Emisja Transmisja Pasterki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 24 grudnia 2024 (Wtorek)Opis (streszczenie): Rok Jubileuszowy 2025 rozpocznie się 24 grudnia o godz. 19, a zapowie go koncert dzwonów. Następnie papież Franciszek odprawi w Bazylice św. Piotra tradycyjną Mszę Świętą na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii: "Pasterze w tym czasie zbudzeni przez Aniołów udali się do groty Narodzenia Pańskiego". Po Liturgii nastąpi otwarcie Drzwi Świętych przez Ojca Świętego, który przejdzie przez nie jako pierwszy pielgrzym. W Pasterce każdego roku uczestniczą tysiące wiernych zgromadzonych zarówno w Watykanie, jak i przed telewizorami na całym świecie.
Czas trwania: 140min. / Polska / 2024Opis (streszczenie): 24 grudnia o północy Telewizja Polska będzie transmitowała Pasterkę. Miejscem celebracji jest Dom Wspólnoty Barka w Kaczorowni na Opolszczyźnie. Pasterka w tym miejscu, w stodole wypełnionej słomą, odbywa się każdego roku. Jest to tradycja kultywowana przez wspólnotę "Barka" od 1998 roku. Stowarzyszenie "Barka" to miejsce dla osób, które wyszły i wychodzą z bezdomności. Pomysł Pasterki zrodził się w pierwszym roku jej istnienia. Istotą tej Pasterki jest ogromna prostota. Chcemy przeżyć wydarzenie narodzin Pana Jezusa w warunkach zbliżonych do tych, które przeżywali Józef z Maryją - mówi ks. Józef Krawiec, kapelan więzienny, założyciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka". Chętnych do udziału w Pasterce przybywało z roku na rok. Zagospodarowali więc na Pasterkę obecną stodołę. Mały Jezus, Maryja i Józef - postaci, które w Betlejemskiej Stajence są najważniejsze, to rodzina z okolic. Pasterzami są "Barkowicze" - mieszkańcy Wspólnoty. - To jest właśnie żywy Kościół. Tworzą go ludzie, którzy tu przyjeżdżają. - tłumaczy ksiądz Krawiec. Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Barka" zostało założone przez ks. Józefa Krawca, który wraz z bratem, także księdzem, na rzecz pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej przeznaczyli swój rodzinny dom. Mieszkańcami Barki są bezdomni, osoby wychodzące z bezdomności, byli więźniowie zakładów karnych czy osoby uzależnione od alkoholu, które porzuciły nałóg. Pasterkę koncelebrować będą ks. Józef Krawiec oraz ks. Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej. Kolędy zaśpiewa Izabela Migocz, sopran, na co dzień dyrektorka Muzeum Ziemi Kozielskiej z towarzyszeniem kwintetu instrumentów dętych "Gryfnioki". Muzycy wystąpią w górniczych mundurach.
Czas trwania: 75min. / 2024Emisja Transmisja Pasterki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Transmisja Mszy Świętej Pasterskiej z Bazyliki św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Mszę Świętą celebruje abp Adrian Galbas, metropolita katowicki.
Czas trwania: 87min. / 2023Opis (streszczenie): Transmisja Mszy Świętej Pasterskiej z Bazyliki św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Mszę Święta celebruje abp Adrian Galbas, metropolita katowicki.
Czas trwania: 80min. / 2023Opis (streszczenie): Tradycyjna Msza Święta z Bazyliki św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem Papieża Franciszka, odprawiana jest na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii: "Pasterze w tym czasie zbudzeni przez Aniołów udali się do groty Narodzenia Pańskiego". Biorą w niej udział tysiące wiernych zgromadzonych zarówno na placu św. Piotra, jak i przed telewizorami na całym świecie. Pasterka upamiętnia czas oczekiwania i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.
Czas trwania: 115min. / Watykan / 2023Opis (streszczenie): Transmisja pasterki z kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce w Zakopanem. Mszy przewodniczy kardynał Stanisław Dziwisz.
Czas trwania: 107min. / Polska / 2022Transmisja Pasterki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Polsat News, Telewizja Republika, TVP1 HD, TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław, TVP Polonia, TVP Wilno
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: