Reklama

DeFacto godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje DeFacto

+ Obserwuj

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja DeFacto będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 28 maja 2020 (Czwartek)
06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy.

/ Polska / program
Program TV na 29 maja 2020 (Piątek)
06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 4/15 Logo TTV
Polska / program
Reklama
Program TV na 30 maja 2020 (Sobota)
06:45 Defacto, sez. 9, odc. 10/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku Defacto pokażemy pracowity jak Polak, sprawdzimy ile pracuje każdy z nas i czym to może grozić, pokażemy tańsze i niecodzienne alternatywy dla tradycyjnego domu, obalimy mity na temat zawału serca i wybierzemy się w niezwykłą podróż do świata zwierząt i robotów.

/ Polska / program
10:40 Defacto, sez. 8, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Kuchnia to serce każdego domu i zazwyczaj kojarzy się z czystością. No właśnie – ale czy na pewno tak jest? W czternastym odcinku DeFacto sprawdzimy, ile bakterii kryje się naszych kuchniach i zbadamy co tak naprawdę wiemy o.… winie. Ale to nie wszystko! Pokażemy też, jak nowoczesna medycyna pomaga kobietom, które w czasie ciąży muszą walczyć z nowotworem oraz jak druk 3D zmienia świat dokoła nas.

/ Polska / program
Program TV na 31 maja 2020 (Niedziela)
06:40 Defacto, sez. 9, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Przeszczepy twarzy, serca, nerek… Dzisiejsza chirurgia potrafi naprawdę wiele. W jedenastym odcinku opowiemy o nieznanej historii tej dziedziny, przyjrzymy się z bliska różom, wyjaśnimy na czym polega bruksizm, a na koniec opowiemy o najniebezpieczniejszych kontuzjach czyhających na wszystkich miłośników sportu.

/ Polska / program
07:05 Defacto, sez. 9, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" Jan Pirowski opowie o stopach, krok po kroku, zabierze was na trasę najsłynniejszego wyścigu kolarskiego w kraju Tour de Pologne, podejrzy co się dzieje w polskich sypialniach by sprawdzić z jakimi problemami borykają się panowie, oraz na koniec pokaże jak wygląda świat oczami nastolatków. „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Gospodarzem programu jest Jan Pirowski - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

/ Polska / program
Program TV na 1 czerwca 2020 (Poniedziałek)
02:00 Defacto, sez. 8, odc. 15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W piętnastym odcinku DeFacto policzymy, ile globalne ocieplenie może kosztować każdego z nas, opowiemy o psach ratujących ludzkie zdrowie i życie, a także odkryjemy niezwykły polski wynalazek, czyli sztuczne kości. Na koniec zaś odbędziemy podróż do świata Internetu i pokażemy jak groźne mogą być kupowane tam nielegalnie leki.

/ Polska / program
06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku weźmiemy pod lupę e-używki i sprawdzimy, czy naprawdę są bezpieczne dla zdrowia, zabierzemy was do niezwykłego schroniska dla słoni położonego w Tajlandii.

/ Polska / program
Reklama
06:50 Defacto, sez. 9, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" odkryjemy co się kryje w naszych łzach i czy można się popłakać w kosmosie, wyruszymy w podróż w czasie i przestrzeni - podróż koleją, a na koniec wyjaśnimy mechanizm działania choroby Alzheimera.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 6/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku odkryjemy, jakie skarby kryją się wewnątrz ziemi i ile są warte.

/ Polska / program
23:40 Defacto, sez. 10, odc. 12/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku obalimy kilka mitów na temat Księżyca, zobaczymy jakie marzenia można spełnić na dalekiej północy i sprawdzimy, ile na prawdę warte są nasze pieniądze.

/ Polska / program
Program TV na 2 czerwca 2020 (Wtorek)
00:05 Defacto, sez. 9, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" sprawdzimy jak nowoczesna technika pomaga uczyć się języków obcych, pokażemy wybuchową pracę polskich saperów, wyjaśnimy dlaczego miasto potrzebuje dzikich kotów, a na koniec odkryjemy tajemnice kobiecej choroby, czyli endometriozy.

/ Polska / program
06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku pokażemy, jak nowoczesna technika pomaga odzyskać zdrowie i odkryjemy sekrety pewnego niezwykłego żywiołu.

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 9, odc. 15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" sprawdzimy czy detoks to sposób na zdrowie i urodę czy może tylko modny chwyt marketingowy. Pokażemy odlotowe pomysły na biznes w branży pogrzebowej oraz podpowiemy wam jak reklamować nieudane wakacje czy zakupy. Zapraszamy!

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 7/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku obalimy kilka mitów na temat księżyca i podpowiemy, jak chronić się przed wirusem HIV.

/ Polska / program
Program TV na 3 czerwca 2020 (Środa)
06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku sprawdzimy, jaka fortuna może kryć się w naszych śmieciach i poznamy zabójczo groźne zwierzęta – te bardzo małe i te całkiem duże.

/ Polska / program
Reklama
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 1/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W 10. sezonie DeFacto rusza za granicę! Aby jeszcze lepiej zrozumieć otaczający nas świat, ekipy DeFacto wyruszyły na daleką północ – w okolice bieguna, oraz na Azory – egzotyczne wyspy położone po środku Atlantyku. Samolotami, łodziami, jeepami, a nawet psimi zaprzęgami - nasi reporterzy pokonali tysiące kilometrów, by odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. W jaki sposób natura potrafi zaatakować człowiekowi? Jak groźny potrafi być niedźwiedź polarny i czy możemy czuć się bezpiecznie w dzisiejszym świecie? - to tylko niektóre z nich. O tym, jak brzmią odpowiedzi, opowiemy już od marca na antenie TTV. Oprócz niezwykłych wypraw w DeFacto jak zwykle nie zabraknie informacji ze świata medycyny, lifestyle’u czy techniki. Sprawdzimy, jak gry komputerowe działają na nasze mózgi, zbadamy jakie zarazki czyhają w naszych łazienkach oraz pokażemy niezwykłe zwierzę, które fascynuje badaczy z całego świata. W nowym sezonie widzów powita dobrze znany prowadzący, Jan Pirowski, który wraz z kamerami będzie odkrywał zagadki naszej rzeczywistości. W dzisiejszym odcinku sprawdzimy, jak niebezpieczna potrafi być natura, odkryjemy blaski i cienie męskiego nasienia z Internetu i pokażemy niezwykłe zwierzę, które fascynuje naukowców.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 8/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku sprawdzimy, ile naprawdę warte są nasze pieniądze i odbędziemy podróż do świata sztucznej inteligencji.

/ Polska / program
Program TV na 4 czerwca 2020 (Czwartek)
06:40 DeFacto 2 - Flesz, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Smak-jak go odczuwamy -Samochód elektryczny -Praca w stacji meterologicznej -Kulisy Teatru Wielkiego

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 2/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku odwiedzimy królestwo największego lądowego drapieżnika prosto z archipelagu Svalbard, podpowiemy dlaczego nie warto zawsze osładzać sobie życie, oraz sprawdzimy jak gry komputerowe wpływają na ciała i umysły dzieci i dorosłych.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 9/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku odbędziemy podróż na daleką północ, aby odkryć sekrety wiecznej zmarzliny.

/ Polska / program
Program TV na 5 czerwca 2020 (Piątek)
06:40 DeFacto 2 - Flesz, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Photoshop -Hodowanie ludzkiej skóry w laboratorium -Nowoczesne biurowce co w sobie kryją -Transfuzja krwi u psów i kotów

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 3/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku dowiesz się jakie zwierzęta pomagają ludziom na dalekiej Arktyce, dotrzemy do świata sztucznej inteligencji, razem z Anją Rubik podpowiemy jak uchronić się przed wirusem HIV.

/ Polska / program
Reklama
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 10/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku sprawdzimy, skąd właściwie wzięły się słynne Nagrody Nobla i zadbamy o nasze wewnętrzne rusztowanie, czyli o kręgosłup.

/ Polska / program
Program TV na 6 czerwca 2020 (Sobota)
06:20 Defacto, sez. 8, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W pierwszym odcinku nowej serii, razem z prowadzącym Janem Pirowskim, odkryjemy jak myślą zwierzęta, przyjrzymy się pracy pilotów polskich F-16, opowiemy, jak szkodliwe i groźne mogą być sterydy, na koniec zaś zbadamy na czym polega bardzo rzadka choroba Pradera-Williego.

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 8, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Całowanie kojarzy się powszechnie z miłością. Ale czy wiedzieliście, że może być też sygnałem… władzy. Jak to możliwe? Wyjaśnimy to już w drugim odcinku DeFacto. Oprócz tego pokażemy kolekcję niezwykle rzadkich kamieni, zbadamy jak od kulis wygląda praca Lotniczego Pogotowia ratunkowego i wyjaśnimy czym jest tajemniczo brzmiąca sharing-economy.

/ Polska / program
10:25 Defacto, sez. 8, odc. 15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 7 czerwca 2020 (Niedziela)
06:45 Defacto, sez. 8, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Trzeci odcinek tego sezonu DeFacto pełen będzie ciekawostek i nieoczywistych informacji. Odkryjemy w nim tajemnicę geniuszu Einsteina, wybierzemy się w podróż do największej jaskini świata, porozmawiamy o seksoholizmie i poradzimy, co zrobić by obronić się przed kleszczami.

/ Polska / program
07:10 Defacto, sez. 8, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Czy w XXI wieku istnieją prawdziwi piraci? Czy można wyobrazić sobie cyrk bez zwierząt? W jaki sposób ściana wspinaczkowa może pomagać dzieciom z zespołem Downa? Jak właściwie powstało USG i co można zbadać za jego pomocą? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w czwartym odcinku nowego sezonu DeFacto.

/ Polska / program
Program TV na 8 czerwca 2020 (Poniedziałek)
06:40 DeFacto 2 - Flesz, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Dzień z życia załogi na promie -Ludzki żoładek -E-papieros -Jak powstają skrzypce

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 4/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku wyruszymy na daleką północ, by odkryć sekrety wiecznej zmarzliny, sprawdzimy, czym grozi niewyleczona do końca grypa, a na koniec odkryjemy, co łączy Marilyn Monroe i Steve’a Jobsa.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 11/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku udamy się w podróż w czasie do złotej ery motoryzacji i sprawdzimy, jak skutecznie walczyć z nadciśnieniem.

/ Polska / program
23:40 Defacto, sez. 10, odc. 13 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 9 czerwca 2020 (Wtorek)
00:05 Defacto, sez. 9, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" opowiemy wam o niezwykłej kulturze - kulturze "Zero waste", czyli nie marnowania. Grafiti - sztuka czy wandalizm, sprawdzimy to, zobaczymy jak leczy się rany na ciele i duszy u żołnierzy, oraz na koniec opowiemy o niezwykłym miejscu i operacji serca u małego dziecka.

/ Polska / program
06:40 DeFacto 2 - Flesz, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak działa cyklotron -Czym rózni się wzrok zwierzat od wzroku ludzi -Dom na wodzie -Na co uwazać-trucizny

/ Polska / program
Reklama
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 5/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku zobaczymy, jakie skarby kryją się wewnątrz ziemi i ile są warte, rozprawimy się z mitami na temat pewnego popularnego sportu, a na koniec wyjaśnimy, czym właściwie jest tajemniczo brzmiąca kinetoza.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 12/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku odkryjemy sekrety pewnych ogromnych ssaków i pokażemy, w jaki sposób pomagają nam – ludziom.

/ Polska / program
Program TV na 10 czerwca 2020 (Środa)
06:40 DeFacto 2 - Flesz, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jakie tajemnice skrywa księżyc -Jak działa botox -Wirtualny stół anatomiczny -Jak działa na nas muzyka

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 10, odc. 6/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku udamy się do największego naturalnego skarbca na świecie, sprawdzimy, ile zarazków czyha w naszych łazienkach, odkryjemy, jak nowoczesna medycyna walczy z uporczywymi bólami głowy.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 13/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku sprawdzimy, czy istnieje przepis na karierę oraz sławę w Hollywood i zbadamy, jak groźna może być grypa.

/ Polska / program
Program TV na 11 czerwca 2020 (Czwartek)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Invitro -Sygnalizacja świetlna -Jakie sa koty -Jak działa na nas cisza

/ Polska / program
06:45 DeFacto Eksperyment, odc. 1 Logo TTV

Opis (streszczenie): Zapraszamy na specjalne wydanie „DeFacto”, w którym Karolina Gilon na własnej skórze sprawdzi, w jakich sytuacjach fizyka może uratować nam życie. Momentami będzie naprawdę groźnie… Kiedy zaczyna brakować równowagi pomiędzy plusami i minusami, wytwarza się spore napięcie. Jakie mogą być tego skutki? Karolinie włosy staną dęba i posypią się iskry. Wytworzymy także największe zjawisko elektryczne, jakie istnieje w przyrodzie – piorun! Karolina pożyczonym od dziadka starym golfem pojedzie do Hali Wysokich Napięć i sprawdzi, czy podczas burzy jesteśmy bezpieczni siedząc w samochodzie. Opowie, co się czuje, gdy w nasze auto uderzają pioruny. Pokażemy również, jak wielka może być siła tarcia. Gdyby nie tarcie, nie moglibyśmy chodzić, samochody miałyby zerową przyczepność do jezdni itp. Ale czy ta siła jest w stanie uniemożliwić rozdzielenie dwóch złączonych ze sobą kartka po kartce książek telefonicznych? Sprawdzimy to w ekstremalny sposób: skacząc na linie zaczepionej o dwie złączone książki. Czy są one w stanie utrzymać ciężar człowieka? Na koniec najbardziej ekstremalne doświadczenie: Karolina przejedzie przez wielki płomień, w samej bieliźnie, a jej jedynym zabezpieczeniem będzie… zwykła woda! Tuż przed wjazdem w ogień o temperaturze około 400 stopni Celsjusza, wysokości 1,5 metra i długości około 2 metrów, zostanie polana wodą z deszczownic. Czy dzięki temu uniknie poparzenia?

/ Polska / program
Program TV na 12 czerwca 2020 (Piątek)
06:20 DeFacto 2 - Flesz, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak można wykryć kłamstwo -Skąd bierze się bęzyna i co ma wpływ na jej cenę -Kawiorowe eldorado nad Wisłą -Giełda papierów wartosciowych

/ Polska / program
06:35 DeFacto 2 - Flesz, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -DNA -Wyprzedaże -Jak powstają buty -Co kryją w sobie burze i błyskawice

/ Polska / program
06:45 Defacto, sez. 10, odc. 7/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W siódmym odcinku odkryjemy niezwykłe fakty o położonym na dalekiej północy Spitsbergenie, sprawdzimy jak powstał pewien wybuchowy wynalazek, który zmienił bieg historii oraz sprawdzimy, co wspólnego mają ze sobą: ludzki kręgosłup i loty... w komos.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 14/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku zbadamy, co właściwie potrafią suplementy diety i odkryjemy, co łączy Marilyn Monroe ze Stevem Jobsem.

/ Polska / program
Program TV na 13 czerwca 2020 (Sobota)
06:20 Defacto, sez. 8, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W piątym odcinku DeFacto jak zwykle nie zabraknie nieoczywistych informacji i ciekawostek! I tak, odkryjemy przed Wami mroczny sekret... pożądania, zbadamy jaki hałas panuje w polskich szkołach oraz jakie ekstremalne sporty można uprawiać w mieście. A na koniec opowiemy o odwadze i determinacji współczesnych amazonek, czyli kobiet którym amputowano piersi.

/ Polska / program
06:50 Defacto, sez. 8, odc. 6/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Czy wiecie, że istnieje owoc, który pomaga zadbać o urodę i o piękne, białe zęby? Co to za magiczny owoc? Dowiecie się już z szóstego odcinka DeFacto! Oprócz tego zbadamy, jak ciała reaguje na kąpiel w zimnej wodzie i jak walczyć z chrapaniem. Na koniec zaś opowiemy o fenomenie... disco-polo – muzyki, której słuchają miliony.

/ Polska / program
10:30 Defacto, sez. 10, odc. 13 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 14 czerwca 2020 (Niedziela)
06:45 Defacto, sez. 8, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Jak to możliwe, że szybowce potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa? Dlaczego w czasie operacji mózgu niektórzy pacjenci muszą pozostać przytomni? Czym jest tajemnicze srebrne tsunami? I jak właściwie walczą współcześni rycerze? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w siódmym odcinku DeFacto!

/ Polska / program
07:10 Defacto, sez. 8, odc. 8/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W ósmym odcinku DeFacto na wszystkich fanów piłki nożnej czeka nie lada gratka, pokażemy bowiem, jak trenują profesjonalni piłkarze. Odkryjemy też do czego, oprócz poprawiania urody, może służyć botoks i jakie niezwykłe hobby mają polscy księża. A na koniec sprawdzimy jakie nietypowe pupile może hodować w domu.

/ Polska / program
Program TV na 15 czerwca 2020 (Poniedziałek)
06:25 DeFacto 2 - Flesz, odc. 8/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Owady na stół -Tajemnica snu - Jak powstają emaliowane garnki -Sekrety rafy koralowej

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 8/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): Czy wiecie, jaki jest największy morski ssak i w jaki sposób pomaga nam walczyć ze zmianami klimatycznymi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już w ósmym odcinku DeFacto. Pokażemy w nim również niezwykle piękne i majestatyczne samochody, a także podpowiemy, jak walczyć z nadciśnieniem.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 15/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku wybierzemy się na poszukiwanie niezwykłego kota i sprawdzimy, czy jedno zwierzę może zagrażać całemu ekosystemowi.

/ Polska / program
23:40 DeFacto, sez. 11, odc. 1/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Uwielbiają je gwiazdy pop, celebryci, a nawet... szefowie państwa. Mowa o tatuażach. W pierwszym odcinku DeFacto odkryjemy przed wami ich sekrety i obalimy kilka mitów dotyczących rysunków na skórze. Ale to nie wszystko! Zabierzemy was także na pokład jednego z największych samolotów świata i pokażemy jak od kulis wyglądała jego budowa, na koniec zaś zobaczymy w jaki sposób nowoczesna technika pomaga niepełnosprawnym.

/ Polska / program
Program TV na 16 czerwca 2020 (Wtorek)
00:05 Defacto, sez. 9, odc. 7/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "Defacto" odkryjemy nieznaną twarz cholesterolu, jak ćwiczyć szare komórki, aby mieć pamięć jak słoń, dowiemy się jaki chleb jest popularny na świecie oraz opowiemy o problemie, który dotyka nie tylko kobiety, czyli o anoreksji.

/ Polska / program
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 9/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Mgła -Leworęczność -Nietoperze -Jak działa ludzka pamięć

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 9/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W dziewiątym odcinku DeFacto odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni, aby odkryć jak powstało jedno z najważniejszych bogactw naturalnych na Ziemi. Oprócz tego sprawdzimy jakie zwierzęta wspierają służby mundurowe na całym świecie oraz w jaki sposób powstają alergie pokarmowe i jak bronić się przed nimi.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 16/17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku pokażemy, jakie zwierzęta można spotkać w służbach mundurowych w Polsce i na świecie i zbadamy, jak właściwie powstają alergie pokarmowe.

/ Polska / program
Program TV na 17 czerwca 2020 (Środa)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 10/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -GPS -Jak powstaje papier -Jak na nas wpływa stan zakochania -Zioła i ich lecznicza moc

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 10/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" odkryjemy tajemnice niezwykłej piramidy położonej blisko bieguna północnego, jakie zwierzęta można spotkać w służbach mundurowych w Polsce i na świecie, a na koniec zbadamy skąd właściwie biorą się alergie pokarmowe.

/ Polska / program
17:30 Defacto 7 - Flesz, odc. 17 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku zajrzymy za kulisy elitarnej jednostki wojskowej i poradzimy, jak obronić się w Internecie.

/ Polska / program
Program TV na 18 czerwca 2020 (Czwartek)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 11/15 Logo TTV
Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 11/13 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku DeFacto zajrzymy za kulisy pewnej elitarnej jednostki wojskowej, wybierzemy się na oszukiwanie niezwykłego kota, a na koniec poradzimy jak obronić się w Internecie.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 5/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku: - czy uprawianie miłości to sport - historia klocków Lego - produkcja pieniądza

/ Polska / program
Program TV na 19 czerwca 2020 (Piątek)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Pendolino -Szkło -Śmiech- recepta na długowieczność -Jak powstaja deski snowbordowe

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 12/13 Logo TTV
Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 6/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 20 czerwca 2020 (Sobota)
06:30 Defacto, sez. 8, odc. 9/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Każdy człowiek kocha poleniuchować sobie od czasu do czasu. Tu jednak pojawia się pytanie: czy na pewno takie błogie nic nierobienie jest szkodliwe? Na to pytanie odpowiemy już w dziewiątym odcinku DeFacto. Oprócz tego sprawdzimy, gdzie można ukryć się przed smogiem, odwiedzimy nietypową polską szkołę, pokażemy nauczycielkę biologii a na koniec staniemy oko w oko z laserem, który leczy właśnie oczy.

/ Polska / program
06:55 Defacto, sez. 8, odc. 10/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W dziesiątym odcinku DeFacto opowiemy o niezwykłych grzybach – i to wcale nie takich baśniowych – które występują w świecie przyrody. Pokażemy także wzruszającą historię chłopca, który odzyskał ręce oraz sprawdzimy najnowsze trendy ślubne ze świata. Na koniec zaś pokażemy, jak alkohol naprawdę działa na nasze ciało i do czego może prowadzić jego nadmiar.

/ Polska / program
10:30 DeFacto, sez. 11, odc. 1/12 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 21 czerwca 2020 (Niedziela)
06:45 Defacto, sez. 8, odc. 11/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Jak szkolą się specjaliści badające miejsca przestępstw i czy ich praca rzeczywiście wygląda tak, jak w filmach? W jaki sposób lekarze operują dziś zastawki serca? I dlaczego po wypiciu pewnej ilości alkoholu człowiek cierpi na „syndrom dnia poprzedniego”? A co właściwie dzieje się z naszym ciałem, kiedy szczerze i radośni się śmiejemy? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w jedenastym odcinku DeFacto.

/ Polska / program
07:10 Defacto, sez. 8, odc. 12/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. W dwunastym odcinku DeFacto opowiemy, jak powstają profesjonalne zdjęcia gwiazd i jak ogromny sztab ludzi pracuje nad każdym z nich. Sprawdzimy także, co dzieje się z ciałem biegacza podczas maratonu i jak długo można dochodzić do siebie po takim biegu. Oprócz tego zbadamy jak prawidłowo myć ręce, a na koniec odpowiemy na pytanie, dlaczego papugi nas papugują.

/ Polska / program
Program TV na 22 czerwca 2020 (Poniedziałek)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 13/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak powstają tatuaże -Czarna skrzynka co kryje -Jak dzialają klimatyzatory -Jak naukowcy i projektanci stworzyli biustonosze

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 10, odc. 13 Logo TTV
Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 7/15 Logo TTV
Polska / program
23:40 DeFacto, sez. 11, odc. 2/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Każdy kto choć raz chodził do szkoły, wie jak trudno nieraz wytrzymać całą lekcję, albo do późnego wieczora odrabiać prace domowe... Okazuje się jednak, że w Polsce istnieje nietypowa szkoła bez dzwonków i zadań domowych. W drugim odcinku DeFacto odpowiemy Wam jak działa to miejsce i poradzimy, jak uczyć się szybko i skutecznie. Oprócz tego odbędziemy też wyprawę do dalekiej Australii by pokazać niezwykły cud natury i podpowiemy jak chronić się przed bakteriami.

/ Polska / program
Program TV na 23 czerwca 2020 (Wtorek)
00:05 Defacto, sez. 9, odc. 8/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Czy z ludzkiego moczu można uzyskać prąd? Pytanie brzmi zaskakująco, a odpowiemy na nie już w ósmym odcinku DeFacto. Oprócz tego opowiemy o transporcie XXI wieku, przyjrzymy się z bliska lunatykom, a na koniec pokażemy w jaki sposób można zbadać czy nie chorujemy na osteoporozę.

/ Polska / program
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 14/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak powstaja jachty w Polsce -Co kryja w sobie neony -Foki -Produkcja ekskluzywnych sztućców

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 2/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Czy kury rzeczywiście mają kurzy móżdżek i czy coś łączy je z dinozaurami? Jak nowoczesna technika pozwala walczyć z bezsennością? Jaka powinna być idealna, damska torebka i dlaczego potrafi kosztować fortunę? Na te, i wiele innych pytań, odpowiemy już w drugim odcinku nowego sezonu DeFacto!

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 8/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku: - jak cenne są drzewa - historia skuterów - fenomen rodziny Kardashianów

/ Polska / program
Program TV na 24 czerwca 2020 (Środa)
06:30 DeFacto 2 - Flesz, odc. 15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak pracują lotniskowe zwierzęta -Skąd biorą się źródła termalne -Praca lektora -Jak działaja aparaty fotograficzne i jak powstają zdjęcia

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 3/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Niektórzy z Was nie wyobrażają sobie dnia bez kubka aromatycznej, mocnej kawy. Ale czy wiecie kiedy należy ją pić, by naprawdę postawiła nas na nogi? Sprawdzimy to w trzecim odcinku DeFacto, w którym opowiemy też o zalotach w świecie ludzi i zwierząt oraz pokażemy niezwykłą operację, czyli przeszczep krzyżowy.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 9/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Program łączący naukę z rozrywką, w którym widzowie mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich od zawsze pytania, na które od lat także starają się odpowiedzieć naukowcy. W odcinku: - bursztyn jako magiczny kamień - luksusy dla psów - mity o rekinach

/ Polska / program
Program TV na 25 czerwca 2020 (Czwartek)
06:30 DeFacto 3 - Flesz, odc. 1/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak hoduje sie pieczarki -Jak działają wiatrakowce -Na jakie luksusy mogąliczyć domowi pupile -Jak działa ludzkie oko

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 4/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! W czwartym odcinku DeFacto sprawdzimy, z czego robi się świeczki i czy mogą stanowić one zagrożenie dla naszego zdrowia. Pokażemy też, ile warte są nasze pieniądze, oraz w jaki sposób się je produkuje. Na koniec zaś zobaczycie do czego służyć mogą... balony - nie te zabawkowe, ale te używane przez lekarzy i ratowników morskich.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 10/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 26 czerwca 2020 (Piątek)
06:25 DeFacto 3 - Flesz, odc. 2/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak funkcjonuje okręt podwodny -Czym jest bionika -Maszyny i roboty inspirowane naturą -Polska hodowla slimaków jadalnych -Co widzi miejski monitoring

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 5/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Czy wiecie, że chearliding, czyli profesjonalne kibicowanie drużynom, to sport... ekstremalny? Dlaczego? Tego dowiecie się z piątego odcinka DeFacto. Zobaczycie, jak wygląda trening pięknych chearliderek, a także skąd bierze się prąd w naszych gniazdkach i jak ze starego samochodu typu "maluch" można zrobić... mebel.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 11/15 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 27 czerwca 2020 (Sobota)
06:30 Defacto, sez. 8, odc. 13/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): Każdego dnia ludzki mózg przetwarza 34 gigabajty informacji - to tyle, co 23 miliony stron tekstu! Z tej ilości danych, my wybieramy to, co najciekawsze. Przekazujemy widzom wiadomości, które często umykają w codziennej, medialnej gonitwie. Śledzimy to, co dzieje się w kraju i za granicą i pokazujemy to, co może mieć realny wpływ na nasze życie. Medycyna, społeczeństwo i life-style - w naszym programie nie zabraknie żadnego z tych tematów. W najnowszej serii odkryjemy między innymi tajemnice samolotów, które potrafią przelecieć setki kilometrów bez kropli paliwa, przyjrzymy się mózgom geniuszy, sprawdzimy dlaczego pocałunki są tak przyjemne i pokażemy jeden z najbardziej znanych cyrków świata, w którym nie występują zwierzęta. Najlepszy przewodnik po świecie nauki i lifestylu w TTV. Każdy z nas był kiedyś mały, lecz niewiele pamiętamy z okresu niemowlęctwa. W trzynastym odcinku DeFacto opowiemy, jak odbiera świat taki mały człowiek, zbadamy też jak ludzkie ciało reaguje na zimno oraz jak nowoczesna medycyna pozwala odzyskać słuch. Na koniec zaś przeniesiemy się do świata luksusu, wielkich pieniędzy i pięknych zapachów – czyli do świata perfum.

/ Polska / program
06:55 Defacto, sez. 8, odc. 14/15 Logo TTV
Polska / program
10:30 DeFacto, sez. 11, odc. 2/12 Logo TTV
Polska / program
Program TV na 28 czerwca 2020 (Niedziela)
06:45 Defacto, sez. 8, odc. 15 Logo TTV
Polska / program
07:10 Defacto, sez. 7, odc. 7/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego właściwie się starzejemy? Tą zagadkę rozwiążemy już w siódmym odcinku DeFacto. Z pomocą naukowców przyjrzymy się procesowi starzenia i podpowiemy, jak nieco go spowolnić. Mało tego! Opowiemy Wam też o blaskach i cieniach życia koronowanych głów oraz o… chlebie.

/ Polska / program
Program TV na 29 czerwca 2020 (Poniedziałek)
06:25 DeFacto 3 - Flesz, odc. 3/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak produkuje się ser -Jak pomocna lekarzom może być świnia -Co potrafią wąsy -Mecz piłki nożnej od kulis

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 8/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Ile wart jest czas? Czy da się wyliczyć jego cenę? Sprawdzimy to dla Was w ósmym odcinku DeFacto. Oprócz tego zobaczycie nietypowy pojedynek: krewetka kontra kurczak, a także zobaczycie historię makijażu, czyli jak przez wieki kobiety ryzykowały zdrowie i życie, aby wyglądać powabnie i młodo.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 12/15 Logo TTV
Polska / program
23:40 DeFacto, sez. 11, odc. 3/12 Logo TTV

Opis (streszczenie): „DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. W trzecim odcinku DeFacto zabierzemy Was za kulisy miasta marzeń i pokażemy kto i co kryje się za jego powstaniem i rozwojem. Odbędziemy także wyprawę do świata zwierząt – tych dzikich i tych domowych – by przekonać się co właściwie przekazują swoją mową: zarówno między sobą, jak też komunikując się z nami. Na koniec zaś podpowiemy jak walczyć z jesienną depresją sezonową i czy konieczne jest wtedy sięganie po leki, czy może warto skorzystać z innych metod leczenia.

/ Polska / program
Program TV na 30 czerwca 2020 (Wtorek)
00:05 Defacto, sez. 9, odc. 9/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W dziewiątym odcinku DeFacto opowiemy o niezwykłych właściwościach ludzkiej skóry, pokażemy jak trudnym i ryzykownym dla zdrowia sportem jest pływanie synchroniczne oraz poradzimy jak walczyć z dyskopatią. Na koniec zdradzimy przepis na śniadanie idealne, pełne smaku i energii.

/ Polska / program
06:25 DeFacto 3 - Flesz, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W odcinku: -Jak działają ludzkie mięśnie –Styropian -Automaty z piciem i jedzeniem -Mikroskop elektronowy

/ Polska / program
06:40 Defacto, sez. 7, odc. 9/10 Logo TTV

Opis (streszczenie): Skąd biorą się bliźniaki jednojajowe, podobne do siebie jak dwie krople wody? Jak właściwie lata szybowiec? W jaki sposób trenują gwiazdy piłki nożnej? Każdy dzień dostarcza nowych, fascynujących pytań, a my… my odpowiadamy na nie! Najnowszy sezon DeFacto startuje już na jesieni! Oprócz solidnej dawki wiedzy, nie zabraknie także dużej dawki adrenaliny i emocji! Nasi reporterzy poddadzą się badaniom genetycznym, wsiądą do szybowca oraz spróbują swoich sił jako naukowcy! Mało tego – nie zabraknie też odrobiny glamour: zobaczycie najsłynniejsze rodziny królewskie na świecie, poznacie tajemnicze (i zabójcze) dzieje makijażu, czy historię super luksusowych damskich torebek. Pokażemy Wam też niedostępne na co dzień miejsca: Mennicę Polską czy też ośrodek treningowy dla jednej z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju! Gotowi? No to do zobaczenia w TTV! Piasek kojarzy się niektórym jedynie z plażą i piaskownicą. Tymczasem, jak się okazuje, surowiec tez znaleźć można dosłownie wszędzie. Nie wierzycie? No to obejrzyjcie koniecznie dziewiąty odcinek DeFacto. Opowiemy także o swojskich i dobrze wszystkim znanych ziemniakach i sprawdzimy, jak powstają okulary.

/ Polska / program
17:30 Defacto 5-Flesz, odc. 13/15 Logo TTV
Polska / program
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla DeFacto. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku DeFacto w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji DeFacto.

Poprzednie emisje DeFacto


Emisja DeFacto miała miejsce:

2020-05-27 06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 2/15 Logo TTV
Polska / program
2020-05-27 02:15 Defacto, sez. 8, odc. 14/15 Logo TTV
Polska / program
2020-05-27 01:50 Defacto, sez. 8, odc. 13/15 Logo TTV
Polska / program
2020-05-26 06:40 Defacto 8 - Flesz, odc. 1/15 Logo TTV
Polska / program
2020-05-26 00:05 Defacto, sez. 9, odc. 4/15 Logo TTV

Opis (streszczenie): W tym odcinku "DeFacto" doradzimy wszystkim ojcom co zrobić, aby zostać tatą na mirę XXI wieku, zabierzemy Was w podróż na środek oceanu, by odkryć jak nasza cywilizacja zagraża przyrodzie, a na koniec pokażemy niezwykły przeszczep serca i pokażemy człowieka, który promuje transplantologie w szczególny sposób.

/ Polska / program

DeFacto gdzie obejrzeć?


DeFacto można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TTV

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry