Triduum Paschalne godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Triduum Paschalne w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Triduum Paschalne

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Triduum Paschalne. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Triduum Paschalne w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Triduum Paschalne.

Poprzednie emisje Triduum Paschalne w telewizji

Emisja Triduum Paschalne miała miejsce:

2024-03-30 14:30 Triduum Paschalne-Wielka Sobota Logo TVP3 Białystok

Opis (streszczenie): W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu został odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóchmężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie. Wtedy przypomniały sobie Jegosłowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało. EWANGELIA WEDŁUG ŚWIĘTEGO ŁUKASZA (24, 1 - 12)

Czas trwania: 21min. / 2021 / reportaż
2024-03-30 03:55 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): O Triduum Paschalnym opowiada ksiądz Jerzy Kownacki.

Czas trwania: 5min. / 2016
Reklama
2024-03-29 14:30 Triduum Paschalne-Wielki Piątek Logo TVP3 Białystok

Opis (streszczenie): Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego - dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. To dzień postu ścisłego. Pierwsze liturgiczne obchody Wielkiego Piątku odnotowano w starożytnej Jerozolimie. Wierni gromadzili się przed wschodem słońca przed kolumną biczowania, a później przy grobie, by adorować drzewo Krzyża. W Rzymie pierwsze opisy celebracji Wielkiego Piątku pochodzą z VII w. W późniejszych wiekach upowszechniło się przenoszenie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu we wszystkich świątyniach katolickich odprawiana jest niepowtarzalna wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Celebrans i asysta wchodzą w ciszy. Przed ołtarzem przez chwilę leżą krzyżem, a po modlitwie wstępnej czytane jest proroctwo o Cierpiącym Słudze Jahwe i fragment Listu do Hebrajczyków. Następnie czyta się lub śpiewa, zwykle z podziałem na role, opis Męki Pańskiej. Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku jest procesja do Grobu Pańskiego. Na ołtarzu umieszczonym przy Grobie lub na specjalnym tronie wystawia się Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. W wielu kościołach przez całą noc trwa adoracja.

Czas trwania: 21min. / 2021 / reportaż
2024-03-28 14:30 Triduum Paschalne-Wielki Czwartek Logo TVP3 Białystok

Opis (streszczenie): Triduum Paschalne to według chrześcijan najważniejsze wydarzenie w kalendarzu liturgicznym. Wierni na całym świecie podczasTriduum Paschalnego przeżywają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Triduum, to łacińskie słowo oznaczadokładnie trzy dni, które jednocześnie można rozumieć jako trzy fazy odkupienia: Ostatnią Wieczerzę, śmierć Chrystusa na krzyżu oraz złożenie w grobie i Zmartwychwstanie. W dni poprzedzające Święto Wielkiej Nocy większość katolików w skupieniu i modlitwie przygotowuje się na śmierć Jezusa Chrystusa, a następnie na cud Zmartwychwstania. Obchody rozpoczynają się wieczorną mszą świętą Wieczerzy Pańskiej celebrowaną w Wielki Czwartek, a kończą nabożeństwem nieszporów w Niedzielę Wielkanocną. 1. Wielki CzwartekWielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę Chrystusa i jego uczniów. W ten dzień w kościołach odbywa się obrzęd obmywania nóg, symbolizujący pokorę, jaką powinni się odznaczać uczniowie Chrystusa. Z kolei Msza Wieczerzy Pańskiej to jedyna msza sprawowana w każdym kościele w tym dniu. Zastępuje ona nieszpory danego dnia i jest uroczystym rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego. Niecodzienne symbole obecne w liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej to: 1. Wyciszenie dzwonów i dzwonków w czasie mszy - podczas pieśni "Chwała na wysokości Bogu" zabrzmią wszystkie dzwony w kościele, które od tej pory zostaną wyciszone aż do pieśni "Chwała" w czasie Mszy Wigilii Paschalnej. Dzwonki używane w czasie przeistoczenia zostają zamienione na kołatki o głuchym brzmieniu. 2. Obmycie nóg - obrzęd zwany także mandatum, przypomina o geście Jezusa, który wykonał On wobec Apostołów. 3. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy to symbol uwięzienia Jezusa w nocy przed męką. 4. Zdjęcie z ołtarza świec, obrusu, mszału i krzyża - gest ten symbolizuje zakończenie wieczerzy, ale także odarcie Jezusaz szat i pozostawienie Go w samotności, ponieważ ołtarz jest symbolem Chrystusa i Jego ofiary. Aż do Mszy Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje pusty. 5. Otwarcie tabernakulum i pozostawienie go pustym - znak, że Jezus nie przebywa już w tym miejscu, ale cierpi zamkniętyw Ciemnicy i oczekuje na wyrok. Rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem Triduum we wszystkich kościołach katedralnych ma miejsce szczególna msza św. , tzw. Msza Święta Krzyżma. Odprawia ją biskup diecezjalny wraz z kapłanami, którzy odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Podczas Mszy Świętej Krzyżma święcone są oleje chorych i krzyżmo, które przez kolejny rok służyć będą przy udzielaniu sakramentów chrztu, namaszczenia chorych i święceń kapłańskich. Oleje, które zostały z zeszłego roku, należy spalić.

Czas trwania: 21min. / 2021 / reportaż
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3
Czas trwania: 21min. / Polska / 2021 / reportaż
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Bydgoszcz

Opis (streszczenie): W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu został odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie. Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa tewydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało. EWANGELIA WEDŁUG ŚWIĘTEGO ŁUKASZA (24, 1 - 12) W Wielką Sobotę wierni przeżywają tajemnicę zstąpienia Chrystusa do piekieł, czyli do otchłani. Tego dnia katolicy święcą pokarmy. Zachowany jest opis z roku 1739, w którym o. Newerani napisał: Święcą baranka, przypominającego prawdziwego Baranka - Chrystusa i Jego triumf, dlatego też zwyczajnie chorągiewki na pieczonym baranku stawiają. Święcą mięsiwa, którego się Żydom pożywać nie godziło, na dowód, żeśmy przez Chrystusa Pana z jarzma Starego Zakonu uwolnieni... Święcą chrzan na znak tego, że gorzkość męki Jezusowej tegoż dnia w słodycz się nam zamienia, i dlatego też przy tym masło święcą, które znaczy tę słodycz. Święcą na ostatek i jaja na dowód tego, że jako kokosz dwojako niejako kurczęta rodzi, raz niosąc owoc, drugi raz go wysiadując, tak przez Chrystusa dwa razy jesteśmy odrodzeni. Katolicy tego dnia odwiedzają także Groby Pańskie. Przez całą Wielką Sobotę nie sprawuje się Mszy świętej - tego dnia sprawowana jest jedynie Liturgia Godzin. Dopiero późnym wieczorem, po zapadnięciu zmroku, rozpoczyna się świętowanie Wielkiej Nocy poprzez najuroczystszą i najpiękniejszą liturgię całego roku - Wigilię Paschalną. Proponuję Triduum Paschalne, czyli opowieść o znaczeniu i symbolice trzech ważnych dla katolików dni: Wielkim Czwartku, Wielkim Piątku i Wielkiej Sobocie. Można też opowiedzieć o zwyczajach, które przylgnęły do tych dni.

2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Gdańsk
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Katowice
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Kraków
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Lublin
Reklama
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Łódź
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Olsztyn
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Rzeszów
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Szczecin
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Warszawa
2023-04-08 20:30 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Wrocław
2023-04-08 20:05 Triduum Paschalne 2023 - Wielka Sobota Logo TVP1 HD

Opis (streszczenie): Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Po śmierci krzyżowej i złożeniu do grobu, wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani. W sobotę wieczorem w Kościele katolickim rozpoczynamy liturgię światła...

Czas trwania: 128min. / Polska / 2023
2023-04-08 20:05 Triduum Paschalne 2023 - Wielka Sobota Logo TVP Polonia
2023-04-08 19:35 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Białystok
2023-04-08 19:00 Triduum Paschalne - Liturgia Wigilii Paschalnej Logo Telewizja Republika
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Białystok
Czas trwania: 20min. / Polska / 2021 / reportaż
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Bydgoszcz

Opis (streszczenie): Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego - dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św.

2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Gdańsk

Opis (streszczenie): Codzienny program publicystyczno - informacyjny o tematyce rolniczej. Ma zagwarantować widzowi szerokie spojrzenie na różne aspekty wpisujące się w rolnictwo. Każdy odcinek to inny temat wiodący, inny problem, wyzwanie, zagadnienie.

Reklama
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Lublin
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Łódź
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Olsztyn
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Poznań
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Rzeszów
2023-04-07 23:40 Triduum Paschalne - Wielki Piątek Logo TVP3 Warszawa
2023-04-07 19:00 Triduum Paschalne - Liturgia Męki Pańskiej Na żywo Logo Telewizja Republika
2023-04-07 17:30 Triduum Paschalne 2023 - Wielki Piątek Logo TVP1 HD
Czas trwania: 118min. / Polska / 2023
2023-04-07 17:30 Triduum Paschalne 2023 - Wielki Piątek Logo TVP Polonia

Opis (streszczenie): Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu odprawiana jest wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Celebrans i asysta wchodzą w ciszy. Po modlitwie wstępnej czytane jest proroctwo o Cierpiącym Słudze Jahwe i fragment Listu do Hebrajczyków...

2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Białystok
Czas trwania: 20min. / Polska / 2021 / reportaż
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Bydgoszcz

Opis (streszczenie): Triduum Paschalne to według chrześcijan najważniejsze wydarzenie w kalendarzu liturgicznym. Wierni na całym świecie podczas Triduum Paschalnego przeżywają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Triduum, łacińskie słowo oznacza dokładnie trzy dni", które jednocześnie można rozumieć również jako trzy fazy odkupienia: Ostatnią Wieczerzę, śmierć Chrystusa na krzyżu oraz złożenie w grobie i Zmartwychwstanie. W dni poprzedzające Święto Wielkiej Nocy większość katolicy w skupieniu i modlitwie przygotowuje się na śmierć Jezusa Chrystusa, a następnie na cud Zmartwychwstania. Obchody rozpoczynają się wieczorną mszą świętą Wieczerzy Pańskiej celebrowaną w Wielki Czwartek, a kończą - nabożeństwem nieszporów w Niedzielę Wielkanocną. 1. Wielki Czwartek Wielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę Chrystusa i jego uczniów. W ten dzień w kościołach odbywa się obrzęd obmywania nóg, symbolizujący pokorę, jaką powinni się odznaczać uczniowie Chrystusa. Z kolei Msza Wieczerzy Pańskiej to jedyna Msza sprawowana w każdym kościele w tym dniu. Zastępuje ona nieszpory danego dnia i jest uroczystym rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego. Niecodzienne symbole obecne w liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej to: 1. Wyciszenie dzwonów i dzwonków w czasie mszy - podczas pieśni Chwała na wysokości Bogu’ zabrzmią wszystkie dzwony w Kościele, które od tej pory zostaną wyciszone aż do pieśni Chwała’ w czasie Mszy Wigilii Paschalnej. Dzwonki używane w czasie przeistoczenia zostają zamienione na kołatki o głuchym brzmieniu. 2. Obmycie nóg - zwany także mandatum, przypomina o geście Jezusa, który wykonał wobec Apostołów. 3. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy - to symbol uwięzienia Jezusa w nocy przed męką. 4. Zdjęcie z ołtarza świec, obrusu, mszału i krzyża - gest ten symbolizuje zakończenie wieczerzy, ale także odarcie Jezusa z szat i pozostawienie Go w samotności, ponieważ ołtarz jest symbolem Chrystusa i Jego ofiary. Aż do Mszy Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje pusty. 5. Otwarcie tabernakulum i pozostawienie go pustym - znak, że Jezus nie przebywa już w tym miejscu, ale cierpi zamknięty w Ciemnicy i oczekuje na wyrok. Rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem Triduum we wszystkich kościołach katedralnych ma miejsce szczególna msza św. , tzw. Msza św. Krzyżma. Odprawia ją biskup diecezjalny wraz z kapłanami, którzy odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Podczas Mszy św. Krzyżma święcone są oleje chorych i krzyżmo, które przez kolejny rok służyć będą przy udzielaniu sakramentów chrztu, namaszczenia chorych i święceń kapłańskich. Oleje, które został z zeszłego roku należy spalić.

2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Gdańsk
Reklama
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Lublin
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Łódź
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Olsztyn
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Poznań
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Rzeszów
2023-04-07 00:05 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Warszawa
2023-04-06 19:00 Triduum Paschalne - Msza Wieczerzy Pańskiej Na żywo Logo Telewizja Republika
2023-04-06 17:38 Triduum Paschalne - Wielki Czwartek Logo TVP3 Białystok
2023-04-06 17:30 Triduum Paschalne 2023 - Wielki Czwartek Logo TVP1 HD
Czas trwania: 90min. / Polska / 2023
2023-04-06 17:30 Triduum Paschalne 2023 - Wielki Czwartek Logo TVP Polonia
2022-04-16 19:38 Triduum Paschalne-Wielka Sobota Logo TVP3 Białystok
Czas trwania: 21min. / Polska / 2021 / reportaż
2022-04-16 17:30 Triduum Paschalne 2022 - Wielka Sobota Logo TVP Polonia
Czas trwania: 120min. / Polska / 2022 / transmisja
2022-04-16 17:25 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Gdańsk
Czas trwania: 5min. / Polska / 2016
2022-04-16 10:05 Triduum Paschalne - Wielka Sobota Logo TVP3 Gdańsk

Triduum Paschalne gdzie obejrzeć?

Triduum Paschalne można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: Telewizja Republika, TVP1 HD, TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław, TVP Polonia

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry