Emisja Gwiazdozbiór TVP Rozrywka będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 23 lutego 2025 (Niedziela)Opis (streszczenie): W tym odcinku wspomnienie wielkich, niezapomnianych i nieżyjących już polskich wokalistek. Pojawią się wątki związane z twórczością, m.in. Anny Jantar, Anny German, Kory, Ewy Demarczyk, Marii Koterbskiej i innych wspaniałych artystek.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Kolejnym gościem "Gwiazdozbioru TVP Rozrywka" będzie Halina Kunicka, dama polskiej piosenki, która wylansowała takie przeboje jak: "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Lato, lato czeka", "Od nocy do nocy", "To były piękne dni". Artystka opowie o Lwowie, w którym się urodziła, o trudnych czasach, w których przyszło jej dorastać i prawie, które studiowała w Warszawie, a także o pierwszych muzycznych krokach oraz o długim i udanym małżeństwie z Lucjanem Kydryńskim, z którym dzieliła życie prywatne, jak i zawodowe. Halina Kunicka, która w latach 60. , 70. i 80. była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, zdradzi, jak godziła wówczas życie rodzinne z karierą muzyczną. Pojawią się jak zawsze archiwalia telewizyjne, które wzbogacą wywiad z artystką.
Czas trwania: 20min. / 2018 / reportażOpis (streszczenie): W odcinku Gwiazdozbioru prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o polskiej poezji, którą można usłyszeć w piosenkach naszych rodzimych artystów. Poezja chociażby Juliana Tuwima to nie tylko wiersze, ale właśnie wspaniale zaśpiewana poezja m.in. przez Ewę Demarczyk, Marka Grechutę, Czesława Niemena. Pojawią się także tematy związane m.in. z poezją Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): W tym odcinku Maria Szabłowska i Jarosław Wasik porozmawiają o kultowych polskich autorach piosenek, których dzieła są znane z wielkich przebojów, ale niekoniecznie kojarzą się z konkretnymi nazwiskami twórców. Prowadzący wrócą wspomnieniami m.in. do Franciszka Walickiego, Jacka Cygana, Bogdana Olewicza.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący program rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Od lat 60. do współczesności minęło wiele czasu, ale istniały lub nadal istnieją i funkcjonują takie zespoły, które w swojej dekadzie należały do najpopularniejszych. Alibabki, Czerwone Gitary, Trubadurzy, Perfect, Maanam, Hey, Wilki, Varius Manx i wiele, wiele innych. O tych i innych zespołach porozmawiają Maria Szabłowska i Jarosław Wasik.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W okresie PRL-u wokaliści i twórcy mieli często wiele utrudnień w tworzeniu i prezentowaniu przed publicznością swoich utworów. Wiązało się to z cenzurą, która była wszechobecna i bardzo utrudniająca proces tworzenia konkretnych utworów czy wydarzeń muzycznych. Prowadzący wspomną m.in. postacie, tytuły piosenek, sytuacje oraz wydarzenia muzyczne, które niejako "igrały" z cenzorami z czasów PRL-u.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Większość kabaretów ma w swoim dorobku piosenki, które powstały w celu urozmaicenia satyrycznych popisów. "Tanie dranie", "Szklarnia", "W Polskę idziemy" - to kultowe piosenki, które nierozerwalnie wpisują się w temat muzyki i kabaretu.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Począwszy od lat 60. aż po 90. powstało wiele grup wokalnych, które dały się zapamiętać szerszej publiczności poprzez swoje utwory, charakterystyczny wokal i aparycję. Prowadzący przypominają takie grupy jak: Filipinki, Alibabki, Partitę czy De Su.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażEmisja Gwiazdozbiór TVP Rozrywka miała miejsce:
Opis (streszczenie): Kraina Łagodności fenomen lat 90. ubiegłego wieku. Termin Kraina Łagodności pojawił się w latach 90. , to wszystko co jest związane z piosenką poetycką, pewną melancholią i aurą, która otaczała koncerty dedykowane temu zjawisku. Prowadzący omówią i przypomną koncerty, które rozsławiły Krainę Łagodności. Były to bez wątpienia m.in. opolskie koncerty z 1995 i 1996 r.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący mówią o największych i najpopularniejszych koncertowych miejscach w Polsce dawniej i dziś. Archiwalia muzyczne zobrazują opowieści m.in. o Sali Kongresowej w Warszawie, o Hali Stulecia, Hali Gwardii, sopockim klubie Non Stop, Spodku katowickim czy hali NOSPR również w Katowicach. Przypomną najciekawsze muzyczne przedsięwzięcia odbywające się w omawianych miejscach.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): W tym odcinku rozmowa będzie dotyczyć festiwali muzycznych. Prowadzący porozmawiają m.in. o Jazz Jamboree, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, słynnej Famie czy Festiwalu w Jarocinie.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący przedstawią widzom utwory zwane evergreenami, do których zawsze chętnie wracają inni wokaliści. Zaprezentowane zostaną różne wersje znanych utworów, które wykonuje wielu współczesnych wokalistów.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): W tej odsłonie "Gwiazdozbioru TVP Rozrywka" pojawi się kolejny znakomity kompozytor - Wojciech Trzciński. Autor wielu przebojów Krzysztofa Krawczyka ("Jak minął dzień", "Pamiętam Ciebie z tamtych lat"), Ireny Jarockiej ("Kawiarenki"), Wandy i Bandy ("Nie będę Julią", "Hi - Fi") czy Krystyny Prońko ("Psalm stojących w kolejne", "Małe tęsknoty"). Oprócz tworzenia muzyki rozrywkowej Wojciech Trzciński zasłynął także m.in.: jako twórca słynnej "Fabryki Trzciny" - warszawskiej oazy kultury, a także jako dyrektor artystyczny festiwali w Sopocie i Opoluoraz autor muzyki do musicalu "Kolęda Nocka". Wielopoziomowa działalność Wojciecha Trzcińskiego zasługuje na szczególnie uznanie, w czym oczywiście pomogą telewizyjne archiwalia.
Czas trwania: 25min. / 2020 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik będą rozmawiać o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący przypomną widzom artystów, którzy sami dla siebie oraz dla innych pisali muzykę oraz teksty piosenek. Byli tzw. artystami - twórcami, którzy łączyli w swoim dorobku talent muzyczny, kompozytorski i poetycki.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Odcinek poświęcony wybitnym polskim kompozytorom, bez których nie powstałyby wielkie przeboje m.in. Budki Suflera, Anny German czy Alicji Majewskiej. Prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik wracają wspomnieniami do twórczości Zygmunta Koniecznego, Włodzimierza Korcza, Romualda Lipki, Wojciecha Trzcińskiego.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): W nowej formule Gwiazdozbioru TVP Rozrywka prowadzący (Maria Szabłowska i Jarosław Wasik) będą rozmawiać o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku wspomnienie wielkich, niezapomnianych i nieżyjących już polskich wokalistów. Pojawią się wątki związane z twórczością, m.in. Czesława Niemena, Marka Grechuty, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego i innych wspaniałych wokalistów.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): Program, którego bohaterami będą najbardziej znani kompozytorzy, autorzy piosenek, piosenkarze. Zaproszeni do studia goście opowiadają o swojej artystycznej drodze, wspominają najpopularniejsze i najpiękniejsze przeboje.
Czas trwania: 30min. / 2022 / reportażOpis (streszczenie): W nowej formule Gwiazdozbioru TVP Rozrywka prowadzący (Maria Szabłowska i Jarosław Wasik) będą rozmawiać o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W ostatnim odcinku jesiennego sezonu Gwiazdozbioru TVP Rozrywka pojawią się opowieści o największych polskich przebojach lat 90 - tych. Ta dekada była wyjątkowo obfita w niezapomniane do dziś utwory, wywodzące się z różnych, muzycznych nurtów: rocka, popu czy blues - rocka. Maria Szabłowska i Jarosław Wasik przypomną widzom m.in. takie evergreeny jak: Długość dźwięku samotności, Zanim zrozumiesz, Teksański, Budzikom śmierć czy Konik na biegunach. Całość dopełnią muzyczne archiwalia.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Tematem tego odcinka jest piosenka aktorska i wszelakie gale, koncerty oraz twórcy, którzy funkcjonują w tym nurcie muzycznym. Prowadzący przypomną widzom najciekawsze edycje Gali Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także spektakle muzyczne np. Zimy żal czy Kombinat. Nie zabraknie kultowych występów, m.in. Stanisławy Celińskiej i jej wymownej interpretacji piosenki Uśmiechnij się. Dopełnieniem są telewizyjne archiwalia.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący mówią o piosence dziecięcej, jej twórcach, programach i dziecięcych wykonawcach. Przypominają także artystów tworzących swoje utwory z myślą o dzieciach. Widzowie będą mogli posłuchać przeboje m.in. Majki Jeżowskiej czy piosenki z wczesnej twórczości Natalii Kukulskiej. Dzięki archiwaliom będzie można przypomnieć sobie także takie programy i zespoły, jak: Dyskoteka Pana Jacka, zespół Fasolki, Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie czy od Przedszkola do Opola.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący mówią o polskiej piosence, której motywem przewodnim jest wolność. Szczególnie czasy PRL-u były pełne tego typu utworów. W omawianych piosenkach wolność była wyrażana w różny sposób: czasem bezpośredni, a czasem przez sarkazm i metafory. Widzowie usłyszą m.in.: Kocham wolność Chłopców z Placu Broni, Nie pytaj o Polskę Republiki, Mury Jacka Kaczmarskiego czy Róbmy swoje Wojciecha Młynarskiego.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący przypomną wiele kobiet - autorek tekstów piosenek, które w swoim dorobku mają przeboje, takie jak: "Remedium", "Chałupy" czy "Wyszłam za mąż zaraz wracam". Całość dopełnią muzyczne archiwalia.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku Gwiazdozbioru prowadzący przyjrzą się twórczości artystów poruszających się w nurcie muzyki folkowej. Opowiedzą o źródłach folku w rozrywce oraz o artystach i zespołach. Nie zabranie przebojów m.in. Skaldów, Golec uOrkiestra, Brathanków oraz Tulii. Wykorzystano archiwalia telewizyjne.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku zaprezentują utwory, których tematem przewodnim jest woda, pod różną postacią. Nie zabraknie hitów, m.in. "Ciągle pada", "Wróćmy na jeziora", "Do łezki łezka". Całość jak zawsze zobrazują telewizyjne archiwalia.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku Gwiazdozbioru TVP Rozrywka prowadzący mówią o niezwykle uzdolnionych polskich wokalistach instrumentalistach. Sporo naszych rodzimych artystów oprócz talentu wokalnego posiada także umiejętność grania na instrumentach muzycznych. Do tego niezwykłego grona należą m.in. Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka, Ryszard Rynkowski, Sanah.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Po zmianie ustrojowej w 1989 r. na rynku muzycznym nastąpił zwrot o 180 stopni. Lata 90. to zupełnie nowarzeczywistość i wolny rynek, a z nim mnogość wytwórni fonograficznych, prywatnych stacji radiowych i telewizyjnych. Maria Szabłowska i Jarosław Wasik podejmą się sklasyfikowania wszelkich zjawisk, postaci i stylów muzycznych, które pojawiły się w latach 90. na polskiej scenie.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): W nowej formule Gwiazdozbioru TVP Rozrywka prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiająo konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Każda dekada miała swój styl, dominujący trend muzyczny, ale też modę i sposób ubierania się. Prowadzący program porozmawiają o trendach modowych wśród gwiazd z lat 60. , 70. i 80.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): W Gwiazdozbiorze TVP Rozrywka prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący przypomną widzom o najmocniejszych męskich głosach polskiej muzyki rozrywkowej. Począwszy od starszego pokolenia artystów - Czesława Niemena, Stana Borysa i skończywszyna tym młodszym - z Andrzejem Lampertem i Michałem Szpakiem na czele.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący program Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Polski rock to temat rzeka. Perfect, Budka Suflera, Republika, Maanam, Lombard, Kult, Lady Pank i wiele, wiele innych. W tym odcinku rozmawiają o artystach, zespołach, tekściarzach i kompozytorach tego gatunku, którzy do dziś są cenieni i najchętniej słuchani.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Najmocniejsze kobiece głosy polskiej muzyki rozrywkowej to bez wątpienia m.in.: Violetta Villas, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak. Polska scena muzyczna miała to szczęście, gdyż wiele rodzimych wokalistek obdarzonych było i wciąż jest niezwykle silnym i wyrazistym głosem. O tych najbardziej charakterystycznych porozmawiają Maria Szabłowska i Jarosław Wasik.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Bigbit, czyli muzyka lat 60. , to pojęcie bardzo szeroko rozumiane, a jego "ojcem" był Franciszek Walicki. W latach 60. budził wiele emocji zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych. Czołowymi przedstawicielami tego nurtu byli m.in.: Czerwono - Czarni, Niebiesko - Czarni, Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Czerwone Gitary. Maria Szabłowska i Jarosław Wasik przypomną, które utwory i wydarzenia w historii polskiej muzyki wiążą się właśnie z bigbitem.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): W nowej formule cyklicznego programu prowadzący Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiająo konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Ten odcinek będzie poświęcony utworom, poprzez które młodzi twórcy wyrażali swój sprzeciw wobec rzeczywistości PRL - u. Prowadzący opowiedzą o obowiązującej cenzurze, opiekunach politycznych każdego festiwalu w Opolu oraz niezłomności i odwadze niektórych wokalistów, którzy nie bali się w różny sposób okazywać swoją niezgodę na ówczesną rzeczywistość.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): W tym odcinku Maria Szabłowska i Jarosław Wasik porozmawiają o piosence poetyckiej w polskiej muzyce. Początek tego nurtu muzycznego ma swoje miejsce w Piwnicy pod Baranami i Kabarecie Starszych Panów. Poruszony zostanie wątek twórczości Marka Grechuty jako czołowego przedstawiciela tego nurtu muzycznegooraz Grzegorza Turnaua, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Elżbiety Adamiak i wielu innych.
Czas trwania: 30min. / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Opolski festiwal ma już 60 lat, dlatego prowadzący postanowili wymienić największe przeboje z minionych 6 dekad. Ranking przebojów powstał na podstawie badań, o których opowiedzą dokładnie Maria Szabłowska i Jarosław Wasik. W tym sentymentalnym odcinku nie zabraknie takich przebojów, jak: "Powrócisz tu", "Dziwny jest ten świat", "Szklana pogoda" czy "Niepokonani".
Czas trwania: 34min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Festiwal w Opolu to także cała masa imprez towarzyszących oraz mnóstwo elementów i postaci, które budują klimat i niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Wyjątkowe materiały archiwalne i zakulisowe anegdoty festiwalu zobrazują to wszystko, co wpływało na opolskie klimaty towarzyskie.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Odcinek poświęcony opolskim debiutom, które utorowały artystyczną drogę wielu artystom. Pierwsze nagrody i wystąpienia przed tak szeroką publicznością - tego z pewnością nie zapomną uczestnicy Debiutów i innych koncertów, którzy po raz pierwszy stanęli na deskach opolskiego amfiteatru. Prowadzący przypomną pierwsze opolskie występy m.in.: zespołu Bajm, Zbigniewa Zamachowskiego, Katarzyny Skrzyneckiej, Moniki Brodki.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Festiwal w Opolu to nie tylko muzyczne wystąpienia wokalistów, ale także solidna dawka dobrego humoru. Kabaretony, piosenki satyryczne, skecze - kabaretowe Opole ma bardzo bogatą historię. Świadczą o tym m.in. zachowane w telewizyjnych archiwach występy wielu kabaretów i satyryków, m.in.: Kabaretu Tey, Kabaretu Elita, Marcina Dańca, Artura Andrusa.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący porozmawiają o najsłynniejszych muzycznych duetach, które pojawiały się na opolskim festiwalu. Wspomnienia dotyczące m.in. utworów: "W siną dal" w wykonaniu Igi Cembrzyńskiej i Bohdana Łazuki, "Ballada o dobrej żonie" w wykonaniu Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego czy "Dumka na dwa serca" w wykonaniu Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Prowadzący program rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Festiwal w Opolu jest miejscem, w którym artyści byli i są doceniani na wiele sposobów i w rozmaitych kategoriach. Nagroda im. Anny Jantar, Nagroda Dziennikarzy, Publiczności, SuperJedynki, Grand Prix i wiele, wiele innych. O najważniejszych nagrodach i ich zdobywcach opowiedzą Maria Szabłowska i Jarosław Wasik.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. Odcinek poświęcony wokalistom, którzy obecnie uchodzą za ikony opolskiego festiwalu. Prowadzący przypominają wybitnych artystów i ich niezapomniane przeboje. Pojawią się wspomnienia m.in. o Czesławie Niemenie, Bohdanie Łazuce, Andrzeju Zausze, Andrzeju Rosiewiczu czy Zbigniewie Wodeckim.
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażOpis (streszczenie): Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku poruszają kwestie koncertów - zarówno monograficznych, jak i okolicznościowych, organizowanych podczas opolskiego festiwalu. Prowadzący przypomną kultowe i niezapomniane koncerty, które przeszły do historii festiwalu. Widzowie będą mogli posłuchać opowieści związanych z takimi koncertami jak: słynne "Nastroje", "Zielono mi" czy "Rock w Opolu".
Czas trwania: 30min. / 2023 / reportażGwiazdozbiór TVP Rozrywka można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: