Reklama

Świat na wyciągnięcie ręki godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Świat na wyciągnięcie ręki


Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Świat na wyciągnięcie ręki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 2019-06-26
11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Tańce w wiosce Kaibola odc. 35 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Dzisiaj udało mi się dojechać samochodem służby zdrowia na północny kraniec wyspy do Kaibola. Wioska ta słynie z najpiękniejszej plaży. Podziwiam piękne tańce, dziewczyny i tradycyjne stroje.

Czas trwania: 734min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
Program TV na 2019-06-28
16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
Reklama
Program TV na 2019-07-03
11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Dookoła Papui Nowej Gwinei statkiem odc. 36 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Przyleciałem do Alotau. Jedyna szansa wydostania się stąd to samolot lub mały stateczek. Mając czas a nie pieniądze, wybieram statek. Ta podróż poprzez najmniej odwiedzane rejony świata jest prawdziwym koszmarem. 200 ludzi z tobołami na pokładzie na przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych, bez wody.

Czas trwania: 736min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
Program TV na 2019-07-05
16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
Program TV na 2019-07-10
11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Kilka dni w Misji Katolickiej na PNG odc. 37 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Z Madang przyjechałem do Alexishafen. Odwiedziłem misjonarza Ojca Czesława Brzezickiego SVD - werbistę, który 34 lata jest w Papui-Nowej Gwinei.

Czas trwania: 738min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
Program TV na 2019-07-12
16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
Program TV na 2019-07-17
11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Koszmarny rejs statkiem odc. 38 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Z Alexishafen jadę do Madang, skąd mam statek cargo do Vanimo przy granicy z Papuą Zachodnią. Ponad 600 pasażerów musi koczować na pokładzie, nie ma miejsca nawet by usiąść na podłodze. Za dach służy rozciągnięta niebieska płachta brezentowa. W nocy przeżywamy gwałtowną burzę z ulewą.

Czas trwania: 17min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
Program TV na 2019-07-19
16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Świat na wyciągnięcie ręki. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Świat na wyciągnięcie ręki w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Świat na wyciągnięcie ręki.

Poprzednie emisje Świat na wyciągnięcie ręki


Emisja Świat na wyciągnięcie ręki miała miejsce:

2019-06-21 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-06-19 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Kirwina i wioski artystów Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Jest wietrzna pogoda, często przychodzę na pobliską przystań i tu oczekuję na transport, nie raz bardzo długo. Dzisiaj ponownie jadę do Omarakana, by dotrzeć bo pieknej plaży w pobliżu wioski. Dzisiaj piękna pogoda i widoki, idę kilka kilomertów pięknę plażą. Takich dzikich plaż na świecie już mało. Towarzyszy mi Endriu, wracając do Omarikana przechodzimy przez wioseczki w buszu, na ścieżkach mijamy mieszkańców powracających do wiosek z ogrodów. W jednej z wiosek podziwiam niezwykły talent artysty, który prostym nrzędziem wykonuje niezwykle precyzyjne i piękne przedmioty.

Czas trwania: 732min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
Reklama
2019-06-14 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-06-12 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Wioska Bronisława Malinowskiego Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Transport na wyspie jest tragiczny, trzeba dużo cierpliwości, by gdzieś dojechać, większość ludzi chodzi pieszo. Dzisiaj dojechałem do Liluta i dalej kilka kilometrów pieszo. Idę do wioski Omarikana, wioski wodza wyspy i miejscowości w której mieszkał słynny antropolog polski z przed stu lat - Bronisław Malinowsk,i autor głośnego dzieła z antropologi - Życie seksualne dzikich. W wiosce sfilmowałem tablicę pamiątkową i złożyłem wizytę głównemu wodzowi wyspy. Szef wyspy ma bardzo wielki autorytet. Po południu wracam do domu oczywiście z rybą na kolację. Na następny dzień kontynuuję zwiedzanie wiosek w centrum wyspy, Pomiędzy wioskami muszę iść przez busz i ogrody, dookoła piękna bujna roślinność. Największy problem mam z dzieciakami, których wszędzie pełno, wprost pchają się w obiektyw. Wszędzie dużo jamu, właśnie jest czas wypełniania jam-housów tym cennym warzywem.

Czas trwania: 736min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-06-05 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W wiosce Wawela - W wiosce Wawela Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Krótki opis wyspy z mapką. Z pielęgniarzami szpitalika jadę na południe wyspy do Wawela. Dzisiaj bardzo wietrzna pogoda. W Wawela spotykam tylko dzieci, rodzice pracują w ogrodach. Do domu wracam pieszo przechodząc przez małe wioski, rozmawiam z mieszkańcami, przyglądam się wykonywanym zajęciom mieszkańców. W sumie odwiedziłem pięć wiosek, wszedzie dużo dzieci, które odważnie mnie adorują, często przeszkadzając w filmowaniu i fotografowaniu. Ostatnie kilka kilometrów skracam płynąc rzeką, by zdążyć przed zmierzchem do Lousia.

Czas trwania: 730min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-05-29 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Niedziela w Moligilagi Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Niedziela - idę do wioski Moligilagi, po drodze zatrzymuję się by porozmawiać z mieszkańcami. Duże przeżycie robi na mnie Msza katolicka, niestety bez księdza. Jestem pod wrażeniem pięknych pieśni, aż łza w oku się kręci. Po Mszy katecheta Martin zaoferował mi wspólną wędrówkę na odległą plażę. Jest piękna pogoda i wspaniałe widoki. Chcę sfilmować wielkie fale, więc Martin przywołuje je do brzegu głosem.!? Spragnieni pijemy słodką wodę ze źródełka, dosłownie metr od słonych fal Morza Salomona. Wieczorny koncert Kasiego i jego uroczej żony w domu kończy pracowity dzień.

Czas trwania: 733min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-05-24 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż

Emisje archiwalne Świat na wyciągnięcie ręki


Emisja Świat na wyciągnięcie ręki miała miejsce:

2019-05-22 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W wiosce Okaiboma i na Sagali - W wiosce Okaiboma i na Sagali Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Idę na południe do wioski Okaiboma.Przechodzę przez wioskę Tukwaukwai, gdzie w drodze powrotnej chcę być na ceremonii sagali. Do plaży w Okaiboma idę z miejscowym nauczycielem Stalinem, który zostawił dzieciaki i idzie ze mną, nie przywiązuje uwagi do nauczania, bo mu nie płacą regularnie. Po drodze spotykamy sporo ludzi co idą na sagali. Dzisiaj nie dopisuje pogoda więc na plaży krótko. Porównuję dłubanki z różnych wysp. Wracamy na skróty po ostrych skałach koralowych i dalej przez busz i ogrody. Opisuję kilka podstawowych warzyw na wyspie,jakie spotykam w ogrodach. Przechodzimy przez wioskę Okaiboma, pokazyję jam w trakcie sortowania, to niemal kultowe warzywo związane z tradycjnymi świętami zbiorów. Na koniec uroczystości wioskowe - sagali związane z pogrzebem w Tukwaukwai.

Czas trwania: 737min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-05-17 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-05-15 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Ucieczka na wyspy Triobrianda odc. 29 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Małym samolocikiem lecę na wyspy Trobrianda. Na dwa tygodnie zamieszkałem u Kasiego lekarza w Lousia. Za pobyt uzgodniłem, że zamiast pieniędzy będę kupował ryby, które uwielbiam. Mieszkam w domku jakich mało na wyspie,-tylko ludzie na posadach rządowych tak mieszkają. Jestem zaskoczony w jakich skromnych warunkach żyją tu ludzie. Odwiedzam wioskę w której przyglądam się jak z liści banana wyrabia się środek płatniczy - doba, - który jest niezbędny do ceremoni sagali. Wyspy są trudno dostępne z powodu raf, tylko malutkie jednostki zapewniają łącznośc z Papuą. Wszędzie na mój widok dzieciaki nie dają spokoju chcąc mnie dotknąć, wołając - dima - dotknięcie białego przynosi ponoć szczęście.Wędruję przez busz zaglądając do niezwykłych wioseczek. Spotykam chłopca, który improwizuje piosenkę o swojej matce, na którą czeka. Na koniec dnia kupuję ryby na kolację.

Czas trwania: 742min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-05-10 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-05-08 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Z Wysp Salomona na Papuę Nową Gwineę - Z Wysp Salomona na Papuę Nową Gwineę odc. 28 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Wracam na Guadalkanal, Maik przez radio sprawdza rejs statku Kosko do Honiary. Nocą w burzy opuszczam wyspę. Kilka ujęć z pokładu. Ostatnie dwa dni w Honiarze mieszkam w guesthousie Kościoła Chrześcijańskiego.O odkryciu Wysp Salomona. Lot do Port Moresbey na Papua Nowa Gwina. Nocleg spędzan u Pola w slamsach stolicy,Nie sądziłem że tak może rodzina ochroniarza lotniska żyć, byli wspaniali,mimo wielkiej nędzy. Z Port Moresbey lecę do Alotau na południowo - wschodni kraniec Papui, a potem dalej na wyspy Trobiranda.

Czas trwania: 733min. / POLSKA / 2017
2019-05-03 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-05-01 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W wiosce Penjuku, czyli na końcu świata - W wiosce Penjuku, czyli na końcu świata odc. 27 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Próba wejścia na najwyższy szczyt wyspy,mozolna droga przez dziki busz. Niebo zachmurzone, więc rezygnujemy z wejścia. Wracamy zaczepiani przez pajęczyny i nieznośne insekty, płyniemy dziką rzeczką. Opowiadam co jem i jak tanio przeżyć na wyspie. Wspaniała całodzienna wyprawa łodzią w najopdleglejszy zakątek wyspy do wioseczki Penjuku. Spacer po tej rybackiej wioseczce. Sporo fotografuję dzieci, które stale za mną biegają, to najbardziej wdzięczny temat zdjęć i filmów. Na koniec smaczna uczta z kolorowych koralowych ryb przyrządzonych przez Olgę.

Czas trwania: 741min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-04-26 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-04-24 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki -Dzika wyspa Ngatoke - Dzika wyspa Ngatoke odc. 26 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Druga Wojna Światowa na Salomomach - czyli słynne boje o Guadalkanal. Zwiedzam miejsca i pamiątki po zaciętych walkach,troszkę o niechlubnym kanibalizmie wyspiarzy.Walka z mrówkami iartystyczne zdolności Maika. Wyprawa na drugi brzeg wyspy przez busz do wraku zestrzelonego przez Japończyków samolotu. W drodze Maik sporo opowiada mi o egzotycznych roślinach i ciekawostkach wyspy.Na ochłodę gasimy pragnienie kokosami, ale najważniejsze jak do niego się można dobrać? bez noża!?. Wizyta u Miltona artysty z buszu Ngatoke!. Oglądamy wrak strąconego amerykańskiego samolotu B 24-D w walkach o Guadalkanal.

Czas trwania: 737min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-04-17 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Rejs do raju, czyli na Marovo Laguna odc. 25 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Maik zaprosił mnie do swojego domu więc płynę na Marovo Laguna. Przepiękne widoki, setki malutkich wysepek, turkusowe płytkie laguny, skaczące delfiny i latające ryby - to najpiękniejsza trasa mojej podróży po wyspach.

Czas trwania: 23min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-04-12 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-04-10 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki- Powrót do Honiary na wyspę Guadalcanal - Powrót do Honiary na wyspę Guadalcanal odc. 24 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Po dwóch tygodniach i przejściu zachodniego brzegu Santa Isabeili opuszczam gościnną, piękną wyspę, chciałbym kiedyś tu wrócić.? Statek zawija do kilku wiosek wyspy,zabiera pasażerów, koprę. Płyniemy pomiędzy wysepkami, piękna pogoda, turkusowego koloru woda. Interesująca podróż na statku. Po 24- rech godzinach dopływamy do Honiary, słynnej z czasu bitwy o Guadalkanal. Zamieszkałem kilka dni u brata Patisona - Ediego. Odwiedzam ciekawy bogaty bazar, zwiedzam Memoriał poświęcony wielkiej kilkumiesięcznej bitwy Amerykanów z Japończykami, która była zwrotem w walce o Pacyfik.

Czas trwania: 20min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-04-05 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-04-03 10:55 Świat na wyciągnięcie ręki - Brzegiem oceanu do Susubony - Brzegiem oceanu do Susubony odc. 23 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Do Biluro następnej wioski idę z Barabaszem, długa mozolna droga przez busz i mangrowe zarośla.Świeży orzech kosowy prosto z palmy i dalej w drogę. Przechodzimy w pobliżu wraka statku z czasu bitwy o Guadalkanal. W Biluro zamieszkałem u Franczesko. Ciekawy sposób połowu ryb maczetami przez dzieci. Po dwóch dniach idę do Susubony,To spory kawał drogi plażą,muszę pokonać niebezpieczne przjście po ostrych koralach.Stan moich spodni tragiczny. W Susubona zamieszkałem u szefa wioski Patisona. Podziwiam precyzję wykonanych dłubanek. Zaglądam do chatek mieszkańców, długie spacery po pięklnej wiosce i okolicy.

Czas trwania: 748min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-03-29 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-03-27 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Od wioski do wioski brzegiem Santa Isabela - Od wioski do wioski brzegiem Santa Isabela odc. 22 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Mozolna wędrówka przez bagnisty teren z krokodylami i krabami. Długa trasa brzegiem wyspy do Hiroleu, obfituje jednak w piękne widoki. W wiosce mieszkam trzy dni, które spędzam filmując i fotografując mieszkańców.

Czas trwania: 18min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-03-22 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-03-20 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Rejs na wyspy Salomona odc. 21 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Powrót do Mangalilu. Niedzielna Msza w wiosce. W poniedziałek jadę na lotnisko do Port Vila, ostatnie godziny spędzam na ciekawym markecie. Piękne widoki wyspy Efate z lotu samolotem na Wyspy Salomona. Maik pomaga mi wydostać się z Honiary. Płynę na wyspę Santa Isabela, piękna słoneczna pogoda.Pokazuję jak wygląda trasa podróży i życie na stateczku cargo, który raz w tygodniu opływa największe wyspy archipelagu. Na drugi dzień płyniemy wzdłuż Santa Isabela, zamierzam dopłynąć jak najdalej na północ wyspy i potem brzegiem tej dzikiej wyspy maszerować na południe. Wysiadam w Kalikaka. Zamieszkałem u sympatycznej rodziny Patrycji i jej męża.Dzieci na wyspie mają bląd - złociste włosy !!!, robi to duże wrażenie.Ciekawy sposób budowy domów, inny jak na Vanuatu.Mieszkańcy wyspy nie wyłączając dzieci namiętnie żują betel. Nieudana próba opłynięcia półwyspu - za drogo, więc idę pieszo.

Czas trwania: 742min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-03-15 16:35 Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-03-13 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Wesele na Vanuatu odc. 20 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Po miesiącu powracam na Efate do port Vila. Ostatnie kilka dni postanawiam spędzić w Mangalilu, małej wiosce na północnym krańcu wyspy.

Czas trwania: 19min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-03-08 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-03-06 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W oczekiwaniu na prom do Port Vila odc. 19 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Wracam na Malekulę i jadę trakiem do Lokatoro. Następnie okrężną drogą płynę na Efate. Piękne widoki na wyspy i miłe towarzystwo urozmaicają mi długą podróż.

Czas trwania: 23min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-03-01 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-02-27 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Wysepka Atchin i laplap odc. 18 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): W związku ze zmianą trasy promu, muszę jeszcze zostać na wyspie. Dla osłody wypijam dwa kokosy i zmieniam plany.Płynę na malutką wyspę Atchin, całkowicie inną od Malekuli. Zamieszkałem w domu Josefa. W kilku zdaniach mówię o nietypowym kraju jakim jest Vanyatu, które było do niedawna kondominium, Mieszkańcy tej wysepki mieszkają w kilkumalutkich wioseczkach o nazwach bardzo religijnych wysepki. Wysepka słynie z ciekawej kultury i tradycji.Wysepkę można spokojnie obejść dookoła wciągu dwóch godzin. Na wysepce nie ma moskito. Wiele czasu spędzam na wędrówce po ścieżkach. Jestem pod wielkim wrażeniem gdy filmuję kobiety zajęte przygowaniem laplap z owoców morza. Przepis bardzo ekologiczny i posiłek zdrowy do wykorzystania.

Czas trwania: 17min. / Polska / 2016 / felieton
2019-02-22 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-02-20 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W Litz Litz odc. 17 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Trakiem pokonuję rzekę, która wylała po opadach. W Litz Litz idę na przystań, by rozejrzeć się za transportem na następną wyspę. Udaje się też na największy bazar do Lokatoro.

Czas trwania: 16min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-02-15 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-02-13 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Potop, czyli wylała rzeka odc. 16 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Leje deszcz, ale na szczęście zawsze w nocy i trochę z rana, a później jest OK. Przez opady mam problem z pokonaniem rzeki, która wylała więc czekam na pogodę i zajadam się ogromnymi paplemusami.

Czas trwania: 12min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-02-08 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż po Ameryce Południowej Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2019-02-06 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W rodzinie rybaka w Tisman odc. 15 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Razem z dziećmi, które idą do szkoły, idę do następnej wioski. Po kilku kilometrach zatrzymuję się w rodzinie rybaka. Syn Ciosa pokazuje mi, w jak sposób można w pół minuty rozpalić ogień bez zapałek. Jestem pod wrażeniem.

Czas trwania: 16min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-02-01 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia Logo TV Trwam
Polska / reportaż
2019-01-30 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Dzień Matki w Fartawo odc. 14 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. W wiosce trwają przygotowania do świąt Zesłania Ducha Świętego i Dnia Matki. Idą na połów ryb z Edwinem, sądzę że, najlepszym rybakiem.

Czas trwania: 23min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-01-23 11:00 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki - W wiosce Fartawo odc. 13 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): W cudownej scenerii idę do następnej wioski, muszę przechodzić przez wąskie rzeczki. Zatrzymuję się w wiosce Fartawo. O pozwolenie musiałem poprosić wodza Sama, który wskazał, w jakiej rodzinie mam zamieszkać. Dostałem osobną chatkę u sympatycznej rodziny Edwina. Etlin, jego siostra przygotowuje mi posiłki. Trochę ciekawostek o Malekuli. Dowiaduję się, że żona szefa wioski piecze chleb, więc jestem uratowany, gdyż laplap mi specjalnie nie odpowiadał. A chleb okazał się taki, jakiego jeszcze nigdy nie jadłem i bez sanepidu. Miejscowe dziwne zabawy. Chlebek już mam i jeszcze szukam czegoś do niego. Krótko o bogactwie wyspy, czyli o kakale. Spacery brzegiem oceanu to najwspanialsze przeżycia w moich podróżach za grosze. Cywilizacjo, bierz przykład, jak można ekologicznie funkcjonować bez folii. Pochwała dla chlebka z Malekuli kończy ten odcinek.

Czas trwania: 742min. / POLSKA / 2016
2019-01-18 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia Logo TV Trwam
Polska / reportaż
2019-01-16 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - W wiosce Borubur odc. 12 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. W wiosce zatrzymałem się na trzy dni u sympatycznego Nalsina, który zaproponował mi nocleg. Poznaję życie mieszkańców, tu na końcu świata, gdzie nie ma prądu, samochodów, komórek, za to jest piękna tropikalna roślinność i morze koralowe.

Czas trwania: 730min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-01-11 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia Logo TV Trwam
Polska / reportaż
2019-01-09 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Wyruszam na północ wyspy - Wyruszam na północ wyspy odc. 11 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Moim celem jest wędrówka brzegiem wyspy na północ, jednak ze względu na deszcz, zostaję jeszcze dwa dni. Zwiedzam okolice. W pobliskiej, pełnej rekinów zatoce Sandwich, nikt nie ma odwagi się kąpać. Spacer po okolicy urozmaicają mi życzliwi i gościnni mieszkańcy.

Czas trwania: 732min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2019-01-04 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia Logo TV Trwam
Polska / reportaż
2019-01-02 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Odpust w Lamap - Odpust w Lamap odc. 10 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. W Lamap jest odpust. Cała wioska uczestniczy w uroczystościach kościelnych. Wracamy do domu, by zabrać upieczone świnki i warzywa, potem udajemy się na festyn. Świętowanie zaczyna się od wspólnej uczty. Nie mogło zabraknąć też tradycyjnych tańców Big Nambas.

Czas trwania: 733min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-12-28 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-12-21 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Amazonia odc. 1 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-12-19 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Rejs na Malekulę odc. 9 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Lecę na Vanuatu. Transport między wysepkami jest tylko raz w tygodniu więc od razu płynę na Malekulę. Rankiem następnego dnia jestem w uroczym Lamap na południu wyspy, gdzie korzystam z gościny i przyglądam się przygotowaniom do wiejskiego festynu.

Czas trwania: 738min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-12-14 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Polinezja odc. 37 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-12-12 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Ostatnie dni na Fidżi odc. 8 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku.

Czas trwania: 741min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-12-07 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję odc. 36 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-12-05 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Kilka dni na wyspie Vanua Levu odc. 7 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Szutrową drogą wzdłuż oceanu podjeżdżam kilkanaście km w kierunku Waitabu, a potem kilka km idę brzegiem plaży do wioski. Jest piękna pogoda i wspaniałe turkusowego koloru morze. Wioseczka ma 120 mieszkańców, dwa lata temu zniszczona przez tajfun dzisiaj już doszła do siebie. Podziwiam piękno plaży, ogromnie wysokie palmy. W sąsiedniej wiosce rozmawiam z mieszkańcami. Wyobrażam sobie, jak musiało tu być pięknie, gdy jeszcze nie było betonu i blachy falistej. Wracam pieszo do Matei, licząc na złapanie autobusu. Droga jest w przecudownym krajobrazie, ale i w nieznośnym upale. Przyglądam się kilkumetrowym falom.

Czas trwania: 743min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-11-30 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję odc. 36 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-11-28 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Błękitna Laguna odc. 6 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Jadę na plażę Lovena, którą rozsławił film „Błękitna laguna”. Spaceruję i podziwiam ogromne fale. Przyglądam się połowowi ryb. Pies przybłęda idzie za mną krok w krok.

Czas trwania: 742min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-11-23 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję odc. 35 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-11-21 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Plaża Waitabu odc. 5 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Szutrową drogą wzdłuż oceanu jadę w kierunku Waitabu, a potem idę brzegiem plaży do wioski zniszczonej dwa lata wcześniej przez tajfun. Wioseczka ma 120 mieszkańców. Wyobrażam sobie, jak musiało tu być pięknie, gdy jeszcze nie było betonu i blachy falistej.

Czas trwania: 736min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-11-16 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję odc. 34 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-11-14 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Taveuni - jeden krok - dwa dni… odc. 4 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. W dzisiejszym odcinku opowiadam o lunchu z szefem klanu, niespodziewanym desancie turystów na plaże Taweuni i wyjaśniam zagadkę - jak można być równocześnie w dwóch dniach, lewą nogą w niedzieli a prawą w poniedziałku?

Czas trwania: 743min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-11-09 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję - Fale umu, czyli jeszcze o kuchni - Fale umu, czyli jeszcze o kuchni odc. 33 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-11-07 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki -Wędrówki po ogrodzie - Wędrówki po ogrodzie odc. 3 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Wybrałem się do oddalonej o 16 km Wairiki na Mszę Świętą. Zwiedzam leżące nad brzegiem wioski. Niekiedy podjeżdżam autobusem, potem wracam pieszo - to dobry sposób na podziwianie krajobrazów, poznawanie przyrody i życia mieszkańców.

Czas trwania: 22min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-11-02 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję -Domowe zajęcia w gospodarstwie - Domowe zajęcia w gospodarstwie odc. 32 Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-10-31 11:00 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki - Taveuni, jestem w ogrodzie Fidżi odc. 2 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Statkiem przypływam na wyspę Taweuni. Zatrzymuję się tu na dłużej. Przyroda zachwyca. Odwiedzam moich gospodarzy. Przyglądam się jak gotują i smakuję kawę, która działa w zaskakujący sposób.

Czas trwania: 743min. / Polska / 2016
2018-10-26 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki -Podróż na Polinezję:Na zachodnim cyplu Savai - Na zachodnim cyplu Savai odc. 31 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Autobusem jadę na zachodni kraniec Savai i udaję się na całodzienną wycieczkę przez wioski i plaże. Zwiedzam zniszczony przez cyklon kościół.

2018-10-24 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki - Podróż na Fidżi odc. 1 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Pamiętnik filmowy Krzysztofa Kryzy z podróży po wyspach Pacyfiku. Lecę na Fiji - po drodze Tel Aviv, dwa dni w Hongkongu i długi lot do Nadi. Zaraz jadę dalej przez Sigatoka do Suva. Szczęście mi sprzyja, bo w ten sam dzień, mam statek na Taweuni - najpiękniejszą wyspę archipelagu.

Czas trwania: 740min. / Polska / 2016 / film dokumentalny
2018-10-19 16:35 Premiera Świat na wyciągnięcie ręki. Podróż na Polinezję - Ciekawostki z plaży Logo TV Trwam
Polska / 2018 reportaż
2018-10-17 11:00 Świat na wyciągnięcie ręki. Wyprawa na kraniec Syberii - Powrót z Wyprawy odc. 16 Logo TV Trwam

Opis (streszczenie): Seria filmów z trzymiesięcznej wyprawy w najdziksze rejony Syberii. Z Ochocka lecimy małym samolotem do Magadanu. Tam wynajmujemy samochód do Jakucka. Dwa dni jedziemy kołymskim szlakiem. Dalej ruszamy pociągiem: pierwszy odcinek Koleją Bajkalsko-Amurską, następnie z Tajszetu Koleją Transsyberyjską do Moskwy a potem przez Lwów do Polski.

Czas trwania: 22min. / Polska / 2018 / film dokumentalny

Emisja w stacjach


Świat na wyciągnięcie ręki można obejrzeć w:

Emisje w: TV Trwam

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)


Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry