Cybulski - ostatnia podróż godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Cybulski - ostatnia podróż w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Cybulski - ostatnia podróż

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Cybulski - ostatnia podróż. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Cybulski - ostatnia podróż w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Cybulski - ostatnia podróż.

Poprzednie emisje Cybulski - ostatnia podróż w telewizji

Emisja Cybulski - ostatnia podróż miała miejsce:

2024-11-27 03:00 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): 8 stycznia przypada rocznica tragicznej śmierci Zbigniewa Cybuskiego (zmarł 8 stycznia 1967 r.), przez wielu uważanego za największego aktora powojennej Polski, legendy polskiego kina. Podziwiany przez młodzież, w skórzanej kurtce i okularach, idol lat 60. stał się symbolem swojego pokolenia, nieprzeciętną indywidualnością, niestarzejącym się mitem. Urodził się 3 listopada 1927 roku. Dzieciństwo spędził na warszawskim Żoliborzu, gdzie rozpoczęła się również jego przygoda z aktorstwem - jako mały chłopiec grywał role paziów i diabłów w dziecięcym teatrzyku. Wojna położyła kres tym zabawom. Rodzice Zbyszka zostali aresztowani, a on wraz z bratem Antkiem musiał zarabiać na życie - szyli rękawiczki, sprzedawali gazety, zbierali kwiaty z śmietników, by je potem - "odświeżone" - sprzedawać. W dniu zakończenia wojny miał dziewiętnaście lat. Był prawdziwym "młodym gniewnym", który chciał naprawiać świat. I taką postawę zachował do końca. Ukształtowane wówczas rysy osobowości zadecydowały o późniejszym charakterze jego kariery artystycznej. Jego pierwszy powojenny i poważny kontakt z teatrem przypadł na rok 1947. Zakochany maturzysta (gimnazjum im. Jana Śniadeckiego) aktywnie działał w krakowskim Kole Żywego Słowa prowadzonym przez Marię Rokoszową. Jako dwudziestoletni chłopak z pasją recytował Mickiewicza czy Puszkina. Publiczność zawsze przyjmowała go entuzjastycznie, postanowił więc zostać aktorem. Zdał egzaminy na wydział aktorski krakowskiej PWST. W szkole zdarzały mu się zarówno wzloty jak i upadki, każde niepowodzenie bardzo poważnie przeżywał. Po skończeniu studiów wraz z grupą przyjaciół wyjechał na Wybrzeże, by w 1964 roku wraz z Bogumiłem Kobielą założyć tam, legendarny dziś, teatrzyk "Bim - Bom". Ich spektakle miały w sobie coś z magii, młodzi zapaleńcy wraz z "Bim - Bomem" odwiedzili Moskwę, Paryż, Amsterdam... Wtedy również zaczęła się wielka kariera filmowa Zbyszka. Rola Maćka Chełmickiego w "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy przyniosła mu światową sławę. A on właściwie nie musiał "grać" w tym filmie. Był sobą. Na plan filmowy zawsze wpadał jak burza, bez charakteryzacji czy zmiany kostiumu po prostu robił swoje i... już go nie było. Nigdy nie lubił udawać kogoś, kim nie był. Dlatego wybierał bliskie sobie role, "życiowe" - grywał bohaterów rozdwojonych, pełnych kompleksów idealistów ("Nocny pociąg", "Do widzenia, do jutra", "Rozstanie", "Salto", "Rękopis znaleziony w Saragossie"). Od czasów "Popiołu i diamentu" spełniał się jako bohater młodzieży polskiej, stał się krajowym Jamesem Deanem. Przyjaciele mówią, że ciągle gonił życie. Jak wtedy, kiedy usiłował wskoczyć do pociągu relacji Wrocław - Warszawa. Wpadł pomiędzy stopnie wagonu a peron, potem pod koła... "Ostatnia podróż" to przypowieść o przeznaczeniu, o nieuchronności losu, życiu będącym podróżą i ucieczką. W rozgrywającym się na Dworcu Głównym we Wrocławiu widowisku biorą udział przyjaciele Zbyszka oraz jego syn, Maciej.

Czas trwania: 50min. / 1997 / widowisko
2024-08-31 01:45 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument
Reklama
2024-06-11 19:00 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument
2024-01-10 00:45 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Historia
2023-12-08 00:55 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument
2023-11-03 16:15 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Historia
2023-11-03 00:15 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Historia
2023-08-24 00:45 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument
2023-05-15 02:15 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument
2022-11-03 11:40 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): 8 stycznia 2007 r. przypadła 40.rocznica tragicznej śmierci Zbigniewa Cybuskiego, największego aktora powojennej Polski, legendy polskiego kina. Podziwiany przez młodzież, idol lat 60. stał się symbolem swojego pokolenia.

Czas trwania: 50min. / Polska / 1997 / widowisko
2021-07-19 02:10 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): 8 stycznia 2007 r. przypadła 40.rocznica tragicznej śmierci Zbigniewa Cybuskiego, największego aktora powojennej Polski, legendy polskiego kina. Podziwiany przez młodzież, w skórzanej kurtce i okularach, idol lat 60. stał się symbolem swojego pokolenia.

2021-07-15 22:45 Cybulski - ostatnia podróż Logo TVP Dokument

Cybulski - ostatnia podróż gdzie obejrzeć?

Cybulski - ostatnia podróż można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Dokument, TVP Historia

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry