W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Benefis Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka w Teatrze STU
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Benefis Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka w Teatrze STU miała miejsce:
Opis (streszczenie): Benefis znakomitej pary gości, wybitnej aktorki i pedagog Jadwigi Barańskiej i jej męża wybitnego polskiego reżysera Jerzego Antczaka
Czas trwania: 45min. / 1999Opis (streszczenie): Benefis artystycznej pary małżeńskiej: Jadwigi Barańskiej - niezapomnianej Barbary Niechcicowej z "Nocy i dni" i nieskazitelnie pięknej hrabiny Cosel, oraz Jerzego Antczaka - znakomitego reżysera teatralnego i filmowego, zarejestrowany 13 września 1999 roku w Teatrze STU w Krakowie. Gośćmi jubilatów podczas uroczystego koncertu byli m. in.: Karol Strasburger, Kapela Staśka Wielanka, Janusz Olejniczak, Ewa Dałkowska, Tomasz Miernowski, Danuta Rinn, Anna Radwan, Halina Kunicka, Magdalena Zawadzka, Jerzy Kamas, Grupa Rafała Kmity, Kabaret pod Wyrwigroszem, Monika Luft, Lucjan Kydryński, Alicja Jachiewicz, Stefan Schmidt, Janina Traczyk, Rafał Dziwisz, Arkadiusz Lipnicki. Nazwiska Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka, będących od ponad 40 lat małżeństwem, znają w Polsce niemal wszyscy. Rzadko zdarza się, by aktor tak bardzo był utożsamiany z odtwarzaną przez siebie postacią, jak stało się to w przypadku Jadwigi Barańskiej i zagranej przez nią Barbary Niechcicowej z "Nocy i dni". Choć artystka ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych, ta jedna kreacja zdominowała jej wizerunek. Część publiczności może nawet nie pamięta nazwiska aktorki, za to większości automatycznie kojarzy jej twarz z bohaterką filmowej adaptacji powieści Marii Dąbrowskiej. Jerzy Antczak rozpoczynał karierę artystyczną od aktorstwa, w latach 60. zajął się reżyserią, realizował głównie przedstawienia Teatru Telewizji, kręcił filmy. Tak się jednak złożyło, że największym powodzeniem i uznaniem cieszyły się przedsięwzięcia, w których jedną z głównych ról powierzał żonie, by wspomnieć tutaj tylko "Hrabinę Cosel" czy nominowane do Oskara za 1976 rok "Noce i dnie", będące jednym z najsłynniejszych dokonań polskiej kinematografii. Ponad 30 lat temu małżonkowie zamieszkali w Stanach Zjednoczonych. Początkowo Jerzy Antczak piastował funkcję attache kulturalnego, gdy wprowadzono stan wojenny, postanowili nie wracać do kraju. Pierwsze lata były trudne. Jerzy Antczak pisywał teksty do reklamówek, robił korekty scenariuszy. Autentyczny talent, doświadczenie i umiejętność przekazywania swojej wiedzy innym sprawiły, że został wykładowcą reżyserii w prestiżowej szkole filmowej w Los Angeles. Jadwiga Barańska zrezygnowała z wykonywania zawodu. Odeszła u szczytu sławy i w pełni aktorskich możliwości. Zajęła się rodziną i domem, zdobyła także nowe kwalifikacje na kursach scenopisarstwa. W 1994 roku Jerzy Antczak zrealizował dla TVP ekranizację "Damy kameliowej" na motywach powieści Aleksandra Dumasa, według scenariusza Jadwigi Barańskiej. Często przyjeżdżają do kraju, głównie, by urzeczywistniać kolejne wspólne przedsięwzięcie artystyczne.
Czas trwania: 51min. / 1999Opis (streszczenie): II cz. benefisu Jadwigi Barańskiej i jej męża Jerzego Antczaka. Gośćmi byli m.in.: Karol Strasburger, Kapela Staśka Wielanka, Janusz Olejniczak, Ewa Dałkowska, Jerzy Kamas, Danuta Rinn, Halina Kunicka, Magdalena Zawadzka, Lucjan Kydryński.
Czas trwania: 45min. / Polska / 1999Opis (streszczenie): Benefis artystycznej pary małżeńskiej: Jadwigi Barańskiej - pamiętnej Barbary Niechcicowej z "Nocy i dni" i pięknej hrabiny Cosel oraz Jerzego Antczaka - reż. teatralnego i filmowego, zarejestrowany 13 IX 1999 r. w Teatrze STU w Krakowie.
Czas trwania: 50min. / Polska / 1999Benefis Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka w Teatrze STU można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Kultura
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):