W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Jak być kochaną
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Jak być kochaną miała miejsce:
Opis (streszczenie): Podczas lotu do Paryża Felicja wspomina swoją okupacyjną przeszłość i miłość, która złamała jej życie. Jest już dojrzałą kobietą i z perspektywy czasu widzi, że odegrała wtedy rolę „komicznej tragiczki w złej, pomylonej i daremnej sztuce...” Kiedy wybucha wojna, Felicja jest początkującą aktorką, beznadziejnie zakochaną w przystojnym koledze z teatru Wiktorze. Pewnego dnia podchmielony Wiktor publicznie policzkuje folksdojcza, który chwilę potem ginie zastrzelony na ulicy. Wiktor, poszukiwany listem gończym, musi zniknąć, a Felicja ma go przetransportować do konspiracyjnego mieszkania - zamiast tego jednak wiezie go do siebie, przekonana, że nikt poza nią nie zapewni mu bezpieczeństwa. Kameralny dramat psychologiczny z bardzo dobrą rolą Barbary Krafftówny.
Czas trwania: 97min. / Polska / 1962 / fabularny, dramat psychologicznyOpis (streszczenie): Kiedy film "Jak być kochaną" wchodził na ekrany widzowie i krytycy spodziewali się kolejnego utworu o okupacji. Tematyka wojenna była wówczas tym, czym obecnie jest kino akcji. Częstotliwość, z jaką pojawiała się w coraz to nowych filmach, stawała się męcząca. Wojciech Has zrobił jednak publiczności niespodziankę. Wprawdzie akcja "Jak być kochaną" toczy się głównie podczas okupacji, ale niemal zupełnie nie dotyczy zbrojnych akcji podziemia i hitlerowskiego terroru. Czas wojny służy tylko za tło poruszającej opowieści o tragicznej, niespełnionej miłości. Felicja - główna bohaterka filmu - jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu, Rawiczu. Gdy pada na niego podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna podejmuje się ukryć go pod swoim dachem. Marzy, że Rawicz mieszkając z nią, odwzajemni jej uczucie. Żeby mieć ukochanego przy sobie, gotowa jest na każde poświęcenie. I rzeczywiście, los wystawi ją kilkakrotnie na bardzo ciężką próbę. Felicja przetrzyma jednak wszystko w nadziei, że Rawicz zostanie z nią także, gdy wojna się skończy. Nie dostrzega, że jej ofiara stała się dla niego ciężarem nie do zniesienia. Nie przypuszcza, że kiedy tylko nadarzy się sposobność, aktor porzuci świadka swych upokorzeń, załamań i upadków. Rola Felicji w wykonaniu Barbary Krafftówny została okrzyknięta jedną z największych kreacji kobiecych w dziejach polskiego filmu. Aktorka świetnie oddała skomplikowaną i niebanalną osobowość swojej bohaterki. Mistrzowsko ukazała często sprzeczne uczucia, kierujące jej postępowaniem. Wiarygodnie nakreśliła ewolucję duchową dziewczyny, którą bolesne doświadczenia nauczyły gorzkiej, życiowej mądrości. Film "Jak być kochaną" otrzymał "Złote Wrota" dla najlepszego filmu oraz nagrody za scenariusz i kreację Barbary Krafftówny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco w 1963 roku.
Czas trwania: 98min. / 1962 / dramatOpis (streszczenie): Kiedy film "Jak być kochaną" wchodził na ekrany widzowie i krytycyspodziewali się kolejnego utworu o okupacji. Tematyka wojenna byławówczas tym, czym obecnie jest kino akcji. Częstotliwość, z jaką pojawiałasię w coraz to nowych filmach, stawała się męcząca. Wojciech Has zrobiłjednak publiczności niespodziankę. Wprawdzie akcja "Jak być kochaną"toczy się głównie podczas okupacji, ale niemal zupełnie nie dotyczyzbrojnych akcji podziemia i hitlerowskiego terroru. Czas wojny służy tylkoza tło poruszającej opowieści o tragicznej, niespełnionej miłości. Felicja - główna bohaterka filmu - jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu, Rawiczu. Gdy pada naniego podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna podejmuje się ukryćgo pod swoim dachem. Marzy, że Rawicz mieszkając z nią, odwzajemni jejuczucie. Żeby mieć ukochanego przy sobie, gotowa jest na każde poświęcenie. I rzeczywiście, los wystawi ją kilkakrotnie na bardzo ciężką próbę. Felicja przetrzyma jednak wszystko w nadziei, że Rawicz zostanie z nią także, gdy wojna się skończy. Nie dostrzega, że jej ofiara stała się dla niego ciężarem nie do zniesienia. Nie przypuszcza, że kiedy tylko nadarzy się sposobność, aktor porzuci świadka swych upokorzeń, załamań i upadków. Rola Felicji w wykonaniu Barbary Krafftówny została okrzyknięta jedną z największych kreacji kobiecych w dziejach polskiego filmu. Aktorka świetnie oddała skomplikowaną i niebanalną osobowość swojej bohaterki. Mistrzowsko ukazała często sprzeczne uczucia, kierujące jej postępowaniem. Wiarygodnie nakreśliła ewolucję duchową dziewczyny, którą bolesne doświadczenia nauczyły gorzkiej, życiowej mądrości. Film "Jak być kochaną" otrzymał "Złote Wrota" dla najlepszego filmu oraz nagrody za scenariusz i kreację Barbary Krafftówny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco w 1963 roku.
Opis (streszczenie): Akcja filmu toczy się w czasie wojny, która służy tu tylko za tło poruszającej opowieści o tragicznej miłości. Felicja jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu, Rawiczu. Wielka rola Barbary Krafftówny.
Czas trwania: 97min. / Polska / 1962 / dramatJak być kochaną można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Kino Polska, TVP1 HD, TVP Kultura
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):