4 x Kraków godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

4 x Kraków w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: 4 x Kraków

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla 4 x Kraków. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku 4 x Kraków w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji 4 x Kraków.

Poprzednie emisje 4 x Kraków w telewizji

Emisja 4 x Kraków miała miejsce:

2024-12-11 17:05 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP3 Kraków

Opis (streszczenie): Krakowski Kazimierz - miasto, które trzeba ocalić. Autorzy reportażu przedstawiają historię założenia miasta Kazimierz przez króla Kazimierza II w 1330 roku jako przeciwwagi dla pobliskiego Krakowa. Współczesny Kazimierz - jedna z najstarszych dzielnic Krakowa, stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Poznajemy gotycką zabudowę Kazimierza z dominującą bryłą kościoła Bożego Ciała, a następnie historię utworzenia w XVI wieku, nieopodal kościoła, najstarszego w Polsce miasta żydowskiego. Historia dwóch miast, dwóch kultur, które przez wieki rozwijały się oddzielnie acz harmonijnie. Wizyta w kościele Na Skałce - miejscu niezwykłym dla naszej kultury, gdzie mieści się panteon - miejsce pochówku Polaków zasłużonych dla naszej kultury. Z miejsca tego rozciąga się panorama gotyckiego Kazimierza: kościół św. Katarzyny, kościół Bożego Ciała, a na drugim biegunie miasto żydowskie ze swoimi bożnicami i synagogami. Najstarszą z ocalałych bożnic jest Stara Synagoga - przykład architektury renesansowej - miejsce Muzeum Kultu Judaistycznego. Nieopodal bożnicy Starej i świątyni Remu znajduje się XVI - wieczny cmentarz żydowski, który wraz z bożnicą Remu stanowi miejsce święte wyznawców Judaizmu. Sąsiedztwo dwóch kultur czyni z Kazimierza ośrodek godny ratowania i zachowania dla przyszłych pokoleń. Autorzy reportażu, wędrując z kamerą po zaniedbanej, zrujnowanej dzielnicy, stawiają pytanie o przyszłość tego niezwykłego miejsca, pokazując jednocześnie przykłady rewitalizacji zabytków np. Dom Esterki. Podkreślają nieadekwatność środków finansowych przeznaczonych na ratowanie tej niezwykłej ze wszech miar, a obecnie bardzo zaniedbanej, dzielnicy Krakowa.

Czas trwania: 27min. / 1987
2024-11-13 17:05 4 x Kraków - Piwnice starego Krakowa Logo TVP3 Kraków

Opis (streszczenie): Autorzy audycji zapraszają widzów do zwiedzania znanych zabytków Krakowa w nieoczywisty sposób. Poznajemy Kraków jako miasto tajemnic i wciąż skrywanych legend. Podążając ulicami starego Krakowa, odkrywamy tajemnice kolejnych zabytkowych obiektów ukryte w ich średniowiecznych piwnicach i lochach. Poznajemy historie zabytkowych wnętrz kamienic i pałaców, ich podziemi oraz historię byłych i obecnych właścicieli zabytkowych obiektów. Kolejno, odwiedzamy kamienicę Hetmańską z przełomu XIII i XIV wieku, następnie poznajemy historię i odwiedzamy piwnice kamienicy zwanej "Zerwi Kapturem" po czym udajemy się do kamienicy "Badenik" przy ulicy Stolarskiej, gdzie we wnętrzach gotyckich podziemi swoją siedzibę ma "Dom Sportu". Podążając ulicą Stolarską, autorzy audycji prowadzą nas w kierunku kamienicy usytuowanej na Małym Rynku. Kamienicy, gdzie znajduje się Klub Międzynarodowej Książki i Prasy - wnętrza zabytkowych piwnic w których mieści się Galeria Współczesnych Dzieł Sztuki. Podziwiamy kamienicę "La Nellich" / powstałej z połączenia czterech gotyckich budynków/ - wnętrza zagospodarowanych piwnic gdzie mieści się klub ZMS i kawiarnia "Forum". Udając się w kierunku Głównego Rynku dochodzimy do Pałacu pod Krzysztoforami i podziwiamy gotyckie podziemia pałacu, w których ma swą siedzibę galeria Grupy Krakowskiej. Kolejnym obiektem do zwiedzania są podziemia zespołu ratuszowego gdzie mieści się Państwowy Teatr Satyry "Maszkaron". Po oglądnięciu fragmentu spektaklu "Oskarżony wilk" udajemy się w kierunku ulicy Brackiej zabudowanej XV i XVI wiecznymi kamienicami. Do swoich pięknie urządzonych zabytkowych piwnic zaprasza miodosytnia w kamienicy Wierzynek. W "Domu Polonii" zobaczymy wnętrza zabytkowych piwnic, gdzie znajdują się sale wystawowe i odczytowe.

Czas trwania: 30min. / 1987
Reklama
2024-09-11 17:09 4 x Kraków - Ulica Kanonicza Logo TVP3 Kraków

Opis (streszczenie): Reportaż o ulicy Kanoniczej, która w czasach swej świetności była jakby przedłużeniem Wawelu. Tędy przesuwały się orszaki posłów i uroczyste wjazdy. Mimo zniszczeń i niekorzystnych zmian ulica stanowi jedyny w Krakowie i jeden z nielicznych w Polsce ciąg pałaców z okresu od XV do XVII w. , o wyjątkowej zawartości zabytkowej i artystycznej. Tu w początkach XVI w. działał warsztat Benedykta Sandomierzanina, którego portale zdobią Wawel i Jana Michałowicza z Urzędowa, zwanego polskim Praksytelesem. Później Bartłomieja Berecciego i innych wybitnych architektów. W programie oglądamy arkadowe krużganki, na fasadach gotyckie, renesansowe i barokowe portale, późnogotyckie szczyty i renesansowe attyki. Najstarsze stojące tu budynki powstały na początku XIV w. za czasów Łokietka. Przed rozpoczęciem odnowy zabytkowych budynków Kanoniczej w 1979 r. przystąpiono do badań archeologicznych i dokonano sensacyjnego odkrycia skarbu 4212 żelaznych grzywien siekieropodobnych. Na temat odkrycia mówi dr Emil Zajc. Następnie przenosimy się do odnowionego obiektu, w którym znalazła miejsce Cricoteka, czyli Ośrodek Dokumentacji Dokonań Teatru Tadeusza Kantora, Crico 2. W czasie kręcenia zdjęć można było oglądać wystawę rysunków samego mistrza. Obok mieści się Dom Literatów, a dwa domy dalej znalazło swe miejsce Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Po średniowiecznych piwnicach oprowadza Waldemar Niewalda z krakowskich PKZT - ów, opowiadając o pierwszych sukiennicach miasta i Collegium Iuridicum. Następnie widzowie mogą zobaczyć wnętrza pałacu biskupa Erazma Ciołka, nad którego bramą wisi Orzeł Zygmuntowski, a wewnątrz znajduje się jeden z najstarszych elementów pałacu - portal tzw. długoszowski z XV w. Najnowszym owocem prac konserwatorskich jest dom Zerwikaptur, przyciągający uwagę portalem z Atlasami. O tym budynku opowiada Waldemar Misner, dyrektor PKZT - ów. Ulica Kanonicza kryje jeszcze niejedną tajemnicę, cienie Jana Długosza, Erazma Ciołka, Hugona Kołłątaja, Stanisława Wyspiańskiego i wspaniałe tradycje zobowiązują każde nowe pokolenie do dotrzymania kroku poprzednikom.

Czas trwania: 30min. / 1987
2024-06-12 17:05 4 x Kraków - Ulica Kanonicza Logo TVP3 Kraków
2024-06-05 17:24 4 x Kraków - Piwnice starego Krakowa Logo TVP3 Kraków
2024-01-24 10:20 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument
2023-09-28 11:20 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument
2023-09-27 23:55 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument
2023-04-03 11:15 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Historia założenia miasta Kazimierz przez króla Kazimierza II w 1330 r. Współczesny Kazimierz - dzielnica Krakowa, to jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Czas trwania: 27min. / Polska / 1987
2021-12-02 11:15 4 x Kraków - Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument
2021-12-01 23:50 Miasto Kazimierz pod Krakowem Logo TVP Dokument
Czas trwania: 27min. / Polska / 1987

4 x Kraków gdzie obejrzeć?

4 x Kraków można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kraków, TVP Dokument

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry