Reklama

DeFacto godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje DeFacto

+ Obserwuj

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja DeFacto będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 2020-01-23
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 9/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Jak wyglądają przepisy drogowe w różnych krajach świata - Czym najlepiej karmić psy i koty - Jak powstają gry komputerowe

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-24
05:45 Defacto 7 - Flesz, odc. 13/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy.

/ Polska / program
Reklama
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 10/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Jak będą wyglądały parkingi przyszłości - Co potrafią drony - Jak wyglądają różne formy związków damsko-męskich na świecie

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-25
05:25 Defacto 7 - Flesz, odc. 14/17 Logo TTV
Polska / program
06:55 Defacto, sez. 8, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Jak szkolą się specjaliści badające miejsca przestępstw i czy ich praca rzeczywiście wygląda tak, jak w filmach? W jaki sposób lekarze operują dziś zastawki serca? I dlaczego po wypiciu pewnej ilości alkoholu człowiek cierpi na „syndrom dnia poprzedniego”? A co właściwie dzieje się z naszym ciałem, kiedy szczerze i radośni się śmiejemy? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w jedenastym odcinku DeFacto.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 8, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W dwunastym odcinku DeFacto opowiemy, jak powstają profesjonalne zdjęcia gwiazd i jak ogromny sztab ludzi pracuje nad każdym z nich. Sprawdzimy także, co dzieje się z ciałem biegacza podczas maratonu i jak długo można dochodzić do siebie po takim biegu. Oprócz tego zbadamy jak prawidłowo myć ręce, a na koniec odpowiemy na pytanie, dlaczego papugi nas papugują.

/ Polska / program
11:45 Defacto, sez. 7, odc. 7/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego właściwie się starzejemy? Tą zagadkę rozwiążemy już w siódmym odcinku DeFacto. Z pomocą naukowców przyjrzymy się procesowi starzenia i podpowiemy, jak nieco go spowolnić. Mało tego! Opowiemy Wam też o blaskach i cieniach życia koronowanych głów oraz o… chlebie.

/ Polska / program
12:10 Defacto 6 - Flesz, odc. 3/12 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-01-26
05:25 Defacto 7 - Flesz, odc. 15/17 Logo TTV
Polska / program
Reklama
05:40 Defacto 7 - Flesz, odc. 16/17 Logo TTV
Polska / program
10:05 Defacto, sez. 8, odc. 11/15 Logo TTV
Polska / program
20:00 Defacto, sez. 7, odc. 8/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Ile wart jest czas? Czy da się wyliczyć jego cenę? Sprawdzimy to dla Was w ósmym odcinku DeFacto. Oprócz tego zobaczycie nietypowy pojedynek: krewetka kontra kurczak, a także zobaczycie historię makijażu, czyli jak przez wieki kobiety ryzykowały zdrowie i życie, aby wyglądać powabnie i młodo.

/ Polska / program
20:30 Defacto, sez. 9, odc. 10/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku Defacto pokażemy pracowity jak Polak, sprawdzimy ile pracuje każdy z nas i czym to może grozić, pokażemy tańsze i niecodzienne alternatywy dla tradycyjnego domu, obalimy mity na temat zawału serca i wybierzemy się w niezwykłą podróż do świata zwierząt i robotów.

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-27
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 11/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - W jaki sposób chronić się przed smogiem - Bizony - jak wygląda hodowla w Polsce - Skąd się biorą książki i jak się je drukuje

/ Polska / program
23:45 Defacto, sez. 9, odc. 10/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-01-28
00:10 Defacto, sez. 8, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Trzeci odcinek tego sezonu DeFacto pełen będzie ciekawostek i nieoczywistych informacji. Odkryjemy w nim tajemnicę geniuszu Einsteina, wybierzemy się w podróż do największej jaskini świata, porozmawiamy o seksoholizmie i poradzimy, co zrobić by obronić się przed kleszczami.

/ Polska / program
03:35 DeFacto - Flesz, odc. 3/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Odcinek 3: - Inteligencja świń - Długowieczność – starszy pan kontra młody chłopak - Jak powstają perfumy? - Jak działa rezonans magnetyczny?

/ Polska / program
03:50 DeFacto, sez. 3, odc. 3/26 Logo TTV

Opis (streszczenie): Uwaga wszyscy ciekawi świata! DE FACTO powraca premierowo na antenę TTV trzy razy w tygodniu. Jak zawsze będzie wprowadzać widza w świat nurtujących pytań i zagadek oraz jeszcze ciekawszych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną też testy i eksperymenty. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. A to dopiero początek... W trzecim odcinku odkryjemy prawdziwe oblicze raków, zobaczymy, jak produkuje się krasnale ogrodowe i rajstopy, dowiemy się, co kryje w sobie woda i jak nie dać się nabić w butelkę.

/ Polska / program
Reklama
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 12/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Na czym polegają skoki dream jump - Jak powstają znaki drogowe - Jakie rzeczy znane z filmów science-fiction stały się rzeczywistością

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-29
00:45 Defacto, sez. 6, odc. 4/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W tym odcinku DeFacto czeka Was mnóstwo ciekawostek. Pokażemy Wam kulisy bogactwa najpotężniejszego polityka świata Donalda Trumpa i jego dzieci. Ale to dopiero początek atrakcji! Zabierzemy Was też pod ziemię i pokażemy, jak powstawał najdłuższy tunel kolejowy świata pod szwajcarskimi Alpami, którego budowa trwała aż... Nie, nie zdradzimy ile - tego dowiecie się z odcinka. A kiedy już nasza podróż pod górami dobiegnie końca, rozpoczniemy akcję ratunkową - czyli nauczymy Was, jak możecie uratować komuś życie. Oczywiście pokażemy też garść nowinek z różnych stron świata czyli DeFacto NEWS.

/ Polska / program
01:15 Defacto, sez. 6, odc. 5/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. Czy marzyliście kiedyś o... nieśmiertelności? Tak? To koniecznie musicie obejrzeć ten odcinek DeFacto. A jeżeli nie - tym bardziej powinniście go obejrzeć, opowiemy bowiem o hibernacji, a nasza reporterka porozmawia z szefem jednej z największych firm, zajmujących się zamrażaniem ludzi. Jakby tego było mało, zabierzemy Was w podróż do świata przyrody i odkryjemy prawdziwą naturę... karaluchów. Zobaczycie, że te owady wcale nie są takie straszne. A na koniec oderwiemy się od ziemi - i to dosłownie - aby odkryć tajemnice latającego kolosa, czyli Airbusa A380. Nie zabraknie też ciekawostek z różnych krajów, czyli DeFacto NEWS .

/ Polska / program
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 13/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Czy można odzyskać złoto ze zużytego sprzętu AGD - Jaka jest prawdziwa natura sów - Prawidłowe czyszczenie zębów - jak to robić

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-30
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 14/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Przeszczep twarzy w USA - Co mówi o nas uścisk dłoni - Fabryka sushi od kulis

/ Polska / program
Program TV na 2020-01-31
05:45 Defacto 7 - Flesz, odc. 17 Logo TTV
Polska / program
17:30 DeFacto 4 - Flesz, odc. 15/16 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: - Jak groźne są roztocza kurzu domowego - Czy talent dzieci jest zapisany w genach - Co najlepiej jeść na śniadanie

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-01
06:55 Defacto, sez. 8, odc. 13/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Każdy z nas był kiedyś mały, lecz niewiele pamiętamy z okresu niemowlęctwa. W trzynastym odcinku DeFacto opowiemy, jak odbiera świat taki mały człowiek, zbadamy też jak ludzkie ciało reaguje na zimno oraz jak nowoczesna medycyna pozwala odzyskać słuch. Na koniec zaś przeniesiemy się do świata luksusu, wielkich pieniędzy i pięknych zapachów – czyli do świata perfum.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 8, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Kuchnia to serce każdego domu i zazwyczaj kojarzy się z czystością. No właśnie – ale czy na pewno tak jest? W czternastym odcinku DeFacto sprawdzimy, ile bakterii kryje się naszych kuchniach i zbadamy co tak naprawdę wiemy o.… winie. Ale to nie wszystko! Pokażemy też, jak nowoczesna medycyna pomaga kobietom, które w czasie ciąży muszą walczyć z nowotworem oraz jak druk 3D zmienia świat dokoła nas.

/ Polska / program
Reklama
11:45 Defacto, sez. 7, odc. 8/10 Logo TTV
Polska / program
12:10 Defacto, sez. 10, odc. 4/13 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-02
10:05 Defacto, sez. 8, odc. 13/15 Logo TTV
Polska / program
20:00 Defacto, sez. 7, odc. 9/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Piasek kojarzy się niektórym jedynie z plażą i piaskownicą. Tymczasem, jak się okazuje, surowiec tez znaleźć można dosłownie wszędzie. Nie wierzycie? No to obejrzyjcie koniecznie dziewiąty odcinek DeFacto. Opowiemy także o swojskich i dobrze wszystkim znanych ziemniakach i sprawdzimy, jak powstają okulary.

/ Polska / program
20:30 Defacto, sez. 9, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Przeszczepy twarzy, serca, nerek… Dzisiejsza chirurgia potrafi naprawdę wiele. W jedenastym odcinku opowiemy o nieznanej historii tej dziedziny, przyjrzymy się z bliska różom, wyjaśnimy na czym polega bruksizm, a na koniec opowiemy o najniebezpieczniejszych kontuzjach czyhających na wszystkich miłośników sportu.

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-03
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Smak-jak go odczuwamy -Samochód elektryczny -Praca w stacji meterologicznej -Kulisy Teatru Wielkiego

/ Polska / program
23:45 Defacto, sez. 9, odc. 11/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-04
00:10 Defacto, sez. 8, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Czy w XXI wieku istnieją prawdziwi piraci? Czy można wyobrazić sobie cyrk bez zwierząt? W jaki sposób ściana wspinaczkowa może pomagać dzieciom z zespołem Downa? Jak właściwie powstało USG i co można zbadać za jego pomocą? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w czwartym odcinku nowego sezonu DeFacto.

/ Polska / program
03:35 DeFacto - Flesz, odc. 4/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): ODCINEK 4: 1.Jak powstaje miód 2. Jak działa pralnia chemiczna 3. Do czego wykorzystywane są małze przy produkcji piwa 4. Komu słuzy postarzanie

/ Polska / program
03:50 DeFacto, sez. 3, odc. 4/26 Logo TTV

Opis (streszczenie): Uwaga wszyscy ciekawi świata! DE FACTO powraca premierowo na antenę TTV trzy razy w tygodniu. Jak zawsze będzie wprowadzać widza w świat nurtujących pytań i zagadek oraz jeszcze ciekawszych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną też testy i eksperymenty. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. A to dopiero początek... Czwarty odcinek DeFacto pełen będzie zaskakujących ciekawostek. Odkryjemy, czy makaron naprawdę jest kaloryczny, jak niezwykłymi zwierzętami są... gołębie i na czym polega kite-surfing łączący ze sobą dwa żywioły: wodę i powietrze. Opowiemy też, jak produkuje się farby do wnętrz.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Photoshop -Hodowanie ludzkiej skóry w laboratorium -Nowoczesne biurowce co w sobie kryją -Transfuzja krwi u psów i kotów

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-05
00:45 Defacto, sez. 6, odc. 6/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W dzisiejszym odcinku DeFacto mamy dla was coś specjalnego! Odwiedzimy laboratorium kryminalistyczne, by sprawdzić jak od kulis wygląda praca policjantów szukających sprawców najcięższych przestępstw. To jednak nie koniec! Nasza reporterka Karolina Gilon przy pomocy znanej youtuberki Red Lipstick Monster zdradzi kilka trików urodowych, dzięki którym będziecie wyglądać pięknie bez wydawania fortuny na kosmetyki. Kiedy dziewczyny będą już śliczne i pachnące pokażemy coś specjalnie dla wszystkich przyszłych rodziców - czyli jak zbadać stan zdrowia swojego dziecka, zanim jeszcze przyjdzie ono na świat. Nie zabraknie także ciekawostek ze świata czyli DeFacto NEWS.

/ Polska / program
Reklama
01:15 Defacto, sez. 6, odc. 7/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia, jest chyba najczęściej jadanym słodyczem. Mowa oczywiście o czekoladzie. W tym odcinku sprawdzimy, co kryje w sobie słodka tabliczka. Ponadto poznamy tajemnice kobiecych i męskich piersi. Na koniec zaś sprawdzimy, czym jest egzoszkielet, czyli sztuczne ciało dla niepełnosprawnych. Jak w każdym odcinku na koniec zaprezentujemy ciekawostki ze świata czyli DeFacto NEWS.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Dzień z życia załogi na promie -Ludzki żoładek -E-papieros -Jak powstają skrzypce

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-06
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak działa cyklotron -Czym rózni się wzrok zwierzat od wzroku ludzi -Dom na wodzie -Na co uwazać-trucizny

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-07
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jakie tajemnice skrywa księżyc -Jak działa botox -Wirtualny stół anatomiczny -Jak działa na nas muzyka

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-08
06:55 Defacto, sez. 8, odc. 15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W piętnastym odcinku DeFacto policzymy, ile globalne ocieplenie może kosztować każdego z nas, opowiemy o psach ratujących ludzkie zdrowie i życie, a także odkryjemy niezwykły polski wynalazek, czyli sztuczne kości. Na koniec zaś odbędziemy podróż do świata Internetu i pokażemy jak groźne mogą być kupowane tam nielegalnie leki.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 9, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w europie. Łapanie oddechu może znacznie zredukować stress. Poznaj odpowiedzi jak tego dokonać prawidłowo, w pierwszym odcinku dziewiątej serii "DeFacto". W programie ponadto zobaczymy testy na zwierzętach, wybierzemy się w podróż niezwykłym bo największym statkiem i poznamy historie dzieci żołnierzy.

/ Polska / program
11:45 Defacto, sez. 7, odc. 9/10 Logo TTV
Polska / program
12:10 Defacto, sez. 10, odc. 5/13 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-09
10:05 Defacto, sez. 8, odc. 15 Logo TTV
Polska / program
20:00 Defacto, sez. 7, odc. 10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Bursztyn przez wieki uznawany był za kamień magiczny. A jak jest dziś? Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi na to pytanie, a Wy poznacie ją w dziesiątym odcinku DeFacto. To jednak nie wszystko, bo przyjrzymy się w nim także muchom oraz zbadamy, co potrafi ludzki język.

/ Polska / program
20:30 Defacto, sez. 9, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" Jan Pirowski opowie o stopach, krok po kroku, zabierze was na trasę najsłynniejszego wyścigu kolarskiego w kraju Tour de Pologne, podejrzy co się dzieje w polskich sypialniach by sprawdzić z jakimi problemami borykają się panowie, oraz na koniec pokaże jak wygląda świat oczami nastolatków. „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Gospodarzem programu jest Jan Pirowski - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-10
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Invitro -Sygnalizacja świetlna -Jakie sa koty -Jak działa na nas cisza

/ Polska / program
23:45 Defacto, sez. 9, odc. 12/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-11
00:10 Defacto, sez. 8, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W piątym odcinku DeFacto jak zwykle nie zabraknie nieoczywistych informacji i ciekawostek! I tak, odkryjemy przed Wami mroczny sekret... pożądania, zbadamy jaki hałas panuje w polskich szkołach oraz jakie ekstremalne sporty można uprawiać w mieście. A na koniec opowiemy o odwadze i determinacji współczesnych amazonek, czyli kobiet którym amputowano piersi.

/ Polska / program
03:35 DeFacto - Flesz, odc. 5/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Odcinek 5: 1. Co wspólnego ma niedźwiedź polarny z polarem 2. Egzoszkielet - komu i jak pomaga? 3. Jak rozpoznac kłamcę bez wykrywacza kłamstw 4. Co dzieje się z naszymi bagażami na lotnisku

/ Polska / program
03:50 DeFacto, sez. 3, odc. 5/26 Logo TTV

Opis (streszczenie): Uwaga wszyscy ciekawi świata! DE FACTO powraca premierowo na antenę TTV trzy razy w tygodniu. Jak zawsze będzie wprowadzać widza w świat nurtujących pytań i zagadek oraz jeszcze ciekawszych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną też testy i eksperymenty. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. A to dopiero początek... Co wspólnego mają ze sobą bieganie i... narkotyki? Jak właściwie działą food-trucki, czyli mobilne jadłodajnie? W jaki sposób produkuje się lakiery do paznokci i czym właściwie różni się kucyk od konia? Na te wszystkie pytania odpowie piąty odcinek DeFacto.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -DNA -Wyprzedaże -Jak powstają buty -Co kryją w sobie burze i błyskawice

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-12
00:45 Defacto, sez. 6, odc. 8/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. Kapusta, ogórki, ale też buraki, ćwikła, a nawet... ryby. Kisić, jak się okazuje, można wszystko. No dobrze, ale jak właściwie powstaje kiszonka i czym kiszenie różni się od kwaszenia? Tego wszystkiego dowiecie się z tego odcinka DeFacto. Z domowych spiżarni przeniesiemy się następnie za granicę, aby pokazać wam, jak działają i na czym polegają megatransporty i w jaki sposób polski konwój przewiózł ogromny ładunek pomiędzy Kłajpedą na Litwie a Grodnem na Białorusi. Kiedy zaś wielkie ciężarówki dotrą do celu, my dotrzemy do felietonu poświęconego... ludzkim odchodom i sprawdzimy, czy kał może coś powiedzieć o naszym zdrowiu.

/ Polska / program
01:15 Defacto, sez. 6, odc. 9/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W kolejnym odcinku zapoznamy się z prawdziwą naturą szczurów. Sprawdzimy, co kryje w sobie piwo i do czego można je stosować. Ponadto dowiemy się, jak trenują młodzi polscy skoczkowie.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 8/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Owady na stół -Tajemnica snu - Jak powstają emaliowane garnki -Sekrety rafy koralowej

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-13
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 9/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Mgła -Leworęczność -Nietoperze -Jak działa ludzka pamięć

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-14
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 10/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -GPS -Jak powstaje papier -Jak na nas wpływa stan zakochania -Zioła i ich lecznicza moc

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-15
06:55 Defacto, sez. 9, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" dowiemy się co to są patostreamy, najnowsza moda w sieci i na co mogą być narażone dzieci w Internecie, jak niezwykłe są nasze mięśnie i co zrobić, żeby były imponujące. Ponadto, zbadamy czy nawozy i pestycydy wpływają na nas i nasze jedzenie, a na koniec o niezwykłej adopcji, która odbywa się przed urodzeniem dziecka.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 9, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" odkryjemy sekrety serów: żółtego, białego, krowiego, owczego czy koziego, odwiedzimy niezwykłe polskie przedszkola i sprawdzimy jak wspierają rozwój dzieci, zobaczymy czy Wisła jest czysta i co może jej zagrażać oraz pokażemy losy człowieka, który przeszedł pionierską operację przeszczepu twarzy pięć lat temu.

/ Polska / program
11:05 Defacto, sez. 7, odc. 10 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-16
10:05 Defacto, sez. 9, odc. 2/15 Logo TTV
Polska / program
20:00 Defacto, sez. 8, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W pierwszym odcinku nowej serii, razem z prowadzącym Janem Pirowskim, odkryjemy jak myślą zwierzęta, przyjrzymy się pracy pilotów polskich F-16, opowiemy, jak szkodliwe i groźne mogą być sterydy, na koniec zaś zbadamy na czym polega bardzo rzadka choroba Pradera-Williego.

/ Polska / program
20:30 Defacto, sez. 9, odc. 13/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" uwaga ból, jak powstaje, czy może być pomocny, jak odporne są na niego różne narody, odkryjemy kulisy wyścigów konnych na Służewcu, zabierzemy was do niezwykłego miejsca na pustyni, w którym można zobaczyć las deszczowy i ocean to biosfera 2, a na koniec poradzimy co robić gdy w organizmie dziecka znajdzie się obce ciało. „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Gospodarzem programu jest Jan Pirowski - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-17
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak można wykryć kłamstwo -Skąd bierze się bęzyna i co ma wpływ na jej cenę -Kawiorowe eldorado nad Wisłą -Giełda papierów wartosciowych

/ Polska / program
23:45 Defacto, sez. 9, odc. 13/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-18
00:10 Defacto, sez. 8, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Czy wiecie, że istnieje owoc, który pomaga zadbać o urodę i o piękne, białe zęby? Co to za magiczny owoc? Dowiecie się już z szóstego odcinka DeFacto! Oprócz tego zbadamy, jak ciała reaguje na kąpiel w zimnej wodzie i jak walczyć z chrapaniem. Na koniec zaś opowiemy o fenomenie... disco-polo – muzyki, której słuchają miliony.

/ Polska / program
03:40 DeFacto - Flesz, odc. 6/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Odcinek 6 : 1. Jak wyglada praca kontrolera lotów 2. Czy dom moze byc inteligentny 3. Jak wyglada uzycie kobiet w sredniowieczu 4. Co mozna wyczytać z włosów

/ Polska / program
03:50 DeFacto, sez. 3, odc. 6/26 Logo TTV

Opis (streszczenie): Uwaga wszyscy ciekawi świata! DE FACTO powraca premierowo na antenę TTV trzy razy w tygodniu. Jak zawsze będzie wprowadzać widza w świat nurtujących pytań i zagadek oraz jeszcze ciekawszych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną też testy i eksperymenty. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. A to dopiero początek... W szóstym odcinku DeFacto zdradzimy kulisy e-zakupów, odpowiemy na pytanie, czy chodzenie w popularnych szpilkach jest zdrowe dla nóg, a także jak należy chronić skórę w słoneczne dni. Pokażemy też, jak powstają lizaki i w jaki sposób można zrobić je samemu w domu. Będzie więc bardzo smakowicie.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Pendolino -Szkło -Śmiech- recepta na długowieczność -Jak powstaja deski snowbordowe

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-19
00:45 Defacto, sez. 6, odc. 10/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W odcinku dowiemy się, jaką rolę pełnią… usta. Ponadto doradzimy, jak uchronić się przed rekinami, a ponadto zapoznamy się z dawnymi, skutecznymi metodami leczenia.

/ Polska / program
01:15 Defacto, sez. 6, odc. 11/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W tym odcinku Karolina Gilon sprawdzi, na czym polega nowoczesny przeszczep włosów, dowie się, co kryją w sobie starożytne mumie i pozna wszystkie luksusy, jakie możemy zaoferować swoim zwierzakom.

/ Polska / program
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 13/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak powstają tatuaże -Czarna skrzynka co kryje -Jak dzialają klimatyzatory -Jak naukowcy i projektanci stworzyli biustonosze

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-20
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak powstaja jachty w Polsce -Co kryja w sobie neony -Foki -Produkcja ekskluzywnych sztućców

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-21
17:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak pracują lotniskowe zwierzęta -Skąd biorą się źródła termalne -Praca lektora -Jak działaja aparaty fotograficzne i jak powstają zdjęcia

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-22
06:55 Defacto, sez. 9, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" doradzimy wszystkim ojcom co zrobić, aby zostać tatą na mirę XXI wieku, zabierzemy Was w podróż na środek oceanu, by odkryć jak nasza cywilizacja zagraża przyrodzie, a na koniec pokażemy niezwykły przeszczep serca i pokażemy człowieka, który promuje transplantologie w szczególny sposób.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 9, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" sprawdzimy jak nowoczesna technika pomaga uczyć się języków obcych, pokażemy wybuchową pracę polskich saperów, wyjaśnimy dlaczego miasto potrzebuje dzikich kotów, a na koniec odkryjemy tajemnice kobiecej choroby, czyli endometriozy.

/ Polska / program
11:05 Defacto, sez. 8, odc. 1/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-23
10:05 Defacto, sez. 9, odc. 4/15 Logo TTV
Polska / program
20:00 Defacto, sez. 8, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Całowanie kojarzy się powszechnie z miłością. Ale czy wiedzieliście, że może być też sygnałem… władzy. Jak to możliwe? Wyjaśnimy to już w drugim odcinku DeFacto. Oprócz tego pokażemy kolekcję niezwykle rzadkich kamieni, zbadamy jak od kulis wygląda praca Lotniczego Pogotowia ratunkowego i wyjaśnimy czym jest tajemniczo brzmiąca sharing-economy.

/ Polska / program
20:30 Defacto, sez. 9, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" odkryjemy co się kryje w naszych łzach i czy można się popłakać w kosmosie, wyruszymy w podróż w czasie i przestrzeni - podróż koleją, a na koniec wyjaśnimy mechanizm działania choroby Alzheimera.

/ Polska / program
Program TV na 2020-02-24
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 1/17 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-25
00:15 Defacto, sez. 8, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Jak to możliwe, że szybowce potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa? Dlaczego w czasie operacji mózgu niektórzy pacjenci muszą pozostać przytomni? Czym jest tajemnicze srebrne tsunami? I jak właściwie walczą współcześni rycerze? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w siódmym odcinku DeFacto!

/ Polska / program
03:40 DeFacto - Flesz, odc. 7/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Odcinek 7 : 1. Jak samodzielnie zrobic krem do twarzy 2. Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu 3. Gdzie mozna spełnic marzenie o lataniu 4. Idealne sushi

/ Polska / program
03:55 DeFacto, sez. 3, odc. 7/26 Logo TTV

Opis (streszczenie): Uwaga wszyscy ciekawi świata! DE FACTO powraca premierowo na antenę TTV trzy razy w tygodniu. Jak zawsze będzie wprowadzać widza w świat nurtujących pytań i zagadek oraz jeszcze ciekawszych eksperymentów naukowych. Tym razem, specjalnie na potrzeby programu, przeprowadzone zostaną też testy i eksperymenty. Już w pierwszych odcinkach sprawdzimy, czy gołąb może być szybszy od samochodu i jak stworzyć burzową chmurę. A to dopiero początek... Czy wiecie jak działa rybacki kuter? Zdradzimy Wam to w siódmym odcinku DeFacto. Pokażemy też jak działają... toalety - te kosmiczne i te na ziemi. Opowiemy też skąd bierze się mleko i na czym polega proces pasteryzacji, na koniec zaś odwiedzimy fabrykę materacy.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 2/17 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-26
01:45 Defacto, sez. 6, odc. 12 Logo TTV

Opis (streszczenie): Szósty sezon programu DEFACTO, w którym przedstawimy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. A dodatkowo, Karolina Gilon na własnej skórze doświadczy nieoczywistych eksperymentów ze świata fizyki. W odcinku zobaczymy najpopularniejsze internetowe wyzwania, sprawdzimy, jakie operacje plastyczne sprawiają najwięcej bólu i dowiemy się, jak skutecznie się bronić.

/ Polska / program
02:15 DeFacto, sez. 5, odc. 1/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): „DeFacto” w tym sezonie będzie w innej, poszerzonej formule. Będzie zawierał dodatkowy materiał, a w całości tradycyjnie już znajdziemy pakiet inspirujących zagadnień, eksperymentów, informacji i ciekawostek z Polski i ze świata. Jak zwykle będziemy wyciągać na pierwszy plan wiedzę praktyczną i przyglądać się z bliska otaczającemu światu. Nie zawahamy się nawet sprawdzić, do czego służą pośladki… Usiądźcie na nich wygodnie, bo odpowiedź może zaskoczyć! Zastanowimy się również, czy polski chłopak za pomocą polskich gadżetów wojskowych mógłby się równać z Jamesem Bondem. Pokażemy, jakie choroby można wyczytać z naszych paznokci. Nie wierzycie, że to możliwe? Cóż – „DeFacto” to nie jest kwestia wiary, to fakty. W pierwszym odcinku nowej serii programu sprawdzimy, czy paznokcie mogą być wskaźnikiem naszego... zdrowia i czy można z nich wyczytać potencjalne zagrożenia dla organizmu. Pokażemy też najbardziej ekstremalny sport świata czyli Wingsuit - skoki w specjalnych kombinezonach, umożliwiających swobodne spadanie, zaś Karolina Gilon powracająca w roli reporterski sprawdzi, jak podróżować taniej. Na koniec zaś odkryjemy przed Wami sekrety sali operacyjnej.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 3/17 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-27
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 4/17 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-28
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 5/17 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 2020-02-29
06:55 Defacto, sez. 9, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" opowiemy wam o niezwykłej kulturze - kulturze "Zero waste", czyli nie marnowania. Grafiti - sztuka czy wandalizm, sprawdzimy to, zobaczymy jak leczy się rany na ciele i duszy u żołnierzy, oraz na koniec opowiemy o niezwykłym miejscu i operacji serca u małego dziecka.

/ Polska / program
07:25 Defacto, sez. 9, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "Defacto" odkryjemy nieznaną twarz cholesterolu, jak ćwiczyć szare komórki, aby mieć pamięć jak słoń, dowiemy się jaki chleb jest popularny na świecie oraz opowiemy o problemie, który dotyka nie tylko kobiety, czyli o anoreksji.

/ Polska / program
11:05 Defacto, sez. 8, odc. 2/15 Logo TTV
Polska / program
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla DeFacto. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku DeFacto w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji DeFacto.

DeFacto gdzie obejrzeć?


DeFacto można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TTV

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry