W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Benefis
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Benefis miała miejsce:
Opis (streszczenie): Widowisko artystyczne poświęcone Janowi Kantemu Pawluśkiewiczowi - artyście, kompozytorowi, malarzowi.
Czas trwania: 44min. / 1995Opis (streszczenie): Kolejny benefis w Teatrze Stu. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze znakomitym kompozytorem, którego utwory złączyły się na zawsze z polską estradą. Włodzimierz Korcz ukończył Łódzką Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Komponowaniem zajmował się już od czasów studiów. Do pierwszych jego sukcesów należały nagrody na łódzkich giełdach piosenkarskich. Jaki jest Włodzimierz Korcz, dla kogo pisze, jacy artyści go fascynuj, czy komponowanie to trudna sztuka - tego wszystkiego widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się podczas koncertu, który jak zwykle w Teatrze STU poprowadzie Krzysztof Jasiński.
Czas trwania: 52min. / 2004Opis (streszczenie): Benefis Wojciecha Kilara, pianisty i jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów. Autor kompozycji wykonywanych przez najsłynniejsze światowe orkiestry, m.in. z Filadeflii, Cleveland i Nowego Jorku, laureat wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej - współpracował z wielkimi reżyserami, m.in. Romanem Polańskim, Francisem Fordem Coppolą, Kazimierzem Kutzem, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim i Krzysztofem Zanussim. Skomponował muzykę do ponad stu filmów. Do najsłynniejszych dzieł w dorobku mistrza należą m.in. "Symfonia na smyczki", "Riff 62", "Preludium i kolęda", "Orawa", "Exodus", "Angelus" i poemat symfoniczny "Krzesany". W krakowskim Teatrze Stu siedemdziesięcioletni beneficjent świętował w gronie przyjaciół, współpracowników i bliskich. W okolicznościowym programie artystycznym specjalnie dla niegowystąpili m.in. Anna Maria Jopek w piosence "Szepty i łzy" z filmu "Portret damy" Jane Campion, Gustaw Holoubek z ulubionymi wierszami jubilata oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk we fragmencie "Orawy". Uroczysty wieczór zakończyły wariacje muzyczne na temat "100 lat w stylu Kilara". Program prowadził Krzysztof Jasiński.
Czas trwania: 53min. / 2002Opis (streszczenie): Magiczny wieczór w Teatrze Stu w Krakowie, czyli benefis Hanny Banaszak. W programie przeboje w wykonaniu beneficjentki oraz oryginalne życzenia muzyczne, specjalnie na ten dzień przygotowane przez jej gości.
Czas trwania: 45min. / 1999Opis (streszczenie): Zapraszamy na Benefis znakomitego kompozytora i pianisty, niezapomnianego Czesia z "Kabareciku" Olgi Lipińskiej, kapitana drużyny białego fortepianu z programu "Śpiewające fortepiany" - Czesława Majewskiego. W programie popularne, nagrodzone przeboje Czesława Majewskiego w znanych i premierowych wykonaniach. Na widowni i scenie Teatru STU - przyjaciele, rodzina i wielbiciele mistrza między innymi Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Jerzy Derfel, Janusz Tylman, Bohdan Łazuka, Alicja Majewska, Halina Kunicka. Wieczór poprowadzi Krzysztof Jasiński.
Czas trwania: 29min. / 2004Opis (streszczenie): 15 kwietnia Benefisem z Teatru Stu w Krakowie Dwójka uczci znakomitego reżysera (m.in. "Po sezonie"-2005, "Złoto Dezerterów", "Siedlisko", "C.K. Dezerterzy", "Królowa Bona", "Zaklęte rewiry", "Zazdrość i medycyna", "Ja gorę!"), autora scenariuszy ( "Złoto Dezerterów", "C.K. Dezerterzy", "Zazdrość i medycyna"), wielokrotnie nagradzanego za swoją twórczość -Janusza Majewskiego.W programie udział wezmą znakomici goście, artyści, przyjaciele, znajomi, którzy towarzyszyli Beneficjentowi w najważniejszych momentach życia. Będą to między innymi : Marian Opania, Ewa Wiśniewska, Marek Kondrat, Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Leon Niemczyk , Małgorzata Socha, Zbigniew Buczkowski.Nie zabraknie wspomnień o ukochanym Lwowie (miejsce urodzenia twórcy), czy Mazurach, anegdot z planów filmowych i niespodzianek (laudacji przyjaciół).Wieczór poprowadzi tradycyjnie Krzysztof Jasiński.
Czas trwania: 50min. / 2003Opis (streszczenie): Benefis Daniela Olbrychskiego, megagwiazdy polskiego kina, aktora znanego z wielu niezapomnianych kreacji, m. in. w "Ziemi obiecanej", "Popiołach", "Panu Wołodyjowskim", "Potopie", "Ogniem i mieczem", "Pannach z Wilka", "Panu Tadeuszu", "Przedwiośniu" czy "Wiedźminie". Wszystkich kreacji było blisko 120 w produkcjach polskich i zagranicznych u światowej sławy reżyserów - Wajdy, Zanussiego, Leloucha, Schl"ndorffa, Kaufmana, Michałkowa. W krakowskim Teatrze STU artysta świętuje jubileusz 40 - lecia pracy zawodowej. Gośćmi beneficjenta byli Adam Hanuszkiewicz, Marek Grechuta, Vadim Brodski, Maryla Rodowicz, Bohdan Łazuka, Krystyna Zachwatowicz, Janusz Olejniczak, Beata Rybotycka i wiele innych znakomitości. Na program uroczystego koncertu złożyły się występy - upominki zaprzyjaźnionych artystów, wspomnienia i anegdoty z życia jubilata oraz jego własne popisy sceniczne. Koncert prowadzi Krzysztof Jasiński. Przełomowym momentem w życiu Daniela Olbrychskiego, adepta PWST w Warszawie, było spotkanie z Andrzejem Wajdą. Reżyser powierzył młodemu wówczas aktorowi rolę Rafała Olbromskiego w"Popiołach", zrealizowanej z dużym rozmachem ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego. Kreacja ta otworzyła mu drogę do sławy. Zaczął coraz częściej się pojawiać w filmach u boku znanych i cenionych aktorów, m. in. Zbigniewa Cybulskiego czy Kaliny Jędrusik. Jednak największą popularność zyskał dzięki kolejnym rolom w filmach Andrzeja Wajdy, m. in. w"Krajobrazie po bitwie","Weselu" czy już wspomnianych - nominowanych do Oscara -"Ziemi obiecanej"i"Pannach z Wilka". Produkcje te stały się dla Daniela Olbrychskiego przepustką do światowego kina, zaowocowały współpracą m. in. z Volkerem Schl"ndorffem w "Blaszanym bębenku" i Nikitą Michałkowem w "Cyruliku syberyjskim". Za swoje role otrzymał wiele prestiżowych nagród, m. in. Nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego, Legię Honorową, własną gwiazdę w Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Znalazł się w pierwszej dziesiątce plebiscytu "Polityki" na najpopularniejszego polskiego aktora XX wieku. Oprócz kreacji filmowych ma na swoim koncie role teatralne, m. in. Hamleta, Otella, Cześnika.
Czas trwania: 50min. / 2002Opis (streszczenie): Benefis Jacka Cygana, człowieka - instytucji, menedżera, animatora, konferansjera, ale przede wszystkim i najchętniej - autora tekstów. Pisze piosenki dla najpopularniejszych polskich wykonawców, m.in. - Ewy Bem, Krystyny Prońko, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Jurksztowicz, Elżbiety Adamiak, Majki Jeżowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Edyty Geppert, Ireny Santor, Edyty Górniak, a także Ryszarda Rynkowskiego, Seweryna Krajewskiego i Stanisława Sojki. Spod jego pióra wyszły takie przeboje, jak "Dotyk", "Życie jest nowelą", "Łatwopalni", "Za młodzi, za starzy", "Diamentowy kolczyk", "Black and White", "Czas nas uczy pogody" czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". O powstaniu tych i innych piosenek beneficjent opowie podczas poświęconego mu wieczoru. Niektóre napisał w jedną noc, a potem przez lata śpiewano je na polskich estradach. W krakowskim Teatrze Stu w gronie przyjaciół, bliskich i współpracowników artysta z zamiłowania, cybernetyk z zawodu świętuje swój jubileusz. Gospodarzem programu jest Krzysztof Jasiński. Początki kariery Jacka Cygana w branży muzycznej sięgają połowy lat 70. Zanim został popularnym "tekściarzem" w czasie studiów na politechnice śpiewał w grupie Nasza Basia Kochana. Zespół uczestniczył w przeglądach i festiwalach studneckich, odnosząc znaczące sukcesy. Wygrali m.in. Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i telewizyjny konkurs "Przed Opolem". Najbardziej znane, wylansowane przez nich piosenki to "Samba sikoreczka" i "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Stopniowo tekstami Jacka Cygana zaczęli interesować się popularni wokaliści. Najpierw byli to artyści związani z kabaretem i muzyką jazzową, a później piosenkarze komercyjni. Nawiązał współpracę z cenionymi kompozytorami, m.in. Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Korczem i Sewerynem Krajewskim. Autor tekstów pozostaje w cieniu gwiazd estrady, które wykonują jego utwory. Pomimo to nazwisko Jacka Cygana jest znane, choć nie każdy zapewne wie, że napisał piosenkę "Jaka róża taki cierń", oraz nagrodzony w konkursie Eurowizji przebój "To nie ja".
Czas trwania: 46min. / 2002Opis (streszczenie): W krakowskim Teatrze STU odbył się benefis jednego z najbardziej warszawskich aktorów, ulubieńca publiczności - Zbigniewa Buczkowskiego. Aktor ma w swoim dorobku ponad 300 filmów i seriali, z których najbardziejznane to: "Dziewczyny do wzięcia", "Przepraszam, czy tu biją?", "Matka Królów", "Vabank II", "Kronika wypadków miłosnych", "Ajlawju", "Dom", czy "Alternatywy 4". Na benefis przybyli przyjaciele artysty, z którymi spotyka się on od lat przy okazji przedsięwzięć artystycznych i w życiu prywatnym. Byli wśród nich: Bohdan Łazuka, Joanna Bartel, Joanna Kurowska, Majka Jeżowska, Paweł Wawrzecki, Andrzej Mleczko, Janusz Kondratiuk,Krzysztof Jaroszyński, Andrzej Mularczyk, Michał Wiśniewski, Michał Fajbusiewicz. Z Januszem Kondratiukiem jubilat sięgnął wspomnieniami do czasów swego debiutu ekranowego w "Dziewczynach do wzięcia" w 1972 r., z Michałem Wiśniewskim - opowiedział o ich wspólnej pracy w 2004 r. przy filmie "Lawstorant". Zbigniew Buczkowski zdradził też widzom niektóre ze swoich marzeń i wyjawił prywatne upodobania. Wieczór poprowadził Krzysztof Jasiński.
Czas trwania: 50min. / 2004Opis (streszczenie): Benefisem z Teatru Stu w Krakowie Dwójka uczci tym razem Janusza Majewskiego - znakomitego reżysera (m.in. "Po sezonie" - 2005, "Złoto dezerterów", "Siedlisko", "C.K...
Czas trwania: 49min. / Polska / 2003Opis (streszczenie): Benefis Daniela Olbrychskiego, aktora znanego z wielu niezapomnianych kreacji, m. in. w "Ziemi obiecanej", "Popiołach", "Panu Wołodyjowskim", "Potopie", "Ogniem i mieczem", "Pannach z Wilka", "Panu Tadeuszu", "Przedwiośniu" czy "Wiedźminie".
Czas trwania: 50min. / Polska / 2002Opis (streszczenie): Jacek Cygan, menedżer, konferansjer, autor tekstów. Pisał dla: Ewy Bem, Krystyny Prońko, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Jurksztowicz, Elżbiety Adamiak, Zdzisławy Sośnickiej. Przyjaciele zaproszeni do Teatru Stu wykonali jego przeboje.
Czas trwania: 46min. / Polska / 2002Benefis można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Kultura
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: