Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2017-05-20 Pokaź dziś

06:55

Był taki dzień - 20 maja Godziny emisji

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1927 - Charles Lindbergh pierwszy przeleciał nad Atlantykiem; 1944 - AK przejęło niewypał V2; 1945 - AK uwolniło 1400 więźniów obozu NKWD w Rembertowie; 1991 - Krzysztof Kieślowski - nagroda krytyki na festiwalu w Cannes za "Podwójne życie Weroniki".

07:05

Ginące cywilizacje - Gdybym był szamanem. Lud Qiang z Syczuanu odc. 23 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Francja 1998 ) Czas: 51min.

Lud Ćiang żyje w górach Syczuanu od stuleci. Jedna z najstarszych mniejszości narodowych w Chinach liczy prawie 3000 l. To niewielki (ok. 800 tys.) i zapomniany lud. Dopiero współcześnie Chińczycy zainteresowali się ich ginącą kulturą i sztuką.

Reżyseria: Alain Bourillon , Javier Perez Solano

08:00

Jak to działa - odc. 15 Teleskop Godziny emisji

magazyn ( Polska 2011 ) Czas: 22min.

Program popularno - naukowy, którego autorem i prowadzącym jest Radek Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśniamy podstawowe prawa fizyki rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie.

08:35

Był sobie człowiek - Podróże Marco Polo 12/26 Godziny emisji

serial animowany ( Francja 1978 ) Czas: 26min.

Serial edukacyjny, popularyzujący historię, przeznaczony również dla widzów dorosłych. Duża dawka humoru.

Reżyseria: Albert Barille

09:10

Janka - odc. 9 - Napad na wyspę Godziny emisji

serial ( Niemcy, Polska 1989 ) Czas: 29min.

Z resztek samolotu Bromski postanawia zbudować elektrownię wiatrową. Tymczsem Wilki podejrzewają Julka o konszachty z Orłami.

Reżyseria: Janusz Łęski

Obsada: Agnieszka Krukówna , Joanna Żółkowska , Tadeusz Horvath , Krzysztof Kowalewski , Grzegorz Wons , Zofia Merle

09:40

Janka - odc. 10 - Balbina Godziny emisji

serial ( Niemcy, Polska 1989 ) Czas: 29min.

Zuber obiecuje dzieciom, że pokaże im prawdziwe kino, pod warunkiem, że do zajazdu doprowadzony zostanie prąd. Bromski poproszony przez Jankę godzi się na to, ale warunkiem jest możliwość skorzystania z łąki dziadka.

Reżyseria: Janusz Łęski

Obsada: Zofia Merle , Agnieszka Krukówna , Joanna Żółkowska , Tadeusz Horvath , Krzysztof Kowalewski , Grzegorz Wons

10:15

Okrasa łamie przepisy - Dziczyzna w puszczy Bolimowskiej Godziny emisji

magazyn kulinarny ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

10:50

Maria Godziny emisji

dokument fabularyzowany ( Polska 2011 ) Czas: 56min.

Nieznane dotąd oblicza polskiej noblistki Marii Skłodowskiej - Curie. To portret niezwykłej kobiety, czułej matki, kochającej siostry. Film nie przemilcza tematu romansu uczonej ze współpracownikiem jej męża - Paulem Langevinem.

Reżyseria: Alicja Albrecht

12:00

Pradzieje Celtów Godziny emisji

film dokumentalny ( Hiszpania 2011 ) Czas: 51min.

W Galicji, w północno - zachodniej Hiszpanii, uwagę zwracają nietypowe kamienne konstrukcje. Do kogo należały te forty na wzgórzach? Jakie życie wiedli ich mieszkańcy? Znajdujemy się w Castro de Baroa w Porto do Son, u ujścia rzeki Noia.

Reżyseria: José Manuel Novoa

13:05

Życie. cz 3. Ssaki Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 49min.

Stałocieplność, doskonale rozwinięte zmysły i inteligencja przyczyniły się do sukcesu ewolucyjnego. Jak w rozmaitych warunkach radzą sobie: foki Weddella, afrykańskie ryjoskoczki rudawe, palczaki madagaskarskie, renifery z arktycznej tundry?

14:05

Szerokie tory - Jeden dzień z życia business woman w Kijowie Godziny emisji

reportaż ( Polska 2000 ) Czas: 24min.

W tym odcinku spotkanie z Galiną Łogwinową - kobietą biznesu z Kijowa. Ma ona czterdzieści sześć lat i jest prezesem oraz współwłaścicielką trzech dużych firm: agencji modelek, studia filmowego oraz biura organizacji imprez rozrywkowych.

14:40

Wielka Gra Godziny emisji

teleturniej ( Polska 2000 ) Czas: 49min.

Tematy: 1/ Konstanty Ildefons Gałczyński - życie i twórczość, 2/ Maurycy Ravel - życie i muzyka, 3/ Aleksander Wielki - życie, czyny i legenda.

15:40

Spór o historię - Władcy polscy: Zygmunt I Stary Godziny emisji

debata ( Polska 2017 ) Czas: 31min.

16:25

Sen o Morzach i Koloniach Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2011 ) Czas: 40min.

Niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Dokument przypomina o jednym z najmniej znanych i najbardziej obrosłych mitami elementów polskiej polityki w dwudziestoleciu międzywojennym, a mianowicie o polskich staraniach o ekspansję kolonialną.

Reżyseria: Tomasz Rudomino

17:10

Byłem wszędzie. Olgierd Budrewicz Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 39min.

Olgierd Budrewicz był jednym z tych, którzy łączyli epoki odległe w świadomości młodego pokolenia o całe lata świetlne: świat przedwojennej warszawskiej inteligencji, bohaterów powstania warszawskiego, lata terroru stalinowskiego i odbudowy stolicy.

Reżyseria: Artur Mościcki

18:00

Czterdziestolatek - odc. 16/21 - Gdzie byłaś, czyli Szekspir Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1974 ) Czas: 49min.

Dyrektora Stefana Karwowskiego bez reszty pochłaniają sprawy zawodowe. Niewiele czasu poświęca swoim dzieciom, interweniuje jedynie w sytuacjach krytycznych. Jagoda dostaje od ojca ostrą reprymendę w związku z kolejną dwóją z geografii.

Reżyseria: Jerzy Gruza

Obsada: Anna Seniuk , Irena Kwiatkowska , Andrzej Kopiczyński , Roman Kłosowski , Leonard Pietraszak

19:05

Edward VIII i naziści Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 47min.

Edward VIII pozostał w powszechnej pamięci jako król brytyjski, który w 1936 r. zrezygnował z tronu, by poślubić ukochaną kobietę, amerykańską rozwódkę Wallis Simpson. Niedawno ujawniono akta FBI, które zawierają bardziej obciążające króla informacje.

Reżyseria: Clive Maltby

20:05

Dom - odc. 12/25 - Kto dziś tak umie kochać Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1987 ) Czas: 103min.

Bracia Talarowie, Andrzej i Leszek, wciąż nie mogą dojść do porozumienia, dzielą ich zadawnione urazy i wielki żal. Żona dozorcy domu przy ul. Złotej umiera. Pan Popiołek i pani Talarowa postanawiają resztę życia spędzić razem - łączy ich samotność.

Reżyseria: Jan Łomnicki

Obsada: Tomasz Borkowy , Tomasz Mędrzak , Wacław Kowalski , Wirgiliusz Gryń , Barbara Rachwalska , Jan Englert , Wirgilusz Gryń , Tadeusz Janczar , Gustaw Lutkiewicz , Henryk Bista

22:00

Bitwa o Monte Cassino 1944 Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 1994 ) Czas: 57min.

Geneza, przebieg i następstwa bitwy o Monte Cassino ze szczególnym uwzględnieniem roli 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa. Wizerunek bitwy przedstawiono z podziałem na jej poszczególne fazy.

Reżyseria: Zbigniew Wawer

23:05

Krew na bruku. Obrona Grodna 1939 Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 21min.

Celem filmu jest pokazanie, jak kilkuset polskich żołnierzy wspieranych przez ludność cywilną i dwa działka przeciwlotnicze powstrzymywało natarcie kilku tys. czerwonoarmistów i kilkudziesięciu czołgów. Dlaczego Grodno stało się tak silnym punktem oporu?

Reżyseria: Robert Miękus

23:35

Powrót Odysa - 12/12 Godziny emisji

serial ( Francja 2012 ) Czas: 43min.

Reżyseria: Matthieu Viala , Stephane Drouet

Obsada: Niels Schneider , Alessio Bonni

00:35

Oblicza Afryki - Część III Część Lata 1965 - 89 (3/4) Godziny emisji

serial dokumentalny ( Francja 2010 ) Czas: 90min.

Nairobi. Stolica Kenii. Miasto to najlepiej ilustruje rozczarowanie, jakie po pierwszym zachłyśnięciu się niepodległością, w latach 70. i 80. ogarnęło Afrykę. Tu bowiem, podobnie jak na całym kontynencie, dała o sobie znać brutalna rzeczywistość.

Reżyseria: Elikia M`Bokolo , Philippe Sainteny , Alain Ferrari

02:20

Do domu Godziny emisji

film TVP ( Polska 1988 ) Czas: 55min.

Adaptacja opowiadania Wiesława Dymnego. Akcja toczy się w XVIII, XIX i XX w. , a czas teraźniejszy to lata 1915 - 1918. Szymek Kret, syn Szymona, jest dezerterem. To już w jego rodzinie tradycja. Jego ojciec i dziad też uciekali z armii austriackiej.

Reżyseria: Janusz Zaorski

Obsada: Piotr Siwkiewicz , Jerzy Bińczycki , Izabella Olszewska , Renata Zarębska , Andrzej Buszewicz , Jerzy Januszewicz , Andrzej Jesionek , Wojciech Wysocki , Franciszek Pieczka

03:20

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info