota)
04:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 261 Tychy Logo TVP HD
05:15 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 26 Pszczyna Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 269 Barczewo Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 12 maja 2024 (Niedziela)
04:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 262 Dąbrowa Górnicza Logo TVP HD
05:15 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 27 Łańcut Logo TVP HD
Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 270 Zgorzelec Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tematem odcinka jest przygraniczne miasto Zgorzelec. Tomasz Bednarek opowiada o skomplikowanej historii tego położonego w polskiej części Górnych Łużyc miasteczka. Zostało przyłączone do Polski w 1945 r. , wcześniej stanowiło prawobrzeżną część niemieckiego miasta Goerlitz, było też ważnym ośrodkiem kultury serbołużyckiej. Najbardziej spektakularnym budynkiem Zgorzelca jest Miejski Dom Kultury, wybudowany na przełomie XIX i XX wieku, a jednym z najstarszych zabytków miasta jest młyn nad Nysą. Od 2004 roku, czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej, oba brzegi rzeki łączy most, odbudowany w miejsce tego wysadzonego przez Niemców w 1945 roku.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 331 Śląski Gaudi - Śladami Stanislawa Niemczyka Logo TVP1 HD
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Poznań
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Opole
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Olsztyn
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Bydgoszcz
Program TV na 13 maja 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Poznań
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Opole
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Olsztyn
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Bydgoszcz
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Białystok
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 271 Twardogóra Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 14 maja 2024 (Wtorek)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 34 Zamek w Gołuchowie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Żeby zobaczyć majestatyczny zamek w stylu francuskiego renesansu, nie musimy udawać się nad Loarę. Wystarczy wybrać się do niewielkiego Gołuchowa pod Kaliszem. Znajduje się tu jeden z najbardziej malowniczych zamków w Polsce, otoczony parkiem z wielowiekowymi drzewami. Tomasz Bednarek odwiedza Gołuchów, aby pokazać niezwykły urok tego miejsca. W tutejszym zamku nigdy nie mieszkał żaden monarcha, zawsze królowała tu wyłącznie sztuka. Stało się to możliwe, gdy pod koniec XIX wieku hrabina Izabella z Czartoryskich Działyńska przebudowała zamek. Miał być jej prywatnym rajem na ziemi, ale otwartym również dla ludzi z zewnątrz. Marzenie hrabiny Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej, by w Wielkopolsce zbudować oazę sztuki w pięknym parkowym otoczeniu, nie tylko się ziściło, ale i przetrwało zawieruchy dziejowe. Arystokratka, oddając swój majątek i bogatą kolekcję na potrzeby muzeum, zbudowała pomnik trwalszy niż ze spiżu. Niewielki Gołuchów przyciąga niczym magnes koneserów sztuki i architektury. Miłośnicy przyrody mogą znaleźć tu coś dla siebie w jedynym w Polsce Muzeum Leśnictwa, mieszczącym się w dawnych zabudowaniach gospodarczych zamku.

Czas trwania: 21min. / 2017 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 272 Zduńska Wola Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 322 Szydłów Logo TVP Wilno
Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
Program TV na 15 maja 2024 (Środa)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 35 Siedlce Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Siedlce. Króluje tu klasycystyczna architektura z XVIII wieku - symbol złotego okresu tego miasta na pograniczu Mazowsza i Podlasia. Można tu podziwiać piękne zabytki, a w okolicy rozkoszować się mazowieckim krajobrazem. To tutaj odnalazło się jedno z największych arcydzieł europejskiego malarstwa - jedyne dzieło El Greca w Polsce - Ekstaza św. Franciszka. W Siedlcach przez stulecia biły dwa serca: obok tradycyjnego rynku drugim równoważnym centrum były dwór magnacki. Aż do upadku Rzeczypospolitej było to bowiem miasto prywatne. Świadczy o tym nawet herb Siedlec, Pogoń Litewska nawiązująca do herbu rodowego Czartoryskich, którzy rozbudowywali miasto pod koniec XVII wieku. Jak na 80 - tysięczną miejscowość ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Jest tu bardzo wiele dzieł najwybitniejszych architektów doby klasycyzmu, nawet więzienie sygnuje tu sam mistrz Henryk Marconi, a poczta to z kolei dzieło Antonio Corazziego, projektanta Teatru Wielkiego w Warszawie. W pięknych i zadbanych Siedlcach można nie tylko się zakochać, ale i poczuć ducha epoki Oświecenia, kiedy królował rozum i umiłowanie sztuki!

Czas trwania: 23min. / 2017 / magazyn
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 273 Śladami Jakuba Fontany Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek prowadzi widzów śladami Jakuba Fontany, jednego z najważniejszych architektów dawnej Warszawy. To jemu stolica zawdzięcza m.in. kościół franciszkanów, Collegium Nobilium (obecnie siedziba Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza), kamienicę Prażmowskich, fasadę kościoła Świętego Krzyża, a nade wszystko przebudowę wnętrz Zamku Królewskiego. Choć warszawskie Stare Miasto zostało podczas okupacji doszczętnie zniszczone, staraniami m.in. prof. Jana Zachwatowicza odbudowano je na podstawie szczegółowych planów miasta, a także obrazów Canaletta (kamienica Prażmowskich). Prowadzący w ciekawy sposób opowiada o dawnej Warszawie oraz jej powojennej odbudowie. To piękny i kształcący spacer po stolicy Polski.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
17:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 144 Szwajcaria Połczyńska Logo TVP3 Szczecin

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza część Pojezierza Drawskiego zwaną Szwajcarią Połczyńską. Zwiedzanie rozpoczyna w Połczynie - Zdroju. Siedemsetletnie miasto może pochwalić się już trzema wiekami tradycji uzdrowiskowych; w XVII wieku w okolicy odkryto źródło wód mineralnych. W drugiej połowie XIX wieku działalność uzdrowiskową przeniesiono z pobliskiego Międzyborza do centrum miasta. W 1854 roku oddano do użytku sanatorium Victoria Bad. Obecnie w uzdrowisku jest 1300 łóżek w obiektach sanatoryjnych. Niesamowitych wrażeń dostarcza podróż z Połczyna - Zdroju do Czaplinka słynną Szosą Stu Zakrętów. Asfaltowa wstążka wije się przez najpiękniejszą część Pojezierza Drawskiego - Dolinę Pięciu Jezior. Leżące w dolinie polodowcowej jeziora Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe to raj dla wędkarzy, miłośników spacerów i wypraw rowerowych. Ciekawostką jest, że przez tych pięć akwenów przepływa rzeka Drawa, która ma swój początek w okolicy jeziora Krzywego. Największe jezioro na terenie to Drawsko z charakterystycznymi długimi zatokami i 12 wyspami. W centralnej części akwenu znajduje się wyspa Bielawa - jedna z największych wysp śródlądowych w Polsce. Jezioro przyciąga miłośników przeróżnych sportów wodnych. Czaplinieckie Bractwo Żeglarskie organizuje tu regaty, które stanowią eliminacje do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W Czaplinku warto zobaczyć najstarszy miejski zabytek - kościół wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku. Niewyjaśnioną dotąd zagadkę kryją podziemia. Pod jego drewnianą podłogą znajduje się krypta z ustawioną w niej trumną. Jednak nie wiadomo, kogo tam pochowano. Inne ciekawe miejsce Szwajcarii Połczyńskiej to wieś Siemczyno, gdzie znajduje się okazały, barokowy pałac.

Czas trwania: 22min. / 2019 / magazyn
Program TV na 16 maja 2024 (Czwartek)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 36 Kętrzyn Logo TVP HD
06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 274 Nowy Dwór Mazowiecki Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Nowy Dwór Mazowiecki to miejsce u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Wkry. Tomek Bednarek zaprasza widzów do Twierdzy Modlin, odwiedza spichlerz i stary dworzec kolejowy wpisany do rejestru zabytków, zabiera nas także do współczesnego Nowego Dworu - Ośrodka Doskonalenia Technicznego Jazdy oraz na spacer w koronach drzew w Pomiechówku.

Czas trwania: 22min. / 2022 / magazyn
19:33 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 28 Kraków nowoczesny Logo TVP3 Warszawa

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek pokaże, że Kraków to nie tylko miasto wspaniałych zabytków, ale również miejsce, gdzie możemy zobaczyć spektakularne przykłady współczesnej architektury. Zobaczymy m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym znajduje się imponująca kolekcja sztuki Dalekiego Wschodu Feliksa Mangghi Jasieńskiego. Ten uznany krakowski kolekcjoner w trakcie licznych podróży zebrał sześć i pół tysiąca zabytków z Japonii. Tomek Bednarek odwiedzi też Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz Małopolski Ogród Sztuki - jeden z najciekawszych współczesnych budynków Krakowa. Zawiera on nowoczesną mediatekę oraz wielofunkcyjną salę widowiskową. Spacer zakończy się na kładce Bernatka. To nowa przeprawa przez Wisłę, nazywana przez krakowian "mostem miłości" Zakochane pary pieczętują tutaj swoją miłość kłódką z wygrawerowanymi imionami, a klucz wrzucają w odmęty Wisły.

Czas trwania: 21min. / 2017 / magazyn
Program TV na 17 maja 2024 (Piątek)
05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 37 Wałcz Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Wałcz - miasto położone pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami. Wyjątkowe walory przyrodnicze przyciągają nie tylko turystów, ale i wioślarzy oraz wędkarzy. Sportowców można tu spotkać na każdym kroku, trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, a najsłynniejszych uhonorowano w Alei Gwiazd Sportu. Wałcz zachwyca pięknym rynkiem, dobrze zachowanymi zabytkami architektonicznymi oraz pozostałościami dawnych fortyfikacji. Warto też odwiedzić pobliskie, maleńkie miasto Tuczno, gdzie zachował się w dobrym stanie zamek jedyny na całej Ziemi Wałeckiej. Wałcz i okolice to raj dla sportowców i wszystkich szukających dobrego miejsca do aktywnego wypoczynku. Miasto przyciąga jak magnes pasjonatów historii i poszukiwaczy przygód, bo naprawdę nie brak tu atrakcji.

Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 275 Świdnik Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę ze względu na jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów. Na mapie naszego kraju obok miejscowości z bogatą historią, znajdziemy także te młodsze. Nie przyciągają turystów swoimi zabytkami, ale mogą zaoferować inne atrakcje. Takim miejscem jest Świdnik. Miasto wysokich lotów. Nawiązanie do lotnictwa jest uzasadnione, bowiem historia Świdnika jest nierozerwalnie związana z tym miastem. Tomek Bednarek zagląda do Aeroklubu i Zakładów PZL Świdnik, opowiada o słynnej orkiestrze dętej Helicopters Brass Orchestra i zaprasza do Słowiańskiego Grodu w Milejowie.

Czas trwania: 22min. / 2023 / magazyn
06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 331 Śląski Gaudi - Śladami Stanislawa Niemczyka Logo TVP Polonia
12:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 322 Szydłów Logo TVP Wilno
18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 325 Sławno Logo TVP Polonia
Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
22:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 322 Szydłów Logo TVP ABC
Program TV na 18 maja 2024 (Sobota)
05:15 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 38 Dęblin Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Żadne inne miasto w Polsce nie jest tak blisko nieba jak Dęblin - siedziba jednej z trzech najstarszych szkół lotniczych świata. Z dęblińskiej Szkoły Orląt wywodzą się bohaterowie powietrznych bitew nad Warszawą, Anglią, Atlantykiem, Bałkanami, a nawet Chinami. Tu pierwsze loty odbywali najwięksi mistrzowie polskiego lotnictwa, a w cieniu parku otaczającego rektorat tworzyła Maria Pawlikowska - Jasnorzewska. W kolejnym odcinku Tomasz Bednarek odwiedza mały punkt na mapie Polski, który odegrał tak dużą rolę w historii Europy. Tylko tu można przechadzać się między śmigłowcami, które zapisały się w dziejach naszego kraju. A jeśli od lotniczych atrakcji zakręci się nam w głowie, można odpocząć... na rybach. Tam gdzie Wieprz wpada do Wisły, bieg rzeki zwalnia i tworzy idealne miejsce dla wędkarzy, którzy zjeżdżają tu z całej Polski.

Czas trwania: 24min. / 2016 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 276 Łęczna Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
Program TV na 19 maja 2024 (Niedziela)
04:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 269 Barczewo Logo TVP HD
05:15 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 39 Reszel Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza Warmię, gdzie nad niewielką rzeką Sajną, wyrasta na wzgórzu jedno z najbardziej magicznych miasteczek w Polsce - Reszel. To istny klejnot gotyku. Już z daleka przyciąga wzrok swoją ceglaną sylwetą. Można tu odkryć unikatowy średniowieczny układ miejski, jedyny zachowany w województwie warmińsko - mazurskim. Nie brakuje tu tajemniczych historii, procesów czarownic, a nawet cudów. Bo Warmia to nie tylko kraina jezior i lasów, ale również bogactwo historii. W Reszlu można zwolnić tempo i wrzucić na luz. To pierwsze polskie miasto, które znalazło się w międzynarodowym stowarzyszeniu Cityslow - sieci małych miast stawiających na turystykę tradycyjną. Łączy je atmosfera nastawiona na celebrację zwykłego życia! Taka filozofia sprzyja niespiesznemu odkrywaniu uroków gotyckiego miasteczka, w którym duch średniowiecza jest wciąż żywy.

Czas trwania: 22min. / 2017 / magazyn
06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 277 Darłowo Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazyn
08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 325 Sławno Logo TVP1 HD
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Poznań
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Łódź
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Rzeszów
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Opole
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Lublin
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kraków
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Kielce
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
09:30 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Gdańsk
Program TV na 20 maja 2024 (Poniedziałek)
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Wrocław
00:55 Zakochaj się w Polsce Logo TVP3 Szczecin
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Zakochaj się w Polsce. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Zakochaj się w Polsce w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Zakochaj się w Polsce.

Poprzednie emisje Zakochaj się w Polsce w telewizji

Emisja Zakochaj się w Polsce miała miejsce:

2024-04-26 06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 332 Barlinek i Pyrzyce Logo TVP Polonia
2024-04-26 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 254 Kraśnik Logo TVP Rozrywka
Czas trwania: 21min. / 2021 / magazyn
2024-04-26 05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 10 Hajnówka Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Blisko granicy polsko - białoruskiej jest takie miejsce, które upodobały sobie żubry. To Puszcza Białowieska - jedyny polski obiekt przyrodniczy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Teren Podlasia to malowniczy zakątek nie tylko pod względem unikalnych zjawisk natury. Przydrożne kapliczki, prawosławne krzyże czy cerkwie oraz wyjątkowa dla tych terenów wiejska architektura sprawiają, że Podlasie to wyjątkowy region Polski. Tomek rozpoczyna swoją wędrówkę po tej okolicy w Hajnówce, która nazywana jest Bramą Puszczy Białowieskiej. To największa miejscowość leżąca bezpośrednio przy majestatycznej puszczy. To właśnie tu, na skwerze stoi pomnik żubra - wizytówka całego powiatu. Ale Hajnówka zasłynęła w świecie nie tylko z powodu żubrów, ale także z niezwykłego chóralnego śpiewu.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
2024-04-25 19:35 Zakochaj się w Polsce - Szydłowiec Logo TVP3 Warszawa
Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
2024-04-25 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 253 Hrubieszów Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Hrubieszów to najdalej wysunięte na wschód Polski miasto. Od wieków był zróżnicowany etnicznie i wyznaniowo - obok siebie mieszkali tu katolicy, prawosławni i żydzi. Zabytkową wizytówką miasta jest wciąż czynna cerkiew prawosławna pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny zwieńczona trzynastoma kopułami. Symbolizują one Jezusa Chrystusa oraz 12 apostołów. Jest to jedyna tego typu cerkiew w Polsce i druga w Europie. Miasto słynie też z Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, które jest usytuowane na wysokiej skarpie nad rzeką Huczwą. Obraz z wizerunkiem Sokalskiej Pani otoczony jest szczególną czcią. Pierwszy obraz Matki Bożej Sokalskiej powstał w XIV wieku, a jego twórcą był litewski malarz Jakub Wężyk. Według podań ludowych, swoje dzieło namalował w Częstochowie, będąc niewidomym i próbując skopiować Madonnę Jasnogórską. Pielgrzymki po łaski płynące od Najświętszej Marii Panny w znaku Sokalskim były tak popularne, jak te do Matki Boskiej Częstochowskiej czy Ostrobramskiej w Wilnie. Pamiętają je jeszcze starsi mieszkańcy Hrubieszowa i okolic. Jak pisał ksiądz Jan Twardowski, obraz stanowi przymierze między dawnymi i nowymi laty.

Czas trwania: 21min. / 2021 / magazyn
2024-04-25 05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - Odc. 9 Ostrów Lednicki Logo TVP HD

Opis (streszczenie): W tym odcinku Tomasz Bednarek odwiedza wyjątkowe miejsce pomiędzy Poznaniem a Gnieznem, na szlaku pielgrzymkowym do grobu św. Wojciecha. To Ostrów Lednicki, ukryty na wyspie, otoczony jeziorem gród Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Jeden z najważniejszych punktów na Szlaku Piastowskim i Romańskim w Polsce. Muzeum Pierwszych Piastów stworzyło tu znakomite warunki, by poznać, jak żyli nasi przodkowie. Gospodarz programu zwiedzi również inne miejsca związane z początkiem państwa polskiego: Grzybowo - jeden z największych grodów, które wybudowano na początku panowania Piastów oraz Dziekanowice, gdzie zaprasza turystów Wielkopolski Park Etnograficzny - jedno z największych muzeów w Polsce na wolnym powietrzu.

Czas trwania: 23min. / 2016 / magazyn
2024-04-24 17:35 Zakochaj się w Polsce - odc. 314 Zakliczyn Logo TVP3 Szczecin

Opis (streszczenie): Tomek Bednarek odwiedza Zakliczyn, "białe miasteczko" nad Dunajcem, nazywane tak niegdyś ze względu na bielone domy. To jedno z najmniejszych miast w Małopolsce, liczące około 1700 mieszkańców. Słynie z dużego rynku - drugiego pod względem wielkości w województwie. Prowadzący program opowiada także o najstarszym w Polsce klasztorze Ojców Reformatów, odkrywa tajemnice Zamku w Melsztynie oraz wyjaśnia, dlaczego Zakliczyn to polska stolica fasoli.

Czas trwania: 21min. / 2023 / magazyn
2024-04-24 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 252 Radomsko Logo TVP Rozrywka

Opis (streszczenie): Radomsko to miasto, w którym można usiąść na najdłuższej drewnianej ławce w Polsce. Liczy ona 94 metry długości. Jednocześnie może na niej siedzieć aż 190 osób. Składa się z 58 połączonych ze sobą odcinków, mierzących od 80 cm do ponad 2, 5 m każdy. Patronką Radomska jest Jadwiga Andegaweńska - jedna z dwóch kobiet na polskim tronie, którą wybrano na królową Polski - na zjeździe szlachty w Radomsku w 1384 roku. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest dawny ratusz miejski. Budynek został wzniesiony w 1859 w stylu eklektycznym z charakterystycznymi wieżami w narożnikach. Obecnie znajduje się w nim siedziba Muzeum Regionalnego imienia Stanisława Sankowskiego - historyka i badacza Radomska oraz okolic. W mieście można też odwiedzić muzeum na wolnym powietrzu. Pierwsze w Europie Otwarte Muzeum Żydowskie składa się z 50 wmurowanych w chodniki, kamiennych tablic, o wymiarach 50 na 60 centymetrów. Upamiętniają one ważne wydarzenia i miejsca związane z liczną społecznością żydowską zamieszkującą Radomsko przed II wojną światową. W jednej z dzielnic miasta, dawnej wsi Stobiecko Miejskie, znajduje się - jedyna w tej części Polski - zagroda tatarska. Wybudował ją w 1875 roku cieśla Adam Gałwa. Po II wojnie światowej została przebudowana. Radomsko jest rodzinnym miastem braci Różewicz. Pamięć o Januszu Różewiczu - poecie, Stanisławie Różewiczu - reżyserze i Tadeuszu Różewiczu - dramaturgu, pielęgnowana jest w Radomsku na każdym kroku.

Czas trwania: 22min. / 2021 / magazyn
2024-04-24 05:25 Zakochaj się w Polsce s.I - odc. 8 Bory Tucholskie Logo TVP HD

Opis (streszczenie): Tomasz Bednarek odwiedza Bory Tucholskie. To jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Zachowały się tu stanowiska rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt. Można tu spotkać m.in.: bieliki, zimorodki, gągoły czy żurawie. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się tu wilki. Prawdopodobnie to właśnie tutaj przed wiekami żył tur. W 2010 roku Bory Tucholskie otrzymały statut Rezerwatu Biosfery. Oznacza to, że należą do międzynarodowej sieci obszarów objętych ochroną. Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie jest najmłodszym i największym tego typu terenem w Polsce, obejmującym obszar prawie 320 tys. ha. W tym rejonie Polski oprócz pięknej przyrody można też zobaczyć m.in. zamek w Człuchowie - twierdzę obroną chroniącą niegdyś południowo - zachodnią granicę państwa krzyżackiego. Olbrzymi obszar Borów Tucholskich gwarantuje różnorodność atrakcji i przygód. Warto wybrać się tu na dłużej lub wracać do Borów kilkakrotnie, w różnych porach roku.

Czas trwania: 22min. / 2016 / magazyn
2024-04-23 10:45 Zakochaj się w Polsce - odc. 320 Szczawnica Logo TVP Wilno

Zakochaj się w Polsce gdzie obejrzeć?

Zakochaj się w Polsce można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław, TVP ABC, TVP HD, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Wilno

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry