Emisja Jeszcze dzień z życia będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 5 grudnia 2024 (Czwartek)Opis (streszczenie): Treść opisureportaż Joanny Wojno - Wolskiej
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyEmisja Jeszcze dzień z życia miała miejsce:
Opis (streszczenie): reportaż Joanny Wojno - Wolskiej
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Od najmłodszych lat, sport jest jego największą pasją, a dobrej formy mógłby mu pozazdrościć niejeden młody człowiek. Henryk Wierzchowski na swoim koncie ma już blisko 80 medali, a także wiele pucharów. Podczas odbywających się niespełna miesiąc temu w Toruniu, 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters, aż osiem razy stawał na podium. I może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że bohater tego odcinka cyklu ma już ponad 90 lat, a głowę wciąż pełną pomysłów, planów i marzeń.
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Bohaterem jest Piotr Licznerski, którego od ponad 60 lat pasjonują kaktusy. W swojej szklarni nieopodal Bydgoszczy, kolekcjonuje i uprawia blisko milion tych roślin, a hodowlę swoją stara się stałe udoskonalać i rozwijać. Udało mu się stworzyć i opatentować również dwie własne odmiany. Przed laty Piotr Licznerski był jednym z głównych producentów kaktusów w Polsce, obecnie swoją pasję przekuwa na karierę naukową. W wieku 75 lat obronił doktorat na Politechnice Bydgoskiej, a rozprawę poświęcił oczywiście kaktusom. Nasz bohater nie chce zatrzymywać się na doktoracie, marzy bowiem o habilitacji, która byłaby pionierskim i całkowicie nowatorskim opracowaniem w dziedzinie kaktusów
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Bohaterem kolejnego odcinka cyklu jest artysta, pedagog, profesor sztuk plastycznych - Wiesław Smużny, urodzony w Łodzi w 1944 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Studium Nauczycielskiego w Opolu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wiesław Smużny od lat 60 - tych związany jest z Toruniem, gdzie mieszka i pracuje. Pomimo emerytury bardzo aktywnie włącza się w działania różnych środowisk artystycznych. Prowadzi również zajęcia na kilku uczelniach wyższych, na których wykłada m.in. sztukę aktualną. Profesor jest autorem wielu działań artystycznych i wystaw. Jednym z jego ważniejszych projektów są realizowane od 13 lat "Heliotropy".
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Cykl krótkich reportaży będący żywa lekcją historii. Każdy odcinek przedstawia niezwykłą osobę z województwa kujawsko - pomorskiego, zwykle urodzoną przed II wojną światową, doświadczoną przez los, która u schyłku życia, chce podzielić się swoją historią. Seniorzy z regionu to z reguły osoby w wieku od 80 do 100 lat. Bohaterowie nie tylko opowiadają o swoim bogatym, niesamowitym, zaskakującym, często tragicznym życiu, ale dzielą się też codziennością i refleksją. Pokazują jak wygląda ich życie teraz, co według nich jest w życiu ważne i co sprawie im przyjemność. Wielu z tych bohaterów jest wciąż aktywnych zawodowo, a swoją pasją chcą zarażać innych. Bohaterem jest Józef Kania. Urodził się w 1930 roku w niewielkiej wsi Sędzin w powiecie aleksandrowskim. W 1944 roku, w wieku 14 lat, rozpoczął naukę zawodu szewca. Po II wojnie pan Józef osiedlił się w Toruniu, gdzie od 1966 roku, już jako "Mistrz Szewski", prowadzi swój prywatny zakład na Stawkach.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): reportaż pod red. Joanny Wojno-Wolskiej
Czas trwania: 13min. / 2024 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Pani Krystyna Malczewska na emeryturze korzysta z życia; śpiewa w chórze, gra w teatrze, a niedawno mimo trudności zdrowotnych, ukończyła kurs na instruktora tańca w kręgu. Przez 50 lat pracowała jako lekarz, głównie okulista, choć jej dorobek naukowy obejmuje również specjalizacje z interny i medycyny rodzinnej. Od kilkunastu lat dr Malczewska pasjonuje się jogą, która jej zdaniem pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak również psychiczne. Oprócz klasycznych ćwiczeń opatentowała jogę oczu, jogę mózgu oraz jogę twarzy. Z zajęć jogi, prowadzonych przez Panią Krystynę w fundacji Willa z Pasją, chętnie korzysta wielu seniorów z Torunia i okolic.
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Czesław Romankiewicz z Torunia zawsze marzył o tym, żeby być zdrowym i jego marzenie spełniło się. Gdy skończył 80 lat, zaczął grać w golfa i wówczas sport ten stał się jego wielką pasją. Obecnie, mając lat 98, jest najstarszym w Europie czynnym golfistą. Pan Czesław z optymizmem patrzy w przyszłość i czeka na swoje 100. urodziny.
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Bohaterowie opowiadają o swoim bogatym, niesamowitym, zaskakującym, często tragicznym życiu, dzielą się też codziennością i refleksją. Pokazują jak wygląda ich życie teraz, co według nich jest w życiu ważne i co sprawie im przyjemność. Wielu z tych bohaterów jest wciąż aktywnych zawodowo, a swoją pasją chcą zarażać innych.
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Bohaterami odcinka jest małżeństwo Traczykowskich z Torunia, które większość swojej emerytury przeznacza na dalekie podróże. Joanna jest czynną artystką. Pracowała jako wykładowca akademicki, zajmowała się organizacją wystaw, pracowała w muzeach. Janusz jest wykształconym dziennikarzem, autorem książek. Swoje życie zawodowe związał z głównie z Ilustrowanym Kurierem Polskim, Kulisami i Agorą. Ich wielką pasją są podróże, zwłaszcza do krajów azjatyckich. Zwiedzili razem kilkadziesiąt krajów.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyJeszcze dzień z życia można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: