Dorota Adamkiewicz - seriale, filmy i programy TV w telewizji - emisje w TV, gdzie i kiedy obejrzeć

Na tej stronie znajdują się informacje na temat programów TV, filmów, seriali, w których Dorota Adamkiewicz występuje jako aktor lub reżyser.

Każda pozycja programowa zawiera informację na temat daty i godziny emisji. Klikając w nazwę stacji lub logo można przejść do programu danej telewizji

Najbliższe emisje - seriale, filmy i programy TV z udziałem Dorota Adamkiewicz

Lista zawiera plan emisji programów, seriali i filmów z udziałem Dorota Adamkiewicz (liczba emisji: 50, stacje: FOKUS TV, Nowa TV, TVP3 Białystok, TVP ABC, TVP HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Polonia).

2018-01-18, 07:30 Las Story - odc. 13 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W kolejnym odcinku odwiedzimy miejsca, które nie kojarzą się z ochroną przyrody, a są rezerwuarami rzadkich i cennych gatunków roślin i zwierząt. Te miejsca to poligony wojskowe.
2018-01-18, 16:55 Las Story - odc. 13 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W kolejnym odcinku odwiedzimy miejsca, które nie kojarzą się z ochroną przyrody, a są rezerwuarami rzadkich i cennych gatunków roślin i zwierząt. Te miejsca to poligony wojskowe.
2018-01-19, 01:15 Las Story - odc. 13 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W kolejnym odcinku odwiedzimy miejsca, które nie kojarzą się z ochroną przyrody, a są rezerwuarami rzadkich i cennych gatunków roślin i zwierząt. Te miejsca to poligony wojskowe.
2018-01-19, 03:50 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Czystość przede wszystkim, odc. 6 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Borsuk to pospolity, acz niemal niewidoczny mieszkaniec polskich lasów. Ten spory przedstawiciel łasicowatych, prowadzący nocny tryb życia, słynie z czystości. W jego sporej norze, do której prowadzi kilka dobrze wietrzonych korytarzy, zawsze panuje porządek. Opodal domu borsuka znaleźć można specjalny dołek, służący mu za toaletę. Zwierzątko wietrzy nawet ściółkę, na której sypia. Lato to u borsuków czas godów. Młode przychodzą na świat dopiero na wiosnę następnego roku. Zimą dorośli przedstawiciele tego gatunku nie zapadają w sen. Oddają się jedynie drzemce, z której wybudzają się w cieplejsze dni.
2018-01-19, 04:30 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Ucztowanie na polanie, odc. 7 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Na przełomie lata i jesieni las rozbrzmiewa rykami samców jeleni, które zatraciły się w miłosnych umizgach. Między bykami dochodzi do walk o łanie. Ryki mają wiele znaczeń. Po ich potędze, brzmieniu można wywnioskować, w jakiej fazie znajdują się jelenie gody. Bywa, że o świcie po zakończonym rykowisku na łące spotkać można wyłącznie łanie skubiące trawę. Dr Marcin Hurski i jego kolega Dris, który przybył aż z Holandii, próbują dowiedzieć się czegoś więcej na temat wpływu tych potężnych zwierząt na leśny ekosystem.
2018-01-20, 03:50 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Odkrywanie niedźwiedzia, odc. 8 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Niedźwiedź - najpotężniejszy drapieżnik polskich lasów, w ostatnich latach przykuwa uwagę badaczy z krakowskiego Instytutu Ochrony Przyrody PAN. W okresie aktywności brunatny mieszkaniec trudno dostępnych ostępów regla dolnego ma prawo wędrować. Zimą powinien spać. Niestety, badania dowodzą, że z roku na rok polskie misie śpią coraz krócej. Bywa, że wcale nie zapadają w zimowy sen. Specjaliści sprawdzają, czy bezsenność niedźwiedzi spowodowana jest przez zmiany klimatu, pożywienia, czy przez inny nieznany jeszcze czynnik.
2018-01-20, 04:25 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Szczęście z zimorodkiem, odc. 9 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Zimorodek, jeden z najpiękniej ubarwionych polskich ptaków. Błękitne, turkusowe, rdzawoczerwone i białe pióra sprawiają, że wygląda jak latający klejnot. Płochliwy ptak jest trudny do zaobserwowania. Najprościej zauważyć go, kiedy wypatruje zdobycz. Atakuje ją i błyskawicznie chwyta w długi dziób. Dziób służy mu także do budowy gniazda, które wykopuje w urwistym brzegu rzeki. W komorze lęgowej, do której prowadzi blisko metrowy tunel, zimorodek składa 6-7 jajek. Młode klują się pod ziemią.
2018-01-21, 01:50 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Uraczeni, odc. 3 Godziny emisji FOKUS TV Logo FOKUS TV
Kiedyś nazywano go szewcem ze względu na wyposażenie w kilka par naturalnych narzędzi. Mowa o raku rzecznym, który ma 11 par odnóży używanych do różnych celów. Niektóre - zwłaszcza pokaźne szczypce - służą jako oręż zaczepny i obronny. Narzędzia nie uchroniły jednak okazałego skorupiaka przed zgubnymi skutkami zmian w środowisku wodnym. Ludzie chętnie raczyli się ich mięsem, nie bacząc na zanikanie tych zwierząt. Naukowcy badają tajemnicze stworzenia i starają się przywrócić je naszym wodom.
2018-01-21, 03:45 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Leśna brać, odc. 10 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Odcinek poświęcony dorobkowi Artura Tabora, fotografika i filmowca, który specjalizuje się w robieniu zdjęć zwierzętom w ich naturalnym środowisku. Na podglądaniu przyrody spędza kilka miesięcy w roku, budując specjalne czatownie w koronach drzew, wśród wodnych szuwarów lub w ziemi. Swoją działalność prowadzi od 1998 roku. W 2001 roku powstał film "Podlaski Przełom Bugu", który rok później zdobył I. nagrodę na ogólnopolskim przeglądzie filmów o tematyce ekologicznej w Przysieku koło Torunia. W tym samym roku powstały: "Nadbużański Park Krajobrazowy" i "Góry Stołowe", w 2003 roku "Dolina Krasnej" i "W Obronie Rzeki", w 2004 roku "W Krainie Jodły, Buka i Tarpana" oraz "Małopolski Przełom Wisły".
2018-01-21, 04:20 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Pokumać rzekotkę, odc. 1 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Godowe skrzeczenie rzekotek, rechotanie żab czy kumkanie kumaków to głosy natury, których nie da się nie usłyszeć. Okazuje się jednak, że w przyrodzie jest ich coraz mniej. Życie płazów skrywa jeszcze wiele tajemnic. Badacze zdradzą widzom, jak to jest możliwe, że aby otrzymać jedną pospolitą, zieloną żabę wodną, potrzeba dwóch innych gatunków.
2018-01-22, 03:45 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dodać skrzydeł orlikom, odc. 2 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Orlik krzykliwy należy do mniej popularnych reprezentantów swojego gatunku. Choć jest mały, jego skrzydła osiągają imponującą rozpiętość. Autorzy programu omawiają projekty, dzięki którym te zagrożone wyginięciem ptaki odzyskują swoje dawne środowiska życia. Należą do nich przede wszystkim śródleśne podmokłe łąki i małe zbiorniki wodne, które wcześniej zaczęły zanikać wraz z odchodzącą w przeszłość gospodarką rolną.
2018-01-22, 04:20 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Uraczeni, odc. 3 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Kiedyś nazywano go szewcem ze względu na wyposażenie w kilka par naturalnych narzędzi. Mowa o raku rzecznym, który ma 11 par odnóży używanych do różnych celów. Niektóre - zwłaszcza pokaźne szczypce - służą jako oręż zaczepny i obronny. Narzędzia nie uchroniły jednak okazałego skorupiaka przed zgubnymi skutkami zmian w środowisku wodnym. Ludzie chętnie raczyli się ich mięsem, nie bacząc na zanikanie tych zwierząt. Naukowcy badają tajemnicze stworzenia i starają się przywrócić je naszym wodom.
2018-01-23, 03:45 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Ptasia Wisła, odc. 4 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Odcinek opowiada o dzikiej Wiśle, a także o ludziach zajmujących się ochroną jej przyrody. Bohaterami są dr Andrzej Kruszewicz i Przemysław Pasek - założyciel Fundacji "Ja Wisła". Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to jedna z ostatnich prawie naturalnych, nieuregulowanych rzek Europy. Rozległa pradolina Wisły łączy niemal wszystkie typy środowisk wodnych i nadwodnych, które są znamienne dla nizin w Polsce. W nadwiślańskim krajobrazie dominują ogromne obszary rzecznych piasków i zarośli wierzbowych, które gdzieniegdzie przetykają fragmenty lasów łęgowych. Prowadzenie obserwacji na rzecznych łachach czy wyprawa łodzią to niezwykłe, wręcz egzotyczne przygody. Środkowy bieg Wisły jest ponadto rajem dla ornitologów, dzięki czemu zyskała sobie przydomek "ptasia rzeka'. Regularnie można tam spotkać m.in. kaczki, łabędzie, kormorany, rybołowy, mewy, rybitwy i siewkowce. Jako że jest to zimowisko wielu ptaków, nawet w pobliżu warszawskich mostów można spotkać unikatowe gatunki.
2018-01-23, 04:20 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dyskoteka na mokrym liściu, odc. 5 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Skoczogonki to jedna z najliczniejszych, a zarazem najdziwniejszych grup stawonogów. Stanowią one przykład, jak być istotą wodną, a jednocześnie lądową. Dzięki długotrwałej ewolucji są wyposażone w naturalne rozwiązania techniczne, które pozwalają im czerpać wodę ze skromnych źródeł. Potrafią także nieprawdopodobnymi skokami katapultować się w razie niebezpieczeństwa. Owady odbywają również jedyne w swoim rodzaju tańce, służące łączeniu się partnerów na czas rozrodu. U każdego gatunku choreografia bywa nieco inna.
2018-01-23, 10:00 Przyjaciele lasu - odc. 50 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Późną jesienią i zimą, gdy nietoperze nie mają pożywienia owadów, szukają chłodnych miejsc, w których mogą zapaść w tzw. sen zimowy, czyli hibernację. Tam gdzie nie ma jaskiń, znajdują dogodne warunki w budynkach mieszkalnych, piwnicach, nawet w studniach.
2018-01-23, 15:10 Przyjaciele lasu - odc. 51 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Seria o leśnej przyrodzie. Gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych.
2018-01-24, 03:45 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Meandry salamandry, odc. 6 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Salamandra plamista, najdziwniejszy z płazów ogoniastych, chowa się przed wrogami w ściółce i próchnie. Unika także słońca, którego mogłoby ją zanadto wysuszyć. W skałach znajduje schronienie, a w zboczach górskich dróg i jarów - norki. Salamandra plamista należy do najbarwniejszych z żyjących w Polsce zwierząt. Trudno ją spotkać, gdyż większość życia spędza w wilgotnych zakamarkach. Autorzy programu przedstawiają całą rodzinę salamander.
2018-01-24, 04:20 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dzień chruścika, odc. 7 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Larwy chruścików budują sobie na dnie rzek domki z ziarnek piasku lub drobin roślinnych. Czasem nawet z okruchów złota. Profesor Stanisław Czachorowski poznaje życie tych owadów w naturalnych warunkach. Okazuje się, że za sprawą niepozornych istot można oceniać stan wody. Specjalista obserwuje, jak chruściki zachowują się pod osłoną nocy czy na specjalnym ekranie przeznaczonym do badań.
2018-01-24, 07:45 Przyjaciele lasu Godziny emisji TVP3 Białystok Logo TVP3 Białystok
2018-01-25, 03:45 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Płyniemy do kozy, odc. 8 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Życie wodnych istot jest arcyciekawe, o czym czasem trudno pamiętać ze względu na gospodarcze podejście do ryb. Tymczasem niektóre z nich zaskakują swoimi powiązaniami z innymi gatunkami. Na przykład różanka rozwija się tylko w towarzystwie pewnych gatunków małży. Ryby są także bardzo czułymi wskaźnikami stanu wód - ich występowanie może świadczyć o kondycji całego ekosystemu. Autorzy odcinka jadą nad Biebrzę, aby tam przyjrzeć się biologii ryb i ich powiązaniom ze środowiskiem. Jest to wciąż naturalna rzeka, którą chroni status parku narodowego. Przewodnikami są mało znane i nieużytkowane gatunki ryb, takie jak koza i różanka. Wyprawą kieruje prof. Roman Kujawa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
2018-01-25, 04:20 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Żubry nie piją żubrówki, odc. 9 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Choć Puszcza Białowieska obfituje w wilgoć, zamieszkujące ją zwierzęta nie mają łatwo ze zdobyciem wody do picia. Bohaterem odcinka jest żubr, którego przykład pokazuje, w jaki sposób woda krąży w puszczańskiej przyrodzie. Żubr potrzebuje do życia bardzo dużo wody, nawet kilkadziesiąt litrów dziennie. O tym, w jaki sposób ją zdobywa, opowiada doktor Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży. Teriolog podąża śladem wodopojów, karmowisk i miejsc kąpielowych tych zwierząt. Pokazuje, jak woda służy dużym zwierzętom do zachowania higieny i ochrony przed pasożytami. Szlaki wędrówek żubrów pozwalają sporządzić mapę hydrologiczną puszczy, ponieważ ich życie jest uzależnione od dostępu do wody. Jednak na jej ilość i jakość znacząco wpływają inne ssaki - bobry, zwane naturalnymi hydrologami. Poprzez spiętrzanie wody tworzą one tzw. stawy bobrowe. Z jednej strony stają się siedliskiem rozmaitej fauny, ale z drugiej - prowadzą do zalewania systemów korzeniowych i usychania drzew. Drzewa te z kolei stanowią kolejne siedliska innych stworzeń. Wszystko to świadczy o tym, jak bardzo ekosystem puszczy jest uzależniony od wody.
2018-01-25, 07:30 Las Story - odc. 27 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Opowieść o polskich lasach, ich dzikich mieszkańcach oraz ludziach, którzy je chronią.
2018-01-25, 16:55 Las Story - odc. 27 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Opowieść o polskich lasach, ich dzikich mieszkańcach oraz ludziach, którzy je chronią.
2018-01-26, 01:15 Las Story - odc. 27 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Opowieść o polskich lasach, ich dzikich mieszkańcach oraz ludziach, którzy je chronią.
2018-01-26, 03:55 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Echo podmokłej puszczy, odc. 10 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Gdyby na mapę Polski nałożyć stanowiska występowania puchacza, pokryłyby się z obszarami bagiennymi i naturalnymi fragmentami dolin rzek. Największa sowa występująca w Polsce jest bardzo silnie związana ze środowiskiem wodnym. Ma po temu powody: żywi się wieloma gatunkami wodnych ptaków i gniazduje najczęściej w podmokłych lasach. Badacze znaleźli w gniazdach tego wielkiego ptaka pióra i szczątki m.in. mew, kaczek czy bekasów. W niedostępnych ostępach, gdzie żaden człowiek się nie zapuszcza, puchacz znajduje doskonałe warunki do pielęgnacji młodych. Gniazdo utworzone na kępie wygląda jak otoczona fosą twierdza. Analiza przyzwyczajeń łowieckich puchacza pozwala dostrzec, jak pojedynczy organizm uczestniczy w wymianie materii i energii między wodą a lądem. O fascynującym życiu wielkich sów opowiada doktor Romuald Mikusek, który badał ich życie zarówno w górach, jak i na podmokłych nizinach.
2018-01-28, 01:30 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dyskoteka na mokrym liściu, odc. 5 Godziny emisji FOKUS TV Logo FOKUS TV
Skoczogonki to jedna z najliczniejszych, a zarazem najdziwniejszych grup stawonogów. Stanowią one przykład, jak być istotą wodną, a jednocześnie lądową. Dzięki długotrwałej ewolucji są wyposażone w naturalne rozwiązania techniczne, które pozwalają im czerpać wodę ze skromnych źródeł. Potrafią także nieprawdopodobnymi skokami katapultować się w razie niebezpieczeństwa. Owady odbywają również jedyne w swoim rodzaju tańce, służące łączeniu się partnerów na czas rozrodu. U każdego gatunku choreografia bywa nieco inna.
2018-01-29, 01:30 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Meandry salamandry, odc. 6 Godziny emisji FOKUS TV Logo FOKUS TV
Salamandra plamista, najdziwniejszy z płazów ogoniastych, chowa się przed wrogami w ściółce i próchnie. Unika także słońca, którego mogłoby ją zanadto wysuszyć. W skałach znajduje schronienie, a w zboczach górskich dróg i jarów - norki. Salamandra plamista należy do najbarwniejszych z żyjących w Polsce zwierząt. Trudno ją spotkać, gdyż większość życia spędza w wilgotnych zakamarkach. Autorzy programu przedstawiają całą rodzinę salamander.
2018-01-30, 03:15 Ojcowski Park Narodowy Godziny emisji TVP INFO Logo TVP INFO
Filmowa opowieść o przyrodzie Ojcowskiego Parku Narodowego - krainy jaskiń, głębokich wąwozów i wapiennych skał. To także opowieść o czasie i przemijaniu. 150 milionów lat temu, w okresie górnej jury, falował tam praocean Tetydy.
2018-01-30, 10:00 Przyjaciele lasu - odc. 51 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Seria o leśnej przyrodzie. Gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych.
2018-01-30, 15:10 Przyjaciele lasu - odc. 52 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Seria o leśnej przyrodzie, której gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych.
2018-02-01, 07:30 Las Story - odc. 15 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W tym odcinku ekipa filmowa dociera do miejsc, gdzie żyje żółw błotny. Porusza się nawet szybko. Mimo to na trasie lęgowisko - zbiornik wodny czyhają na niego znacznie szybsze drapieżniki. Maleńkie żółwie błotne nawet w gnieździe nie są bezpieczne.
2018-02-01, 16:55 Las Story - odc. 15 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W tym odcinku ekipa filmowa dociera do miejsc, gdzie żyje żółw błotny. Porusza się nawet szybko. Mimo to na trasie lęgowisko - zbiornik wodny czyhają na niego znacznie szybsze drapieżniki. Maleńkie żółwie błotne nawet w gnieździe nie są bezpieczne.
2018-02-02, 01:15 Las Story - odc. 15 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
W tym odcinku ekipa filmowa dociera do miejsc, gdzie żyje żółw błotny. Porusza się nawet szybko. Mimo to na trasie lęgowisko - zbiornik wodny czyhają na niego znacznie szybsze drapieżniki. Maleńkie żółwie błotne nawet w gnieździe nie są bezpieczne.
2018-02-04, 01:30 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dzień chruścika, odc. 7 Godziny emisji FOKUS TV Logo FOKUS TV
Larwy chruścików budują sobie na dnie rzek domki z ziarnek piasku lub drobin roślinnych. Czasem nawet z okruchów złota. Profesor Stanisław Czachorowski poznaje życie tych owadów w naturalnych warunkach. Okazuje się, że za sprawą niepozornych istot można oceniać stan wody. Specjalista obserwuje, jak chruściki zachowują się pod osłoną nocy czy na specjalnym ekranie przeznaczonym do badań.
2018-02-04, 06:55 Piasek jest drapieżnikiem-Słowiński Park Narodowy Godziny emisji TVP Historia Logo TVP Historia
Dokument przyrodniczy o największych ruchomych wydmach Europy w Słowińskim Parku Narodowym w Polsce.
2018-02-05, 01:30 Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Płyniemy do kozy, odc. 8 Godziny emisji FOKUS TV Logo FOKUS TV
Życie wodnych istot jest arcyciekawe, o czym czasem trudno pamiętać ze względu na gospodarcze podejście do ryb. Tymczasem niektóre z nich zaskakują swoimi powiązaniami z innymi gatunkami. Na przykład różanka rozwija się tylko w towarzystwie pewnych gatunków małży. Ryby są także bardzo czułymi wskaźnikami stanu wód - ich występowanie może świadczyć o kondycji całego ekosystemu. Autorzy odcinka jadą nad Biebrzę, aby tam przyjrzeć się biologii ryb i ich powiązaniom ze środowiskiem. Jest to wciąż naturalna rzeka, którą chroni status parku narodowego. Przewodnikami są mało znane i nieużytkowane gatunki ryb, takie jak koza i różanka. Wyprawą kieruje prof. Roman Kujawa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
2018-02-06, 10:00 Przyjaciele lasu - odc. 52 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Seria o leśnej przyrodzie, której gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych.
2018-02-06, 15:10 Przyjaciele lasu - odc. 53 Godziny emisji TVP ABC Logo TVP ABC
Seria o leśnej przyrodzie. Gospodarzem jest Jacek Wąsiński, który założył Leśne Pogotowie dla Zwierząt. Niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innych zdarzeń losowych. Jego podopieczni przechodzą tu rehabilitację.
2018-02-08, 07:30 Las Story - odc. 16 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Bohaterami tego odcinka są bardzo pożyteczne owady: dzikie pszczoły i trzmiele. Odwiedzimy Nadleśnictwo Spała i Nadleśnictwo Stąporków, gdzie odtwarza się bartnictwo, najstarszą formę tradycyjnego użytkowania lasu, która zanikła pod koniec XIX w.
2018-02-08, 16:55 Las Story - odc. 16 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Bohaterami tego odcinka są bardzo pożyteczne owady: dzikie pszczoły i trzmiele. Odwiedzimy Nadleśnictwo Spała i Nadleśnictwo Stąporków, gdzie odtwarza się bartnictwo, najstarszą formę tradycyjnego użytkowania lasu, która zanikła pod koniec XIX w.
2018-02-09, 01:15 Las Story - odc. 16 Godziny emisji TVP Polonia Logo TVP Polonia
Bohaterami tego odcinka są bardzo pożyteczne owady: dzikie pszczoły i trzmiele. Odwiedzimy Nadleśnictwo Spała i Nadleśnictwo Stąporków, gdzie odtwarza się bartnictwo, najstarszą formę tradycyjnego użytkowania lasu, która zanikła pod koniec XIX w.
2018-02-15, 02:50 Las Story - odc. 23 Godziny emisji TVP HD Logo TVP HD
2018-02-20, 03:40 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Nocka nocków, odc. 1 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Nietoperze, jedyne aktywnie latające ssaki, reprezentowane przez ponad 1100 gatunków, zamieszkują cały świat. Większość z nich jest owadożerna i prowadzi nocny tryb życia. Swoje ofiary odnajdują za pomocą echolokacji. Późnym latem i jesienią obserwuje się wzmożoną aktywność tych zwierząt. Całe stada można zauważyć u wlotów do jaskiń. Zachowanie to może mieć związek ze zwyczajami godowymi, przekazywaniem przez dorosłe osobniki młodym informacji o rozmieszczeniu zimowych kryjówek i wykorzystaniem jaskiń jako schronień tymczasowych.
2018-02-21, 03:00 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Popielate życie, odc. 2 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Popielica jest jednym z najmniej znanych zwierząt zamieszkujących Polskę. Jest przedstawicielką równie mało znanej rodziny pilchów. Dr Mirosław Jurczyszyn stara się odkryć prawdę o naturze tego niezwykłego gryzonia. Pasjonat zagadkowych ssaków poszukuje obecnych miejsc występowania popielicy oraz zabiega o to, aby wróciła do swojego naturalnego środowiska - lasów bukowych.
2018-02-21, 03:35 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Bocian ciemnego lasu, odc. 3 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
W marcu i kwietniu, na tereny położone w podmokłych, obfitujących w strugi i mokradła lasach, przylatują bociany czarne. W przeciwieństwie do białych kuzynów unikają sąsiedztwa ludzi i zakładają gniazda na starych, rozłożystych drzewach, w ostępach leśnych. Tu odbywają gody i wychowują pisklęta. Dzięki tym rzadkim, wyłącznie rybożernym ptakom pod ochronę trafiły obszary o małej retencji oraz drzewa pomnikowe. Jedno ze stanowisk występowania bociana czarnego znajduje się Puszczy Kozienickiej, na terenie objętym programem Natura 2000.
2018-02-22, 03:35 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Światowa Unia Żubrów, odc. 4 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Grupa żubrów z linii kaukaskiej, które zamieszkują Bieszczady liczy około 200 sztuk. To największa na świecie populacja żubra górskiego, i efekt 40 lat pracy polskich leśników oraz naukowców, którzy zamierzają rozwijać ten projekt. Obecnie we współpracy ze specjalistami z Ukrainy, Rumunii i Słowacji chcą przywrócić populację żubra wzdłuż całego łuku Karpat. Żubr górski (kaukaski) to jeden z dwóch, obok żubra nizinnego (białowieskiego), podgatunków żubra europejskiego. Ostatni dziko żyjący osobnik należący do górskiego podgatunku zginął w 1927 roku na Kaukazie. Linia przetrwała dzięki samcowi wywiezionemu w 1908 roku do Niemiec, do prywatnego zwierzyńca w Boitzenburgu.
2018-02-22, 04:00 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Gdy grzyb z glonem w jednym staną domu, odc. 5 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Porosty, niedoceniane organizmy symbiotyczne, które stanowią bardzo ważny element ekosystemów leśnych. Posiadają niezwykłą zdolność pochłaniania wody. Porosty nadrzewne, porastające teren leśny o powierzchni 1 ha, mogą zmagazynować nawet kilkaset litrów wody. Dzięki temu wpływają na kształtowanie mikroklimatu. Oprócz tego wytwarzane przez nie substancje mają dodatni wpływ na rozwój mikroflory glebowej, tworzenie się próchnicy i kiełkowanie roślin. Ponadto są ważnym elementem życia wielu gatunków bezkręgowców, dają im schronienie i stanowią źródło pożywienia.
2018-02-23, 03:55 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Czystość przede wszystkim, odc. 6 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Borsuk to pospolity, acz niemal niewidoczny mieszkaniec polskich lasów. Ten spory przedstawiciel łasicowatych, prowadzący nocny tryb życia, słynie z czystości. W jego sporej norze, do której prowadzi kilka dobrze wietrzonych korytarzy, zawsze panuje porządek. Opodal domu borsuka znaleźć można specjalny dołek, służący mu za toaletę. Zwierzątko wietrzy nawet ściółkę, na której sypia. Lato to u borsuków czas godów. Młode przychodzą na świat dopiero na wiosnę następnego roku. Zimą dorośli przedstawiciele tego gatunku nie zapadają w sen. Oddają się jedynie drzemce, z której wybudzają się w cieplejsze dni.
2018-02-23, 04:35 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Ucztowanie na polanie, odc. 7 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Na przełomie lata i jesieni las rozbrzmiewa rykami samców jeleni, które zatraciły się w miłosnych umizgach. Między bykami dochodzi do walk o łanie. Ryki mają wiele znaczeń. Po ich potędze, brzmieniu można wywnioskować, w jakiej fazie znajdują się jelenie gody. Bywa, że o świcie po zakończonym rykowisku na łące spotkać można wyłącznie łanie skubiące trawę. Dr Marcin Hurski i jego kolega Dris, który przybył aż z Holandii, próbują dowiedzieć się czegoś więcej na temat wpływu tych potężnych zwierząt na leśny ekosystem.
2018-02-24, 03:30 Dzika Polska: Lasy pełne życia: Odkrywanie niedźwiedzia, odc. 8 Godziny emisji Nowa TV Logo Nowa TV
Niedźwiedź - najpotężniejszy drapieżnik polskich lasów, w ostatnich latach przykuwa uwagę badaczy z krakowskiego Instytutu Ochrony Przyrody PAN. W okresie aktywności brunatny mieszkaniec trudno dostępnych ostępów regla dolnego ma prawo wędrować. Zimą powinien spać. Niestety, badania dowodzą, że z roku na rok polskie misie śpią coraz krócej. Bywa, że wcale nie zapadają w zimowy sen. Specjaliści sprawdzają, czy bezsenność niedźwiedzi spowodowana jest przez zmiany klimatu, pożywienia, czy przez inny nieznany jeszcze czynnik.

Stacje

Dorota Adamkiewicz do obejrzenia na antenie stacji: FOKUS TV, Nowa TV, TVP3 Białystok, TVP ABC, TVP HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Polonia

Programy, seriale, filmy

Dorota Adamkiewicz do zobaczenia przed lub za kamerą w:

Kliknięcie w nazwę audycji (filmu, programu, serialu) przenosi na jej stronę, która zawiera informację na temat godzin emisji, obsady oraz stacji pokazujących

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną osobą:

Kraje osoby

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną osobą:

Osoby powiązane

Lista zwiera osoby z obsady lub reżyserów, z którymi współpracował Dorota Adamkiewicz:

Kliknięcie w imię i nazwisko osoby powoduje przejście na stronę zawierającą informacje na temat tej osoby wraz z listą emisji programów. filmów i seriali, w których jest obsadzie.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info