W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Drogi do niepodległości
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Drogi do niepodległości miała miejsce:
Opis (streszczenie): Film o gwałtownym przyspieszeniu wynalazczości na przełomie XIX i XX w. Maria Skłodowska - Curie na taśmie filmowej. Wiele zdjęć i rycin. Działający patefon na wałek. Początki motoryzacji, firma Benza, pionierzy lotnictwa. Obszerne felietony przeplatane są wypowiedziami prof. Jerzego Skowronka.
Czas trwania: 27min. / 1990 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Część czwarta filmu dokumentalnego o historii Polski obejmująca okres od stycznia 1920 do czerwca 1922 roku. Autorzy przedstawiają walkę o granice państwa i dramatyczne wydarzeniach wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku. Film operuje głównie materiałami ikonograficznymi i w niewielkim stopniu fragmentami filmów archiwalnych.
Czas trwania: 50min. / 1988Opis (streszczenie): Część trzecia filmu dokumentalnego przedstawia historię Polski: sytuację społeczno - polityczną od grudnia 1918 do pierwszych dni stycznia 1920 roku.
Czas trwania: 51min. / 1988Opis (streszczenie): Film montażowy, oparty na bogatych materiałach ikonograficznych. Polityczna i społeczna sytuacja Polski w latach 1917 - 1918 przedstawiona w kontekście najważniejszych wydarzeń tego okresu w Europie podczas dwóch ostatnich lat pierwszej wojny światowej i ruchów rewolucyjnych wnoszących istotne zmiany na mapę Europy.
Czas trwania: 52min. / 1988 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Pierwsza część filmu dokumentalnego o sytuacji społeczno - gospodarczej w Polsce od wybuchu I wojny światowej poprzez wydarzenia na frontach europejskich i udział formacji polskich w działaniach wojennych, do powstania Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego i tymczasowej Rady Stanu, którą marszałek przekazuje Polskiej Organizacji Wojskowej. Film oparty jest głównie na ikonografii i na fragmentach filmów archiwalnych.
Czas trwania: 55min. / 1988Opis (streszczenie): Cz. 4 dokumentu o historii Polski obejmująca okres od stycznia 1920 do czerwca 1922 r.. Autorzy przedstawiają walkę o granice państwa i dramatyczne wydarzeniach wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku. Materiały ikonograficzne.
Czas trwania: 50min. / Polska / 1988Opis (streszczenie): Film oparty na bogatych materiałach ikonograficznych. Polityczna i społeczna sytuacja Polski w latach 1917 - 1918 przedstawiona w kontekście najważniejszych wydarzeń tego okresu w Europie: I wojna św. i ruchy rewolucyjne.
Czas trwania: 52min. / Polska / 1988 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Część I dokumentu o sytuacji społeczno - gospodarczej w Polsce od wybuchu I w.św. poprzez wydarzenia na frontach europejskich i udział formacji polskich w działaniach wojennych, do powstania Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego.
Czas trwania: 55min. / Polska / 1988Opis (streszczenie): Część czwarta filmu dokumentalnego o historii Polski obejmująca okres od stycznia 1920 do czerwca 1922 roku. Autorzy przedstawiają walkę o granice państwa i dramatyczne wydarzeniach wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku. Materiały ikonograficzne.
Opis (streszczenie): Część I dokumentu o sytuacji społeczno - gospodarczej w Polsce od wybuchu I w.św. poprzez wydarzenia na frontach europejskich i udział formacji polskich w działaniach wojennych, do powstania Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego i Tymczasowej Rady Stanu
Opis (streszczenie): Część czwarta filmu dokumentalnego o historii Polski obejmująca okres od stycznia 1920 do czerwca 1922 roku. Autorzy przedstawiają walkę o granice państwa i dramatyczne wydarzeniach wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku...
Czas trwania: 50min. / Polska / 1988Opis (streszczenie): Film oparty na bogatych materiałach ikonograficznych. Polityczna i społeczna sytuacja Polski w latach 1917 - 1918 przedstawiona w kontekście najważniejszych wydarzeń tego okresu w Europie podczas dwóch ostatnich lat I w. św. i ruchów rewolucyjnych.
Czas trwania: 52min. / Polska / 1988 / film dokumentalnyDrogi do niepodległości można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Historia
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):