Łowcy Skarbów. Kto da więcej godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Łowcy Skarbów. Kto da więcej w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 22 lutego 2025 (Sobota)
11:00 Zakończone  Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 24 Logo FOKUS TV
Program TV na 23 lutego 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.30 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą sprzedającą tego odcinka jest Małgosia z Dzikowa, właścicielka pieska wykonanego z jednego kawałka skóry połączonego trzema nitami. Zabawka pochodzi z lat 60. i jest wyrobem firmy Deru. O tym czy piesek to ozdoba czy zabawka i ile wart jest ten unikatowy przedmiot opowie Jakub Naumiuk. Kolejna uczestniczka pojawi się w programie z Kalią autorstwa Jana Sylwestra Drosta z Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”. O tej pięknej kwiatowej czarce z lat. 70. opowie ekspertka - miłośniczka polskiego designu - Krystyna Łuczak-Surówka. Z kolei Leszek Klein obejrzy i wyceni pierwszy polski czarno-biały telewizor „Wisła”, który miał swoja premierę w Święto Odrodzenia Polski 1956 roku. Ile jest wart wciąż działający odbiornik - duma i „żywa” historia rodzimej technologii? Ile gotowi są za niego zapłacić Łowcy skarbów? Na koniec poznamy panią Stenię, która pojawi się w programie z intrygującym pudełeczkiem, będącym rodzinną pamiątką. Czy to prawda, że pochodzi ono z carskiej Rosji? Do czego służyło? O historii i przeznaczeniu tego ciekawego eksponatu opowie ekspertka Agnieszka Gniotek. Czy pani Stenia zdecyduje się sprzedać swój skarb? Czy nasz Łowca dorzuci nieco grosza na waciki i czy transakcja dojdzie do skutku?

/ Polska / 2022 / reality show
Reklama
Program TV na 24 lutego 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.31 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na ich widok ekspert, Daniel Stoiński, podskoczy z radości, a gospodarz programu, Paweł Orleański, dobrze zastanowi się, czy usiąść… Co zrobi takie wrażenie w telewizyjnym studiu? Mowa o dwóch pięknych krzesłach Mundus, przyniesionych do programu przez pana Piotra. Podczas ich ekspertyzy Daniel Stoiński przeniesie nas w świat historii rynku meblarskiego z początku XX wieku. Czy kolejny przedmiot ucieszy Łowców czy ich... zasmuci? Jak zareagują kupujący na drewnianą płaskorzeźbę będącą wspaniałym przykładem sztuki ludowej autorstwa Zdzisława Purchały? Ile warte jest dzieło z 1973 roku, które przywiozła ze sobą Aleksandra z Kielc? Jego ekspertyzy podejmie się Agnieszka Gniotek. Czy jej wycena będzie bliska oczekiwaniom Aleksandry, która liczy na 2000 złotych? Na co zbiera sprzedająca i co mają z tym wspólnego ziemniaczki z kefirem? Tego oraz ciekawych rzeczy o historii przedmiotu dowiemy się w trakcie licytacji. Po niej Krystyna Łuczak-Surówka opowie o polskim designie na przykładzie ceramiki z Mirostowic, którą zaprezentuje pani Edyta z Marynina. Świecznik Marta i serwetnik nazywany po prostu Rogi to projekty Adama Sadulskiego. Z jakim zainteresowaniem spotkają się ze strony Łowców? Dowiemy się także, ile żartów językowych może paść przy okazji skarbu, który zaoferuje w programie pan Mirek, posiadacz krajalnicy pochodzącej z początku XX wieku. O zakrojonej przez nią historii, nawiązującej do rodu Potockich i babci kolegi opowie sam właściciel, natomiast o okrojonej, bądź też nie, wartości przedmiotu opowie Leszek Klein. Który z Łowców skroi ten przedmiot z lady i jakie plany ma wobec krajalnicy Krzysztof?

/ Polska / 2022 / reality show
07:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.32 Logo TV4

Opis (streszczenie): Z dzisiejszego odcinka dowiemy się czy puste, srebrne cukiernice są charakterystyczne dla pewnego okresu historycznego i czy zamykanie tego cennego produktu na klucz jest przejawem ekstrawagancji czy pragmatyzmu. Ciekawostki o historii cukiernicy i samego cukru poznamy z ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki. Czy tylko książki mogą być białymi krukami? Co jeszcze oprócz numerowanych szuflad skrywa w sobie wyjątkowa komoda z lat 60.? W ocenie i wycenie tego unikatowego przedmiotu pomoże kulturuznowaca i miłośnik tradycyjnego rzemiosła Daniel Stoiński. W oględzinach kolejnego przedmiotu, a w zasadzie aż 12. przedmiotów, pomoże antykwariusz Michał Niesiołowski. Czy przyniesiony przez Rafała z Płocka zbiór dwunastu 200-letnich ksiąg okaże się całym stadem białych kruków? Czy któryś z Łowców okaże się łowcą starych ksiąg? Dowiemy się podczas kolejnej licytacji. Z jakimi pieniędzmi odjedzie Marcin z Warszawy, który przywiózł do Łowców stary, trójkółowy rowerek? Dlaczego Paweł Orleański dostrzeże w nim tak radosne wspomnienie, jak i skrzypiący koszmar? Na ile ekspert Jakub Naumiuk wyceni legendarny wehikuł z dawnych lat i czy dla któregoś z Łowców stanie się on prawdziwym wehikułem czasu? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”.

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.359 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Paweł, który przyjechał z krwistoczerwonym wazonem z Krakowskiego Instytutu Szkła o nazwie „Panna Młoda”. O technice wykonania, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na kolejnej aukcji wystąpi pan Eugeniusz, do którego należy drewniany mebel niewielkich rozmiarów z Japonii. Sepet nazywany w kraju pochodzenia „kodansu” służy do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak biżuteria. Więcej o symbolice dekoracji, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Adam oraz jego lampa sufitowa z Danii. O prawdopodobnym projektancie, stanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i wykładowczyni historii sztuki. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Sylwia, której skarbem jest srebrna kamea osadzona na zielonym agacie. O stanie zachowania przedmiotu i jego wartości rynkowej opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegłym sądowym z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, dokumentalista, globtroter - odwiedził ponad 100 krajów świata.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 25 lutego 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.33 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku poznamy cztery wspaniałe przedmioty i ich właścicieli, ale dowiemy się także, kto jest fanem „Star Treka” oraz kto i kiedy myśli o „Drużynie A”. Pierwszy skarb tego odcinka został przywieziony przez pana Jarka. Jest to pamiątka rodzinna, która jednak ma wartość nie tylko sentymentalną. Określi ją ekspert programu dr Marek Kruczek. Czy serwis obiadowy pochodzący z ok. 1940 roku z wałbrzyskiej wytwórni Carla Tielscha zawróci któremuś z Łowców w głowie? Czy sprzedającemu uda się trafić przez żołądek do… portfela naszych kupujących? I kogo na obiad zaprosiłby Michał? Tego dowiemy się w trakcie pierwszej licytacji. Po niej poznamy panią Magdalenę z Wałbrzycha, która chce być „tylko epizodem w życiu pięknego przedmiotu” jak mówił Franciszek Starowieyski. Dowiemy się także, jaką herbatę pije Paweł i jak Krystyna Łuczak-Surówka wyceni ręcznie malowaną filiżankę z białego złota o magicznej historii, dwóch sygnaturach i zdobieniach z malarni Picarda. Tego kto i dlaczego nie lubi obwieszać się złotem, dowiemy się podczas licytacji skarbu pana Damiana. Ile wart jest naszyjnik z domu mody Christiana Diora wyprodukowany w 1973 roku, powie nam ekspertka Urszula Prus. Ostatni skarb, również związany z modą należy do pani Sylwii. O torebce wykonanej z haftu gobelinowego opowie ekspert Jakub Naumiuk. Podczas oględzin dowiemy się nie tylko ile jest warta, ale także skąd może pochodzić unikatowa torebka z lat 60.

/ Polska / 2022 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.392 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem, który w dzisiejszym programie zaprezentuje swój skarb, będzie pan Andrzej. Należy do niego zabytkowy przedmiot ze stali i szkła według projektu Emile Guyot z lat 30. Ten konkretny egzemplarz pochodzi z drugiej połowy XX w. i został wykonany w Czechosłowacji na licencji. O charakterystyce projektu, jego datowaniu, stanie zachowania mebla i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Kolejnym gościem będzie pan Grzegorz, do którego należy kolorowy kilim z PRL. Obiekt pochodzi z zakupionej w Norwegii większej kolekcji. O unikatowości kilimu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Daniel wraz ze swoim fajansowym wazonem podłogowym, który kupił na giełdzie staroci. Okazałe naczynie pochodzi z zachodnioniemieckiej wytwórni Bay Keramik. O różnicy między dzbanem a wazonem, ciekawej technice szkliwienia, stanie zachowania naczynia i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Jacek, który przywiózł kobaltową porcelanową paterę ze złotymi złoceniami. O historii tej porcelany, stanie zachowania patery i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.360 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pani Julia, która przywiozła zestaw sportowo-akrobatyczny. Więcej o przeznaczeniu poszczególnych elementów, ich stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Kolejnym gościem będzie pan Damian, który jest właścicielem znalezionego przypadkiem sekretnika z pierwszej połowy XIX w. O długiej historii żałobnych klejnotów, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegłym sądowym z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Trzecią uczestniczką będzie pani Iga, do której należą dwa czechosłowackie fotele po kompleksowej renowacji. O ich stanie zachowania i wycenie opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego prowadząca blog promujący czar starych mebli. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pani Gabriela. Jej skarb to certyfikat dla członka loży masońskiej, który odkryła przypadkiem w kupionym w Danii starym sekretarzyku. Więcej o sekretnej organizacji, symbolach masońskich, stanie zachowania dokumentu i jego wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, dokumentalista, globtroter - odwiedził ponad 100 krajów świata.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
Program TV na 26 lutego 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.34 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku przekonamy się czy sny i horoskopy mają wpływ na decyzję naszych Łowców Skarbów. Jak jesień, to grzyby, a jak grzyby, to grzybiarze, a dokładniej mówiąc - Grzybiarka. Pierwszym licytowanym dziś przedmiotem jest porcelanowa figurka grzybiarki, rodem z wałbrzyskiego Wawelu. W ocenie jej stanu zachowania i wartości rynkowej pomoże ekspert, doktor Marek Kruczek, wybitny specjalista w dziedzinie porcelany. Który z kupujących ulegnie niewątpliwemu urokowi klasyki polskiego wzornictwa? Drugim licytowanym skarbem będzie pierścionek w stylu Art Deco, którego droga do programu prowadziła przez czas, Paryż i krainę snów. W rozszyfrowaniu tajemnic związanych z tym magicznym przedmiotem z pomocą przyjdzie ekspertka Urszula Prus, specjalizująca się w biżuterii i kamieniach szlachetnych. Jaka tajemnicza historia łączy się z tym niezwykłym pierścionkiem i czy zaczaruje naszych Łowców?. Kolejnym skarbem, który będzie kusił Łowców, będzie patera pary znanych projektantów z okresu PRL przedstawiająca 12 znaków zodiaku. W ocenie ozdobnego, dużego talerza pomoże ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Na koniec pojawi się jeszcze jedna patera, tym razem przedstawiająca rzymską boginię Minerwę. Jaka jest jej historia i jakie są jej związki z jednym z największych muzeów na świecie opowie właściciel, pan Marcin z Dąbrowy Górniczej. W ocenie i wycenie tym razem pomoże Agnieszka Gniotek - historyk sztuki, organizatorka aukcji i kuratorka wystaw.

/ Polska / 2022 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.393 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem dzisiejszego odcinka będzie pan Kamil, który zaprezentuje swój zakupiony na targu zestaw do likieru. Karafka wraz z sześcioma kieliszkami pochodzi ze słynnej wytwórni Moser z Czech. O jej historii, stanie zachowania obiektów i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Następnym uczestnikiem na licytacji będzie pan Michał, do którego należą dwie litografie. Grafiki pochodzą z „Małego Księcia”, jednej z najsłynniejszych książek na świecie, którą stworzył łącznie z ilustracjami Antoine de Saint-Exupery. O losach słynnego pisarza, artysty i pilota, stanie zachowania litografii i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Karolina, której skarbem jest portret uśmiechniętej góralki. Obraz autorstwa Sylweriusza Saskiego został namalowany farbami olejnymi najprawdopodobniej w latach 30. Minionego wieku, na co wskazuje charakterystyczny styl. Artysta fascynował się Podhalem, co było widoczne w jego twórczości. O historii regionu, artysty i jego powiązaniach z Janem Matejką, stanie zachowania obrazu i jego wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pan Marcin, który jest właścicielem porcelanowej figurki przedstawiającej ryczącego jelenia na rykowisku. Obiekt pochodzi z Ćmielowa. O jego stanie zachowania i wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.361 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy na licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pan Adam, który przywiózł papierowy plakat do kultowego filmu „Blue Velvet”. Projekt Jana Młodożeńca powstał w 1987 r. dla słynnego filmu Davida Lyncha. Jako przedstawiciel polskiej szkoły plakatu, artysta był rozpoznawany ze względu na malarski charakter swoich prac. Więcej o historii polskiego plakatu i popularności ich twórców w czasach komunizmu, stanie zachowania tego egzemplarza i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Kolejnym gościem będzie pan Michał, którego skarbem są unikatowe odpisy rękopisów sztuk teatralnych z 1835, 1837 i 1844 r. Kopia trzech sztuk Fryderyka Skarbka, ojca chrzestnego słynnego Fryderyka Chopina, to prawdziwy biały kruk. O oryginalnym przeznaczeniu odpisów, ich autentyczności, stanie zachowania i wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Trzecią uczestniczką będzie pani Kinga, do której należy ceramiczna lampa z lat 70. O jej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako ostatnia w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pani Weronika oraz jej drewniane biurko dziecięce z lat 50/60. Mebelek pochodzi z niemieckiej fabryki Herlag i został wykonany z drewna bukowego. O historii wytwórni, tajemnicach konstrukcji mebla i jego wartości opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, dokumentalista, globtroter, który odwiedził ponad 100 krajów świata; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 27 lutego 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.35 Logo TV4

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek programu, a w nim kolejne niezwykłe skarby. Pierwszy z nich, czule nazywany przez właścicielkę, panią Magdę, „skarbeczkiem” został znaleziony na ulicy. O talerzyku dekorowanym podszkliwnie i wyrobach z Miśni, najstarszej fabryki porcelany w Europie, opowie dr Marek Kruczek. W tym odcinku poznamy także pana Bartosza i zobaczymy – oraz usłyszymy – przywiezioną przez niego drewnianą pozytywkę z lat 90. O tym, że „zakręcone, to kupione” przypomni Jakub Naumiuk, który opowie o marce SPIELUHRENWELT. Czy jego wycena pokryje się z wylicytowaną kwotą? Kto spasuje, a kto zagwarantuje, że pozytywka będzie miała pozytywny wpływ na jej nowego właściciela? Tego dowiemy się podczas licytacji, po której przyjdzie kolej na dwie kaczuszki czyli skarb pana Marcina. O małych dziełach sztuki, figurkach dwóch kaczek i popularnej formie wykonanej z ołowiu opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Który z Łowców skusi się i przygarnie dwie urocze kaczki? Kolejny bursztynowo-srebrny skarb zaprezentuje pani Monika. Będzie to statek, wykonany z dużej bryły „polskiego złota. Ile wart, dowiemy się dzięki ocenie i wycenie ekspertki Urszuli Prus, a ile będą skłonni zapłacić za niego Łowcy, przekonamy się podczas ostatniej licytacji w tym odcinku.

/ Polska / 2022 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.394 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Ewelina. Należą do niej dwa porcelanowe niedźwiedzie polarne, które wchodzą w skład większej kolekcji z wytwórni Lomonosov w Petersburgu. O ich stanie zachowania i wycenie opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Na następnej licytacji wystąpi po raz kolejny pani Anna, która tym razem przywiozła szklaną rybę, która pochodzi ze słynnej włoskiej wyspy Murano. O historii włoskiego artysty-rzemieślnika i założycielu huty, stanie zachowania figurki i jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Trzecim gościem będzie pan Krzysztof, który jest właścicielem lampy naftowej. Szkliwiony kolorowy element ceramiczny być może pochodzi z Francji, natomiast elementy metalowe prawdopodobnie powstały w Niemczech na przełomie XIX i XX w. Ostanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na ostatniej w dzisiejszym programie aukcji stanie pani Iwona, która posiada elementy zestawu do herbaty. Naczynia to pamiątka rodzinna, pochodząca ze szwedzkiej wytwórni C. G. Hallberg, z lat 1915 – 1935. O ich wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.362 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym programie będzie po raz kolejny pani Anna. Należy do niej komplet czterech tapicerowanych krzeseł z lat 60. O stanie zachowania mebli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na drugiej aukcji wystąpi pan Norbert wraz ze swoim gobelinem. O tym, co może kryć się za nazwiskami „Świderska” i „Domańska” na etykiecie gobelinu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Kolejnym gościem będzie pan Robert, którego skarbem jest kryształowy wazon z PRL. Projekt małżonków Reginy i Aleksandra Puchała został wykonany z grubego warstwowego szkła, co przekłada się na jego sporą wagę. Więcej o technice, którą wykorzystano przy produkcji wazonu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pan Mieczysław oraz jego kompilowana lampa w stylu art deco. O stanie zachowania tego obiektu i jego wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, z wykształcenia filolog, z zamiłowania obieżyświat, miłośniczka dobrego designu.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 28 lutego 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.36 Logo TV4

Opis (streszczenie): 36. Tym razem dowiemy się jaki numer wykręci naszym Łowcom pierwszy sprzedający, Paweł – pasjonat telefonów. Oceną i wyceną tego cudu komunikacji zajmie się historyk techniki, Leszek Klein, który opowie o wykonanym w Radomskiej Wytwórni Telefonów przedmiocie. Kolejny skarb to zestaw mis pana Marka. Jakie oczekiwania finansowe ma nasz sprzedający i czy są zasadne, zweryfikuje nasza eksperrka Krystyna Łuczak-Surówka. Pasjonatka i znawczyni designu opowie o tym zacnym, czechosłowackim zestawie z 1958, który swoją premierę miał w Brukseli, a brylował na XII Targach Designu w Mediolanie w 1960 roku. W tym odcinku poznamy także Iwonę z Warszawy, która przywiozła ze sobą skrzypce. Czy to marzenie każdego skrzypka i dzieło Antonia Stradivariego? Jaką historię ma ten wspaniały przedmiot? Tego dowiemy się od właścicielki, a więcej o niepowtarzalnym brzmieniu skrzypiec, o ich wykonaniu i wartości opowie Jakub Naumiuk. Na ostatniej licytacji zobaczymy kredens pana Jacka, który Daniel Stoiński datuje na lata 50. Ekspert zdradzi nam również, jaka jest różnica między komodą a kredensem i ile wart jest ten przykład designu w stylu Art Deco.

/ Polska / 2022 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.395 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Witold, który przywiózł zestaw do likieru lazurowanego na kolor miodowy. Kieliszki i karafkę szlifowano ręcznie, a autorem projektu charakterystycznego kwiatowego wzoru mógł być Siegfried Haertel. O długiej historii przedwojennej wytwórni, technice lazurowania, stanie zestawu i jego wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako następna przed Łowcami stanie pani Alicja, do której należy okazała artystyczna szklana forma z PRL. O stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecim uczestnikiem będzie pan Mateusz, który jest właścicielem czarnej regulowanej lampki „Lugano” wykonanej w stylu Memphis. O użytych do produkcji lampki materiałach, jej stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie stanie pani Monika oraz jej tapicerowany fotel obrotowy. Mebel powstał po 1972 r. w Lubuskiej Fabryce Mebli w Świebodzinie. O historii tych zakładów meblarskich, stanie zachowania fotela i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz z Poznania; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.363 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem dzisiejszego odcinka będzie pan Adam, do którego należą dwa wydruki grafik znanego na całym świecie artysty, jakim był Salvador Dali. Te egzemplarze przedstawiają prace pod tytułem „Kobieta na nosorożcu” oraz „Skrzydlaty koń pegaz” i pochodzą z 1981 r. O różnicach między grafiką a litografią, stanie zachowania obiektów i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Kolejnym uczestnikiem będzie pan Michał, który zaprezentuje fragment serwisu z Chodzieży. O historii tego zestawu, stanie zachowania porcelany i jej wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Maciej, którego skarbem jest nietypowa porcelanowa popielnica okolicznościowa, wykonana w wytwórni Ćmielów. O kolorowym stylu „new look” i powiązaniach fabryki z PRL ze słynnym polskim artystą Zdzisławem Beksińskim, stanie zachowania popielniczki i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie stanie pan Waldemar, który jest właścicielem „mrożonego” szklanego kaganka i wazonu z tzw. wolnego formowania. Obiekty były inspirowane twórczością Tadeusza Szymańskiego dla huty Wołomin. O stanie zachowania przedmiotów i ich wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i wykładowczyni historii sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 1 marca 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.37 Logo TV4

Opis (streszczenie): Dziś w programie dowiemy się, czym są patriotyki. O przedmiocie odziedziczonym po dziadku, stworzonym z okazji 100. rocznicy powstania Kościuszkowskiego opowie jego właścicielka – Justyna z Łodzi. Jej niemałą wiedzę uzupełni o dodatkowe informacje i wycenę nasza ekspertka Agnieszka Gniotek. Natomiast ile warta dla naszych Łowców jest ta srebrna plakieta malowana farbami olejnymi przedstawiająca portret Kościuszki – dowiemy się podczas licytacji tego skarbu. Kolejna uczestniczka, pani Magdalena, pojawi się z wazonem, który dostała w prezencie od męża. Ile wart jest ten podarunek. Na to pytanie odpowie dr Marek Kruczek, który wyceni i oceni ten niepowtarzalny wazon z przełomu lat 50. i 60. autorstwa artystki Hanny Główczewskiej. Po licytacji wazonu zobaczymy ekspertyzę kolejnego skarbu, który leżał ukryty w pawlaczu w domu pana Jakuba. Oceny rynkowej i artystycznej wartości zestawu „Iza” dokona Jakub Naumiuk. Który z Łowców skusi się na ten skarb wykonany z porcelitu, o eleganckim zdobieniu w kolorze czerni i złota, a zaprojektowanym przez Józefa Września 1959 roku? Na koniec dowiemy się, kto wyciągnie swój mobilny sejf na widok przedmiotu pana Kamila, który przywiózł do programu… hebel! Oceną, wyceną i datowaniem tego ponad 100-letniego przedmiotu zajmie się nasz ekspert Daniel Stoiński.

/ Polska / 2022 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 25 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, wystąpi Henryk z szezlongiem z Liverpoolu. Mebel w stylu wiktoriańskim, pochodzący z pierwszej dekady XX wieku, trafił do niego w złym stanie, dlatego został poddany renowacji. Kolejny skarb to należący do Marka francuski zestaw kawowy złożony z młynka i trzech aluminiowych pojemników. Komplet został kupiony na targu staroci, a pochodzi z lat 50. XX wieku. Grzegorz zaoferuje łowcom zestaw walizek wykonanych na licencji znanego domu mody w latach 60. XX wieku. Na ostatniej aukcji wystąpi Paulina z drewnianymi figurkami, przedstawiającymi hiszpańskich władców: Izabelę Kastylijską i Ferdynanda II Aragońskiego.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 26 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Szymon przywiezie kolekcjonerski model mercedesa z 1936 roku. Obiekt wykonano ręcznie w latach 90. z ponad 230 części w skali 1:24 i każdy detal odzwierciedlono, łącznie z silnikiem. Użyto odpowiedniej tapicerki i wykładziny, co Paweł i ekspert poddadzą dogłębnym oględzinom. Na kolejnej licytacji wystąpi Teresa wraz ze swoimi kieliszkami. Przedmioty wykonano w latach 70. według projektu Zbigniewa Horbowego. Trzecim gościem będzie Mariusz, którego własnością jest stare lustro toaletowe z Norblina. Na ostatniej aukcji pojawi się drewniany fotel bujany. Zachował się na nawet oryginalny rachunek za zakup mebla z 1984 roku.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 2 marca 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.38 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku przekonamy się, który z Łowców będzie chciał ogrzać się w blasku zjawiskowej lampy w stylu Hollywood Regency, którą przywiozła pani Kinga ze Świdnicy. Czym charakteryzuje się styl "hollywoodzki" opowie niezawodna Krystyna Łuczak-Surówka – wykładowczyni, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Drugi sprzedający, pan Konrad, zaprezentuje dwie interesujące filiżanki, które zachwycają złoceniami i idealnym stanem zachowania. W odpowiedzi na pytanie „czy ta para jest do pary”, pomoże ekspert Jakub Naumiuk. Czy nie zadrży mu ręka nad złoconymi filiżankami produkcji Rosenthala i KPM Berlin? Kolejnym skarbem będą przywiezione przez Pana Bogusława przedmioty połączone w zbiór o kryptonimie "Zestaw Toaletowy”. Wyceny, oceny i ustalenia do czego służą tajemniczo wyglądające bibeloty podejmie się Krystyna Łuczak-Surówka. Na koniec zapowiada się ostra licytacja, pan Jacek z Warszawy przywiózł bowiem do studia zestaw noży. Oceny tego skarbu dokona ekspertka Agnieszka Gniotek, historyczka i krytyczka sztuki. Kto z kim pójdzie na noże, kto odetnie się od licytacji, a kto postawi aukcję na ostrzu noża?

/ Polska / 2022 / reality show
Program TV na 3 marca 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.39 Logo TV4

Opis (streszczenie): Odkrywanie tajemniczych skarbów tego odcinka rozpocznie się od podziwiania pięknych dam o bladej karnacji czyli trzech porcelanowo-kostnych figurek firmy Royal Doulton z XX wieku przywiezionych przez panią Monikę, która kupiła je w Wielkiej Brytanii. Oceny i wyceny figurek dokona Jakub Naumiuk. Kolejny skarb, czyli niebieski wazon „Owalia” Ludwika Fiedorowicza, artysty z Huty Szkła Artystycznego w Siemianowicach Śląskich zaprezentuje Kasia z Bielska-Białej. O jego walorach estetycznych, urzekającym wzorze i kolorze oraz o jego wartości materialnej opowie Krystyna Łuczak-Surówka. Po licytacji wazonu, czas na ekspertyzę kolejnego skarbu, czyli telefonu z grudnia 1989 roku, wykonanego w Zakładzie Urządzeń Teletechnicznych w Czaplinie. O tym budzącym wspomnienia aparacie należącym do pana Artura opowie ekspert Leszek Klein, pasjonat przewodów, oporników i kondensatorów. Kto sprawdzi czy telefon ma podsłuch, a kto będzie chciał wykręcić z niego niejeden numer? Tego dowiemy się w trakcie licytacji. Na koniec zobaczymy skarb należący do pana Piotra - Biblię wydaną w Oxfordzie w 1865 roku. Fascynujące historie i ciekawostki związane z bestsellerem wszechczasów, jakim jest Biblia, zdradzi nam ekspert Michał Niesiołowski. Co to jest Biblia cudzołożników? Jaka może być wartość dziewiętnastowiecznego wydania świętej księgi? Co decyduje o wycenie? Tego dowiemy się z ekspertyzy, a wkrótce potem, podczas licytacji, przekonamy się, ile za skarb pana Piotra skłonni będą zapłacić Łowcy.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.40 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb w tym odcinku – przywieziony przez Michalinę z Wrocławia bukowy fotel B6028 z fabryki w Radomsku – to istny „biały kruk” wśród foteli. Rzadki model i nienaganna renowacja, przeprowadzona osobiście przez Michalinę, zyskają duże uznanie eksperta, Daniela Stoińskiego, który zdradzi nam m.in. po czym rozpoznać kunszt renowatora. Czy piękny i perfekcyjnie odnowiony mebel zachwyci także Łowców? Kolejna uczestniczka programu, pani Małgorzata, zaoferuje Łowcom srebrną cukiernicę z „syndromem niespokojnej pokrywki”, jaką dostała od teściowej. Ile informacji jest w stanie wyczytać z najmniejszych detali wprawne oko eksperta, przekonamy się podczas ekspertyzy Agnieszki Gniotek, która jak zawsze zajmująco opowie o wycenianym przedmiocie, jego pochodzeniu i producencie, a także o jego wartości, wersjach w jakich go produkowano i jego walorach estetycznych. Następnym licytowanym skarbem w tym odcinku będzie zestaw talerzy z rybami przywieziony przez panią Joannę z Krakowa, a oceną jego wartości rynkowej i artystycznej zajmie się Krystyna Łuczak-Surówka, która swoim zwyczajem zamieni ekspertyzę w ciekawą opowieść. Na koniec poznamy panią Barbarę z Lęborka z zestawem kart, kości i żetonów do gry w opakowaniu stylizowanym na kuferek podróżny. O wartości tego skarbu pochodzącego z lat 70. oraz o jego związkach z lotnictwem i pierwszym lotem z Nowego Jorku do Paryża fascynująco opowie ekspert Jakub Naumiuk.

/ Polska / 2022 / reality show
Reklama
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.325 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Krzysztof, który przyjechał z nietypowym przedmiotem, który jest praktycznie niespotykany na polskim rynku. Należy do niego angielski podgrzewacz do łyżek w kształcie muszli. O dokładnym pochodzeniu i przeznaczeniu naczynia w kształcie nautilusa, jego stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Na drugiej licytacji po raz kolejny wystąpi pan Piotr, który tym razem przywiózł lampę biurkową na ciekawej żeliwnej nóżce. O prawdziwym pochodzeniu przedmiotu, jego rozmaitych nazwach, stanie zachowania i wartości rynkowej lampki opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Ryszard oraz jego przepiękna karuzela w stylu wiedeńskim z pozytywką. O stanie zachowania zabawki i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym odcinku wystąpi pani Ewa. Jej skarbem jest gazetnik z lat 90. O stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 4 marca 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.41 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym sprzedawcą jest Mirosław z Gradzanowa Kościelnego, który przywiózł do programu kolekcję samochodzików Matchbox. Oceną i wyceną tych pięknych autek zajmie się Krystyna Łuczak-Surówka, która opowie nam o intrygującej historii tych przedmiotów. A kto okaże się prawdziwym fanem motoryzacji? Tego dowiemy się w trakcie pierwszej dzisiejszej licytacji. Po niej przyjrzymy się skarbom przyniesionym przez pana Jacka, czyli foliom animacyjnym Władysława Nehrebeckiego z lat 80. z bajki „Bolek i Lolek”. O tych niezwykłych artefaktach artysty opowie nasz ekspert Michał Niesiołowski. Który z Łowców wspomni swoje dzieciństwo i z uśmiechem na twarzy chwyci za portfel? Trzecia sprzedająca, Martyna ze Złotoryi, przywiozła starą lampę naftową. Czy była używana? Dlaczego lampa musi zmienić właściciela? Czym zagroził jej puchaty kot? O tym opowie właścicielka lampy, a jej historię uzupełni ekspertyza Jakuba Naumiuka. Na koniec poznamy pana Jacka z Sędziszowa, który zaprezentuje stolik „Tulipan” produkcji Kraków-Mechanika. Przedmiot oszacuje i oceni Daniel Stoiński, kulturoznawca i ekspert w dziedzinie renowacji mebli i powojennego designu.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.42 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku pierwszym sprzedającym będzie Robert, który gości w programie już po raz drugi – tym razem z aluminiowymi krzesłami „Golf” marki Tonet. O ich historii, wartości, walorach estetycznych i wzornictwie nawiązującym do ery kosmicznej opowie ekspert Jakub Naumiuk. Następna uczestniczka, Agnieszka, przyjechała z maszyną do szycia firmy Adler, którą kupiła w latach 90. na pchlim targu. O historii i wartości skarbu Agnieszki opowie ekspert Leszek Klein. W tym odcinku po raz kolejny wystąpi także pani Karolina, o której można już powiedzieć, że jest stałą bywalczynią programu. Tym razem zaoferuje Łowcom duńską lampę „space age”. O tym ikonicznym już przedmiocie, który zaprojektował inżynier Hans Jorgen Berthel w latach 60. opowie Krystyna Łuczak-Surówka, znawczyni designu, wykładowczyni warszawskiej ASP i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Ostatni sprzedający, Jakub, przywiózł do programu chiński wazon z pierwszej połowy XX wieku, który trafił do jego zbiorów rodzinnych za sprawą dalekomorskich wypraw jego teścia. Nad tym skarbem pochyli się Agnieszka Gniotek, która zdradzi nam tajemnice chińskiej porcelany oraz procesów i sztuki zdobienia. Czy ten 100-letni wazon znajdzie nowego właściciela? Tego dowiemy się w trakcie ostatniej dziś licytacji.

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.398 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem dzisiejszego odcinka będzie pan Cezary, który przyjechał z nietypową porcelanową figurką z lat 1920 - 1926. Ferdinand Liebermann stworzył „Chłopca na tukanie” dla wytwórni Rosenthal w stylistyce secesyjnej. O autorze projektu, popularności niebieskich tukanów, stanie zachowania figurki i jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Jako następna przed Łowcami stanie pani Iza oraz jej szklana butla z PRL, odnaleziona podczas porządków na strychu u babci. Nietypowe naczynie z 1980 r. to dzieło Marii Veltuzen-Nagrabeckiej i jej męża, Leszka Nagrabeckiego. O ciekawych losach artystki, stanie zachowania butli i jej wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na trzeciej licytacji wystąpi pan Dariusz, który jest właścicielem ażurowego kosza na owoce z rączką. Platerowany obiekt pochodzi ze słynnego warszawskiego Norblina. Więcej o platerze i procesie platerowania, stanie zachowania koszyka i jego wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Ostatnim uczestnikiem, który w dzisiejszym programie zaprezentuje swój skarb, będzie pan Andrzej. Należy do niego nabyty na targu staroci zbiór 18 długopisów z PRL. Obiekty to tzw. „new-old stock”, ponieważ przetrwały w oryginalnych opakowaniach z metkami i nigdy nie były używane. O nostalgii do lat 80., stanie zachowania zbioru i jego aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 5 marca 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.43 Logo TV4

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek i kolejne niezwykłe historie, zacięte licytacje i fascynujące skarby, a wszystko w atmosferze świetnej zabawy. Pierwszym licytowanym przedmiotem będzie duńska lampa Bennego Frandsen z 1988 roku, przywieziona przez pana Darka z Zawidowa, a wyceniona przez Jakuba Naumiuka, którego ekspertyza rzuci nieco światła na kwestie związane z duńską kulturą, designem i oświetleniem. To nie koniec duńskich akcentów w tym programie, bo następny skarb, należący do pani Eweliny, znanej już naszym Łowcom i widzom programu, to duńskie terakotowe toczone misy marki Hjort pochodzące z lat 40. ubiegłego wieku. Oceni je Krystyna Łuczak-Surówka, ekspertka w dziedzinie designu i wykładowczyni warszawskiej ASP. Ile warte są te unikatowe misy? Który z Łowców zapragnie je mieć? I za jaką kwotę zgodzi się je sprzedać ich właścicielka? Tego dowiemy się w trakcie licytacji. Kolejny sprzedający to również stały bywalec programu, pan Jakub. Tym razem zaoferuje Łowcom serwis do kawy „Łódź” zaprojektowany przez Andrzeja Szatkowskiego. Oceną wartości rynkowej i artystycznej tego pięknego, posrebrzanego zestawu zajmie się Agnieszka Gniotek, która zdradzi nam również, że nie tylko widziała już taki, ale nawet piła z niego kawę. Na koniec poznamy pana Hieronima i zobaczymy jego stare niemieckie, turystyczne żelazko z certyfikatem, pochodzące z 1928 roku. Wyceną przedwojennego skarbu zajmie się historyk techniki Leszek Klein.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.396 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Jakub, który przyjechał z gruboszkliwionym fajansowym lwem. Biała figurka powstała w fabryce fajansu „Radom I”, najpewniej w latach 1949 – 1950 i w oparciu o projekt z 1930 r. O historii radomskiej fabryki, jakości wykonania i stanie zachowania figurki opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Na następnej licytacji wystąpi pani Edyta oraz jej zestaw barmański „Merkuria”. Przedmioty pochodzą z Czechosłowacji, najpewniej z lat 80. O popularności eleganckiego zestawu, jego stanie zachowania i wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Trzecią uczestniczką będzie pani Marta, która jest właścicielką kwietnika wykonanego z giętego drewna. Mebel powstał z bukowego drewna w radomszczańskich Zakładach Przemysłu Drzewnego w latach 1951 – 1958, ale projekt obiektu powstał w dwudziestoleciu międzywojennym. O historii mebli i zakładów Thonet, stanie zachowania kwietnika i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako ostatni w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie Krzysztof, do którego należy piłkarska ilustracja z elementami kolażu - praca graficzna autorstwa Edwarda Ałaszewskiego z 1978 r. O użytych materiałach, stanie zachowania obrazka i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz, który wraz z rodziną prowadzi w Poznaniu sklep z antykami. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.399 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pan Krzysztof, który przyjechał z dwiema foliami animacyjnymi. Kadry do kultowej animacji „Bolek i Lolek” produkowanej przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej autorstwa Władysława Nehrebeckiego powstały na folii celuloidowej w drugiej połowie lat 60. O polskim rynku kolekcjonerów folii animacyjnych, stanie zachowania obiektów i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Anna, do której należy malutki stolik z dekoracją w stylu new look. O pochodzeniu mebla, jego stanie zachowania i wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Trzecim uczestnikiem będzie pan Karol, który przywiózł porcelanową figurkę przedstawiającą duńską pasterkę z kozami. Malowany ręcznie przedmiot powstał w słynnej wytwórni Royal Copenhagen według projektu Christiana Thomsena z początku XX w. O charakterystycznej kolorystyce skandynawskiej porcelany, stanie zachowania figurki i jej wartości opowie Marek Kruczek, wykładowca akademicki. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie po raz kolejny pani Anna, która tym razem przyjechała ze szklanym wazonem. O stanie zachowania naczynia z ręcznie dmuchanego szkła sodowego i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 6 marca 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.44 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym wystawionym na sprzedaż w tym odcinku przedmiotem będzie gobelin przywieziony przez pana Grzegorza z Nowej Huty. Wyceny tego pięknego znaleziska podejmie się ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka, która opowie także o historii gobelinów i polskich nurtach w gobeliniarstwie: ludowym i autorskim. Kolejny skarb – włoski radioodbiornik z lat 60. w formie obrazu – zaoferuje Łowcom pani Patrycja z Poznania. Co ją zdziwiło, gdy patrzyła na swój obraz kupiony na pchlim targu? Tego dowiemy się w trakcie rozmowy z prowadzącym, Pawłem Orleańskim i ekspertką, Agnieszką Gniotek. Następna sprzedająca, pani Maria z Siemianowic, przyjechała do programu z zegarem, który jest pamiątką przekazywaną w jej rodzinie od pokoleń. Wyceną tego skarbu zajmie się Jan Rygiel, ekspert w dziedzinie zegarów i absolwent Warszawskiej ASP. A jak potoczy się ostatnia z licytacji? Co do sprzedania ma pani Emilia ze Zgierza? Czy skarb, który przyniosła to scyzoryk, nóż, a może belka? I skąd w rękach tej uroczej kobiety takie narzędzie? Tego dowiemy się podczas rozmowy pani Emilii z gospodarzem programu oraz z ekspertem, Jakubem Naumiukiem, który jak zwykle bardzo ciekawie opowie wartości materialnej, użytkowej i artystycznej wystawianego przedmiotu.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.397 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku wystąpi po raz kolejny pan Janusz, który tym razem przyjechał z unikatowymi szklanymi obiektami. Trzy kolorowe kafle były częścią wystroju kultowej klubokawiarni „Zielona Gęś” z PRL. O technice wykonania, stanie zachowania szkła i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na drugiej licytacji wystąpi pan Ryszard oraz jego secesyjny wazon. Naczynie o charakterystycznych dla epoki smukłych liniach wykonano w słynnej fabryce Norblin ze srebrzonej cyny w latach 1908 – 1914. O precyzyjnym znaczeniu sygnatury, metalach wykorzystanych do produkcji, stanie zachowania wazonu i jego wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Trzecim uczestnikiem, który stanie oko w oko z Łowcami, będzie pan Edmund. Przywiózł ze Szwecji zestaw trzech stolików pomocniczych, których blaty udekorowano ręcznie malowanymi kafelkami. O użytych materiałach, stanie zachowania stolików i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Jarosław, który jest właścicielem okazałego garnituru śniadaniowego na 12 osób, zdobionego trawionym złotem. Porcelanowe naczynia w kolorze kości słoniowej pochodzą z Niemiec. O historii wytwórni, stanie zachowania porcelany i jej wartości opowie Marek Kruczek, antykwariusz i wykładowca akademicki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.400 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pan Adam oraz jego kolekcjonerska posrebrzana mosiężna zapalniczka gazowa wraz z oryginalnym opakowaniem. O ciekawej historii tej „męskiej biżuterii”, stanie zachowania i wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Jako drugi przed Łowcami stanie pan Piotr, do którego należy para rakiet tenisowych z PRL. O historii polskiej produkcji, stanie zachowania rakiet i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Trzecim uczestnikiem będzie pan Marcin, który jest właścicielem świecznika o nazwie „Kwartet”. O bogatej historii Cepelii, stanie zachowania tego przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Piotr, którego skarbem jest ciekawa zabawka firmy Stiga, która umożliwia grę w hokeja stołowego, a pochodzi ze Szwecji. Po raz kolejny dziś skorzystamy z wiedzy Jakuba Naumiuka, który opowie o historii obiektu i producenta zabawki, jej stanie zachowania i wartości rynkowej. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz, który wraz z rodziną prowadzi w Poznaniu sklep z antykami. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
Program TV na 7 marca 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.45 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku poznamy Ewę, która przyjechała z Warszawy z kultowym stolikiem "Halabala”. Ile wart jest zdaniem właścicielki jej skarb? Czy to dużo, czy to mało oraz czy projekty z lat 30. Jindřicha Halabaly, czechosłowackiego artysty są w modzie? Na te i jeszcze wiele innych pytań odpowie ekspert programu, Daniel Stoiński. Następny uczestnik programu, Rafał, zaprezentuje maskę ognia ze Sri Lanki. O bóstwach, funkcji odganiania demonów, ale i wartości materialnej maski opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki i właścicielka galerii oraz domu aukcyjnego. Z kolei pan Grzegorz z Parczewa pojawi się z przedwojenną porcelanową bombonierką, którą oceni i wyceni Krystyna Łuczak-Surówka, krytyczka designu, jak również wykładowczyni warszawskiej ASP, jurorka w konkursach artystycznych, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Ostatnim przedmiotem, o który w tym odcinku zawalczą Łowcy, będzie radioodbiornik wyprodukowany w latach 40. Jego ekspertyzą zajmie się Leszek Klein - historyk techniki, oraz pasjonat wszystkiego, co zawiera lampy i przetworniki.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.321 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pani Lidia. Przywiozła oryginalne bukowe krzesło nr 14, które poddała własnoręcznej renowacji. O historii mebla, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Na następnej aukcji wystąpi pan Aleksander oraz jego dwie lalki. O rozmaitych rodzajach lalek teatralnych, stanie zachowania tych zabawek i ich wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Trzecim gościem będzie pan Dariusz, który jest właścicielem zegara ze złudzeniem optycznym w formie ruchomego efektu kalejdoskopu na tarczy. O zasadzie działania sprytnej iluzji, stanie zachowania zegara i jego wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Mikołaj, do którego należy ręcznie robiony niebieski wazon z Zakładów Szkła Artystycznego „Siemanowice”. O nieoczywistej odręcznej technice, dzięki której można uzyskać taką dekorację, stanie zachowania wazonu i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.326 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pan Marcin, który jest właścicielem kupionej na pchlim targu porcelanowej figurki o nazwie „Egipcjanka”. O pochodzeniu figurki, stanie zachowania obiektu i jego wyceni opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Następną uczestniczką będzie pani Karolina, której skarbem jest srebrna bransoleta z agatem. O tym, gdzie bransoleta mogła powstać, w jakim stanie się zachowała i ile jest warta opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Jako kolejna wystąpi druga pani Karolina oraz jej lampa gabinetowa w stylu art deco. O datowaniu, stanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Mariola, która zaprezentuje Łowcom swoje naczynia - owocarkę i paterę z „Ząbkowic”. O historii projektów, stanie zachowania obiektów i ich wartości rynkowej opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, która kocha włoski design i w swoim sklepie oferuje unikalne cuda zakupione na targach staroci od Florencji po Rzym; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 8 marca 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.46 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku kolejna dawka skarbów, ich tajemnic i emocji podczas licytacji. Pierwszy przedmiotów, o który powalczą Łowcy należy do pani Izy z Warszawy. Jej skarb to wyjątkowy i piękny obraz. A co to za obraz, kim był jego autor i czy oczekiwania finansowe sprzedającej są zasadne, oceni ekspert Michał Niesiołowski, antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem, właściciel antykwariatu i galerii sztuki. Którego z Łowców skusi spojrzenie damy z płótna autorstwa Bolesława Nawrockiego? Tego dowiemy się podczas licytacji. Kolejny uczestnik, Jan Smolarczyk ze Złotoryi, zaoferuje Łowcom prasę do owoców. Wcześniej jednak uzyska ekspertyzę i wycenę Agnieszki Gniotek - historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego. Następnym licytowanym przedmiotem będzie podstawa lampy rogatej projektu Elżbiety Piwek-Białoborskiej. Wartość artystyczną, estetyczną, historyczną i materialną określi Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, poszukiwacz i opiekun sprzedawców wyselekcjonowanych przedmiotów vintage oraz antyków dla największej polskiej platformy online sprzedającej design. Ostatnią sprzedającą będzie pani Wioletta z Białego Stoku. Jej skarb to porcelanowy kotek z Ćmielowa projektu Zdany Kosickiej datowany na lata 50. Jego wartość oceni ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka – wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyczka i krytyczka designu.

/ Polska / 2022 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 27 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Jako pierwszy wystąpi Hubert. Ma świetnie zachowaną mapę hrabstwa kłodzkiego z 1681 roku, która była niegdyś częścią oksfordzkiego atlasu stworzonego przez holenderskich kartografów. Oryginalny miedzioryt został odbity na papierze najwyższej klasy, a następnie został pokolorowany. Karol przywiezie drewniane biurko wykonane w stylu mid-century. Pochodzący z początku lat 60. mebel został zaprojektowany w 1959 roku przez architekta Mieczysława Puchałę. Piotr zaprezentuje karafkę o nietypowym kształcie wykonaną ze szkła uranowego. Na ostatniej aukcji wystąpi Ewa, która jest właścicielką czeskiego zestawu porcelany o specyficznej barwie i ręcznym złoceniu.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 28 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, wystąpi Anna z wazonem "Rock'n'roll". Projekt Danuty Duszniak powstał w 1957 roku, a ten egzemplarz został wyprodukowany w wałbrzyskich zakładach w latach 60. Grzegorz przywiezie masywny dębowy stolik, który poddał własnoręcznej renowacji. Kolejny skarb to należący do Łukasza zestaw figurek Muppetów. Na finałowej aukcji wystąpi Janusz z nietypowym aparatem fotograficznym Zenit ET, pochodzącym z lat 80. z Białorusi.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 9 marca 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.47 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym skarbem licytowanym w tym odcinku będą fotele z końca lat 50. O ich wartości, a przy okazji o designie foteli i o UFO opowie nam ekspert Daniel Stoiński - kulturoznawca, kolekcjoner polskiego powojennego designu, właściciel autorskiej pracowni renowacji. Kolejnym przedmiotem w programie będzie lampa witrażowa. Czy jest to lampa Tiffany’ego oraz ile jest warta i dlaczego aż tyle dowiemy się z ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki, historyczki i krytyczki designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Następnym skarbem będzie naszyjnik secesyjny ze szkła uronowego - prawdziwy unikat i smaczek dla kolekcjonerów, o czym opowie ekspertka i biegła sądowa w zakresie wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych, Urszula Prus, która pokaże nam dziś sztuczkę z ultrafioletem. Ostatnim przedmiotem w tym odcinku będzie niemiecka maszyna do pisania „Olympia Monica”. Jej wyceną i oceną zajmie się miłośnik i wytrawny znawca cudów techniki - Leszek Klein.

/ Polska / 2022 / reality show
Program TV na 10 marca 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.48 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy sprzedający w tym odcinku, Kuba, zaoferuje Łowcom najstarsze dotychczas w programie, bo pochodzące z lat 40. fotele marki „Thonet”. Czy są to rzadkie meble czy słabo rozreklamowane? Odpowiedzi na to pytanie, a także na te dotyczące drewna, obicia i ceny udzieli ekspert Daniel Stoiński – kulturoznawca, kolekcjoner polskiego powojennego designu, właściciel autorskiej pracowni renowacji. Następna uczestniczka, Lidia z Warszawy, zaprezentuje piękną, srebrną broszkę z bursztynem, której wyceny podejmie się ekspertka w dziedzinie biżuterii, Urszula Prus. Z kolei pani Iwona pojawi się z paterą z Pruszkowa i wazonikiem z Mirostowic. Skarby te oceni Jakub Naumiuk, rzeczoznawca i współtwórca reedycji ikon polskiego wzornictwa, który z ciekawością pochyli się nad tymi przedmiotami i oszacuje ich wartość. Na koniec zobaczymy akwafortę z 1902 roku zakupioną na wyprzedaży garażowej w Niemczech przez pana Romana z Olecka. Grafikę oceni Agnieszka Gniotek – historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.49 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek rozpocznie Michał z Gliwic, który przywiózł do programu szachy będące pamiątką rodzinną z więzienną przeszłością. Ich wartość, stan i estetykę oceni ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka. Drugim licytowanym skarbem będzie arcyciekawy gadżet z lat 80 – należący do pana Michała z Warszawy japoński zegar klapkowy z lampą czy może raczej lampa z zegarem klapkowym… O przedmiocie i jego wartości opowie ekspert Janek Rygiel, twórca Muzeum Polskich Zegarów. Kolejna sprzedająca, Gosia z Warszawy, zaoferuje Łowcom złoty pierścionek z PRL-u pochodzący ze spółdzielni „Warmet”. Wyceną tego okazu zajmie się Urszula Prus, biegła sądowa w zakresie biżuterii i kamieni szlachetnych. Ostatnim licytowanym skarbem będzie ława zakupiona na targu staroci przez panią Marię z Tomaszowa Mazowieckiego. Ekspertyzy ławy dokona Daniel Stoiński - kulturoznawca, kolekcjoner polskiego powojennego designu, właściciel autorskiej pracowni renowacji,

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.327 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku po raz kolejny wystąpi pan Marcin. Tym razem przyjechał z porcelanową żmiją z Chodzieży, według pomysłu Maurycego Gomulickiego, interesującego polskiego artysty o bogatym życiorysie. Więcej o jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Kolejnym uczestnikiem będzie pan Jacek, którego skarbem jest ozdobny drewniany stolik-niciak. Mebel został wykonany pod koniec XIX w. w stylu biedermeier z akcentami rokoko. O pochodzeniu, datowaniu, stanie zachowania i wycenie niciaka opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Marcin, który zaprezentuje dwie wiszące lampy. Więcej o inspiracji stylem grupy Memphis i co to znaczy, stanie zachowania lamp i ich wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Ireneusz, który jest właścicielem platerowanej podstawki pod butelkę wina. O motywach dekoracyjnych, znaczeniu punc, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 11 marca 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.50 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem program rozpocznie Joanna ze Szczecina z całym stadkiem ślicznych, nakręcanych kurek z czasów PRL, a dokładanie z połowy lat 50. Na ich temat wypowie się Agnieszka Gniotek, która opowie nie tylko o wartości materialnej, ale i o historii tych cudaczków. Który z Łowców otworzy fermę i przygarnie kurki, koguciki i kurczaczki? I kto wtargnie na salony aukcji i zmieni całkowicie oblicze licytacji? Następną sprzedającą będzie pani Dorota z Poznania, która przywiozła do programu niemiecką lampę biurową z lat 50. O tym cudzie powojennego designu, fascynacji atomem i formami organicznymi opowie Krystyna Łuczak-Surówka. Kolejny uczestnik, Łukasz z Łomży, to posiadacz najbardziej rozchwytywanego obecnie na rynku towaru czyli… pieca. I to nie byle jakiego bo w stylu art deco. Piec pochodzący z lat 50. i wyłożony szamotem nie tylko daje dużo ciepła ale też budzi ciepłe uczucia. Nic dziwnego, że wzbudzi pozytywne emocje eksperta Leszka Kleina, który ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia o tym przedmiocie. Program zakończy licytacja obrazu, który ostatni uczestnik, pan Mirosław z Nowej Rudy, otrzymał w prezencie. Jaka jest historia pejzażu i artysty, który go namalował? O walorach artystycznych, pochodzeniu i wartości obrazu opowie Agnieszka Gniotek. A ile będzie on wart dla Łowców – tego dowiemy się w finale odcinka.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.52 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwsza sprzedająca w tym odcinku, Sandra z Katowic, do programu zgłosiła się z kałamarzem , który okaże się solniczką… Wartość artystyczną i materialną tego skarbu oceni Agnieszka Gniotek - ekspertka w dziedzinie designu, historyk i krytyk sztuki, a dziś także detektyw. Kolejny uczestnik, Jan z Kadzidła, zaprezentuje flipper White Water. Skarb, który, jak się okaże, był przed laty obiektem westchnień prowadzącego, Pawła Orleańskiego, oceni i wyceni ekspert Jakub Naumiuk. Następny sprzedający, Paweł z Poznania, to posiadacz dwutomowej XIX-wiecznej Biblii z rycinami Gustawa Dora, nad którą z błyskiem w oku pochyli się ekspert, antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem czyli Michał Niesiołowski. Na ile wycenione zostanie to piękne wydanie i jaką cenę gotowi będą zapłacić za nie Łowcy, przekonamy się w ostatniej części tego odcinka, którą zakończy zacięta licytacja.

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.401 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Paweł oraz jego dwustronny wazon z PRL. Z jednej strony naczynia widnieje tańcząca krakowiaka para w tradycyjnym ludowym stroju. Nietypowe naczynie powstało w latach 1967 – 1975 w Zakładach Porcelany „Steatyt” w Katowicach. O historii zakładów, wariantach wazonu, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Jako kolejny oko w oko z Łowcami stanie pan Filip, który jest właścicielem współczesnego kobiecego aktu. Obraz wrocławskiej artystki Małgorzaty Frącek o tytule „Ona, on i ono zawieszeni w hibernacji” został namalowany farbami akrylowymi na płótnie w 2020 r. O potencjale dla kolekcjonerów, stanie zachowania obrazu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na trzeciej aukcji wystąpi pani Jagoda wraz ze złotym ośmioramiennym żyrandolem w stylu glamour. Dekoracyjna lampa z metalowymi snopami pszenicy pochodzi z lat 80. i najpewniej powstała w Niemczech. O inspiracji Coco Chanel, stanie zachowania żyrandola i jego wycenie opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska, Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Rafał, który przywiózł tajemniczy przedmiot o tematyce marynistycznej, pochodzący z Hiszpanii lub Portugalii. O stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Mariusz Kosec, marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 12 marca 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.53 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w tym odcinku wystąpi Dorota z Sanoka. Jej skarb to wazon „Krakusek” zaprojektowany przez Michała Jakubasa. O przedmiocie, jego projektancie i wartości materialnej opowie ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP i miłośniczka polskiego designu. Kolejny uczestnik, pan Grzegorz z Warszawy, pojawi się z maszynką do golenia firmy Gillette. Co powie o niej Jakub Naumiuk, który jest żywą reklamą barbershopów, dowiemy się podczas ekspertyzy, a ile gotowi będą zapłacić za golarkę Łowcy, przekonamy się, gdy dojdzie do jej licytacji. Następna sprzedająca, pani Agnieszka z Łupawy, zaoferuje Łowcom piękną i okazałą lampę podłogową z onyksu marki Zimmermann z oryginalnym kloszem. Oceną tego przedmiotu, jego artystycznych walorów i finansowej wartości zajmie się Naumiuk. Ostatni uczestnik, pan Andrzej z Oświęcimia, zgłosił się do programu z zestawem czterech odlewów płaskorzeźb „Cztery pory roku”. Wartość artystyczną i materialną tych ciekawych eksponatów oceni Agnieszka Gniotek. Który z Łowców zada najwięcej pytań i zapragnie wejść w posiadania tych eksponatów? Tego dowiemy się podczas ostatniej licytacji w tym odcinku.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.322 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Krzysztof, który przywiózł naprawdę sporych rozmiarów paterę z kamionki szkliwionej. O autorze, datowaniu talerza, jego stanie zachowania i wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Iwona wraz z odziedziczonym przedwojennym kompletem sztućców. O starym „nowym” srebrze, historii wytwórni Fraget, stanie zachowania zestawu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej licytacji wystąpi pani Paula oraz jej odnowiony kredens z czasów PRL. O stanie zachowania kredensu i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli. Ostatnim uczestnikiem dzisiejszego programu będzie po raz kolejny pan Janusz, do którego należy ozdobny świecznik wykonany ze szkła uranowego, w stylu art deco. O jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.402 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym programie będzie pan Henryk, do którego należy kryształowy zestaw likierowy. Autorem projektu karafki oraz kieliszków był Siegfried Haertel, a dekoracyjny szlif stworzył Artur Furle. O pochodzeniu naczyń, ich stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje pani Emilia, która przyjechała z wiszącą lampą z lat 60. O jej stanie zachowania i wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecim uczestnikiem będzie pan Robert, który jest właścicielem dwóch bukowych foteli – klasyki polskiego designu. O ciekawej historii ich projektanta, stanie zachowania mebli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako ostatnia w dzisiejszym odcinku z Łowcami spotka się pani Ewa, która przyjechała ze szklanym zestawem do napojów z PRL. Dzbanek oraz pięć szklanek z nanoszonym ręcznie geometrycznym wzorem w stylu new look powstały w hucie szkła Krosno w drugiej połowie lat 60. O ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Tomasz Jaśniewicz, miłośnik starych przedmiotów z duszą i giełdowy szperacz. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 13 marca 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.54 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem pierwszą sprzedającą będzie Weronika z Brzegu, która do programu przyjechała z sofą „Gerderland” przywiezioną z Holandii. Jej skarb oceni i wyceni ekspert, któremu nie raz zdarza się rozsiąść wygodnie na cudach użytkowego designu – Daniel Stoiński. Kolejnym uczestnik to pan Dariusz z Lublina z pięknym serwisem do kawy z Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina” projektu Wincentego Potockiego. Wartość artystyczną i materialną serwisu oceni specjalista w dziedzinie porcelany dr Marek Kruczek. Jako trzecia wystąpi Paulina z Poznania z ikoną popkultury i skarbem dla niejednej małej księżniczki, choć nie tylko, czyli lalką Barbie z 1996 roku ze specjalnej, świątecznej serii Holiday. Ile wart jest ten skarb? Tego dowiemy się dzięki Krystynie Łuczak-Surówce, która opowie o historii i pieniądzach powiązanych z tą najsłynniejszą lalką świata. Ostatnia uczestniczka, Wioletta z Sulechowa, ma do sprzedania kapelusz i kaszkiet po dziadku. Co opowie o nich sprzedająca, jak wyglądałby w nich ekspert Jakub Naumiuk, ile są jego zdaniem warte i ile z uśmiechem na twarzy zechcą zapłacić za nie Łowcy? Wiele pytań i mnóstwo odpowiedzi, a wszystkie w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”!

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.323 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pani Agnieszka, która przyjechała wraz ze swoim porcelanowym serwisem. Naczynia pochodzą z Królewskiej Manufakturze Porcelany w Miśni. O sięgającej 1745 r. historii słynnego fasonu „Neuer Ausschnitt”, stanie zachowania serwisu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Następnym gościem będzie pani Jarosława, do której należy szklany wazon ombre pochodzący z czechosłowackiej huty szkła Skrdlovice. O pochodzeniu szkła, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Oskar, którego skarbem jest bransoleta z macicą perłową. O potencjalnym pochodzeniu muszli i jej wycenie opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Anna. Należy do niej wełniany kilim, który odziedziczyła po babci. O różnicach między kilimem, a gobelinem, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.403 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej w dzisiejszym odcinku licytacji będzie pan Kamil, który przyjechał wraz z porcelanowym liskiem. Czarno-biała figurka jest pamiątką rodzinną, która powstała w Ćmielowie według projektu Mieczysława Naruszewicza z 1957 r. O wycenie tego przedmiotu opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Jako kolejny swój skarb zaprezentuje pan Andrzej, do którego należy męski zegarek kieszonkowy z dewizką i oryginalną kartą gwarancyjną. Złocony czasomierz powstał w firmie Glashutte, na terenach dawnych Niemiec Wschodnich. O 17 rubinach, stanie zachowania zegarka i jego wartości rynkowej opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Na trzeciej aukcji z Łowcami spotka się pan Konrad oraz jego wazon w interesującym kolorze. Naczynie wykonano z ceramiki i pokryto specjalnym szkliwem eozynowym, wynalezionym przez węgierską hutę Zsolnay. O historii tej wytwórni, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Krzysztof, który jest właścicielem rzemieślniczego zestawu drewnianych mebli, pochodzących ze Szwajcarii. O wykorzystanych do produkcji materiałach, stanie zachowania obiektów i ich wartości opowie Daniel Stoiński, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 14 marca 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.55 Logo TV4

Opis (streszczenie): Kolejne spotkanie z posiadaczami skarbów i Łowcami, którzy pragną je zdobyć w programie, w którym ożywają dawne historie, a piękne przedmioty urzekają i intrygują. Jako pierwszy wystąpi Krzysztof z Warszawy z zegarkiem szwajcarskiej manufaktury, a o producencie, jakości i wartości tego czasomierza opowie Janek Rygiel. Kolejna uczestniczka, Eliza, to także Warszawianka, choć jej skarb pochodzi z przedwojennego Lwowa, a jest to piękne, okazałe i niezwykłe zwierciadło. Jaka opowieść kryje się po drugiej stronie tego lustra? Ile może być warte? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas rozmowy Elizy z prowadzącym, Pawłem Orleańskim i ekspertką, Krystyną Łuczak-Surówką, która oceni wartość materialną, historyczną i artystyczną tego przedmiotu. Kolejną sprzedającą będzie Dominika, która przyjechała do programu z żyrandolem z Włocławka, jaki latami wisiał w mieszkaniu jej teściowej. Rys historyczny, informacje o projektancie żyrandola oraz wycenę przedstawi ekpert Jakub Naumiuk. Na koniec poznamy Renatę z Katowic i zobaczymy jej piękny zestaw porcelany ćmielowskiej. O samym zestawie, metodzie jego wykonania i oczywiście wymiernej wartości finansowej opowie dr Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.324 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie pan Leszek. Przyjechał z nietypową lampą sufitową, która składa się z ozdobnych metalowych obręczy oraz szklanych medalionów. O jego stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki. Na następnej licytacji wystąpi pan Paweł, do którego należy srebrna patera próby 830. Więcej o jakości wykonania i stanie zachowania patery, oraz o jej wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Gościem trzeciej aukcji będzie pan Konrad, którego skarbem jest odrestaurowana lampa medyczna. O problemach z datowaniem lampy, jej stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Jako ostatni w dzisiejszym programie stanie pan Paweł. Jest właścicielem porcelanowego wazonika „Kręgiel” z Ćmielowa. O znaczeniu sygnatury na spodzie wazonika, stanie zachowania naczynia i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.328 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie pan Maksymilian, do którego należy niecodzienny wazon z PRL. O niepowtarzalnych projektach i stylu wytwórni, stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Kolejnym gościem Łowców będzie pan Jacek oraz jego czechosłowacka lampa z lat 50/60., którą dla firmy Zukov zaprojektował Leos Nikel. O autorze projektu, ciekawej, ale i prostej konstrukcji, stanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki. Jako trzeci swój skarb zaprezentuje pan Sławomir. Przywiózł zestaw do likieru ze znanej czechosłowackiej wytwórni – Moser. O historii tej marki, ciekawej reaktywności szkła aleksandrytowego, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pani Kamila oraz jej stolik kawowy w stylu mid-century modern, który był częścią domowej kolekcji mebli. O nietypowej konstrukcji stolika, stanie zachowania mebla i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage. Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 15 marca 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.56 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku zobaczymy kolejne tajemnicze skarby, ich właścicieli i emocjonujące licytacje. Jako pierwszy wystąpi Krystian z Tomaszowa Mazowieckiego, dla którego nie będzie to debiut w programie. Tym razem zaoferuje Łowcom fotel z podnóżkiem, a tajemnice tego skarbu i jego projektanta zdradzi nam ekspert Daniel Stoiński. Drugim sprzedającym będzie Piotr z Tychów z pięknym wazonem z lat 60. z katowickiej wytwórni „Steatyt” projektu Zygmunta Buksowicza. Wartość artystyczną i materialną oceni wybitny specjalista w dziedzinie porcelany dr Marek Kruczek. Bohaterem trzeciej licytacji będzie pan Stanisław z Zielonej wraz z kultowymi piłkarzykami z czasów PRL-u. Jaką wartość mają te dwie drużyny i dobra zabawa? Odpowiedzi na to pytanie podejmie się Jakub Naumiuk, rzeczoznawca i współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, który wesprze także prowadzącego, Pawła Orleańskiego w nostalgicznej podróży w przeszłość podczas której nie zabraknie łezki wzruszenia na widok tej zabawki z 1972 roku. Na koniec, już po raz drugi w programie pojawi się pani Katarzyna z Jastrzębia Zdroju, która swój skarb zdobyła na targu, a mowa o artystycznym, fikuśnym wazoniku „Osiołek”, projektu Czesława Zubera z lat 70. O autorze, sztuce, stylistyce i pięknie szkła opowie nam Krystyna Łuczak-Surówka. A który z Łowców przygarnie „Osiołka”? Tego dowiemy się w finale odcinka.

/ Polska / 2022 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 29 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku jako pierwszy wystąpi Bartek, który przyjechał wraz z interaktywnym robotem Empire – Monster. Nieco demoniczna zabawka rusza się, świeci i wydaje dźwięki. Powstała na Tajwanie w 1985 roku. Kolejny skarb to metalowa plakieta przedstawiająca kobietę – personifikację zmierzchu. Wypukły relief wykonano z blachy miedzianej. Autorem był austriacki artysta Karl Sterrer Starszy. Jakub jest właścicielem znalezionej w piwnicy mandoliny. Instrument pochodzi z początku XX wieku i niegdyś grał na niej pradziadek uczestnika, który był częścią Orkiestry Mandolinistów w Zawierciu. Na ostatniej licytacji pojawią się dwa porcelanowe naczynia z pokrywami o bogatym kobaltowym kolorze. Postarzana waza oraz amfora były stylizowane na rokoko.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 30 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Krzysztof Ibisz osobiście przetestuje działanie niemieckiej maszyny do cięcia papieru i zdjęć. Tym samym prowadzący stworzy największą w historii programu kartę sprzedającego, czyli przepustkę na licytację. Z wyczuciem godnym eksperta zaprezentuje się też w idealnie dobranej poszetce – harmonizującej z kolorem kamienia z Kosta Boda w szwedzkich świecznikach Ystad Metall przyniesionych przez jednego z uczestników. W odcinku odbędzie się też ekspertyza i licytacja szachów z onyksu i zegarka Dienstuhr.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 16 marca 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.57 Logo TV4

Opis (streszczenie): I znów odcinek pełen skarbów, ciekawych historii, emocji i humoru. Na początek pojawi się Monika z Warszawy z wózkiem dla lalek z czasów PRL-u. Krystyna Łuczak-Surówka rozmarzy się na widok tej zabawki, zachęcającej do radosnej i sentymentalnej podróży w czasie, ale nie zabraknie też fachowej wyceny, którą poznamy, gdy tylko uradowana ekspertka przestanie się bawić… Następny uczestnik, pan Adam z Warszawy, zaprezentuje piękne, eleganckie spinki do mankietów wykonane ze srebra i zdobione ametystami. O walorach spinek ze Spółdzielni Artystycznej „Orno”, ich wartości i o tym jak należy obchodzić się ze szlachetnymi wyrobami ze srebra fachowo opowie ekspertka Urszula Prus, biegła sądowa w zakresie wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Kolejnym sprzedającym będzie stały bywalec programu, pan Maciej z Białegostoku, który tym razem zaoferuje Łowcom grę domino. O grze, samym zestawie i jego wartości opowie ekspert Jakub Naumiuk. Na koniec poznamy pana Jerzego z Nakła nad Notecią, który zaoferuje Łowcom olejny obraz współczesnego artysty Stanisława Mazusa zakupiony w Berlinie na targu staroci. Wyceną tego dzieła zajmie się Michał Niesiołowski.

/ Polska / 2022 / reality show
Program TV na 17 marca 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.58 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy uczestnik tego programu, pan Stanisław przyjechał z warszawskiej Pragi ze srebrną łyżeczką zdobioną bursztynem z polskiej spółdzielni „Orno”. Wartość tego skarbu wyceni Urszula Prus – członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz biegła sądowa z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Następną sprzedającą będzie Katarzyna z Warszawy, której skarb to potrójny fotel kinowy. Oceną i wyceną tych krzeseł zajmie się Daniel Stoiński, kulturoznawca i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny uczestnik to Michał z Piaseczna, który przywiózł ze sobą kogut taksówkarski z czasów PRL-u, zapakowany w oryginalne pudło z ciekawymi stemplami. Oczekiwania finansowe sprzedającego zweryfikuje Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Ostatnim w tym odcinku sprzedającym jest Marek z Wrocławia. Przywiózł on do programu niciak krawiecki. Ile wart jest skarb obecny w niejednym polskim domu? To oceni Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu. Wykładowczyni warszawskiej ASP. Kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Licytować w tym odcinku będą: Krzysztof Kobyliński - miłośnik antyków i skandynawskiego designu, Michał Nowocin - zapalony i wytrawny Łowca mebli, lamp, luster, porcelanowych ozdób, Łukasz Barucha - kolekcjoner i popularyzator przedmiotów vinatge, o których opowiada na autorskim videoblogu, Martyna Kupczyk - architekt z programu "Nasz nowy dom" i skuteczny Łowca skarbów, Katarzyna Czułowska - współzałożycielka i współwłaścicielka jednego z pierwszych sklepów z ubraniami vintage w Polsce, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Paweł Papaj - miłośnik ikon, kolekcjoner biżuterii i mebli, Jessica Świegodzińska, prekursorka nowoczesnych form sprzedaż przedmiotów vintage i antyków, na które poluje w całej Europie oraz Aleksander Prugar - fotograf, designer, a przede wszystkim miłośnik szklanych skarbów.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.59 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku poznamy Daniela, który przyjechał z Wodzisławia Śląskiego z zestawem srebrnych sztućców z warszawskiej wytwórni srebra, pochodzącym z lat 50. Jego oczekiwania finansowe zweryfikuje Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Ekspertka zdradzi nam także, dlaczego ten komplet liczy 30 sztuk i jak najlepiej czyścić srebro. Kolejna sprzedająca, Grażyna z Gdańska przywiozła ze sobą serwis do kawy dla sześciu osób, który powstał w wytwórni Włocławek i prawdopodobnie jest projektu Jana Bisagi. Więcej informacji, a także wartość serwisu zdradzi podczas ekspertyzy doktor Michał Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na trzeciej licytacji w tym odcinku swój skarb przedstawi Łowcom Piotr z Warszawy, który przywiózł stolik kawowy polskiej produkcji z lat 70. Stan, funkcjonalność oraz wartość rynkową tego skarbu oszacuje Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem. Ostatnią sprzedającą tego odcinka jest Agnieszka z Józefowa pod Warszawą. Jej skarb to zabawka piesek-harmonijka, który powstał na bazie projektu Libuszy Niklovej. Co to za piesek, co jest w nim wyjątkowego i ile jest wart? Na te pytania odpowie Katarzyna Jasiołek - specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła oraz autorka książek o wzornictwie. W licytacja skarbów tego odcinka wezmą udział: Michał Nowocin - zapalony i wytrawny Łowca mebli, lamp, luster, porcelanowych ozdób, Łukasz Barucha - kolekcjoner i popularyzator przedmiotów vinatge, o których opowiada na autorskim videoblogu, Krzysztof Kobyliński - miłośnik antyków i skandynawskiego designu, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej galerii, Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania Łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia i przywraca im dawny blask, Martyna Kupczyk - architekt w programie "Nasz Nowy Dom" i skuteczny Łowca skarbów, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany i sprzętu audio z lat 70 oraz Maryla Król - znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, bywalczyni większości targów staroci w całej Europie.

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.329 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pan Aleksander. Jego skarbem jest tajemniczo wyglądający szklany przedmiot. Choć wyglądem przypomina rzeźbę, jest to naczynie przeznaczone do ikebany, czyli do japońskiej sztuki kojarzonej z układaniem kwiatów. O stanie zachowania i wartości rynkowej przedmiotu opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Następnym uczestnikiem będzie pan Wojciech, który przywiózł dwie dekoracyjne patery z okresu PRL. O metodzie produkcji, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Jako trzecia swój przedmiot zaprezentuje pani Marta. Należy do niej toaletka z lustrem w stylu mid-century modern, którą kupiła w Dreźnie. O jej stanie zachowania i wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Maciej. Jest właścicielem klasycznego fajansowego garnituru do ciast z Włocławka z okresu PRL, według projektu Elżbiety Piwek-Białoborskiej. O historii znanej projektantki i jej wpływie na polski design, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage (Secesja, Art Deco, New Age i Styl Memphis). Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 18 marca 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.60 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek rozpoczną oględziny i licytacja przyniesionej przez pana Oskara karty komiksowej, której okiem eksperta przyjrzy się antykwariusz z 28-letnim stażem Michał Niesiołowski. Rozwieje on wszelkie wątpliwości czym jest karta komiksowa, skąd pochodzi, a przede wszystkim ile jest warta. Drugim sprzedającym w tym odcinku będzie Rafał Kawalec, który przywiózł ze sobą przedmiot o zagadkowo brzmiącej nazwie kofsz. W odpowiedzi na pytanie, czy przedmiot rzeczywiście jest tajemniczy, czy tylko upływ czasu nadał jego nazwie i kształtom tajemniczości, pomoże Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i miłośniczka polskiego designu. Trzecim przedmiotem, który będą licytować Łowcy, jest srebrna papierośnica przywieziona przez pana Piotra. Wartość tego przedmiotu wyceni Jakub Naumiuk, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy online sprzedającej design. Na koniec zobaczymy licytację przywiezionego przez panią Elżbietę z Pruszkowa wazon wyprodukowany przez spółdzielnię Rzut Toruń. Wyceną tego przedmiotu zajmie się Katarzyna Jasiołek, specjalistka z dziedziny designu i rzemiosła oraz autorka książek o wzornictwie. Łowcy, którzy walczyć będą o skarby dzisiejszego odcinka to: Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Maryla Król - znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, bywalczyni większości targów staroci w całej Europie, Michał Nowocin - kiedyś bankier, obecnie zapalony i wytrawny Łowca wyjątkowych mebli, lamp, luster i porcelanowych ozdób, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej galerii, Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania Łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia, by przywrócić im dawny blask, Krzysztof Kobyliński - pasjonat designu skandynawskiego i antyków, którego skarby od lat pojawiają się w polskich produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, Łukasz Barucha - miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na swoim video blogu oraz Martyna Kupczyk - architekt w programie „Nasz nowy dom” oraz skuteczny i wytrawny Łowca skarbów.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.61 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pamiętnik z podpisami aktorów serialu „Czterej pancerni i pies” oraz odciskiem łapy psa Szarika to wyjątkowy skarb, który jako pierwszy będzie licytowany w tym w tym odcinku. O tej niezwykłej pamiątce opowie jej właściciel, Andrzej z Tworzyjanki, a jej wyceny dokona ekspert programu - antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem, właściciel antykwariatu i galerii sztuki Michał Niesiołowski. Kolejny skarb to przywieziona przez Joannę z Warszawy popielnica „Wali”, pochodząca z wytwórni w Ząbkowicach Śląskich, a zaprojektowana przez Erykę Trzewik-Drost. Wartość artystyczną oraz materialną tego skarbu oszacuje Krystyna Łuczak-Surówka historyczka i krytyczka designu. Wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Trzeci sprzedający, Paweł z Kielc, zaoferuje Łowcom zabawkę z lat 60. - metalowe autko-cysternę. O specjalnej technologii w jakiej wykonywano tę zabawkę i o historii Inter Tank opowie ekspert Jakub Naumiuk – rzeczoznawca i twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Program zakończy licytacja przywiezionej przez Marzenę z Olkusza posrebrzanej patery włoskiej firmy Ottawiani. O jej wartości materialnej i designie opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, a także właścicielka domu aukcyjnego. Łowcy, którzy wezmą udział w licytacjach tego odcinka to: Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Maryla Król - bywalczyni targów staroci w całej Europie, znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, Michał Nowocin - kiedyś bankier obecnie zapalony i wytrawny łowca wyjątkowych mebli, lamp, luster i porcelanowych ozdób, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, a prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje we własnej autorskiej galerii, Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask, Krzysztof Kobyliński - pasjonat designu skandynawskiego i antyków, którego skarby od lat pojawiają się w polskich produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, Łukasz Barucha - miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na swoim video blogu oraz Martyna Kupczyk – architekt w codziennym życiu i w hicie „Nasz nowy dom”, a w programie Czwórki - skuteczny i wytrawny Łowca Skarbów.

/ Polska / 2022 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.404 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym programie z Łowcami spotka się pan Damian, który jest właścicielem uroczego zestawu do zimnych napojów. Fajansowy dzbanek w kształcie pingwina i pasujące kubki powstały według projektu Jana Sowińskiego z 1957 r. dla zakładów we Włocławku. O stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Na drugiej aukcji wystąpi pan Andrzej, do którego należy serwis do kawy, wyprodukowany w bawarskiej Porzellanfabrik Johann Kronester. O powiązaniach z ruchem „Memphis”, stanie zachowania serwisu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Trzecim uczestnikiem, który zaprezentuje swój skarb, będzie pan Paweł, który przywiózł metalowy termowentylator. Obiekt pochodzi z lat 50/60. i powstał na terenie Niemiec Zachodnich w wytwórni „Fakir”. O stanie zachowania i wycenie przedmiotu opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pani Kaja oraz jej ozdobny zegar kominkowy. Obiekt powstał we Francji na początku XX w. O stanie zachowania zegara i jego wartości opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 19 marca 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.62 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb w tym odcinku - przedwojenny słój na ocet – zaprezentują pan Piotr z Warszawy i jego syn Franek. Ekspertyzy i wyceny tego przedmiotu dokona Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Kolejny uczestnik, pan Grzegorz z Warszawy, zaoferuje Łowcom konsolę Pegaus „MT777DX” z 1994 roku. O konsoli i jej wartości opowie ekspert Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Następny sprzedający, pan Sławomir z Rzeszowa przywiózł ze sobą metalowy samochodzik Moskwicz AZAK Raduga z 1977 roku. Ile wart jest ten skarb, oceni ekspert Jakub Naumiuk. Ostatnia uczestniczka, Malwina z Łodzi, wystawi na licytację krzesło „Skoczek” z lat 70. Mebel oceni i wyceni ekspert Daniel Stoiński - kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem. Licytować w tym odcinku będą: Krzysztof Kobyliński, miłośnik antyków i skandynawskiego designu. Łukasz Barucha - kolekcjoner i popularyzator przedmiotów vintage, o których opowiada na autorskim videoblogu, Martyna Kupczyk - architekt w codziennym życiu i w hicie „Nasz nowy dom”, a w programie Czwórki - skuteczny i wytrawny Łowca Skarbów, Arkadiusz Woźniak, kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Paweł Papaj - miłośnik ikon, kolekcjoner biżuterii i mebli, Maryla Król - bywalczyni targów staroci w całej Europie, znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej galerii oraz Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania Łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.398 Logo TV4
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.405 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Jarosław, który przyjechał z wazonem o pokaźnych wymiarach. Smukłe naczynie nazywane „Kaczym dziobem” to projekt Zbigniewa Horbowego z lat 80. dla Huty Szkła Artystycznego „Barbara”. O stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Jako następny przed Łowcami stanie pan Marek, do którego należy czarno-biała lampa stołowa lub gabinetowa o obłym szklanym kloszu i szklanej podstawie. O tajnikach konstrukcji lampy, jej stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecią uczestniczką będzie pani Jolanta, która jest właścicielką interesującej komody z geometrycznymi reliefami. O datowaniu i pochodzeniu mebla, stanie zachowania komody i jej wartości rynkowej opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie z Łowcami spotka się pan Rafał, który przywiózł bransoletkę z zegarkiem. Malutki czasomierz ukryty jest pod jedną z emaliowanych dekoracji z motywem kwiatowym. O wykorzystanych materiałach, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 20 marca 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.63 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na początek poznamy Kamila z Siedlec i jego skarb - kultowy już komputer Commodore Amiga 1200. Historię tej marki i jej założyciela o polskich korzeniach, Jacka Tramiela, przybliży nam pasjonat wszystkiego, co ma płytę główną - ekspert Leszek Klein, który oceni także kondycję i wartość tego egzemplarza. Następny sprzedający, Damian z Nowej Kępy, przywiózł ze sobą zestaw 29 porcelanowych talerzy pochodzących z lat 90. Wartość artystyczną i materialną tego skarbu oszacuje dr Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Kolejny licytowany w programie skarb to przywiezione przez pana Mirosława z Łomianek mosiężne pudełeczko zwane „Puszką Księżnej Marii”. O ciekawej historii i wartości tego przedmiotu opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Ostatnim sprzedający to Rafał ze Strumienia, który do programu przywiózł dziadka do orzechów. Ile wart jest ten przedmiot i jaka jest jego historia? Na te pytania odpowie ekspert Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner i znawca designu i malarstwa, a także rzemieślnik-artysta. Łowcy, którzy wezmą udział w licytacjach tego odcinka to: Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Maryla Król - bywalczyni targów staroci w całej Europie, znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, Michał Nowocin - kiedyś bankier obecnie zapalony i wytrawny Łowca wyjątkowych mebli, lamp, luster i porcelanowych ozdób, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej galerii, Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania Łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask. Krzysztof Kobyliński - pasjonat designu skandynawskiego i antyków, którego skarby od lat pojawiają się w polskich produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, Łukasz Barucha - miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na swoim video blogu oraz Martyna Kupczyk - architekt w codziennym życiu i w hicie „Nasz nowy dom”, a w programie Czwórki - skuteczny i wytrawny Łowca Skarbów.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.399 Logo TV4
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.406 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym programie będzie po raz kolejny pan Leszek, który jest właścicielem zestawu do likieru ze szkła malachitowego. Karafka pochodzi najpewniej z lat 30., z czechosłowackiej huty Jablonec. O szkle malachitowym, stanie zachowania zestawu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Kolejną uczestniczką, która stanie oko w oko z Łowcami, będzie pani Jadwiga. Należy do niej klasyczny porcelanowy serwis śniadaniowy w kolorze ecru. Sygnatura wskazuje na to, że złocony fason do kawy nosi nazwę „Uta” i powstał w latach 1949 – 1954 w bawarskiej wytwórni Seltmann Weiden. O różnicach między porcelaną do herbaty a do kawy, stanie zachowania serwisu i jego wartości opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Trzecim gościem będzie pan Karol, do którego należy okazały fotel z drewnianą ramą i tapicerowanym siedziskiem. O tle historycznym tego projektu, stanie zachowania mebla i jego wycenie opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Jako ostatni w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pan Janusz, który przywiózł ciekawe dekoracyjne naczynie, zakupione na niemieckim pchlim targu. O pochodzeniu szkła, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga: Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 21 marca 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.64 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek rozpocznie pani Bożena, która przyjechała z Krakowa z dwoma fotelami zaprojektowanymi przez Juliusza Kędziorka. Fachową ocenę wartości estetycznej i materialnej foteli oraz renowacji przeprowadzonej przez ich właścicielkę poznamy podczas ekspertyzy Daniela Stoińskiego - kulturoznawcy, pasjonata i czeladnika tradycyjnego rzemiosła, a także właściciela sklepu z powojennym designem. Jaką wizję roztoczy przed sprzedającą Łowca Krzysztof Kobyliński oraz czy bonus w postaci zaproszenia na kawę na tarasie z widokiem na połoninę przekona ją do transakcji, dowiemy się podczas licytacji foteli. Bohaterem kolejnej aukcji będzie praszczur dzisiejszych telefonów czyli klucz telegraficzny do nadawania alfabetem Morse’a, przyniesiony do programu przez pana Andrzeja z Wrocławia, który z pasją opowie o swoim skarbie, a cenę, jaką chciałby za niego uzyskać, wystuka kodem... Oczekiwania finansowe sprzedającego zweryfikuje Leszek Klein, historyk techniki i pasjonat wszystkiego, co jest zbudowane z drewna oraz mosiądzu i służy przekazywaniu wiadomości. Trzecia sprzedająca w tym odcinku, Marta z Warszawy, wystawi na licytację grafikę zakupioną przez jej wujka w latach 80. w Domu Aukcyjnym w Czechach. Co z oznaczeń na obrazie wyczyta Michał Niesiołowski, antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem i właściciel galerii sztuki oraz jak wpłynie to na wycenę tego dzieła, przekonamy się podczas ekspertyzy tego skarbu. W ostatniej części programu, w której wystąpi Kamil z Bielawy, dowiemy się m.in., co to jest ekrytuar. Ile może być warty zestaw przyborów z lat 30. i co ma wpływ na jego wycenę, przekonamy się podczas ekspertyzy Macieja Szymaniaka - historyka sztuki, kolekcjonera i znawcy designu i malarstwa, a także rzemieślnika-artysty. Łowcami licytującym w tym odcinku są: Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Maryla Król - znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu oraz większości targów staroci w całej Europie, Michał Nowocin - kiedyś bankier obecnie zapalony i wytrawny Łowca wyjątkowych mebli, lamp, luster i porcelanowych ozdób, Marcin Furtak - architekt i profesor Politechniki Krakowskiej, prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej galerii, Agnieszka Doleżych - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania Łowca zaginionych skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask, Krzysztof Kobyliński - pasjonat designu skandynawskiego i antyków, którego skarby od lat pojawiają się w polskich produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, Łukasz Barucha - miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na swoim video blogu oraz Martyna Kupczyk - architekt w codziennym życiu i programie „Nasz Nowy Dom”, a do tego skuteczny i wytrawny Łowca Skarbów, nie tylko podczas licytacji w studiu.

/ Polska / 2022 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.400 Logo TV4
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.330 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pan Paweł. Przyjechał z figurką bociana, która powstała w latach 60. według projektu Mieczysława Naruszewicza. Więcej o wartości tej rzeźby opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na następnej licytacji wystąpi pani Barbara wraz ze swoim damskim strojem ludowym dla dziewczynki. Więcej o dodatkowych elementach stroju ludowego, stanie zachowania kompletu i jego aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Trzecim gościem będzie pan Ignacy, który zaprezentuje otrzymaną w prezencie od mamy kolorową duńską litografię. Autorka Merete Barker jest rozpoznawalną artystką w swoim kraju, a przedmiot jest przykładem pracy z wczesnego etapu jej twórczości. O procesie tworzenia litografii, stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na finałowej aukcji w dzisiejszym odcinku swój skarb przedstawi pani Monika. Należy do niej zestaw czerwonego szkła polskich projektantów, m.in. Jerzego Słuczana-Orkusza i Bogdana Kupczyka. O pochodzeniu i datowaniu oraz stanie zachowania szkła i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 22 marca 2025 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 31 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W gronie łowców pojawi się Paulina Jarysz, kolekcjonerka lalek Barbie, która w swoich zbiorach ma ponad 500 okazów. W tym odcinku licytowane będą m.in. filmoskop, figurka ognistego ptaka, zielona karafka z kieliszkami Murano i zegarek Omega.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 32 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Kacper Kuszewski zaprezentuje się od mniej znanej telewidzom strony. Aktor okazuje się miłośnikiem wszystkiego, co związane z wodą. Na aukcję przyniesie wiosło, którym przez wiele lat wiosłował ze swoim tatą, a wylicytowaną kwotę przeznaczy na cel charytatywny. W tym odcinku pojawią się także zestaw 12 porcelanowych figurek na każdy miesiąc roku, przepiękna czerwona lampa Peill & Putzler oraz srebrny zestaw kosmetyczny, który Paweł Papaj postanowi kupić w całości tylko dlatego, że potrzebuje łyżki do butów.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 29 marca 2025 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 193, sez. 3, odc. 33 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 194, sez. 3, odc. 34 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 45min. / Polska / 2023 / reality show
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Łowcy Skarbów. Kto da więcej. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Łowcy Skarbów. Kto da więcej w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Łowcy Skarbów. Kto da więcej.

Poprzednie emisje Łowcy Skarbów. Kto da więcej w telewizji

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej miała miejsce:

2025-02-22 11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 24 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Jacek przywiezie szklany wazon, przypominający butlę ze szkła technicznego. Przedmiot został zaprojektowany przez Marię Veltuzen-Nagrabecką, a wykonany w 1987 roku. Do następnej aukcji stanie Krzysztof z zegarem z lat 50/60. W odcinku pojawią się też porcelanowa figurka przedstawiająca parę z pieskiem oraz kwietnik wykonany w latach 60. z drewna i metalu.

2025-02-22 10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 23 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, wystąpi Andrzej z niemieckim kufrem podróżnym, pochodzącym prawdopodobnie z 20-lecia międzywojennego lub z lat 40. Maria przywiezie na licytację otrzymaną w spadku po mamie kolekcję 17 filiżanek do kawy, z których najstarsza pochodzi sprzed II wojny światowej i wykonana jest w stylu secesyjnym. Następny skarb to duński stół rozkładany na 12 osób, pochodzący z wytwórni Skovby. Mirela zaoferuje łowcom nietypowe kieliszki ze szkła sodowego. O hucie szkła Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie powstały one w latach 70. opowie Maciej Szymaniak.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2023 / reality show
2025-02-22 06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.29 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem poznamy Panią Beatę, która zaproponuje Łowcom Skarbów dwa wazony z serii o wdzięcznej nazwie „Mimoza”, jakie o mały włos nie skończyły na śmietniku. Ile są warte i co wpływa na wycenę zdradzi nam ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka. W tym odcinku dowiemy się również, do czego pasuje klucz przywieziony z Rzeszowa przez pana Marcina. Czy jest to klucz do sejfów naszych Łowców, do Tajemniczego Ogrodu czy do Zamku Królewskiego w Warszawie? Jakie plany wiąże z nim Michał Nowocin i ile jest gotów za niego zapłacić? Wartość tego symbolicznego przedmiotu, będącego częścią historii i jednym z dwunastu takich kluczy oceni Agnieszka Gniotek. Kolejnym licytowanym skarbem będzie ręcznie malowany, monochromatyczny talerz przywieziony przez panią Jolantę. Na ile Jakub Naumiuk wyceni własnoręcznie wykonany przedmiot nieznanego artysty, a ile gotowi będą za niego zapłacić licytujący? Na koniec poznamy pana Bogusza, który pojawi się z radzieckim rzutnikiem z połowy lat 70. „FILMOSKOP III”. Przedmiot wyceni nie kto inny, jak Leszek Klein – miłośnik „pradawnych” technologii. W trakcie licytacji dowiemy się, komu najbardziej zależy na sprzęcie, po który mama pana Bogusza stała w długiej kolejce.

/ Polska / 2022 / reality show
2025-02-21 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.358 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Stanisław. Zaprezentuje srebrną kopertówkę na łańcuszku, która jest pamiątką po dziadku Aleksandrze – carskim poruczniku z własnym herbem, widocznym na torebce. Więcej o użytych materiałach i motywach dekoracyjnych, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Na drugiej aukcji stanie pani Zuzanna oraz jej porcelanowa figurka, którą kupiła na targu staroci w Niemczech. O technice produkcji, historii figurki, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako trzecia przed Łowcami stanie pani Ewa, do której należy pozornie prosty stolik kawowy. O historii i stanie zachowania mebla opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Piotr, który jest właścicielem kupionej na targu staroci lampki-górnika i jednocześnie pochłaniacza dymu rodem z PRL. O „prześwitywaniu” porcelany, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, dokumentalista, globtroter - odwiedził ponad 100 krajów świata.

/ Polska / 2024 / reality show
2025-02-21 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.391 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie po raz kolejny pani Dorota, która tym razem przyjechała wraz ze swoim pluszowym misiem. Misza to słynna maskotka olimpijska z 1980 r., otrzymana od jednego z członków polskiej reprezentacji. O stanie zachowania maskotki i jej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na następnej licytacji swój przedmiot zaprezentuje pan Klaus, który jest właścicielem fajansowej figurki. Dwa nakrapiane charty borzoj powstały w niemieckiej wytwórni Cortendorf w pierwszej połowie XX w., o czym świadczy między innymi krakelura szkliwa. Obiekt odznacza się pięknym malarskim zdobieniem, szczególnie widocznym na pyszczkach. O wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecim gościem będzie pan Szczepan, który przywiózł dwa lichtarze wykonane z brązu, neoempirowe obiekty, które najprawdopodobniej powstały na początku XX w. we Francji lub w Polsce. O użytych materiałach i ich charakterystyce, stanie zachowania lichtarzy i ich wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Hanna, do której należy kamionkowy wazon. Ceramiczne naczynie o unikatowym eksperymentalnym szkliwieniu jest pamiątką rodzinną. O sekretach tajemniczych szkliw, stanie zachowania naczynia i jego wycenie opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
2025-02-21 06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.28 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem zobaczymy niezwykły skarb o tajemniczej przeszłości, znaleziony w studni. Podczas jej pogłębiania rodzice uczestniczki programu, Marleny, odkryli we wnęce cembrowiny zawiniątko a w nim oryginalnie zdobiony stary wazon. Dlaczego ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka nie ośmieli się tknąć go bez rękawiczek i unosząc go, za każdym razem wstrzymywać będzie oddech? Co wyczyta z niego jej wprawne oko? Odpowiedzi w dzisiejszym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, w którym zobaczymy także licytację kolczyków kupionych w latach 90. za… miliony! Przekonamy się, co na temat ich współczesnej wartości ma do powiedzenia ekspertka w dziedzinie jubilerstwa Urszula Prus, dlaczego to nie panie lecz panowie zaangażują się najbardziej w ich licytację oraz co sprawi, że Michał Nowocin będzie musiał walczyć o nie do skutku, a inni ustąpią mu pola. W programie pojawi się też do dziś używana w wielu polskich domach miodowa patera słynnej i cenionej polskiej projektantki, o której więcej opowie ekspert Jakub Naumiuk, a także cepeliowska toaletka, której ekspertyzy dokona Daniel Stoiński.

/ Polska / 2022 / reality show
2025-02-20 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.357 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pan Tomek. Jest właścicielem duńskiego biurka w stylu mid-century modern, które osobiście kupił w Kopenhadze. Więcej o projekcie, stanie zachowania biurka i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Gościem drugiej licytacji będzie pan Piotr, który przyjechał ze szklanym czechosłowackim wazonem. Takie szkło nazywano malachitowym przez intrygującą zieloną barwę, cieszyło się również dużą popularnością. O technice powstawania tych wyrobów, stanie zachowania wazonu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Kolejną osobą, która zaprezentuje swój skarb, będzie pani Anna. Należy do niej zestaw do napojów nazywany „Pingwinem”, według projektu Jana Mieczysława Sowińskiego. Więcej o projektancie, stanie zachowania zestawu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie po raz kolejny będzie pan Jan. Tym razem przyjechał z rozmaitymi figurkami dinozaurów z 1986 i 1987 r. O rosnącej popularności podobnych obiektów, stanie zachowania dinozaurów i ich wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage, jej uwagę przykuwają Secesja, Art Deco, New Age i Styl Memphis.

/ Polska / 2024 / reality show
2025-02-20 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.390 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Olga. Należy do niej kolorowa plastikowa lampa z ruchomym elementem – to kultowy model Toucan proj. H. T. Huang z Tajwanu, produkowany od lat 80. O ikonicznym projekcie, stanie zachowania lampki i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na drugiej licytacji wystąpi pani Caroline, która przywiozła kupiony na giełdzie staroci, żółty wazon z Krakowskiego Instytutu Szkła. O wybarwieniu szkła, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa. Trzecim uczestnikiem, który stanie oko w oko z Łowcami będzie pan Sławek, który jest właścicielem reprodukcji rysunku Jeana Miro z 1977 r. O identyfikowaniu litografii i ich wydruków, stanie zachowania wydruku i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako ostatnia w dzisiejszym programie na aukcji wystąpi pani Dorota oraz jej odziedziczone po ojcu spinki do mankietów polskiej produkcji. Męska srebrna biżuteria próby 800 to wyrób kultowego ORNO z lat 1963-1986. O historii pary spinek, ich stanie zachowania i wartości opowie Urszula Prus - ekspertka ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik. Który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
2025-02-20 06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.27 Logo TV4

Opis (streszczenie): Dziś dowiemy się dlaczego jeden z uczestników, Pan Jarek, ma nadzieję wrócić do domu z niemałą kwotą 10 tysięcy złotych. Czy uda mu się sprzedać drogocenną, złotą bransoletę, której wartość i estetykę ocenia Urszula Prus, biegła sądowa z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Kolejny skarb, czyli dwa kałamarze szklane na marmurowej podstawce z przykrywkami, oceni i wyceni kuratorka wystaw Krystyna Łuczak-Surówka. Kto zwycięży w licytacji przedwojennego kałamarza kupionego podczas tournee w Moskwie? Czy uczestniczka programu wygra zakład z rodziną i zdecyduje się go sprzedać? Podczas kolejnej ekspertyzy Jakub Naumiuk, rzeczoznawca i współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, oceni, ile warte jest lustro należące do Ady z Wołomina. Wyjaśni także, co oznacza styl Rockabilly obecny nie tylko w meblarstwie i dekoracjach, ale w popkulturze i co ma z tym wspólnego pierwsza fala Rock'n'Rolla z lat 50. oraz jak się to ma do jakości i wartości produktów pochodzących z Zachodnich Niemiec. Program zakończy licytacja karafki, której filigranowa forma zwróci uwagę eksperta Jakuba Naumiuka i samych Łowców Skarbów.

/ Polska / 2022 / reality show
2025-02-19 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.356 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program prowadzi Paweł Orleański. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pani Ewa, która zaprezentuje dwa żyrandole z PRL. Więcej o tej serii, stanie zachowania żyrandoli i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na następnej licytacji stanie po raz kolejny pani Martyna, która tym razem przywiozła dawny dzwonek do przyzywania służby z tzw. brązu wiedeńskiego. O wykorzystanych materiałach, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka oraz wykładowczyni historii sztuki. Kolejną uczestniczką będzie pani Małgorzata, do której należy odrestaurowany drewniany sekretarzyk, według projektu Hanny Lachert z 1967 r. O funkcjonalności mebla, twórczości projektantki, stanie zachowania sekretarzyka i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako ostatnia w dzisiejszym programie wystąpi pani Katarzyna, której skarbem jest czarno-biała patera z lat 60., wykonana w stylu new look. Więcej o przedmiocie, jego wariantach, stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show

Łowcy Skarbów. Kto da więcej gdzie obejrzeć?

Łowcy Skarbów. Kto da więcej można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: FOKUS TV, TV4

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2025 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry