W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: 7 grzechów
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja 7 grzechów miała miejsce:
Opis (streszczenie): Chciwość – posępna i mroczna namiętność, która wciąż podpowiada „musisz to mieć”. Musisz tak bardzo, że oszukasz, okradniesz i zabijesz. W kolejnym odcinku "7 grzechów" przedstawiamy tragiczne losy tych, których to pożądanie zaprowadziło w najmroczniejsze zakamarki człowieczeństwa, dla których pieniądze były ważniejsze niż ludzkie życie. Pokazujemy też jak nisko chciwcy to życie potrafią wycenić, za jak niewiele poświęcić to, co najcenniejsze. - Czy można zabić dla 30 tysięcy złotych? Wygląda na to, że tak – zastanawia się Robert Socha, jeden z naszych ekspertów. A czy można zabić dla 80 złotych?
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Ten, kto im ulegnie, może źle skończyć… „7 grzechów" to kontynuacja programu kryminalnego TTV. Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu z grzechów głównych. Przyjrzymy się zarówno drastycznym morderstwom, skandalicznym nadużyciom, jak i przestępstwom na tle seksualnym, które w ostatnich latach wstrząsnęły opinią publiczną. W każdym z odcinków oprócz materiałów telewizyjnych, nagrań z miejsc zbrodni czy policyjnych materiałów operacyjnych zaprezentujemy unikatowe wywiady z ekspertami, którzy wspólnie zastanawiać się będą nad istotą poszczególnych grzechów i motywacjami przestępców. Specjalnie dla nas wypowiadają się wybitni znawcy przestępczych umysłów: psycholodzy sądowi, prawnicy, znani autorzy kryminałów, a także znany z programu „Cela” Edward Miszczak. Skąd bierze się zło? Do czego doprowadza pycha? Czy zazdrość i gniew to emocje, których powinniśmy się wystrzegać? Jak dalece możemy się posunąć w lenistwie? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach „7 grzechów”. Nie przypadkiem to właśnie grzech pychy otwiera kanon 7 Grzechów Głównych. Mówi się bowiem, że od niej wszystkie inne grzechy się wywodzą i w niej mają swe źródło. Pycha zatraca obiektywny ogląd rzeczywistości. Owładnięty nią człowiek ma przekonanie, że jest pępkiem świata, że wszystko kręci się wokół jego osoby. Pycha przestępców, o których opowiada najnowszy odcinek "7 grzechów" niejedno ma oblicze. Przedstawimy człowieka, dla którego morderstwo stało się synonimem rozwiązywania problemów osobistych. Tego, który cynicznie wykorzystywał miłość zakochanych w nim kobiet, by – gdy już przestaną być mu potrzebne – bestialsko usuwać je z tego świata. Innego, który w imię budowania własnej wielkości nie zawahał się przed oszukaniem tysięcy Polaków i zdefraudowaniem ich pieniędzy. Wreszcie opowiemy, czym charakteryzowała się i do czego doprowadziła pycha przywódców zbrojnych gangów.
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): 7 grzechów - pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Każdy z tych grzechów może doprowadzić do zbrodni… „Siedem grzechów” to nowy program kryminalny TTV. Każdy z odcinków opowiada o morderstwach, których głównym motywem jest jeden z siedmiu grzechów głównych. Obok materiałów telewizyjnych, nakręconych w miejscach zbrodni oraz policyjnych materiałów operacyjnych, przeprowadzamy rozmowy z ekspertami. To duchowni, teolodzy, policjanci z wydziału zabójstw, patolodzy sądowi i eksperci z dziedziny kryminalistyki. Będą się zastanawiać, dlaczego grzeszymy i skąd bierze się zło. Zbrodnia i kara, ludzkie słabości i motywy, dla których niektórzy odbierają życie innym. Dlaczego kieruje nami chciwość? Do czego wiedzie niepohamowany gniew? Jak bardzo można się zatracić w lenistwie? Który grzech jest najcięższy? Dlaczego zbrodnia nie może być doskonała? Odpowiedzi znajdziecie w "Siedmiu grzechach". "Epilog – zbrodnia i kara". Każdy z nas jest grzesznikiem, w każdym grzech może znaleźć podłoże, by wyrosnąć. Ale tylko niektórzy z nas pozwalają, by zło zawładnęło nimi do tego stopnia, by zabić. Po raz kolejny przyjrzymy się najbardziej szokującym zbrodniom, u których podłoża legły grzechy główne. Zastanowimy się nad karą, zbawieniem, odkupieniem i potępieniem. Co spotyka tych, którzy zeszli ze ścieżki prawości i sprzeniewierzyli się boskim zasadom dowiemy się już w kolejnym odcinku "7 grzechów".
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): Aż do późnego średniowiecza katalog głównych grzechów liczył osiem, a nie siedem pozycji. Ósmym grzechem była acedia – bezgraniczny i destrukcyjny smutek. Odwracał uwagę od życia i Boga, skupiał się tylko na własnym cierpieniu. Acedia określana też była, jako martwota duszy, lenistwo umysłowe lub całkowite wewnętrzne wypalenie. Dzisiaj możemy na nią patrzeć, jako na smutek i pustkę, które pchają do zbrodni albo zbrodnią się karmią. Acedia ma wiele twarzy: czasami jest nią osaczony bandyta biorący zakładników, innym razem ojciec mordujący własne dzieci, młody chłopak skazany na wieloletnie więzienie i powolne stacza się w paszczę szaleństwa. Opowieść o acedii to historia zanikania najbardziej ludzkich uczuć: miłości, współczucia, nadziei, a pisząc prościej – to wstrząsająca analiza utracania człowieczeństwa…
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): Grzech tak cichy i niepozorny, jak niebezpieczny. Nie ma twarzy bandyty, mordercy czy oszusta. Ma twarz każdego z nas – nauczyciela, sztygara, elektryka czy lekarza. Każdemu wydaje się, że jest zupełnie niegroźny, nieszkodliwy. Ale tragedie, do których doszło w wyniku lenistwa są tymi, które pamięta się przez dziesięciolecia, tymi, które na zawsze już kojarzone będą ze słowami: niewyobrażalna, nieprawdopodobna, przerażająca. To dramaty, po których zostają nie tylko nagrobki, ale tablice, z całymi listami ofiar.
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): Jeden z ekspertów „7 Grzechów” mówi, że gniew to uczucie, które wywołuje tak silne emocje, że nie sposób ich zatrzymać. Jest jak woda w czajniku, która gdy zaczyna wrzeć, musi znaleźć ujście dla wytworzonej pary. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza przyglądając się przedstawionym w dzisiejszym odcinku sprawom. We wszystkich gniew doprowadził do niewyobrażalnych zbrodni i stał się przyczyną cierpienia nie tylko samych ofiar, ale nierzadko również i sprawcy. Poznamy gniew narastający latami, mające wiele wspólnego z zazdrością i zawiścią, jak w sprawie zabójstwa malarza Zdzisława Beksińskiego. Zobaczymy, jak śmiertelne żniwo może zebrać gniew rodzący się z frustracji. Poczujemy niszczącą siłę gniewu ofiary, by wreszcie zadać sobie pytanie czy urażona duma może wywołać gniew tak silny, by odebrać życie matce swoich dzieci.
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): Dziś ma oblicze alkoholika – przedwcześnie postarzałe, spuchnięte, z przekrwionymi oczyma, samotne. Ma oblicze tego, który w porę nie powiedział „dość”, przegapił wszystkie ostrzeżenia. Do czego prowadzi zgubne uzależnienie? Jak dalece osłabia ludzką wrażliwość? W nałogu nic nie jest ważne – ani dziecko, które włóczone z libacji na libację decyduje się uciec, ani ojciec, który ginie bestialsko zatłuczony w alkoholowym szale, ani przypadkowy przechodzień. W nałogu liczy się tylko pić, brać, grać.
/ Polska / program kryminalnyOpis (streszczenie): W tym odcinku pokażemy, co dzieje się, gdy zapominamy o czystości, pozwalając zawładnąć sobą grzechowi nieczystości. Jak straszna staje się rzeczywistość, w której rządzą jedynie popędy i lubieżne chucie. Opowiemy o terapeucie, który realizował erotyczne fantazje wykorzystując bezbronne, chore dzieci. O innym psychologu i seksuologu wprowadzającym swe pacjentki w stan hipnozy, by bezkarnie je molestować. Przypomnimy także historię lubieżnego księdza, by na koniec stanąć twarzą w twarz z najobrzydliwszą postacią zbrodni nieczystości – kazirodztwem. Czy spotka ich zasłużona kara? A może temat molestowania seksualnego w dalszym ciągu jest dla społeczeństwa tak wstydliwy, że woli zignorować krzywdę ofiar niż jawnie stawić czoła grzechowi nieczystości?
/ Polska / program kryminalny7 grzechów można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TTV
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: