Emisja Anna Dymna - spotkajmy się będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 21 stycznia 2025 (Wtorek) Program TV na 24 stycznia 2025 (Piątek)Opis (streszczenie): "Anna Dymna - Spotkajmy się" to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych to obszar bardzo często wstydliwie spychany na margines i właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej wymiany zdań. Aktorka zadaje proste pytania, dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności. Michał urodził się z wadami kończyn. Mimo trudności z jakimi borykał się przez całe życie, potrafił wywalczyć sobie miłość i szczęśliwe życie. Na kanapie zasiądzie z nim partnerka. Wspólnie opowiedzą Annie Dymnej o niełatwej drodze jaką przeszli i o tym jak wielkie znaczenie w życiu ma pasja i miłość do sportu.
Czas trwania: 25min. / 2025Opis (streszczenie): Anna Dymna Spotkajmy się to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat osób niepełnosprawnych to obszar zmarginalizowany w całej historii ludzkości. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, nierzadko mają charakter bardzo osobisty. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej prywatnych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności. Tym razem Anna Dymna gości nauczycielkę języka angielskiego. Jednak los, który naznaczył jej życie chorobą sprawił, że zajmuje się wspieraniem osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i popularyzowaniem wiedzy dotyczącej problemów psychicznych. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać gdy była nastolatką, powodując lęk społeczny i wycofanie z relacji rówieśniczych. Lęk, epizody manii, aż w końcu kryzys odrealnienia sprawiły, że niezbędne stało się leczenie psychiatryczne. Dziś Monika przekonuje, że szczęśliwie życie ze schizofrenią jest możliwe.
Czas trwania: 25min. / 2025Emisja Anna Dymna - spotkajmy się miała miejsce:
Opis (streszczenie): "Anna Dymna - Spotkajmy się" to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej rozmowy. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna, choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności. Gość Anny Dymnej był wesołym, pełnym energii chłopcem. Jego świat zawalił się w liceum, gdy bliska mu koleżanka przegrała walkę z nowotworem. Wyjazd na studia i trudności z odnalezieniem się w grupie, sprawiły że coraz częściej ucieczki przed problemami szukał w świecie nierealnym. Zapadał się w sobie, bo w tej chorobliwie wykrzywionej rzeczywistości miał siłę i potrafił być zwycięzcą. Gdy granica między światami się zatarła, zapadła diagnoza - schizofrenia paranoidalna.
Opis (streszczenie): Gościem Anny Dymnej jest tym razem artysta - muzyk rockowy, grafik, karykaturzysta. Arkadiusz Maniuk przez wiele lat łączył pracę nauczyciela języka angielskiego i plastyki, z pasją muzyczną. Grał na klawiszach w zespołach rockowych, jeździł na koncerty, żył pełnią życia. Zatrzymała go okrutna diagnoza: choroba nowotworowa - oponiak mózgu. Potem było leczenie, operacja. Od tego czasu życie Arkadiusza zmieniło się diametralnie. Dzięki sile ducha, wsparciu bliskich i pracy wstał z wózka inwalidzkiego. Nauczył się rysować lewą ręką, bo prawa wciąż nie chce go jeszcze słuchać. Nie może grać, ale pisze o muzyce w internecie, spotyka się z artystami i rysuje ich portrety.
Czas trwania: 25min. / 2024Opis (streszczenie): Cykliczny program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych.Karolina, na skutek niezrozumiałej dla siebie selekcji, została przeniesiona ze szkoły podstawowej do szkoły specjalnej. Dorośli zdecydowali, że dziewczynka nie poradzi sobie w szkole ze względu na diagnozę niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Bardzo to przeżyła, była o krok od tego, żeby się poddać. Była prześladowania przez rówieśników. Ratunkiem dla niej stał się sport. Z niewielkiej miejscowości zawędrowała na największe stadiony. Na Paraolimpiadzie w Londynie, Tokio i Paryżu zdobywała złote medale w skoku w dal.
Czas trwania: 25min. / 2024Opis (streszczenie): Program kierowany jest zarówno do osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych, ponieważ jego głównym przesłaniem jest zbliżenie tych dwóch wydawałoby się odrębnych światów.
Czas trwania: 24min. / 2024Opis (streszczenie): Program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej rozmowy. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna, choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności. Dominik przez wiele lat zmagał się z chorobą alkoholową. W szczerej rozmowie wróci do wydarzeń sprzed lat i opowie Annie Dymnej o tym, jak trudno było mu w dzieciństwie. Wyjaśni jak wpłynęło na jego życie to, że jest DDA - czyli dorosłym dzieckiem alkoholika. Ale, co najważniejsze, podzieli się z widzami także historią, która sprawiła, że od 6 lat jest trzeźwy, jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch małych dziewczynek.
Czas trwania: 24min. / 2024Opis (streszczenie): Program przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej rozmowy. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności.Tym razem niezwykły odcinek, bo na kanapie zasiądzie gość związany z programem od wielu lat. Bohater to Krzysztof, operator obrazu, mistrz oświetlenia, który od dawna jest w ekipie realizatorów programu "Anna Dymna - Spotkajmy się". Zdecydował się opowiedzieć swoją niezwykłą historię. Niedługo po 50. urodzinach jego życie zmieniła diagnoza - ostra białaczka szpikowa. Opowie Annie Dymnej o czasie kompletnej samotności w izolatce, o wyczekiwaniu na przeszczep szpiku, o tym jak ratowało go wtedy to, co kocha najbardziej - robienie filmu dokumentalnego, w tym wypadku wyjątkowego, bo dotyczącego swojej choroby i codziennych z nią zmagań.
Czas trwania: 24min. / 2024Opis (streszczenie): Program kierowany jest zarówno do osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych, ponieważ jego głównym przesłaniem jest zbliżenie tych dwóch wydawałoby się odrębnych światów. Tym razem goście Anny Dymnej to młode małżeństwo, Klementyna i Krzysztof. Roześmiani, radośni, z pozoru nic nie wskazuje na to, że 7 lat temu stoczyli dramatyczną walkę o życie. Klementyna zmagała się z kłębuszkowym zapaleniem nerek, które powodowało coraz słabszą wydajność tych organów. Ciąża bliźniacza spowodowała drastyczne pogorszenie stanu zdrowia. Dzięki wsparciu lekarzy udało jej się donosić ciążę do 7 miesiąca. Ze względu na dobro dzieci lekarze zdecydowali o wcześniejszym porodzie. Synek i córeczka spędzili kilka tygodni w inkubatorach, życie pani Klementyny było zagrożone. Małżonkowie opowiedzą o swoim trudnym doświadczeniu, o przeszczepie nerki oraz o tym jak wielką siłę ma miłość.
Czas trwania: 23min. / 2024Opis (streszczenie): Anna Dymna Spotkajmy się to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej rozmowy. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności. Gościem Anny Dymnej jest pani Renata, z zawodu urzędniczka, z wykształcenia filozof. Jej praca magisterska opowiadała o filozofii cierpienia, bo od najmłodszych lat o cierpieniu i bólu wie wszystko. W wieku 4 lat ujawniła się u niej wrodzona łamliwość kości o podłożu genetycznym. Choroba zaatakowała kręgosłup i kończyny dolne, praktycznie całą młodość spędziła w szpitalach. Ale nie przeszkodziło jej to w realizacji marzeń o rodzinie. Zaraz po studiach wyszła za mąż i jest szczęśliwą matką dwojga dzieci. Julia, tegoroczna maturzystka, towarzyszyła mamie w czasie rozmowy.
Czas trwania: 24min. / 2024Opis (streszczenie): Anna Dymna Spotkajmy się to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Pani Łucja przez wiele lat zmagała się z wrodzoną marskością dróg żółciowych. Ta choroba o podłożu autoimmunologicznym dała o sobie znać, gdy była szczęśliwą żoną i mamą małego chłopca. Czuła się fatalnie, musiała zrezygnować z ukochanej pracy w szkole. Walczyła jednak o zdrowie dla ukochanego męża i synka. Szczęśliwie medycyna zrobiła ogromne postępy i kilkanaście lat temu podjęto decyzję o tym, że trzeba przeszczepić jej wątrobę w miejsce tej zniszczonej. Choroba minęła, lecz pacjentka wciąż zmaga się z jej następstwami. Ma szczęście, bo w tej walce wspiera ją niezwykły lekarz, prof. Krzysztof Mucha, nefrolog, internista, transplantolog, który opiekuje się pacjentami po przeszczepach, a dziś towarzyszy w studiu pani Łucji.
Czas trwania: 23min. / 2024Opis (streszczenie): Program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Pani Daria opowiada Annie Dymnej o swoim życiu naznaczonym walką z zanikiem mięśni. Mimo ograniczonej sprawności ruchowej nie pozwoliła na to, by choroba odebrała jej marzenia. Zdobyła wykształcenie, przyjaciół. Spełniła także swoje marzenie o założeniu rodziny, jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci i żoną Dominika, który towarzyszy jej w studiu.
Czas trwania: 24min. / 2024Opis (streszczenie): Program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć. Małgorzata Ścisłowska jest nauczycielką plastyki w szkole podstawowej. W marcu 2020 roku trafiła do szpitala, bo ból nogi, jaki dokuczał jej od kilku lat, stał się nie do zniesienia. W ogarniętym covidową paniką szpitalu otrzymała dramatyczną diagnozę - mięsak tkanek miękkich z przerzutami do płuc. Jak wyglądały jej zmagania z chorobą onkologiczną w dobie pandemii? O tym właśnie Małgorzata, wspierana przez męża, opowie Annie Dymnej.
Czas trwania: 25min. / 2022Anna Dymna - spotkajmy się można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP2 HD, TVP Polonia, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: