Reklama

Detektyw Monk godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Detektyw Monk w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Detektyw Monk będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 7 lipca 2020 (Wtorek)
20:10 Zakończone  Detektyw Monk, odc. 7/12 Logo METRO
Program TV na 8 lipca 2020 (Środa)
11:00 Detektyw Monk, odc. 7/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Monk wie, że pewien biznesmen - Trevor McDowell zamordował swoją kochankę, Gwen Zaleski. Problem w tym, że McDowell ma niepodważalne alibi. W momencie popełnienia morderstwa brał udział w biegu maratońskim. Biegacze byli śledzeni za pomocą chipów i komputer pokazywał, że McDowell przebiegł cały dystans 26 mil. Monk podejrzewa, że miał on wspólnika. Odwiedza biuro organizatorów maratonu i szuka biegacza, którego karta czasów odpowiada dokładnie karcie McDowella. Jest nim sławny biegacz z Nigerii - Tonday Mawwaka - legendarny maratończyk i zarazem były idol Monka. Razem przeglądają taśmę video z zapisem wyścigu, który był zakończeniem kariery sportowej Tonday'a. Ekipa telewizyjna zarejestrowała każdy centymetr biegu Tonday'a. Na taśmie widzą, że przez kilka mil McDowell utrzymuje to samo tempo, co Tonday, następnie znika z pola widzenia kamery na dłuższy czas, a potem pojawia się ponownie przed metą kilka metrów przed Tondayem.

Reklama
20:10 Detektyw Monk, odc. 8/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Mogłoby się wydawać, że Sidney Teal ma już wszystko - własną firmę, ogromny majątek, piękną żonę - Myrę oraz wspaniały dom. Jednak okazuje, że dla niego to za mało. Pewnej nocy założył nakolanniki, wsiadł do samochodu i odjechał. Zaparkował pod kinem i czekał w ciemnym miejscu. Gdy para, która wyszła z kina właśnie go mijała, wyskoczył z nożem i krzyknął do mężczyzny "Oddaj mi swój portfel! Nie zgrywaj bohatera!". Okazało się jednak, że napadł na niewłaściwą parę. Mężczyzna, Archie Modine, wyciągnął pistolet i zastrzelił go. W tym czasie Monk boryka się ze swoimi własnymi problemami - jest całkowicie "spłukany". Nie stać go nawet na pensję dla Sharon, która grozi odejściem. Na szczęście dla Monka, ich kłótnię przerywa dzwoniący telefon. Stottlemeyer wzywa go, aby pomógł poprowadzić śledztwo w sprawie śmierci Sidney'a Teala. Chwilę potem Monk jest już na miejscu zbrodni. Dziwi go fakt, że bandyta miał na sobie nakolanniki podczas rabunku. Przeczucie podpowiada mu, że ta sprawa jest bardziej skomplikowana. Monk spotyka się z wdową po Sidney'u Tealu, która opowiada, że jej mąż przechodził kryzys wieku średniego i próbował różnych szaleńczych rzeczy: skoki na bungee i skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu. Jednak zeznania szofera Teala podważają jej słowa. Szofer opisuje swojego pracodawcę, jako delikatnego i bojaźliwego mężczyznę, który nie byłby w stanie strzelić z pistoletu.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 9 lipca 2020 (Czwartek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 8/12 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 9/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Sharona przekonuje Monka do wyjazdu do kurortu na wybrzeżu Kalifornii. Jego urlop zostaje jednak szybko przerwany, gdy syn Sharony - Benjy jest świadkiem morderstwa kobiety, które dostrzegł podczas obserwacji przez teleskop. Jednak pokój, w którym miało zostać popełnione rzekome morderstwo jest w idealnym stanie i nie ma żadnych śladów. Sharona uważa, że incydent ten był wytworem wyobraźni jej syna, ale Monk jest bardziej podejrzliwy i według niego pokój ten jest po prostu trochę zbyt czysty. Pokój wynajął John Fenimore, który twierdzi, że był poza hotelem w momencie popełnienia rzekomego morderstwa. Jednak nigdzie nie można znaleźć jego żony Irene Fenimore.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 10 lipca 2020 (Piątek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 9/12 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 10/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Niewielkie trzęsienie ziemi nawiedza San Francisco. Christina Rutherford wykorzystuje nadarzającą się okazję i zabija swojego męża Henry'ego, uderzając go marmurową statuetką. Następnie przewraca na ciało wielki drewniany regał, aby upozorować śmiertelny wypadek spowodowany trzęsieniem ziemi. Sprzyjające okoliczności sprawiają, że jest to morderstwo doskonałe. Tak przynajmniej myśli Christina. Sharona znała Henry'ego - pomagała mu zorganizować charytatywną imprezę w lokalnym kościele. Monk i Sharona odwiedzają wdowę, aby złożyć jej kondolencje. Gdy Sharona rozmawia ze "zrozpaczoną" wdową, Monk rozgląda się na miejscu "wypadku". Znajduje cienką warstwę pyłu z tynku na podłodze, ale tylna część regału jest niemal zupełnie czysta. Zauważa również, że obrazy wiszące na ścianie są prawie nienaruszone. Podejrzliwy Monk zgłasza swoje odkrycia kapitanowi Stottlemeyerowi.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 11 lipca 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 2/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): W należącym do mafii salonie fryzjerskim dochodzi do strzelaniny. Salvatore Lucarelli, ojciec chrzestny kierujący mafią na Zachodnim Wybrzeżu prosi detektywa Monka o znalezienie sprawców napadu. Monk nie chce przyjąć zlecenia, ale w końcu zgadza się, namówiony przez FBI. Detektyw Monk znajduje świadka, który widział trzech mężczyzn wchodzących do salonu. Jeden z nich nosił charakterystyczną dla chińskiego gangu kurtkę. Detektyw Monk podąża tym tropem i umawia się na spotkanie z szefem chińskiej mafii. Przesłuchiwany Chińczyk twierdzi, że jego ludzie nie mieli nic wspólnego z napadem. Śledztwo się komplikuje. Monk wraca na miejsce strzelaniny, znów ogląda policyjne zdjęcia i wreszcie znajduje ważny ślad. Okazuje się, że dla zmylenia policji napastnicy celowo udawali członków gangu. Jeden z nich dzień przed napadem ukradł z mennicy kilka cennych monet. Ukrył je w automacie z gumą do żucia zainstalowanym u fryzjera. Nie wiedział, że salon fryzjerski należy do mafii, i że odzyskanie monet będzie wymagało użycia broni.

/ USA / serial sensacyjny
16:25 Detektyw Monk, odc.6 MR. MONK AND THE BURIED TREASURE Logo TV6

Opis (streszczenie): Szósty sezon jednego z największych telewizyjnych hitów, będącego znakomitym połączeniem serialu komediowego i kryminalnego, obsypanego prestiżowymi nagrodami – m.in. aż trzy Emmy dla Tony’ego Shalhouba za rolę Monka – i cieszącego się ogromną sympatią widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, niegdyś wschodząca gwiazda policji San Francisco, słynąca z niekonwencjonalnych metod i śledczego geniuszu, po tajemniczej śmierci żony zmaga się z traumą i silną nerwicą natręctw. Wydawałoby się, że obsesyjno-kompulsywny policjant, który panicznie boi się niemal wszystkiego – od wysokości i tłumów, przez zarazki aż po… mleko – nie nadaje się do służby, a jednak na tropie najniebezpieczniejszych przestępców Adrian Monk okazuje się niezastąpiony. I chociaż codzienne życie i banalne czynności są dla niego pasmem wyzwań, to jak nikt inny radzi sobie z najtrudniejszymi śledztwami, wobec których cała policja pozostaje bezsilna. W szóstym sezonie Monk będzie m.in. ratował z opresji swoją największą fankę, Marci, oskarżoną o dziwną zbrodnię, zostanie zatrudniony przez rapera Murderussa (Snoop Dog) podejrzanego o podłożenie bomby w samochodzie swojego rywala i znajdzie się w opałach, pomagając synowi swojego psychiatry w poszukiwaniu skarbu. W tej serii odcinków genialny detektyw będzie się także musiał zmierzyć z kilkoma wyzwaniami w życiu osobistym: jego świat zostanie wywrócony do góry nogami, kiedy pozna tożsamość słynnego zamaskowanego śmiałka wspinającego się na wielkomiejskie budynki, na ciężką próbę wystawiona też będzie jego przyjaźń z kapitanem Stottlemeyerem, gdy Monk nabierze podejrzeń co do dziewczyny kapitana.   Dla małoletnich od lat 12

/ USA / 2008
Reklama
17:25 Detektyw Monk, odc.7 MR. MONK AND THE DAREDEVIL Logo TV6
USA / 2008
Program TV na 12 lipca 2020 (Niedziela)
07:00 Detektyw Monk, odc.6 MR. MONK AND THE BURIED TREASURE Logo TV6
07:55 Detektyw Monk, odc.7 MR. MONK AND THE DAREDEVIL Logo TV6
09:30 Detektyw Monk, odc. 3/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Słynny i bardzo bogaty producent muzyczny mieszkał w, przypominającej twierdzę, rezydencji razem z piękną żoną, piosenkarką. Pewnego dnia ciało producenta znaleziono w schronie, zbudowanym specjalnie na wypadek napadu. Nad zabitym stał jego ulubiony szympans Darwin. Poplamione krwią zwierzę trzymało w łapie broń. Niektóre osoby uznały, że to prawdopodobne, aby Darwin zabił swego pana. Jednak detektyw Monk postanawia przesłuchać odpowiedzialnego za ochronę rezydencji Kurta Wolffa. Zeznania mężczyzny nie wnoszą nic nowego do sprawy. Tymczasem Darwin sam pomaga rozwikłać śledztwo. Wpada w panikę na widok łysego mężczyzny. Już drugi raz reaguje w ten sposób. Monk szybko skojarzył fakty, ochroniarz Kurt też jest łysy. Policja organizuje zasadzkę. Jak słusznie podejrzewano, Kurt powrócił na miejsce zbrodni, aby zniszczyć dowody, o których zapomniał. Udowodniono też, że ochroniarz działał w zmowie z żoną producenta, której był kochankiem. Szympansa Darwina natychmiast uniewinniono.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 13 lipca 2020 (Poniedziałek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 10/12 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 11/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Na kilka godzin przed wystąpieniem radiowym w San Francisco, rozzłoszczony Willie Nelson oskarża swojego menedżera Sonny'ego Crossa o defraudację. Sonny przyjeżdża do stacji i znajduje wiadomość z informacją, aby wszedł bocznym wejściem. Idzie więc boczną alejką i znika za budynkiem. Rozlega się odgłos dwóch wystrzałów. Technik otwiera boczne drzwi i widzi niewidomą kobietę, panią Mass, która krzyczy z przerażenia oraz Willie Nelsona pochylającego się nad martwym ciałem Sonny'ego Crossa. Śledztwo obejmuje Disher, który zastępuje Stottlemeyera. Nie traci on czasu i od razu dzwoni do Adriana Monka. Monk ustala, że alejką szły trzy osoby: Sonny Cross, pani Mass i słynny gwiazdor muzyki country - Willie Nelson. Monk nie może jakoś wyobrazić sobie Willie Nelsona - ulubionego piosenkarza jego zmarłej żony Trudy - w roli zabójcy. Na miejsce zbrodni przyjeżdża Stottlemeyer z prawą ręką na temblaku. Pani Mass rozpoznaje głos Nelsona jako głos osoby, która groziła jej śmiercią, jeżeli zgłosi coś policji. Pani Mass - osierocona w wieku 16 lat po wypadku, w którym również straciła wzrok - jest przekonywującym świadkiem. W tych okolicznościach sytuacja gwiazdora nie wygląda dobrze.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 14 lipca 2020 (Wtorek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 11/12 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Sharona ogłasza zdumionemu Monkowi, że leci do New Jersey, aby odwiedzić swoją ciotkę. Monk ma do wyboru - zostać sam przez cały tydzień lub polecieć wraz nią. Wybiera drugą opcję ale musi opanować swój paraliżujący strach przed lataniem. Na lotnisku Monk zauważa, jak pewna para całuje się namiętnie - to Chabrolowie. Nie widzi już jednak, jak kilka minut później Barbara Chabrol zostaje zamordowana w toalecie przez swojego francuskiego męża. Pozbywa się on ciała, a miejsce żony w samolocie zajmuje jego kochanka, która jest ubrana dokładnie tak, jak jego żona. Monk wsiada na pokład i już po chwili zaczyna denerwować wszystkich pasażerów i członków załogi. Przez cały czas jest spięty i przestraszony. Nie pomaga mu fakt, że pasażer obok nie przestaje mówić, ani to, że Sharona wypatruje w pierwszej klasie jakąś znaną osobę z telewizji i przez to nie może poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi. Jednak najbardziej przerażające jest jego przekonanie, że jeden z pasażerów - Francuz, Stephan Chabrol - zabił swoją żonę. Monk zauważył, że "nowa" żona Chabrola jest kilka centymetrów wyższa, niż kobieta, z którą się całował na lotnisku.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 15 lipca 2020 (Środa)
11:00 Detektyw Monk, odc. 12 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 1/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Ciszę panującą podczas egzaminów w liceum w Ashton przerywa głośny trzask a następnie syrena alarmu samochodowego. Uczniowie biegną do okna i doznają szoku - ich ukochana nauczycielka języka angielskiego Beth Landow leży martwa na masce samochodu zaparkowanego pod wieżą zegarową. Wygląda to na samobójstwo, ale dyrektor szkoły Arleen Cassidy nie jest tego taka pewna i zamierza skorzystać z usług detektywistycznych Adriana Monka. Szczegóły rzekomego samobójstwa pani Landow wzbudzają podejrzenia detektywa. Dlaczego kobieta planująca samobójstwo tak starannie złożyła swoją marynarkę przed wejściem na wieżę? Dlaczego nauczycielka języka angielskiego zrobiła oczywiste błędy gramatyczne w swoim pożegnalnym liście? Podejrzenia Monka są coraz większe i dlatego zgadza się on podjąć pracę nauczyciela w szkole, aby dowiedzieć się, kto miał powody zabić niewinną nauczycielkę. Detektyw nie potrzebuje zbyt wiele czasu, aby zawęzić krąg podejrzanych. Głównym podejrzanym jest nauczyciel nauk ścisłych - Derek Philby. Okazuje się, że nauczyciel zdradzał swoją żonę, a jego kochanką była właśnie zmarła Beth Landow. Monk musi jednak znaleźć odpowiedź na jedno pytanie - jak Philby mógł być jednocześnie w dwóch miejscach na raz? Jak zabójca zapewnił sobie idealne alibi w chwili upadku Beth? Cała jego klasa może poświadczyć, że w tym czasie nadzorował egzaminy. Monk ponownie bada miejsce zbrodni i ostatecznie udaje mu się poskładać wszystkie części tej kryminalnej układanki. To było proste - czas działał na korzyść mordercy. Philby umieścił ciało martwej nauczycielki na wskazówce zegara, gdy była ona ustawiona poziomo, zaparkował swój samochód pod wieżą i pobiegł do klasy. W miarę upływu czasu, ciało nauczycielki przechylało się w dół, aż w końcu ześlizgnęło się ze wskazówki i spadło z wieży na samochód. Uruchomiona syrena zaalarmowała całą szkołę. To byłoby morderstwo doskonałe, gdyby nie ... Adrian Monk.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 16 lipca 2020 (Czwartek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 1/16 Logo METRO
Reklama
20:10 Detektyw Monk, odc. 2/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Lawrence Hammond, prezes dużej firmy wyjeżdża na weekend wraz ze swoją żoną. Na drodze kieruje się zgodnie ze wskazówkami, które podaje mu system nawigacji satelitarnej, zainstalowany w jego samochodzie. W pewnym momencie elektroniczny głos zaczyna podawać błędne wskazówki i zamiast do kurortu, kieruje go na odludny teren, gdzie czeka zabójca. Detektyw Adrian Monk wszczyna śledztwo i szybko ustala, że to żona prezesa - Erin była głównym celem mordercy. Jej mąż został postrzelony tylko raz i przed śmiercią zdążył wypowiedzieć tajemnicze zdanie: "Dziewczyny nie zjedzą 15 pizz." Nikt nie wie, co oznacza ta wskazówka. Monk odkrywa, że Erin miała romans ze znanym baseballistą. Detektyw składa elementy kryminalnej układanki. Okazuje się, że kochanka baseballisty została zamordowana, aby pogrążyć go w rozpaczy, co uniemożliwi mu pobicie słynnego rekordu sezonu. Monkowi ostatecznie udaje się rozszyfrować słowa umierającego Lawrence'a Hammond'a: "Dziewczyny nie zjedzą 15 pizz" - w ten sposób zapamiętał on numery rejestracyjne samochodu zabójcy: "DNZ15P". Okazuje się, że zabójcą jest osoba, która złapała piłkę na trybunach podczas słynnego meczu przed trzema laty. Piłka ta ustanowiła nowy rekord gry i była warta 2 miliony dolarów, ale stałaby się bezwartościowa, gdyby w tym sezonie został ustanowiony nowy rekord. Ostatecznie bezrobotny programista systemów GPS zostaje schwytany.

Program TV na 17 lipca 2020 (Piątek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 2/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 3/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Podczas wakacji w Meksyku, Chip Rosatti, syn znanego biznesmena z San Francisco - bliskiego przyjaciela burmistrza miasta - wygrywa darmowy skok ze spadochronu. W powietrzu nie może jednak otworzyć spadochronu. Spada w dół z dużą prędkością i ginie podczas upadku. Miejscowy koroner, doktor Madero stwierdza, że Chip Rosatti nie zginął od uderzenia, ale ... utonął w powietrzu! Burmistrz San Francisco wysyła na miejsce wypadku detektywa Adriana Monka, aby ustalił, co wydarzyło się podczas tego fatalnego skoku. Monk rozpoczyna dochodzenie i przesłuchuje świadków. Detektyw dowiaduje się, że ktoś manipulował przy spadochronie skoczka. Tajemniczy kierowca ciężarówki próbuje kilkakrotnie przejechać Monka. Meksykańska policja odszukuje w aktach sprawę sprzed paru lat, w której ustalono podobnie absurdalną przyczynę zgonu. Podejrzenia padają na doktora Madero. Ostatecznie okazuje się, że Chip nie mógł otworzyć spadochronu, bo ktoś wcześniej przeciął jego linkę. A woda dostała się do jego płuc dopiero w gabinecie doktora Madero. Doktor upozorował niewytłumaczalne przyczyny zgonu, aby ściągnąć do Meksyku detektywa, a następnie go tam zabić. Przed paroma laty Monk przyczynił się do zakończenia kariery doktora w USA i Madero zapragnął zemsty. Nie mógł wymyślić lepszej przynęty, niż tajemnicza śmierć chłopca powiązanego z burmistrzem miasta. To byłby plan prawie doskonały, gdyby nie dedukcja Adriana Monka.

Program TV na 18 lipca 2020 (Sobota)
09:15 Detektyw Monk, odc. 4/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): San Francisco. Tu pewien mężczyzna pod pretekstem pokazania niespodzianki zaciąga swoją narzeczoną do garażu i ją zabija. Poćwiartowane zwłoki kobiety wrzuca do zatoki. W tym czasie policja prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczego podpalenia fabryki peruk i tupecików. Tors zamordowanej kobiety zostaje wyłowiony z oceanu i detektyw Monk rozpoczyna dochodzenie. Niebawem w tajemniczych okolicznościach ginie kapelusz szefa policji. Ten fakt zostaje przez wszystkich zbagatelizowany. W tym samym czasie detektyw Monk wylatuje z pracy za to, że przez przypadek usunął z komputera cenne policyjne archiwa. Wcześniej udało mu się ustalić tożsamość zabójcy i prawdopodobną tożsamość ofiary. Niestety, aby potwierdzić swe przypuszczenia, Monk musi zdobyć materiał genetyczny kobiety, aby porównać jej DNA. Znów w rozwiązaniu zagadki pomaga przypadek. Tajemniczy złodziej kolejny raz usiłuje ukraść kapelusz komendanta. Monk natychmiast informuje komendanta, że kluczem do identyfikacji poćwiartowanej kobiety jest jego tupecik wykonany z włosów ofiary, które ta sprzedała do fabryki peruk. Komendant pozwala detektywowi wrócić do pracy.

/ USA / serial sensacyjny
16:30 Detektyw Monk, odc.8 MR. MONK AND THE WRONG MAN Logo TV6
USA / 2008
17:25 Detektyw Monk, odc.9 MR. MONK IS UP ALL NIGHT Logo TV6
USA / 2008
Program TV na 19 lipca 2020 (Niedziela)
07:00 Detektyw Monk, odc.8 MR. MONK AND THE WRONG MAN Logo TV6
08:00 Detektyw Monk, odc.9 MR. MONK IS UP ALL NIGHT Logo TV6
10:00 Detektyw Monk, odc. 5/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): San Francisco. W elektrowni dochodzi do eksplozji, okazuje się, że podłożono tam bombę. W wybuchu zginęły trzy osoby. Śledztwo prowadzi detektyw Monk wraz ze swoją asystentką Sharoną. Kapitan Stottlemeyer oraz porucznik Disher ściśle współpracują z detektywem. Wiadomość pozostawiona na miejscu zdarzenia zapędza prowadzących dochodzenie w ślepy zaułek. Inżynier z elektrowni, Edelson, również nie potrafi pomóc w śledztwie. Okazuje się, że wskazana w wiadomości osoba, skrajny radykał, autor wielu groźnych akcji protestacyjnych od dawna nie żyje. Detektyw Monk usiłuje dowiedzieć się czegoś od przyjaciela zmarłego, lecz ten nie chce współpracować z policją. Wkrótce potem przesłuchiwany mężczyzna ginie w tajemniczych okolicznościach. W mieście kończą się problemy z przerwami w dostawach prądu. Sharona i Monk spotykają się wieczorem, aby obejrzeć ulubione programy, których nie mogli zobaczyć wcześniej z powodu braku prądu. Podczas projekcji detektyw Monk rozpoznaje znajomą twarz, inżyniera z elektrowni, a raczej poszukiwanego listem gończym działacza radykalnej frakcji, który kilka lat temu upozorował własną śmierć.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 20 lipca 2020 (Poniedziałek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 3/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 4/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Serge Cluvarias i jego dziewczyna Ariana jedzą razem kolację w ogródku restauracji. Nagle pojawia się tajemniczy napastnik przebrany za wojownika ninja. Skacze z dachu i bez ostrzeżenia strzela do Serge'a. Następnie wykonuje zdumiewające salto, ląduje na markizie i ucieka. Na miejsce zbrodni przybywa policja a za nią detektyw Adrian Monk. Wszczęte śledztwo prowadzi detektywa do wędrownego cyrku. Tam dowiaduje się, że Serge był mistrzem areny, a jego dziewczyna - treserką koni. Podejrzenia Monka padają na zazdrosną byłą żonę Serge'a - Natasię Lovarę, utalentowaną akrobatkę. Natasia byłaby w stanie wykonać takie ewolucje, jak zabójca Serge'a, ale ma alibi - dwa tygodnie temu złamała sobie stopę. Zdjęcia rentgenowskie wykazują, że jej stopa jest naprawdę roztrzaskana. Z nogą w gipsie nie mogłaby dokonać tego zabójstwa… a może jednak mogła?. W cyrku, trener słoni Heinz ginie podczas nieudanej sztuczki. Słonica roztrzaskuje nogą jego głowę. Monkowi udaje się w końcu poukładać wszystkie części kryminalnej układanki. Stopa Natasii nie była złamana podczas morderstwa. Sfingowała swój wcześniejszy upadek, aby wszyscy byli przekonani, że doznała kontuzji. Po zabiciu Serge'a posłużyła się słonicą, która po wydaniu odpowiedniej komendy roztrzaskała jej stopę i w ten sposób zapewniła jej idealne alibi. To była kolejna nieprawdopodobna zbrodnia, którą rozwikłał najbardziej nieprawdopodobny detektyw w San Francisco - Adrian Monk.

Reklama
Program TV na 21 lipca 2020 (Wtorek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 4/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 5/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Mieszkańcy domu spokojnej starości odpoczywają po kolacji. W tym czasie najstarszy człowiek na świecie, Miles Holling zostaje uduszony na dzień przed swoimi 115-mi urodzinami. Żona kapitana Stottlemeyera, która nakręciła film dokumentalny o tym człowieku podejrzewa, że nie była to przypadkowa śmierć. Jednak jej mąż twierdzi, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Ich spór musi rozwiązać detektyw Monk, który szybko nabiera podejrzeń. Dlaczego balkonik Hollinga stał na środku pokoju, skoro jego ciało znaleziono w łóżku? Nie mógł tam przecież dojść o własnych siłach… Kłótnia pomiędzy Stottlemeyerem a jego żoną nasila się. W rezultacie kapitan zostaje wyrzucony z domu i zostaje niepożądanym gościem Monka. Jakby tego było mało, Stottlemeyer nie może przestać myśleć o pewnej nierozwiązanej sprawie sprzed pięciu lat. Kapitan w końcu wraca do swojego domu, błaga żonę o przebaczenie i zgadza się obejrzeć jej film o zmarłym starcu. Film przedstawia uroczystość zakopania kapsuły czasu z wiadomościami dla przyszłych pokoleń. Kapsuła ma zostać wykopana za pięć lat, jeżeli do tego czasu dożyje Holling. Kapitan doznaje olśnienia i udaje mu się rozwiązać sprawę. Zastępca burmistrza - Gammill przybył na ceremonię wypożyczonym samochodem, gdyż jego własny został uszkodzony w wypadku. Gammil zabił kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Pod wpływem przygniatającego poczucia winy wrzucił swoje wyznanie do kapsuły czasu. Prawda wyszłaby na jaw, gdyby Holling dożył swoich następnych urodzin i Gammill musiał temu zapobiec. Tym razem to nie Monk, ale kapitan Stottlemeyer rozwiązał zagadkę kryminalną i zakończył swoją złą passę, która prześladowała go od pięciu lat.

Program TV na 22 lipca 2020 (Środa)
11:00 Detektyw Monk, odc. 5/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 6/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Siostra Sharony - Gail występuje w sztuce teatralnej. Detektyw Adrian Monk i Sharona są wśród osób na widowni. W jednej ze scen, Gail bierze sztuczny nóż i "zadaje cios" aktorowi. Mężczyzna nie może złapać tchu, sapie, upada na scenę. Z widowni biegnie lekarz, wchodzi na scenę i stwierdza, że aktor - Hal Duncan został ugodzony prawdziwym nożem. Gail zostaje aresztowana pod zarzutem morderstwa. Monk i Sharona wszczynają śledztwo i udają się do teatru, aby przesłuchać pozostałych aktorów. Monk dowiaduje się, że zmarły aktor cierpiał na silną alergię na niektóre pokarmy. Detektyw łączy ze sobą wszystkie fakty i jego podejrzenia padają na aktorkę Jennę Ryan. Monk i Sharona próbują odtworzyć fatalny moment zabójstwa w sztuce. Obserwuje ich reżyser przedstawienia, który nalega, aby Monk tymczasowo zastąpił zmarłego aktora. Pomimo strachu, detektyw przyjmuje tę propozycję, aby zbliżyć się do Jenny. Jednak tuż przed swoim scenicznym debiutem paraliżuje go trema. Przerażony wychodzi na scenę i z trudem wypowiada swoje kwestie. Zbliża się scena pchnięcia nożem, zamiast rekwizytu Jenna wyciąga prawdziwy nóż. Sharona biegnie na scenę i próbuje obezwładnić aktorkę, która traci przytomność. Człowiek na widowni woła lekarza. Monk rozpoznaje mężczyznę - to lekarz, który stwierdził zgon zabitego aktora w poprzednim przedstawieniu a w rzeczywistości ojciec Jenny Ryan. Razem zaplanowali morderstwo, w które chcieli wrobić Gail, aby Jenna mogła dostać jej główną rolę. Jaki mieli motyw? Ślepa miłość ojca do córki i chora ambicja, aby osiągnąć sukces za wszelką cenę.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 23 lipca 2020 (Czwartek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 6/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 7/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Spokojne popołudnie na przedmieściach San Francisco, Amanda Babbage przegląda swoją pocztę. Otwiera paczkę nieświadoma tego, że w środku jest bomba. Wybuch zabija ją na miejscu. Kapitan Stottlemeyer wzywa do pomocy detektywa Monka, który dokonuje kilku trafnych odkryć: niespotykany węzeł i stary adres ofiary na przesyłce z bombą. Oznacza to, iż nadawca nie wiedział, że Amanda przeprowadziła się dwa miesiące wcześniej. Po przesłuchaniu brata Amandy - Ricky'ego Babbage'a okazuje się, że rodzeństwo walczyło pomiędzy sobą o spadek po zmarłym ojcu. Troje potencjalnych spadkobierców chciało mieć całą rodzinną fortunę tylko dla siebie. Policja podejrzewa, że Ricky jest zamieszany w ataki bombowe, ale Monk jest innego zdania -węzły Ricky'ego są zupełnie inne. Czy w takim razie zabójcą jest drugi brat Amandy - Brian? Ale przecież on od czterech miesięcy jest w śpiączce... To jest dobre alibi, lecz nie dla Monka. Detektyw odwiedza Briana w szpitalu a następnie składa wizytę w jego domu. Już wie, kto jest zabójcą - buty Briana są zawiązane na taki sam niezwykły węzeł, jak przesyłka z bombą, a do sufitu jego garderoby zostały przyklejone butelki z ketchupem, kilka z nich odkleiło się i spadło na podłogę. To wystarczyło Monkowi, aby domyślić się reszty. Brian przykleił przesyłki z bombami wewnątrz skrzynek pocztowych swoich ofiar. Po paru tygodniach paczki odkleiły się i spadły na pozostałą korespondencję. Śmierć brata i siostry oznaczałaby, że cała fortuna ojca przypadłaby tylko jemu. Po przebudzeniu się ze śpiączki, Brian Babbage doznaje szoku - jego misterny plan został pokrzyżowany przez bombowego detektywa... Adriana Monka.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 24 lipca 2020 (Piątek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 7/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 8/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Elliot D'Souza, dyrektor finansowy dużego, znanego wydawnictwa, ćwiczy w swojej prywatnej siłowni. W pewnym momencie sztanga przytłacza go i spada mu na gardło. Umiera przyduszony własnym sprzętem do ćwiczeń. Czy to był fatalny wypadek? Sekretarka Elliota, pani Luden, jest pewna, że śmierć jej szefa zaaranżował Dexter Larsen - słynny wydawca magazynu dla mężczyzn. Okazuje się, że Elliot planował zamknąć Szafirowy Pałac z powodu wyników policyjnego śledztwa. Pani Luden prosi detektywa Monka i Sharonę, aby zajęli się tą sprawą. Monk i Sharona przesłuchują Dexa i wykrywają kilka nieścisłości w jego zeznaniach. Monk nabiera podejrzeń i usilnie poszukuje prawdy. W obawie przed detektywem, Larsen ujawnia serię nagich zdjęć Sharony, zrobionych przed wieloma laty, gdy była samotną matką i z trudem wiązała koniec z końcem. Wydawca grozi, że opublikuje zdjęcia, jeżeli Adrian nie zaniecha dalszego śledztwa. Monk wstrzymuje dochodzenie i informuje kapitana Stottlemeyera, że śmierć Elliota D'Souzy to nieszczęśliwy wypadek. Sharona nalega, aby detektyw wyjawił jej powód swojej decyzji. Monk niechętnie opowiada o zdjęciach i groźbie Dexa. Zdesperowani postanawiają odzyskać zdjęcia za wszelką cenę. Dostają się na słynną imprezę do Szafirowego Pałacu. Monk odkrywa w końcu prawdę - Dex użył bardzo silnego elektromagnesu, który ściągnął sztangę na Elliota. Na pierwszy rzut oka plan wydawcy był perfekcyjny: zabójstwo wyglądało jak wypadek podczas ćwiczeń. Morderca pomyślał prawie o wszystkim - nie przewidział tylko Adriana Monka.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 25 lipca 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 6/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Kapitan Stottlemeyer zostaje postrzelony podczas próby aresztowania przestępcy. Detektyw Monk i porucznik Disher prowadzą śledztwo w tej sprawie. Gdy są bliscy zatrzymania podejrzanego, Monk dostaje ataku choroby, a to umożliwia przestępcy ucieczkę. W poczuciu winy Monk zgłasza się do lekarza, który przepisuje mu nowe leki. Kuracja pomaga, objawy nerwicy ustępują, ale pod wpływem leków Monk nie potrafi prowadzić dochodzenia. Koledzy namawiają go, aby przerwał kurację, na co Monk się nie zgadza. Dopiero, kiedy orientuje się, że pod wpływem leków nie potrafi przypomnieć sobie twarzy swojej zmarłej żony, przerywa leczenie. Od razu prowadzone przez niego śledztwo rusza z miejsca. Monk kojarzy ze sobą dwa fakty, które wydarzyły się prawie równocześnie; strzelanina, w której kapitan został ranny oraz samobójczy skok z okna pewnej kobiety. W liście pożegnalnym kobieta donosiła na swego męża, który planował napad na konwój z pieniędzmi. Mężczyzna chciał usunąć list, ale nim dobiegł do żony, kapitan już przy niej był, dlatego do niego strzelił. Po rozwiązaniu tej sprawy Monk postanawia udaremnić napad na konwój.

Program TV na 26 lipca 2020 (Niedziela)
09:35 Detektyw Monk, odc. 7/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Sharona jest sama na parkingu, gdy nagle widzi na swej drodze zakrwawionego mężczyznę. Wpada w panikę, woła na pomoc Monka. Gdy po chwili razem z detektywem wraca na parking, po rannym mężczyźnie nie ma ani śladu. Kapitan namawia ją, aby wzięła kilka dni urlopu. Zaraz potem na lekcjach kreatywnego pisania Sharona czeka, aż prowadząca odda jej ocenione opowiadanie. Według nauczycielki Sharona nigdy nie przedstawiła opowiadania do oceny. Wkrótce powracają wizje z ciałem rannego mężczyzny. Sharona przedłuża urlop. Podczas jej nieobecności detektyw Monk współpracuje z Varlą Davis, której bardzo nie lubi. Niespodziewanie nauczycielka pisania odwołuje zajęcia. Okazuje się, że nagle zmarł jej mąż. Mężczyzna zmarł na serce w trakcie jedzenia zupy pomidorowej, zupełnie tak jak w opowiadaniu Sharony, którego rzekomo nigdy nie napisała. Niebawem okazuje się, że nauczycielka wykorzystała zawarte w nim pomysły, aby pozbyć się męża. W zbrodni pomagał jej mężczyzna, który ukazywał się Sharonie w zakrwawionym ubraniu.

Program TV na 27 lipca 2020 (Poniedziałek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 8/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 9/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Antykwariusz z San Francisco, Raymond Toliver, czyta zapiski XIX-wiecznego poszukiwacza złota Joshuy Skinnera, który ukrył swój skarb i pozostawił tylko jedną wskazówkę: "złoto jest w dziennikach". Po chwili ginie on z rąk swojego wspólnika - Daltona Padron. Kilka dni później, porucznik Disher prosi detektywa Monka o pomoc. Jego matka wyszła za mąż za dużo młodszego od siebie antykwariusza Daltona Padron, który zachowuje się bardzo podejrzanie. Nalega on, aby młoda para spędziła swój miesiąc miodowy w ... klinice terapii małżeńskiej. Monk odwiedza sklep Padrona i dowiaduje się, że jego wspólnik - Raymond Toliver zaginął. Na biurku antykwariusza znajduje wypełniony wniosek o wizę do Ekwadoru, w rubryce "stan cywilny" wpisane jest... "kawaler". Monk i Sharona przyjeżdżają do instytutu terapii małżeńskiej i udają parę małżeńską. Przyglądają się Padronowi i dostrzegają, że interesuje się on starymi dziennikami, które zalegają na półkach w bibliotece instytutu. Dzienniki te, jak i cała klinika, należały kiedyś do pewnego zamożnego poszukiwacza złota... Joshuy Skinnera. Okazuje się, że milioner ukrył złoto gdzieś na terenie posesji. Monk już wie, że Padronowi chodzi tylko o skarb, a jego małżeństwo to tylko pretekst do przeszukania kliniki. W międzyczasie, porucznik Disher znajduje ciało Raymonda Tolivera ukryte w sklepie jego wspólnika. Monk odnajduje ukryty skarb - okazuje się, że złoto jest w dziennikach i to dosłownie. Joshua Skinner zmieszał roztopione złoto z czarnym atramentem a następnie przez 15 lat zapisał "złotą" prozą tysiąc dzienników. Padron zostaje aresztowany. Poszukiwacz złota przegrywa z "platynowym" zmysłem detektywa Adriana Monka!

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 28 lipca 2020 (Wtorek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 9/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 10/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Mieszkańców paraliżuje strach przed seryjnym mordercą. Policja odnotowuje kilka kolejnych dziwnych morderstw i wzywa do pomocy Adriana Monka. Detektyw przegląda zdjęcia ofiar i dostrzega pewne analogie pomiędzy nimi. Trop doprowadza go do domu kolejnej ofiary. Niestety przybywa zbyt późno. Monk analizuje dowody i nie może ich ze sobą powiązać. Jedenaście zupełnie różnych osób z zupełnie innych środowisk, ale wszyscy z tego samego rejonu i wszyscy są zarejestrowanymi wyborcami. Detektyw doznaje olśnienia i stwierdza, że ofiary musiały wchodzić w skład jednej ławy przysięgłych. Policja namierza ostatniego, dwunastego przysięgłego - Wallace'a Cassidy. Policjanci znajdują w jego lodówce ludzkie palce i są przekonani, że schwytali mordercę. Jednak Monk nie jest tego taki pewny i uważa, że odpowiedź przyniesie mu Charles i Lisa Babcock, którzy stanęli przed sądem jako strona pozwana. Okazuje się, że sześć lat temu jeden z przysięgłych - Wallace Cassidy - odnalazł ciało zamordowanej pierwszej żony pana Babcocka i zaczął go szantażować. Babcock zapłacił szantażyście, ale ponowił on swój szantaż i zażądał kolejnych pieniędzy. W związku z tym Babcock postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zabić wszystkich przysięgłych, jednego po drugim. Detektyw znajduje w dłoni jedenastej ofiary kawałek koszuli mordercy i rozpoznaje jedyny w swoim rodzaju sposób przyszycia guzika. To dzieło pani Ling z pralni, którą Monk dobrze zna. Pani Ling potwierdza, że właścicielem koszuli jest Charles Babcock. Mordercy udałoby się uniknąć kary, gdyby Adrian Monk nie przywiązywał takiej wagi do szczegółów.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 29 lipca 2020 (Środa)
11:00 Detektyw Monk, odc. 10/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 11/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Starsza kobieta wygrywa na loterii placek z wiśniami. Gdy wsiada do samochodu, podchodzi do niej mężczyzna i żąda, aby oddała mu placek. Kobieta odmawia, wiec mężczyzna zabija ją i odjeżdża wraz z jej ciałem. Monk podejrzewa, że było to coś więcej niż tylko kradzież samochodu. Tuż przed rozpoczęciem śledztwa z detektywem kontaktuje się jego brat Ambrose. Bracia nie rozmawiali ze sobą od siedmiu lat, od czasu śmierci żony Monka. Ambrose twierdzi, że jego sąsiad Pat Van Ranken zamordował swoją żonę. Monk i Sharona śledzą go i są świadkami jak Van Ranken bierze udział w konkursie, wygrywa placek z wiśniami a następnie rozrywa go na kawałki. Ambrose przypomina sobie zdjęcie zamordowanej kobiety w gazecie, która trzymała w dłoni... placek z wiśniami! Monk i Sharona biorą udział w konkursie, w którym do wygrania jest trzeci placek. Nagrodę zdobywa Van Ranken. Monk wzywa kapitana Stottlemeyera i wyjaśnia mu, co jego zdaniem, zaszło: żona Van Rankena piekła placki na konkursowe nagrody, między małżonkami doszło do bójki i Van Ranken zastrzelił żonę. Nie mógł znaleźć wszystkich łusek i przypuszczał, że jedna z nich musiała znaleźć się w jednym z placków. Sharona przeszukuje trzeci placek, ale nie znajduje w nim żadnej łuski. Monk domyśla się, że brakująca łuska musiała wpaść do torebki z mąką pożyczonej od Ambrose'a, którą Van Ranken już zwrócił! Monk biegnie od domu brata, ale zabójca już tam jest i podpala dom. Policja zatrzymuje Van Rankena, ale Ambrose jest nadal uwięziony w płonącym domu. Monk wdziera się do środka i w bohaterski sposób ratuje brata. Sprawa zostaje rozwiązana, a bracia Monk godzą się po siedmiu długich latach.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 30 lipca 2020 (Czwartek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 11/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 12/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Dostawcy gazet dostrzegają, jak ktoś kradnie gazetę spod drzwi Adriana Monka. Jeden z nich próbuje zatrzymać złodzieja, ale kończy się to dla niego śmiercią. Policja przeszukuje mieszkanie Monka, które jest teraz miejscem zbrodni. Sąsiad detektywa - Kevin przedstawia mu swoją nową dziewczynę - Vicki. W związku z brakiem poszlak, podejrzanych osób i motywu zbrodni, Monk jest przekonany, że w gazecie musi być coś, co morderca chciał ukryć przed detektywem. Następnego dnia dochodzi do kolejnego zabójstwa. Współpracownik Vicki zostaje zamordowany za pomocą rozbitej butelki. Sharona dostrzega ślady szminki na narzędziu zbrodni i stwierdza, że zabójcą musi być kobieta. Monkowi udaje się w końcu znaleźć powiązanie: szczęśliwe numery loterii na pierwszej stronie gazety są takie same, jak te, które codziennie obstawia jego sąsiad Kevin! Zabójca nie chciał, aby gazeta wpadła w ręce Kevina, a nie Monka. Detektyw uświadamia sobie, że nowa dziewczyna jego sąsiada chce wyjść za mąż zanim jej narzeczony dowie się, że jest wart fortunę. Jej prawdziwy chłopak ukradł gazetę detektywa a następnie zginął z rąk swojej dziewczyny, która nie zamierzała się z nim podzielić. Monk i Sharon przybywają zbyt późno i nie udaje im się zapobiec ślubnej ceremonii. Namierzają jednak parę nowożeńców podczas miodowego miesiąca. Znajdują nieprzytomnego Kevina uwięzionego w samochodzie stojącym na przejeździe kolejowym. Sharona obezwładnia Vicki a Monk heroicznie przestawia zwrotnicę w ostatniej sekundzie i ratuje Kevinowi życie. Adrian Monk rozwiązał kolejną sprawę, za którą otrzymał pieniężną nagrodę ... czterysta dolarów. Nie tyle się spodziewał, ale przecież zależy mu na sprawiedliwości, a nie na pieniądzach.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 31 lipca 2020 (Piątek)
11:00 Detektyw Monk, odc. 12/16 Logo METRO
20:10 Detektyw Monk, odc. 13/16 Logo METRO

Opis (streszczenie): Pocisk wystrzelony przez snajpera zabija kierowcę pojazdu holowniczego, który wpada na samochód żony kapitana Stottlemeyera. Załamany kapitan jest świadomy możliwości utraty najbliższej mu osoby. Porucznik Disher podejrzewa, że zdarzenie to może mieć związek ze sporem lokalnych związków zawodowych. Przywódca związkowców stanowczo zaprzecza. Zagubiony piesek doprowadza Monka i Sharonę do domu swego właściciela - Evana Cokera. Kilka dni później zostaje zastrzelony kolejny kierowca. Policja jest przekonana, że to porachunki związkowców, ale Monk wie, że nie mają oni nic wspólnego z wypadkiem żony kapitana. Detektyw wyjaśnia policjantom, że samochód holowany przez zastrzelonego kierowcę należy do Evana Cokera. Monk znajduje ślady oleju z pistoletu w schowku samochodu. Detektyw wraz z policjantami odwiedzają Cokera, przekonani, że ukrył on w domu swoją broń. Przeszukanie domu nie przynosi żadnych rezultatów. Monk przeszukuje okolicę i dostrzega odjeżdżającą śmieciarkę. To dzień wywozu śmieci! Coker zapewne wyrzucił narzędzie zbrodni!! Detektyw dogania ciężarówkę i wyciąga z niej worki ze śmieciami. Policjanci przeszukują śmieci i znajdują pistolet Cokera. Porucznik Disher rozpoznaje broń, która została użyta do niedawnego napadu na bank i morderstwa. To wystarczy, aby posłać Cokera za kratki na długi czas. Stottlemeyer przywozi ze szpitala swoją żonę oraz uświadamia sobie, że przez ostatnie dni miał okazję poznać codzienną pracę detektywa Monka i staje się dla niego bardziej wyrozumiały.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 1 sierpnia 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 8/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Edna zostaje najlepszą sprzedawczynią w sklepie i wkrótce potem ginie w miejscu pracy w magazynie z towarami. Detektyw Monk zajmuje się tą sprawą. Śledztwo idzie opornie. Ktoś usiłował zatrzeć dowody i przedstawić wzorową pracownicę Ednę w niekorzystnym świetle. Po pewnym czasie Monk zaczyna uważnie przyglądać się innej sprzedawczyni, Jennie. Kiedyś nikt nie powiedziałby o niej dobrego słowa, teraz Jennie bardzo się stara i wkrótce staje się najlepsza. Zajmuje miejsce Edny i zostaje najlepszą sprzedawczynią. Otrzymuje wszystkie związane z tym przywileje, w tym miejsce na parkingu. Gdy Monk próbuje ją przesłuchać, spotyka go bardzo przykra przygoda. W ostatniej chwili Sharona ratuje go od śmierci. Wkrótce potem Monk zdobywa dowody na to, że Jennie i jej dwóch wspólników planują skok na bank, do którego usiłują dostać się kopiąc tunel z parkingu. Wejście do tunelu jest w miejscu, gdzie zawsze parkuje najlepszy sprzedawca w sklepie.

Program TV na 2 sierpnia 2020 (Niedziela)
09:35 Detektyw Monk, odc. 9/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Sharona wyjeżdża do matki, a detektyw Monk zostaje sam w mieście i opiekuje się swym zdziwaczałym sąsiadem. Z opresji ratuje go jego były teść, ojciec Trudy. Pan Ellison podejrzewa, że w grze telewizyjnej, którą nadzoruje, prowadzący program oszukuje. Lankman od dawna ma kłopoty finansowe, długi z hazardu. Niedawno też jego osobista asystentka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Policja podejrzewała, że Lankman był zamieszany w wypadek, jednak nie znaleziono na to dowodów. Tymczasem jedna osoba, przypadkowy świadek zdarzenia, Birch, dowiedział się od konającej asystentki Lankmana, że zabił ją jej szef. Birch zaczął szantażować prezentera. Lankman nie ma własnych pieniędzy, ale wpada na pomysł, jak spłacić Bircha. Wprowadza go do prowadzonej przez siebie gry i podpowiada mu prawidłowe odpowiedzi. Przez cały czas pobytu w Los Angeles detektyw Monk mieszka w domu byłego teścia, gdzie na każdym kroku towarzyszą mu wspomnienia o jego byłej żonie Trudy.

Program TV na 8 sierpnia 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 10/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): W nocy złodziej włamuje się do domu pewnej samotnej mamy. Dochodzi do szamotaniny, w której kobieta zabija intruza. W trakcie śledztwa okazuje się, że nie była to pierwsza próba włamania do tego domu. Kobieta zwraca się o pomoc do detektywa Monka. Ten ociąga się z podjęciem śledztwa. Jego asystentka, Sharona ponownie wyszła za mąż za swego byłego męża i teraz on nie ma z kim pracować. Jednak w końcu Monk rozpoczyna śledztwo. Od razu trafia na ślad, który wskazuje, że złodziej był ostatnio na wystawie poświęconej lądowaniu Apollo na księżycu. Wizyta w muzeum staje się przełomowym momentem w śledztwie. Poszkodowana Natalie rozpoznaje w jednym z przewodników mężczyznę, który pod fałszywym pretekstem próbował dostać się do jej domu. Wkrótce okazuje się, że kluczem do rozwiązania tajemniczych włamań jest akwarium należące do córki Natalie, w którym złodziej ukrył cenny meteoryt skradziony z wystawy. Kolejna sprawa zostaje rozwiązana, a jej bohaterka, Natalie Teeger, zostaje nową asystentką detektywa Monka.

Program TV na 9 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:00 Detektyw Monk, odc. 11/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Monk jest świadkiem morderstwa popełnionego przez członków chińskiego gangu. Zostaje objęty programem ochrony świadków i ukryty w leśnej chacie. Detektyw Monk nie znosi dzikiej przyrody, zbyt długo mieszkał w mieście. Brak hałasu wywołuje u niego bezsenność. Tymczasem jego przyjaciel, porucznik Disher nadal prowadzi sprawy w San Francisco, a po pracy umawia się z piękną Chinką. Często bywają w chińskich restauracjach, gdzie Disher dostaje ciasteczka szczęścia z wróżbami, których przesłanie zbyt dosłownie odnosi się do rzeczywistości i obecnej sytuacji detektywa Monka. Obok zajmowanej przez agentów FBI i Monka chaty mieszkają Martin i Kathy Willowby. Pewnej nocy w ich chacie dzieją się dziwne rzeczy. Nazajutrz Kathy zachowuje się inaczej niż zwykle. Wkrótce potem ciało jej męża zostaje znalezione w łodzi. Podobno poraził go piorun podczas wyprawy na ryby. Monk nie wierzy w taką wersję wydarzeń, według niego Martin został zamordowany przez żonę. Nie od razu jednak udaje mu się rozwikłać tę zagadkę. Chiński gang odkrywa jego kryjówkę i rozpoczyna atak. Ostateczne rozwiązanie zagadki zabójstwa Martina następuje podczas zaciekłej strzelaniny rozgrywającej się w malowniczym leśnym krajobrazie.

Program TV na 15 sierpnia 2020 (Sobota)
09:05 Detektyw Monk, odc. 12/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Sonny Chow był gwiazdą kung - fu, zmarł kilka lat temu. Jego kontrowersyjną biografię napisał John Ricca, który został zamordowany tuż po opublikowaniu książki. Komu się naraził pisarz, nikt nie wie. Na miejscu zbrodni policja znalazła włos należący do Sonny'ego Chowa. Czyżby sfingował własną śmierć? Detektyw Monk wkracza do akcji, wkrótce udaje mu się ustalić, że Chow na pewno nie żyje. Natomiast z dedykowanej mu wystawy zniknęły niedawno należące do niego przedmioty, w tym szczotka do włosów. Policja każe ekshumować zwłoki Sonny'ego, aby upewnić się, że to on właśnie spoczywa w grobie. Detektyw Monk rozpoznaje jednego z grabarzy. To mężczyzna, którego widział już wcześniej i który z pewnością był na wystawie poświęconej Sonny'emu. Chris Downey lata temu ukradł biżuterię i ukrył ją w trumnie Sonny'ego Chowa. Teraz znalazł sposób, aby doprowadzić do otwarcia grobu. Wrobił Chowa w morderstwo. Detektyw Monk chce podzielić się swoim odkryciem z policją, ale grabarz jest od niego szybszy. Porywa Monka i zakopuje go żywcem. Natalie domyśla się, że Downey jest autorem porwania. Policja próbuje wydobyć z niego zeznania, bez skutecznie. Wkrótce Downey umiera. Pogrzebany żywcem detektyw Monk czeka na ratunek. Dla otuchy wspomina chwile spędzone z ukochaną żoną Trudy.

Program TV na 16 sierpnia 2020 (Niedziela)
09:15 Detektyw Monk, odc. 13/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Szkoła, do której chodzi Julie ma kłopoty i grozi jej zamknięcie. Natalie postanawia ją uratować i stara się o wybór do rady szkoły. Rozpoczyna kampanię, wynajmuje biuro i zatrudnia wolontariuszy. Niebawem jej biuro staje się celem zamachu. Na szczęście nikt nie ginie. Tajemniczy zamachowiec, prawdopodobnie Rosjanin, domaga się, aby Natalie zrezygnowała z kandydowania do rady szkoły. Wkrótce dochodzi do kolejnego ataku, tym razem poszlaki wskazują na Czeczenów. Detektyw Monk prowadzi intensywne śledztwo. Jego głównym podejrzanym jest jeden z bliskich współpracowników Natalie, niejaki Whitman. Okazuje się, że mężczyzna był kiedyś zamieszany w nielegalny handel bronią. Pewien obciążający go dokument zablokował się w fotokopiarce, którą Natalie kupiła do swojego biura. W pierwszym zamachu chciał zniszczyć fotokopiarkę, gdy mu się to nie udało, zatrudnił się w biurze Natalie, aby pilnować urządzenia. Natalie przegrywa wybory, ale detektyw Monk kolejne śledztwo kończy spektakularnym sukcesem.

Program TV na 22 sierpnia 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 14/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Na opustoszałym placu budowy spotyka się dwóch zajadłych wrogów, działacz na rzecz ochrony środowiska naturalnego Steve Marriot i Ray Galardi, skorumpowany gangster zbijający fortunę na budowie galerii handlowych. Galardi chce, aby Marriot wycofał pozew, który blokuje jego budowę. Marriot odmawia, Galardi zabija go z zemsty. Wpada też na pomysł, jak pozbyć się ciała. Przewozi ciało Marriota w jego samochodzie w inne miejsce ciężarówką, pozostawia samochód ofiary na drodze, w chwilę później dochodzi do karambolu. W jednym z uczestniczących w nim samochodów jest detektyw Monk i jego asystentka Natalie. Policja szybko ustala, że wypadek spowodował Marriot, który zginął na miejscu. Jednocześnie Galardi orientuje się, że przez przypadek zamienił telefony komórkowe. Jego telefon jest teraz w samochodzie Marriota. Aby dostać się na miejsce zdarzenia i nie wzbudzić podejrzeń, Galardi zabija jednego z sanitariuszy i kradnie mu ubranie. Tymczasem Monk zaczyna już coś podejrzewać. Próbuje ostrzec policję, że śmierć Marriota to nie był wypadek, tylko morderstwo. Za utrudnianie śledztwa zostaje aresztowany. Natalie nadal poszukuje dowodów winy Galardiego. Wkrótce potem policja trafia na zwłoki zamordowanego sanitariusza. Detektyw Monk odzyskuje wiarygodność i zostaje wypuszczony na wolność. W ostatniej chwili on i policja dopadają uciekającego Galardiego, który próbuje zabić Natalie.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 23 sierpnia 2020 (Niedziela)
09:35 Detektyw Monk, odc. 15/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Każdego dnia dzieci bawią się w parku pod opieką Janet Novak. Pewnego dnia jedno z dzieci znika. Policja odnajduje je po pewnym czasie. Trafia też na niezwykłe znalezisko. Dziecko bawi się odciętym ludzkim palcem. Detektyw Monk wkracza do akcji. Wkrótce udaje mu się ustalić, że palec należy do skrzypka. Po trwających chwilę poszukiwaniach Monk dochodzi do wniosku, że palec odcięto Danielowi Carlyle, ale gdy detektyw odwiedza jego dom, artysta jest na miejscu i na miejscu ma też wszystkie palce. Coś jednak budzi podejrzenia detektywa Monka. Ręce Daniela nie noszą żadnych śladów gry na skrzypcach. Rzeczywiście, prawdziwy Daniel został porwany, a jego matka nie poinformowała policji ze strachu o życie syna. Tuż potem detektyw Monk podejmuje nieudaną próbę przekazania okupu. Następnie zostaje na chwilę odsunięty od sprawy. Nie martwi go to zbytnio, gdyż ma więcej czasu na zajmowanie się chłopcem, który znalazł palec i którego Monk chciałby adoptować. Chociaż dzieciak nie potrafi mówić, to właśnie on wskazuje detektywowi klucz do rozwiązania zagadki. Monk aresztuje Janet Novak. Przetrzymywany przez nią skrzypek odzyskuje wolność. Detektyw Monk porzuca plany adopcyjne, bowiem jego podopieczny ma rodzinę.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 29 sierpnia 2020 (Sobota)
10:00 Detektyw Monk, odc. 16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Danie Thorn, właściciel domu gry traci żonę w tragicznych i podejrzanych okolicznościach. Pani Thorn ginie uduszona własnym szalem, który zaplątał się w drzwi windy. Jej mąż uparcie twierdzi, że to był wypadek, natomiast detektyw Monk jest przekonany, że kobieta została zamordowana, ponieważ ktoś słyszał jak pani Thorn wzywała pomocy. Tymczasem Monk odtwarzając przebieg wypadku, prawie zostaje uduszony, na długo traci głos i nie ma szans, aby wydał z siebie jakikolwiek dźwięk. Nadal jednak brakuje mu konkretnych dowodów. Z pomocą, chociaż nieumyślnie, przychodzi sam mąż ofiary i oczywiście przypadek. Detektyw Monk świetnie gra w karty i pomaga koledze się odegrać. Thorn ostrzega go, że ma "przyjaciół ukrytych w suficie", którzy bacznie go obserwują. Dzięki tej sugestii, Monk odtwarza przebieg zbrodni. Otóż kochanka Thorna ukryła się na dachu windy, później wspólnie z Thornem zabiła jego żonę w windzie. Następnie zabójcy ukryli ciało na dachu windy a dla zmylenia śledztwa odegrali scenę z szalem i duszeniem. Po chwili ciało zamordowanej zostało podrzucone z powrotem do windy, a kochanka Thorna uciekła. Sprytny plan, ale nie dla błyskotliwego detektywa Monka.

/ USA / serial sensacyjny
Program TV na 30 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:00 Detektyw Monk, odc. 1/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Adrian Monk to bardzo utalentowany detektyw, który cierpi na pewne zaburzenie psychiczne. To właśnie ono zahamowało jego karierę w wydziale zabójstw policji San Francisco. Po tragicznym i nierozwikłanym morderstwie żony Monk nabawił się dziwnych fobii. Panicznie boi się zarazków, zatłoczonych miejsc, wysokości, a także wielu innych rzeczy (aczkolwiek robi postępy, jeżeli chodzi o mleko). Morderstwo ukochanej żony bezustannie go prześladuje, gdyż jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego całej karierze. Detektyw dostaje polecenie opuszczenia wydziału policji. Zatrudnia pielęgniarkę, która pomaga mu w jego staraniach o powrót do policji. W praktyce zostaje ona jego partnerem i razem z nim rozwiązuje kryminalne zagadki. Idąc przez miasto Natalie dostrzega Trudy Monk - nieżyjącą żonę Monka. Tak przynajmniej jej się wydaje. Trudy siedzi w restauracji ze starszym od siebie mężczyzną, Zachem Ellinghousem. Natalie słyszy, jak Trudy mówi Zachowi, że sfingowała swoją śmierć, by ochronić swoją rodzinę przed niebezpieczną grupą ekstremistów, o których napisała kiedyś artykuł prasowy. Teraz wychodzi z ukrycia, ponieważ musi odszukać klucz należący kiedyś do córki Zacha, Janice Ellinghouse. Natalie nie chce niepokoić tym Monka. Postanawia, że będzie śledziła ją sama. Niestety zostaje zauważona przez Trudy, która prosi ją, by nie mówiła Adrianowi o tym, że wciąż żyje. Sprawy się jednak komplikują, gdy znalezione zostaje ciało martwego Zacha Ellinghouse'a. Na miejscu zbrodni Monk znajduje ślady świadczące o tym, że to właśnie Trudy musiała dokonać zabójstwa. Dodatkowo zauważa ją, gdy ta czai się w pobliżu miejsca zbrodni. Monk załamuje się nerwowo. Zdesperowany udaje się na grób swojej zmarłej żony, gdzie uświadamia sobie, że kobietą wyglądającą tak jak ona nie może być przecież jego ukochana Trudy. W redakcji jednej z gazet Monk i Natalie docierają do artykułu na temat korupcji w związkach zawodowych dokerów. To właśnie ten artykuł Trudy napisała kiedyś we współpracy z Janice Ellinghouse. Artykuł ten w znacznej mierze opierał się na informacjach pochodzących z anonimowego źródła. Okazuje się, że w pobliskim magazynie Janice wynajmowała skrytkę. Bardzo prawdopodobne, że właśnie tam zmierza teraz fałszywa Trudy. Monk i Natalie zastawiają pułapkę. W końcu w magazynie pojawia się "Trudy", a wraz z nią Jack Bollinger, jeden ze związkowców, którego Monk dobrze przypomina sobie z artykułu Trudy i Janice. To właśnie on stanął na czele związku po tym, jak w wyniku publikacji artykułu większość zarządu związku wylądowała w więzieniu. Czyżby to Bollinger być tym anonimowym źródłem, które przyczyniło się do usunięcia kluczowych osób z kierownictwa związku? Wszystko na to wskazuje. Teraz, gdy Janice nie żyje, Bollinger najwyraźniej obawia się, że wszystko wyjdzie na jaw. Chcąc tego uniknąć, wynajął aktorkę, która miała udawać Trudy, by od ojca Janice wyciągnąć klucz do skrytki z obciążającymi go notatkami. W czasie zasadzki Bollinger próbuje zastrzelić Monka - niestety trafia fałszywą Trudy. Aktorka umiera w ramionach Monka, zrozpaczonego widokiem sobowtóra swojej żony.

Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Detektyw Monk. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Detektyw Monk w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Detektyw Monk.

Poprzednie emisje Detektyw Monk w telewizji


Emisja Detektyw Monk miała miejsce:

2020-07-07 20:10 Detektyw Monk, odc. 7/12 Logo METRO
2020-07-07 11:00 Detektyw Monk, odc. 6/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Zakłopotany Monk zostaje przyłapany podczas wizyty w domu swojej nieżyjącej żony Trudy i wysłany do Instytutu Psychiatrycznego Medford na dwudniową obserwację. Szpital, tak jak psychika Monka, przechodzi akurat remont. Monk poznaje genialnego dyrektora szpitala, dr Morris Lancastera, a także kilku pacjentów - Johna Wurstera, który uważa się za detektywa oraz Manny'ego - mężczyznę po trzydziestce, który nadal wierzy w istnienie Świętego Mikołaja. Wurster opowiada Monkowi o morderstwie, które zostało popełnione w instytucie przed czterema laty. Pacjent Bill LaFrankie zastrzelił doktora Conrada Goulda w pokoju ze sprzętem medycznym, następnie ukradł barbiturany i zmarł z przedawkowania. Nikt nigdy nie znalazł pistoletu (rzekomego narzędzia zbrodni). Wurster zwierza się swojemu nowemu "koledze", że nigdy nie uwierzył w oficjalną wersję wydarzeń. Monk nie zwraca jednak zbytniej uwagi na teorię Wurstera. Podczas terapii grupowej Manny opowiada, że poprzedniej nocy widział przez okno Świętego Mikołaja, który schodził po kominie. Zaintrygowany Monk postanawia to sprawdzić i znajduje kawałek czerwonego materiału na kominie. Jego zmysł podpowiada mu, że może to mieć jakiś związek z morderstwem dr Goulda. Za pomocą wycinka z gazety z informacją o morderstwie, Monk odtwarza przebieg wydarzeń i dochodzi do wniosku, że zabójcą Goulda nie był pacjent, ale prawdopodobnie ktoś z pracowników szpitala. Podejrzenia padają na doktora Lancastera. Lancaster stara się udaremnić jego śledztwo i przedstawia dowody, że Monk postradał zmysły. Nawet sam Monk zaczyna powoli w to wierzyć do czasu, gdy Sharona trafia na dowody potwierdzające jego teorię. Pacjent Monk wznawia swoje śledztwo. Brakująca żyłka w wędce dyrektora szpitala dopełnia obraz. Teraz już jest wszystko jasne. Dyrektorem szpitala miał zostać Gould, ale stanowisko to chciał za wszelką cenę objąć Lancaster. Zabił Goulda, aby je dostać. Następnie wrobił w morderstwo jednego z pacjentów.

/ USA / serial sensacyjny
2020-07-06 20:10 Detektyw Monk, odc. 6/12 Logo METRO
2020-07-06 11:00 Detektyw Monk, odc. 5/12 Logo METRO

Opis (streszczenie): Policyjny detektyw Adam Kirk ma się spotkać z tajemniczym informatorem, Johnem Gitomerem, w wesołym miasteczku. Miejscem spotkania jest "diabelskie koło". Maszyna rusza, ale tuż po chwili słychać straszliwy krzyk. Operator zatrzymuje koło i okazuje się, że Gitomer ma nóż wbity w serce. Informator nie żyje i wydaje się, że nikt oprócz Kirka nie mógł dokonać tego morderstwa. Kapitan Stottlemeyer - były partner Kirka - chce oczyścić dobre imię oficera, ale nie jest w stanie odeprzeć przytłaczających zarzutów, które mu postawiono. Okazuje się, że policjant ten już w przeszłości stosował przemoc, a obecnie został pozwany za stosowanie brutalnych metod pracy. W takiej sytuacji Stottlemeyerowi nie pozostaje nic innego, jak poprosić o pomoc Monka. Pomimo braku przekonania, co do niewinności Kirka, Monk zgadza się mu pomóc. Udaje się na miejsce zbrodni, ale lęk wysokości nie pozwala mu przejechać się na diabelskim kole. Przesłuchuje ekscentrycznego operatora diabelskiego koła, a następnie znajduje cenny ślad - stary bilet, który wypadł z kieszeni Gitomera podczas jego śmiertelnej przejażdżki. Doprowadza on Monka i Sharonę do pewnego nocnego klubu, gdzie znajdują plecak z telefonem komórkowym Gitomera. W spisie połączeń wychodzących widać, że kilka połączeń do więźnia Leonarda Stokes, który to właśnie oskarża Kirka o stosowanie brutalnych metod. Stokes zostaje zwolniony z więzienia w związku z zarzutem morderstwa postawionym Kirkowi.

/ USA / serial sensacyjny
2020-07-05 10:00 Detektyw Monk, odc. 1/16 Logo TVN Fabuła

Opis (streszczenie): Adrian Monk to bardzo utalentowany detektyw, który cierpi na pewne zaburzenie psychiczne. To właśnie ono przerwało jego karierę w wydziale zabójstw policji San Francisco. Po tragicznym i nierozwikłanym morderstwie żony, Monk nabawił się dziwnych fobii. Panicznie boi się zarazków, zatłoczonych miejsc, wysokości, a także wielu innych rzeczy (aczkolwiek robi postępy, jeżeli chodzi o mleko). Morderstwo ukochanej żony bezustannie go prześladuje, gdyż jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego całej karierze. Monk, jego asystentka Sharona i dwaj najbliżsi współpracownicy są w Nowym Jorku, gdzie poszukują zabójcy Trudy, żony Monka. Mają przesłuchać Tennysona, mężczyznę zamieszanego w to zabójstwo. Tuż po przyjeździe, Monk jest przypadkowym świadkiem innej zbrodni, zabójstwa łotewskiego ambasadora. Detektyw nie widzi twarzy zabójcy, tylko jego lewe ucho. Policja uważa, że morderstwo popełniono ze względów politycznych. Monk osobiście przesłuchuje pierwszego podejrzanego, łotewskiego emigranta, którego natychmiast uwalnia od wszelkich podejrzeń. Jego ucho nie przypomina ucha zabójcy. Przełom w śledztwie następuje po otrzymaniu przypadkowej informacji. Podobno tuż przed śmiercią ambasador powiedział: "To nie jest mój płaszcz." Kolejny przypadek sprawia, że Monk nagle gubi się w Nowy Jorku i szukając drogi do hotelu trafia na mężczyznę, którego ucho zapamiętał. Mężczyzna zostaje aresztowany. Monk może wreszcie zająć się własną sprawą. Spotyka się z umierającym świadkiem, który udziela mu cennych informacji. Niestety, po tym spotkaniu Monk nadal nie wie, kto zabił jego żonę.

Detektyw Monk gdzie obejrzeć?


Detektyw Monk można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: METRO, TV6, TVN Fabuła

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry