Reklama

Absurdy drogowe godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Absurdy drogowe będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

2019-02-18

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 3/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Droga ekspresowa z ograniczeniem do 50 km/h i mikrorondo stanowiące pułapkę dla zdających na prawo jazdy - takie cuda napotkamy w Kielcach. W Rzeszowie uwagę Kamila i Krzyśka zwróci nagromadzenie luster przy drodze głównej, a w Warszawie - kolejne skrzyżowanie z drogą donikąd, ale za to z pełną infrastrukturą! Syrenka S201 odwiedzi też Pawłowice, gdzie mieści się stelaż pod ekrany dźwiękochłonne oddzielające torowisko od drogi. Pokażemy przykład niewłaściwego użycia słupków U12c w Lublinie, dziwny znak o poboczu na łukowskiej drodze bez pobocza oraz inną łukowską drogę lokalną, która mimo wszechobecnych dziur ma też próg zwalniający! Przyjrzymy się także ostro zakończonym barierom energochłonnym w Święcicach, lewoskrętowi prowadzącemu wprost na szlaban na DK74 i wrocławskiej drodze, którą urzędnicy zamknęli zamiast naprawić.
/ Polska / program rozrywkowy
21:00 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 5/8 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Wyposażeni w najnowsze wcielenie Syreny - Vosco S106 - Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała nawiną kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zatrzymując się w miejscach, w których niejeden kierowca może kompletnie nie zrozumieć intencji inwestora, urzędnika czy budowniczego. Drogowe pułapki, tajemnicze znaki, niepraktyczne rozwiązania i kosztowne obiekty niespełniające swojej roli - nad takimi tematami pochylą się nasi łowcy absurdów, którzy - mimo że widzieli już wiele - wciąż nie mogą się nadziwić, skąd się biorą takie infrastrukturalne wpadki. W dziewiątej serii programu pokażemy m.in. wzajemnie sprzeczne znaki nakazu, przystanek między miastami, niezwalniające progi spowalniające czy genialną technologię zastosowaną na jednym z podziemnych parkingów. Ekipa Syreny S106 zawita do Opoczna, a konkretniej pod jeden z wiaduktów nowej obwodnicy, gdzie coś ewidentnie poszło nie tak. W Dzierżążnie Kamil i Krzysiek przespacerują się przekombinowanym ciągiem pieszo-rowerowym, za to w Gdyni przyjdzie czas na chwilę oddechu oraz nieśpieszną kontemplację w pewnej windzie. Pokażemy także chodnik w Białogardzie, na którym można sprawdzić swoją sprawność fizyczną, a w Koszalinie odkryjemy tajniki kolejnej akcji wojskowej naszego dwuosobowego oddziału specjalnego. Odwiedzimy również Warszawę, Józefów, Sulejówek i Szczecin.
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-19

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 4/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała sprawdzą, skąd w Bielsku-Białej wzięło się mało sensowne rondo z jedynie dwoma dojazdami. W Bieruniu obejrzymy słup energetyczny w drodze, w Tychach - nowatorski buspas, a w Gliwicach - zamkniętą ulicę pełną rozlicznych znaków i barier. Na warszawskim Ursynowie odnajdziemy niebezpieczną ścieżkę rowerową, na Natolinie - niesłużące nikomu nowe rondo, a w Tucholi skupimy się na znakach pozasłanianych przez przydrożne drzewa. Słupsk zaskoczy nas przejazdem kolejowym w ulicy, a Gwizd - wymyślnymi prywatnymi szlabanami na dojazdach do posesji. W Tomaszowie Mazowieckim załoga Syrenki S201 będzie podziwiać nadproduktywność znaków informujących o drodze głównej przy jednoczesnym niedostatku znaków ustąpienia pierwszeństwa na drogach podporządkowanych, a w Łodzi - chodnik z 11 studzienkami w promieniu 8 metrów.
/ Polska / program rozrywkowy
Reklama

2019-02-20

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 5/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Wrocławski sygnalizator, na którym od dawna nie zapaliło się zielone światło, skomplikowany lewoskręt w ogrodzenie w Świdnicy i przejazd kolejowy łączący łąkę z sadem w Belsku Małym to dopiero początek absurdów - Kamil i Krzysiek obejrzą przypominającą tarczę antyrakietową instalację na rondzie w Pionkach, źle ustawiony znak informujący o przejściu dla pieszych w Skaryszewie i zamkniętą drogę dojazdową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udamy się też do Suchedniowa - na krótkiej drodze na osiedlu domków jednorodzinnych jest tam naprawdę dużo przejść dla pieszych. Naszą uwagę skierujemy także na zakaz ruchu na środku pola w Wielkiej Woli, rzeszowską malowankę pozwalającą kierowcom jechać po linii, legnickie latarnie na środku chodnika i niebezpieczne skrzyżowanie w Środzie Śląskiej, gdzie ekrany mocno ograniczają widoczność.
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-21

18:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 5/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-02-22

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 6/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! 5 kilometrów ekranów dźwiękochłonnych w lesie - tę wartą około 5 milionów złotych inwestycję odwiedzimy jadąc obwodnicą Mielca. Las, tyle że słupków, odnajdziemy też w Warszawie przy ul. Marywilskiej, a do stołecznych absurdów dołączy też nowatorskie zastosowanie przejścia dla pieszych. Pokażemy też latarnię na środku wjazdu na jedno z wrocławskich osiedli, tajemniczą konstrukcję z czasowym zakazem wjazdu w Nowym Tomyślu i poznański błąd w malowaniu poziomym połączony ze złą kombinacją znaków. Sprawdzimy też, dlaczego z uwagi na ruch samochodów ciężarowych pozostali muszą wykonać nieco dziwną pętlę, a w Szczecinie natrafimy na dziwny znak informujący o pasach ruchu oraz kolejne skrzyżowanie z pełną infrastrukturą i drogą donikąd. Kamil i Krzysiek powiodą Syrenkę S201 na oryginalną szykanę w Przeźmierowie, na pruszkowską drogę z ograniczeniem prędkości tuż przed terenem zabudowanym i na drogę krajową numer 50, na której stoi znak ostrzegający przed... dymem!
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-23

00:45 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 5/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-02-24

12:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 6/8 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Wyposażeni w najnowsze wcielenie Syreny - Vosco S106 - Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała nawiną kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zatrzymując się w miejscach, w których niejeden kierowca może kompletnie nie zrozumieć intencji inwestora, urzędnika czy budowniczego. Drogowe pułapki, tajemnicze znaki, niepraktyczne rozwiązania i kosztowne obiekty niespełniające swojej roli - nad takimi tematami pochylą się nasi łowcy absurdów, którzy - mimo że widzieli już wiele - wciąż nie mogą się nadziwić, skąd się biorą takie infrastrukturalne wpadki. W dziewiątej serii programu pokażemy m.in. wzajemnie sprzeczne znaki nakazu, przystanek między miastami, niezwalniające progi spowalniające czy genialną technologię zastosowaną na jednym z podziemnych parkingów. Na warszawskim Ursynowie nasze drogi skrzyżują się z pewnym wartym uwagi skrzyżowaniem. Następnie udamy się do Łodzi, gdzie dowiemy się jak (nie)skutecznie zainwestować duże pieniądze w rozwój fizyczny polskiej młodzieży. Szczecin przyciągnie naszych prowadzących tarasem widokowym, z którego nie uda im się jednak wypatrzeć ani morza, ani sensu. Syrena S106 pojawi się jeszcze w Piotrkowie Trybunalskim, Siedlcach, Piastowie oraz Wałczu. Na koniec Krzysiek i Kamil odkryją wyjątkowe miejsce w Pucku – efekt twórczości pewnego kowala-artysty!
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-25

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 7/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! W Szczecinie obejrzymy jeden ze zjazdów z autostrady A6, który bardziej przypomina zwykłe skrzyżowanie niż bezkolizyjny węzeł. Sprawdzimy też, dlaczego po przebudowie drogi w Gryfinie samochody parkują na terenach zielonych, po co w Poznaniu przejazd kolejowy wymagający mówienia w kierunku głośnika i skąd wzięła się intrygująca "rozbiegówka" dla rowerzystów. W Łodzi Kamil i Krzysiek ocenią zasadność wydania publicznych pieniędzy na światła dla autobusów w miejscu, gdzie żaden autobus nie jeździ i pokażą mało sensowne malowanie na pasie ruchu. Opowiemy też o problemach z utrzymaniem nowego chodnika w Łęcznie, wielkim parkingu w szczerym polu w Czyżowie i słupie na piaseczyńskiej ścieżce rowerowej. Na koniec dwa stołeczne absurdy: oryginalny znak na prywatnym parkingu i zagubione miejsce parkingowe.
/ Polska / program rozrywkowy
21:00 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 6/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-02-26

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! W Warszawie trafimy na naprawdę długi szlaban oraz studzienki kanalizacyjne wdzierające się na miejsca parkingowe. Poznań zaskoczy nas bezsensownym sygnalizatorem, Łódź - wyłączonym fragmentem jezdni powodującym ruch wahadłowy, a Kraków - naleśnikowym rondem i kombinacją znaków zwalniającą złomiarzy z ograniczenia prędkości. Kamil i Krzysiek sprawdzą też, co w Tychach robią gumowe krawężniki blokujące pas awaryjny, dlaczego zakaz ruchu rowerów stoi na gliwickiej ścieżce rowerowej i jak wytłumaczyć istnienie powierzchni wyłączonej z ruchu ograniczającej wjazd na kościelny parking w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na koniec Tomaszów Mazowiecki - oznakowanie i dodatkowa bariera zakazuje tam... ruchu pieszych na chodniku!
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-27

18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 9/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Skomplikowana organizacja ruchu na jednym z poznańskich skrzyżowań przyciągnie tam Syrenkę S201 i jej dzielną załogę! Kamil i Krzysiek obejrzą też gorzowską szykanę na jednym z osiedli mieszkaniowych, trudną do pokonania nawet dla aut osobowych. W Warszawie łowcy absurdów trafią na rondo ze zjazdem w prywatną bramę, ulicę jednokierunkową z jednej strony, a dwukierunkową z drugiej oraz aż 150 słupków U12c na jednej z wolskich ulic. W Rzeszowie postawimy fundamentalne pytanie, czy niedokończona droga doczeka się kontynuacji, a w Łodzi przyjrzymy się oryginalnej kombinacji znaków oraz przejściu dla pieszych wiodącemu wprost do rowu!
/ Polska / program rozrywkowy

2019-02-28

18:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 6/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-02

11:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 6/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-03

12:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 1/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
Reklama

2019-03-06

17:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 1/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-07

23:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 1/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-08

19:45 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 1/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-09

11:15 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 1/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-10

12:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 2/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-13

17:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 2/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-14

23:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 2/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-15

19:45 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 2/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-16

11:15 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 2/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-17

12:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-20

17:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-21

23:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-22

19:45 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-23

11:15 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-24

12:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
Reklama

2019-03-27

17:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-28

23:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-29

19:45 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-30

11:15 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy

2019-03-31

12:30 Absurdy drogowe, sez. 10, odc. 5/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Absurdy drogowe. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Absurdy drogowe w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Absurdy drogowe.

Poprzednie emisje Absurdy drogowe

Emisja Absurdy drogowe miała miejsce:

2019-02-17, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 5/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-16, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Wyposażeni w najnowsze wcielenie Syreny - Vosco S106 - Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała nawiną kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zatrzymując się w miejscach, w których niejeden kierowca może kompletnie nie zrozumieć intencji inwestora, urzędnika czy budowniczego. Drogowe pułapki, tajemnicze znaki, niepraktyczne rozwiązania i kosztowne obiekty niespełniające swojej roli - nad takimi tematami pochylą się nasi łowcy absurdów, którzy - mimo że widzieli już wiele - wciąż nie mogą się nadziwić, skąd się biorą takie infrastrukturalne wpadki. W dziewiątej serii programu pokażemy m.in. wzajemnie sprzeczne znaki nakazu, przystanek między miastami, niezwalniające progi spowalniające czy genialną technologię zastosowaną na jednym z podziemnych parkingów. Płock powita niestrudzonych poszukiwaczy absurdów przystankiem, na którym nigdy nie zatrzymał się ani jeden autobus, chyba że autobus widmo... W Wołominie pokażemy, jak urzędnicy postanowili utrudnić mieszkańcom chodzenie na skróty, a w Okuniewie natrafimy na ścieżkę rowerową, po której nie wolno jeździć. Krzysiek i Kamil odwiedzą też osobliwą granicę między Starogardem Gdańskim a miejscowością Kokoszkowy, natomiast w Wieluniu przeprowadzą swoje ulubione manewry wojskowe. Syrena S106 zawita także do Bielska Podlaskiego, Korycina oraz Warszawy.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-15, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 2/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Udamy się do Koszalina, w którym urzędnicy w ciekawy sposób odchudzili miejskie ulice i sprawdzimy, co robią progi zwalniające na rondzie w Kołobrzegu. Warszawa nie po raz pierwszy zademonstruje nam nadproduktywność w kwestii słupków U12c, a Opole Lubelskie - 10 centymetrów chodnika i zakaz ruchu pieszych przy przejściu. W Grodzisku Mazowieckim Kamil i Krzysiek odnajdą najbardziej uprzejme skrzyżowanie w Polsce, a w Łodzi - pozostałości po niezrealizowanej inwestycji tramwajowej. Zbadamy też ciekawy przypadek z Lublina - na jednym ze skrzyżowań gdy chcesz jechać prosto, jedziesz w prawo. W Łukowie Syrenka S201 przejedzie przez rondo, na którym nie można zawracać, a w Kielcach minie mało przydatne ekrany dźwiękochłonne. Ostatni przystanek to Koniecpol, gdzie kolorowe latarnie oświetlają nie tylko drogę, ale i rowy!
Polska / program rozrywkowy
2019-02-14, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-13, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 5, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Prototypowa Syrenka o tajemniczym symbolu S201 zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. W piątej serii pokażemy między innymi zakaz parkowania na drodze, na którą nie można wjechać, przerwę w asfalcie na drodze po remoncie, ścieżkę rowerową o porażającej długości... 20 metrów czy rzadko uczęszczany wiadukt łączący... pole z polem! Wyposażeni w nową, niebieską Syrenę Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała zaczną swą podróż od stolicy - pokażą miejsca postojowe, które blokują wyjazd z prywatnego parkingu i zadumają się nad zakazem zatrzymywania się i postoju w miejscu, do którego nie wolno nawet wjechać. Autostrada A2 zawiedzie nas do Bobiecka, gdzie istnieje wiadukt prowadzący z pola na pole, i to 500 metrów od innego wiaduktu! W Książenicach ekipę przywita piętnastometrowa dziura w nowowyremontowanej drodze, a w Musułach - bezsensowne przejście dla pieszych. W Łodzi zwrócimy uwagę na niezabezpieczony fragment chodnika prowadzący wprost do cieku wodnego, a w pobliskim Aleksandrowie będziemy podziwiać znak pozwalający parkować na jezdni, i to nawet na zakręcie! Kolejny przystanek to miejscowość Rudnik Mały z równie małą, bo tylko dwudziestometrową ścieżką rowerową. Odwiedzimy także gliwickie ekrany dźwiękochłonne o zaskakująco skromnej wysokości 1,2 m i latarnie w środku pola w Krzyżanówku.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-12, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Bielawa zaskoczy nas dwoma interesującymi rozwiązaniami - dwupasmowym rondem z zablokowanym jednym pasem oraz szlabanem na drodze zamiast znaku zakazu. W Oleśnicy obejrzymy niebezpieczne skrzyżowanie, we Wrocławiu - sygnalizatory świecące tylko na pomarańczowo, a w Sycowie - znaki, które wskazują to, co i tak jest oczywiste. Kamil i Krzysiek przejdą przez tczewskie przejście dla pieszych, prowadzące na chodnik o szerokości 25 cm i rozwikłają zagadkę ograniczenia tonażu w Łebie, a droga krajowa nr 55 przywita ich rondem ze ślepym wyjazdem. Załoga Syrenki S201 odkryje też perfekcyjną drogę pożarową w Warszawie, zbada zasadność infrastruktury skrzyżowania przy ulicy Sokolej i przekona się, że drogowcy doczekali się... własnej alei!
Polska / program rozrywkowy
2019-02-11, 21:00 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-11, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 11/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Prywatny przejazd kolejowy zamykany na klucz, a otwierany... po uprzednim telefonie do dyżurnego ruchu - takie kuriozum czeka na nas w Tczewie! Kamil i Krzysiek odwiedzą też Sztum, by na własne oczy zobaczyć znaki drogowe na ścieżce rowerowej, a w Malborku odkryją "beret burmistrza", czyli... rondo na prostej drodze. Do Gdańska udamy się w poszukiwaniu brakujących barier ochronnych, a do Ełku - by podziwiać wysepkę ogrodzoną gumowymi słupkami. Syrenka S201 pojawi się też w okolicach białostockiego nieoznaczonego ronda na ścieżce rowerowej, przy zagrodzonych schodkach osiedlowych w Oławie oraz w pewnym wrocławskim miejscu, w którym brakuje przejścia dla pieszych. Na koniec krótka wizyta w Warszawie, gdzie słupki U12c chronią latarnie na parkingu na błoniach Stadionu Narodowego, a na przystanku z wiatą za około 30 tysięcy złotych nie zatrzymał się jeszcze żaden autobus...
Polska / program rozrywkowy
2019-02-10, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-09, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Wyposażeni w najnowsze wcielenie Syreny - Vosco S106 - Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała nawiną kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów, zatrzymując się w miejscach, w których niejeden kierowca może kompletnie nie zrozumieć intencji inwestora, urzędnika czy budowniczego. Drogowe pułapki, tajemnicze znaki, niepraktyczne rozwiązania i kosztowne obiekty niespełniające swojej roli - nad takimi tematami pochylą się nasi łowcy absurdów, którzy - mimo że widzieli już wiele - wciąż nie mogą się nadziwić, skąd się biorą takie infrastrukturalne wpadki. W dziewiątej serii programu pokażemy m.in. wzajemnie sprzeczne znaki nakazu, przystanek między miastami, niezwalniające progi spowalniające czy genialną technologię zastosowaną na jednym z podziemnych parkingów. Na Mazowszu Krzysiek i Kamil odwiedzą obfitujący w jabłka Tarczyn, gdzie podziwiać będą soczysty owoc braku współpracy dwóch podmiotów w postaci wybrakowanego skrzyżowania. W Knorozach trafią na pierwowzór mediów społecznościowych z czasów, w których najprawdopodobniej nie było tam nawet prądu. W miejscowości Pasieka prowadzący wrócą do współczesności i zmierzą się z fake newsami, a w Rydzynkach odkryją nie lada zagadkę, której rozwiązanie wymagać będzie solidnego śledztwa. Absurdy czekają na Syrenę S106 również w Gdańsku, Kwidzynie, Warszawie, Gołogórze i Redzie.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-08, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 10/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Spróbujemy policzyć znaki C9 w Turku i zastanowimy się, czy pas z zatoczkami to optymalne rozwiązanie dla tamtejszej drogi. We Wrześni napotkamy niedokończone skrzyżowanie ze świecącą sygnalizacją, a w Nekielce przejedziemy się wyjątkowo pokręconą drogą - dosłownie i w przenośni. Okolice Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego zaskoczą nas pięknymi żółtymi barierami, a miejscowość Krynki - znakiem odnoszącym się do... międzynarodowej konwencji celnej Kamil i Krzysiek sprawdzą też, dlaczego przez niedokończone rondo zablokowano drogę lokalną w Redzie, czemu służą betonowe kręgi w Otominie i czy w Sztumie rzeczywiście potrzeba aż tylu słupków. Jeden, ale za to konkretny słup napotkamy na środku drogi w Toruniu, gdzie zadumamy się też nad ciekawą konstrukcją przy Moto Arenie. Na koniec Syrenka S201 odwiedzi Sopot, gdzie stoi znak dyskryminujący niepełnosprawnych.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-07, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-06, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 9/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Sławetna "droga na Ostrołękę" okaże się drogą na ostrą mękę, a Białystok zaskoczy nas ekranem dźwiękochłonnym na przejściu dla pieszych. Kamil i Krzysiek zajrzą też do Ław, by zobaczyć zaporę ze słupków przed przejazdem kolejowym i do Buku, gdzie stoi znak informujący o przejściu dla pieszych za 7 metrów. Opowiemy też o trudnościach w przekraczaniu ulicy między parkingiem a gmachem prokuratury i sądu w Bydgoszczy oraz o ścieżce rowerowej, na której rośnie drzewo. Brak przejścia dla pieszych okaże się też dotkliwy w Laskach, a w miejscowości Osieczna Syrenka S201 zmierzy się z niebezpieczną barierą zwalniającą na zakręcie. Zastanowimy się też nad sensownością stawiania gumowych słupków przy drodze krajowej numer 5.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-05, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 8/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Odwiedzimy niedokończone skrzyżowanie w Płońsku, zainspirowani ciekawa tabliczką pod jednym ze znaków zastanowimy się nad długością toruńskich wtorków, a w Bydgoszczy spróbujemy rozgryźć definicję "pojazdu docelowego". Białystok przywita nas nieczynnym buspasem na rondzie i zjazdem z ronda prowadzącym na prywatną posesję, a przez miejscowość Poczopek przejedziemy zgodnie z ograniczeniem prędkości do 70 km/h... obowiązującym w godzinach 8-16. Syrenka S201 odwiedzi też poznański las sygnalizatorów i znak ostrzegawczy o oszronieniu we Wrześni z adnotacją, że dotyczy on okresu zimowego... Kamil i Krzysiek dowiedzą się też, jak rozumieją określenie "teren zabudowany" drogowcy w Jaworznie.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-04, 21:00 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-04, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 7/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Przejazd kolejowy otwierany na guzik - taka wymyślna przeszkoda czeka załogę Syrenki w Katowicach. Pokażemy też podwójne zabezpieczenie wjazdu na parking w Gliwicach, kontrowersyjne zwężenia w Częstochowie i opowiemy o nadproduktywności w kwestii znaków prowadzącej do zablokowania dodatkowego pasa ruchu. W Toruniu Kamil i Krzysiek aby zastosować się do znaków będą musieli... złamać prawo, a pozostałości po remoncie okolicznej drogi wprawią ich w osłupienie. Nie lepiej będzie w Bydgoszczy - obejrzymy ciekawie oznakowane torowisko tramwajowe i zjazd z ronda oszukujący, że za nim też jest rondo. W Kruszwicy dowiemy się, że stawiający znaki czasami mylą masę całkowitą z dopuszczalnym naciskiem na oś, a Solec Kujawski przywita nas ograniczeniem prędkości na trawniku, i to aż do 30 km/h!
Polska / program rozrywkowy
2019-02-03, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 9, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-02-02, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 9/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Jak Polska długa i szeroka, tak mnożą się nietrafione inwestycje, chybione pomysły, dziwne projekty. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Większość z nich finansowanych jest z naszych portfeli. Nasi tropiciele absurdów Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znów wyruszają na łowy. Sprawdzą jak wiele w kwestii dysponowania środkami publicznymi jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia. Efektem ich podróży będzie porcja nowych, wyjątkowej urody niedorzeczności rozsianych po całym kraju. Zapraszamy na wyjątkową podróż po nietrafionych inwestycjach i kosztownych efektach nieprzemyślanych decyzji - przekonajcie się, na co lekką ręką wydano setki milionów złotych. Zajrzymy na trasę S8 prowadzącą z Wyszkowa do Warszawy - od kilku lat wzdłuż drogi ekspresowej stoją tam nieczynne latarnie. W Kępnie zaskoczy nas dziwaczna organizacja ruchu w angielskim stylu na jednym ze skrzyżowań, w Torzymiu - ciąg znaków C9, a w Warszawie - wypożyczalnia rowerów mieszcząca się na ulicy. Syrenka S201 dotrze też do zasłupkowanej zatoki parkingowej w Rudzie Śląskej, gliwickiej latarni przy A1 świecącej poza jezdnię i błędnie oznakowanego skrzyżowania w Targowisku. Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała odwiedzą też Pogorzyce, gdzie znajduje się oznakowany, ale nieczynny przejazd kolejowy oraz Wieliczkę, która ma w swoich granicach samotne przejście dla pieszych z pełną infrastrukturą i oznakowaniem na baterie słoneczne.
Polska / program rozrywkowy
2019-02-01, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 6/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Zakaz ruchu pieszych i brak przejść - tę ciekawą anomalię zaobserwujemy w Wadowicach. Kamil i Krzysiek wnikliwie obejrzą też betonowe blokady przed wjazdem na most z ruchem wahadłowym w Nowym Brzesku, nieszablonowe miejsca postojowe oraz nieprawidłową kopertę dla niepełnosprawnych w Katowicach i słup trakcyjny powodujący zamknięcie ulicy w Zabrzu, gdzie funkcjonuje też... zakaz zatrzymywania się i postoju w miesiące parzyste po jednej stronie, a w miesiące nieparzyste - po drugiej stronie ulicy! W Piotrkowie Trybunalskim odkryjemy błąd projektowy skutkujący niedokończoną ulicą, w Zgierzu - oryginalnie oznakowane przejście służbowe przez tory kolejowe, a w Piasecznie - niezwykle ciekawy znak drogowy...
Polska / program rozrywkowy
2019-01-30, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 5/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... W Dąbrówkach Breńskich natrafimy na nieczynny przejazd kolejowy ze znakami STOP, a w miejscowości Jastew już na wjeździe przywita nas kombinacja znaków, wedle której... teren zabudowany nie obowiązuję pojazdów zaopatrzenia! Zwrócimy też uwagę na nadproduktywność w materii słupków przy drodze wojewódzkiej numer 776. Syrenka S201 przejedzie przez legionowskie skrzyżowanie pięciu dróg z niebezpiecznymi zwężeniami, niedokończone skrzyżowanie z działającą sygnalizacją świetlną w Jabłonnie oraz warszawskie przejście dla pieszych umiejscowione na... wyjeździe z drogi osiedlowej. Absurdy odnajdziemy także w Częstochowie - Kamil i Krzysiek ocenią sensowność zakazu wjazdu rowerów do tunelu prowadzącego na perony przy braku infrastruktury dla niepełnosprawnych oraz odwiedzą miejsce, gdzie przejazd dla rowerów jest, ale za to nie ma przejścia dla pieszych...
Polska / program rozrywkowy
2019-01-29, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 4/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... W województwie małopolskim nie brakuje ciekawych patentów na poprawę bezpieczeństwa: w Nielepicach jest sygnalizacja świetlna na wyjazdach z posesji, a w Krzywaczce uwagę przykuwa poważny pretendent do nagrody na najbardziej kolorowy i najlepiej oznakowany mostek w Polsce. Znacznie mniej bezpiecznie jest za to w Tarnowie - na przejeździe kolejowym widoczność kierowcom zasłaniają słupy nośne ekranów dźwiękochłonnych. Kamil i Krzysiek pokażą też tajemnicze oznaczenia poziome na jezdni w Krzeszowicach - po remoncie oprócz liniowego rebusu pozostał jeszcze bardzo wąski chodnik. Bochnia zaskoczy załogę Syrenki S201 rozświetloną drogą, którą nikt nie jeździ oraz smutną, osamotnioną barierką. Na koniec tradycyjna wizyta w Warszawie: w Ursusie znajdziemy przejścia dla pieszych prowadzące na miejsca parkingowe, przy ulicy Sanguszki - barierę linową niespełniającą swojej funkcji na łuku, a na wjeździe od północy - mało fortunne zwężenie.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-28, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 3/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Lublin przywita nas mylącym znakiem zakazu wjazdu i misternie ozdobionymi betonowymi barierami wymuszającymi ruch wahadłowy na mostku. Sprawdzimy też, po co są podwójne oznaczenia na wąskiej drodze wjazdowej w Puławach, a żeby prawu stało się zadość, przyozdobimy Syrenkę jak "pojazd do obsługi uroczystości kościelnych na chodniku". W Kraśniku uwagę Krzyśka i Kamila przykuje rondo w kształcie plemnika, a w Świdniku - granitowe bloki zamiast poziomych pasów na jezdni. Zbadamy też tajemnicę Poniatowej i najbardziej uczęszczanego ronda w Polsce, a w Józefowie przyjrzymy się barierce na krótkim chodniku oraz nadproduktywności w kwestii znaków informujących o możliwości parkowania.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-27, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 9/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-26, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Jak Polska długa i szeroka, tak mnożą się nietrafione inwestycje, chybione pomysły, dziwne projekty. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Większość z nich finansowanych jest z naszych portfeli. Nasi tropiciele absurdów Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znów wyruszają na łowy. Sprawdzą jak wiele w kwestii dysponowania środkami publicznymi jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia. Efektem ich podróży będzie porcja nowych, wyjątkowej urody niedorzeczności rozsianych po całym kraju. Zapraszamy na wyjątkową podróż po nietrafionych inwestycjach i kosztownych efektach nieprzemyślanych decyzji - przekonajcie się, na co lekką ręką wydano setki milionów złotych. Blisko 4 miliony złotych na radomski wiadukt, który nie został oddany do użytku - ekipa Syrenki S201 zaczyna z grubej rury, a dalej będzie równie ciekawie! Niepotrzebny sygnalizator w Poznaniu, ledwie zauważalne rondo we Wrześni, bałagan przy oznakowaniu drogi jednokierunkowej w Śremie i niebezpieczne miejsce w Dylakach stoczą absurdalną rywalizację z zasłupkowanymi miejscami parkingowymi w Warszawie, niepotrzebnymi ogranicznikami wysokości w Kamieńczyku i nieprzemyślanym Kiss and Ride w Legionowie.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-25, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 2/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Zgierz zaskoczy nas słupem na wjeździe do garażu, Łowicz - skrzyżowaniem przejścia dla pieszych z parkingiem, Łódź - oryginalnym wyjazdem z parkingu będącym... drogą główną, a Karczew - przejściem dla pieszych na wylocie dwóch dróg dojazdowych. Nie zabraknie też absurdów ze stolicy - Kamil i Krzysiek spróbują przeczytać drobny druczek z tabliczki pod znakiem jadąc przepisowe 70 km/h, ocenią zastosowanie nowatorskiego rozwiązania safe end, odwiedzą ścieżkę rowerową, na której co chwila występuje przejście dla pieszych, poszukają przyczyny zablokowania trzech miejsc parkingowych w centrum Warszawy, a w Rembertowie napotkają słup na środku drogi.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-24, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-23, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 4, odc. 1/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała w czwartej serii kontynuują swe rozwijające wycieczki po Polsce, podczas których poszukują przyczyn rozmaitych absurdalnych rozwiązań drogowych. Mają nowy samochód: prototypową Syrenkę o tajemniczym symbolu S201, która zawiezie ich w miejsca, gdzie urzędnicy lekką ręką wydali ogromne pieniądze na niefunkcjonalne obiekty infrastruktury komunikacyjnej. Ścieżka rowerowa z przejściami dla pieszych co kilka metrów, ograniczenie prędkości tylko dla jednego pasa ruchu, "zebra" tuż za znakiem "parking", słupy na wjazdach do garażu, latarnia na środku drogi... To dopiero początek listy tematów, z jakimi zmierzą się niestrudzeni łowcy drogowej głupoty - będzie ich znacznie więcej, dlatego Kamil i Krzysiek jak zwykle zabierają w podróż mnóstwo dobrego humoru, którym chętnie dzielą się z widzami. Chociaż czasem nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać... Syrenką z Kutna Kamil i Krzysiek pojadą do Warszawy - przyjrzą się tam dziwacznym żoliborskim konstrukcjom przypominającym wyścigowy tor miejski i spróbują policzyć słupki przy Trasie Toruńskiej oraz przy Wybrzeżu Helskim w okolicach zoo. Następny przystanek to Żyrardów: ścieżka rowerowa kończy się tam tak, że uczestnikom ruchu grozi zderzenie czołowe, a źle ustawiony znak ograniczenia prędkości przy cmentarzu powoduje, że w jedną stronę można jechać 40 km/h, a w drugą już 50 km/h. Nie obejdzie się też bez wizyty w Łodzi - tym razem naszą uwagę przykują skomplikowane sposoby ograniczania prędkości, zbyt krótki lewoskręt utrudniający zjazd z ronda w godzinach szczytu oraz skrzyżowanie, które udaje rondo...
Polska / program rozrywkowy
2019-01-22, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Będziemy poruszać się po ramionach "absurdalnego Trójkąta Bermudzkiego" Warszawa-Łódź-Kalisz. Syrena V8 pojawi się w najkrótszym terenie niezabudowanym między Eufeminowem i Jordanowem, obok bezsensownych barier i znaków w Łodzi, a nawet... na ścieżce rowerowej, która jest jedynym możliwym dojazdem do jednej z kaliskich posesji! W wielkopolskim mieście uwagę Krzyśka i Kamila zwróci też wąski wiadukt bez chodnika, zaś w stolicy zaskoczą ich miejsca parkingowe bronione przez słupki oraz sygnalizacja świecąca w krzaki i bałagan po ukończeniu budowy przy ulicy Wirażowej.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-21, 21:00 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-21, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 11/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Skrzyżowanie aż ośmiu ulic - jak je bezpiecznie przejechać? Taki dylemat czeka załogę Syreny V8 w Nowosolnej pod Łodzią. W samej Łodzi nie będzie łatwiej - przyjrzymy się absurdalnym znakom zakazu na Nowogrodzkiej i objazdom korków przez nieprzelotowe ulice w okolicach Strykowskiej... Kolejne ciekawe miejsce na naszej trasie to ulica Apteczna w Skarżysku-Kamiennej: obowiązujący tam zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 1,5 tony to limit za niski dla wielu samochodów osobowych. W absurdalny krajobraz polskich dróg znakomicie wpisują się też: prywatna atrapa fotoradaru w Mniszewie, bezsensowna ścieżka rowerowa na warszawskiej ulicy Zawrat oraz zablokowana wskutek konfliktu właścicieli ze stołecznym miastem droga u zbiegu Miedzianej i Prostej.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-20, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-20, 01:30 Absurdy drogowe, odc. 12 Logo DTX
Opis (streszczenie): Gospodarze programu wyruszają w Polskę, by odnaleźć najbardziej kuriozalne absurdy drogowe. Tropią przykłady rozwiązań, które utrudniają życie kierowcom.
2019-01-20, 01:00 Absurdy drogowe, odc. 4 Logo DTX
Opis (streszczenie): Prowadzący pokazują przykłady absurdalnych rozwiązań, utrudniająych życie kierowcom. Wskazują źle ustawione znaki oraz prezentują drogowe miejsca, o których krążą legendy.
2019-01-19, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Jak Polska długa i szeroka, tak mnożą się nietrafione inwestycje, chybione pomysły, dziwne projekty. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Większość z nich finansowanych jest z naszych portfeli. Nasi tropiciele absurdów Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znów wyruszają na łowy. Sprawdzą jak wiele w kwestii dysponowania środkami publicznymi jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia. Efektem ich podróży będzie porcja nowych, wyjątkowej urody niedorzeczności rozsianych po całym kraju. Zapraszamy na wyjątkową podróż po nietrafionych inwestycjach i kosztownych efektach nieprzemyślanych decyzji - przekonajcie się, na co lekką ręką wydano setki milionów złotych. Nowoczesne latarnie za 1,5 mln zł porzucone na polu po Światowych Dniach Młodzieży w Brzegach - Kamil i Krzysiek nie przegapią okazji, by zobaczyć je na własne oczy. Odwiedzą też Wieliczkę, by ocenić barierki ustawione przy murze oraz Warszawę, gdzie słup potrafi stać na środku wyjazdu z drogi prywatnej. Zbadamy też sprawę odwróconego parkowania na ulicy jednokierunkowej w Kępnie, porzuconego przejazdu kolejowego w Pile oraz barierek chroniących rów zasypany podczas ich montażu w Zasolu. W Olkuszu uwagę ekipy Syrenki S201 zwróci brak przejść dla pieszych z parkingu i bałagan z przystankami autobusowymi, a w Krakowie - intrygujący szlaban.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-18, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 10/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Skarżysko-Kamienna przywita nas pasami dla pieszych namalowanymi... do połowy! W tym świętokrzyskim mieście pokażemy też oryginalną kombinację znaków uprzywilejowującą... samochody służbowe! Następnie na oczach widzów rozegra się bitwa warszawsko-lubelska na absurdy: Krzysiek wytropi w stolicy podwójne znaki, ograniczenie prędkości do 20 km/h na jeden z centralnych alej oraz absurdalny znak zakazu zatrzymywania się i postoju. Kamil skontruje ciekawymi przypadkami ze wschodu: szlabanem dla pieszych i rowerzystów na przejeździe kolejowym, źle oznaczonym lewoskrętem z nadprodukcją znaków oraz skrzyżowaniem, na którym niełatwo o błąd. Przyjrzymy się też zasłoniętym tablicom informacyjnym w Sochaczewie.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-18, 12:30 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-17, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-16, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 9/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Absurdalna droga numer 46, opolski wiadukt, na którym wyznaczono parking, smakowity drogowy biszkopt w Niemodlinie i placek w Kędzierzynie-Koźlu - między innymi takie cuda znajdziemy na południu kraju. Kamil i Krzysiek zwrócą też uwagę na dziwny znak odwołujący zakaz wyprzedzania oraz kilka bardzo drogich rozwiązań drogowych...
Polska / program rozrywkowy
2019-01-15, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 8/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. W Rumi ekipa Syreny V8 spotka bardzo nietypowy zestaw znaków drogowych wraz z dodatkowymi tabliczkami. Pojedziemy też na Wyspę Sobieszewską - oprócz ekscytującej przeprawy mostem pontonowym na Martwej Wiśle Kamil i Krzysiek przeżyją tam szok związany z odwróconą wiatą przystankową. Oprócz tego sprawdzimy, dlaczego dziwna kombinacja znaków w Toruniu może wprowadzać w błąd, zbadamy parking z zakazem parkowania na jednej z ulic Bydgoszczy i obejrzymy z bliska nowatorskie bariery energochłonne z drzewami w środku.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-14, 21:00 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-14, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 7/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Kamil i Krzysiek mają szlaban... A przed szlabanem wysepka i oznakowanie - cóż za piękny wjazd do lasu! Ekipa Syreny V8 pojawi się też przy nowatorskim znaku informującym o pierwszeństwie przejazdu, postara się zrozumieć kwestię dwóch ograniczeń prędkości na ulicy Chłodnej w Warszawie, zbada sprawę organizacji ruchu prowadzącej kierowców wprost na azyl i przeprowadzi wnikliwą analizę nowych przystanków autobusowych w stolicy. Odwiedzimy też miejscowość Moszna, w której remont mostu... pozbawił pieszych chodnika!
Polska / program rozrywkowy
2019-01-13, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-13, 01:30 Absurdy drogowe, odc. 11 Logo DTX
2019-01-13, 01:00 Absurdy drogowe, odc. 12 Logo DTX
2019-01-12, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Jak Polska długa i szeroka, tak mnożą się nietrafione inwestycje, chybione pomysły, dziwne projekty. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Większość z nich finansowanych jest z naszych portfeli. Nasi tropiciele absurdów Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znów wyruszają na łowy. Sprawdzą jak wiele w kwestii dysponowania środkami publicznymi jest jeszcze w naszym kraju do zrobienia. Efektem ich podróży będzie porcja nowych, wyjątkowej urody niedorzeczności rozsianych po całym kraju. Zapraszamy na wyjątkową podróż po nietrafionych inwestycjach i kosztownych efektach nieprzemyślanych decyzji - przekonajcie się, na co lekką ręką wydano setki milionów złotych. Z pasa do skrętu w lewo nie można... skręcić w lewo - takie niekonsekwentne oznakowanie napotkamy w Warszawie, gdzie trudno też nie zauważyć ekranów dźwiękochłonnych za ponad 600 tys. zł oddzielających... pasy ruchu. Blisko 100 tys. zł pochłonęła inwestycja w sygnalizatory na przejściu dla pieszych w Osięcinach - obecnie są one... przykryte czarnymi workami! Kamil i Krzysiek odwiedzą też Podolszyn Nowy, by zobaczyć źle ustawiony znak informujący o organizacji ruchu na skrzyżowaniu, a w Łodzi obejrzą kosztujące blisko 150 tysięcy złotych niedziałające latarnie na leśnej drodze i zobaczą znak, który klientów i zaopatrzeniowców zwalnia z praw fizyki na stromym podjeździe!
Polska / program rozrywkowy
2019-01-11, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 6/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Przyjrzymy się kilku ciekawym wiaduktom i kładkom - w Grodzisku Mazowieckim pokażemy wyjątkowo niski okaz, w Piszu znajdziemy kładkę dla pieszych i rowerzystów z... ruchem wahadłowym, a w Białymstoku naszą uwagę zwróci wybudowany za 8 milionów złotych wiadukt kolejowy, po którym już od dawna nie jeżdżą pociągi. Kamil i Krzysiek będą też podziwiać różowe słupy trakcyjne w Przasnyszu, bardzo szeroką ścieżkę rowerową w Gnatach oraz drzewo rosnące na środku wjazdu na jeden z białostockich parkingów.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-11, 12:30 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-10, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-09, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 5/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. W Inowrocławiu Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała odkryją przejście dla pieszych, po którym należy poruszać się ruchem konika szachowego. Ekipa Syreny V8 stoczy też pojedynek na dziwne nazwy miejscowości, obejrzy sygnalizator zamknięty w klatce, zaduma się nad nietypowym znakiem w Luboniu i zbada sprawę braku łącznika z drogą krajową w Świebodzinie.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-08, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 4/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Na Podkarpaciu Kamil i Krzysiek odwiedzą Brandwicę - ciągnącą się przez 700 m miejscowość bez znaku informującego o terenie zabudowanym oraz przejścia dla pieszych. Naprawią też źle zamontowany znak ostrzegawczy, w Jaśle wielokrotnie upewnią się, że są na drodze głównej, zaś w Tarnowie ich uwagę zwróci wyjątkowo niski wiadukt oraz nowatorski chodnik.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-07, 21:00 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-07, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 3/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Wizytę w województwie śląskim rozpoczniemy na ciekawych zabrzańskich rondach - przy jednym z nich naszą uwagę zwróci zagrodzony pas dojazdowy, na którym stoją znaki, zaś przy drugim - niedziałająca sygnalizacja świetlna. Załoga Syreny V8 posmakuje też jazdy pofałdowaną trasą za blisko 230 milionów złotych i obejrzy ekran dźwiękochłonny stojący... w tunelu!
Polska / program rozrywkowy
2019-01-06, 12:15 Absurdy drogowe, sez. 6, odc. 1/10 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-06, 01:30 Absurdy drogowe, odc. 10 Logo DTX
2019-01-06, 01:00 Absurdy drogowe, odc. 11 Logo DTX
2019-01-05, 00:45 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała jeżdżą po Polsce Syrenką S201 - po drodze obiektami ich zainteresowania są wszelkiej maści absurdy drogowe: nielogiczne kombinacje znaków, niezrozumiałe skrzyżowania, nieuzasadnione inwestycje. Już po raz ósmy prowadzący spróbują dociec, co sprawia, że polska drogowa rzeczywistość wygląda tak, jak wygląda - niekiedy tłumaczenia odpowiedzialnych za taki stan rzeczy bywają równie zaskakujące jak miejsca i konstrukcje prezentowane w programie, co również nie umknie naszej uwadze. W ósmej serii pokażemy między innymi efekt rozminięcia się radomskich urzędników z potrzebami mieszkańców, tajemniczy warszawski wiadukt, skrzętnie ukryty przed oczami wścibskich, kompilację niepotrzebnych znaków w Kaliszu oraz restrykcyjny parking w Ostrowie Wielkopolskim. Zawitamy do Zamościa, gdzie wciąż straszy pewien relikt przeszłości. Zbadamy też sprawę zgłoszoną przez mieszkańców Żyrardowa - trudno zachować spokój gdy za oknem budują... zasieki przeciwczołgowe! Kamil i Krzysiek obejrzą też bydgoskie połączenie asfaltu i drogi gruntowej, wyznaczą granicę między "Ino" a "Wrocławiem" w Inowrocławiu i spróbują rozwikłać zagadkę przygotowaną przez drogowców z Dubina.
Polska / program rozrywkowy
2019-01-04, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 2/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała odwiedzą województwo dolnośląskie, gdzie opowiedzą o tajemniczych drogowych zjawiskach niewyjaśnionych niczym UFO. W Trzebnicy znajdą słup stojący na środku drogi nieistniejącej w żadnych dokumentach i na mapach, a we Wrocławiu ich uwagę zwróci wyjątkowo długi przystanek autobusowy, na dodatek zlokalizowany w bramie wjazdowej. Pokażemy też las podpórek rowerowych w Wałbrzychu oraz wielkie skupienie billboardów w Mysłakowicach - na krótkim odcinku drogi jest ich ponad sto, lecz tylko jeden stoi legalnie!
Polska / program rozrywkowy
2019-01-04, 12:30 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-03, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2019-01-02, 18:15 Absurdy drogowe, sez. 3, odc. 1/12 Logo TVN Turbo
Opis (streszczenie): Kamil Jaśkowski i Krzysztof Ruszała kontynuują absurdalną podróż po Polsce. Choć przejechali już kraj wzdłuż i wszerz, to - jak się okazuje - nie widzieli jeszcze wszystkiego, co absurdalne. Czas na nowe podróże, nowe trasy i nowe wyzwania. Znaki drogowe zupełnie nie na miejscu, drogi prowadzące donikąd, które nigdy nie zostały oddane do użytku. W nowym sezonie Kamil i Krzysiek spróbują zastosować się do znaku zakaz skrętu w ulicę, której nie ma, dowiedzą się, dlaczego gotowy wiadukt jest nadal nieczynny oraz będą mijać osobliwe tablice przy wjeździe do Wrocławia. Ekipa Syreny V8 znów w trasie! Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała przemyślą przydatność największego krawężnika w Polsce, poszukają znikającego miejsca dla niepełnosprawnych w Kutnie, odwiedzą letni "festiwal słupków" w Rogoźnie, a w Nowym Wylezinie będą podziwiali wspaniały wiadukt kolejowy, który został oddany do użytkowania, ale nie do końca...
Polska / program rozrywkowy
2019-01-01, 15:00 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
Polska / program rozrywkowy
2018-12-31, 10:35 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-31, 10:05 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 7/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-31, 00:35 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-31, 00:05 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 9/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-30, 12:10 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 4/8 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-30, 01:30 Absurdy drogowe, odc. 9 Logo DTX
2018-12-30, 01:05 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 4/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-30, 01:00 Absurdy drogowe, odc. 10 Logo DTX
2018-12-30, 00:35 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 3/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-29, 12:20 Absurdy drogowe, sez. 8, odc. 3/8 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-29, 09:10 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 8/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy
2018-12-29, 08:40 Absurdy drogowe, sez. 7, odc. 7/10 Logo TVN Turbo
program rozrywkowy

Emisja w stacjach

Absurdy drogowe można obejrzeć w:

Emisje w: DTX, TVN Turbo

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info